Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) big-J válasza Hopkins_001 (#6000) üzenetére


big-J
őstag

[link]
[link]

Ennek alapjan vagy egy 3 sebessegu kapcsolo vagy a riaszto/duda rendszer resze.
Ha riaszto rendszer resze akkor jo utananezest kivanok, ha 3 sebessegu kapcsolo, csak rovidre kell zarni a feketet az egyik szinnel, azzal lassan fog menni, ha semmit se csinalsz akkor normal, ha a masik szinnel zarod rovidre a feketet meg gyorsan.

(#6002) badoer


badoer
csendes tag

szép napot.E bayrol bringát venni. Lenne egy elég jó árba

(#6003) jilian


jilian
addikt

Haló, tessék.

Hűtőbe kolbászt tenni. Van szerintem több is

:U

[ Szerkesztve ]

(#6004) Hopkins_001 válasza big-J (#6001) üzenetére


Hopkins_001
tag

Köszi. Én is ezekre gondoltam,csak fura,hogy sehol se találok ilyen szín kombókkal ráadásúl pont az elenkezője a csatinak. Male van és female mindehol pl egy riasztó.

(#6005) jilian


jilian
addikt

:C

(#6006) jilian


jilian
addikt


..hát kelleni fog a sárvédő... :))

(#6007) sebgutkopf válasza jilian (#6006) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Gratulálok! :C
Ha teszel rá sárvédőt akkor legább a szemedbe nem jut, de a gép akkor is sáros lesz, egyébként meg erre való.
Használd egészséggel és legyen sok örömed benne!

(#6008) jilian válasza sebgutkopf (#6007) üzenetére


jilian
addikt

:D
Melyiket érdemes? Elég a kicsi vagy érdemes inkább a Fox-tól az XL-t.
Nem is az hogy a fogaimon koccannak a kavicsok hanem inkább hátra kéne jobban, ne teljen fel ott a motornál.
De legjobb lenne egy teljesen hosszú hátra ami végigér a keréken.... :))
Mert ahogy felállok, beveri a sarat a seggemhez, ráülök aztán olyan mintha be lennék szarva. 💩 :C

Amúgy nagyon tetszik a gép.
Nem gondoltam volna hogy ennyire hangtalan. Komolyan. Ez brutál.
Amúgy is háklis vagyok a hangokra de ennek nagyon örültem, főleg hogy próbáltam a másik két bringát, a Bosch -t sem mondtam "hangosnak" de ez nagyon meglepett.

A méret pont jó a kormányt kell még szoknom...mert a Canyon -nak így a végén már csak 68cm volt. :D
Perecnél sérült a jobb oldal, le kellett vágom 5 cm-t hát muszáj volt a másik oldalából is hogy egyfoma legyen.😞

Ami még nagyon fura az a rásegítés. :D
Például amikor van egy kis lejtő és beletekersz, hogy a következőre lendületből érkezzél meg na itt olyan mintha a gép rendesen be fékezne.
Ugye simán éléred a 25km/h-t alapból is és általában a a lejtő végén már jóval többel tudsz menni, és amíg nem lassulsz vissza 25km/h alá...hát köszi na ott előjön a + súly, meg a kényelem "hiánya".
De ugyan ez van ha a 25km/h éléred olyan mintha egy tonnát kéne hirtelen mozgatnod.😁

(#6009) sebgutkopf válasza jilian (#6008) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sárvédő: ez erősen subjektív és ízlés kérdése.
Azt vedd figyelembe, hogy most tél van és minden sárosabb, nyáron vagy egyáltalán nem kell sárvédő, max elől egy pici, hogy por ne menjen szemedbe/szádba.
Az alsó vázcsövet valamivel lejjebbről, de az xl-es sárvédővel is össze fogja fosni, ahogy ak özépcsapágy és a motor környékét is. Izlésed szerint előre veheted a nagyobb vagy kisebbet, illetve ha szempont a szállítás, akkor érdemes meggondolni melyik nincs útban a bringa autós szállításánál.
Hátul: télen szintén olyan a gatya mintha... Sárvődőben hátul 3 út van:
a, a felfüggesztés csapágyakat akarod védeni és arra fókuszálsz. Általában nehéz megoldani, és bringa függő, hogy mihez tudod rögzíteni hátul és a motor mögött mennyi hely van és ott marad-e a sárvédő. Ezek szállításnál és nyáron sincsenek útban.
b, óriás sárvédő: "segg" védelemre tökéletes a városi bringákon van, valami mindig fel fog jutni, de jóval kevesebb. Ezeknél alul a motornál és az alsó forgáspont védelme nem mindig jön össze.
c, nem raksz fel semmit, a bringázás szabadsága mint nyáron. Télen a montis nadrág mindig koszos, a java lepereg róla, foltot majd kiviszi a mosógép tavasszal, vagy amikor amúgy is mosnád. Forgáspont környékén sarazás után érdemes mosni, kefélni stb...

