Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) simonjoe válasza big-J (#1650) üzenetére


simonjoe
senior tag

...dehogy akarok nyerészkedni! 100Ohm/1W-ra már kapcsolt, nem volt más "komolyabb" ellenállásom itthon. Most írtam a srácnak aki 500Ft-ért árulja az új dobozos töltőket, azt jelezte vissza, h darabszám függvénye az ár. Veszek vagy négyet, ha jól árasítja. :D

Joe

(#1652) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Tegnap ezt a túrát nyomattam a bringával, annyival kiegészítve, hogy még tovább mentem a piroson a Makovecz kilátóig. Baromira tetszett és lazán vette a bringa az itt-ott elég kemény túraútvonalat. Ajánlom, hogy próbáljátok ki ha még nem tettétek. Pár downhilles azért elég keményen csapatta lefelé, de elfértünk egymás mellett. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1653) Somatom válasza Des1gnR (#1652) üzenetére


Somatom
veterán

Tegnap én is arra jártam. Rétesezni mentem, fel is, le is aszfalton. A helyhez képest alig találkoztam bringással. Viszont, mindenhol ki volt táblázva, hogy mikkel nem szabad arra járni. Köztük volt a bringa is. Kicsit úgy éreztem, hogy az aszfalton is tilosban járok. De, a libegő felső állomásától volt felfestve bicikliút jel. Szívesen mentem volna ösvényen, de nem akartam közbotránkoztató lenni. Az ilyen helyeken tulképp mik a legális lehetőségek?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1654) Des1gnR válasza Somatom (#1653) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ahol konkrétan láttam a táblát, oda nem hajtottam be, de a legtöbb ösvényen ahol segwayekkel is nyomultak, ott mindenféle bűntudat nélkül mentem. A túra ösvényen pedig eszembe se jutott, hogy ne mehetnék.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1655) conexke


conexke
tag

Sziasztok valaki tud segiteni szervizt keresni egy prophete 7.7es pedelechez minden megy rajta csak a rasegites nem mukodik ezaltal hasznalhatatlan

(#1656) HKorn


HKorn
addikt

Decathlon-nál is megjelent a középmotoros e-Bike E-ST900 néven, 90Nm-es Brose motorral. Nem tűnik rossznak, bár 600-ért már vannak más alternatívák is.

Run&Ride

(#1657) Des1gnR válasza HKorn (#1656) üzenetére


Des1gnR
őstag

Azért ez a motor elég állat és ha jól tudom a leghalkabb a mezőnyben. Kár, hog ilyen bénán néz ki máskülönben. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1658) HKorn válasza Des1gnR (#1657) üzenetére


HKorn
addikt

Jah, nem rossz ennyiért ez sem szerintem, bár 2x annyiba kerül, mint az én E-ST500-am, de 2x olyan erős is. Kinézetével nekem nincs bajom, nyilván vannak jobban is, de ennyiért nem sok.

A motort azt viszont nagyon irigylem belőle. Enyém 42Nm-re durvább köves emlkedőkön néha kevés.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1659) Des1gnR válasza HKorn (#1658) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sajnos nincs sok hozzáértésem a különböző alkatrészek terén, de gondolom, hogy ahhoz, hogy tudják tartani ezt a nyomott árat, nem csúcs cuccokkal pakolták tele.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1660) HKorn válasza Des1gnR (#1659) üzenetére


HKorn
addikt

Nyilván nem, de szerintem ezek a cuccok élhető kompromisszumok egy átlagos, nem versenyző ebike-osnak. Legalábbis az enyém ennél még olcsóbb cuccokkal van felszerelve, de teljesen jó a gép, ez csak jobb lehet.

