Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) bzoley válasza Syl (#8350) üzenetére


bzoley
veterán

Azt spec. nem biztos, hogy olvastam.

(#8352) -Gerzson- válasza zoiddani (#8345) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Sajnos itt is és máshol is előfordult már bekapcsolási probléma.
[link]

(#8353) thompherkins válasza bzoley (#8348) üzenetére


thompherkins
tag

ööö, mp3 nem jó?
offline lehet hallgatni...

(#8354) Skynet258 válasza bzoley (#8348) üzenetére


Skynet258
veterán

Az N-es Win 8 ennyire ki van herélve? Win 8 Pro-m van, azon megy. Igaz, az Asustól le kellet rántani a driver-t, de azt megette simán. :K

https://geekpulse.hu

(#8355) bzoley válasza Skynet258 (#8354) üzenetére


bzoley
veterán

Nem először futok bele egy-egy N-es hülyeségbe. A végeredmény az lett, hogy mindent vissza kellett pakolni, amitől N volt. Szóval egy rakás...

Talán sikerült a root. Azért csak talán, mert sehol nem találkoztam semmilyen konkrét infóval. Volt sok failed, meg újra indítás, meg megint failed, aztán a fene tudja. Egyszer az egész rendszert újra be kellett állítani az elejétől, most annyit látok, hogy SuperSU fönn van.
Most próbálnék másolgatni rá, de ismét meglepett, hogy sehol egy bertűjel, megint lehet trükközni valamit. Esküszöm, a HD2-vel nincs ennyi(semennyi) gond, pedig JB az is CM10-zel.

(#8356) Syl válasza bzoley (#8355) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínűleg azért, mert a CM-be bele van hegesztve a Mass Storage mód. ICS/JB-ben már nincs ilyesmi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8357) Blue@X válasza -Gerzson- (#8331) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha regisztrálod a termékedet ASUSnál akkor kapsz e-mailben egy kupont (egy kód) ami az Asus webshopjaban használható fel.

(#8358) bigrock válasza wmitty (#8333) üzenetére


bigrock
addikt

Próbálj meg esetleg egy másik BT-s eszközt összehozni a N7-tel ( pl. headset), hogy kizárhasd a N7 hibáját. Ment p.ü. !

(#8359) bzoley válasza Syl (#8356) üzenetére


bzoley
veterán

És értelmes módon hozzá lehet valahogy férni a tárhelyhez. Látni látom, de még egy mappát sem tudok létrehozni, így esélytelen bármit felmásolni. Még a végén keresni kell valami főzött romot, mert ez így katasztrófa.

(#8360) dombila


dombila
senior tag

Jól gondolom, hogy az N7-ben nincsen vibra? A smart keyboard-ot szeretném vibráltatni, de nem sikerül. Hiába kapcsolom be, nincs vibrálás.

(#8361) dombila válasza bzoley (#8359) üzenetére


dombila
senior tag

Telepíts fel egy tetszőleges file managert a Play-ből. Azonnal tudsz létrehozni foldert. (Az sdcard folderen belül...)

[ Szerkesztve ]

(#8362) bigrock válasza dombila (#8360) üzenetére


bigrock
addikt

Nincs benne a vibra motor. Max. Sound on Keypress...

(#8363) Syl válasza bzoley (#8359) üzenetére


Syl
nagyúr

A Total Commanderhez van plugin. Valami "media" akrámi. Bár elég lassú.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8364) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, valaki hasznalta mar hosszabb tavon az N7-jet GPS navigaciora, rendes GPS programmal (pl. CoPilot, Sygic, Navigon, etc)

Mennyire birja az akksi egy feltoltessel, mennyire melegszik,stb? Autostartot ki mit ajanl/hasznal?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8365) bzoley válasza dombila (#8361) üzenetére


bzoley
veterán

Megoldottam nagy nehezen intézőből. Mintha a kőkorba tértem volna vissza. Aztán TC-ből húzgáltam át fájlokat.

Syl:
Igen, arra már rátaláltam, meg egy másikra is, de szinte használhatatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#8366) dombila válasza bzoley (#8359) üzenetére


dombila
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#8367) Syl válasza bzoley (#8365) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát igen. ICS/JB-n ilyen sz*r. Ezért is nem dugom soha a gépre a tabo(ka)t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8368) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Nekem fastbootban bekapcs gomb+hang le, ott van h recovery mode, bekapcs gombal elindítom és egy zöld robot jön be egy piros háromszöggel a közepén :s nektek is ilyen vagy van recovery menütök?

Feri

(#8369) dombila válasza bzoley (#8365) üzenetére


dombila
senior tag

Nem nagyon értem a problémát. Összekötöm N7-et Win7-es laptoppal. Win7 felismeri és megnyitja egy intéző ablakban (media device módban). Ezután gond nélkül tudok foldereket létrehozni és file-okat másolni rá.
Meghajtó betűjelet tényleg nem kap, de működik.

