Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Sajnos nem tudom rootolni a nexusom! Pedig ezzel a toolkittel olyan egyszerűnek tűnik. Szóval feltettem a 4.0.0-as toolkittet es a drivereket is elméletileg, a 2. ponttal ellenőrizve azt irta ki, hogy azok telepítve vannak. Próbáltam a 3. menüponttal kezdve, a 8-ason át, ugye ami egyszerre megcsinál mindent, de ott elakad a dolog, amikor azt irja ki a toolkit, hogy "waiting for device" és itt lessük egymást egy jó ideig, míg meg nem unom! A tabon sem történik semmi! Egyébként mikor kell a tabot a gépre dugni? És az usb hibakeresést is be kell pipálni még az elején vagy ez lényegtelen? Biztos vmi jelentéktelen dolgon sikok el, de a kütyüm még csak 5 napos, viszont már rootoltam egyébb eszközöket.
Egyébként az 1.hsz.-ben miért nincs leírva a rootolás menete, mint ahogy más topikokban ez alap! Már bocs a kioktatásért!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#8252) csabám válasza Kaminski (#8251) üzenetére


csabám
addikt

USB hibakeresést kapcsold be, majd dugd a gépre. Így már menni fog. . .

1. hsz. szerkesztés alatt van :U

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8253) Kaminski válasza csabám (#8252) üzenetére


Kaminski
tag

Nem megy és nem ... :( usb hibakeresés bekapcsolva, géphez csatlakoztatva és a bootloader nyitásáig ok, de onnantól nem történik semmi! Nem értem! Mint ha a fastboottal volna vmi gond, ahogy én kiveszem! Nem is tudom mi az! Mintha abba az állapotba nem kerülne a tab! De lehet, hogy mosr hülyeséget írtam!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#8254) sto1911 válasza Kaminski (#8253) üzenetére


sto1911
veterán

Pontos hiba?
Csak a root/unroot menuponttal probalkozz, ne az all-in-one-al.

A bootloader akkor van nyitva, ha bootolaskor megjelenik alul egy nyitott lakat.

(#8255) Kaminski válasza sto1911 (#8254) üzenetére


Kaminski
tag

De ezen a fórumon azt írták, hogy a rootolást a 3. ponttal kell kezdeni, először nyitni kell a bootloadert! :F

Honor 8

(#8256) Balinov válasza Kaminski (#8255) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

fejbol irom, xda-n nezz utana pontosan, de ugy remlik,hogy ha ADB, driverek fennvannak rendesen, akkor elinditod a toolkitet, kivalasztod,hogy wifi vagy 3G verzio, melyik ROM verziot hasznalsz, eloszor kinyitod a bootloadert, aztan rootolsz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8257) fatty válasza Kaminski (#8255) üzenetére


fatty
aktív tag

Nexus 7 toolkit-tel rootoltam. (nem a root toolkit-tel)
USB driver telepit, N7 USB debug bekapcsol
progiban: press 4.- 3.- 2.- 2.- no

(#8258) Dzsuri89 válasza Kaminski (#8255) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szerintem tudom a megoldást.

Minden művelet mögé oda van írva, hogy a készüléknek milyen állapotban kell lennie és van egy érzésem, hogy te ezt nem vetted figyelembe. Ez a mód általában az ADB Mode.
Mielőtt bootloadert nyitsz, azelőtt a Toolkitben menj a 21-es menüpontra, majd ott nyomj egy 3-ast, hogy ADB mode-ba újrainduljon a tablet. Rootolás előtt is ugyan így kell berakni ADB módba a tabletet, ha éppen nem ott lenne. :)

Remélem tudtam segíteni! :)

(#8259) Szaszabond válasza csabám (#8242) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

A Tapatalkon be lehet valahogy hozni ezt a fórumot? Mert nekem nem sikerült.

(#8260) Kaminski válasza Balinov (#8256) üzenetére


Kaminski
tag

Igen így csinálom! Biztos vagyok benne, hogy a driverek fönt vannak! A toolkitben kivlasztom a helyes eszközt és verziószámot, tovább a 3-as menüpontra, na szerintem itt kezdődik a gond, a fastboottal van vmi! Azért beírom a yest és kampó! Kiírja, waiting for device! Itt nézhetnénk egymást egy napig is! A tab se és a gép se csinál semmit!