Rásegítés: érdemes rászánni némi időt és több alkalmat és a telefonos appal nyugodtan szabd egyénire és az erőlétednek megfeleőre a rásegítés intenziztását minden egyes módban. Megéri főleg a te erődhöz illő tartomány közvetlen közelébe hangolni minden módot kisebb különbségekkel és a szélsőségesen nagy, vagy kis rásegítést hagyagolni, amit úgyse használsz. Ezzel jóval használhatóbb és természetesebb lesz a bringa.

(#6010) Atos23 válasza jilian (#6008) üzenetére


Atos23
senior tag

Gratula a bringához, nagyon odacsap! :K

Emlékszem, hogy belinkelted a bringát korábban.
Változott az ára? Magyarországra rendelted?
Ha itthonra rendelted, mennyi volt a szállítási költség pluszban?

(#6011) jilian válasza Atos23 (#6010) üzenetére


jilian
addikt

:R
Ma meg is volt az első komolyabb próba kör. Hát van különbség a régihez...nem is kicsi. :C
Amit régen 11:50 alatt tettem meg emelkedőt azt most behúztam 4 perc alatt. :Y
Van még mit finomhangolni a gépen de így "alapon" is eszméletlenül tetszik.

Igen változott az ára, már 100€ több mint amennyiért én vettem.
Külföldi címre rendeltem, csak a kerékpárt kellett kicsengetnem.

(#6012) Tannen


Tannen
tag

Szerelős kérdésem van ismét.
Mennyi időnként vagy kilométerenként kell zsírozni/felújítani a kerékcsapágyakat ebike-nál? Deore kerekeim vannak, 6 ezer van a bringámban (trekking), átlagos túrázós felhasználással.

(#6013) Runner_fxr válasza Tannen (#6012) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha minőségi zsírral meg van tömve, kb 5-6 ezer km vagy 3-4 év után érdemes tisztítani, újrakenni. Ha nincs kopás a kónuszokon, akkor is érdemes új golyókkal összerakni.
Illetve amikor összerakod az agyat, a kónuszt úgy kell beállítani, hogy épp ne kotyogjon, de még szépen forogjon, ha kopott a kónusz, nem is lehet jól beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#6014) Tannen válasza Runner_fxr (#6013) üzenetére


Tannen
tag

Kösz! :R
Akkor megcsinálom, most lesz 3 éves, évi 2 ezret mentem vele.

(#6015) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok !

Első villát szeretnék cserélni.
Kerékpár: Haibike Sduro Fullseven 1.0

Gyári villa : SR Suntour, XCM32 LO, Steel spring, Travel= 120 mm, Aluminium steerer tube 1 1/8", 15 x 100mm thru-axle

Amire váltanék : RockShox Recon Silver RL 27.5" teleszkóp Solo Air Tapered
axis / installation dimension 15x100mm
steerer tube 1 1/8'' - 1.5'' tapered
travel 130mm

Kompatibilis lesz e az új villa ? (külföldi rendelés lenne)
Jól gondolom a méretek alapján, hogy a Suntour villa egyenes, a RockShox meg kúpos ? Kell ehhez valamilyen átalakító vagy egyenes villákat kell keresgélnem ? :F Elvesztem az útvesztőben :B

(#6016) dugo_ válasza coolabácsi (#6015) üzenetére


dugo_
veterán

Bár a hivatalos leírás nem említi, több netes teszt/speckó szerint is internal tapered fejcsővel rendelkezik maga a váz, szóval bele kéne mennie.
A kormánycsapágy alsó kónusza a kérdéses, ha az két darabból áll, akkor ki kell venni a szűkítőt, ha egy darabból, akkor szerezni kell egy 1,5"-os kónuszt a kcs-nak megfelelő speckókkal (csapágy felfekvőfelületének kúpszöge, külső átmérője), ha létezik külön, legrosszabb esetben új kormánycsapágy kell szettként.

