Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) big-J válasza simonjoe (#1750) üzenetére


big-J
őstag

Ja, durvan amit irtam is annyi, kb 1.5-2 telefon sulya az egesz.
A 70k az azert nem semmi, bar latom hogy tortenhet meg, nekem a full acel sorom nagy fogasai kimennek a vilagbol, mert olyan nagy helyre oszlik el a nyomatek hogy sosem lesz baja tole. Ha az elso alu fogas bir minimum 3-5k-t hatul pedig 5 darab van ugyanakkora vagy nagyobb, es az anyag is jobb.

En is ketszer kaptam defektet elso hetvegen, amikor slime nelkul mentem az erdobe, es utana elso hetvegen amikor fel ev mulva megszaradt slime-al mentem az erdobe. :D

[ Szerkesztve ]

(#1752) StLui válasza simonjoe (#1750) üzenetére


StLui
veterán

több mint 15 ekm /lánc, szerintem te rekorder vagy, bár outi fronton nem tudom, de e-mtb-on jó ha 1000 fölé mész egy lánccal :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1753) simonjoe válasza StLui (#1752) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ti montival nyomatékkal tekertek, "tépitek" a láncot. Outival is vannak helyzetek erre a szitura, de ott inkább pörgetni kell, nem nagyon illik 80 alatti pedálfordulattal közlekedni.

Joe

(#1754) Somatom válasza simonjoe (#1750) üzenetére


Somatom
veterán

Pumpát már vettem. Vmi kétállású, nyomásmérős cucc. Egyik állásban kerék, másikban telópumpa. Azt a szétnyitható szerszámot kicsit hiányosnak tartom. Majd összelegózok magamnak vmi készletet. Láncszemkiszedőt is fogok venni. De babusgatni nekem se időm, se energiám. Havonta két hetet külföldön gályázok. Ha időszerű a szervíz, akkor arra a két hétre beviszem, oszt babusgassák. Az ezres szervízem elvileg ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1755) Ferdzsoo válasza StLui (#1752) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jelenleg 3k km van a láncomban és még 0.25-ön sincs. Én 1500km óta használom, az előző tulaj nemtudom mit csinált vele. De nekem ennek a nagy része terep, és nem a könnyebbik féle...
Mondjuk nem is egy gagyi lánc az igaz.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1756) simonjoe válasza Somatom (#1754) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem nagyon kell más a szerszámhoz. Még a gumileszedő is rajta van. A láncbontót még talán előtérbe helyezném, de sok hosszú túráim 1ikén sem kellett, de még a körülöttem tekerőknek sem használták soha. Ezért írtam, ha jól karban van tartva a canga, jó gumákkal, a holdig el lehet tekerni velük. Nekem két új Merida-m volt, egyiket sem vittem sosem szervizbe. Tudom a garancia feltétele. Annyira jól össze vannak rakva, h csak parasztvakítás a kötelező szerviz. Én a láncokat takarítottam és cserélgettem állandóan, levettem a hátsó sort és azt úgy tettem rendbe. Ha hidrós és Shimano a fék ott évente kell a folyadékot cserélni mert ásványi olajat használnak, és az egy év után hajlamos a szétesésre. Továbbá ha alu a váz, akkor az illesztéseket (stucni, kormány, nyeregcső stb.) kell takarítani és az illeszkedési pontokat vékonyan vagy olajozni, én inkább zsírral kínáltam meg. Ennek elmulasztása miatt különböző helyekről fogsz majd pattogó hangokat hallani, ami engem nagyon dühített. Már az e-bike-on is előjött pár ezer km után.

Joe

(#1757) Somatom válasza simonjoe (#1756) üzenetére


Somatom
veterán

Bringával még nem, de motorral elég sokat túráztam. Az a tapasztalatom, hogy mindíg arra a szerszámra lenne szükség, amelyik épp nincs nálam és olyankor: :O :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1758) Runner_fxr válasza Somatom (#1735) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ugyan olyan szerszámok kellenek hozzá mint egy bármilyen másik közép vagy felső kategóriás MTB-hoz. Speciális szerszám csak a lánckerék leszereléséhez kell, ez ebike típus függő szerszám.
Bringázáshoz érdemes egy kis kézi marokszerszámot és a defekt elhárításához szükséges szerszámokat magaddal vinni. Gumileszedő, kispumpa, pótbelső. De ajánlanám a belső nélküli használatot. A felnid és gumid is támogatja. Kell hozzá speciáli tubeless szalag, szelep és tubeless folyadék. Soha tőbbet nem lesz defekted, akkor se ha 10db tüskébe mész bele. Folyadékot fél évente kell rátölteni.

