Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Scoobyka válasza tupijani (#9150) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mivel ma vettem at azert a 3napos dolog is ott van szoval cserelniuk kene...

(#9152) tupijani válasza Scoobyka (#9151) üzenetére


tupijani
tag

Ezt nem tudom, de ha online vetted, akkor 8 nap vásárlástól való elállási idő. A három napra nincs törvény, boltja válogatja.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#9153) Scoobyka válasza tupijani (#9152) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mivel nem szemelyesen a boltbol hoztam ezert sztem a 3nap jogos es az uzletvezeto is rendes...remelem most sem lesz maskep...a 6 pixelhiba meg a recseges a bal sarokban elege elvettek a kedvemet a kuyutol pedig vagy 1honapot vartam ra :( arrol nem beszelve h a hattervillagitas sima olvasasnal is szabalyozgatja magat amit nem tudok hova tenni...miert nem lehet statikus vilagitas mint iphoneon meg ipadon...ios utan a rendszerrel nincs nagy bajom de a nexus 7 hatalmas csalodas nekem,pedig nagy remenyeket fuztem hozza...netbookot akartam kivaltani vele,ahhoz kepest eleg gagyi lett h majd 100e.. :( 32gigas 3g-s :(

[ Szerkesztve ]

(#9154) tupijani válasza Scoobyka (#9153) üzenetére


tupijani
tag

Sajnálom, hogy így jártál, de mindenhol található hiba. Remélem sikerrel jársz és a következő eszközödben, bármilyet is válassz nagyobb szerencséd lesz.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#9155) Scoobyka válasza tupijani (#9154) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ipadet nem valasztok,mert az nagyon korlatozott...a nexus 7az ami mindenben okenak tunt... ezek utan mit valaszthatnek ez egy rederencia modell...ettol elvileg frisebb jobb nem kene h legyen...ez a hatervilagitas egyenletlenseg zavar leginkabb(hogy valtogat fel le megha lassan is)... :( 4.1en is ilyen volt hogy mondjuk kozepes fenyeron volt es olvasol phn aztan finoman lejebb veszi a fenyerot holott vak sotetben olvasok...? Mert 4.2 volt rajta alapbol rootolni meg ilyeneket nem akarnek...csak hasznalni normalisan.

(#9156) RexpecT válasza Scoobyka (#9146) üzenetére


RexpecT
addikt

"Pixel probléma esetén az alábbi esetekben tudja szervizünk a kijelzőt garancián belül cserélni:
· legalább 4 világos, vagy legalább 6 sötét, vagy összesen 9 világos vagy sötét hibás képpont, vagy
· 2 közvetlen egymás melletti világos vagy 2 közvetlen egymás melletti sötét hibás képpont,
· vagy 15 mm-es körön belül 3 világos vagy sötét hibás képpont található rajta.
E feltételek legalább egyikének teljesülnie kell.
Tisztelettel,
ASUS Szervízügyfélszolgálat"

(#9157) Cyrin válasza Scoobyka (#9155) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem is volt ilyen problémám vak sötétben, manuálisan állítgattam ezért a fényerőt ha szükség volt rá.
viszont én visszatértem 4.1.2- re és most semmi ilyen gondom nincs, el is felejtettem hogy hol van a manuális állító :-)
én azt mondom küldd vissza. nekem is recsegett az első, nem emiatt vittem vissza. az újjal nincs probléma.

(#9158) nyumen válasza fatty (#9131) üzenetére


nyumen
csendes tag

Lefuttattam most én is, nekem ez az eredmények lettem.
Pontszám 12759
Sd irás 28,3 Mb/s
sd olv. 29,5 Mb/s

(#9159) fatty válasza sto1911 (#9135) üzenetére


fatty
aktív tag

Teszt utan nyomsz egy vissza gombot, es legordited a "Detailed Scores"-t. Kep

nyumen koszi, visszaraktam a gyari rom-ot, azzal 28.7 / 21.7 lett az eredmeny, erdekes...

[ Szerkesztve ]

(#9160) sto1911 válasza fatty (#9159) üzenetére


sto1911
veterán

Koszkosz!