(#8370) bzoley válasza dombila (#8369) üzenetére


bzoley
veterán

Az intéző a probléma :)

(#8371) dombila válasza bzoley (#8370) üzenetére


dombila
senior tag

Jaaaaa, értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#8372) Syl válasza bzoley (#8370) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyarul, mégsem az android sz*r, hanem a vindóz :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8373) lordyka válasza Syl (#8372) üzenetére


lordyka
aktív tag

igazából nem a windows hanem a TC :D a windows megoldja :D

(#8374) GU-81M válasza thompherkins (#8353) üzenetére


GU-81M
tag

Gondolom nekem szántad... :) Az is jó, erre akartam kilyukadni, hogy valami olyan progi kellene, ami leszek youtuberól videót mp4 vagy mp3 formátumban. Playen kerestem, de nem nagyon találtam ilyet, lehet, hogy én voltam figyelmetlen, ezért kérdeztem itt.

(#8375) tupijani válasza GU-81M (#8374) üzenetére


tupijani
tag

tubex

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8376) GU-81M válasza tupijani (#8375) üzenetére


GU-81M
tag

Köszi, kipróbálom!

(#8377) bzoley válasza Syl (#8372) üzenetére


bzoley
veterán

Az Androidra eddig is csak te mondtad, hogy szar:)
Max. a rom, vagy a tervezese kerult rossz kezekbe. Mindenesetre nem gondoltam, hogy az elejen igy meg fog szivatni minden. Eppen sikerult takarodora egy normalis alapot osszehozni. Szerintem fogok meg kenyelmetlen megoldasokkal talalkozni.

(#8378) csabám


csabám
addikt

Balinov: Megoldódott a Tapatalk HD - s problémám a tegnapi frissítéssel. Szóval már tárgytalan :)

Más: Android 4.2 Jelly Bean: Újabb hibát találtak (nekem ezek nem új dolgok, meg gondolom Nektek sem, de a cikk végét érdemes elolvasni).

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8379) tvamos


tvamos
nagyúr

Mar 2. hete kuzdok a N7-tel, sehogyan sem tudom "osszekotni" a gepemmel.
Persze, addig meg van, hogy bedgom a kabelt...
hiaba telepitem a toolkithez adott drivert, nem megy vele, nem latja a toolkit az eszkozt.
(Nem ment a telepites, csak manualis modban, de az eszkozkezeloben ott a Nexus.)
Amugy XP-64-em van...
Latott mar valaki ilyet? Nincs valami otlet megjavitani?
Koszi a segitseget, elore is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8380) dejaris válasza vASalo (#8343) üzenetére


dejaris
addikt

Mennyire kenyelmes rajta gepelni? Mekkora kezed van?

(#8381) KZP válasza tvamos (#8379) üzenetére


KZP
őstag

Akkor ne a toolkithez adott drivert tedd fel, hanem töltsd le az Asus honlapjáról. Én is ezt tettem fél órányi szenvedés után, mert nem látta a toolkit a Nexust. A letöltött driver telepítése után viszont jó lett. :K

(#8382) Syl válasza bzoley (#8377) üzenetére


Syl
nagyúr

a rom, vagy a tervezese kerult rossz kezekbe

Akkor a guglinál kell reklamálni, mivel ők eltávolították a Mass Storage üzemmódot az ICS-ből. A Stock ROM-okban nincs már ilyesmi. Nem csak a Nexus 7-ből hiányzik. Nincs az Xperia telefonomban sem, és a Samsung táblagépem is nélkülözi.
Csak a kókányolt rom-okban lehet találni, de részemről azokból nem kérek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8383) sto1911 válasza Syl (#8382) üzenetére


sto1911
veterán

Nem tudom konkretan neked volt-e problemad a gepre masolassal, de nekem pl. egybol ment, mass storage nelkul is, szuz gyari rommal is, ott a PC-vel lehetett a gond.

Commanderbol szinten elerheto, csak a Commanderben kell egy pipat betenni.

A kokanyolt romokbol en sem kerek, de egy CM10-et nyugodt szivvel felrakhatsz :)

(#8384) Syl válasza sto1911 (#8383) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy írtad, vindóz simán felismeri és kezeli. Linux alatt már necces a dolog. :(((

CM10, CM10.1, AOSP-t Samsungon próbáltam, köszike. Ezek még a win8-nál is nagyobb hulladékok :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8385) vASalo válasza dejaris (#8380) üzenetére


vASalo
tag

Az átlagtól kisebb kezem van. :)
Kb.12mm x 12mm egy gomb rajta. A 10 ujjas gépelés esélytelen, de én igy is joval gyorsabban gépelek ezzel, mint a képernyőbillentyűzettel.

(#8386) Cyrin


Cyrin
addikt

így van ahogy sto1911 kolléga írta, egy pipa a TC-ben és máris kezeli.

régebben valaki leírta hogy hova, már nem emlékszem rá, akkor beállítottam.

