Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, talaltam otthon egy 500mAh-s usb-s autostoltolt (a fene se emlekszi, mikor, mihez szereztem). Mennyire keves ez egy N7-et tolteni az auto szivargyujtojarol? Mekkorat erdemes beszerezni ehelelyett?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8652) KZP válasza Balinov (#8651) üzenetére


KZP
őstag

Hát, ekkora áramerősséggel tölt az USB port is. Ha nem használod, akkor talán töltődik is, de bekapcsolt kijelzővel inkább szinten marad, vagy merül. (A gyári töltő ugye 2 mA-es.)

(#8653) Balinov válasza KZP (#8652) üzenetére


Balinov
félisten

akkor felejtos lesz,szvsz. Offline navival autos navigalashoz hasznalnam adott esetben ezt a "talalmanyt", asszem nezek valami erosebb usb-s autostolto adapter utan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8654) zola- válasza KZP (#8652) üzenetére


zola-
őstag

Tuti merül....a gyári töltővel szinte nem is tölti ha használom. Az pedig 2000mA
Pár érdekesség a hibákról:[link]
[link] Itt pedig amit írtam, hogy nem egyforma a kijelző színe. Itt a videón csak talán a fehér színnél látszik, élőbe azért többről van szó.[link]

[ Szerkesztve ]

(#8655) agabe válasza zola- (#8654) üzenetére


agabe
addikt

a második video értékelhetetlen (hang most nincs nálam a melóban nem tudom beszél-e valaki alatta valamit)...olyan mintha a bal oldalin csutkára fel lenne vévfe a fényerő, a jobb oldalin meg teljesen minimumra....de a bal oldali még úgy is fura, mintha valami baja lenne túl világos....aztán lehet, hogy ez már csak a képrögzítő eszköz (amivel felvették) hibája, de a video önmagában kép alapján nem mond sokat.

(#8656) tupijani


tupijani
tag

Akinek hiányzik a TabletUi, mivel a 4.2.1 már nem tartalmazza, annak egy kedves xda developer készített patch-et. Saját felelősségére használja mindenki, és a dpi-t 160-ra át kell állítani. Érdemes olvasgatni az oldalon a hozzászólásokat is. Én a TabletUI-Deodexed.zip-et próbáltam ki, ez működött.
letöltések

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8657) lafaty80 válasza tupijani (#8656) üzenetére


lafaty80
őstag

Deoexed-et? Az custom romokra jó.... a stock ha jól tudok odex, nem?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8658) tupijani válasza lafaty80 (#8657) üzenetére


tupijani
tag

Hirtelen próba volt, a stock-ra valónál boot-loopra panaszkodtak :-D

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8659) csabám válasza lafaty80 (#8657) üzenetére


csabám
addikt

Jól tudod, a stock rom odex, a főzött pedig deodex.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8660) tupijani válasza csabám (#8659) üzenetére


tupijani
tag

Kérdés: rakjam rá inkább a másikat? Vagy szerinted maradhat, mert eddig zavart nem tapasztalok (ez gyári, rootolt 4.2.1).

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8661) csabám válasza tupijani (#8660) üzenetére


csabám
addikt

Nem tudom, ha nincs gond akkor maradjon.

De ha van odexedre is ilyen, akkor tedd inkább azt fel szvsz.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8662) tupijani válasza csabám (#8661) üzenetére


tupijani
tag

Köszi. Van, de amit olvastam az nem nyugtatott meg. Még utána olvasok.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#8663) Dolphine


Dolphine
addikt

Ezt próbálta már valaki?
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8664) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

[link]

erről mi a vélemény?
skynet, esetleg tied is hasnonló lehet? valóban, kevesebb ujjlenyomat lesz rajta?

(#8665) AaronOS válasza Skynet258 (#8645) üzenetére


AaronOS
tag

Mennyibe kerülne 1db?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#8666) Balinov


Balinov
félisten

na, jol megszopattam magam toltove. veletlen a HOS 1ah-s toltojere tettem fel reggel, jovok haza, neznem az emaileket erre nem kapcsol be, gyors guglizas HOS-on, 20mp power, 30mp, 30mp+voldown, anyamharagja, mire nezem, hogy ugyanmar melyik tolton log a szentem, atraktam az asus toltolre, azonnal toltes ikon, 1percen belul felallt rendesen.

en hulye meg mar az RMA-zest kezdtem el nezni.

tanulsag, autos toltobol mindenkepp 2ah-st

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8667) karesz81


karesz81
tag

Tudnátok abban segíteni,hogy a galériábòl beállítani kívánt háttérképnél,hogy kell kiiktatni a képernyő méretezési korlátozását? Köszi.