Read 27, Write 25MB/s, gyari 421-el, ugyanis a Smoothrom tegnap magatol elfelejtette a rootot... :DD (Bar lehet a SuperSU frissites tett be neki, de nem erdekel)

(#9161) kovsol válasza Scoobyka (#9155) üzenetére


kovsol
titán

YAAB(beta) progi van fent nekem ez állítja nálam a fényerőt a rendszer autómata állítása helyett. Van külön Night mode is benne így éjjel még lejjebb veszi mint az automata. És nem is állítgatja a fényerőt.
Amúgy tucatnyi fényerő állító program van a store-ban.

May the Force be with you!

(#9162) Nhorbee válasza tupijani (#9150) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

A 6 már elég sok szerintem. Valahol láttam, talán a garikönyvben erre utaló sorokat.
Más: Nem tudnátok valami megoldást arra, hogyan lehetne a N7 belső tárhelyét ráerőszakolni tv-re? A számítógép se külső storageként ismeri fel, gondolom ezért se tetszik a tvnek sem. Erre nincs valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#9163) fabiandaniel válasza tupijani (#9150) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Ennél létezik egyébként egy sokkal egyszerűbb módja is.
Csak az utasítósokat kell követni és egy kicsit tudni angolul: Nexus Root Toolkit

Fabi

(#9164) Jokes67


Jokes67
tag

Sziasztok!
A fiamnak szeretnék venni Nexus 7-et...megéri a pénzét?55-60 k-ért vennék keveset használtat.Bocs,hogy nem olvasom vissza az összes hozzászólást,csak egy összesitett véleményt szeretnék röviden.Igen vagy nem.Vagy ennyi pénzért van jobb is?
Köszönöm előre!

(#9165) TOZ válasza roberto02 (#9147) üzenetére


TOZ
addikt

Wifi router, dlna képes média lejátszó, Imediashare app.
Így működik a dolog...

(#9166) sto1911 válasza Jokes67 (#9164) üzenetére


sto1911
veterán

Megeri, nincs jobb. A garit ellenoriztesd le vetel elott az Asussal.

(#9167) Jokes67 válasza sto1911 (#9166) üzenetére


Jokes67
tag

:R köszi a választ!
És,hogy lehet leggyorsabban ellenőriztetni?Telefonon?Vagy a honlapukon?Ilyet még nem csináltam...

(#9168) sto1911 válasza Jokes67 (#9167) üzenetére


sto1911
veterán

Telefonon bediktaljatok a serialt. Ill. a szeriahibakat nezd meg rajta (bevilagitas, kepernyo plexi egyik oldalt nem ragadt meg, az akkutoltest mondjuk nem tudod helyben, pixelhiba iylesmi).

Ha barmelyiktol elzarkozik az elado keress masikat.

(#9169) fabiandaniel válasza sto1911 (#9168) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

alkutöltéssel milyen gondok vannak?

Fabi

(#9170) gps76


gps76
őstag

Találkoztatok már olyan problémával,hogy ics alatt(gyári rommal is,meg mással is) ha bluetoothon netezek telefonon keresztül,kikapcsolom a bt-t,utána visszakapcsolom,magától újraindul és bootloopban beragad?
Először azt hittem hardveres gond van,de a 4.2.1 gyárival eddig nincs ilyen probléma. Mi okozza ezt? Lehet,hogy a 3.41 bootloader,mert az 4.2-nek az is frissül?

(#9171) sto1911 válasza fabiandaniel (#9169) üzenetére


sto1911
veterán

Allitolag van, akinek csak 8-10 ora alatt tolt fel, ill. gyorsan merul.

(#9172) kovsol válasza sto1911 (#9171) üzenetére


kovsol
titán

USB ről 4x tovább tart neki a töltés kb mint konnektorról való töltés. Szóval ez teljesen normális, mivel az USB kisebb aramérősséget tol át a kábelen. Azt hiszem 0,5A vs 2A.

May the Force be with you!

(#9173) sto1911 válasza kovsol (#9172) üzenetére


sto1911
veterán

Jol gondolod, de a halozati toltesrol mondtak ezt.

(#9174) fabiandaniel válasza sto1911 (#9171) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

csak azért kérdeztem mert nálam havi 3-4 -szer előfordul hogy a gyári töltővel 24 óra alatt csak pár százalékot tölt sőt előfordult olyan is hogy töltőn merült le a gép.