Honor 8

(#8261) Balinov válasza Szaszabond (#8259) üzenetére


Balinov
félisten

nem, RIOS forummotor nem Tapatalk kompatibilis, sajnos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8262) Kaminski válasza Dzsuri89 (#8258) üzenetére


Kaminski
tag

Máris kipróbálom!

Honor 8

(#8263) MrPetya19 válasza Cingáriusz (#8243) üzenetére


MrPetya19
addikt

A kiterjesztés nem számit. Állísd be, hogy a hangot mindig szoftveresen dekódolja. Nekem a hw+ rosszabb, mint a hw razron.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8264) Cyrin válasza Kaminski (#8260) üzenetére


Cyrin
addikt

ellenőrizned kéne az, hogy ha manuálisan beteszed fastboot módba, látja-e a toolkit, tehát megjelenik-e a készülék száma a felső sarokban.

ugyanez adb módban.

[ Szerkesztve ]

(#8265) Szaszabond válasza Balinov (#8261) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi :( ez sajnálatos akkor. Mondjuk magyar fórumok közül nem túl sok az....

(#8266) sto1911 válasza Kaminski (#8260) üzenetére


sto1911
veterán

A drivereket is telepittesd fel vele.

(#8267) Syl válasza Kaminski (#8262) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt leírtam a helyes sorrendet, ami tuti működik. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8268) ada19 válasza Cingáriusz (#8243) üzenetére


ada19
senior tag

Véletlen nem a DTS hangsávos mkv-k lejátszásánál marad néma?

Mégsenem

(#8269) wmitty


wmitty
csendes tag

Segítséget, tanácsot kérnék.
Hozattam egy külső billentyűzetes tokot. Ezt:
http://www.amazon.co.uk/dp/B009LL3WUE/ref=asc_df_B009LL3WUE11477162?smid=A2E8B6NT1BYKY6&tag=pricerunner-ce-3p-21&linkCode=asn&creative=22242&creativeASIN=B009LL3WUE&ascsubtag=a012011493c20baf3dfa5d873e89714c

A beüzemelésnél elakadtam.
Azt mondja, ha feltöltöm, majd megnyomom az erre szolgáló gombot, a N7 felismeri a wifi-jelet.
De nem. Semmit. Sokadszorra sem.

Vajon rosszul csinálok valamit? Vagy hibás a készülék? Valamelyik?...
Tény, a know-how papíron az látszik, hogy a feltöltött akkujú billentyűzetnél ég egy kis lámpa. De nálam csak a bekapcsoláskor egy másodpercre kigyullad, majd kialszik. Talán ez jelez hibát? (Nincs is feltöltődve? Több óra után sem?)

Mindenféle tanácsot szívesen veszek és köszönök.

(#8270) watercooling válasza wmitty (#8269) üzenetére


watercooling
tag

Bluetooth Keyboard

(#8271) MrPetya19 válasza wmitty (#8269) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ne is várj a wifire. Próbáld ki a bluetooth-t.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8272) bigrock válasza wmitty (#8269) üzenetére


bigrock
addikt

A LED valószínűleg csak akkor ég, ha stabilan létrejött a Bluetooth kapcsolat a N7 és a billentyűzet között. Próbáld meg, hogy feljebb állítod a visibility timeout-ot a BT beállításainál.

(#8273) Kaminski


Kaminski
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :)) Sikerült a rootolás és a bootloader nyitás! Ezért jó ez a fórum, mert a segítőkész emberek ötletei alapján jön rá az ember a helyes megoldásra!
Valóban azért nem sikerült, mert nem tettem fastboot (most már ezt is tudom, hogy micsoda) módba a nexust bootloader nyitás előtt! Ezt a 21. pontban is megtehettem volna, de nekiülve az angol szövegnek a 3-as pont is megcsinálta! Itt ugyanis nem "yes"-eket kellett volna írni, hanem "no"-t, :W ezzel adok neki egyfajta parancsot, hogy először fastbootba tenye a tabot és utána indítsa el a bootloader nyitási folyamatot! Ennyi...!
A root ... :F
Még egy bugyuta kérdést, ha megengedtek! :D Honnan tudom, hogy rootolva van a tablet? Szépen befejezte a rootolást a toolkit, ahogy kivettem, de a nexuson nem látom ennek jelét! Pl. az xperia minimen ott van a superuser. A toolkitben azt választottam, hogy rootoljon+a busyboxot is telepítse fel egyúttal! Ennek nem látom jelét!

