Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) fatty válasza bzoley (#9647) üzenetére


fatty
aktív tag

Nem ir frissitos szoveget, minden megy rendesen. Masik valtozat, hogy visszateszed a 4.2.1-et, vagy valami fozott romot, aokp, rootbox, paranoid, stb. tudja a tablet modot.

(#9652) bzoley válasza fatty (#9651) üzenetére


bzoley
veterán

Sőt, újabb érdekesség, hogy a kijelző néha magától bekapcsolgat. Nálam valami kicsit összezavarodott.

(#9653) fatty válasza bzoley (#9652) üzenetére


fatty
aktív tag

4.2.1-et vissza tudod rakni:
a.) Itt van egy Stock Rooted - JOP40D - De-Odex.zip - 271.60 MB rom, elvileg felrakhato recovery-bol.
b.) Nexus 7 toolkit-tel kb. ~20perc, ebbol 15 amig letolti a rom-ot. Toolkit-tel ugrik minden adat, "sd kartyarol" is. Ures lesz mint az uj, mentes ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#9654) bzoley válasza fatty (#9653) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, még töprengek rajta.
A bekapcs utáni telepítgetés megszűnt, már csak a kijelző bekapcsolgatás okára kéne rájönnöm.
Elvileg van cwm mentésem a régi szép időkből, legalább is remélem, hogy frissítés előtt mentettem. Csak ahhoz vissza kéne rakni a cwm-et, aztán vagy megy a restore, vagy nem.
Érdekes, hogy látok twrp mentést is, arra nem emlékszem mikor csináltam, viszont visszaállításnál a lista üres.

(#9655) fatty válasza bzoley (#9654) üzenetére


fatty
aktív tag

Nalam az elso mentest a TWRP belso memoriaba rakta (kis anonalia) data / media / TWRP mappaba, innen masoltam ki a sajat fajlkezelojevel az sdcard / TWRP mappaba. Utanna mar latta a Restore menuben is es mukododtt a helyreallitas.

CWM installnal RomManager siman felulirja a TWRP-t, utanna mehet restore, es ha jobban tetszik a twrp GooManager-el visszarakhatod

(#9656) bzoley válasza fatty (#9655) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, én is ott találtam meg a mentést, én inkább töröltem:)
Maradt egy cwm, és egy korai TB-backup.
Fönn van a RM, és a GM is, ez nem akadály.
Még küszködök kicsit a kijelzővel, hátha rájövök a bekapcsolgatás okára, aztán majd meglátjuk...

(#9657) brownus


brownus
veterán

megy már az ota frissítés?

régebben írta valaki, hogy ha nem sikerül, akkor a beállításokban törölni kellett valamit /google cucc/ és utána már észrevette, hogy lehet updatelni, emlékeztek rá? ha megvan linkeljétek be! köszi előre is!

(#9658) Skynet258 válasza brownus (#9657) üzenetére


Skynet258
veterán

Az Alkalmazások/Összes/Google Szolgáltatások keretrendszer nevű folyamatot kell leállítani, és az adatokat törölni, ezzel 1970-et fog mutatni arra az időpontra, amikor utoljára ellenőrizve lett a frissítés.

Btw én ettől olyan sokat nem várnék, mert nálam ez sosem jött össze (értsd: megpróbáltam, nem adta be, aztán felraktam magam :D ). Asszony Nexus 7-e egyébként még nem dobta fel, hogy elérhető a frissítés.

adb-vel felrakni kb. 5 percbe telik egyébként, és a file letöltését is beleszámoltam. :D

https://geekpulse.hu

(#9659) brownus válasza Skynet258 (#9658) üzenetére


brownus
veterán

köszi! nálam a múltkor bevált ez a módszer:) és még nincs ota

(#9660) #59070464


#59070464
törölt tag

Annyira idegesítő, hogy nem minden app smooth. Kivéve, ha nem kapcsolom át performance-ra a governor-t. Pld Facebook lassú görgetésnél ondemand és touchdemand-ban is riceg. Viszont performance-ban igen jól merülök, bár minden ultra fast és smooth. Ezt csak úgy megjegyeztem, tudom nincs rá megoldás. Kivéve ha Trickster MOD-ban kapcsolgatok a governor-ok között, de ahhoz sok kedvem nincs (így Deep Sleep ~10 óra, 666 Mhz ~4 óra és ~1600 MHz 10 óra után lassan töltés). Néha csak egy kicsit használom az N7-t, arra az időre pedig nem kapcsolgatok, de legyen mindig minden ultra smooth. Hát ez bizony komoly battery darin-el jár.