(#8668) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ha matt fóliát rakok egy kijelzőre, akkor pl: napfényben jobban látható lesz?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8669) Skynet258 válasza Sterilzona (#8664) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát, én is ráírhatnám igazából, hogy ujjlenyomat taszító, meg tükröződésmentes, meg javítja a színek élethűségét, meg nem rontja a kontrasztot, meg... mit találjak még ki? :DDD Ehelyett azt írom, hogy én is azt használom amit árulok, ez sokaknak mond valamit. Sok hazudozás helyett én inkább így árulom a cuccaimat, és azt kell mondjam, sok sok vevő után még nem jött vissza hozzám senki, hogy márpedig ez egy fos. :B

Hogy a kérdésedre válaszoljak: persze, hogy egy PET alapú anyagon kevesebb ujjlenyomat lesz, mint az üvegen. Ez nem varázslat, nem a fólia különleges hatása, hanem egyszerű kémia. ;)

AaronOS: megy privi. ;)

MrPetya19: minden fólia matt, mág az is, amire nem írják rá külön. :) A tükörfólia az, ami nem matt, de attól olyan messze maradjatok, amennyire csak lehet. Arra azt szokás hazudni... khm, ígérni, hogy növeli a kontrasztot. Hát biztos így van, csak ha egy kis fénybe kerülsz, nem látod a kijelzőt, csak saját magad. :D Ha ez mond valamit, sokan ezért utálják a csillogós laptop kijelzőket. Ott is a magas kontraszttal adják el, csak aztán napfényben kitéped a hajad, mert semmit sem látsz a kijelzőn megjelenő képből. Ami hát, valljuk be nem szerencsés dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8670) Chalez


Chalez
őstag

Találkozott már valaki random fagyogató Nexussal? Szegény párom tök ideg, 1 hetes a Nexusa, és pár napja elkezdett sűrűn lefagyni...pin kérésekor, fb messenger alatt...ha hozzáér a képernyőhöz, van hogy egyből a válasszon tapétát ugrik fel, amikor néha lapozna oldalt a főképernyőn meg-megáll a lapozás, és darabosan továbbgördül...volt, hogy kikapcsolni sem engedte magát... sajna pontosabb "leírást" nem tudok, mert még nem láttam a gépet...de ez így nagyon gáz szerintem.
Hardverhiba lehet? Vagy mi a túró? Alig töltött le pár proggit a playról, szóval nem értem... :F :F

(#8671) MrPetya19 válasza Skynet258 (#8669) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tehát jobb lesz tőle?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8672) fabiandaniel válasza Chalez (#8670) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

próbálj ki egy hard resetet és ha utána is ezt csinálja akkor szírvíz

Fabi

(#8673) Chalez válasza fabiandaniel (#8672) üzenetére


Chalez
őstag

Azt hogy kell? Ennyire nem vágom a témát... És mi fog történni akkor?
Amúgy t-home boltban dolgozik a drágám, holnap a szervízes csókák már elvileg tesztelnék...

(#8674) varesz11


varesz11
tag

A tok témához szólnék hozzá. Én ezt rendeltem. 5800 forint volt, teljesen korrekt, jó minőségű cucc. 4 nap alatt megjött minden probléma nélkül, az eladó egyből válaszolt, mikor mailben kérdeztem tőle. Ha valakinek ilyen smartcase szerű cuccosra fáj a foga annak ajánlom. :)

(#8675) Simonovics


Simonovics
csendes tag

Van ötletetek arra, hogy, hogy lehetne ékezetes szavakat kicsalni a meglévő magyar beállításokkal, hogy pl. ne kelljen akár Swiftkey-t vásárolni? Van erre mód?

(#8676) tvamos válasza Sterilzona (#8635) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Van nekem amolyan szemüveg tisztító kendőm."

Nekem is van, es mindig azt hasznaltam, minden tabhoz. (Mer' szemuvegem meg nincs.) Sosem okozott gondot, pedig hasznaltam LCD monitorra is, meg mindenre. De most, hogy irod... Tenyleg ra van irva valami ilyesmi.

(#8675) Simonovics
Nekem írja az ékezeteket... Többé kevésbé, ha hosszan nyomom a magánhangzó gombját. Csa igenytelen vagyok ra! Vagy nem erre vonatkozik a kerdes?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8677) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Akinek volt már szervízbe a készüléke az leírhatná, hogy kb mennyi idő, illetve h minőségi munkát végeznek e?