Honor 8

(#8274) sto1911 válasza Kaminski (#8273) üzenetére


sto1911
veterán

Ha 4.2.x verziod van, akkor SuperSu-d van, lehet azert nem latod, mert nem azt keresed.
Ha valoban nincs semmi, akkor nem sikerult a root, csinald meg meg egyszer, es figyelj oda, hogy 4.2.x-en csak a SuperSu megy.

(#8275) belavagyokbp


belavagyokbp
aktív tag

Ha valakinek épp egy puhatokra lenne szüksége: [link]

(#8276) sto1911 válasza csabám (#8250) üzenetére


sto1911
veterán

File, felmasolva a Nexusra: .mkv, 1280x720, 42:00 perc, H264-es codec, 24fps + felirat.
5.1-es AC3 hang, 448kbit/sec, mellette magyar hang kulon fajlban, de azt szerintem nem latja.

Ha sima HW renderen van, akkor kezzel ki kell valasztani egy hangsavot, kulonben nem szol. Egyeb dekoderrel nincs gond.
Akadast, lemaradast nem vettem eszre.

[ Szerkesztve ]

(#8277) Kaminski válasza sto1911 (#8274) üzenetére


Kaminski
tag

És valóban! Még egy nekifutás és ott a superSu!
:R Mindenkinek!

Honor 8

(#8278) csabám válasza sto1911 (#8276) üzenetére


csabám
addikt

:R

Balinov: Tapatalk HD kérdés: követsz olyan oldalt ahol több topikra is fel vagy iratkozva? Azért kérdezem, mert nálam nem tölti be azokat a fórumokat, melyek nem fértek rá az oldalra. Szóval görgetek lefele és nem tölti be őket. . . A betanal is ilyen gondom volt. Köszi előre is.

Csináltam egy képet:

Jobb alsó sarok, lent ---> Betöltés (de nem történik semmi)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8279) Daralo:) válasza csabám (#8278) üzenetére


Daralo:)
tag

Üdv sajnos megadta magát a nexus-om
Dec 17-máig működött!:(
vihetem garanciáztatni szerény véleményem szerint a legalsó címre kell vinni
alább a link!
http://www.asusnotebook.hu/kapcsolat
.hu

Hivatalos NETBOOK (EEEPC), PDA, PDA-telefon és PND szervizközpont

CORDON ELECTRONICS HUNGARY
1045 Budapest, Széchenyi tér 9.
Telefon: (+36-1) 272-0708, 06-30-385-9167
Fax: (+36-1) 272-0709
E-mail: asus@cordongroup.hu
Nyitvatartás: Hétfőtől - Péntekig: 9-16 óráig

(#8280) sto1911 válasza Daralo:) (#8279) üzenetére


sto1911
veterán

Mi baja van?

Futar nem jon erte?

[ Szerkesztve ]

(#8281) Balinov válasza csabám (#8278) üzenetére


Balinov
félisten

ize, hat a ph! az alap, azonkivul talan xda-n vagyok 3-4 topikra feliratkozva. azok jok lesznek tesztnek? Nem igerem ma estet, most estem haza 10perce

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8282) Daralo:) válasza sto1911 (#8280) üzenetére


Daralo:)
tag

hát én sajnos nem nagyon vagyok itthon (iskola)
a baj az hogy délelőtt még ment! hazafele vonaton megmutattam volna egy évfojam társamnak de nem kapcsolt be na mondom sebaj android szokott ilyet még ha ritkán is!
otthon rádugom töltőre próbálom bekapcsolni mint utólag rájöttem magától bekapcsol a kijelző ha nyomom a bekapcs gombot maximum villog egyet de az se biztos hogy miatta!
lényeg a lényeg fekete képernyő állandóan semmi más!

(#8283) Skynet258 válasza Daralo:) (#8282) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt próbáltad, hogy kb. 10 másodpercig nyomni folyamatosan a bekapcs gombot? Hátha be van kapcsolva folyamatosan, csak valami megakasztotta.

https://geekpulse.hu

(#8284) alacka válasza Daralo:) (#8279) üzenetére


alacka
tag

Őszinte részvétem, mióta ment, mibe halt bele? Jelenségek?
Egyszer én is azthittem behalt, alig tudtam resetelni 3- v 2 gombosan, amit a youtuberól lestem le.
Lehet nem kellő ideg, ütemben, sorrendben nyomtam.

