Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) motown5l


motown5l
senior tag

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#4002) Runner_fxr válasza motown5l (#4000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bosch? Bosch-nál csak a szervizben fogják tudni eltüntetni, mert csak forgalmazóknak van hozzá hardverkulcsa.

Megjött az új gépem!

(#4003) Somatom válasza Runner_fxr (#4002) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon király. Gratula!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4004) Runner_fxr válasza Somatom (#4003) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi!

(#4005) Bib válasza Runner_fxr (#4002) üzenetére


Bib
őstag

Hú de komoly gépállat! :) Ez igen!

(#4006) matt22 válasza Runner_fxr (#4002) üzenetére


matt22
tag

Eszméletlen jó ez a szín!

(#4007) Joshi válasza Runner_fxr (#4002) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jól néz ki grat a bringához. Ha szabad kérdezni mennyiért vetted? :B

(#4008) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Még kap egy teljes fóliázást mielőtt használatba kerül. Érdekesség, hogy gyárilag volt hozzá egy prémium Lezyne lámpa, ami az akkuról megy, baromi jó fénye van, és atom stabilan rögzül!

(#4009) Somatom válasza Runner_fxr (#4008) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ugyanilyen lámpám van, csak az enyém külön akkus.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4010) Bib válasza Runner_fxr (#4008) üzenetére


Bib
őstag

Igen, én is erre a lámpára tettem le a voksom anno: :) [link]

(#4011) Somatom válasza Bib (#4010) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor mégsem ilyenem van. Ilyenre csaptam le. 50 Eurós akcióban volt a teljes pakk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4012) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Akkor mutatok egy harmadik változatot, nekem ilyen van:

(#4013) baluka válasza Runner_fxr (#4008) üzenetére


baluka
tag

Meseszép az új géped, nagy-nagy gratula hozzá, minél több hibamentes km-t kívánok! :)

Egy valamit azért hadd kritizáljak egy kicsit: szvsz a töltőcsatlakozó nagyon hülye helyre került, egy saras terepen való csapatás után lesz mit onnan eltávolítani, persze értem én hogy van ott egy jól záró/tömítő sapka, de eleve ennek felemeléséhez is meg kell majd pucolni rendesen a környékét, egy esedékes mosás után szárazra törölni... :) Ez főleg akkar jelenthet gondot ha egy egész napos túra felénél megállsz egy töltőhelyen tölteni...

(#4014) thompherkins


thompherkins
tag

Apache kerékpárt nem használ senki? Túrom a netet, de kb. semmi információt, tesztet, reviewt nem találok. Azonkívül, hogy cseh meg szinpatikus, meg számomra elérhető áru bicajaik vannak (400-500 ezres kategória) nincs más infó.

Vagy 400-500 között tudtok valami normálisat ajánlani (városban, csak aszfalton, síkon, női váz, minél nagyobb akku)? Csak napi 20 km-re kellene, de nagyon gáz, hogy csatakosra izzadva érek minden nap a melóhelyre

(#4015) Runner_fxr válasza baluka (#4013) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm! Szerintem nem olyan nagy katasztrófa, ennél sokkal idiótább helyeken is van töltés csatlakozó. Amúgy valószínű úgy is kiveszem az akkut és úgy fogom tölteni, nem a bringában.

(#4016) fungi válasza thompherkins (#4014) üzenetére


fungi
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4017) thompherkins válasza fungi (#4016) üzenetére


thompherkins
tag

köszi!

(#4018) jilian válasza Runner_fxr (#4002) üzenetére


jilian
addikt

:C

Nem azt írtad korábban, hogy az új Merida - knak nem olyan jó a geoja számodra?
Hogyhogy mégis ez lett? :D
... nagyon jó áron juthattál akkor hozzá.... ez melyik pontosan?
A színe nagyon odab@sz. :Y

(#4019) Runner_fxr válasza jilian (#4018) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Leginkább az nem tetszett, hogy kicsit hosszúnak ítéltem meg a nyeregvázcsövet, amúgy annyira nem rossz a geo, nagyon jó bringa, csak féltem ettől a 47 centis nyeregvázcsőtől. Tartottam attól, hogy egy hosszabb dropperrel nem lesz ideális a tekerési pozíció, esetleg nem tudok kellőképpen súlyt hátra terhelni alacsony nyeregnél. Most egy kényelmes és hosszú bringát szerettem volna, és egyéb gyártóknál az L-es váz rövidebb nyeregvázcsővel rendelkezik, ezért nem voltam biztos a döntésemben. M-es Merida meg nekem sajnos rövid. Hiába nem vagyok magas, 178cm, de hosszúak a végtagjaim. Orbea, Santa Cruz, YT, Specialized voltak még a listán, de vagy az ár volt túl magas, vagy egyéb kivetni valóm volt. Aztán végül is visszatértem a Meridához, újra elolvastam a teszteket, és tulajdonképpen rosszat senki nem mondott róla, sőt az egyik legjobb! Árban is jó volt, bár még így is nagyon sok pénz, de még belefért a költségvetésbe.
Ma mentem egy kis karikát, tulajdonképpen pont jó rajta minden, droppert is pont be tudtam állítani jóra.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#4020) big-J válasza Runner_fxr (#4019) üzenetére


big-J
őstag

Kenyelmetlennek kinezo nyereg :D

(#4021) jilian válasza Runner_fxr (#4019) üzenetére


jilian
addikt

Melyik akkud van? Nagyobbik?

