Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) tupijani válasza Crytek (#8093) üzenetére


tupijani
tag

Bsplayer, menü lejátszás közben, Close with pop up video. És kis ablakban ott a videó és oda teheted, ahova akarod ;-)

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8102) alacka válasza Crytek (#8093) üzenetére


alacka
tag

Én is amiatt youtubeolok a háttérben, mert ott találom meg a 90% ot, de még mindig nem írtad mi a probléma a PVSTARral. Nálam tökéletes! Kijelző nélkül is dettó!

Nexusom meg bőrtokban, utazósan, nyúzósan, 3-4G meg majd kizárólag wifimentes területen kártyás feltöltősen. Telefon meg külön maradt ami volt.

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8103) MPite


MPite
tag

Üdv! Tud valaki segíteni abban, hogy a Google Now szolgáltatást hogy kell beállítani? Bármit is kérdezek, keresek, csak egyszerűen a google keresőszolgáltatást hozza elő, beszéd, kártya nuku, egyedül az időjárás jelenik meg kártya formában...

Ja és lezárt képernyőről sem tudom elérni, ilyet sem láttam egy tesztvideóban sem.

[ Szerkesztve ]

(#8104) tvamos válasza MPite (#8103) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az az igassag, hogy utolag nem tudom... nekem felajanlotta, hogy telepiti, amikor megvettem. Factory reset utan is megteszi, gondolom... Nagyon utalom amugy!

Miutan szeretnek Silverlightot nezni a Nexuson, probaltam utanan nezni, hogy is vannak ezek a dolgok. Azt latom a neten, hogy Linux (pl. Ubuntu) ala letezik lejatszo. Ezt a dolgot talaltam: How To Install Ubuntu Linux On Nexus 7. Probalta mar valaki?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8105) Cyrin válasza tvamos (#8104) üzenetére


Cyrin
addikt

ubuntu alatt van moonlight, de az se jó semmire

(#8106) tvamos válasza Cyrin (#8105) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ubuntus topikon van, akinek mukodik... Ezert gondoltam ra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8107) Cyrin válasza tvamos (#8106) üzenetére


Cyrin
addikt

van ahol működik... Én semmire se mentem vele anno.

(#8108) alacka


alacka
tag

FreeTV működik valakinek?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8109) dejaris


dejaris
addikt

Szeretnem rootolni a keszulekem, de kozvetve torlodik minden adatom. Hogy tudnam lementeni a most wanted allasom?

(#8110) varesz11


varesz11
tag

Mától én is Nexus 7 tulaj vagyok. Üdv mindenkinek! :D

(#8111) alacka válasza varesz11 (#8110) üzenetére


alacka
tag

Te jó Ég! Már te is? :) Van aki még nem is tulaj, s már rootol. :DD

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8112) ssspr válasza MPite (#8103) üzenetére


ssspr
csendes tag

Nekem is ez a bajom... Én úgy vettem észre, hogy magyarul csak a sima keresőt hozza be, amit te is mondtál, de angolul vannak kártyák, meg olvas is. Csak mondjuk annak nem látom értelmét... tudok angolul, de nem akarok mindent úgy keresni. Azok a kártyák meg, amik az időjárást, forgalmat mutatják, bejönnek ugyan, de csak akkor, ha a GPS aktív. Viszont pl ha elviszem suliba, hogy mutassa odáig a forgalom kártyát, akkor nem fogja, mivel se net nincs, meg a gps-t is kikapcsolom... Így a fene se tudja, mire jó :D

(#8113) ssspr válasza dejaris (#8109) üzenetére


ssspr
csendes tag

Szerintem a titanium backup azt is lementi. (de ne vedd százasra, én csináltam mentést ugyan, de nem mertem új romot rakni, pont azért, mert nem akarom elveszíteni a most wanted meg nova állásomat.) :D

(#8114) MPite válasza ssspr (#8112) üzenetére


MPite
tag

Nekem angolul is csak a sima keresőt hozza be, ez a bajom igazából. Meg csak az időjárás kártyát, semmi mást, így kb használhatatlan. Nem mintha létfontosságú lenne, de azért ha már van, legyen már jó na :)

(#8115) dejaris válasza ssspr (#8113) üzenetére


dejaris
addikt

De a titaniumhoz root kell nem?

(#8116) ssspr válasza dejaris (#8115) üzenetére


ssspr
csendes tag

Jogos. :/ root nélkül ilyen mélységű mentés szerintem nem lehetséges.

