Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) csabám válasza sto1911 (#8784) üzenetére


csabám
addikt

Itt is van.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8802) tybsen válasza Cyrin (#8798) üzenetére


tybsen
addikt

:-D :-D teljesen igazad van, de egyszerűen nem tudtam még eldönteni, hogy n7 vagy ipad mini.

(#8803) lafaty80 válasza alacka (#8799) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi, megnézem majd :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8804) sto1911 válasza csabám (#8801) üzenetére


sto1911
veterán

:R jovo heten ranezek.

@tybsen: minit ne vegyel, az a felbontas egy rohej, vard meg akkor a mini 2-t.

[ Szerkesztve ]

(#8805) tybsen válasza sto1911 (#8804) üzenetére


tybsen
addikt

És az mikor jön majd?

(#8806) sto1911 válasza tybsen (#8805) üzenetére


sto1911
veterán

Azt nem tudom :)

(#8807) alacka válasza lafaty80 (#8803) üzenetére


alacka
tag

Itt is van egy billentyűzetbuzergáló leírás, hátha segít. [link]
A lényeg az External Keyboard Helper (Pro) ra van kihegyezve.
Bár itt az í és a 0 billentyűkről beszél, mintha nem is lenne Ű.
Remélem van még annyi egyéb gomb, amire át lehet konfigolni.
Az eredményt mindenképpen várom, mert viszket már a pénztárcám.

(#8800) fatty Ez az NFC tag-ozás tulajdonképpen mi is? Ha lehetne egy lelkes újonc szintjén felvázolni ... :)

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8808) rollaz válasza tybsen (#8802) üzenetére


rollaz
tag

Nem rossz a mini sem, különösebben a felbontással sincs bajom, igazából ez csak a számok méregetése. Érzésre egyébként teljesen más, a tapintása sokkal jobban bejön nekem, mint az N7. Ellenben az iOS-től a hideg kiráz. Egyéni preferencia kérdése. Az N7 mezeibb, viszont ugye droid. A mini kiválóan kivitelezett, de sajnos iOS. Dönteni nem könnyű. Kérdés, hogy melyik platformra vannak vásárolt programjaid, szereted-e az egyszerűbb ámde elavultabb rendszert vagy az összetettebbet, jobbat részesíted előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#8809) lafaty80 válasza alacka (#8807) üzenetére


lafaty80
őstag

Megvettem 550ft volt. Ezzel írok és be lehet állítani az í-t és a 0-át is :) Kicsit körülményesebb így írni, de meg lehet majd szokni :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8810) Skynet258 válasza alacka (#8807) üzenetére


Skynet258
veterán

NFC bemutatóm még decemberből... ;)

https://geekpulse.hu

(#8811) alacka válasza lafaty80 (#8809) üzenetére


alacka
tag

... és maradt hely az Ű-nek is? :)) Kis és nagybetűk, minden ahogy kell?

Skynetn+1 köszi!!!!

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8812) sto1911


sto1911
veterán

Ki milyen launchert használ?

(#8813) lafaty80 válasza alacka (#8811) üzenetére


lafaty80
őstag

A progiban be tudod állítani, hogy melyik key-hez mit rendelsz, lés ott is van 4 opció: normál, +shift, +alt,+alt+shift

Akkor van kisebb kényelmetlenség ha nem tudod alapból beütni azt a karaktert, amit fel akarsz venni. Ilyenkor jön a copy-paste valahonnan :)

De eddig sikerült mindent felvenni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8814) alacka


alacka
tag

Ki milyen quickbar/desket használ? :)

Lafaty80 de maradt szabad hely minden ékezetesnek?
Melyiket hova konfigoltad?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8815) fatty válasza sto1911 (#8812) üzenetére


fatty
aktív tag

Nova Launcher-t, meg tavaly vettem meg az 55Ft-os akcioba. Testreszabhato, plussz mappak, oldalak hozhatok letre az alkalmazasoknal is, es egyebb okossagok...