(#4022) Runner_fxr válasza big-J (#4020) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem tűnik olyan rossznak, de ez persze hosszabb távon derül ki. Ha nem jó akkor nézek valami ergont.
jilian: Merida eONE-sIXTY 8000
630Wh akku.

(#4023) jilian válasza Runner_fxr (#4022) üzenetére


jilian
addikt

Motorban érződik valami különbség az előzőhöz képest?
Hangra ugyan az?
Kíváncsi leszek ezzel mennyit tudsz majd menni, 630Wh az már köszi

(#4024) Runner_fxr válasza jilian (#4023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Leginkább a hangban érződik a különbség. EP8 nagyon csendes, E8000 sokkal hangosabb volt. Ezt a lefelé zörgést alig hallottam, jelen van, de abszolút nem zavaróan. Teljesítményre szerintem hasonló, de még a szoftvert átnyálazom, nagyon sokmindent lehet állítani.
Normál időben, nem 0 fok környékén, én egy 2000m szintre számítok. Meglátjuk. Tegnap főleg boost módban mentem egy óra alatt az 5-ből egyet merült.

[ Szerkesztve ]

(#4025) Somatom válasza Runner_fxr (#4024) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh...
A motor ereje a régiben is bőven elég.
Nem hekkelhető.
A 12 -es váltó kényes.
Az akku integrált.
De, ami a legrosszabb, hogy a narancssárga világosabb az ideálisnál (RGB: 255,103,31).
Úgyhogy nem jó ez, nem vágyok rá .... nem jó ez, nem vágyok rá ... nem jó ez, nem vágyok rá ... :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4026) Runner_fxr válasza Somatom (#4025) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az biztos, hogy jelentős különbség nincs erőben az E8000 és EP8 között. Persze vannak még beállítások, amiket ki kell próbálni, elképzelhető, hogy a következő nagyobb tekerésem alkalmával már kicsit más lesz a véleményem és nagyobb különbséget is fogok érezni bizonyos szituációkban. Amire viszont nagyon kíváncsi leszek, hogy vajon nyáron lesz e teljesítmény csökkenés? Az E8000 érezhetően gyengült egy kb 30%-ot amikor nagy meleg volt és sokat ment boost-on. Elméletileg az EP8 ilyet nem fog csinálni. Meglátjuk.

Hát nem egy Harley az igaz, de nekem megfelel. :D

[ Szerkesztve ]

(#4027) Somatom válasza Runner_fxr (#4026) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh, csak mantrázom, hogy nem vagyok irigy. Ha lett volna rá lehetőségem, akkor narancs/fekete bringát választottam volna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4028) hroberto


hroberto
veterán

Egy haverom most szeretné megvenni első elektromos gépét.
Amiket kinézett, mind a kettőben Bosch második generációs Performance Line motor van. Kell ezektől félni?
Valamint az egyikben már több mint 10 000 km van. Meg szabad még venni ennyivel?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4029) bszg@ válasza Runner_fxr (#4019) üzenetére


bszg@
tag

Kivitted ölben fotózni? :)

(#4030) Runner_fxr válasza bszg@ (#4029) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Aha, hiszen Te is ott voltál, nem emlékszel? Te cipelted, én meg közben söröztem! :)

Kis kört mentem, sarat igyekeztem kikerülni, fóliázás előtt nem akartam összeb@szni, csak muszáj volt egy kicsit menni vele.

[ Szerkesztve ]

(#4031) bszg@ válasza Runner_fxr (#4030) üzenetére


bszg@
tag

El is bírnám.
Sőt, el is bírnám viselni hosszú távon.

(#4032) jilian válasza Runner_fxr (#4030) üzenetére


jilian
addikt

Komplett canga behúzás vagy csak ott ahova a cucc felverődik?

(#4033) Runner_fxr válasza jilian (#4032) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A láncvillához adtak fóliát, ez benne volt a csomagban: [kép]
Az aljára nem igazán kell, mert ott van az akku gumis fedele: [kép]
A felső csőre, fejcsőre, és az alsó cső oldalára kell még, végül is igen, a komplett bringát el szeretném látni védelemmel.