Fabi

(#9175) sto1911 válasza fabiandaniel (#9174) üzenetére


sto1911
veterán

Ha olyankor az akku is meleg, akkor valszeg valamelyik program beakadt.

Nalam olyan volt, hogy radugtam toltore, megis lemerult reggelre, mert nem kapcsoltam fel az elosztot :-D

(#9176) kovsol válasza fabiandaniel (#9174) üzenetére


kovsol
titán

A nem használt programokat ki szoktad nyírni a memóriából ? Ha esetleg maradnak játékok a háttérben futva az szívhatja erősen.

May the Force be with you!

(#9177) fabiandaniel válasza kovsol (#9176) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

az a helyzet hogy lekapcsolt állapotba szoktam tölteni és mindig leállítom a programokat

Fabi

(#9178) gps76


gps76
őstag

a #9170-hez hozzá tud szólni valaki?
Nekem is kínlódott a töltő,de rájöttem az angol átalakító volt a ludas.Mondjuk én soknak tartom a 2 Ampert,kikapcsolt állapotban egy sony telefon 850-ével töltöm esténként.

[ Szerkesztve ]

(#9179) sto1911 válasza gps76 (#9178) üzenetére


sto1911
veterán

En biztosan nem, sosem hsznalom igy. Esetleg masik rommal es a 412-vel probald ki.

A tolto meg miert lenne sok, gyarilag jar hozza es egyebkent is a keszulektol fugg mennyit vesz fel.

(#9180) oli.98


oli.98
tag

Sziasztok!

A 3g-s változat a 3g-n és a tömegen kívül miben különbözik a simától?

Google Nexus 7 3G, moto g

(#9181) CBool


CBool
tag

Esetleg tudna valaki egy linket adni, hogy pontosan hol tudnám leellenőrizni szériaszám alapján a garanciát Asus honlapján?

(#9182) dombila válasza CBool (#9181) üzenetére


dombila
senior tag

Én ezen a linken kérdeztem, és válaszoltam.

(#9183) CBool válasza dombila (#9182) üzenetére


CBool
tag

Szóval nincs olyan ahová beírom és rögtön csekkolja, tehát a legjobb ha felhívom őket jövőhéten. Azért köszi.

(#9184) Géta válasza Cingáriusz (#8515) üzenetére


Géta
csendes tag

Olvasgatva a fórumot láttam,hogy a Viberrel kacérkodtál,végül is sikerült? én is szeretném feltenni,mert a telefonom symbianos arra sajna nem lehet.

(#9185) alacka


alacka
tag

Sziótok!
Cefetlassú a rengeteg frissítéstől a gépezetem. Le lehet állítani időlegesen egyszerre amíg irogatnék?

Van valahol áttekintő oldal a romokról amiket ki lehetne próbálni? Képernyőképek? Kunsztok? Gyorsmenük?
Valahol láttam alsó sávban értesítő sávokat, apró menügombsort, nagy képernyőfelületet, kb. 10*8 alkalmazásgombokat... :( Nagyon tetszett.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#9186) sto1911 válasza Géta (#9184) üzenetére


sto1911
veterán

A Viber apkt feltolod a Nexusra, aktivalaskor meg a symbianos telszamot adod meg.

(#9187) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Sziasztok! Mostanában került hozzám egy ilyen Nexus 7 kütyü, és azt szeretném kérdezni, hogy a gyári zene lejátszót használom. A Music mappába vannak a zenei mp3-as albumok, mindegyik album mappájába van egy borító jpg. kép, de csak két-három albumhoz rendeli a képet. Jó lenne ha mindegyik album borítót megjeleníteni a masinéria. Régebben volt három androidos telefonom, ott ilyen gondom nem volt, simán hozzá rendelte album borítókat a teló.
Tudom, hogy balga a kérdés, de sajna nem akarok több ezer hozzászólást elolvasni a válaszra, mert napokba telne mire végig olvasnám itt a forum hozzászólásokat, és lehet ez a kérdés fel sem merült, mert teljesen alap a kérdésem. A Nexus 7 gyári 4.2.1 verzió. Előre is köszi!