[ Szerkesztve ]

(#9661) bbuffy válasza #59070464 (#9660) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hol tudom megnézni ill. nyomon követni a szervizelési stádiumot?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9662) #59070464 válasza bbuffy (#9661) üzenetére


#59070464
törölt tag

Gondolom véletlen címezted nekem a kérdést. Amúgy nem tudom. :B

(#9663) Peet91 válasza BigBlackDog (#9608) üzenetére


Peet91
aktív tag

Korábbi fórumtársakhoz hasonlóan én is a Nillkin bőrtokja mellett döntöttem. Minőségre eszméletlenül jó, sokkal jobb mint vártam, és ami a pláne, hogy ilyen gumis hatású felülettel rendelkezik, ami remek fogást biztosít, plusz a műanyag káva , amibe beleül a tablet, az is jó minőségű matt, puha műanyagból van. remek vétel, csak ajánlani tudom. ebay-ről , kicsit kevesebb mint egy hónap alatt megjött.
[link]

üdv, Peet

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#9664) bbuffy válasza #59070464 (#9662) üzenetére


bbuffy
senior tag

Bocs új helyett a válaszra kattintottam:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9665) Syl válasza bbuffy (#9661) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt keresed?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9666) bbuffy


bbuffy
senior tag

meglett thx.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9667) Stimpy001 válasza bbuffy (#9666) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Nekem is pár órája vitte el a futár, múlt hétvégén az enyém is örök álomra szenderült. Amúgy mailben jött egy visszaigazlás, ha jól emlékszem abba is bennevolt ez a link.
Te a töltőt és kábelt is beleraktad a csomagba (a tájékoztatóban írják hogy elvileg azzal együtt kel feladni)? Én nem, mindkettő használatban van, remélem emiatt nem utasítják el a szerviz igényt....

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9668) bbuffy válasza Stimpy001 (#9667) üzenetére


bbuffy
senior tag

Elvileg bele kell rakni, mert az esetleges hibaforrást csak úgy tudják kizárni teljesen.
Nekem még csak a kárfelvételi email jött de abban ez a link nincs benne. Tegnapelőtt vitték el, bízom benne hogy a héten már tudok vmit róla.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9669) Stimpy001 válasza bbuffy (#9668) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Az adapter+kábel teljesen jó, a melóhelyemen ezzel töltöm a Note-om, paramétereiben teljesen megegyezik a két töltő. Szóval ha erre hivatkozva utasítanak el.... :(((
Azt nem tudod véletlenül hogy hardver hiba esetén javítják a készüléket vagy egyből csere mint az Apple-nél?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9670) Drachoo válasza Stimpy001 (#9667) üzenetére


Drachoo
senior tag

Pedig a töltőt, kábelt bele kellett volna raknod, erre külön felhívják a figyelmed.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9671) lafaty80


lafaty80
őstag

nexus7-társak, eddig jutottam az új 1hsz-el
kéretik szakmai szemmel ítélkezni felette, és figyelembe venni, hogy 2 napja 38,5 fokos lázzal vergődök az ágyban :D

Ami mindenképpen kellene, egy pontos leírás és link olyan embertől:
- aki már gariztatott
- aki használ 3g stick-et (telenor, voda)

Ami még jól jönne a toolkit részletesebb ismertetése, gondoltam is rá, de csak amint időm engedi (vagy más meg nem csinálja :DDD )

Aminek viszont nem tartom értelmét:
- kiegészítők, hiszen szinte mindenhol lehet kapni, csak keressen rá az ember
- custom rom-ok, verziók változása miatt, megbízhatóság, stb. Viszont ha valaki veszi a fáradtságot és a késztetést, és készít egy átfogóbb ismertetőt, belinkeljük ide....

Hirtelen ennyi...

u.i.: most hogy henyélek, pü-ben jelezzetek az 1hsz-el kapcsoltaban, nem sűrűn leszek fent.

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9672) Stimpy001 válasza Drachoo (#9670) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Ezt én értem de kell a töltő, használom. Ha már a tablet meghalt legalább a töltőjét had használjam ha már fizettem érte. :(( A készülék tök halott, egyértelműen nem a töltő a hibás...

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9673) sto1911 válasza lafaty80 (#9671) üzenetére


sto1911
veterán

En probakeppen hasznaltam egy sticket, felismerte korrektul, volt net is, megnezem majd a tipusat.
Ill. egy masikkal nem ment sehogysem.

(#9674) Drachoo válasza Stimpy001 (#9672) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ne érts félre, nem kötekedni akarok(tam). Reméljük nem lesz ebből gond. Az viszont hogy ők a teljes készüléket akarják ellenőrizni teljesen érthető. Attól, hogy más készüléket neked tölt még nem tekinthető hivatalos tesztnek, mérésnek. Láttam már karón varjút. :D

Figyeld a javítás státuszát a honlapon!

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9675) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
Aki használja annak megy a Market Enabler? Nekem tegnap előtt még működött kb, de azóta sajnos nem :S nem tudom milyen programok frissültek időközben a gépemen, mert automatikus, de most per pillanat nem működik, pedig mindent ugyanúgy csinálok mint előtte, gép reboot is megvolt természetesen.

(#9676) TOZ válasza lafaty80 (#9671) üzenetére


TOZ
addikt

Nexus 7 és 3g stick...

Mire van pontosan szükség?
Én használom egy K3520szal.
Root, OTG kábel, pppwidget app. Más nem kell. Megy szépen.
Van konkrét kérdés ezzel kapcsolatban?

