Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) sto1911 válasza Mankó (#8599) üzenetére


sto1911
veterán

Semmi magia, recoverybol 2x vegigmentem az osszes wipe-on, aztan tettem fel egybol a 4.2.1-es gyarit.

(#8602) Mankó


Mankó
veterán

A linken a seeder 1.4nél van egy v7es update is. Ezzel érdemes foglalkozni, van vele tapasztalatotok?

Sto1911: nálam ahogy megjött a tab, egyből befrissítettem 4.2.1re, nem volt semmi wipe. Nem tudom van e így értelme nálam a wipenak.
Könnyen lehet, hogy majd a 4.2.2-nél teljes wipe-al és factory resettel lesz érdemes indítanom.

[ Szerkesztve ]

(#8603) dombila válasza belavagyokbp (#8600) üzenetére


dombila
senior tag

Nem tudod, 3G-t támogatja?

(#8604) brumi1024


brumi1024
veterán

Hát sajnos nálam is előjött a recsegés, bal oldalt a készülék alsó harmadánál. Elküldeném szervizbe, mert a T-Home-al nem akarok cseréről tárgyalni, mert az lenne vagy 1 hónap mire valamire jutnánk ;]

Milyen tapasztalatok vannak a szervizzel? Tudom, hogy a cseheknél van, jól rakják össze, jól dolgoznak? Két dolgot jelentenék be, egyik a recsegés, a másik, hogy az üvegen van két ilyen tapadókorongszerű lenyomat(gondolom a gyártósoron valami ilyen alakú dologgal fogja meg a gép az üveget), amik csak akkor látszanak ha ujjlenyomatos lesz a kijelző(ezek kevésbé lesznek azok), nem zavaró, de ha már úgyis kimegy miért ne csinálják meg ezt is, legyen hibátlan. Átlagosan milyen hosszú szokott lenni egy javítás? Eddig egy 3-4 naposról tudok.

(Tudom, hogy sokat tárgyalt téma, de szervizről kevés konkrét tapasztalatot találtam itt.)

[ Szerkesztve ]

(#8605) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Én is szervizen gondolkodom :(
Egyre jobban recseg a Nexusom, a màsik pedig h ma a kijelző alsó részén ahol van a home gomb átvilágít egy hatalmas fehér folt :s ez ma reggelre jött elő... Mennyi idő a szervíz kb?

Feri

(#8606) rolywrx válasza brumi1024 (#8604) üzenetére


rolywrx
tag

Az enyém most tart vissza onnan. Kedden veszem át, ha tudtok addig várni, akkor beszámolok.

A küldésről írtam korábban. Nekem a kijelző csere 2 hét lett.

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#8607) fermacht1994 válasza rolywrx (#8606) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Mi baja volt a nexusodnak?

Feri

(#8608) rolywrx válasza fermacht1994 (#8607) üzenetére


rolywrx
tag

Kvázi random érzékelte az érintést a panel+ a keret is beszállt az érintős játékba. :)

RolyWRX

(#8609) brumi1024 válasza rolywrx (#8608) üzenetére


brumi1024
veterán

... a keret is beszállt az érintős játékba.

:DDD :DDD

(#8610) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Szervíz lessz belőle basszus :s már a töltő kábelnek a micro usb része is lötyög... Komolyan mondom.... Világvége hangulat kezd rajtam eluralkodni..

Feri

(#8611) tvamos


tvamos
nagyúr

Meg mindig nyustolom a gepet, hogy kotodjon ossze PC-vel USB-n. Ugy all, hogy feltelepitettem a gyarim ASUS drivert, de most az MTP-t hianyolja. Letoltottem a Microsoft oldalarol a gyari Win XP-64 drivert, valami mtppk12.exe. Elinditottam, feltelepult, de amikor bedugom a tabot, megsem talalja az MTP drivert, jon a sarga felkialtojel, es persze nem is megy. Nem tudnerre valaki megoldast? (Mar kezd idegesiteni, hogy az 50$-os kinai f@s meg siman csatlakozik... persze ugyan ahoz a gephez...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8612) paulbence válasza rolywrx (#8606) üzenetére


paulbence
csendes tag

Legalább neked megjavították.Az enyémet visszaküldték ugyan úgy érzékelés hibával. Valószínűleg a kis seggfej nem produkálta a hibát a szervizben.Csütörtökön kaptam vissza,holnap jön érte megint a futár. Nincs még meg egy hónapja,de már többet volt szervizben mint nálam. Amint megjavítják el is adom. Egyszerűen kiszerettem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8613) fermacht1994 válasza paulbence (#8612) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Mennyi idő volt a szervíz?