Mivel nem ismerem az adott bringát, a többi keresést rád bízom, szerintem szedd szét előtte, úgy egyszerűbb tutira menni, a kcs élén rajta vannak ezek a jelölések.
https://bike.bikegremlin.com/3476/bicycle-headset-bearings-standards/

Neked elvileg ilyen van most bent (4d táblázat):

és ez kéne a tapered villához:

[ Szerkesztve ]

(#6017) coolabácsi válasza dugo_ (#6016) üzenetére


coolabácsi
tag

Köszönöm

Igen, tapered lesz a fejcső, nem szedtem még szét, de külső ránézésre is az, csak eddig nem figyelgettem ilyen téren :B .
Mtbdatabase szerint : Headset Feimin, A-Head Tapered, ball bearing
+ a Rosebikes-on egy vásárló pont ilyen kerékpárba építette a teleszkópot.

Még egy kezdő kérdésem lenne :
27,5", 120mm, 42 Offset, itt ez azt jelenti hogy gyárilag 120 mm az út, amit 42mm-rel tudok rövidíteni távtartóval ?

[ Szerkesztve ]

(#6018) dugo_ válasza coolabácsi (#6017) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, az csak egy geometriai adat.

(#6019) coolabácsi válasza dugo_ (#6018) üzenetére


coolabácsi
tag

Értem.
lassan csak összeáll bennem a kép :)
:R

(#6020) badoer


badoer
csendes tag

Sziasztok.Bicikli vásárlás elött vagyok régit eladtam.S pedelecet keresek ami 45 km bir menni.Tudtok valami jót javasolni?Köszönöm

(#6021) kovacs65 válasza badoer (#6020) üzenetére


kovacs65
senior tag

Így most "csak" fejből: Giant, Cube, Stevens, Scott. Ezeknek biztosan van S-Pedelecjük. Speedbike.hu vagy ambringa.hu. Én Scott eRide FS-t rendeltem a győri George sporttól. Kb két hét múlva lesz itt

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#6022) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok. Munkába járásra tudtok ajánlani ebikeot max 350e Ft körül? Létezik egyáltalán olyan gép ennyiért amit érdemes megvenni? :R

(#6023) badoer válasza kovacs65 (#6021) üzenetére


badoer
csendes tag

köszönöm szépen cube gondolkodom :)

(#6024) kovacs65 válasza Yager01 (#6022) üzenetére


kovacs65
senior tag

Facebook csoportok vannak, ahol ezzel foglalkoznak. Néha beesik egy-egy régebbi típus. Ebike, pedelec, adás vétel szavakra keress

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#6025) Gézengúz válasza Yager01 (#6022) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lenne mire rakni?

Bafang?
[link]

(#6026) Sztenn


Sztenn
tag

Hello!
Cube Kathmandu bringa valamiért pittyeg folyamatosan ahogy megyek vele. A hátsó kerék felől hallom de nem tudom pontosan mi csinálja. Ez normális? Mindegy hogy be van e kapcsolva a rásegítést vagy nincs, mindig csinálja. Nem látni semmit ami össze érne. Valaki ötlet?

(#6027) Đusty válasza Yager01 (#6022) üzenetére


Đusty
addikt

van olcsóbban is:
[link]
kicsit erősebb akku, nagyobb kerekek, lcd még ez is belefér:
ELEGLIDE M1 PLUS Upgraded Version Electric Bike 12.5Ah 250W Black (geekbuying.com)
találni hozzájuk kupont még egy kicsit levesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#6028) Yager01 válasza Đusty (#6027) üzenetére


Yager01
senior tag

Van valaki aki esetleg rendelt már ezek közül ? Minőség, tapasztalat, garancia (hiánya?)...stb. Megmondom őszintén a Neuzer zagon e bringával szemeztem. Magyar gyártmány bár gondolom a lényeg kínából érkezik hozzá. Ezek Amiket linkeltél komolyabb cuccok mint pl a Neuzer ? Egyébként napi 30 km ről van szó (max) :R

(#6029) Đusty válasza Yager01 (#6028) üzenetére


Đusty
addikt

Geekbuyingon a kommentekben van vélemény is, én facebookon akadtam rá valakire akihez elmentem és megnézhettem, mesélt róla, itt a fórumon is volt már róla szó aki vett és meg van vele elégedve.
Ja nekem is a második linkes van :) de mivel késő ősszel jött csak 2-3-szor próbáltam de az pozitív, a nyerget mondjuk cserélni kell mert nekem kényelmetlen.
Nyilván ezek nem komolyabbak mint a neuzer, ezek pedálszenzorosak. de munkába szerintem bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#6030) gbors válasza Yager01 (#6028) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudom, mennyire ástad bele magad a témába, de arra figyelj, hogy ezekkel a gépekkel nagyon könnyen ki lehet lépni a kerékpár kategóriából, és akkor a segédmotor-kerékpár szabályok vonatkoznak rájuk - ennek az a leginkább kellemetlen vonzata, hogy városban kerékpárúton nem szabad velük menni (aztán hogy ez mennyire van betartatva, az más kérdés, de ez a szabály). Az említett Neuzer Zagon 30km/h-t tud, az azért nem kerékpár, amiket pedig Dusty kolléga linkelt, azokon úgy látom, van gázkar, az meg azért.