[ Szerkesztve ]

(#8816) belavagyokbp válasza fatty (#8800) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én Dirty AOKP romot használok, abban van egy ilyen beállítási lehetőség pluszban az NFC-nél, hogy "NFC polling mode". Itt belehet álltani, hogy mikor használja az NFC-t, és van egy olyan is, hogy "screen off". Most át tettem arra egy próba idejéig, és jelentem, így működik kikapcsolt kijelzőnél is :)

(#8817) fatty válasza belavagyokbp (#8816) üzenetére


fatty
aktív tag

Koszi, akkor romot kell cserelnem :)
Mennyivel masabb a sima AOKP ROM-nal? Bonyolult rafaragni N7-re?

(#8818) bzoley válasza Skynet258 (#8810) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nekem meg igy sem vilagos. Nem az N7-et programozod, hanem a lakasban szetszort kulcstartokat? Ellenkezo esetben honnan tudja az N7, hogy lakasban, vagy kocsiban van?
Meg nem igazan latom, jo-e ez valamire. Talan, majd ha megertem.

(#8819) Blue@X válasza bzoley (#8818) üzenetére


Blue@X
senior tag

Úgy képzeld el az NFC tageket mint egy papírlapot amit felragasztasz különböző helyekre, és ráírod hogy mit kell csinálni és azokat te hajtod végre (ergo te vagy az NFC olvasó -> Nexus 7). NFC tageken van az utasítás, Nexus 7 meg az utasított.

Ez akkor jöhet jól, ha mondjuk a hálószobában lévő NFC tagre ráprogramozod hogy utasítsa a Nexus 7-t hogy vegye le a hangerőt, állítsa be az ébresztőt, lője ki a WiFi-t.
Konyhában lévő NFC tag utasítsa a Nexus 7-t hogy nyissa meg a szakácskönyvet, kapcsoljon be valami zenét. És így tovább, az egésznek a képzelet szab határt (Kocsiban lévő NFC tag például indítsa el a navigációt)

[ Szerkesztve ]

(#8820) Skynet258 válasza bzoley (#8818) üzenetére


Skynet258
veterán

Kulcstartó az kulcstartó, akként érdemes használni. :D Pl kocsikulcsnál. Kártyát bárhol, matricát meg megint csak bárhol. A kolléga meg alattam leírta a példákat, mire lehet jó. Sok mindenre, ezzel együtt nem mindenkinek van rá igénye... viszont ha már ott az a fránya NFC olvasó, én szeretem valamire használni is. :K

https://geekpulse.hu

(#8821) fatty válasza bzoley (#8818) üzenetére


fatty
aktív tag

Nem minden NFC tag programozhato, enyem is csak olvashato. Az NFC azonositohoz rendelhetsz profilokat, progi inditasokat, wifi, BT, kapcsolodast, vagy barmit, ez mar csak program fuggo. Igy egy erintesel tobb dolgot kezelhetsz.

szerk: na ezt kiveseztuk :)

[ Szerkesztve ]

(#8822) alacka válasza sto1911 (#8812) üzenetére


alacka
tag

Először is Launher Switchert használok.
A TSF Launcher bitangul tetszik!
S próbálgatások alatt áll GO Launcherm LauncherPro Nemus, Nova... továbbá mindenféle felhasználói fiókok helyett pár shell: SandBox, Kids Shell, Kitephone (nehogy elnavigáljanak bárhova, illetve azokon belül is van egy halom alkalmazásgyűjteménycsoportvalaholválaszdel).

Huhuuu ezt az NFC-t én ősidők óta használom programozás nélkül is, csak elég közel kell mennem valakihez! :)

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8823) edigital válasza Dolphine (#8427) üzenetére


edigital
csendes tag

Szia Dolphine!