(#9188) Halo


Halo
senior tag

otg kábelről lehet telefont tölteni?
tehát az N7-ből kijövő otg-re rádugom a mobil usb-jét, a telefont és kiválasztom a töltést a telón és töltöm az N7-ről a telót?
vagy hogy lehet ezt?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9189) kovsol válasza Halo (#9188) üzenetére


kovsol
titán

Nekem nem ismerik fel egymást, hiába kötöm össze őket nem történik semmi.

May the Force be with you!

(#9190) Peet91


Peet91
aktív tag

Az normális, hogyha az ASUS honlapjáról letöltött Nexus 7 driver feltelepítése után, látom a médiaszközök között a nexust, nem nem tudom megnyitni. rgo fájlmásolás usb-n nem mukod

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#9191) gps76 válasza kovsol (#9189) üzenetére


gps76
őstag

Jó lesz,ha nem próbálkoztok tovább a telefon töltésével,mert előbb-utóbb kifekszik valami a Nexusban,nem arra van kitalálva az usb portja,hogy 500 mA-t szívjanak ki belőle.Pendrive-ot,meg ilyen kis áramfelvételű dolgokat simán elbír,de egy USB-s mobilnet stick is leterheli,ahogy látszódik az akku merüléséből.

(#9192) kovsol válasza gps76 (#9191) üzenetére


kovsol
titán

Én nem tölteni akartam vele, hanem kíváncsi voltam mi történik. Esetleg egymás adatait látják-e. Kb 10 másodpercig volt összekötve a két készülék és semmi nem történt egyiken se. Kb mindig van nálam egy laptop a táskában tudom arról tölteni ha kell, mert sleepelve szoktam cipelni a notit.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9193) belavagyokbp válasza kovsol (#9192) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nálam látja a teló a nexus 7-et, rá is tud csatlakozni adattárként, és stickmount-al látom is az adatait a tabletről. Ilyenkor persze töltődik is a telefon, de ahogy előttem is írták, nem erre van kitalálva. Amúgy egy Motorola Defy+-ról van szó.

(#9194) #59070464


#59070464
törölt tag

Rövid leszek és tömör: Vanilla RootBox Nightly vagy ParanoidAndroid?

Eddig csak is kizárólag az utóbbit használtam (M Kernel-el), de most úgy hallom nagyon menő ez a RootBox. Érdemes cserélni? A kereső semmit nem dobott rá. Hátha valaki up to date és tud érdemben válaszolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9195) Viper26 válasza #59070464 (#9194) üzenetére


Viper26
nagyúr

Paranoid telón is jóra sikerült. :)

iPhone 14 | FR955

(#9196) #59070464 válasza Viper26 (#9195) üzenetére


#59070464
törölt tag

N7 vonatkozas erdekel csak. :B

(#9197) fatty válasza #59070464 (#9194) üzenetére


fatty
aktív tag

Legujabb 2013.02.02. nightly RootBox-ot feltettem, eddig tetszik, rengeteg beallitasi lehetoseg van. Benchmarkok szerint kb mint a gyari rom, persze OC nelkul, gyari kernellel. RootBox kepek

szerk: kozben bekapcsoltam a PIE menut, es behalt fc,-zik menu kikapcsolas utan, sot ujrainditas utan is, eddig volt fent :) Igazan kar mert tesztett.
Megpobalom paranoidot.

[ Szerkesztve ]

(#9198) #59070464 válasza fatty (#9197) üzenetére


#59070464
törölt tag

Több a beállítási lehetőség és emiatt szimpatikusabbnak tűnik a RootBox. Viszont máris vannak FC-k. Paranoid alatt SOHA az életbe, pedig hónapok óta azt használom. Betegesen mindig updatelem, ahogy M Kernel-t is mindig, mert azt azonnal kell. Igaz, amit mondanak. A ROM cserélgetés függőséget okoz.

Mi az a PIE mneü? :B

[ Szerkesztve ]

(#9199) fatty válasza #59070464 (#9198) üzenetére


fatty
aktív tag

Screenshot-ot nem tudok csinalni, mert megint behalt, pedig felraktam a stabil verziot. Talan egyszer majd mukodik. Itt van egy szosszenet a pie menu-rol. Fuggoseg az van, eddig 13 fele rom-ot probaltam.
Most megint ment vissza a gyari rom...

[ Szerkesztve ]

(#9200) Géta válasza sto1911 (#9186) üzenetére


Géta
csendes tag

Köszönöm,úgy teszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.