Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) bzoley válasza fatty (#9350) üzenetére


bzoley
veterán

Mi van a képeken?
Nálam csak az elrendezés, és méretek változtak kicsit, de gyorsan beállítgattam, hála az Apex-nek.
Pl. a programtár tele lett nagy ikonokkal, azokat kisebbre kellett állítani. Ennél nagyobb gondok nem voltak.

kovsol:
Kell root(ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#9352) fatty válasza bzoley (#9351) üzenetére


fatty
aktív tag

Elso negy kepen TabletUI, amikor az ertesito sav lent van a nvigacios savon, de maradt a 213DPI-s nagy betuk, ikonok, stb.
5-6 kep 160 dpi, kis betuk, ket oszlopos beallitasok elrendezes, stb. Ertesito sav visszakoltozott a tetejere ,vagyis maradt a phablet ui.

(#9353) bzoley válasza fatty (#9352) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudtam megnézni a képeket, jó dolog a Flash, főleg ha nincs támogatva.
Két oszlop nálam is megvan 213-on.
Azzal nem foglalkoztam mitől olyan, de jobban bejön, mint a korábbi.

[ Szerkesztve ]

(#9354) fatty válasza bzoley (#9353) üzenetére


fatty
aktív tag

Nekem egyutt kellet volna a 160dpi, es tabletUI, ket oszlop nekem is tetszik.

(#9355) brumi1024


brumi1024
veterán

Tegnap elvitték a Nexusom kijelzőcserére, már át is vette a szerviz, kíváncsi leszek mennyi idő alatt lesz kész.

Más: Kinek hány órát megy egy feltöltéssel a kijelző? Nekem 8-nál többet eddig nem ment közepes alatti fényerővel, wifivel, netezve(Dolphin beta), se 4.1.2, se 4.2.1 alatt, de láttam itt egy 9 órát, azt hogy sikerült? A costum romok üzemideje milyen?

(#9356) bzoley válasza fatty (#9354) üzenetére


bzoley
veterán

Nem állítom, hogy tudom mi változik a gyakorlatban a 160dpi-től, ezért nem is piszkáltam. Először kézzel átállítottam, majd miután nyugtáztam, hogy 4.2.1-en ez nem használható, visszaállítottam, majd jött a patch. Ennyivel egyelőre elégedett vagyok.
Azt nem tudom mi értelme volt ennek a hibrid módnak, volt ahol játékgépnek állították be az N7-et, és örültek, hogy középen vannak a nav gombok, de szerintem helypazarlás.
Na de mindenkinek más jön be.

Más:
Ebay-en rákerestem a N7-re. Hogy mennyi törött kijelzőst találni. Senki nem vigyáz az értékeire?!

[ Szerkesztve ]

(#9357) fatty válasza brumi1024 (#9355) üzenetére


fatty
aktív tag

Nekem is 8 ora korul volt a max.
Mas: kozben felraktam a ReVolt rom-ot, majdnem ugyanaz mint a RootBox, a bugokkal egyutt.

(#9358) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!
Mivel én szinte csak játékra használom (meg néha tanulásra :DDD ), ezért nekem a teljesítmény a fontos, és szeretném húzni a mind a cpu-t és a gpu-t. Gondolom, nincs olyan app, amiben huzogatom a csúszkákat és kész. Custom rom nekem szerintem felesleges, mert az nem dob a teljesítményen, jó a gyári, apex-el.
Viszont ha jól olvasom a kernel fontos, és melyik lenne ehhez a legjobb? (olvastam itt trinity, meg m kernelről is, vagy van másik?) és ezek stabilak? és ha megvan hogy raknám fel? és hogy húznám a gpu-t és a cpu-t? Mellesleg van valami egyéb teljesítmény növelő program, patch? amúgy ota-nak mennyire nem tetszhet egy custom kernel?
előre is köszönöm! :R

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9359) Szanko


Szanko
csendes tag

Sziasztok

A minap feltelepítettem a Pc-re a Windows 8-at, amin nem látható a Nexus 7-em. Win7-en nem volt semmi gondom. Tudtam oda-vissza adatokat továbbítani USB-n keresztül. Win8-on az eszközkezelőben elértem azt hogy már Android Phone-Android ADB Interfacenak látja. Vagyis Android Sdk feltelepítve Fastboot bemásolva. Fastboot és adb parancsok lefuttatva a Futtatás ablakban a Pc-n. Minden rendben, te továbbra sem észlelhető a Nexus 7. Mi tévő legyek, van megoldás a láthatóságra, vagy térjek vissza Win 7-re?