(#1759) Somatom válasza Runner_fxr (#1758) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, ez értékes infó! Nem tudtam, hogy a felni/gumi tubeless kompatibilis-e.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1760) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Pont ma reggel agyaltam rajta, hogy eddig minden cucc nélkül mentem el a hegyekbe bringázni...délutánra meg is volt az első defektem. :DDD Szerencsére itt voltam a kecótól 1km-re, szóval hazatoltam, de még egy pumpám sincs :D Hétvégén bevásárolok pár cuccot.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1761) Des1gnR válasza Des1gnR (#1760) üzenetére


Des1gnR
őstag

Reggelre a hátsó is full lapos lett...valamibe nagyon belenézhettem. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1762) big-J válasza Des1gnR (#1761) üzenetére


big-J
őstag

Defektlotty nelkul nem sok ertelme van a terepezesnek, mindenhol tovis meg uveg.

(#1763) Des1gnR válasza big-J (#1762) üzenetére


Des1gnR
őstag

Vettem ma azt is, meg olyan gumit amibe bele tudom tölteni. Viszont nem akarom elhinni, hogy nem tudom levenni a külsőt. Vettem direkt leszedő műanyagot hozzá, de annyira feszesen van a gumi a felnin, hogy nem tudom közé nyomni. Ez normális? Van erre valamilyen módszer?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1764) ricsi99 válasza Des1gnR (#1763) üzenetére


ricsi99
addikt

Állj ,rá a gumira sarokkal ahol a felni-re rászorul... ugrálhasz is... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1765) Des1gnR válasza ricsi99 (#1764) üzenetére


Des1gnR
őstag

Azt hittem csak viccelsz, de megtaláltam a videót, tényleg így kell. :Y

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1766) big-J válasza Des1gnR (#1765) üzenetére


big-J
őstag

Nekem tok konnyu, tobbet esszel. Olyan videot keress ahol esszel csinaljak.

(#1767) Des1gnR válasza big-J (#1766) üzenetére


Des1gnR
őstag

Végig nézted? Rálép a gumi két oldalára és egy nagyon picit maga felé húzza a felnit a küllőnél fogva. Egyből kipattan, erőltetni se kell.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1768) ricsi99 válasza Des1gnR (#1765) üzenetére


ricsi99
addikt

Na ja... ez a fránya defekt olyan ,hogy garázsba sosincs --- útközben meg nincs spéci gumileszedő gép /szerszám...
ha sűrűn szeded szét akkor könnyű... de ha szerencsés vagy és 1-2 évente kell akkor nem adja magát könnyen... rátapad mintha oda lenne ragsztva :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1769) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Ma szállítottam a biciklit első kerék nélkül és véletlenül behúztam a féket. Ilyenkor mi az eljárás? Hidraulikus tárcsafék.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1770) Ferdzsoo válasza Des1gnR (#1769) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Semmi, jó esetben nem ment annyit be a pofa hogy ne tudd berakni a tárcsát. Ha igen, akkor óvatosan valami müanyagdarabbal nyúlj be a pofák közé és tágítsd fel őket.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1771) dugo_ válasza Ferdzsoo (#1770) üzenetére


dugo_
veterán

Érdemes a pofák alá benyúlni, a dugattyú jobban bírja a feszegetést, mint a betétek felülete.

(#1772) Bib válasza Des1gnR (#1769) üzenetére


Bib
őstag

Kaptál hozzá egy kis narancs színű műanyagot, a szállítás idejére azt kell beilleszteni a betétek közé. :K

(#1773) simonjoe


simonjoe
senior tag

én egy facsipesz felét szoktam benyomni közé, de ilyen kellene:
[link]

Joe

(#1774) Des1gnR válasza Ferdzsoo (#1770) üzenetére


Des1gnR
őstag

Már nem ment be a tárcsa. De egyébként pont szervizbe vittem és megcsinálták természetesen, csak járt hozzá egy kis hiszti, hogy ez bizony óriási gond és akartam innen egy kis tapasztalatot, hogy valóban az-e, mert én nem érzem a súlyát.

Bib: Kaptam és most kaptam egy újat, használom amíg nincs meg a tartó. ;)

simonjoe: Azt hittem ez max 1 cent vagy annyi se :) (durva :)) )

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1775) Somatom válasza Des1gnR (#1774) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen hiszti? Az ilyet én nem értem. Ha egy szervíz a bevételből akar megélni, akkor ilyen esetben csak egyet mondhat:
-Semmi gond, megoldjuk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1776) eszmilan válasza Des1gnR (#1774) üzenetére


eszmilan
tag

Ez kb. annyira probléma, mint hogy fékbetét csere után is vissza kell nyomkodni a dugattyúkat a helyére, különben nem tudod berakni az új betétet. Ahhoz, hogy komolyabb probléma legyen, vagy 5-10x rá kell pumpálni a fékkarra. Azt még nem próbáltam, hogy ilyenkor mi történhet. Állítólag kiesik a dugattyú...

