Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) roberto02


roberto02
tag

Valahol van valami leírás,hogy milyen újdonságokat tartalmaz a 4.2.2? :))

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#9902) Syl válasza BigBlackDog (#9900) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9903) Pőze


Pőze
aktív tag

Megrendeltem a Nexus 4-et. Remélem nem lesz kijelző sárgulás, mert akkor tökön szúrom magam, mert USA gari van rá. Ezért menekültem az S2-től. Nektek tapasztalat?

(#9904) Syl válasza Pőze (#9903) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugye feltűnt hogy ez Nexus 7 topic?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9905) Drachoo válasza Syl (#9904) üzenetére


Drachoo
senior tag

:DD

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9906) Pőze válasza Syl (#9904) üzenetére


Pőze
aktív tag

igen rossz helyre írtam. elnézést

(#9907) csimpas


csimpas
tag

százalékos aksi kijelzés a sátus sorban megoldható valahogy?

(#9908) csabám válasza roberto02 (#9901) üzenetére


csabám
addikt

Mondjuk itt :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9909) roberto02 válasza csabám (#9908) üzenetére


roberto02
tag

köszönöööm :R

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#9910) #59070464


#59070464
törölt tag

PIE Control. Ezt próbáljátok ki. ParanoidAndroid alatt természetesen működik már alapból is. LMT Launcher-el pedig további customizáció érhető el.

Daily game recommendation: Hill Climb Racing.

Abbahagyhatatlan fizika-alapú vezetőjáték, az egyik legszórakoztatóbb a maga nemében, ami valaha is készült Androidra! Ráadásul ingyenes!

P.S.
Chrome még 4.2.2 alatt is lassabb, mint a stock browser. Jelenleg még nem látom, hogy mikor nyomja le valami a stock browser-t.

[ Szerkesztve ]

(#9911) bzoley válasza #59070464 (#9910) üzenetére


bzoley
veterán

Apex alatt nem sikerült előcsalogatnom a PIE-t.

Hill Climb valóban jó, de kicsit már kezd unalmas lenni, nincs hova fejleszteni, előrébb csak apránként jutok.

ÁSZF: "8.A Felhasználói Tartalom nyelve a magyar, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet."
Továbbá

[ Szerkesztve ]

(#9912) #59070464 válasza bzoley (#9911) üzenetére


#59070464
törölt tag

Egy másodpercig nyomod a kikapcsoló gombot, majd koppints ( :D ) az Expanded desktop-ra. Máris van PIE.

[ Szerkesztve ]

(#9913) bzoley válasza #59070464 (#9912) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a lépés valahogy kimaradt, de legalább találtam új menüpontot is. Számtalan képlopó alkalmazást kipróbáltam, egyik sem volt jó, erre az is ott van a menüben, és még működik is.
Viszont az egész képernyő kicsit ugrál mikor előhívom, vagy eltűnik a menü.

(#9914) fPApi válasza csimpas (#9907) üzenetére


fPApi
őstag

Sokféleképp:
- egyes custom ROM-okban benne van (pl. CM),
- elixirben is beállítható az állapotsor widgeteknél,
- a play-en is van több program, ami tudja (pl. meglepő módon a battery percentage),
- meg biztos van még olyan lehetőség is, amiről én sem tudok.

(#9915) belavagyokbp válasza bzoley (#9913) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Képet a hangerő le + bekapcsoló gomb nyomvatartásával is lehet készíteni, stock rom alatt is. :)

(#9916) #59070464 válasza belavagyokbp (#9915) üzenetére


#59070464
törölt tag

Parandoid alatt már megtalálható az 1 másodperces kikapcsoló gombos menüben is (Screenshot néven).

bzoley: nekem jól működik, nem villog. Most megnéztem újra. Villan egyet a képernyő, amikor megnyomom az Expanded desktop-t. De utána már nem. Szerintem ez belefér. Neked is így?

[ Szerkesztve ]

(#9917) bzoley válasza #59070464 (#9916) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, minden alkalommal, amikor behúzom az ujjam a képernyőre, elmozdul a háttér pár mm-t 45fokban, majd vissza. Ugyanez van, amikor visszatérek a Home-ra. Szóval minden PIE használatkor.
Egyébként nekem kicsit zavaró. Hiányoznak a NAV gombok a helyükről. Biztos meg lehet szokni, kicsit lassabbnak tűnik a kezelése.

Képlopás, ha jól látom a PIE-ben is ott van, nem csak a kikapcs menüben.

[ Szerkesztve ]

(#9918) #59070464 válasza bzoley (#9917) üzenetére


#59070464
törölt tag

Értem. Nekem ilyen szempontból stabil a kép. A (mindennapi) használata valóban lassabb, viszont amikor nem kell annyit multitaskolni és zömében olvasgatsz, akkor jól jöhet az "extra" tér és megéri a felárat.

Így lehet némi időt nyerni:
System settings/Toolbars/PIE controls/PIE style: quick.

