Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) bigrock válasza Juan187 (#8897) üzenetére


bigrock
addikt

Ezeknél a modern akksiknál már nem szükséges kalibráció. Használat előtt töltsd fel 100%-ra, és ha lehet, ne engedd lemerülni 0%-ra.

(#8902) Juan187 válasza bigrock (#8901) üzenetére


Juan187
csendes tag

Köszönöm!

(#8903) dejaris


dejaris
addikt

Atallitottam rom toolboxal a dpit 160-ra de nem allt at tablet uira reboot utan. mit csinalhattam rosszul :F

(#8904) bzoley válasza dejaris (#8903) üzenetére


bzoley
veterán

4.2.1 alatt nem is fog átállni. Vagy felteszed a PA romot, vagy megkeresed a TabletUi patchet, és azt telepíted CWM-ből. Nálam az utóbbi bevált.

(#8905) krino


krino
tag

Chrome beta-ban full screen böngészés lehetősége. [link]

(#8906) assemble válasza krino (#8905) üzenetére


assemble
addikt

Kihamoztam a forrasabol a lenyeget, egyszerubb megoldas:
Ezt kell uj konyvjelzonek hozzaadni:

javascript:var r = document.body.mozRequestFullScreen || document.body.webkitRequestFullScreen || document.body.requestFullScreen; r && r.call(document.body);

Persze ennek az egesznek inkabb telon van ertelme, de itt is jol johet :)

(#8907) arnoka


arnoka
tag

Találtam egy ilyet, ki nem próbáltam, de hátha valaki affinitást érez hozzá, esetleg jó vitatéma lehet :)

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#8908) fermacht1994 válasza assemble (#8906) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Ma végre megkapom a nexusom, kevesebb mint 1 hét alatt visszajött a szervízből, bár azt nem tudom h mit műveltek vele :s majd beszámolok :)

Feri

(#8909) lafaty80


lafaty80
őstag

Hogy jártam.....

Miután itt kérdeztem a cwm backup-ról (sajnos válasz nem jött) elkezdtem saját kútfőre dolgozni.
lehet hogy itt sokaknak evidens dolgokat írok, de nekem itt újak, és visszakeresve sem találtam válaszokat.
Szóval első 1-in-all toolkit-es beállításkor az első számú cwm-et tetettem fel 6.0.x.x. Booloader-t visszazártam(valszeg itt hibáztam)

Minden rendben is lett volna, akartam csináltni egy backup-ot. Ami érdekes volt, hogy a /sdcard/clockworkmod mappa nem látszódott. Restore látta, de én nem..... toolkittel átmentettem PC-re, és megnyugodtam.
Az egészet egy kernel kipróbálása miatt tettem, gondoltam kipróbálok 1et hátha van értelme.
Majd csináltam egy bootloader nyitást, aminek persze a végén kellett tapasztalnom a wipe/format lépéseit (elfelejtettem). Így a telón lévő backupot buktam.
Fel is tettem motley legújabb nightly build-jét, de folyamatos wi-fi lehalás miatt vissza akartam térni a stock-ra.
Fejvakarás, toolkit-ben próbáltam a backup-ot visszaállítani az sdcard-ra nem lett jó, nem látta. Aztán utána olvasva jött az érdekesség, hogy virtuális mappába rakja az /sdcard/media/clockworkmod-ba..... pontosan ide sem lehet visszatenni, csak az sdcard/media/[backup_date_mappa]-ba, és ott sem látja a cwm.
Így nem maradt sok választásom, mint toolkit-el rom-ot telepíteni....

Aztán most újra root-oltam és twrp recovery-t tettem fel. Ez már sdcard-ra teszi a mentést, és minden jónak tűnik :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8910) sto1911 válasza lafaty80 (#8909) üzenetére


sto1911
veterán

Asszem a CWM nem latja 4.2.1 alatt az sd-t, mert a legacy/0 vagy hasonlo az SD utvonala.

(#8911) lafaty80 válasza sto1911 (#8910) üzenetére


lafaty80
őstag

igen. viszont a twrp recovery jó helyre mentette és elvielg vissza is tudnám állítani :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8912) fatty válasza lafaty80 (#8911) üzenetére


fatty
aktív tag

CWM-et hasznalok, fajlkezelovel nem latom a backup fajlokat, de CWM latja, torolni is tudom vele, a visszaallitas is mukodik.