(#8117) Dzsuri89 válasza dejaris (#8109) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Azt már sajnos úgy buktad. :-\

(#8118) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!
Én is boldog tulajdonosa lettem egy 32gb-os wifisnek, most töltődik, de miután kész egyből felfrissítem és utána rootolom azonnal a toolkittel. és lenne néhány kérdésem:
1.
Rootolni csak azért akarom, hogy a játékok mentéseit leszedjem, nade ha jön ota akkor ugye ugrik a root, és a mentések is, mert ha újra rootolom, akkor törlődik minden, tehát ota előtt le szedek mindent, majd ota, majd root és fel minden újból. Ugye?
2.
Root konkrétan mivel különbözik a nem root-tol? Ha rádugom a gépre látom az összes mappát és fájl amit nem szabadna? tehát óvatosan a törléssel... és ebből adódik a kérdés le lehet-e védeni jelszóval, ha rádugom a gépre és csak az nyissa meg aki tudja a jelszót?
3.
A játékok mentéseit Ctrl+c, Ctrl+v-vel mentem le vagy van egy progi ami ezt elvégzi helyettem? (titanium backup esetleg?)
előre is köszönöm a válaszokat

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#8119) Dolphine válasza MPite (#8114) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez nem tudom, hogy segít-e! :F
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8120) Dzsuri89 válasza Hegasus (#8118) üzenetére


Dzsuri89
őstag

A dolgaid csak akkor vesznek el, ha bootloadert nyitsz. Ha jön egy frissítés, akkor csak a root veszik el, de azt utána a toolkittel pillanatok alatt vissza rakhatod. :-)

Abban különbözik a rootolt a nem rootolttól, hogy látod a rendszer mappákat is, vagyis az egész / alatt található mappákat. Rendszer progikat tudsz eltávolítani TB-vel például. Tudod blokkolni a hülye reklámokat egy program segítségével. :-)
Olyan fájlkezelő kell ami támogatja a rootot. Azért ennyire nem kell félni a feltörésektől. :-)
Játékok és programok mentésére a Titanium Backup-ot ajánlom. 2 éve van Androidos kütyüm és azóta használom hibák nélkül. :-)

(#8121) Syl válasza ssspr (#8116) üzenetére


Syl
nagyúr

Lementeni simán, nem rootolt készüléken is lehet. Az adatok visszaállításához kell root!
Próbáld ki.
Például az ES File Explorerben bekapcsolod az "Up to root" kapcsolót és lazán tudsz navigálni a rendszermappákban. Sőt bármit ki tudsz onnan másolni.

Dzsuri89

Mint írtam, nem rootolot készüléken is láthatóak a rendszerfájlok. Csak írni/módosítani nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8122) alacka


alacka
tag

Ti milyen indítókat, widgeteket használtok?
Ismeritek a TSF Launcher/Shell-t? Elképesztő! Viszket a pénztárcám. :)
Van jó ajánlatotok?
Nekem most az ElixirW 5x1 9*1 átméretezhető wg jön be. Egy sorban így tetstetősen fekvőben 20 állóban 16 indítóikont, kapcsolót tudok kirakni tetszés szerint. Szuper lenne scrollozhatós, de olyat nem találtam.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8123) ssspr válasza Dolphine (#8119) üzenetére


ssspr
csendes tag

Az oldal nem elérhető... Vagy csak tabon nem?

(#8124) ssspr válasza Syl (#8121) üzenetére


ssspr
csendes tag

Nekem ezzel nincs gondom, első dolgom volt rootolni, most meg hetente mentek rá titaniummal... Csak abban nem vagyok , hogy ha felrakok rá egy cm10-et,mondjuk, akkor a visszaállítást követően meglesznek - e a játék mentéseim.
amúgy ha már Explorer : ajánlom az Antek-et, nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#8125) Dolphine válasza ssspr (#8123) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez fura!
Asztalin simán megy! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8126) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Használ valaki cm 10.1 et???

Feri

(#8127) Cyrin válasza ssspr (#8124) üzenetére


Cyrin
addikt

meglesznek.

(#8128) Dzsuri89 válasza ssspr (#8124) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha mindenképpen a biztosra mész, akkor mentsd ki gépre a TitaniumBackup mappát vagy a másik megoldás, hogy a fizetős TB-vel szinkronizáld össze a DropBox-ot. Én is használom és hetente töltöm fel rá az új mentéseket.

(#8129) Hegasus válasza Dzsuri89 (#8120) üzenetére


Hegasus
senior tag

Nagyon köszönöm! :R Bootloadert úgyse akarok nyitni, szóval nagyszerű!
Jah és ha rootoltam, akkor az még garancia köteles, vagy előbb el kell tüntetnem a root-ot (gondolom ezt is a toolkit-el) és utána garanciáztatni (amit remélem nem kell majd)
szóval akkor jelszóval levédeni a könyvtárához való hozzáférést nem lehetséges?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#8130) watercooling válasza Hegasus (#8129) üzenetére


watercooling
tag

Bootloadert meg kell nyitni ha rootolsz.

(#8131) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Melyik a legjobb CM Nexus 7-re, minden sallangtól mentes? Amit frissítenek folyamatosan, illetve lehet váltani tablet/phone ui között olyan kellene.

