Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Runner_fxr válasza jilian (#1948) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jellemzőbb a szezon végi akció, mint a szezon eleji. Persze akciós bringákat egész évben ki lehet fogni, ami régebbi modell, az mindig akciós. Csak több az esélyed ilyenkor, mert még vannak készletek az akciós bringákból. Tavaszig általában mindenki szereti kipucolni a régi készletet, mert jönnek az újak. Ha mondjuk szeretnél új 2020-as Bosch CX-el montit venni, akkor lehet nem hülyeség a tavaszt megvárni, a választék miatt, de akció ezekre nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1952) Somatom válasza Runner_fxr (#1951) üzenetére


Somatom
veterán

Meg az sem mindegy, hogy kinek, mi a szimpibb. Pl. Merida E-One -okból a 2019 -esek nekem jobban bejönnek, mint a 2020 -asok. Az tetszik, hogy az újakon elöl 29 lett, de pl. ez az akku kiszerelő célszerszám nem jön be. A régi kulcsos-záras sztem jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1953) jilian


jilian
addikt

Tehát mondjuk ami most 5000€ az újból az tavasszal sem lesz mondjuk 4000€....

:(((

(#1954) jilian válasza Somatom (#1952) üzenetére


jilian
addikt

Nekem is tetszik a 2019-es modell, de így utána olvasva azért elég sok mindent változtattak ezen a 2020-ason.

(#1955) Somatom válasza jilian (#1954) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a lényeg maradt. Nem lett nagyobb sem az akku, sem a motor.
Eleinte aggódtam a motoros szemmel gyerekjátéknak tűnő fékek miatt, de most már kezdek bízni bennük. Biztos királyabbak a 2020 -as 4 dugós fékei, de egyáltalán nem érzem kevésnek a mostani 2 dugósaimat sem. Pedig, bőven férfisúlyban vagyok és rendszeresek a 40-60Km/h -ról fékezések. Az meg nem hoz lázba, hogy a 2020 -ason már gyárilag van kulacstartó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1956) Runner_fxr válasza jilian (#1953) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

De lehet 4000 euro az 5000 euro-s bringa tavasszal, amennyiben még maradt valakinek 2019-es, de nyilván egy 2020-as modell, szezon elején nem lesz akciós, hogy is lehetne az?
2020-ban alu váz helyett karbon is lett a Merida E-MTB palettán. Ez nyilván abból a szempontból jobb, hogy kisebb a rezonanciája a motornak, a fém jobban vezeti, viszont az alu jobban hűti az akkut, motort és kevésbé érzékeny a sérülésekre. E-MTB-ban nem vagyok biztos benne, hogy túl sok értelme van a karbonnak, analógban inkább. Illetve ez is szubjektív, de nekem a 2020-as Merida E-MTB karbon vázak nem tetszenek, olyan durung, otromba lett a fejcső, a 2019-es sokkal szebb. Illetve az sem tetszik a 2020-asban, hogy bár a fejcső laposodott, de hosszra nem nőttek a vázak, ami azt jelenti, hogy rövidebb lesz a bicó, mivel a laposabb fejcső közelebb hozza a kormányt. 2020-as Fully E-MTB-ból én most biztosan nem Meridát vennék.

[ Szerkesztve ]

(#1957) jilian válasza Runner_fxr (#1956) üzenetére


jilian
addikt

Hanem?

(#1958) Runner_fxr válasza jilian (#1957) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ milyen rendszerrel. Shimano E8000-el, ez nagyon tetszik: Propain Ekano 165
Az új 4. generációs Bosch rendszerrel pedig ez: Orbea Wild FS

(#1959) jilian válasza Runner_fxr (#1958) üzenetére


jilian
addikt

Szép gépek.
De hát már ezeknek is olyan a felépítésük mint a meridának...

(#1960) Runner_fxr válasza jilian (#1959) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Propain-nek igen, az elég hasonló geometria szempontjából mint a 2020-as Merida eone sixty, viszont az Orbea más, hosszabb az első háromszöge, sokkal ideálisabb ehhez a 65 fok körüli fejcsőszöghöz. A 2017, 2018, 2019-es merida eone sixty jó volt, mert ehhez a 66,5 fokos fejcsőszöghöz elég hosszú, de az új már 65,5 fokos, viszont nem lett hosszabb a váz, ez nekem kicsit problémás. Illetve maga a vázforma sem jön be, de ez már ízlés kérdése. Ja és az új Meridában még az sem tetszik, hogy a váz hátsó része maradt a régi, aluból. Ha már karbon, akkor legyen full karbon és át is kellett volna dolgozni az új első háromszöghöz, nem véletlenül csökkentették a hátsó rugóutat 160-ról 150-re. A Merida baromi nagyot durrantott 2016/17-ben az eOne-Sixty-vel. Gyakorlatilag minden tesztet megnyertek a kategóriában, sajnos ez most a 2020-as szezonra felemásra sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1961) jilian válasza Runner_fxr (#1960) üzenetére


jilian
addikt

Minden gyártó kijött már a 2020-ra a modelljeivel?
Van valami jó átfogó teszt?