Melyik akciónkat? :)

Üdv:
edigital

(#8824) belavagyokbp válasza fatty (#8817) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nem sokban, 1-2 plusz funkció került bele, + pár program (aroma installerben kilehet választani, hogy mit szeretne az ember). Leginkább azért tetszik, mert a srác sűrűn frissíti, így mindig napra kész a rendszer, és nagyon jó értékeket kapok statikus tesztekben (quadrant mindig 4500-5000pont körül van, gyárival 3800at mértem (mkernel a32+-os kernelt használok)), és ez meglátszik a használat során is.

(#8825) csabám válasza edigital (#8823) üzenetére


csabám
addikt

Nexus 7 + 32 GB microSD

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8826) csabám válasza csabám (#8825) üzenetére


csabám
addikt

A teljesség kedvéért.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8827) bzoley


bzoley
veterán

Köszi mindenki!
Szóval kb. egy alkalmazásban megadom, hogy ha találkozik pl. x tag-gel, akkor y feladat(okat) hajtson végre. Matrica ok, éjjeli szekrény, autó, etc. Ezek alapján úgy tűnik, nem is kell programozhatónak lenniük. De ha azok, akkor az miért jobb? A kulcstartónak még nem látom értelmét, az N7-nek kell más környezetben másként működnie, mi értelme, egymás mellett hurcolni a kettőt? Vagy az csak független eszközként kell használni, pl. fizetés, és nincs képben az N7?
Olvasgatok majd a témában, de egyelőre sok hasznát még nem látom. Egy profil managert is fel kell programozni utána csak egy gombnyomás, és nem kell hozzá plusz eszköz. Némi kényelem talán van benne, de egy-egy cikkben olvasom, hogy sajnálkozik a szerző az NFC hiányán. Ez még nálam az "És akkor mivan?" kategória. Egy sim, vagy sd foglalat hiányán inkább érdemes sajnálkozni, egyelőre nem látom az extrákat a dologban, talán idővel változik, ha tovább művelődőm a témában.

sto1911:
Egyelőre leragadtam az Apex Launcher-nél. Egész jól át tudtam pofozni az "asztalt", már csak a "phablet ui" zavar, pazarlás.

csabám:
Nem olvastam el, hogy valóban nincsenek-e képben, de hasonló, össze nem illő párosításokat több helyen láttam már, még a SS-ban is, szimpla ajándék is lehet valamihez, lényeg, hogy azt a boltot válasszák.

[ Szerkesztve ]

(#8828) Blue@X válasza bzoley (#8827) üzenetére


Blue@X
senior tag

Tőlünk nyugatabbra az érintésnélküli fizetéskor nagyon hasznos az eszközbe integrált NFC chip, remélem hamarosan Magyarországon is elterjedt lesz, így számos kártyát nélkülözhetek. Továbbá a Beam is kihasználja az NFC-t, gyors megosztásra két készülék között (mind a kettő tartalmaz NFC chipet) az egyik legjobbb mód.

(#8829) bzoley válasza Blue@X (#8828) üzenetére


bzoley
veterán

Azért boltba nem cipelném az N7-et csak azért, hogy fizethessek vele, max kulcstartó :)
Vagy marad a bankkártya.
Beam-mel nagyon ritkán élek szerencsére, BT-n mondjuk szenvedés.

(#8830) Skynet258 válasza bzoley (#8827) üzenetére


Skynet258
veterán

"Szóval kb. egy alkalmazásban megadom, hogy ha találkozik pl. x tag-gel, akkor y feladat(okat) hajtson végre. Matrica ok, éjjeli szekrény, autó, etc. Ezek alapján úgy tűnik, nem is kell programozhatónak lenniük. De ha azok, akkor az miért jobb?"

