Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) bzoley


bzoley
veterán

A gép hátulján lévő matricának van jelentőssége? Kezd lejönni. Egy másik gépnél fel volt tüntetve, hogy ha eltávolítom, ugrik a garancia.

(#9952) csabám válasza bzoley (#9951) üzenetére


csabám
addikt

Minden bizonnyal :DDD
Szedd le nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9953) mrlumen válasza BigBlackDog (#9941) üzenetére


mrlumen
csendes tag

Akkor megint elszall az osszes appom.

(#9954) csimpas


csimpas
tag

(#9955) sideburns válasza csimpas (#9907) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szinte bármelyik battery widget, én ezt használom:
GSam Battery Monitor

(#9956) fPApi válasza csimpas (#9954) üzenetére


fPApi
őstag

Én írtam több lehetőséget is, nem olvastad?

(#9957) csimpas válasza fPApi (#9956) üzenetére


csimpas
tag

De olvastam, Köszönöm
De én olyanra gondoltam hogy a jelenlegi ikont lecseréli százalékosra, mindenféle widget nélkül.
Gyári romra kellene, azt hiszem ezt recoveryből szokták feltenni

(#9958) alacka válasza csimpas (#9957) üzenetére


alacka
tag

Megnéztem, nekem két app is kijelzi az értesítősáv bal oldalán, de csak az egyikre jöttem rá, hogy a DS Battery Saver, eddig észre sem vettem, mert a jobb szélen figyeltem az óra mellett.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9959) tupijani válasza csimpas (#9957) üzenetére


tupijani
tag

Ezt nézted már?

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#9960) turho


turho
őstag

Akinek megy a flash szépen, nem írna egy tutort, az 1. sz-be, röviden?

3G-s update-k most akkor érkeznek, vagy sem? (32 Giga, 3G, új) Már rányomkodtam sokszor, up to date a készülék szerint, és 4.2
Keretrendszertörlős trükk semmit nem csinált.

(#9961) Syl válasza turho (#9960) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez komoly? Tutorialt akarsz egy apk fájl telepítéséhez? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9962) sideburns válasza turho (#9960) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát ha nem is az első hsz.-be, de csak neked ide a szintén előkelő 9962.-be:
felmásolod a tabletre az flash.apk fájlt amit letöltöttél. (Lehet kábellel vagy wifin is.)
Fájlkezelőben (pl ES explorer) rátappintasz és telepíted.
Flash-képes böngészővel tálaljuk. (pl Boat, Maxthon)

A készülék ki-be-kapcsolásáról ne írjak tutorialt? ;]

(#9963) Syl válasza sideburns (#9962) üzenetére


Syl
nagyúr

De gonosz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9964) turho


turho
őstag

OK, lehet hogy túlbonyolítom, egy leírást gondoltam csak.
Ezzel a böngészővel használd, ezt szedd le mellé, ezeket állítgasd be - stílusban.
Köszi a helpeket :R

A lassú másolás pc-ről Nexusra csak nálam jellemző?

[ Szerkesztve ]

(#9965) alacka


alacka
tag

Csatlakoznék én is, nem vagyok egy önkéntes mérvadó, de nekem sem sikerült Flashplayert letölteni a Chrome alá, ami ugye alap, sőt firefoxon keresztül sem volt hajlandó flashplayer pluginokat telepíteni, örültem a segítségnak, s látom más is beleszalad.

Aztán kezdő szinten nagyon elkél a tapasztalatotok a tuti backup/restore terén is. Mielőtt az embernek még a rootolás eszébe jutna, s ide jöhetne pár tuning ötlet (app ajánló?), ami még nem igényel rootot, akár felsorolás szinten is (launcher, taskbar, értesítősáv, searh bar bingyózás).

Rootolas előkészítéshez meg jól jönne némi tapasztalás (pl. fatty táblázata - bár jól kell tudni emészteni). Meg CWM, TWRP meg OTA (s még kitudja mi) használatáról pár megjegyzés, mikor melyik és miért is.

A többezer hozzászólást elég kunsztos végignyálazni.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9966) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Megoldódott a probléma az utorrent webui-val az Utorrent watchdog nevü programmal! Azt hiányolom belőle, hogy fájlonként nem tudok letölteni vele, tehát ha mondjuk adott egy sorozatnak a teljes évada és nem akarom egyszerre leszedni hanem 1-2 részt csak belőle, akkor ezzel nem tudom vagy legalábbis nem jöttem rá hogy hogyan lehet a többit kihagyatni! Nem létezik esetleg egy másik program, amivel szépen be lehet ezt állítani.