Nekem jobb oldalról nyílik (jobb kezes vagyok). Már így is gyorsabb, mint ha az alapértelmezett lenti pozícióból nyílna a PIE.

[ Szerkesztve ]

(#9919) bzoley válasza #59070464 (#9918) üzenetére


bzoley
veterán

Tény, hogy néha hasznos lehet a plusz hely.
Ki még nem próbáltam, de odáig már eljutottam, hogy oldalról lehet, hogy kényelmesebb lenne.
Egyelőre kikapcsoltam, a képugrálás kicsit zavar, meg a szokatlanság. Majd, ha szüükség lesz rá...
Előbb azt kéne eldöntenem, feltegyem-e a friss PA-t, vagy még várjak egy úja build-re.
A 4.2.2 elvileg jobb, a BT-hibára is van fix, majd kitalálom.

(#9920) #59070464 válasza bzoley (#9919) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem a legújabb PA van fent. A tegnap megjelent. PIE-t is csak ennél próbáltam először. Mivel nálam nincs villogás, lehet ezzel az is megoldódna. Esetleg ROM flash után nyomj Cache és Dalvik-t is egyben.

(#9921) Szaszabond válasza kovsol (#9858) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Na nekem is elkezdte ezt :S
"mióta 4.2.2 van fent a marketből nem jönnek le a frissítések és új programokat se tudok telepíteni.

Hiba történ az információk szerverről való lekérése során.
[RPC:S-5:AEC-0]"

Pontosan, hogyan is kell eltávolítani a google accountomat a gépről és hogyan kel ujra megadni? ez elvileg segít, mert a szolgáltatások keretrendszer és a playstore adatainak törlése és utánn a a reboot nem segített rajta.

(#9922) fatty válasza Szaszabond (#9921) üzenetére


fatty
aktív tag

Beallitasok / Fiokok alatt klikk Google / klikk email cimre / klikk menu gomb (3 potty jobb felul) / Fiok torlese
Hozzaadas: Beallitasok / Fiok hozzaadasa / Google, stb...

[ Szerkesztve ]

(#9923) Szaszabond válasza Szaszabond (#9921) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszönöm szépen.
Közben megtaláltam... leszedtem, ujraloggoltam ugyanazzal ..most már frissít rendesen és telepíteni is tudok programokat a store-ból.
Azért kicsit fura ez a hiba, állítólag a google play store hbája és már 4.2 óta létezik... miért nem javítják?

[ Szerkesztve ]

(#9924) ackos válasza Szaszabond (#9923) üzenetére


ackos
csendes tag

Google keretrendszer törlésekor jön elő, szerintem ennyi belefér.A türelmetlenek (mint én is :D) késztetik ugye frissítsére ezzel a gépet.Eddig egyszer jött jelentkezett nálam a hiba október óta.Lehetne rosszabb is ;)

(#9925) lordyka


lordyka
aktív tag

azoktól kérdem akik használják a PIE-t. amikor lapoztok a főképernyőn nektek is ott marad egy sáv a navigation bar helyén? aztán egy idő után újratölt de ez elég zavaró tud lenni

(#9926) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! A flash problémát sikerült megoldanom, mostmár működik firefox alol is a youtube. Most egy olyan problémám lenne, hogy van itthon 2 windows7-es gép és az egyik gépen simán tudja tallózni a mappákat és a fájlokat, míg a másik gépre nemtud felcsatlakozni. Mindezt a nexus 7-ről a file explorerből próbáltam. Mitől lehet ez? Mi a megoldás erre? Elképzelhető, hogy ezért nem tudhatok ugyanerre a gépre felcsatlakozni utorrent webuin?

(#9927) sto1911


sto1911
veterán

Felraktam volna a 422-t, de errorral elszall reboot utan, csak rootolva van. Latott mar ilyet valaki?

(#9928) sideburns válasza Syl (#9902) üzenetére


sideburns
aktív tag

De.

(#9929) roberto02


roberto02
tag

Nexus 7.7-ről valami infó? :F

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#9930) Syl válasza sideburns (#9928) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor írjad lefele, hogy okuljunk ;)

(#9931) sto1911

Azaz mégsem lehet eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9931) sto1911 válasza Syl (#9930) üzenetére


sto1911
veterán

Le kell tiltania a searchot, de a sav akkor is ott marad.
Edit: hoztam is meg nem is :-) bar lehet a kollega masra gondolt.

