Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) lordyka válasza Balinov (#9546) üzenetére


lordyka
aktív tag

én megvettem gépről, volt valami gond az installnál, néztem a tábláról h akkor úgy letöltöm, de ott meg meg akarta vetetni velem újra. gépről amikor installáltam volna hiba. azt jött egy üzenet a googletől h törölték a rendelésem, a pénz visszautalásra kerül majd. fogtam, megvettem újra és most már jó.

(#9552) brownus válasza Balinov (#9546) üzenetére


brownus
veterán

a cool readert használom, nekem megfelel
hm, ahogy nézem a leírását, ez azért többet tud:) a moon...

arra van lehetőség a google playben, vagy van erre egy app, hogy csak a megvásárolt /fizetős/ app-okat listázza ki nekem?

[ Szerkesztve ]

(#9553) Viper26 válasza Jano_023 (#9543) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ezt még megvárom vásárlás előtt. :C

iPhone 14 | FR955

(#9554) bzoley válasza fatty (#9550) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit csalódott vagyok, feltaláltam a spanyol viaszt:)
De ezek szerint nem csak nekem jutott eszembe. Otthon közelebbről szemügyre veszem a megoldásokat.

(#9555) Balinov válasza brownus (#9552) üzenetére


Balinov
félisten

mintha a Modaco-s CM10 alapu custom romban lenne ilyen Paly Store mod, de nem vagyok benne 100%-ig biztos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9556) csabám válasza Balinov (#9555) üzenetére


csabám
addikt

Emlékeim szerint a régi playek tudták ezt alapjáraton is, de sikerült a frissítésekkel kiszedni és most már a saját alkalmazások között találhatóak meg, ömlesztve az összes eddig fel telepített programmal.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9557) Balinov válasza csabám (#9556) üzenetére


Balinov
félisten

pont az a baj,hogy omlesztett.

Jol emlekeztem, fentnevezett custom rom-nal van egy ilyen feature:

Legacy Play Store
Isn't it frustrating how Google removed the ability in the Play Store to see which apps you'd bought in a nice simple list? I thought so... so I created 'Legacy Play Store', which has this feature.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9558) csabám válasza Balinov (#9557) üzenetére


csabám
addikt

Pont ez mondtam én is :)
Nem kellett volna kiszedniük. . .
Ebben az esetben ki kell szedni a romból és megpróbálni, hogy működik e stock romon.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9559) sto1911 válasza Balinov (#9557) üzenetére


sto1911
veterán

Innen letölthető az apk.

A system/app alol mukodik, tehat emiatt root kell hozza. (vagy adb)

[ Szerkesztve ]

(#9560) Balinov válasza csabám (#9558) üzenetére


Balinov
félisten

ha megmondod, hogy tudom kiszedni, este megprobalok ra otthon idot keriteni es felteszem valahova. Valszeg masnak is hianyzik jol.

sto1911: koszi :R

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9561) csabám válasza sto1911 (#9559) üzenetére


csabám
addikt

Köszönjük, működik.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9562) LeRoy18


LeRoy18
aktív tag

sziasztok
holnaptól én is egy nexus 7 büszke és tapasztalatlan:) tulajdonosa leszek.
a legelső hozzászólásban írnak a rootolás folyamatáról.
ezt valaki elmagyarázná nekem, hogy pontosan mit is jelent, miért szükséges?

(#9563) lafaty80 válasza LeRoy18 (#9562) üzenetére


lafaty80
őstag

Először is üdv a táborban.

A root nem szükséges, ezzel adminisztrátori jogokat szerzel a tablet-en. Néhány programnak kellhet (backup, oc)

Szerintem ismerkedj vele egy kicsit, addigra talán kész is lesz az új 1hsz :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9564) LeRoy18 válasza lafaty80 (#9563) üzenetére


LeRoy18
aktív tag

házi készítésű, alap progikat is fejlesztek androidra.
az eclipse IDE az apk fájlokat a készülékre közvetlenül is telepítheti, ha azon a dev módot engedélyezem
gondolom emiatt feltétlen rootolnom kell majd

(#9565) csabám válasza lafaty80 (#9563) üzenetére


csabám
addikt

Backup-hoz már nem kell root :P :D

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9566) lafaty80 válasza LeRoy18 (#9564) üzenetére


lafaty80
őstag

Szerintem ahhoz nem kell root, max az "ismeretlen forrás" és az "USB-hibakeresés" bekapcsolása kell.