(#9967) Mankó


Mankó
veterán

Felraktam a 4.2.2-t, wipe-oltam és factory reset is volt. Amikor felment a frissítés, szét akartam nézni a Recovery-ben, de csak egy robotot, meg piros felkiáltó jelet adott. Most elszállt a recovery, vagy valamit rosszul csinált? Vagy ennél a verziónál nincs is már recovery?
Megoldásként tegyek fel egy CWM-et?

(#9968) alacka válasza dejaris (#9938) üzenetére


alacka
tag

Mire nagyon jó a keresősáv eltüntetése a Google keresés letiltásával?
A helyére nem enged semmit odatenni.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9969) fPApi válasza alacka (#9965) üzenetére


fPApi
őstag

Az 1. hsz-t (téma összefoglaló, minden oldal tetején) olvastad? Az azért a nagyon alap kérdésekre választ ad! Azt meg ne várja el senki, hogy minden kérdésére készen kap egy leírást (ki csinálja meg, a sok ember sok kérdésére?).
A fórumnak pont az a lényege, hogy felteszed a kérdést és aki tudja megválaszolja. Egyébként meg van egy igen jó kereső része, amivel a közel 10 ezres hsz között is meg lehet találni szinte mindent. Ennyi meg azért elvárható mindenkitől!

A #9968-ra: pl. ha valaki soha nem használja, akkor minek legyen ott?

[ Szerkesztve ]

(#9970) Grillo válasza turho (#9960) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem egy hetes sincs a 3G 32GB, de pár napja feldobta a 4.2.2 frissítést és gond nélkül fel is ment.

(#9971) fatty válasza Mankó (#9967) üzenetére


fatty
aktív tag

Ujra kell telepiteni a CWM-et, vagy TWRP-t, attol fuggoen melyiket hasznalod, 4.2.2 frissites hazavagja.

[CWM] Playrol letoltod a RomManager-t,
-elinditod (engedelyt adsz neki supersu-val)
-klikk Flash Clockworkmod Recovery-re
-klikk Google Nexus 7
-klikk Flash Clockworkmod Recovery (alul)

[TWRP] Playrol letoltod a GooManager-t
-elinditod (engedelyt adsz neki supersu-val)
- klikk menu (jobb fent harom potty)
-klikk install OpenRecoveryScript / yes / yes, bejon egy ablak szamol 10-tol visszafele, eltunik, installal, es kesz

[ Szerkesztve ]

(#9972) khmadrid


khmadrid
csendes tag

Sziasztok, új emberke vagyok a fórumon. 1,5 hónapos a Nexus7-em 3g-s de már megjárta Svejk hazáját. Már írtak mások is a problémáról. fogta magát kikapcsol vagy be se kapcsol töltésre dugva csak vibrálás, töltésjelző nem jelenik meg. Pihen egy napot és megint működik egy kicsit. Asusnál állítólag nem találtak hibát de érdekes. hogy mióta visszajött (lekopogom ) 3 napja nincs gond vele. Sztem valami típushiba ez de nem akarják nagydobra verni.

(#9973) csabám válasza alacka (#9965) üzenetére


csabám
addikt

Már leírtuk néhányszor, hogy chrome nem támogatja a flasht.
Azt is megtalálod a fórumban, hogy melyek azok a böngészők, melyek támogatják.

Használjátok a keresőt legyetek szívesek!!!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9974) Syl válasza alacka (#9965) üzenetére


Syl
nagyúr

firefoxon keresztül sem volt hajlandó flashplayer pluginokat telepíteni

Ezt hogy érted? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9975) turho válasza alacka (#9965) üzenetére


turho
őstag

alacka, erre céloztam, elférne az I. hsz-ben pár ilyen. Máshol is látok rá példát.
Más kérdés, utána ha valaaki feltesz egy ilyen kérdést, zavarásszák az I. hsz-hez :)

Kezdek beletörődni hogy ez ilyen lassan másol fájlokat, mivel senki nem reagált rá.

[ Szerkesztve ]

(#9976) Mankó válasza fatty (#9971) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi, akkor majd feldobom a CWM-et. Miben lett különben jobb a 4.2.2 a 4.2.1-től?

(#9977) bzoley válasza turho (#9975) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam 3-5MiB/s között ugrál a másolás wifi-n.