Nyilván egy 1.2M Ft-os Merida jobb, de az meg ennek a duplája, szóval kinek mi éri meg.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1661) draco31 válasza big-J (#1632) üzenetére


draco31
veterán

Megrendeltem az ismerősnek tegnap, azt irta az oldal, hogy van raktáron. Most meg jön az email, hogy várható szállítás november vége. Nem tudom, most csinálják a gyártósort hozzá?
Így ezt néztem most ki, ez jó lenne ugyan úgy?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1662) big-J válasza draco31 (#1661) üzenetére


big-J
őstag

Ez egy atveres akkor. Irj nekik hogy toroljek nyugodtan mert a raktaron levo hazugsag utan vetted meg.

Nem eleg hogy 4x annyiba kerul mint kinabol de meg 4x annyi idot is kell varni ra? :D

Szerintem lojjel egy olyan bosch toltot es xlr vegeket vegyel egy parat ebayrol az eubol.

A sajat toltoje sosem lesz meg? Ilyen atmeneti megoldasra azert nem koltenek sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1663) draco31 válasza big-J (#1662) üzenetére


draco31
veterán

Már törölték azt a rendelésem. Onnan sem rendelek többet semmit az biztos :)
Akar egy tartalékot minden képen, a gyárija meg 2 hét múlva lenne kb, mert elutaztak a rokonok.
Magamnak szerelgetném a Bosch-t, lehet veszek is egyet hadd legyen. ( bár most nem is találom )
De neki meg inkább legyen gyári megoldás garanciával, eléggé analfabéta ilyen szempontból. Szóval jó az amit linkeltem?

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1664) big-J válasza draco31 (#1663) üzenetére


big-J
őstag

Elvileg ja, de ha igy kirjak a hirdetesbe hogy tetszes szerint szerelik, nezd meg a kivezeteseket ahogy irtam a cangan, es ha meg kell forditani akkor ok is megforditjak neked.

(#1665) draco31 válasza big-J (#1664) üzenetére


draco31
veterán

Azt már én meg tudom oldani a számára. Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1666) viking_joe


viking_joe
csendes tag

sziasztok!

Munkába járós, belépő szintes pedelecet keresek, esetleg ez jó lehet? 300k, nagyon max 350k környékéig, újonnan mit ajánlotok esetleg alternatívát?

Heti 5-6x, reggel 12km és este 12km lenne feladat, közte nem tudom tölteni, tehát 24km lenne egy töltéssel igény.
Alföldön élek, teljesen sík terepen használnám, 500m földút lenne benne a házamig.

Köszi válaszokat előre , üdv

(#1667) LuckyL válasza viking_joe (#1666) üzenetére


LuckyL
őstag

én is annak próbálok utánaolvasni, csak nem találtam még egyértelmű választ hogy inkább egy ilyen újonnan vagy egy használt 4 év körüli bosch rendszeres

szerk: egyébként itt olcsóbb amit linkeltél, ez debreceni bolt
[link]

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1668) Bib válasza LuckyL (#1667) üzenetére


Bib
őstag

Azt írja Panasonic cellás akku van rajta. Szerintem ennyiért nem rossz vétel. Mindenképpen próbáljátok ki vásárlás előtt.

(#1669) HKorn válasza viking_joe (#1666) üzenetére


HKorn
addikt

Mindenkinek, aki ilyen célra keresett eddig pedelec-et leírtam hogy sokkal inkább vennék Decathlonból egy ilyet [link] azon egyszerű indokból, hogy hátsó agymotoros, ami sokkal jobb, mint az első agymotor, de ezenfelül minőségibb alkatrészekkel van megépítve, tehát nem csak az elektromos rendszere, hanem maga a bicikli is sokkal jobb.

Már kezdem kínosan érezni magam, pedig nem vagyok Decathlon ügynök :)

Run&Ride

(#1670) LuckyL válasza HKorn (#1669) üzenetére


LuckyL
őstag

de első motorral tulajdonképpen összkerekes lesz a bicikli, nem ? :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1671) Márton válasza LuckyL (#1670) üzenetére


Márton
nagyúr

És a legjobb a súlyeloszlás: motor elől, akku hátul, humán középen :)
Tudom mit beszélek, hátsó motoros cuccom van, az első hetekben eléggé zavart a viselkedése, mikor megrángattam a kormányt :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1672) Runner_fxr válasza Márton (#1671) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az első agymotor a lehető legrosszabb konstrukció! Akkor már inkább a hátsó, de leginkább a középmotoros.