Feri

(#8614) paulbence válasza fermacht1994 (#8613) üzenetére


paulbence
csendes tag

2 hét.

(#8615) fermacht1994 válasza paulbence (#8614) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Az nem vészes, én valószínűleg holnap küldöm a fél hónapos nexusomat, mert átvilágít a kijelző, recseg ropog az egész, és a kábele is szétesőben... Ha visszacsinálhatnám Ipad minit vennék :) De meglátjuk ha korrekt lessz a szervíz akkor visszaszívom.

Feri

(#8616) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Valaki lentudná írni, hogy h megy a garanciáztatás menete? Felhívom őket stb..

Feri

(#8617) alacka


alacka
tag

Napmint nap nyertese vagyok egy ...pad3 gépnek. :( Le lehetne ezt valahogy rootolatlan tiltani?
4.2.1-ről vissza lehet térni 4.1.2-re szintén origin gyökértelenül?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8618) paulbence válasza fermacht1994 (#8615) üzenetére


paulbence
csendes tag

Igen nekem is azt kellett volna vennem:)Lehet hogy 20al drágább,de tuti hogy sokkal jobb minőségű.

(#8619) paulbence válasza fermacht1994 (#8616) üzenetére


paulbence
csendes tag

Ezt kitöltöd és majd jön az email,hogy mikor jön érte a DHL.

(#8620) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

nexus 7 rootolás:
Külön csináltam, először a bootloader nyitás majd rootolás.
toolkittel csináltam, bootloader nyitva van már elvileg, de a rootolás nem megy. toolkitbe 4 es menü ( rootolás ) ............. csinálom amit kér........ super user kiválasztása meg van ( 4.2 androidhoz )
kiválasztom ezt, ami elvileg helyes lenne, de bizonyos lépések után, nem történik már semmi, toolkit csak annyit ír, hogy waiting for devices. Tabon megjelent a droid fickó és a start felirat, leokéztam a startot, majd újraindul. Innentől kezdve se a tab nem csinál semmit se a toolkit.
Mit csinálhatok rosszul ?

(#8621) belavagyokbp válasza alacka (#8617) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Root után futtasd le az adaway nevű alkalmazást, kiírtja az összes reklámot (letiltja a host fileokat..).

(#8620) Sterilzona: 4.2-höz elvileg SuperSu kell, továbbá ez a "waiting for devices" hibaüzenet valószínüleg driver hiány lesz... Akkor jó :D

[ Szerkesztve ]

(#8622) Sterilzona válasza Sterilzona (#8620) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Jó, oké, meg vagyok vele.
Sikerűlt.

(#8623) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy:
próbálkoztam a roottal, s ügye mindig fájlokat másol, legalább is azt írja. namost, 3x próbálkoztam, akkor 3x van fent ami kell a roothoz? Hogy tudom azt megnézni, s letörölni ?

(#8624) belavagyokbp válasza Sterilzona (#8623) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

mivel 3x másoltad át ugyanazokat a fájlokat, ezért nem hiszem, hogy többször lennének rajta :). Amúgy a lényeg, hogy működjön a root, nem? Ha az úgy megy, ahogy kell neki, akkor szerintem nincs gond.

(#8625) Sterilzona válasza belavagyokbp (#8624) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Végülis igen. Csak azért mégis, ha feleslegesen van rajta annyiszor, talán érdemes letörölni, ha le lehet.
Következő lépés.
Hogy használtok hozzá külső pendrivot, sd kártyát, gamepadot stb.
Most letöltöttem a stickmountot, nagy nehezen sikerűlt befognom a számat és a kártyaolvasót amit rádugtam :)
Ennyi ?Más nem kell? Vagy más mód is van ? Gamepad is menni fog?