(#9978) turho válasza bzoley (#9977) üzenetére


turho
őstag

Kábelen másoltam, ott se tűnt gyorsabbnak igazán...

Egyébként, tényleg karcálló az érintő-üvege a Nexusnak? Szóval, bírja a kiképzést az átlagnál jobban?

[ Szerkesztve ]

(#9979) bzoley válasza turho (#9978) üzenetére


bzoley
veterán

Usb-t hanyagolom, mert ez a megoldás, amit alkalmaznak, nagyon nem gyere be. Inkább ftp, és nem kell mindig kiugrálni a fotelből.

(#9980) Syl válasza bzoley (#9979) üzenetére


Syl
nagyúr

FTP? Ne viccelj már! :F A helyi hálózati megosztást ugyanúgy meg tudja nyitni, mint a PC.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9981) csabám válasza turho (#9978) üzenetére


csabám
addikt

USB hibakeresés be van kapcsolva?

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9982) bzoley válasza Syl (#9980) üzenetére


bzoley
veterán

Azzal sem vagyok előrébb, pc-ről akarok másolni, és nem fogok minden mappát megosztogatni, amire épp szükség van. Rácsatlakozok a N7-re, és azt másolgatok, amit akarok.
Te sem tudod megmondani miért vicces ez, ugye?

(#9983) Syl válasza bzoley (#9982) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem vicces, csak furcsa. Bár nálam a filmek NAS-on vannak, úgyhogy egyszerű az életem :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9984) bzoley válasza Syl (#9983) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor lenne egyszerű(bb) az életem ha a N7-nek is lenne betűjele, így elférne a többi hálózati meghajtó között. Egyelőre az egyetlen, általam normálisan használható megoldás az ftp. Egyel több gombnyomás, de onnan minden olyan, mint egy sima meghajtónál.

[ Szerkesztve ]

(#9985) Cyrin válasza bzoley (#9984) üzenetére


Cyrin
addikt

és így?

igaz ez is usb-n megy

[ Szerkesztve ]

(#9986) bzoley válasza Cyrin (#9985) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáltam, használhatatlan.
Fájl-információk nem látszanak, átnevezés, felülírás, mappalétrehozás problémás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9987) Syl válasza bzoley (#9984) üzenetére


Syl
nagyúr

Nézz szét az XDA-n. Hátha van olyan custom rom, amibe belehekkelték az usb mass storage opciót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9988) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Szeretnék visszatérni egy kicsit a háttérvilágítás átszivárgására!
Pár napja vettem észre, hogy nekem is megjelent egy folt a bal felső sarokban. Addig nem volt ott, mert olvasva itt a tapasztalatokat, ellenőriztem vásárláskor.
Szóval mire számíthatok? Ne foglalkozzak vele? Ez a folt terjedni fog? Egyébként még nem zavaró!
Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy mikortól lehet egyértelműen rámondani a hibára, hogy ez már szerviz?

Honor 8

(#9989) turho válasza csabám (#9981) üzenetére


turho
őstag

Meg fogom nézni délután...sima pendrive-stílusban, kábellel, azt hittem gyorsabb lesz. EZért kérdeztem meg.
Bár így sima win intézőben is azt csinálok vele, amit jól esik. Ami érdekes, hogy csak 1 szálon....nem úgy mint egy hdd vagy pen.

Van titkos tippetek normális billentyűzetes tokra (akáb bt), illetve OTG kábelre?

[ Szerkesztve ]

(#9990) bzoley válasza Syl (#9987) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre így elvagyok, és nem bízok meg minden romban olyan könnyen, még maradok PA-nál. Persze ha lenne valami patch...

(#9991) Syl válasza bzoley (#9990) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom működik-e nexuson.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9992) Drachoo válasza Kaminski (#9988) üzenetére


Drachoo
senior tag

Szerintem ne foglalkozz vele. Nekem is van, nem változik, nem zavaró.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9993) bzoley válasza Syl (#9991) üzenetére


bzoley
veterán

Érdekesnek tűnik, lehet kipróbálom, köszi.
Bár egyre jobban rá vagyok szorulva a wifire, mert a legközelebbi usb is 4 méterre van, én meg baromi lusta tudok lenni:)
Tudom értékelni, hogy egy bill/egér párossal a fotelből minden gépet/eszközt kényelmesen elérek.