(#9360) Chalez válasza Szanko (#9359) üzenetére


Chalez
őstag

Na ez engem is érdekelne... A napokban gondolkodtam el, hogy kéne Win 8 64bit-et feltenni... Tényleg nem látja a rendszer a Nexus 7-et?

(#9361) lafaty80 válasza Hegasus (#9358) üzenetére


lafaty80
őstag

Trinity app a gplay-ről(fizetős) de ezzel le tudod szedni a trinity kernelt is. Az app-ban csúszkával tudod a cpu és gpu tuningot állítani. Ezt használom, nekem eddig bevált, csak root kell hozzá persze :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9362) Syl válasza Hegasus (#9358) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyszerűbb ha veszel egy iPad-et :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9363) bzoley


bzoley
veterán

Nem kéne kicsit átszerkeszteni ezt az összefoglalót? Így nagyon idétlenül néz ki. Félmunka.

(#9364) belavagyokbp válasza Szanko (#9359) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én win8-at használok már egy ideje, és semmi problémám nincsen, médiaeszközként szoktam csatlakoztatni a Nexus 7-et.

(#9365) Szanko válasza belavagyokbp (#9364) üzenetére


Szanko
csendes tag

Nekem ez a Windows van fenn. Microsoft Windows 8 Professional N x64 MSDN HUN, és sajnos nem látja. Van még itthon 2 gép, de a sajátomon mégiscsak jobb és kényelmesebb a másolgatás.
Angol fórumokon olvastam hogy másnak is hasonló problémái voltak vagy vannak.
[link]
Drivert lefrissítettem az ASUS oldaláról, ezek után jelent meg az Eszközkezelőben Android Phoneként a Nexus, csak sajnos ez kevés mert nem látható a gépen az eszköz, és a tartalma.

Médiaeszközként csatlakoztatás alapból használatos volt a Nexuson, mert használtam Win7-en, meg használom most is más gépen.

[ Szerkesztve ]

(#9366) Balinov válasza lordyka (#9325) üzenetére


Balinov
félisten

lordyka: ha nem tul nagy keres, leirnad fobb pontokban, hogy kell rootolt n7-re ezt feltenni? ami az xda-s topikban van, az nekem nem elegge egyertelmu :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9367) fPApi válasza Szanko (#9359) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem win8 64 bit-el tökéletesen működik.

(#9368) belavagyokbp válasza Szanko (#9365) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nekem csak az a driver van fent, amit a nexus7 toolkit pakolt fel, de ha jól emlékszem az előtt is működött.

(#9369) Hegasus válasza lafaty80 (#9361) üzenetére


Hegasus
senior tag

Köszönöm!
és mennyi a max, mind cpu-ban és gpu-ban? :DD

(#9362) Syl: nana! Annyira azért nem adom le :DDD
szeretem használni az agyam is :DDD

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9370) Szanko válasza Szanko (#9365) üzenetére


Szanko
csendes tag

Talán megtaláltam az okot, miért nem sikerül láthatóvá tennem. Igaz az angol oldalon is írt róla egy srác.
Lehet hogy a Windows 8 N verzióval van a gondom:
[link]
Vagyis, mint írják:
A Windows 8 N ugyanazokkal a funkciókkal rendelkezik, mint a Windows 8, de nem tartalmaz bizonyos médiakezelési technológiákat (például a Windows Media Player, a Kamera, a Zene és a Videó alkalmazást).Emiatt a hanglemezek, médiafájlok és videót tartalmazó DVD-k lejátszásához és létrehozásához, adatfolyamként továbbított zene lejátszásához, fényképek készítéséhez és tárolásához, illetve a webkamera használatához a Microsoft vagy egy másik gyártó szoftvereire lesz szüksége.