Szerintem még mindig nem érted ezt teljesen. ;) Adott egy NFC Tag, x memóriával. Amíg ez a memória tart, addig bármit rá lehet vinni. Lehet az parancs (kapcsold ki a Wi-Fi-t, indítsd el a rádiót, satöbbi), de lehet adat is.
Például amit én árulok, azt úgy tesztelem, hogy megadom neki az oldalam url címét, tehát ha hozzáérinted a telefonodhoz/tabletedhez, akkor megnyitja magától a böngésző az oldalamat.
De lehet például egy baromi modern névjegykártya is; ráprogramozom a nevem, címem, elérhetőségeim... és aztán egy sajtótalálkozó vagy bármi egyén alkalmával (azért mondom ezt, mert egy baráti vacsoránál még nem biztos, hogy másoknál NFC képes cucc lesz :D ) a kis kártyámat odatolom az embernek, aki beolvassa, a készüléke megkapja az adatokat, és tudja is, hogy miket kapott, így el is lehet menteni a kontaktlistába. Nem kellett diktálnom, nem kellett pötyögnie.
Ez is egy felhasználási forma pl.

Tehát de, programozhatónak kell lenniük, de van például a Sony féle Tag, ami nem az (mondjuk feltörni fel lehet azt is, hogy programozható legyen, de ez más kérdés). Ott a piros indítja az autóban a GPS-t, a fekete meg mittomén mit csinál. Azok fix parancsok.

De az üres NFC Tag-eket te magad programozod fel, hogy mit csináljon (és persze ugyanúgy lehet törölni is, majd mást programozni rá, nagyjából 100.000 alkalommal), így de, programozhatónak kell lennie. :K

Az NFC taget nem használhatod fizetásre, mert nincs mögötte egy szoftver - csak adatot tartalmaz, amikor pedig fizetsz, akkor szoftveres háttér is kell (Nexus 7 vagy bármi más telefon / tablet, amiben van NFC modul).

Mint mondtam, nem mindenkinek kötelező ez a dolog, mert eddig is elvoltunk nélküle - én személy szerint viszont techbuzi vagyok, és minden ilyen baromság érdekel, és ki kell próbálnom. :DDD

https://geekpulse.hu

(#8831) csabám válasza bzoley (#8827) üzenetére


csabám
addikt

Phablet uit ki lehet kapcsolni apex alatt ha zavar (Kezdőképernyő - Tablet UI mód használata - pipa ki).

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8832) lafaty80 válasza bzoley (#8827) üzenetére


lafaty80
őstag

(#8830) Skynet258 Teljesen jól leírta a lényeget.

Annyiban van igazad, hogy meg lehet kerülni pl. egy Profile Scheduler
Ha nincs nfc pl :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8833) bzoley válasza Skynet258 (#8830) üzenetére


bzoley
veterán

Nem könnyítitek meg a dolgom :)
Értem amit írtál, először úgy is képzeltem el a dolgot. Belepötyögöm a "matricába" az éjszakai módot( ez a gyakorlatban hogy működik?), felragasztom a szekrényre, ráteszem a táblát, és joccakát. Legalább is valami ilyesmit valószínűsítek. Amit idéztél, ez alapján írtam:
"Nem minden NFC tag programozhato, enyem is csak olvashato. Az NFC azonositohoz rendelhetsz profilokat..."
A "matrica" parancainak értelmezéséhez kell plusz szoftver, vagy a hw értelmezi, és hajtja végre, pl. böngésző indítás?

csabám:
A felső fekete csíkot nem igazán lehet lentre költöztetni. Próbáltam dpi állítást, aztán kiderült, hogy 4.2-n ez felejtős. Paranoid ROM egyelőre nem tűnik megbízhatónak, talán majd a 3-as. Patch-et nem mertem kipróbálni, ami egyes véleményekkel ellentétben nem dpi állítgatásról szól.

[ Szerkesztve ]

(#8834) fatty válasza Skynet258 (#8830) üzenetére


fatty
aktív tag

Hogy is van az a sony smart tag tores, tudsz valami linket adni? Nekem is az van de nem talatam ra megoldast. Igaz igy is lehet vele kapcsolni mindent, de ha lehet okositani az csak jo.

bzoley: nekem kell valami sw hozza, az irt tag-ekhez nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8835) sto1911 válasza bzoley (#8833) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem a tag-nek van egy egyedi azonositoja, es ha azt felismeri, akkor az ahhoz tartozo dolgokat muveli.