Kozben a /cache alatt megtalaltam a logot, a calendar checksumja nem stimmel, viszont most meg nem ajanlja fel a frissitest :-D

[ Szerkesztve ]

(#9932) fatty válasza sto1911 (#9931) üzenetére


fatty
aktív tag

Akkor most torold az adatokat a google szolgaltatasok keretrendszerbol, a beallitasok / programok /osszes oldalon

(#9933) sto1911 válasza fatty (#9932) üzenetére


sto1911
veterán

Megvolt, azota lejott megint, de uaz a hiba. Rakeresve kiderult, h mas kutyukkel is kaptak ilyen hibat, es a factory reset segitett csak :-) Ugyhogy az majd csak jovo heten lesz :-)

(#9934) lafaty80 válasza sto1911 (#9933) üzenetére


lafaty80
őstag

Olvastam én is ilyeneket, de én annyit tettem, hogy toolkit-el letöltöttem a 4.2.1-et és toolkit-ből feltettem. Így csak rátelepítés volt, a programok megmaradtak. Csak a recovery-t és a root-ot vesztettem el (de ezeket később toolkit-el fel lehet tenni). Így már ment a frissítés 4.2.2-re

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9935) Syl válasza sto1911 (#9931) üzenetére


Syl
nagyúr

bar lehet a kollega masra gondolt.

Szerintem a kolléga arra gondolt, hogy megfogja a keresősávot és egy mozdulattal eltávolítja, a felszabaduló helyet pedig másra használja. Na ezt nem lehet, sajnos. Vagyis lehet, alternatív launcherrel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9936) dejaris válasza sto1911 (#9927) üzenetére


dejaris
addikt

Szinten ugyanugy jartam. Es mostmar nem is ajanlgatja a frissitest.

(#9937) sideburns


sideburns
aktív tag

http://pocketnow.com/2012/07/20/how-to-remove-the-persistent-search-bar-from-ice-cream-sandwich-and-jelly-bean
Settings, Apps, All, “Google Search”. “Disable” “OK” Reboot.

(#9938) dejaris válasza sideburns (#9937) üzenetére


dejaris
addikt

Ez nagyon jo :R

(#9939) bbuffy


bbuffy
senior tag

Megjött a szervízből a nexusom. Pontosan két napot volt Asuséknál, másfél nap alatt háztól házig ment a DHL. Végig full precíz és gyors volt a support, vérprofik.
Ja igen és tökéletesen működik, szerelésnek semmi nyoma, kb. mintha újat kaptam volna, bár azt is küldtem ki majdnem:))
Remélem többször nem kell igénybe vennem ezt a szolgáltatást.

A hiba jelenség amúgy a fekete képernyő random fehér vibráló csíkokkal. Egyéb életjel nincs.
Amit hiányoltam, hogy nem írták le mi volt a hiba.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9940) mrlumen


mrlumen
csendes tag

Volna egy kerdesem. Adott egy rootolt nexus. Mire hazaertem a munkabol, az asszony frissitette 4.2.2 re a rendszert. Elveszett a root. Ilyenkor, ha rootooni szeretnem, teljesen elorol kell kezdeni?
Egy eszrevetel: zarolt kepernyonel(vagy amikor felebresztem, de nem oldom fel a zarat) eddig lehetett hangerot valtoztatni, a mostaninal nem mukodik.

(#9941) BigBlackDog válasza mrlumen (#9940) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem sikerült 4.2.2-öt is ugyanúgy rootolni, mint a 4.2.1-et.

(#9942) fatty válasza mrlumen (#9940) üzenetére


fatty
aktív tag

4.3.4-es Nexus 7 toolkit tudja a JB 4.2.2-t.

(#9943) Cyrin válasza fatty (#9942) üzenetére


Cyrin
addikt

ezt vártam, mehet nulláról fel a rendszer.

egyébként CWM vagy TWRP? ki melyiket pártolja és miért?

(#9944) fatty válasza Cyrin (#9943) üzenetére


fatty
aktív tag

Cwm-el kezdtem, minden mukodott, de a hangero/bekapcs navigacio nem jott be annyira, cwm touch-ot is hasznaltam, menteseket nem talaltam meg fajlkezelovel. Most twrp van fent, minden ok, bar elso mentest a belso memoriaba teszi data/media mappaba.

(#9945) mrrm válasza bbuffy (#9939) üzenetére


mrrm
csendes tag

ment neked egy pü! :)

(#9946) fatty válasza Cyrin (#9943) üzenetére


fatty
aktív tag

Cwm-el kezdtem, minden mukodott, de a hangero/bekapcs navigacio nem jott be annyira, cwm touch-ot is hasznaltam, menteseket nem talaltam meg fajlkezelovel. Most twrp van fent, minden ok, bar elso mentest a belso memoriaba teszi data/media mappaba.

(#9947) alacka


alacka
tag

Hmmmmm... jó kis rejtvény!
A Chrome nem tölti az oldalakat, most Nakedozok. :(
Vmi megoldás?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9948) fatty válasza fatty (#9946) üzenetére


fatty
aktív tag

A masodik hsz. nem en voltam, az igazsag odaat... :F

(#9949) bzoley válasza fatty (#9946) üzenetére


bzoley
veterán

CWM:/mnt/shell/emulated/clockworkmod/backup

(#9950) fatty válasza bzoley (#9949) üzenetére


fatty
aktív tag

Koszi, jegyzem, hatha egyszer visszaterek cwm-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.