Én feltelepítettem az ASUS driverét, de még így sem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#9371) alacka válasza bzoley (#9343) üzenetére


alacka
tag

Próbálgatom az Apexet.
Hogy lehet balra tenni kicsiben a menügombokat, s jobbra le az értesítősávot?
Ehhez kellene rootolnom? :( :( S utána valahogy rátelepíteni a tablet ui patchot?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9372) belavagyokbp válasza alacka (#9371) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Pont ez a tablet UI mód lényege :)
Root & recovery telepítés -> mehet a patch.

(#9373) Syl válasza Hegasus (#9369) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9374) Hegasus válasza Syl (#9373) üzenetére


Hegasus
senior tag

:C
azért ahogy nézem az 1,8 veszélyes, szóval marad inkább az 1,5-1,6 :D

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9375) lordyka válasza Balinov (#9366) üzenetére


lordyka
aktív tag

hát ha van már fent recovery is onnan pofon egyszerű. ha nincs akkor a nexus 7 toolkit megcsinálja neked azt is.
be kell lépned a recoveribe, ott data wipe. utána install zip. itt a romot is meg a gappsot is felinstallálod. utána wipe cache aztán az advanced menüben wipe dalvik.
én CWM recoveryt használok, abban így van, ha neked TWRP van akkor nem tudom pontosan mi hol van de a procedúrának ugyan ennek kell lennie, de ebben az esetben majd valaki kiokosít :D

(#9376) sto1911


sto1911
veterán

Van ket kutyumon titanium backup, drivera ment, de az egyik felulirja a masikat. Hogyan lehet ezt megoldani?

(#9377) alacka válasza belavagyokbp (#9372) üzenetére


alacka
tag

Hogy mibe bele nem hajszolják itt az embert! Mindenféle rút tettekbe.

Háttérben indítottam mp3 lejátszásokat TotalCommanderből, azt kideritettem, hogy a Google Play Zene játssza, de a lejátszási listát nem látom sehol. S le sem tudom állítani a háttérlejátszást sem, mert nem látszik semmivel a futó alkalmazások között sem. :( :( :( :(
Meg a GoolePlay ikonját sem, amit eltűntettem a tálcáról , se alkalmazások, se widgetek közt.

S a cursorom is eltűnt gépelés során.

A menügombokat nem lehet sötétíteni csak a képernyőt? Kisüti a szemem.

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9378) Szanko válasza Szanko (#9370) üzenetére


Szanko
csendes tag

3-szor raktam újra a Windows 8-at tesztelés céljából. Felraktam a sima Windows 8 professionalt. Ezzel észleli a Pc a Nexus 7-et. Utána visszaraktam a Windows 8 N professional verziót. Na ezzel megint nem ment. Az N verzió volt a hiba hogy nem volt látható a Nexus.

(#9379) lafaty80 válasza bzoley (#9363) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha hétvégén összejön a remélt szabadidő megnézem...gondoltam már rá én is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9380) bzoley válasza lafaty80 (#9379) üzenetére


bzoley
veterán

Leginkább a kép néz ki hülyén így összecsukva az első sorban. Na meg az utolsó mondatot sem ártana törölni, ízléstelen. Mintha nem mások munkái lennének összeollózva. Nagyon nem menő ilyesmit kiírogatni.
Több kilóméternyi saját munkám van, idáig mégsem süllyedtem.

[ Szerkesztve ]

(#9381) fatty válasza sto1911 (#9376) üzenetére


fatty
aktív tag

Egyiknel ird at a mentesi mappa nevet: TB / menu / beallitasok / Google Drive beallitasok / Tavoli hely

(#9382) sto1911 válasza fatty (#9381) üzenetére


sto1911
veterán

Es ha egyikrol a masikra syncelnek, akkor a celnal megadom az uj mappa nevet?