(#1673) Márton válasza Runner_fxr (#1672) üzenetére


Márton
nagyúr

én csak azt írtam, hogy itt a legjobb a súlyeloszlás.
tán nem igaz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1674) Runner_fxr válasza Márton (#1673) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem igaz. Első kerékben az agymotor egyáltalán nem jó. A legjobb súlyelosztás a középmotorral van, ezért ez a megoldás lett a befutó hosszútávon. A hátsó agymotor sem a legjobb, de még mindig kevésbé rossz mint az első kerékbe. A kormányzott kereket terhelni egy több kilós motorral, konstrukciós zsákutca.

(#1675) big-J válasza viking_joe (#1666) üzenetére


big-J
őstag

Ezt mindkettore irom, ezekkel a 380-410wh akksikkal csak akkor lesz kenyelmes a 25km ha normalisan beletekersz. Meg a gyarto is 30-at ir a legnagyobb fokozatban, azt peding mindig illik lealkudni.

[ Szerkesztve ]

(#1676) HKorn válasza Runner_fxr (#1672) üzenetére


HKorn
addikt

Így van, de ugye a középmotor minimum egy kettes szorzót jelent ár szempontjából, szóval szerintem élhető kompromisszum a hátsó agymotor, ha valakinek csak 300K-ja van pedelec-re.

Run&Ride

(#1677) sxxorp válasza HKorn (#1676) üzenetére


sxxorp
őstag

Nézegettem én a Decathlon-osokat sokáig, főleg a napokban, mikor ez ( [link] ) 300eFt volt (annak ellenére, hogy inkább városi forgalomra kell), de a 2 év garancia ellenére, és nem bírtam magam rászánni egy alapból kedvezőtlenebb konstrukcióra a motorelhelyezés, és trekkingeknél még akku szempontjából is (még az akku teljes súlya is jó hátulra kerüljön...). Ráadásul szeretném megszabadítani szoftveres láncaitól a gépet (van valakinek tapasztalata?), kétségeim támadtak, hogy a 30Nm mire elég...
Ezért tegnap megvettem ezt, fórumtárstól: [link]
Egyéni plusz dolog, hogy én épp nem azt keresem, hogy minél magasabb motorfokozatban megússzam a tekerést, hanem hasonló erőből többet hozzak ki, és ehhez optimalizáljam a motor segítségét. És az a gyanúm, hogy sok e-bike inkább a kényelemre megy rá, és ha jobban meg akarod tekerni elfogynak a fokozatok felfelé (lánckerékben lefelé, a kisebbeket illetően :) ), pörög a lábad... Még csak hazagurultam vele, de a csatolt kerékpár agyváltós lehetőségei úgy tűnik bőséges tartalékot biztosítanak síkon és emelkedőn is.

[ Szerkesztve ]

(#1678) HKorn válasza sxxorp (#1677) üzenetére


HKorn
addikt

Szvsz nem jártál rosszul ezzel a KTM-el. Amúgy nekem pontosan olyan MTB-m van, mint amilyet linkeltél még a 300-as akcióból és nagyon szeretem, pedig tekeréseim 50%-a sík aszfaltúton történik. Igaz, ott annyira nem mutatja meg magát, rendszerint ilyen utakon kikapcsolt rásegítéssel megyek, de ami igazán élvezetes azok az erdei ösvény túrák a hegyekben, ott nagyon jó vele tekerni, szóval nálam trekking nem igazán jöhetett szóba, csak MTB.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1679) Márton válasza HKorn (#1678) üzenetére


Márton
nagyúr

Az nem zavar, hogy kikapcsolt esetén nehezebb tekerni, mint korábban egy sima bicajt?
Én már csak ezzel nem tudok megbarátkozni, a lépcsőkön való cipelésen kivül :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1680) HKorn válasza Márton (#1679) üzenetére


HKorn
addikt

Nem nehezebb. Elindulni egy kicsit igen, ott érződik a +8Kg, de mozgásban már egyáltalán nem nehezebb, én sokat tekerek sima kerékpár üzemmódban és nagyon jó vele így is biciklizni. Előző montim 26"-os volt ez 27.5"-os, valszeg a nagyobb kerekek miatt is érzem, hogy jobban gurul.