Koszi mindenkinek a launcher ajanlast, kiprobalgatom majd.

(#8836) Skynet258 válasza bzoley (#8833) üzenetére


Skynet258
veterán

Annyiban kell plusz szoftver, hogy az OS-nek kezelnie kell a dolgot - tehát van szoftver meg nem is, az Android tartalmazza, csak te nem látod. Lényegében "driver" kell. :)

A programozáshoz kell külön szoftver, mert alapból az Androidban ilyen nincs - ezek Play-ről tölthetőek le.

Az elképzelésed jó, annyit finomítanék, hogy nem kell, hogy folyamatos kapcsolatban legyenek, tehát nem kell ott tartanod éjszaka a tabletet a matricán ahhoz, hogy ő most tudja, éjszaka van - elég hozzáérinteni. Viszont amíg nem kap más parancsot, addig azt hiszi, éjjel van, így vagy manuálisan kapcsolod vissza a dolgokat, vagy használsz még egy NFC Tag-et, amibe meg az éjjeli TAG fordított parancsait kódolod (éjjeli: wifi kikapcs, másik: wifi bekapcs, és így tovább).

Kérdezted, hogy a belepötyögés hogy működik. Baromi egyszerű, ehhez is külső programot töltesz le (van egy pár), amiben megadhatod, első körben, hogy te most mit viszel be. Szöveget, névjegykártyát, URL-t, vagy komplexebb parancsot. Utóbbinál létrehozol egy újat, elnevezed éjszakai módnak, vagy aminek akarod, aztán felviszed a parancsokat (a program listájából kiválasztod). Mi kapcsoljon ki/be, milyen program induljon esetleg (mittomén, óra), és ennyi, indulhat a művelet, végbemegy 5 másodperc alatt.

De így elég nehéz, hogy nincs előtted a dolog. Adj egy címet és nevet priviben, küldök neked egyet azok közül, amiket én árulok (most épp csak kártyás van, kulcstartó kifogyott). Komolyan. Úgysem nyugszom, amíg meg nem érted a dolgot 100%-osan. :DDD

https://geekpulse.hu

(#8837) bzoley válasza Skynet258 (#8830) üzenetére


bzoley
veterán

Megnéztem az oldaladon a kártyát, amit árulsz. Üzletbe, valahová kinder-tojásként elmegy, de otthoni felhasználásra, a hasznosságát figyelembe véve, ennyit közel sem ér(legalább is nekem) 250JMF körül még oké, tekintve, hogy akár több helyre is kellhet belőle.
Ez nem a te árúdnak szól, félre ne értsd, nyilván máshol is hasonlóan alakulhatnak az árak.
Egyébként mi történik, ha kikerül az N7 a tag körzetéből. Visszaáll minden az előző állapotra, vagy további szöszölésre van szükség?
Mod: közben elolvastam a friss postot, az utolsó kérdés érvénytelen, bár elég kiábrándító a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#8838) Skynet258 válasza bzoley (#8837) üzenetére


Skynet258
veterán

Előzőben írtam mi történik; lényegében semmi. ;) Amíg nem kap más parancsot, addig marad abban az állapotban, amibe az NFC Tag parancsa küldte.

https://geekpulse.hu

(#8839) sto1911 válasza bzoley (#8837) üzenetére


sto1911
veterán

Ooooo, ez igy eleg rossz, valoban. En is azt hittem, hogy ha felemelem, akkor visszaall. Meg lehet ezt oldani valahogy?