(#9383) fatty válasza sto1911 (#9382) üzenetére


fatty
aktív tag

Valoszinu, de lehet megint felulirja a lokalis mentesk miatt. A helyi mentes mappat is atnevezned fajlkezelovel, akkor csak a drive adatokat huzzna le, nem keverne ossze.

(#9384) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

jól látom, hogy kis hazánkban nem lehet sehol se kapni Dagi (p507) stylust? Szeretnék venni/rendelni, honnan érdemes. Az ebay-en van egy rakás találat, de nem tudom, hogy megbízható e, értem ez alatt, hogy eredeti e a cucc, aki rendelkezik ezzel a stylussal, megírná honnan rendelte/szerezte be.

köszi

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#9385) boxfan


boxfan
tag

Sziasztok!
Egy múködőképas 3 betüs navihoz kérnék linket priviben,ami fut a kütyün.Köszönöm.

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#9386) sto1911 válasza boxfan (#9385) üzenetére


sto1911
veterán

Mindjart banhammert kapsz!

(#9387) lafaty80 válasza boxfan (#9385) üzenetére


lafaty80
őstag

Egyébként miért nem jó a gyári navi?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9388) brownus válasza boxfan (#9385) üzenetére


brownus
veterán

(#9389) boxfan válasza lafaty80 (#9387) üzenetére


boxfan
tag

mert net kell neki

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#9390) boxfan válasza brownus (#9388) üzenetére


boxfan
tag

:C

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#9391) lafaty80 válasza boxfan (#9389) üzenetére


lafaty80
őstag

ha offline módot választva előre letöltöd a térképet otthon pl, akkor nem kell neki

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9392) KZP válasza lafaty80 (#9391) üzenetére


KZP
őstag

Az a baj, hogy kicsi hazánkban (vajon miért) nem működik a térképek letöltése offline használathoz... :U

(#9393) boxfan


boxfan
tag

Rátettem a Tomtom-ot,ha már ilyen segítőkész emberek vannak ebben a topicban....szerencsére a többiben nem...Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#9394) Skynet258 válasza boxfan (#9393) üzenetére


Skynet258
veterán

Ez nem segítőkészség kérdése... :W A PH szabályzata nem nyújt lehetőséget arra, hogy lopásban segédkezzünk, ilyen egszerű. Ezt vagy megérted, vagy nem. Lehet torrentezni meg sok mindent csinálni (igen, én is szoktam), csak nem itt. Ilyen egyszerű.

És ha még ezen te vagy felháborodva, akkor gratulálok hozzá. :U

https://geekpulse.hu

(#9395) csabám válasza Skynet258 (#9394) üzenetére


csabám
addikt

+1

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9396) boxfan válasza Skynet258 (#9394) üzenetére


boxfan
tag

Senki nem kívánta ,hogy ide kilegyen rakva valami.Privát.Kultúráltan kértem úgy gondolom.Nem ma kezdtem a fórumozást sem....Nem vagyok kisgyerek.Sehol nem kaptam még ilyet.Köszönöm mégegyszer.

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#9397) csabám válasza boxfan (#9396) üzenetére


csabám
addikt

Akkor elég érdekes helyen fórumoztál idáig. . . :U
Teljesen felesleg megsértődni azon, hogy szólva lett. Itt ezek a szabályok (meg szinte mindenütt) és be kell tartani őket, ha hosszútávra tervezel.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9398) lafaty80 válasza KZP (#9392) üzenetére


lafaty80
őstag

de működik, az hogy a navi működik-e az más kérdés, de kipróbálom :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9399) KZP válasza lafaty80 (#9398) üzenetére


KZP
őstag

Hát, próbáld meg a Térkép alkalmazásban bármilyen magyarországi területnél kiválasztani a "Legyen elérhető offline" módot... :( Ausztriánál pl. működik szépen, de ugye mi nem ott vagyunk. :U

(#9400) brownus válasza boxfan (#9396) üzenetére


brownus
veterán

alapelvek

megkeresem neked:)

10. „Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.