(#8626) belavagyokbp válasza Sterilzona (#8625) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Elvileg ennyi. Ha rádugsz egy pendriveot/akármilyen adathordozót, kifogja írni a stickmount, hogy hova csatolta. Én gamepadot még nem próbáltam, viszont egér + billentyűzet működik, usb hubbal kötöttem rá egyszerre mindkettőt.

(#8627) Sterilzona válasza belavagyokbp (#8626) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Akkor jó, köszönöm.
Melyik fájlkezelő javasolt?

(#8628) belavagyokbp válasza Sterilzona (#8627) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én a solid explorer-t használom.

(#8629) fatty


fatty
aktív tag

Akinek nem jon be az AdFree progi a testreszabhatosag hianya miatt, annak ajanlom az AdAway-t. Lehet letrehozni plusz fekete/feher listat, igy ki lehet kapcsolni a szurest pl. az adf.ly oldalara.

(#8630) belavagyokbp válasza fatty (#8629) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én is ezt használom, de az adf.ly oldalakat sehogy nem tudom beállítani. Milyen címet írjak be a fehér listára, hogy működjön?

(#8631) fatty válasza belavagyokbp (#8630) üzenetére


fatty
aktív tag

Siman adf.ly-t irtam be, utanna klikk a Fajlok letoltese es alkalmazasa... gombra. Bongeszoben is toroltem a cache-t.

(#8632) belavagyokbp válasza fatty (#8631) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Akkor már értem miért nem jött össze, nálam a második lépés kimaradt :)

(#8633) Szaszabond válasza fatty (#8631) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Miért is jó, ha az adf.ly oldal fehérlistára kerül? Ad valami olyan reklámot ami jó vagy amiről nem kellene lemaradni?
Ez a AdAway blokolja a teljes képernyős reklámokat is? Vagy amik játékokon belül vannak a pályák között például?

(#8634) fatty válasza Szaszabond (#8633) üzenetére


fatty
aktív tag

Az adf.ly-ban semmi jo nincs, de egyre tobb oldal beszurja a linkbe, es nem tudsz tovabb navigalini ha tiltva van. Par programot probaltam abban mukodott a tiltas, egesz oldalas hirdetesnel nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8635) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Hello!
Van nekem amolyan szemüveg tisztító kendőm. Arra gondoltam tabocskámat megkínálom vele. No de! Elolvastam a leírásást a kendőnek, azt mondja lcd-re ne. Ugyan azt írja hogy telefonra lehet, de gondoltam megkérdezem, hátha valaki próbálta és vagy használja is.

Más: Ezt az adawayt, csak telepítem, azt ennyi ? Miként kell jól beállítani ?

(#8636) rolywrx válasza paulbence (#8612) üzenetére


rolywrx
tag

Az ügyfélszolga azt mondta csereltek a cuccokat. De majd kiderul ha a kezemben lesz. A ropogast en nem irtam be. A hibaleirashoz kuldtem nekik egy sajat videot is rola: bekapcsoltam az erintest visszajelzest es latszik szepen minden.

RolyWRX

(#8637) belavagyokbp válasza Sterilzona (#8635) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Adaway: telepíted, megnyitod, root jogot adsz neki, "fájlok letöltése és alkalmazás" gomb, és ha kész, nyomsz egy "igen"-t neki. Újraindul és kész.

[ Szerkesztve ]

(#8638) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Na írtam az asusnak garival kapcs. Remélhetőleg holnap délelőtt válaszolnak is rá. Van esély h holnap jön érte a futàr?

[ Szerkesztve ]

Feri

(#8639) alacka válasza belavagyokbp (#8621) üzenetére


alacka
tag

+fatty. Köszi, .. már megint ez a root! :(

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8640) rolywrx válasza fermacht1994 (#8638) üzenetére


rolywrx
tag

Holnap sztem az lesz a levelben, h kedden jonnek erte. Nekem legalabbis igy volt.

RolyWRX

(#8641) fermacht1994 válasza rolywrx (#8640) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Rendben köszi :)
Leirtam nekik h pattog a képernyő bizonyos pontokon..
Nagy fehér foltok fekete képernyònél
Harmadik pedig h a töltő kábel micro usb része elengedett es mozog a kábelen..