(#1962) Runner_fxr válasza jilian (#1961) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Folyamatosan jönnek ki modellek, még sok minden várható 2020-ra. Most az új 4. generációs Bosch CX-hez még nem olyan sok bringa van. Kicsit elpártoltak a Bosch-tól a MTB gyártók, mert az előző motorjuk már nagyon elavult, nehéz volt, nem voltak jók a vázak és a Shimano E8000 letarolta a MTB piacot. De most az új Bosch hozhat változást és szállingóznak is a bicók hozzá. Én ezt az oldalt szoktam követni, E-MTB kategóriában eléggé naprakész.

(#1963) baluka válasza jilian (#1961) üzenetére


baluka
tag

Tendencia, hogy szinte az összes gyártó szeptember végén kezdi "forgalomba helyezni" az új modelleket, tehát a 2020-as felhozatal ekkortól kezdve válik fizikailag is elérhetővé az üzletekben, innentől kezdve lehet ráülni a kiszemelt modellekre.
Amennyiben normális a hozzáállás az általad preferált eladó/üzlet részéről, akkor annyit mindenképp megended hogy legalább az üzlet környékén menj egy gyors próbakört, ez persze csak első benyomásnak jó, főként arra hogy a váz geometriáját teszteld egyátalán megfelel-e neked, egy igazán mérvadó teszteléshez el kell hoznod a bicót egy napra, erre is fel vannak készülve a normális kereskedők különböző konstrukciókkal, természtesen pénzbeli letét ellenében.
Azt ugye mondani sem kell csak hogy internetes tesztek alapján, saját tapsztalat és kipróbálás nélkül nem veszünk kerékpárt, különösen nem e-bikeot! :)
Saját tapasztalatom szerint érdemes úgy az adott év augusztusa környékén elkezdeni figyelni az aktuális modellek leárazásait, most is bele lehet futni nagyon szép kedvezményekbe a 2019-es modellekre, egy példa:

[link]

Ez a típus nyáron még az eredeti, megjelenéskori 7499.- Euros áron szerepelt mindenhol, aktuálisan 5200.- Euro a hivatalos forgalmazóknál is, nem csak mindenféle ismeretlen webshopokban, 2300.- Euro mínusz azért már szép... :)

Nézetem szerint 2020-as modell jóárasítására egy darabig hiába vársz, eleve a gyártók előírják, megszabják az egyes modellek árait illetve a leárazási stratégiát, szval korábban mint jövő nyár közepe/vége ne számíts "big discount"-ra a 2020-as felhozatalt illetően.
Szerintem érdemes a környékeden lévő kerékpárboltokba elmenned és a 2019-es modelleket nézegetni, tesztelgetni, tuti hogy nagyon jó ajánlatokkal fognak meglepni! :)

(#1964) jilian válasza baluka (#1963) üzenetére


jilian
addikt

:R

Mattersburg - ba ahhoz a Radwelt MichiKnopf - hoz mindenképp el akarok menni.
Nincs is messze tőlem.
.... csak lenne egy szombat délelőttöm... :(((

(#1965) baluka válasza jilian (#1964) üzenetére


baluka
tag

Jó terv, de egy dolgot nem szabad el elfelejteni: ők csak KTM márkával foglalkoznak, szval ha nem tetszenek vagy egyszerűen nem felelnek meg neked az ő modelljeik, akkor nincs náluk alternatíva...

(#1966) Bib válasza baluka (#1965) üzenetére


Bib
őstag

Nem-nem :N . Van más is, csak ktm rengeteg.

(#1967) baluka válasza Bib (#1966) üzenetére


baluka
tag

Ok, köszi az infót, én a honlapjukból indultam ki, itt csak a kezdőlapon van utalás arra hogy KTM-en kívül más is van:
[link]
Innen bárhonnan továbblépve e-bike fronton csak KTM-et látni...

(#1968) jilian válasza baluka (#1965) üzenetére


jilian
addikt

Igen a honlapjuk csak KTM-re visz de azthiszem higy fb oldalukon utalnak minden egyéb márkára.

(#1969) Runner_fxr válasza jilian (#1964) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Magyarországon az ebikeshop.hu és a Merida concept store az, ahol tudsz próbálni, egyéb üzletek sajnos próbát nem nagyon tudnak biztosítani, legalább is nem ilyen mennyiségben, max ráülni tudsz. És igen, jól mondja baluka, a boltok szezon elején nem kezdhetnek önkényes akciókba, mert seggbe rúgja őket a forgalmazó!