(#1777) Ferdzsoo válasza eszmilan (#1776) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De milyen problémáról beszélünk? Mivan? :F laikusként kb 2 perc megcsinálni. Jézus isten! :U
Amelyik szervízben ilyet mondanak azt óriási ívben kerülném.
Bár én így is kerülök minden létező szervízt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1778) sxxorp válasza Somatom (#1775) üzenetére


sxxorp
őstag

Hogyne értenéd. Értéknövelő manipuláció, a laikus könnyebben elfogad aránytalanul magas összeget az aktuális munkáért (~lehúzás előszobája).

(#1779) Somatom válasza sxxorp (#1778) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, vágom. Viszont, ha elkérnek ezért 500 Ft -ot, akkor még a nem laikus is azt gondolja, hogy ennyibe került a hülyesége és elégedetten távozik, ergo visszatér. Ha 5000Ft -ot kérnek el, akkor hiába a műsor, mert még a laikusban is felmerül, hogy itt vmi nem kerek. Egy szervíz nem vándorcirkusz. Holnap is ott lesz és holnap is az ügyfelekből kell megélnie. Méghozzá vszínűleg ugyanazokból az ügyfelekből.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1780) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Itt is van egy fórum, (amit én nyitottam) :)
[link]
Most egy kicsit lanyhult az aktivitás, ha nem is írtok be, de érdemes beleolvasgatni, h mi a többség véleménye erről a témáról. :)
Csak ne kapjátok fel a vizet!! :DD

Joe

(#1781) Bib


Bib
őstag

Kijöttek az új firmware-ek shimanokra. Úgy néz ki az e43-as hibát javították. Közben volt egy upgrade az egyik gépen, kapott egy lámpaszettet ami a gép akksijáról a menüből kapcsolható. E-tubeban aktiválni kell a funkciót, befűzni, bekötni ennyi.A hátsót egy kissé megbonyolítottam mert nem akartam semmi vezetéket. :)

(#1782) Atos23 válasza Bib (#1781) üzenetére


Atos23
senior tag

Ezek a Shimano rendszerhez gyárilag ajánlott lámpák, vagy Te választottad hozzá őket?
Én Yamahához szeretnék ilyet, de fogalmam sincs a rendszer lámpaoldali kimenő feszültségéről, terhelhetőségéről. Az eredeti gyárit viszont kihagyom, 80k körül láttam :)

(#1783) ApacheE3


ApacheE3
újonc

Mi a véleményetek, téli időszakban érdemes-e neoprén védőhuzatot húzni az akkumulátorra? Javítaná az üzemidejét és élettartamát? Van esetleg erről valakinek tapasztalata? Igazából nem is nagy befektetés, elkészíteni egy ilyen borítót, mivel a neoprén anyag métere kb. 3500 Ft, és egy kis varrással méretre is igazítható.

(#1784) Somatom válasza simonjoe (#1780) üzenetére


Somatom
veterán

Tudod, én pont leszarom az ilyen pulzushuszárokat. Reggelente guruljanak le velem a Martinovics hegyről a fény utcai piacra tejért, meg egyebekért, aztán vissza. Ezzel kezdődik a nap. Utána némi ügyintézés a városban, aztán megint vissza a hegyre. Ez nem a tekerés, meg sportolás, csupán a napi rutin. Utána beszélgethetünk pulzusról. Értem én, hogy sokan ezen mérik a sportteljesítményt, de ez inkább a topikokban posztolgató kisebbségre jellemző. Ahogy én tapasztalom, a többség számára a bringa még mindíg egy közlekedési eszköz és minél kevesebb energiát igényel a vele való közlekedés, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1785) Bib válasza Atos23 (#1782) üzenetére


Bib
őstag

A lámpa gyártó oldalán van melyekhez jó. Ez szinte mindegyikhez.

(#1786) Bib válasza ApacheE3 (#1783) üzenetére


Bib
őstag

Tárolni nem jó hidegben, használni lehet. Húzhatsz rá valamit ártani nem használ 😀

(#1787) Somatom válasza Bib (#1781) üzenetére


Somatom
veterán

Király lenne, de nem vágom, hogy hova csatlakoztatod. A Meridám akkuján (Shimano) csak egy töltőcsati van pluszban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1788) dugo_ válasza Somatom (#1787) üzenetére


dugo_
veterán

A motorba.