(#9994) fatty válasza Syl (#9991) üzenetére


fatty
aktív tag

Probaltam, nalam nem mukodott a dolog.

(#9995) Syl válasza bzoley (#9993) üzenetére


Syl
nagyúr

A lustaság szobrát rólam mintázták :DDD Az USB kábel itt van 20 centire a kezemtől, de én lusta vagyok rádugni a gépre. Inkább ES File Explorerrel áthúzom a gépről/NAS-ról ami kell.

(#9994) fatty

Köszönjük a tesztet! Ennyivel is okosabbak vagyunk ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9996) alacka


alacka
tag

Na jól nekem estetek. :)

Szögezzük le, ez a fórum nagyon OK (nem nekem köszönhetően).
Nektek *véneknek* sok minden evidens, de nekem, teljesen újonc gép iránt érdeklődő majd tulajdonosnak
tájékozódnom kellett valahogy. Gondoltam, hogy 1. hsz, majd a többi átfutásával. Ergo, minél több problémát, lehetőséget kunsztot tartalmaz az 1. hsz annál könnyebb eligazodni, képben lenni.

Az, hogy az alap Chrome nem tudja a flasht, és Firefox nem hajlandó flashpluginra (#9511) - Syl - furcsa, nem én szaladtam bele először, sőt utánam is voltak néhányszor :) - Csabám.
Joggal merülhet fel a kérdés, hogy kereső, vagy 1. hsz. Nekem utóbbi nagyon szimpi, főleg kardinális, vissza-visszatérő kérdésekben és az áttekinthetőség miatt.
fPApi a #9968-ra: akkor minek legyen ott a terület, ha nem használható semmire?

Na tessék! Sztem ez is kardinális kérdés. Mivel a leggyorsabb?
El vagyok kényelmesedve, hogy a PC-n jól bevált két ablakos másoláshoz vagyok szokva, amivel a könyvtárak tartalmát is össze lehet hasonlítani? Nekem állandóan szétakad, nem ismeri fel a Belső tárhelyet olyan negyed-félórányi másolás közepette. LASSÚÚÚ!

turho - folding bluetooth billentyű?

fPApi - valóban a legegyszerűbb bármi elolvasása nélkül feltenni a kérdést, legalábbis ezen a fórumon, mert itt igen aktív és segítőkész tagok vannak, bevallom sokat nyomott az N7-emnél a latban.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9997) Syl válasza alacka (#9996) üzenetére


Syl
nagyúr

A Chrome akkor sem fogja lejátszani a flash-t, ha az ember fejen áll. A többi böngésző, beleértve természetesen a Firefoxot is, lazán viszi. Már ha a "install_flash_player_ics.apk" fel van telepítve. :K
És (már bocsi, de) ne akarja nekem senki megmagyarázni, hogy nem megy a flash Firefox alatt, mert én több gépen (Samsung Tab, Nexus 7), többféle oprendszerrel (stock ICS, stock JB, custom JB), több verzióját (alap firefox for android, firefox beta, firefox nightly) is használom(-tam)! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9998) alacka válasza Syl (#9997) üzenetére


alacka
tag

Nekem hibaüzeneteket dobált fel a firefox, mikor alóla akartam az adobe flashplayert telepíteni, azt írta ez alá a verzió alá nem lehet. vagy ilyesmi ... de azóta - ezer éve - valamelyikőtök segítségével sikerült a megfelelő helyről a megfelelő playert letölteni. Jahh és a firefoxot sem én kreáltam a gépre, gondolom a playról szedtem le.
Hülye Chrome.
Na azt mondja meg valaki, mi a bánatnak alap egy olyan böngésző, ami nem akar flasht játszani?

SoftAP alól a Google Play sem műxik, mint az appok proxy mögül, csak a böngészők?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9999) tupijani válasza alacka (#9998) üzenetére


tupijani
tag

Azt nem írta senki, hogy a firefox telepíti magánakヅ
A telepítő apk fájlt kell letölteni, a fentebb már többször leírt módon. Ez nem egy egyszerű beépülő, hanem külön app, ennek megfelelően külön kell telepíteni, és mivel az android 4.0-tól nem támogatja, ezért az adobe oldáláról sem lehet egyenes úton telepíteni.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#10000) alacka


alacka
tag

Bakker! Kvázi-tag lettem, pedig nagyon újonc vagyok.

Hogy lehet alulra azokat a szép dőltbetűs mottókat elkövetni?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.