(#1970) jilian válasza Runner_fxr (#1969) üzenetére


jilian
addikt

Akkor BP-n is meg kell, hogy forduljak...

(#1971) Somatom válasza jilian (#1970) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a Concept Store -tól szeretnél tesztbringát, akkor vastag kártyával, vagy lóvéval látogass Budapestre, mert kell nekik letétbe a bringa ára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1972) jilian válasza Somatom (#1971) üzenetére


jilian
addikt

:Y

... bár megértem őket. :D

(#1973) Somatom válasza jilian (#1972) üzenetére


Somatom
veterán

Igen is, meg nem is. Fura, hogy egy ilyen értékekkel foglalkozó bolt nem tud megegyezni egy biztosítóval, hogy a tesztbringáikra is vonatkozzon a biztosítása, hogy a tesztelőknek csak az önrészt kelljen letétbe tenniük.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1974) Runner_fxr válasza jilian (#1972) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha csak rá akarsz ülni és gurulni pár kört a bolt körül, az utcákban, azért nem kell fizetned, kigurulnak veled, max otthagysz egy személyit. A bringa ára abban az esetben kell nekik letétbe, ha mondjuk egy hétvégére el akarod vinni és rendes terepen kipróbálni.

Somatom: Elég kevés biztosító foglalkozik ekkora értékű bicókkal és nyilván ez plusz költség lenne. És ezzel ki lehet szűrni a tesztpilótákat is, aki bringát akar venni, mint ahogy Te is, annak ott a pénz a kártyáján! Ez a teszt lehetőség azoknak szól, akik tényleg akarnak venni bringát, nem csak próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1975) big-J válasza Runner_fxr (#1974) üzenetére


big-J
őstag

Honna tudjak mennyi van a kartyadon?

(#1976) StLui válasza big-J (#1975) üzenetére


StLui
veterán

beterhelik, befoglalják pontosabban, ha visszamész feloldják

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1977) big-J válasza StLui (#1976) üzenetére


big-J
őstag

Na, oda se mennek. Penzt akkor adom oda, ha a kezembe van a nyugta.

(#1978) Runner_fxr válasza big-J (#1977) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kezedben van a bringa! Illetve egy szerződés.

(#1979) StLui válasza big-J (#1977) üzenetére


StLui
veterán

Akkor pl autót se akarjál bérelni, bevett szokás

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1980) Runner_fxr válasza jilian (#1972) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez nálam nagyon erős jelölt lenne, ha új gépet akarnék.
2020 Specialized Turbo Kenevo 180/180mm

[link]

(#1981) StLui


StLui
veterán

[link] szar ez az e-montizás, megöli az élményt :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1982) StLui válasza Runner_fxr (#1980) üzenetére


StLui
veterán

[ebbe meg dupla vállas teló van] (nem értem ezt az új linkelés dolgot most )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1983) big-J válasza StLui (#1981) üzenetére


big-J
őstag

Fasza hely, de ezt a 20 centire fa mellett menos dolgot nem birom. Olyan, mint a kotel nelkuli falmaszas, ugyanazt csinalod csak sokkal veszelyesebb. Egyszer megcsuszol vagy defektet kapsz, veheted az uj protkot. :D Ez nem sport, hanem felesleges hulyeseg. Kicsapnodam oket, aztan fasza kis palya lenne, birom az ilyen felig vadonos, felig epitetteket.

(#1984) big-J válasza StLui (#1982) üzenetére


big-J
őstag

Ez a kenevo jopofa, erdekes, hogy 27.5nel maradtak elol. De azert az $8200-es expertre hatulra, pont ebike-ra kalapacsos dt370-et rakni pofatlansag.

(#1985) DigitXT válasza StLui (#1979) üzenetére


DigitXT
félisten

Autóbérlésnél az autó árát bevett szokás elkérni? Ne már...Mégis hol?
Kauciót igen, de nem a teljes árát... Ne keverjük a szezont a fazonnal.

(#1986) Runner_fxr válasza StLui (#1982) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez nem tetszik, bár értem az elgondolást, de ettől még nem szép. Viszont szimpla vállassal, a Comp verzió, brutális. Nekem ez abszolút bejön, azonnal kapna egy 700-as aksit is.

big-J : Pofátlanság inkább az, hogy nem a 700-as aksit kapta a Comp. Vehetsz hozzá 300 ezerért. Én egyébként azt nem értem, hogy mi a büdös francnak tesznek egy E-MTB-ba olyan hátsó agyat amin alu kazetta test van? Pár ezer km alatt ledarálja a motor ereje. Ezeket a gépeket csak acél kazettával szabadna árulni.