Run&Ride

(#1681) sxxorp válasza HKorn (#1678) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem sokon múlott, hogy csatlakozzak, de nekem jóval kevesebb lenne a nem aszfalt, táskát is szinte mindig viszek (csomagtartó) :)
Egyébként valami komolyabb zárat keresek most. Néztem video-kat, elkeserítő, hogy célszerszámmal milyen rövid idő az erősebb zár leszedése is... Van valakinek javaslata?

(#1682) dugo_ válasza sxxorp (#1681) üzenetére


dugo_
veterán

Abus Bordo vagy valamelyik közép-felső kategóriás Kryptonite U-lakat.

Elvágni mindent el lehet, kérdés mivel és mennyi idő alatt. Ha komoly felszerelés kell és sok idő, akkor nem a tiedet fogják elvinni.

Már egy 5k-s U lakatnál is sokszor a tereptárgy a gyengébb, meg kell nézni, hogy mihez zársz.

(#1683) big-J válasza sxxorp (#1681) üzenetére


big-J
őstag

A lakat csak egy eleme a rendszernek, igazabol csak arra szolgal, hogy 5 mp alatt ne lehessen elgurulni vele, es mozgasba hozza a tobbi elemet: hangos riaszto, nema riaszto (telefonhivas), kovetok, mind elemei a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Runner_fxr válasza HKorn (#1676) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kettes szorzó megvan árban, de a kettes szorzót megkapod nyomatékban is és minőségben is. :)

Volt nekem is agymotoros bringám, hátsó agymotoros, elvoltam vele túrázós üzemmódban, de amint megpróbáltam kicsit sportosabbra venni a tempót, egy erdei terepen, hamar figyelmeztetett a bringa, hogy ezt nem erre találták ki. :) Engem nagyon zavart a hátsó kerék kiszámíthatatlan viselkedése. Most ugyan ez első kerékben még sokkal rosszabb. Ettől függetlenül érthető volt a döntésed, mert 300K-ért sokkal rosszabb pedelec gépeket kínálnak újonnan, mint a devathlonos. Gyakorlatilag 300K-ért tesco színvonal van máshol.

Márton: A középmotor egyébként ebben is jobb, könnyebb tekerni kikapcsolt rásegítéssel mint az agymotorost.

[ Szerkesztve ]

(#1685) Somatom válasza sxxorp (#1681) üzenetére


Somatom
veterán

Elolvastam/megnéztem EZT, beszéltem egy zárszervízes cimborámmal és vettem egy MasterLock 8239 -et.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1686) Márton válasza HKorn (#1680) üzenetére


Márton
nagyúr

Azert a gyorsitas is biztos tobb erot igenyel. A fizika mar csak ilyen. Nem mindegy hogy 15 vagy 20+kilot kell megmozgatni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1687) big-J válasza Somatom (#1685) üzenetére


big-J
őstag

Biztos jo, hacsak nincs valakinek tolvajkulcs keszlet. Olyan cikket, ahol a lakat zarjarol nem esik szo, nem lehet komolyan venni.
Hiaba van csak 1 perc alatt atvaghato lakatod, ha 10mp neman kinyitni a zarat.

[ Szerkesztve ]

(#1688) HKorn válasza Márton (#1686) üzenetére


HKorn
addikt

Biztosan így van, de ha már lendületben vagy szerintem nem annyira érezhető, de jó lenne összehasonlítani egy ugyanilyennel, ami nem elektromos. Amúgy meg mindegy mert ehhez szoksz hozzá, ez lesz a normál.