(#9565) csabám: na erről nem is hallottam, de jó tudni :)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9567) LeRoy18 válasza lafaty80 (#9566) üzenetére


LeRoy18
aktív tag

az androiddal csak pár hónapja ismerkedek, előtte windows mobile, majd window phone rendszerű pdám, telóm volt

ezt kell majd engedélyeznem
settings/developer options/debugging - usb debugging

(#9568) mrrm válasza alacka (#9538) üzenetére


mrrm
csendes tag

köszi, de igazából az a kisebbik probléma volt, hogy belassult... néhány másodpercig tartott csupán, majd teljes fagyás... utána se kép, se hang, azóta sem lehet életre kelteni. egyelőre repair in progress-t mutat az asus szervizoldala... kíváncsi leszek, hogy végül hardveres vagy szoftveres hibát derítenek-e ki. bár egyik sem lenne indokolt 1 hónapnyi szolid használat után...

(#9569) sto1911 válasza mrrm (#9568) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt honnan veszitek, hogy ha uj valami, akkor nem romolhat el?

(#9570) alacka válasza csabám (#9565) üzenetére


alacka
tag

Juhéé! Próbáltad? Valaki azt írta tőle root jogot kért. Mit nem backupol? Restore is OK?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9571) lafaty80 válasza alacka (#9570) üzenetére


lafaty80
őstag

Annyi hogy a free verzióhoz kell pc-s kliens is. Usb-n keresztül megy. Premium verzióban elvileg nem kell semmi sőt dropbox-ba is tud. De azért rákérdeztem a fejlesztőnél. Várom a válaszát :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9572) mrrm válasza sto1911 (#9569) üzenetére


mrrm
csendes tag

azt sehonnan, ellenben ha azért adok ki több pénzt valamiért, mert "a minőséget meg kell fizetni", ráadásul referenciamodellről van szó, akkor elvárom, hogy ne egy tesco-tablet szintjén legyen, és ne fingjon ki 1 hónap után. nem azt mondom, hogy nem történhet meg, de nyilván bosszantó, ha pont veled esik meg.

(#9573) Hegasus válasza fatty (#9550) üzenetére


Hegasus
senior tag

Olyat nem láttál, hogy valaki passzív hűtést barkácsolt bele?(xda-n vagy máshol) Mert 1,7 Ghz-en majd elkelhet nekem :DDD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9574) sto1911 válasza mrrm (#9572) üzenetére


sto1911
veterán

A kinai tabletet is vehetted volna nyugodtan, ott harmadennyiert meg se javitjak :DD
Egyebkent meg a frissitesek miatt referenciamodell,azzal nem is lesz baj :DD

Nyilvan bosszanto, de ez sajnos nem attol fugg, hogy mennyiert veszel egy barmilyen keszuleket is.

(#9575) Dolphine


Dolphine
addikt

Itt is egy kis újítás! :-)
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#9576) csabám válasza Dolphine (#9575) üzenetére


csabám
addikt

És magyarul :)

#9570: Fent van, de nem próbáltam. De lafaty80 megválaszolta nagyjából a kérdésed :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9577) sto1911 válasza csabám (#9576) üzenetére


sto1911
veterán

Tudunk mar rola mit hoz a patch? Screen flickering megszunese esetleg?

(#9578) lafaty80 válasza lafaty80 (#9571) üzenetére


lafaty80
őstag

Na megjött a válasz root nélkül kell a pc-s kliens a premiumhoz is. Ha van root akkor nem kell semmi :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9579) csabám válasza sto1911 (#9577) üzenetére


csabám
addikt

Nincs még changelog :(

lafaty80: Kényelmi szempontból akkor jobb ha rootolva van szvsz. . .

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9580) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Írtam egy kis összefoglalót: Tudnivalók, alkalmazások és remek játékok Nexusokhoz. :)

(#9581) Balinov válasza BDave (#9580) üzenetére


Balinov
félisten

:R ebedszunetben atnyalazom jobban, idaig tetszik. Koszonjuk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9582) leslieke válasza BDave (#9580) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, ezt átböngészem. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9583) LeRoy18


LeRoy18
aktív tag

megjött a gépem, és már töltődik is szépen.
a htc hd2-es telóm micro usbs töltőjét vajon használhatnám a gyári nexus töltője helyett?

(#9584) Balinov válasza LeRoy18 (#9583) üzenetére


Balinov
félisten

gyari toltod nincs hozza? nekem a HOS 1apmeres toltoje multkor meg sem mozditotta, mikor veletlen csontra merult...mar ereztem az erosodo szivdobogast, mikor raraktam a gyarira es megmozdult.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9585) Stimpy001 válasza sto1911 (#9577) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Erről a screen flickering témáról tudna valaki bővebben írni? Ez mit takar pontosan?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9586) LeRoy18 válasza Balinov (#9584) üzenetére


LeRoy18
aktív tag

van persze, csak így is egy halom töltőt/vezetéket cipelek mindig magammal, és eggyel szerettem volna csökkenteni a számukat.
na, jelzett a kicsike, hogy android 4.2.1-es frissítés befejeződött
megyek nyüstölöm tovább :)

(#9587) Balinov válasza LeRoy18 (#9586) üzenetére


Balinov
félisten

es ha az N7 toltojet cipelned mindenhova? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9588) fatty válasza LeRoy18 (#9586) üzenetére


fatty
aktív tag

Toltheted, HTC toltovel is, csak lassabban lesz meg a 100%. 850mAh-as toltovel tobb mint 5ora 10%-tol 100%ig, ami eleg sok. Mint Balinov is irta, nem biztos, hogy elindul a toltes, HTC ha teljesen lemerul, es Asus toltovel is toltheted a HTC-t.