(#8840) tupijani válasza bzoley (#8833) üzenetére


tupijani
tag

Itt elég rendesen kivesézik az Nfc-t és a matricát. :-D

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8841) Skynet258 válasza sto1911 (#8839) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem, ilyen a technológia.

https://geekpulse.hu

(#8842) bzoley válasza Skynet258 (#8836) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi a felajánlást, nem akarlak kifosztani :D
Nagyjából értem, sleep.bat az éjjeli szekrényen(a példánál leragadva) :)
A programozás részével nincs gond, igaz nem találkoztam még vele, de ez is csak egy szoftver a sok közül.
A fizikai része érdekelne inkább. Gondolom kell közben kontakt, legalább is íráskor.
Már-már kezdett tetszeni, de amit a végén írtál, azzal visszajutottam az elejére. Ebben a formában erőssen félmegoldás, vagyis nem az ideális megoldás, mert csak kötegelt végrehajtásról van szó, nem környezet-függő viselkedésről(elveszem a szekrényről, visszaáll minden a korábbi állapotra). Újabb parancsokra van szükség. Ennél okosabb egy profil manager, bár olyat sem használok :)
Érdekességnek persze oké, meg modern,etc. Kis agyalással aztán lehet, ki lehetne belőle hozni hasznos megoldásokat.

Viszont az azonosító olvasást jobbnak tartanám, szoftveres végrehajtással. Mert ha több eszköz is van, ugyanarra az azonosítóra mindkettőre más-más feladatot is be lehetne állítani. Az, hogy mit programozok, talán mindegy lehet.

tupijani:
Kössz, olvasom!

[ Szerkesztve ]

(#8843) yossarian14 válasza csabám (#8801) üzenetére


yossarian14
tag

Van olyan app, ami root nélkül megmutatja, hogy melyik alkalmazás mennyi aksit szív?

Próbáltam a BetterBatteryStats-t, de ott nem láttam ilyen funkciót. Illetve használok TaskManagert is, de az meg csak a használt memóriát jelzi ki.

Előre is kösz a segítséget!

(#8844) kovsol válasza yossarian14 (#8843) üzenetére


kovsol
titán

alapértelmezetten is mutatja az aksinál, hogy melyik program hány % -t evet meg

May the Force be with you!

(#8845) hzoltan


hzoltan
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Hozzám került egy Nexus 7, szeretném frissíteni 4.2.1-re, de sehogy sem sikerül. Az OTA update-nél jön a zöld robot piros felkiáltójel figyelmeztetés, nem lép tovább.

Ha kézzel vagy parancssorból szeretném Recoverybe tenni a gépet, akkor:

1) ha az USB kábel rá be van dugva, akkor zöld robot + piros felkiáltójel
2) ha nincs bedugva, akkor egész egyszerűen a Google feliratnál nem lép tovább.

Jelenleg 4.1.2 van a gépen, nem rootolt.

Van ötletetek?

(#8846) fatty válasza hzoltan (#8845) üzenetére


fatty
aktív tag

Tobben jartunk igy, van megoldas: egyik, masik (az egyszerubb)

(#8847) hzoltan válasza fatty (#8846) üzenetére


hzoltan
tag

Már fent is van :)

Köszönöm!

(#8848) Peet91


Peet91
aktív tag

Na srácok, megérkezett az én nexusom is a T-től, vagyis már hétfő óta otthon volt, de tegnap jöttem haza. A lényeg, hogy CBOKB sorozat viszont semmi recsegés, sem foltos kijelző, szóval szerencsém volt. A 4.2.1-el jött, frankó gyors volt, de úgy döntöttem, hogy inkább legyen friss a rendszer, még ha kicsit lassú is. Ezért frissítettem 4.2.1-re, utána nem csináltam factory resetet, de mégsem lassult be, tökéletesen smooth az egész. Szóval eddig csak jót mondhatok , remélem ez így is marad.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#8849) lafaty80 válasza Peet91 (#8848) üzenetére


lafaty80
őstag

Gondolom az első 4.1.2 akart lenni :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8850) Revesz válasza sto1911 (#8812) üzenetére


Revesz
aktív tag

Én sokat kipróbáltam,de a nova-nal egyszerűen nincs jobb(szerintem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.