Mindamellett én azt mondom, hogy aki nagyrészt sík úton teker, annak szerintem kicsit felesleges a pedelec, nem ad annyit hozzá az élményhez, meg ugye a 25-ös lekapcsolás is hamar megvan. Legalábbis én ha csak aszfalton tekernék, főleg sík úton, nem ugrottam volna bele, de én imádom az erdei túrázós tekerést, lightosabb terepezést, arra pedig nagyon jó. Mondjuk az új E-ST900-as a 90Nm-s Brose motorral még jobb lenne, de hát ne legyünk telhetetlenek :)

Run&Ride

(#1689) Márton válasza HKorn (#1688) üzenetére


Márton
nagyúr

Én azért megérzem, lassabban gyorsulok, akár felállva is, mint az előtte megszokott 25 év alatt.. de persze csak ha lemerült az akkum, vagy anélkül indultam el. Cserébe ha egy lejtőn jól felgyorsultam, tovább gurulok.
Sík terepen is hasznos lehet ha pl. van erős szembeszèl.
Mindenki lassan halad, te pedig vígan húzol el mellettük 20-szal 😀

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1690) LuckyL válasza sxxorp (#1677) üzenetére


LuckyL
őstag

én is néztem ezt, beszéltem is a sráccal, de nekem a legnagyobb váz kellett volna, ezért hagytam meg neked :)

szerk: itt Debrecenben lehet bérelni benelli gyártámányokat 1-2 napra és árulják is őket
[link]

hátsó motorosak
ezeket fogom kipróbálni 1-2 napig és ha jó, megvenni

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1691) Des1gnR válasza LuckyL (#1690) üzenetére


Des1gnR
őstag

És milyen kedvező áron van, mármint a bérlés :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1692) sxxorp válasza dugo_ (#1682) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi srácok a gyors reakciót!
Sajna mostantól viszont sűrűn én leszek a legértékesebb vad is :)
Egyelőre itt tartok:
1) U-lakat jelölt: Abus Granit X [link] - hosszbeli különbség lehet a 230/300?
+: relatíve elfogadható ár (26k), súly
-: az akku miatt lehet, hogy nehéz felerősíteni, de láttam fotókat, hogy változatos helyek is szóba jöhetnek; szűkebb átfogás
[link]
2) Collstock: Abus Bordo Granit X [link]
+: méret, súly, átfogás
-: ár (33k körül)
3) Lánc: Somatom jóvoltából 'nehezedett' a döntés + 1 alternatíva (eddig nem találtam jó, elfogadható árú láncot, Árukeresőn nincs, de most rákerestem külön) :D : [link]
+: átfogás (kereket is), relatíve elfogadható ár (26k)
-: súly! (2,8kg, a másik kettő 1,5kg körüli...)
LuckyL hálás vagyok, hogy 'meghagytad' :D , több, mint 1 hete konkrét megállapodásunk volt, csak elmentünk nyaralni - szerencsére korrektek voltunk. Debrecenből származok, azért nem lett volna túl komfortos a távolság sem ;)

[ Szerkesztve ]

(#1693) LuckyL válasza Des1gnR (#1691) üzenetére


LuckyL
őstag

azt nem is láttam, hol írják?

(#1692) sxxorp
igen, ez jó irány, vigyázz is rá, mióta betiltották a tolvajkergetőket, ujra sok bicajt lopnak Debrecenben
többek között ezért is vacilálok én is még mindig, mert ha nem merem otthagyni a bringát leláncolva, akkor tulajdonképpen felesleges is megvennem, mert nem váltja ki az autót
egyébként az akksit nem lopják ezekből? láttam hogy lehet kulcsolni, de nem tudom mennyire megbízható az

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1694) Somatom válasza big-J (#1687) üzenetére