Feri

(#8678) Skynet258 válasza MrPetya19 (#8671) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem számottevően nem, legalábbis ezek a fóliák inkább arra jók, hogy óvjanak a karcoktól, és emellett nem rontják a képi világot.
Ha a tükröződést szeretnéd hatékonyan eltüntetni, akkor nem is tudom, talán a Steinheil Ultra Fine lehet a jó választás. Ezek nagyon jó minőségű fóliák, én is elégedett vagyok velük, csak ugye többszörös az áruk is. Ár/érték arányban győz az olcsóbb, mert azokkal sincs gond (évek óta használom/árulom őket), de ha igazi jó minőség kell, akkor a linkelt darabot válaszd. ;)

https://geekpulse.hu

(#8679) Cyrin válasza tvamos (#8676) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem a pólóm vált be erre a célra, mindig kéznél van...:)

(#8680) Never79 válasza Balinov (#8666) üzenetére


Never79
tag

Valami hasonló történt velem is. Nekem be se kapcsolt nexus és én sem a saját töltőjére tettem fel. Se a 30 mp-ig a power gombot nyomom, se a volume +- nem működött. Már kezdtem kicsit leizzadni, mikor a googli megadta a választ. A telefonoknál ugye meg tudjuk csinálni, hogy akku ki-be, itt nem, vagyis csak kicsit trükkösebben, ugyanis az akku csatiját kihúzva meg visszadugva ugyan azt a hatást érjük el. Én ezt megcsináltam, s azóta lekopogom rendeben megy minden.

(#8681) nyumen


nyumen
csendes tag

Sziasztok,

Na ha isten is úgy akarja akkor holnap nexus 7 tulaj leszek, már nagyon várom.
Lenne egy pár kérdésen, nagyjából bele-bele olvastam a fórumba és a sok pozitív dolog mellett sajnos néhány negatívumot is találtam. Kicsit tartok attól, hogy pont egy ilyen "jut".

Ami felkeltette a figyelmem az a nem egyenletes háttérvilágítás, mennyire zavaró? Pl. az se mindegy milyen töltővel kap áramot?
Mit érdemes még megnézni rajta, gyáriszám ilyesmi...

(#8682) assemble válasza nyumen (#8681) üzenetére


assemble
addikt

Ha barmi baja van, gariztatod, futar viszi-hozza a cuccot es egy heten belul megjarja az egeszet, sztem felesleges parazni.

(#8683) csuzso72 válasza nyumen (#8681) üzenetére


csuzso72
tag

Szia!

Szerintem annyira nem kell parázni. Bevilágítás nálam is van (LG TV-men is), de nem zavaró. Sötétben, fekete képet nézve lehet észrevenni. De szerintem hülye, aki ezért vesz tabot, hogy esténként a fekete kijelzőt nézze és bosszankodjon, hogy mennyire felhősödik. Este e-bookot Aldikó éjszakai módjában olvasok (fekete alapon fehér szöveg) és abszolut észrevehetetlen a jelenség. Ezért visszaküldeni gariztatni..... ?

Töltő: Én a Galaxi S-em töltőjével töltöttem már fel (elvileg 0,7-es). Lassabban, de gond nélkül 100%-ra töltötte. Szerencsére pixelhibám nincs, ez nagyon bosszantana (ezért jó az LG-k 3 napost teljeskörű pixelgaranciája, aminek keretében egy IPS monitort már küldtem vissza). Nem is mernék egy kis hiba miatt szervizet kockáztatni, nehogy pixelhibás kijelzővel jöjjön vissza a tábla, amire pedig csak korlátozott a gari.

Kijelzőm (egyenlőre) nem recseg, nem pattog. Szerintem ezt érdemes megnézni, mivel engem még ez is idegesítene.

(#8684) fermacht1994 válasza csuzso72 (#8683) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Khm :D nekem ma viszik el felhősödés miatt.. elég idegesítő.
Meg recsegett is meg az usb kábel micro usb része lötyög.. szval csqk ezért :))

Feri

(#8685) csuzso72 válasza fermacht1994 (#8684) üzenetére


csuzso72
tag

:) igen, így már halmozottan hátrányos a kicsike :)

Amúgy a jelenlévők mindig kivételek :D .
Most úgyis győzködni fogod magad, de ha a szívedre teszed a kezed, őszintén a felhősödést észrevetted volna normál használat közben, ha valaki fel nem hívja erre a hibajelenségre a figyelmed? Tudom, hogy utána már nagyon zavaró, ha nem tudsz átlépni felette. Ez a technológiából adódik és szerintem mindenütt van kisebb nagyobb mértékben. Ha nagyon vizsgálgatom az új LG LM660-as tvmen is van, de ha film megy rajta abszolút észrevehetetlen. A tükröződés sokkal jobban zavar ott és itt is.