Feri

(#8642) AaronOS


AaronOS
tag

Valakinek nincs egy felesleges kijelzővédője Nexus 7-eshez?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#8643) Mankó válasza AaronOS (#8642) üzenetére


Mankó
veterán

Arra nekem is szükségem lenne, de egy szaki se ártana, aki tényleg fel is tudja rakni hibátlanul.

(#8644) zola-


zola-
őstag

Volt egy kis musor hetvegen. Visszavittem hetvegen a fenyero ingadozas miatt. Adtak masikat, kibontottam.......ugyanazt csinalta a fenyero, plussz volt benne pixelhiba.Melletettem a regi melle es a kijelzoje sokkal sargabb volt. Hat inkabb visszahoztam a regit.

(#8645) Skynet258 válasza Mankó (#8643) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem van egy pár felesleges fóliám, de csak pénzért tudom adni. ;]

BTW ne parázzatok ennyire a fólia felrakástól, mert amilyen nagy dolognak tűnik, annyira pofonegyszerű. Nekem a kézügyességem egy csimpánzénál is rosszabb, de már simán felpakolgatom ezeket (ok a hajlított szélű készülékek keményebb diók, az tény, de a Nexus 7 pont nem az).
Egyik réteget félig lehúzod, beilleszted a fóliát, majd ahogy ráenged a kijelzőre (rá fog "cuppanni"), lassan haladsz egyre tovább, és húzod a réteget ezzel egyidőben. Ha látod, hogy ferde vagy, felemeled az egészet, és mehet elölről, nem kell megijedni, tapadni fog. A végén meg bankkártyával kitolod a bubikat.

Persze por ne legyen lehetőleg, ha mégis alámegy (ez arról ismerszik meg, hogy olyan bubi, amit nem lehet kitolni a kártyával :D ), akkor sincs szívleállás, két cellux: egyikkel megemeled a kérdéses részt, másikkal alámész, és rátapasztod a porra, majd leválasztod. A celluxon szépen ottmarad a porszemcse.

1-2 felrakása után mindenki pro lesz... :K

https://geekpulse.hu

(#8646) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Valakinek cseréltek már gariba fekete képernyőn megjelenő fehér foltokat? Háttérvilágítás átszivárog :/

Feri

(#8647) zola- válasza fermacht1994 (#8646) üzenetére


zola-
őstag

Igen, nekem rozsaszinre cserelték. :DD sorry ez kellett. Fotozd mar le hogy nez ki az a folt. Ket nexus7-et lattam lattam egymas mellett es teljesen mas volt a ket kijelzo. Az egyik sargas volt lehet mar arra is erdemes figyelni hol rakjak ossze, es melyik szeriabol valo. :((

[ Szerkesztve ]

(#8648) Kaminski


Kaminski
tag

"mar arra is erdemes figyelni hol rakjak ossze, es melyik szeriabol valo. " Az enyém 1B030A számú! Melyik szériából való és hol rakták össze?
Már csak azért kérdezem, mert kezditek belémhozni a frászt ezzel a sok hibáról és gariztatásról szóló hsz.ekkel! Van aki el is fogja adni! Már várom, hogy az enyémen mikor jön ki vmi típushiba! Tény, hogy az enyém is meg-meg pattan! Nem tudom, hogy ez később hova fog fajulni! A kijelző fényerő állítását sem kezeli vmi vajpuhán, ez is tény nálam is, de gyakorlatilag fel sem veszem! Az xperia mini telóknak voltak ilyen jellegű széria hibái. Na az a nexushoz képest stroboszkóp!
Szóval nem tudom, hogy mit várjak? Azért is, mert sajnos ezt a 80ropit most megérezte bukszám!

Honor 8

(#8649) zola- válasza Kaminski (#8648) üzenetére


zola-
őstag

Engem a ropogas zavarna a legkevesbe. Nekem a fenyero dolog volt, de miota visszaraktam a 4.1.2 azota nem zavar. Az enyemnek delutan megnezem a szamat.

(#8650) fermacht1994 válasza zola- (#8647) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Oké otthonról majd küldök képet :s holnap jön érte a futár és elviszi a dràgaszágot :(((

Feri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.