Tegnap tutira csnáltam pár gruppot, hasonló jellegű appokat egymásba húzva. Ezekből kettő szőrén szálán eltűnt, egyikmlapon sincs (már négy majdnem tele van).
Könyvtár vagy file szinten hol találhatóak az appok, a group leírások? Valaki linuxos talán tudna segíteni hol keressem?
Telepítési időrendi keresés is érdekelne, mert affene emlékszik abc szerint, meg név szerint egyik másik felrakott appra. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8285) Daralo:) válasza Skynet258 (#8283) üzenetére


Daralo:)
tag

ha lehúzom töltőről akkor kikapcsol és meg se moccan semmilyen gombra se ha rádugom töltőre bekapcsol mint írtam magától!

(#8286) Daralo:) válasza Daralo:) (#8285) üzenetére


Daralo:)
tag

segítségeteket előre köszönöm már amennyire lehet :)!

(#8287) Dolphine


Dolphine
addikt

Úton az újabb Android? :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8288) Cyrin válasza Dolphine (#8287) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet 4.1.2-ről már érdemes lesz erre váltanom

(#8289) fermacht1994 válasza Dolphine (#8287) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Zsír :) miben tud többet?

Feri

(#8290) Dolphine válasza fermacht1994 (#8289) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos lila gőzöm sincs, eléggé rejtélyes az egész, ugyanis egyelőre csak a Nexus 4-en mutogatják. Sokan még így is kételkednek benne, hogy egyáltalán valódi a bejelentés, de ez a videó egy kissé megkavarta az állóvizet! Elvileg hivatalosan még be sem jelentették! :Y
De majd a nálam okosabbak megmondják! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8291) fermacht1994 válasza Dolphine (#8290) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Nem baj :D nekem így is hibátlan a 4.2.1 minden megy tökéletesen, sehol egy fagyás :) sd maidet használjatok ha rootolva van, ez a legjobb android pucoló progi, olyan mint gépen az ashampoo :)

Feri

(#8292) Balinov válasza fermacht1994 (#8291) üzenetére


Balinov
félisten

nekem se a free, se a fizetos nem erheto el n7-re, hos-ra viszont igen. honnet szerezted be?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8293) alacka válasza fermacht1994 (#8291) üzenetére


alacka
tag

Neharagudj a kérdésért. S ha nincs rootolva?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8294) lordyka


lordyka
aktív tag

sziasztok!
gondoltam beköszönök ha már tegnap megvettem ezt a kis csodát :D
nagyon durva a gyorsasága, a telefonom döcögősnek tűnik hozzá képest pedig azért az is elég jó vas de hát ics.. :D

(#8295) Helmoras


Helmoras
őstag

Kicsit off, játék témakör.

Régebben PC-n játszottam a Puzzle Quest nevü játékkal, ma megláttam hogy jóanyám azt csapatja a laptopon, eszembe is jutott milyen király lenne ezt tolni tableten és láss csodát a második rész fent is van marketen (ingyenes) érdemes kipróbálni aki szereti az ilyesmit, youtube on találtok róla gameplayt biztos.

(#8296) -Gerzson- válasza Daralo:) (#8285) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Írtam két napja, hogy én ís így jártam, nem tudtam bekapcsolni, és töltőre dugva sem jelent meg semmi sem.
Végül a Power + Vulume Down egyszerre nyomása segített (vagy Up vagy mindkettő egyszerre.... :F )

Azóta megy rendesen. kop-kop :W

(#8297) leslieke válasza Helmoras (#8295) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz a tippet. Megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8298) rolywrx válasza Daralo:) (#8279) üzenetére


rolywrx
tag

Cordon-ba ne vidd, az EEE-ből csak a netbookot javítják, mint írva vagyon.
Sajnos futárral megy Brno-ba. Más nincs.
Legalább'is 1,5 hete így volt.

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#8299) fermacht1994 válasza Balinov (#8292) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Google playbe megvettem, nekem elérhető!

Feri

(#8300) fermacht1994 válasza alacka (#8293) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Akkor is működik, csak akkor nem takarít olyan hatékonyan :)

Feri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.