Van rajta egy +/- aljzat direktbe kötéshez, illetve kapható Shimano adapter is horror pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#1789) Somatom válasza dugo_ (#1788) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh, vagy úgy! Mi lenne az a "horror pénz"?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1790) dugo_ válasza Somatom (#1789) üzenetére


dugo_
veterán

E6000-hez ez: https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-steps-light-adapter-modul-sm-due01-531450

E8000-hez pedig ahogy nézem nem is kell, arra közvetlenül rámegy: https://si.shimano.com/#/en/UM/70H0A (pdf)

(#1791) big-J válasza ApacheE3 (#1783) üzenetére


big-J
őstag

Nyaron art telen hasznal. Ha telen bent toltod es tarolod, es rendesen hajtod, akkor nem hul ki menet kozben.

(#1792) Somatom válasza dugo_ (#1790) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Ez a szezon lemegy így, aztán majd rákérdezek a Berguson -nál. Úgyis szeretnék pár dolgot változtatni. A balos "markolatkapcsolót" lecserélni 2019 -esre, mert azon már alul van a dropper. Tubelessesítés, és esetleg dropper csere nagyobb átfogásúra. Majd meglátjuk, hogy mit mondanak a lámpásdira. Bár, most jött meg egy csoportos rendelésünk. Ehhez rendeltem külön bringás tartót is, úgyhogy nem dőlök a kardomba, ha nem lesz integrált lámpám.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1793) Des1gnR válasza Somatom (#1779) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ja amúgy képzeljétek, nem kértek cserébe semmi. Oda garis a bringám (Ez BP egyébként), szóval kerülni annyira nem tudom, de jó lenne egy jó szerviz Kecskeméten, mert itt elég gyér a felhozatal.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1794) Gömbike válasza Des1gnR (#1793) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én tőlük vettem az e-bike-omat.

[link]

Egyszer kellett visszavinnem szervízbe, de kiderült, én vagyok az user error :O

Nagyon rendes srácok, komoly szaktudással.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1795) Des1gnR válasza Gömbike (#1794) üzenetére


Des1gnR
őstag

Voltam bent náluk, az egyik srác tényleg tapasztalt, de egyébként nem túl felszerelt bolt és a vevők kezelése sem az erősségük. Egyelőre mondjuk jobbat nem találtam.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1796) big-J válasza Des1gnR (#1795) üzenetére


big-J
őstag

Hulyenek nezes gondolom itt is alap az iparban. :D

(#1797) jilian


jilian
addikt

Hello,

Tudjátok, hogy a Merida eOne-Sixty 900E - nek mennyi volt az induló ára? (most 5ezer €)

Meg olvastam olyat, hogy van 2019-es széria... Ezek nem 2018-ban jöttek?
Mi változott akkor?

Mert most a karbon vázas új széria induló ára 5ezer € a csúcs meg 10ezer.
A belépő szint "ölig szegényes" (felszereltségben a 900E-hez képest) és súlyban szinte semmivel sem lett könnyebb karbon váz ide vagy oda. Jó a geometria biztos jobb de szerintem nem annyival...

(#1798) Somatom válasza jilian (#1797) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. a balos markolat. Az én 2018 -asomon két ugyanolyan kapcsoló van a markolat alatt a bal oldalon, mint a jobbon. Jó nagy hülyeség, mert ezek tulképp csak elektromos nyomógombok. A dropper meg a markolat tetején van és nem esik kézre. A 2019 -esben tényleg két nyomógomb van a markolat tövében, egy kormánybilincsbe integrálva. A dropper pedig átkerült alulra, a felszabadult helyre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1799) Runner_fxr válasza jilian (#1797) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az első szériás eone-sixty 2016-ban fejlesztett bringa volt, 2017-ben mutatták be. Akkor kb minden tesztet meg is nyer az E-Enduro kategóriában. Egészen 2019-ig változatlan maradt a váz, csak a felszereltségen volt minimálus változtatás. Illetve megjelent az E7000-es motor az alap verziókba. 2020-ra fejlesztették az új modellt, ennel tulajdonképpen csak az első háromszöge változott, a hátsó része alu, amit az előző modelltől örökölt. A karbon váz nem azért kell egy E-mtb-ba, hogy könnyebb legyen. Alig drágább már a karbon mint az alu, cserébe könnyebb megmunkálni, és a rejtett akku esetén nagyobb merevséget ad a váz mintha aluból készítenék el. Rezgéseket is jobban csillapít, a motor rezonanciája is kevésbé érzékelhető a karbon vázban. Ettől eltekintve nekem a régebbi alu verzió jobban tetszett (nekem is ilyen van), ez a karbon verzió kicsit otromba lett.
A 900e induló ára 7000 euro körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#1800) HKorn


HKorn
addikt

Ezt a márkát ismeri valaki? 1.6KW-os motor 160Nm-el elég durván hangzik [link]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.