[ Szerkesztve ]

(#1987) Des1gnR válasza Runner_fxr (#1980) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ez a saját fejlesztésű motoruk?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1988) StLui válasza DigitXT (#1985) üzenetére


StLui
veterán

Nem az autó árát, de több száz eurót az esetleges károkra.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1989) Des1gnR válasza StLui (#1988) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nézegettem én is már a 100k-s kauciókat, mégis eddig kétszer béreltem (amikor még nem volt saját) és se a Balatonnál se a Tisza tónál nem kellett kacuiót fizetni a e-bike-okért.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1990) StLui válasza DigitXT (#1985) üzenetére


StLui
veterán

" Penzt akkor adom oda, ha a kezembe van a nyugta."

Ez volt a lényeg, kaucióra nem adnak nyugtát, nem is kell.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1991) jilian válasza Runner_fxr (#1980) üzenetére


jilian
addikt

Ez nagyon brutál.
180/180
Egy szarabb landolásnál nem tud ez behajolni? :Y
Mármint van olyan erős mimt egy FOX 36 Factory E-Bike+

(#1992) big-J válasza jilian (#1991) üzenetére


big-J
őstag

Behajol, de a terdeddel megtartod, es vissza hajlitod.
Amugy nagyon furcsa hogy az ebike fox-nak nem irnak sulyt pedig azt irjak a fejlesztes az, hogy tobb anyagot hasznalnak. Ha igaz, akkor miert nem irjak le mennyivel. Igy lehetetlen megtudni hacsak nem veszed meg mindkettot hogy csak egy matrica-e a kulonbseg.

(#1993) Runner_fxr válasza Des1gnR (#1987) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Specialized a Brose motort használja, ez egy Amerikai cég, nem a Specialized fejlesztette, de a programozását már finomhangolták.

jilian: A Marzocchit a Fox élesztette újra, a Fox tulajdona a márka, tudtommal a belseje teljesen Fox. Ezek a Freeride/Enduro szimpla vállas villák durván erősek. Ezeket ne hasonlítsd átlagos telós villákhoz. Ezerszer merevebbek, masszívabbak. Anno a kona stinkym-be 180-as Marzocchi RC3 villa volt, 38-as becsúszóval, de csak 1/18 nyakkal. Még úgy sem hajlott el, pedig kapott redesen. Ma meg a tapered nyak, alul sokkal vaskosabb. De nyilván ha nagyon elrontasz egy ugrást, és mondjuk egy lukas ugratóba orral beleugrasz nagyobb tempóval, el tud hajolni. Nagyon durván elrontott ugrással a fejcsövet is el lehet repeszteni, pláne ha dupla vállas van a vázban.

[ Szerkesztve ]

(#1994) Des1gnR válasza Runner_fxr (#1993) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem, nem láttam a Brose márkát feltüntetve. Azt mondják, hogy nagyon jó és hogy nagyon halk.

Más:
Egész hétvégén Szlovéniában csapattam és óriási élmény volt ott a hegykben :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1995) big-J válasza Des1gnR (#1994) üzenetére


big-J
őstag

Autoban/val vitted?

(#1996) jilian


jilian
addikt

Tudtok olyan videót mutatni ahol a gépek motor hangját hasonlítják össze?

(#1997) Runner_fxr válasza jilian (#1996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én mentem mindegyik nagyobb gyártóval, kivéve a 2020-as Bosch, a leghalkabb a Brose. Utána Shimano, aztán az összes többi. A Brose ebből a szempontból kiemelkedik, nem csak a csendessége miatt, hanem a rezonancia mentessége miatt is. Belső szíjhajtásos, nagyon finom működéssel. Viszont erőben messze nem a Brose a legizmosabb, hiába 90Nm papíron a nyomatéka.

(#1998) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Akinek elég a merev, ez egy jó ajánlat! Nem szokásom decathlonos bicót ajánlani, de ez Brose-al, 500-as akkuval, plus-os kerekekkel, 6 kilóért, újonnan, nem rossz vétel lehet. A féket mondjuk cserélném, de a többivel el lehet lenni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1999) big-J válasza jilian (#1996) üzenetére


big-J
őstag

Miert olyan fontos a hangja? Ha legalis geped van, nem kell osonnod, varosban meg elony, mert halljak hogy jossz, igy biztonsagosabb es/vagy kevesebbet kell csengessel.
Reg neztel forma egyet vagy mi, hadd bogjon. :D

Nekem kivulrol ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=X50ihh9GSkA

[ Szerkesztve ]

(#2000) jilian válasza big-J (#1999) üzenetére


jilian
addikt

Azért az másfajta bőgés... :))

Runner_fxr

Valahogy ezt az össze tesztben kihadják. Csak annyit írnak halkabb. De sehol egy hasonlító videó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.