Somatom
veterán

Téged nem ismerlek, a zárszervízes cimborámat viszont elég jól, párszor már láttam, hogy mit tud. Ha ő azt mondja, hogy az rendben van, az számomra megnyugtató. Egyébként mesélte, hogy egyszer hívták ilyen ABUS colostokhoz. A zárral neki hivatalosan tilos babrálnia, csak roncsolással nyithat. Marófejjel pár másodperc alatt fúrta meg a lakat egyik csuklópontját.

sxxorp:
Utólag rájöttem, hogy ez a MasterLock nekem nem volt telitalálat, mert rövid. Elmentem a Bajcsy -n a zárkirályhoz és vettem ugyanolyan minőségű, de hosszabb láncot. Szvsz. láncot ne feltétlenül bringaboltban keress! Aztán rakhatsz rá olyan lakatot, amilyet akarsz.

LuckyL:
Amikor vettem a bringát (Berguson -nál), a bótos első tanácsa az volt, hogy mindíg vegyem ki az akkut, ha valahol otthagyom a bringát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1695) HKorn válasza LuckyL (#1693) üzenetére


HKorn
addikt

Én nem merném sehol otthagyni a bringám, céges bringatárolóban is féltve hagytam ott, pedig ott jó helyen van. Akksi persze alap, hogy az ember kiveszi, nem is csak a lopásveszély miatt, hanem nyári melegekben a magas hőmérséklet miatt is ajánlott.

Run&Ride

(#1696) sxxorp válasza LuckyL (#1693) üzenetére


sxxorp
őstag

Igen egy hajóban evezünk, csak számomra az autó nem alternatíva, egyedül soha nem fogok egy tonna feletti döggel városban csapatni, Debrecenben még annyira sem lenne az... Mondjuk Budapesten a város mérete miatt került képbe az e-bike, összejöhet olyan közlekedési helyzet, amit wgymás utáni napon már nem bírnék. Debrecen azért jóval kisebb, ott szerintem egy normál kerékpárral szinte mindent meg lehet oldani.
Somatom: igen a csuklópontok... hiába ugyanaz a biztonsági fokozat, biztos, hogy gyengébb, mint egy jó U-lakat, vagy lánc. De a 85cm rövid?! Mondjuk én U-lakathoz szoktam, ahhoz képest az a lánc is nagyon tágas (csak az a 2,8kg...). Hát igen, egy új akku kerülhet annyiba, mint egy elfogadható normál bringa.

(#1697) Somatom válasza sxxorp (#1696) üzenetére


Somatom
veterán

Azért is kell kivenni az akkut, mert a hiánya eggyel több ok a tolvajnak arra, hogy más áldozatot keressen.
A MasterLock lánc rövid volt ahhoz, hogy
- átdobjam a vállamon.
- lezáráskor a keréken is átfűzzem.
- felérjen a vonóhorog konzoljától a bringáig.
A hátsó ajtós tartónak az a hátránya, ami az előnye. Pikkpakk lekapható. Ezért a bringát külön odaláncolom a vonóhorog konzoljához. Egyébként az új lánc is ugyanúgy szövetburkolatú, mint a MasterLock, csak az van ráírva, hogy "Burg Wachter Security".
Lesz hozzá egyedi tartó a bringára, csak később, mert októberre kaptam időpontot a lányhoz, aki csinálja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1698) Runner_fxr válasza sxxorp (#1692) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Abus bordo 6500-as záram van. Brutál erős és praktikusan tudod szállítani. Én azt választanám.

(#1699) big-J válasza Somatom (#1697) üzenetére


big-J
őstag

Erdekes egy zarszerviz akkor. Sokat nem szervizelnek, inkabb rombolnak, azt meg a hulye is tud.

(#1700) Somatom válasza big-J (#1699) üzenetére


Somatom
veterán

Nem érted? Ő tudna precíziós nyitást, csak kötik a jogszabályok. Egy idegen kedvéért és egy szaros lakat miatt nem fog kockáztatni. Ha hívsz a lakásodhoz egy zárszervízest, az sem fog a zár lemezkéivel vacakolni. Megfúrja, aztán veszel bele egy másik zárat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.