A mennyire érdemes megvenni kérdésre: nagyban függ attól, hogy praktikus igáslovat szeretnél, ami dolgozik neked és Te is mozogsz vele, vagy ténylegesen egy bicikli-érzetű járművet. Az előbbi esetben jó lehet a Neuzer (az első motoros), vagy az Eleglide (az hátsónak tűnik) - viszont az utóbbihoz érdemesebb egy középmotoros megoldást választani. Apró hátránya a középmotorosoknak, hogy lassan 1M lesz az indulóáruk...

#6031 Đusty: Aha értem - ravasz.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6031) Đusty válasza gbors (#6030) üzenetére


Đusty
addikt

A gázkart csak mellékelik, ha akarja felteszi ha akarja nem. Alapból nincs is bekötve van sima markolata.

(#6032) Yager01 válasza gbors (#6030) üzenetére


Yager01
senior tag

Egy 60 éves férfinek keresek bringát aki napi szinten jár télen/nyáron műszakolni. Nem egyszerű, nem részletezem.

A Neuzer oldalán ezt nézegettem: [link] Ezt meg a MarketPlaceen találtam [link] . Ezekre érted, hogy 30km/h-t tudnak? Azt azért sokallom egy kicsit.

Mindjárt megnézem a Đusty féle gépeket is rendesen :R

(#6033) big-J válasza Yager01 (#6032) üzenetére


big-J
őstag

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=Neuzer%20Zagon

Itt joval olcsobb

Ezeken meg teleszkop es rugos ules is van, erdekes. 2021 csak visszafele fejlodtek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6034) gbors válasza Yager01 (#6032) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen - itt láttam a 30km/h-t, de érdemes a gyártót megkérdezni. Ugye 25 km/h-ig minősül kerékpárnak, felette le kell kapcsolnia a rásegítést. Ha nem teszi, akkor segédmotor.
Viszont mindenképpen azt javaslom, hogy próbálja ki a bringát - egy első motoros gép itt-ott másképp viselkedik, mint egy normál bicikli (mivel a kormányzott keréken van hajtás). A hátsó motoros elméletileg semleges kell legyen, Dusty talán tud erről nyilatkozni.
A pedálszenzoros üzemből jöhetnek még olyan dolgok, amire nem számít a vezető - szerintem ezek nem vészesek, de azért a próba ezek miatt is biztosabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6035) Đusty válasza Yager01 (#6032) üzenetére


Đusty
addikt

Ha 60 éves akkor a neuzerek amiket linkeltél szerintem jobbak, amiket én azok mtb-k, feleslegesen sok sebességgel és a testtartás is sokkal jobban döntött, kevésbé kényelmes jobban igénybe veszi a kart, csuklót.
Szóval neki akkor ne az általam linkelteket nézd!

[ Szerkesztve ]

(#6036) Somatom válasza Đusty (#6035) üzenetére


Somatom
veterán

+1
52 voltam, amikor megvettem a Merida -t. Ciki, nem ciki, bele kellett tennem 5cm toldást a stucni alá, mert bárhogyan is állítgattam az ülést, a terheléstől zsibbadt a tenyerem. Rendszeres városi használatra egy 60 éves embernek sztem sem nyerő egy monti.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6037) Yager01


Yager01
senior tag

Köszi srácok szerintem megnézek egy Neuzer t :R

(#6038) Friczy válasza Somatom (#6036) üzenetére


Friczy
senior tag

Én gravellel járok városban >60 évesen :) Nem kor-, hanem személyfüggő.

(#6039) kovacs65 válasza Friczy (#6038) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én is erősen közelítem a 60-at, és vén fejjel most rendeltem egy össztelós trekking s-pedelecet. Cross Axis valami

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#6040) Ixion77


Ixion77
őstag

Sziasztok!