(#9677) bbuffy válasza Stimpy001 (#9672) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen, de ők honnan tudják meg akkor hogy a töltő nem hibás? Ne adj isten arra következtetnek ebből hogy a töltő rossz/nincs meg és vissza is dobhatják.szvsz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9678) Dolphine


Dolphine
addikt

Aki már telepítette a 4.2.2 frissítést azok tapasztaltak ilyet? Ez valós? Tényleg jobb lett az üzemidő?
[link]
[link]
[link]
Nálam sem jelzett még az OTA frissítés miatt!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#9679) fatty


fatty
aktív tag

Tegnap bongeszgetve letoltottem valahonnan (ma mar nem talaltam meg) android AOSP billentyuzetet, amin vannak masodlagos karakterek. Recovery-bol kell telepiteni a zip-et, 4.2.2-re is siman felment. Telepites utan megjelenik a "Nyelv es bevitel" menuben. Ide felraktam, ha valakit erdekel.
Faragtam egy kepet rola:

(#9680) sto1911 válasza fatty (#9679) üzenetére


sto1911
veterán

Engem zavartak a plusz feliratok :)

(#9681) csabám válasza Dolphine (#9678) üzenetére


csabám
addikt

Ez ha tényleg így van, akkor annak csak örülni lehet.
Na nem mintha a mostani üzemidővel gondjaim lennének :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9682) fatty válasza sto1911 (#9680) üzenetére


fatty
aktív tag

Nekem egyik kitetel a fozott romoknal, utaltam valtogatni a szamok es betuk kozt. A gyari romon is ezert hasznalatam Kii keyboard-ot, de mar toroltem :)

(#9683) lafaty80


lafaty80
őstag

Eddig nem érkezett kritika, szóval, ha mindenkinek (vagy legalább a 2/3-os többségnek megfelel), akkor holnap megkérem a modikat, hogy cseréljék le.

További szép (láztól-kögöhéstől- t@konytól mentes) estét mindenkinek :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9684) tupijani válasza lafaty80 (#9683) üzenetére


tupijani
tag

Jobbulást :K

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#9685) tupijani válasza fatty (#9682) üzenetére


tupijani
tag

Pillanatnyilag nekem ez jön be

AnySoft és EclipSim magyar kiegészítő.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#9686) lafaty80 válasza tupijani (#9684) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszönöm, már jövök ki belőle talán :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9687) turho


turho
őstag

Srácok!
Vettem az edigitalnál egy Myscreen Protector Crystal, univerzális 7 collos fóliát.
Az jó erre a készülékre? Minőségi?

(#9688) csimpas


csimpas
tag

hali

ha rootolva van a nexus 7, akkor "meg tud érkezni " a gyári frissítés? (4.2.2) :R

(#9689) dombila


dombila
senior tag

Nekem megjött az OTA. (Stock 3G verzió) 20:40-kor még "Up to Date" volt, de egy perce megérkezett. :K
Most fut...

[ Szerkesztve ]

(#9690) csabám válasza csimpas (#9688) üzenetére


csabám
addikt

Igen.
De minden legyen gyári rajta. . .

És nekem is megjött a 4.2.2 ota-n (wifi only) :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9691) kovsol válasza csabám (#9690) üzenetére


kovsol
titán

Nekem még nem jött meg, de múltkor nekem napokkal később se jött meg és végül usb vel raktam fel rá a telepítőt és manuálisan felraktam. Pedig teljesen gyári, még rootolva sincs.

May the Force be with you!

(#9692) csimpas válasza csabám (#9690) üzenetére


csimpas
tag

és nálam is megérkezett... :C

(#9693) leslieke válasza csabám (#9690) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wifi only nálam is, de nem jött még frissítés.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9694) Linkin


Linkin
senior tag

Nekem is megjött de mèg nem mertem felrakni

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#9695) Dolphine


Dolphine
addikt

Nálam még semmi! :F
Mitől függ, hogy kinél mikor érzékeli? Vagy ez teljesen random?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#9696) csimpas


csimpas
tag

nekem fel is ment, eddig minden rendben :K

(#9697) csimpas válasza Dolphine (#9695) üzenetére


csimpas
tag

lejárt a szerkesztési idő :F

szerintem nyomj rá ezekre:
beállítások/a táblagépről/rendszerfrissítések
majd ellenőrzés most
nekem is "így jött meg"

[ Szerkesztve ]

(#9698) leslieke válasza csimpas (#9697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem úgy is azt írja, hogy a mostani a legfrissebb. Random jöhet meg a frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9699) csabám válasza csimpas (#9697) üzenetére


csabám
addikt

Nekem is így érkezett.
Esetleg próbáljátok a Google keretrendszeres dolgot is meg. . .

Fent is van, root vissza.
Gnow kapott végre widgetet :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9700) csimpas válasza leslieke (#9698) üzenetére


csimpas
tag

esetleg egy reboot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.