(#8387) leslieke válasza Syl (#8384) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van, nálam nem ismeri fel az ubuntu.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8388) csabám válasza Cyrin (#8386) üzenetére


csabám
addikt

brabax volt az "elkövető".

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8389) Szaszabond válasza Cyrin (#8386) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Beállítások / Általános beállítások / Képernyő / Szülő mappa megjelenítése (Pipa)

(#8390) Cyrin


Cyrin
addikt

működik a közösségi tudástár látom :R , tanulság, hogy nem kell egyből leszarozni mindent, ha nem értjük hogy működik.

(#8391) csuzso72


csuzso72
tag

Sziasztok!
Nekem is megérkezett ma a T-s Nexus 7.
Még csak rövid bekapcsolás volt, hogy gyors leellenőrizzem.
Ezen még a 4.1.2-van és most nem is ajánlott fel frissítést (szerinte friss a rendszer). Nem tudom, hogy hogy lehet/van-e értelme most frissíteni, mivel ha így "belakom" a gépet, utána frissítés, bootloader nyitás, rootolás törölne mindent?
Wifi-t telefonról osztottam nek, a G-mail fiókomat beállítva azonnal elkezdte leszedni a Galaxy S-emhez telepített programokat. A GooglePlay-n lehet beállítani, hogy a két eszközön ne ugyanazok a programok legyenek?
csuzso

(#8392) Cyrin válasza csuzso72 (#8391) üzenetére


Cyrin
addikt

először frissítsd le, aztán bootloader nyitás root stb, és csak aztán lakd be.

(#8393) Szaszabond válasza csuzso72 (#8391) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Bökjél még vagy 2x rá a frissítés ellenőrzésére és frissülni fog az .....

(#8394) Dolphine válasza Balinov (#8364) üzenetére


Dolphine
addikt

Hosszú távon mégnem próbáltam viszont az javasolni tudom, hogy a Navigont felejtsd el, nagyon gyenge!
Figyelmezteteskor annyit mond, hogy vigyázz, de azt már nem, hogy mire! :-)
Meriti az aksit az biztos! Hosszú távon is ki kellene próbálni, hogy mennyire!
Van egy hárombetűs naviprogram ami szintén használható Androidon, azt is érdemes kipróbálni! :-)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8395) csuzso72 válasza Cyrin (#8392) üzenetére


csuzso72
tag

Cyrin, Szaszabond: Kösz! Otthon lesz majd rendes Wifi, ott remélem frissíti majd. Párszor már ráböktem :)

Google-Play-n nem találok hirtelen megoldást rá, hogy ne ugyanazokat a programokat telepítse a két eszközre.
Csinálni kellene ezért egy új fiókot?

(#8396) sto1911 válasza Syl (#8384) üzenetére


sto1911
veterán

Arra nem emlekeztem, hogy linux alatt van baja, ezt probaltad (gMTP) esetleg?

(#8397) Balinov válasza Dolphine (#8394) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Dolphine

IGO-t kerulnem, nincs kedvem mokolni, plane,hogy van CoPilote Live premium Marketrol, ahoz max csak + mapokat kell venni es nincs vele gond.

Navigon cuccos nyaron lesz 4 eves (2310), tavaly vettem ra full EU Q2/2012 map upgradet, eddig elnavigalt barhol, itt a szigeten, Mallorcan, Olaszoknal, meg 4 eve IRL-HUN odavissza tavon. Igaz, a vigyazz warning az nekem is az agyamra ment, mire rajottem,hogy sebessegkorlat atlepest jelent, meg a veszelyes hely= speedcam :DD

Februar vegen tervezunk egy hosszuhetveges turat, majd akkor kiprobalom CoPilot-ttal, mennyire merul az akksi. auto-s usb adapterem mar van, bar valszeg abbol valami combosabbat kell venni.

Autostartoval viszont meg mindig kuzdok. Pl. sok ilyet, vagy kozel hasonlot latni, de konyorgom ennel hogy rogzited a tabot a flexi karra?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8398) Syl válasza Balinov (#8397) üzenetére


Syl
nagyúr

Pillanatragasztóval :DDD

(#8396) sto1911

Még nem próbáltam, köszi a tippet.
Viszont én valami olyan megoldást keresek, amivel nemcsak a Nexust tudom felcsatolni, hanem a Samsungot is meg a telefont is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8399) wmitty válasza bigrock (#8358) üzenetére


wmitty
csendes tag

Köszönöm!
A Communicatoromat felismeri, kezdettől, küldtem is már ide-oda file-okat, tehát magával az N7 Bluetooth-képességével nem lehet gond.
A billentyűzetet viszont nem és nem...

(p.ü. nem jött - ?!)

(#8400) sto1911 válasza Syl (#8398) üzenetére


sto1911
veterán

Bar nem neztem utana, de a nevebol sejtem, hogy minden MTP-kent csatlakoztathato eszkozt felmountol, probald ki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.