Kérem az e-bike szakértőket, mondjanak véleményt erről: 2022 Formula E Team eBike €2295
Jó vétel ennyiért? Esetleg van jobb ár/érték arányú ajánlat?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6041) gbors válasza Ixion77 (#6040) üzenetére


gbors
nagyúr

Nehéz kérdés, mert nincsen alkatrész-lista, úgyhogy el kell hinned a gyártónak, hogy jó minőségű elemeket épít bele. Ránézésre ez egy életérzés-bringa, baromi jól néz ki, e-bike-hoz képest könnyű, és ugye a Merc brandre van ráültetve. Pont ezért (nekem) komolyabb probléma sem látszik vele, egyedül annyi tűnt fel, hogy a 250Wh-s akku az elég sovány, a 70km-es hatótáv igen optimistának tűnik hozzá. Viszont lehet opcionálisan tartalék-akksit venni, azt érdemes lehet meggondolni (meg persze kideríteni, mennyibe kerül :) ).
2300 EUR áron egyáltalán nem drága - nekem az oldal 2870-et mutat, még annyiért sem rossz, bár úgy már nem biztos, hogy ezt venném.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6042) Ixion77 válasza gbors (#6041) üzenetére


Ixion77
őstag

Köszi! Délelőtt még 40% kedvezmény volt rá, most már nekem is csak 25%-ot ír. A 2021-es még továbbra is 40%-on van €1929.

Szerk.: Most már sold out. Na akkor ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6043) badoer


badoer
csendes tag

Szasztok :)Giant Explore E+ 1 Pro GTS 4 eröl mi a véleményetek? https://www.nomadsport.eu/termek-151613/giant-explore-e_-1-pro-gts-45km_h-trekking-kerekpar/:)

(#6044) gbors válasza badoer (#6043) üzenetére


gbors
nagyúr

Szimpatikus - jó márka, áttekintően jónak tűnő alkatrészekkel, kellemes méretű akksival.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6045) badoer válasza gbors (#6044) üzenetére


badoer
csendes tag

köszi ez a másik https://speedbike.hu/cube-kathmandu-hybrid-45-625-ferfi-speed-elektromos-trekking-kerekpar-2022?keyword=cube%20kathmandu%20hybrid%2045
nem tudom mélyk legyen a kettö közül :)

(#6046) gbors válasza badoer (#6045) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ez már mélyebb kérdés lesz, én annyira nem vagyok benne a témában, hogy azt megmondjam, hogy pl. a Shimano BR-MT410 vagy a Magura MT5e tárcsafék a jobb, vagy hogy a Bosch és a Giantként címkézett Yamaha motor közül melyiket érdemes választani :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6047) kovacs65 válasza badoer (#6045) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én is e kettő között gondolkodtam. A kettő közül a Giant tetszett jobban, sőt ahhoz lehet 800-as akkut is kapni.
Végül a Scott Axis lett belőle.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#6048) Maximum1


Maximum1
őstag

Mi van rosszul beállítva a bringán, ha 12+%-os emelkedőn mászok felfelé, hátul már a legnagyobbon vagyok nincs tovább/51/rámegyek az elejével egy gyökérre vagy nagyobb sziklára kb. 8-10km/h-val és felkapja az elejét eMTB módban, volt hogy felállt mint egy ló, alig bírtam megfogni, de meg kellett állnom már többször is emiatt és utána nem bírtam már elindulni, tolhattam fel.
A gép bosc CX Line Gen4
Gondolom valami súlypont probléma lehet, nyerget, kormányt, stucnit kéne állítani?, lehet a geometria ennyit tud?
Most kényelmes, inkább kérdezek mielőtt elállítgatom.

(#6049) badoer válasza kovacs65 (#6047) üzenetére


badoer
csendes tag

néztem egy olyat is hogy irtad.https://www.mhw-bike.com/scott-silence-eride-10-men-speed-pale-grey-black-2021-touring-e-bike-men-160103.625Wh + 500Wh akksival nem vészes az ár.Itthon szerintem nem is lehet kapni.

(#6050) jilian válasza Maximum1 (#6048) üzenetére


jilian
addikt

Ez sok mindentől függhet. Te méreted, bringa mérete, igen ahogy írod a beállítás tényező, komponensek megfelelő méretének cseréje...stb.
Mennyire sikerül a terhelést előre vinned mászásnál?

12%- emelkedő nem olyan vészes, nem szabadna emelni az elejét.

Nekem még nem sikerült a gépet kerékre allitanom, igaz a felső 4 keréken még nem is volt a lánc. :D
Mókus keréken nem tudtam sosem tekerni, nekem inkább kisebb fogaskerekek kellenének...
Én full ecoban megyek általában, trail ha emelkedő van, és turbó ha lusta vagyok/előzni akarok. A trailt is már 80%- rá vettem vissza, mert nem fáradok el akkor. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.