(#8913) Kr1ssz


Kr1ssz
csendes tag

Sziasztok
Érdekességképp szeretnék beszámolni, hogy ma mit produkált Nexusom. Lassan egy hete vagyunk együtt, minden szép és jó volt ma délutánig. Egyik pillanatról a másikra leállt minden app és folyamatosan leállt az indító is. Gondoltam valami hiba történt szóval újraindítottam a tabletet. Mikor visszatöltött folytatta az előbbieket. Csináltam egy FC-t és hála azóta semmi gond *koppkopp*. Már régebb óta olvasgatom a fórumot, de nagyon ilyet nem olvastam :( Valaki tudja mi lehetett a gond?

(#8914) alacka válasza dejaris (#8903) üzenetére


alacka
tag

Hali! Miért jó 160 DPI-re állítani? Alapban mennyi? 175?

Ubuntut tett már fel valaki?

Milyen a blootooth? 2.0? 3.0? 4.0?

FC?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8915) alacka


alacka
tag

Na leakadt a kis drágám! Itt a fórum oldalon. Feldobott egy ablakot, hogy application shockwave flash, plugin elrejtése..... s kimerevedte magát. 10 másodperces kikapcsra volt hajlandó megmoccanni, de nem kikapcsolt, újra bootolt. (10 alatt nem reagált semmire) Kissé megdobogtatta a szívem, nehogy elölről kelljen építkezni. Bár másodjára, minél többedjére egyre gyorsabban megy. :Y

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8916) fabiandaniel válasza alacka (#8914) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

A bluetooth V3.0 -as.

Fabi

(#8917) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Megjött a szervízből a nnexusom. A kábelt kicserélték, de a felhősödés megmaradt de a recsegést megcsinálták :))

Feri

(#8918) alacka válasza fabiandaniel (#8916) üzenetére


alacka
tag

kvázi-tag :) köszi, hol találtad?

fermacht1994. milyen beszerzés, mikori is volt?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8919) fabiandaniel válasza alacka (#8918) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

pl: ITT

Fabi

(#8920) fermacht1994 válasza alacka (#8918) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

1 hónapos, de a felhősödés sajnos mindegyiknél van. Ezért nem cserélték ki a kijelzőt.

Feri

(#8921) fabiandaniel válasza fermacht1994 (#8920) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

felhősödés alatt azt érted hogy a hogy a háttérvilágítás fekete háttérnél enyhén egyenlőtlen? Mert azt tényleg nem cserélek és szerintem az még nem is annyira zavaró.

Fabi

(#8922) ravebp


ravebp
senior tag

Srácok
Van egy ilyen pakkom eladó:
[link]
Akit érdekel írjon rám:Tok fólia Stylus

Rave

(#8923) fermacht1994 válasza fabiandaniel (#8921) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Igen! Fekete alapon fehér foltok a széleknél :s

[ Szerkesztve ]

Feri

(#8924) rolywrx válasza fermacht1994 (#8923) üzenetére


rolywrx
tag

Tényleg nem bosszantás a célom :) , csak tapasztalatot írok: nekem az új kijelző mondhatni bevilágítás mentes lett és no pixelhiba. Koppkopp, nagy szerencsémre.

MÁS:
Ki milyen ROM-ot használ?
Cyanogen Nigthly-kat használok mióta visszajött.
A gyárihoz képest elég korrekt mennyiségű pluszt ad. Gyak. erre épül a mod-ok nagy része. De nekem ebből semmi sem hiányzik.
Abszolút ajánlom. Főleg h FOTA-n frissíthető mikor új build jön és nem kell újrahúzni mindent.

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#8925) fermacht1994 válasza rolywrx (#8924) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Megnéztem szomszéd Ipad2 őt annál is van bevilágítás szóval már nem izgat annyira a dolog ;)

Feri

(#8926) fPApi válasza rolywrx (#8924) üzenetére


fPApi
őstag

"Ki milyen ROM-ot használ?"
Én minden ilyen eszközömnél (ha elérhető) a ParanoidAndroid ROM-ot részesítem előnyben, itt egy PARANOIDANDROID 2.99 Pie3 (4.2.1)-et használok jelenleg, teljes megelégedettséggel.