(#8132) alacka


alacka
tag

Apropó játékmentések. Szívesen fogadok Nexusra valami szuper játék tippeket. A playen nemigazán botlottam bele, de lehet csak azért van, mert a túrkálókat sem szeretem. :(

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8133) ssspr válasza Dolphine (#8125) üzenetére


ssspr
csendes tag

lol, Nexuson nem megy a nexus help? :D

(#8134) TOZ válasza Balázs1621 (#8131) üzenetére


TOZ
addikt

Paranoidot sokan kedvelik.

Más.
Utángyártott PS3 kontrollert érdemes venni a dragaszaghoz? Megy vele rendesen?

(#8135) ssspr válasza Cyrin (#8127) üzenetére


ssspr
csendes tag

Akkor jó, köszönöm :)

(#8136) Hegasus válasza watercooling (#8130) üzenetére


Hegasus
senior tag

ohhh értem már, tehát bootloadert nyitok, aztán rootolok, majd jön a frissítés akkor elveszik a root melyet pillanatok alatt visszarakok, de az adatok megmaradnak, a változatlan bootloader miatt.
Egy rövid leírás található valahol a bootloader nyitásához/zárásához?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#8137) Cyrin válasza Hegasus (#8136) üzenetére


Cyrin
addikt

tedd fel a toolkitet, azzal a drivereket, majd válaszd ki a 3-as menüpontot, a toolkit mindent kiír.

(#8138) ssspr válasza alacka (#8132) üzenetére


ssspr
csendes tag

Én a következőket vettem meg/töltöttem le: Most wanted, Nova 3, Shadowgun, Dead Trigger, Batman Returns, Asphalt. Most már drágák, de karácsonykor mind 1 euró volt. Az osmos is nagyon jó, meg a szokásos Angry Birds...

(#8139) Dolphine válasza ssspr (#8133) üzenetére


Dolphine
addikt

Úgy néz ki! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8140) Skynet258 válasza alacka (#8132) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam találsz 21 oldalnyi játékbemutatót, nyálazd át, hátha találsz valami. Általában azokról írok, amik nekem is tetszenek. ;)

https://geekpulse.hu

(#8141) Balázs1621 válasza TOZ (#8134) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi, meglesem.

(#8142) ssspr válasza Dolphine (#8139) üzenetére


ssspr
csendes tag

Közben rájöttem, ha bekapcsolom az "asztali webhely kérését", akkor bejön. Bár a now-al kapcsolatos problémákat nem oldja meg :D

(#8143) varesz11 válasza alacka (#8111) üzenetére


varesz11
tag

Hát igen. A root cuccok már nekem is megvoltak mire hazaértem a tabbal és az volt az első dolog,hogy ment a bootloader unlock, cwm meg root :D

(#8144) alacka válasza Balázs1621 (#8141) üzenetére


alacka
tag

+sspr. köszi, nyáladzok :C
kedvelt schell, widget, launcher?
+varesz11 en sajna berzenkedenem is balazs, skynet bocs

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8145) Dolphine válasza ssspr (#8142) üzenetére


Dolphine
addikt

:(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8146) -Gerzson- válasza Hegasus (#8136) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Én 4.2.1. frissítés után
Bootloadert nyitottam rootoltam, majd bootloadert zártam.

Ezek szerint (a jövőbeni frissítések miatt) hülyeség volt visszazárni?

(#8147) ssspr válasza alacka (#8144) üzenetére


ssspr
csendes tag

Én a Nova launchert használom, az ingyeneset egyelőre, de gondolkozom a fizetősön. Kedvenc widgetem tegnap óta a templock: nekem csúszkára van állítva a feloldás, és ez a widget egy gombnyomásra átállítja pin-kódosra, de csak egy feloldás erejéig. Így amikor mondjuk melóhelyen ott hagyom egy pillanatig, akkor ezzel zárom. Nem tudom, mennyire érthető
meg a HD widgets, időjárásra. De ez ízlés dolga, mindenkinek más tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#8148) dejaris válasza Syl (#8121) üzenetére


dejaris
addikt

Ez nekem szolt remelem? Sokfele eltalorgatjak az appok a dolgokat vagy csak egy mappat kell keresnem?

(#8149) Dzsuri89 válasza -Gerzson- (#8146) üzenetére


Dzsuri89
őstag

A root attól ugyan úgy működik, úgyhogy frissítés előtt majd mindent szépen kimentesz gépre és utána kezdődhet a frissítés, majd utána bootloader nyitás, root és társai. Én sose zárom vissza, Nexus 7-en meg Galaxy Nexus-on is nyitva van.

(#8150) alacka válasza ssspr (#8147) üzenetére


alacka
tag

Tökéletesen. Időjársban olyat keresek, amelyikben tetszőleges helyeken, nem csak néhányon meg tudom nézni, s a helyeket újra ki tudom választani keresgetés nélkül, s néhány napi előrejelzést is mutat, s az sm árt ha nagyjából pontosak is. Nyelv mindegy, csak ne ázsiai krixkrax legyen.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.