(#4034) sompetike


sompetike
aktív tag

Mai tapasztalat: E-Bike vásárlása támogatással történe a feleségem részére.A boltban mondták:ha nem a készletböl választunk akkor kb Május-Június lehet a szállítási határidő.... :Y

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#4035) big-J


big-J
őstag

1000wh-nyi lithuim cellak es akkuk aranak alakulasa (nagy pakkok es nagy mennyiseg eseten)

Sotet a cella, vilagoskek szerelve, alapanyaggal egyutt. Amire osszeszerelo profital rajt es atmegy vamon postan, bo 2-vel meg lehet szorozni. A tobbi a forgalamzoe (ha van).

(#4036) Runner_fxr válasza sompetike (#4034) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És még az sem biztos! Mondjuk már eddig is jó pár éve úgy működött a kerékpár kereskedelem, hogy ha egy bolt nem rendelt elő, akkor gyakorlatilag teljesen bizonytalan volt, hogy milyen kerékpárokat tud majd rendelni. Most már ott tartunk, hogy ha elő is rendelsz, még akkor is nagyon nagy csúszásokkal érkezik a bringa a boltba. Az e-bike-ra az igények hatalmasak, ugyanakkor a gyártási kapacitás csökkent a covid helyzet miatt. Szóval ja, nem könnyű, én azt javaslom mindenkinek, aki tavaszra akar bringát, hogy mostanában vegye meg, mert tavasszal már semmi se lesz, vagy legalább is nagyon foghíjas lesz a választék.

(#4037) szitaati válasza big-J (#4035) üzenetére


szitaati
aktív tag

Hát ezekhez a számokhoz szerintem havi többezres darabszámú cellarendelés kell. Első ránézésre teljesen irreális.
Gondolj bele: 1000 Wh 48V-on az kb. 21 Ah. Az 6*13 db 3500 mAh-s (legdrágább féle...) cella, összesen 78 db.
A táblázatod szerint 102 Dollárba kerül 1000 Wh-nyi cella. Ez 310 Ft-tal számolva a dollárt 405 Ft/cella.
Na most a használható kínai cellák vannak 2,2-2,5 dollár körül, és hozzáteszem, hogy ezek között 3000 mAh-nál nagyobb kapacitású nincs (csak olyan, amit annak hazudnak).
A 3500 mAh-s Sanyo/Samsung cellák meg 3-4 Euro/ db áron elérhetőek földi halandóknak.

Szóval szép és jó ez a táblázat, de sztem kb. a milliós nagyságrendben rendelő autógyártókra nézve lehet releváns, akik akkora mennyiségi kedvezményt kapnak.

No offense, csak én így látom. :R

A 35 Dolláros munkadíj is erősen optimista szerintem. Ez tőlünk balra lévő országokban kb. 2 minimálbéres óradíj. Nekem kevésnek tűnik összeszerelésre, minőségellenőrzésre, tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#4038) sompetike


sompetike
aktív tag

Nekem már ma megjött a Jézuska. :))

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#4039) big-J válasza szitaati (#4037) üzenetére


big-J
őstag

Nem neked kell a pincebe osszerakni annyiert.
Ha kínaiakkal rakatod ossze, csak 30% profit + arra ra 30% vam es posta megy ra. Ok tobb tizezresevel kapjak a cellakat, alapanyagot. Nekem csak ~400 dodo volt iden 1.15kw ajtonal.

Amugy amit cellat megveszel nkon-tol azt mar elszallitotta nekik valaki, ok levamoltak, es profital rajt az nkon, disztributor, es a gyarto is.

[ Szerkesztve ]

(#4040) Chal


Chal
addikt

Ha jól számolom, 7 hónap vajúdás után (akkor írtam ide először) végre megrendeltem a Decathlonos E-ST 900-at :) Igazából már nyáron is nekifutottam egyszer, csak 2 hónap után annyit tudtak produkálni, hogy kitoltak nekem a raktárból egy sáros gépet, 40km-el a Brose controller szerint. Mindezt listaáron. Kis szóváltás után 10eFt-t akartak engedni, és lemosásról szó se volt. Akkor azt otthagytam, és elengedtem a témát.

Pár napja elhangzott fentebb, hogy ha tavaszra kell bringa, akkor most meg kell rendelni. Magamra vettem..., amúgy is régóta húzom, és úgysem lesz most belőle semmi, de most nem is sürgős. Szóval megnyomtam, majd megjön.

Ez volt szombaton. A visszaigazolásban január 16-ot írtak (ezen jót röhögtem), a weboldalon a profilban "feldolgozás" státusz, ami hétfőn átváltott "előkészítés"-re, aztán úgy maradt. Jó, láttunk már ilyet, kár is ezt figyelgetni, majd jövőre ránézek.
Erre ma este hátkor kaptam egy e-mailt, hogy a szállítónál van a bringa, és holnap hozzák :Y

[ Szerkesztve ]

(#4041) big-J válasza Chal (#4040) üzenetére


big-J
őstag

Lejjebb ment az ara mint 7 honapja volt? Azert illene.