(#8927) zola- válasza fPApi (#8926) üzenetére


zola-
őstag

Baked grouper blackbean 6 romot használok a legnagyobb megelégedéssel immáron kb 2 héte. Semmilyen hibát nem találtam benne, számomra tökéletes. Igaz., hogy 4.1.2 mert a 4.2.1 zavart, hogy össze vissza állítja a fényerőt. MÁS: Nekem nagyon bejön kihangosítva ahogy szól a hangszórója. Egyáltalán nem cincog, még ahhoz képest zenét is jó rajta hallgatni.

(#8928) Blue@X válasza alacka (#8914) üzenetére


Blue@X
senior tag

213dpi az alap Nexus 7-en, ez a telefon dpi és a tablet dpi között féluton van kb. 160dpi-n számos alkalmazásnál előjön a tablet UI (175-nél is még), illetve az egész rendszer a tablet UI-hoz szabja magát: [link] (itt látni a különbséget, képről lehet igazán megérteni)

(#8929) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Alul a fekete sávnak a színét lehet változtatni? Ahol van a virtuális home gomb.??

[ Szerkesztve ]

Feri

(#8930) belavagyokbp válasza fermacht1994 (#8929) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Custom rommal lehet.
BTW, én a Dirty AOKP romot használom, nekem nagyon tetszik, a tablet UI-ja -szerintem- sokkal jobb, mint a paranoidé. Ebben lehet állítani az állapotsor átlátszóságát, színét, az azon levő gombok színét, és azoknak a háttérszínét is.

(#8931) fermacht1994 válasza belavagyokbp (#8930) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Köszi :) Twrp ből fel tudom rakni? :)

Feri

(#8932) belavagyokbp válasza fermacht1994 (#8931) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Igen, Én is azt a recoveryt használom.

(#8933) fermacht1994 válasza belavagyokbp (#8932) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Köszi majd kísérletezek otthon :) felrakás egyszerű?

Feri

(#8934) belavagyokbp válasza fermacht1994 (#8933) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Aroma installert használ, szóval a lehető legegyszerűbb :D Kernelnek én az M-kernel a32+t választottam, nagyon gyors.

(#8935) fermacht1994 válasza belavagyokbp (#8934) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Szóval csak betallózom aztán végignyomkodom az installert? Előtte csinálok egy mentést, ha netán nem tetszik vagy valami beüt :D

Feri

(#8936) GU-81M válasza rolywrx (#8924) üzenetére


GU-81M
tag

Én pont tegnap raktam fel a SmoothROM-ot a Bricked kernellel. Nekem tetszik, gyors, nem akard, sok beállítási lehetőség van rajta. És felrakni sem volt nehéz, kb 3 perc volt. A youtubeon van róla pár videó, hogy hogy is néz ki.

(#8937) belavagyokbp válasza fermacht1994 (#8935) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Igen, pontosan. A mentés meg mindig jól jön, akármi közbe jöhet. Jártam már úgy, hogy leformáztam mindent, a /system-et is, a rom amit felakartam rakni az viszont hibásan jött le. Persze mentésem nem volt, szóval eltartott egy ideig, mire újra használhatóvá tudtam tenni a nexust... Na mindegy, az ember mindig a saját hibáiból tanul :D.

[ Szerkesztve ]

(#8938) rolywrx válasza GU-81M (#8936) üzenetére


rolywrx
tag

Van néhány ROM az általatok írtak közül, amit próbáltam már én is.
Ami feltűnő, hogy mint Nexus referencia termékre láthatóan egyszerűbb jó alapból építkező ROM-ot gyártani.
Míg Sony, Samsung és egyéb telefonoknál rengeteg hibát tartalmaz egy-egy ROM, itt szinte mindenki hibátlan megoldásokat talált. Így a választási lehetőség tényleg csak a beépített plusz funkciók, sebesség, üzemidő és hasonló preferenciákra vonatkozik. :)

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#8939) fatty


fatty
aktív tag

Nekialltam a en is a Dirty AOKP telepitesnek, felment par perc alatt, eddig minden ok.