(#9589) LeRoy18


LeRoy18
aktív tag

ezeket a beállításokat hiába keresem, vagy csak én vagyok vak?

Settings/
-launcher
-lock screen
-themes
-system

(#9590) #59070464


#59070464
törölt tag

WiFi-n kinek mekkora sebességet sikerült eddig elérnie az N7-el? Mondjuk egy 120/10-es vagy 80/25-ös nettel, hozzá megfelelő routerrel, normális távolságon belül?

(#9591) Balinov válasza #59070464 (#9590) üzenetére


Balinov
félisten

100/10 UPC, Cisco Gateway, GW-tol par meterre Speedtest szerint a max, amire emlekszem az olyan 30-40mibt/sec volt. Igaz, mikor osszel megkaptam, akkor mertem parszor, de azota se. Ja, meg 4.1.1 volt akkor fenn, ha jol emlekszem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9592) mfranky


mfranky
őstag

Remélem ebben a 4.2.2-ben javítják a lemerülés utáni állapotot, az én gépemben nagyon instabil ez, ha netezés vagy játék közben merül le teljesen az akksi, komolyan produkál érdekes dolgokat a nexus 7-em...
Pl. rádugom a töltőt, megvilágítja háttérfénnyel a kijelzőt, de semmi akksi töltési ikon nem jelenik meg, nem tud bekapcsolni 10mp után sem, legutóbb pedig olyan érdekes dolgot produkált, hogy teljesen lemerült állapotban rádugtam a töltőre, és a képernyő két oldalán csíkok vibráltak, mintha valami csatornát keresnél a tévén és zavaros az egész... aztán valahogy mindig magához tér, kis töltés után feléled... :(((

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#9593) fatty válasza LeRoy18 (#9589) üzenetére


fatty
aktív tag

Settings/
-launcher -- nincs gyari launcher-en beallitasok menu
-lock screen -- beallitasok / biztonsag, nem sok mindent lehet allitani
-themes -- nincs a gyari rom-on
-system -- ?? ha a fejlesztesi lehetosegekre gondolsz, az rejtett menu. Eloszor: beallitasok / a tablegeprol / Build-szam -> hetszer klikk

(#9594) #59070464 válasza Balinov (#9591) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#9595) Balinov válasza #59070464 (#9594) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, ha akarod este merek ujbol belfoldi es kulfoldi szerverrel is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9596) bbuffy válasza mfranky (#9592) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nagyon rossz hírem van, én tegnap küldtem vissza szervizbe emiatt. Nálam már egyáltalán be sem kapcsolt a végére. És ugyanígy kezdődött pont ezekkel a tünetekkel. két hetes készülék :DDD

Remélem Cseh barátaink orvosolják a problémát.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9597) #59070464 válasza Balinov (#9595) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha van időd. Látom nálad a rendszer abszolút adott. Csak kíváncsi vagyok, hogy mi az amiről lemaradok itthon a jelenlegi 25/1.5-es a netemmel (korábban 120/10 volt egy E3000-es router mögül).

Apropó, más téma. Játékok. Angry Birds Space és Star Wars mellett, ami le tud kötni az a Spirits és Osmos. Tudtok ehhez hasonló igényes és ilyen szintű grafikával megáldott, ilyesmi stílusban mozgó játékokról? Az se baj, ha nem free.

PS:
Imádom a ParanoidAndroid 3.00 + M Kernel kombót (szerintem best). :R

[ Szerkesztve ]

(#9598) Skynet258 válasza #59070464 (#9597) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam 120/10-es netnél 20/10-et dob a Speedtest. EZ is Cisco modem/router egyébként.

https://geekpulse.hu

(#9599) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem!
1. Lehetséges az, hogy N7 kijelzőéhez nem érek hozzá, de mégis érzékeli az újjam? Már többször előfordult, hogy ha a kijelző fölött tartottam az újjam akkor is vette a "parancsot"! Persze pár mm van szó, de biztos, hogy nem érek hozzá! Vagy én nem érzem és a kijelző nagyon érzékeny?
2. Olvastam, hogy jön a 4.2.2 rootolt tabomon megmarad a root frissítés után? Vagy ujra kell rootolni és megvárni míg a toolkitet hozzáigazítják a 4.2.2-höz?
3. Nézegetek más billentyűzetet. Ki milyet használ a gyári helyett?

Honor 8

(#9600) csabám


csabám
addikt

2. OTA rootkeeper a playből megtartja a rootot a frissítés után.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.