(#4042) Chal válasza big-J (#4041) üzenetére


Chal
addikt

Dehogy... Feljebb ment 70-el. Sajnos az "erős" forint odavágott itt is. Akkor lesz ez olcsóbb szerintem, ha lesz utódmodell, és ezeket kiszórják akcióban.

Amúgy ennek az emelésnek a fényében jól jártam volna a sáros/40km-es példánnyal is 590-ért akkor, de azért elvek is vannak a világon, meg hát ki tudta.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4043) Chal


Chal
addikt

Hát, ezek nem vicceltek, tényleg megjött az E-ST 900 ma :) Az viszont elég vicces volt, hogy a futárnak csak kp-vel lehetett fizetni (ismerve(?) az akadozó gyártást, direkt utánvéttel kértem, ha netán hónapokat kell várni, nem akartam volna banknak használni a Decathlont).

A gép remek, olyan mint vártam. Ez kivetélesen nem volt sáros, és 0km volt benne :) Miután az egész hazai és külföldi internetet is elolvastam róla, nagy meglepetés nem ért, a sok commentből és tesztből tűpontos képet kaptam. A fékek nagyon gyengék, azokat cserélni kell, de ezt a fentiek miatt tudtam. Ezt leszámítva minden oké, a nyáron bérelt Haibike-hoz képest nem igen éreztem benne annak a közel 800eFt-nek a hiányát mint amennyibe az került volna (persze nehéz ezt a helyén kezelni, az egy Fullnine 5.0 volt, szóval össztelós, de próbáltam elvonatkoztatni és részleteiben figyelni a dolgokra). Mivel ma viszonylag jó idő volt, és 2 percre lakok néhány remek hegyi útvonaltól, így az 1 órás teszt alatt volt a tökig érő sártól kezdve a szikláig minden, nagyon élveztem.

Kicsit lenyugszok, aztán leveszem a deknit, nagyon izgat, hogy hogy tudnék rá saját 6V-os világítást varázsolni, ami a Brose kontrollerrel vezérelhető. Sajnos a Decathlon kerek-perec leírja a doksiban, hogy náluk nincs ilyen kiegészítőre support, nem rendelhető (azaz se kábel, se lámpa, se dokumentáció). Mindeközben ott vírit a böszme nagy világításkapcsoló a vezérlőn...

[ Szerkesztve ]

(#4044) Chal válasza Chal (#4043) üzenetére


Chal
addikt

nem igen éreztem benne annak a közel 800eFt-nek a hiányát mint amennyibe az került volna

Lejárt a szerk., és természetesen ez úgy értendő, hogy "mint amennyivel az TÖBBE került volna". 800-ért nyilván azt venném :D

(#4045) Kroni1 válasza Chal (#4044) üzenetére


Kroni1
veterán

Erre az állami támogatást nem lehetett volna igénybevenni? Vagy azzal vetted?!

(#4046) Chal válasza Kroni1 (#4045) üzenetére


Chal
addikt

Nem sajnos, túl széles a gumija. Felhívtam az ITM-et, azt mondták be fogják kérni az adatlapot a Decathlontól, ha nem felel meg a feltételeknek, visszadobják. Felhívtam a Decathlont, ők meg azt közölték, hogy fix adatlapok vannak, ezeket leadják. Ennek már kb. 1 hónapja, most újra ránéztem, úgy látom be is zárult a kör teljesen, már fix terméklista van leadva az egyes kereskedőknél, a Decathlon egyedül az Rockrider E-ST500 -at adta le.

Mondjuk valahol jogos, ez a pályázat a munkába járásos pedelecezést támogatná, a 900-as Decathlonos gép pedig nem annyira ingázóbringa :) Hogy az 500-as mitől az, azt ne kérdezd viszont... :D

[ Szerkesztve ]

(#4047) Kroni1 válasza Chal (#4046) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi! Sok gondmentes élményt a bringával! Én most egy trekkinggel járok melóba, de néhol tényleg olyan az útminőség, hogy fullyval lenne az ideális.. :)

(#4048) csaba12242


csaba12242
tag

Boldog Karácsonyt!!! :)

(#4049) Runner_fxr válasza csaba12242 (#4048) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#4050) sompetike


sompetike
aktív tag

Ma megvolt a tesztje az nyeregnek.45km után úgy fejeztem be a bicózást mintha csak 1km gurultam volna. Nem hittem, hogy ekkora különbség van.Sokkal hamarabb vehetem volna ilyen nyerget.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.