A recsegést is addig próbálgatja az ember, amíg elő nem jön, (utána meg csak azért is nyomkodja, mert bosszantja és egyre jobban belelovalja magát). Amúgy ezért, meg a garanciális pixelhibáért én is erősen megfontolnám a szervizt. Felhősödésem van, de ha használom nem észlelhető.

(#8686) fermacht1994 válasza csuzso72 (#8685) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

A ropogást tényleg úgy vettem észre h olvastam aztán baszta a csőrömet, már-már irritált :D
De a felhősödést úgy vettem észre, hogy egyik este leültem játszani, és még töltött a játék fekete alapon mondom mi a fene :Y :Y :Y Aztán utánaolvastam és akkor tudtam meg mi is ez :(
Így nézett ki persze nem enyire durva csak a kép erősebben kihozza: [link]

Feri

(#8687) Nhorbee válasza tvamos (#8676) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Szerintem az anyagától is függ. Én például lcd tv-hez is kaptam ilyen kendőt, melynek hasonló anyaga van mint a szemüvegtörlőnek.

(#8688) Simonovics válasza tvamos (#8676) üzenetére


Simonovics
csendes tag

Igazából szókiegészítésre gondoltam. Pl a 2.2-es HTC-men kiegészíti ékezetesen a szavakat, vagy fogalmazhatnék úgy megpróbálja kitalálni és nem kell kínlódni a "billentyű" hosszannyomással

(#8689) leslieke válasza Simonovics (#8688) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a T9, ha jól értem. Ilyen funkciót a gyáriban nem találtam. Swiftkey megoldja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8690) ssspr válasza Simonovics (#8688) üzenetére


ssspr
csendes tag

Az enyém tud ilyet... Bár swiftkeyt használok, a 4.2-es android billentyűzet is tudja, most néztem meg.

(#8691) Simonovics válasza leslieke (#8689) üzenetére


Simonovics
csendes tag

hehe, igen T9 akkor, szóval akkor marad a swiftkey?

(#8692) Syl válasza Simonovics (#8688) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az adott billentyűzet-programtól függ.
A swiftkey jó, de csak három "találatot" ad, és az alap billentyűzeten semmi ékezetes nem szerepel.
Nekem a swype jött be legjobban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8693) leslieke válasza Syl (#8692) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A találatokat viszont ékezetesen írja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8694) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Tudnátok segíteni, hogy hol érdemes rendelni matt fóliát és jó bőrtokot Nexus7-re ami árban sincs elszállva?

(#8695) Syl válasza leslieke (#8693) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, jó ideig használtam a swiftet. A gond akkor van, ha rossz szavakat "talál". Olyankor indul a tökölés.
A swype szerintem sokkal jobb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8696) lafaty80


lafaty80
őstag

Érdekes, hogy ma reggelre nekem is jelzett a távszámla, hogy t-home-os számla érkezett...
Felmentem T oldalára, ahol látom hogy "befizethetek" 14.900Ft-ot. Lekérve a számla-másolat, már bonyolódik a helyzet, legalábbis számomra.... ott már a végösszeg szerepel mint végösszeg. Egy helyen szerepel, hogy részletfizetés és számlán van 14.900Ft.... de a számla összege nem ennyi...
Szóval ma felhívom őket, hogy akkor most mi is van? Mert ugyebár azt a 14.900Ft-ot én már odaadtam a futárnak.... ez sem lesz egyszerű :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8697) tybsen válasza Syl (#8695) üzenetére


tybsen
addikt

+1 a swype-nak, én nagyon régóta használom, itt is el lehet néha tökölni, de összehasonlíthatatlanul jobb, mint bármi más hasonló. A diktálás funkciója is jó, autóban sajnos nem mindig, de amúgy tényleg szuper.

(#8698) brownus válasza csuzso72 (#8685) üzenetére


brownus
veterán

lol, én is addig néztem míg véletlenül ketté törtem az n7-et:(

(#8699) Grillo válasza brownus (#8698) üzenetére


Grillo
senior tag

Mi? :F

(#8700) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Világot lát a Nexusom :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Feri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.