(#8940) Juan187


Juan187
csendes tag

Megint a segítségeteket kérem :K
CWM telepítéssel akadnak gondjaim.Megint zöld robot piros felkiáltó jellel.....Leírná nekem valaki(akár privátban is)hogyan kell?Nagy segítség lenne.

(#8941) csabám


csabám
addikt

Pletyka: az Asus gyárthatja a következő Nexus 7-et.

Speciel nem igazán tetszik, hogy halomra jelentik be az új nexus telefonokat/táblákat és android verziókat. Legfőképpen azért, mert amint kijön az új elfog az érzés: Ez kell nekem, de hirtelen :DDD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8942) rolywrx válasza assemble (#8906) üzenetére


rolywrx
tag

Nagyon király, hogy megcsináltad!
Bedobtam könyvjelzőnek, hibátlanul kidobja fullsreen-re, egyedül a vezérlőgombok maradnak. Ez így adja! :)

RolyWRX

(#8943) Cyrin válasza csabám (#8941) üzenetére


Cyrin
addikt

engem nem fogott el, elégedett vagyok a mostanival, vékonyság, ennél nagyobb felbontás nem izgat :)

(#8944) kovsol válasza csabám (#8941) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom igazából szép és jó, hogy gyorsabb, több ram, nagyobb felbontás, valamivel kisebb, de én a Nexus 7 -t se érzem hardveresen gyengének így számomra nem indokolt egyelőre a csere.

May the Force be with you!

(#8945) csabám válasza Cyrin (#8943) üzenetére


csabám
addikt

és kovsol: Számomra sem indokolt a csere (leginkább a pénz miatt - drága szórakozás lenne, ha mindig az éppen legújabb, legaktuálisabb kütyüket venném), csak egyszerűen elfog ez az érzés, de aztán pár nap múlva tova is száll :DDD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8946) belavagyokbp válasza csabám (#8945) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Viszont ha ez a másik pletyka beigazolódik, akkor én nagyon elgondolkodom majd rajta, hogy lecserélem egy ilyenre. Bár szerintem túl szép, hogy igaz legyen (elöl-hátul HD kamera, tegra 4, 1920 x 1200 felbontás, és ugyanannyiba fog kerülni??? ) Akkor a nexus 7-ből miért is spórolták ki a kamerát, amikor bevolt tervezve? -Mert alacsonyan akarták tartani az árat. Pedig az alaplapon ott a kamera foglalat, (KÉP) a hozzávaló csatlakozó, és még külön kamera gomb is van, a mostani három gomb alatt...
Amúgy én arra várok, hogy mikor fogják kidobni a kínaiak a "nexus 7 upgrade kit"-et, ami egy kamera modulból, és egy új (lyukas) hátlapból fog állni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8947) fPApi válasza belavagyokbp (#8930) üzenetére


fPApi
őstag

Tényleg nem tűnik rossznak. A navigációs sáv 4 ikonja mindig látszik, vagy lehet állítani pl. hogy hány és mi legyen látható?
Másik kérdésem, hogy a kapcsolókat (wifi/gps/stb.) lehet testre szabni, hogy mi jelenjen meg és milyen sorrendben az értesítő sávon?

[ Szerkesztve ]

(#8948) belavagyokbp válasza fPApi (#8947) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Mindkét kérdésedre igen a válasz. :D
A 4 ikont lehet cserélni/többet hozzáadni/elvenni belőlük, + navigációs sáv szélességét is lehet állítani.
A kapcsolókat lehet cserélni, hozzáadni, sorrendet módosítani, még azt is belehet állítani, hogy egy sorban hány kapcsoló legyen.

(#8949) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Vettem otg kábelt. Rádugtam egy pendrive-ot a tabletre de semmi reakció. Hogy kell rávenni, hogy olvasson külső eszközt?

(#8950) belavagyokbp válasza Cingáriusz (#8949) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Rootolnod kell, majd playről telepítsd a Stickmount nevű alkalmazást.

Ha nem akarod rootolni, és elég csak olvasni a pendrive-ról, akkor van még egy ilyen lehetőség is: Nexus media importer, de ez fizetős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.