Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) StLui válasza Joshi (#2298) üzenetére


StLui
veterán

Alkatrészenként ha össze is lehetne szedni, sokkal drágább egy akármilyen termék (autónál pl 3-4-szeres a szorzó azt hiszem, bringánál nincs 2 talán), mint egyben, tehát sokkal többet buknál az apránkénti vásárláson.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2302) Somatom válasza StLui (#2301) üzenetére


Somatom
veterán

Feltéve, hogy a bótban pont olyan bringát kapsz, amilyet szeretnél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2303) big-J válasza Joshi (#2298) üzenetére


big-J
őstag

Mire akarod hasznalni?

Alkatreszenkent boven lehet olcsobb ha kereket (alig)hasznaltan veszed, a feket/hajtastlancot meg alirol (eredeti shimano).

[ Szerkesztve ]

(#2304) Atos23 válasza dugo_ (#2295) üzenetére


Atos23
senior tag

Én sem venném meg darabonként a bringát. Mire meglesz a legutolsó alkatrészed, az először megvettnek éppen lejárt a garija.

Nekem ugyan szerencsém volt, de másnak is az lehet. Tél van, a bringaboltok ilyenkor téli álmot alszanak, jókat lehet alkudni, elfekvő készletekre lecsapni.
Érdemes egy nap szabit kivenni, és végigjárni Budapest közepes és nagyobb bringaboltjait, amennyi belefér.

Nálam megérte, annyiból lett új, számlás, 2 év garis, normál áron majdnem milliós pedelec bringám, amennyiért a Jófogáson és Facebookon hirdető importőrök adják az 5 éves, Németországból levetett, romos bringákat.

Kb. 2-3 hónapja a Bergusonnál voltak szép számmal elfekvő Pedelec-ek kis pénzért, de mostanra már csak a kevésbé jó vételek maradtak. Például az én bringámnak az előző modellévi változatát adják most másfélszer annyiért, mint amennyiért én az újabbat vettem. Ezért most nem ajánlom szívvel őket, ennek ellenére talán megéri benézni hozzájuk személyesen, mert a webes készletnek semmi köze nincs a valóshoz, bármi érkezhetett, bent ragadhatott.

Szerk: Sorry, ezt Joshinak akartam írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2305) Joshi


Joshi
titán

Köszi mindenkinek a választ. Nekem vegyes használatra lenne a brinyó. A hozzászólásokból én azt vontam le, hogy akkor inkább komplett kerékpárt érdemes venni. Budapesten mondjatok néhány üzletet ahova érdemes bemenni, akkor körülnéznék amúgy is el akartam menni személyesen is megnézni egy ebike-ot.
Köszi. :R

(#2306) big-J


big-J
őstag

Na ez is egy jo otlet.
Uj darabokbol osszetenni tenyleg a leges legdragabb modszer.
En a darabbol epitest csak ujszeru es gyarbol lopott alis cuccokbol ertem, ennelkul inkabb jobb a gyujtogetes is.

(#2307) Somatom válasza Joshi (#2305) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ebikeshop.hu bemutatóterem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2308) Runner_fxr válasza Joshi (#2305) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gyere ki Törökbálintra az ebikeshop-ba! Megmutatok neked mindent, ki is tudod próbálni a bicajokat.

[ Szerkesztve ]

(#2309) hroberto válasza Joshi (#2305) üzenetére


hroberto
veterán

Mindenképp újat akarsz venni? Megéri kifizetni a felárat? Ki lehet fogni nagyon jó állapotú kevés kilométeres bringákat az új ár feléért kb.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2310) Joshi válasza Runner_fxr (#2308) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen kimegyek mert kíváncsi vagyok. Vagyis nem kimegyek hanem elmegyek mert én győri vagyok, de úgy is megyek Pestre.

(#2311) Joshi válasza hroberto (#2309) üzenetére


Joshi
titán

A használttal az a gondom, hogy fogalmam sincs milyen márkát nézzek mert nem értek hozzá. Azt tudom hogy pl a Schimano E8000-es motor az nagyon jó, de mást nagyon nem. Persze használtan nem hinném hogy van E8000-es motor.

(#2312) hroberto válasza Joshi (#2311) üzenetére


hroberto
veterán

Azért van az internet, boltok, ismerősök, hogy tudakozódj. Kis időt rászánsz, változik a helyzet. ;)
Szerintem egy Bosch rendszerrel sem lősz mellé.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2313) Runner_fxr válasza hroberto (#2309) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, külföldről lopottan! Aztán ha valami baja lesz és viszed a forgalmazóhoz motor problémával, lehet nagy meglepi.

(#2314) Runner_fxr válasza Joshi (#2311) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Motor nincs, de komplett használt bringa igen. Használtat is meg lehet venni, de lehetőleg nem papírok nélkül. És megvétel előtt kell csináltatni egy számítógépes diagnosztikát, illetve teljes átnézést.

(#2315) hroberto válasza Runner_fxr (#2313) üzenetére


hroberto
veterán

Azért ez nem teljesen így van, de természetesen ez is benne van a pakliban.
Mindenesetre én biztosan nem fogom kifizetni az új bringa felárát, mikor tényleg lehet jó áron jó állapotút venni.
De ezt mindenki döntse el maga!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2316) Runner_fxr válasza hroberto (#2315) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt nem is állítom, hogy minden nagy értékű használt lopott, de amihez nincs papír, ott azért felmerül a gyanú, hogy bűncselekményből származik. Azért azt Te is beláthatod, hogy elég furcsa az, hogy valaki megvesz egy új pedelec-et vagy akár analógot, 1,5-2 millióért, majd megy vele pár száz km-t, de közben a garancia jegyet és számlát ki is dobja, majd eladja fél ár alatt. Csak mert tömegével jönnek be az országba ilyen bringák papír nélkül. Persze lehet jó üzletet kötni a használt piacon, de ahhoz érteni is kell, vagy legalább alaposan átnézetni. Persze mindenkinek a saját dolga, hogy mit fizet ki és mit nem, de azért nem feltétlen hülyeség az újat megfontolni, már csak a garancia miatt se. Ne érts félre, én nem a használt piac ellen vagyok, de azzal nagyon nem értek egyet, hogy támogassuk a feketepiacot, ezzel csak azt érjük el, hogy minél több bringát fognak ellopni! És most lehet azt mondani, hogy ez nem így van, de bárki megnézheti, hogy a hirdetett nagy értékű bringákhoz 95%-ban nem adnak garancia füzetet, számlát stb. És pont ezért nagy az értékvesztés, mert rengeteg a felelőtlen ember, akinek csak az ár számít, és szarik rá, hogy honnan származik a bicó! Én is most hirdetem az enyém, valamelyest az átlag használt piaci ár felett, de az enyém magyar vásárlás, garancia füzettel együtt! Még is úgy tűnik, hogy ez senkit nem érdekel, csak az ár! És ez szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#2317) hroberto válasza Runner_fxr (#2316) üzenetére


hroberto
veterán

Mi ebben a meglepő? Pénzből él a magyar ember is, nyilván nem fog többet adni valamiért amit megvehet olcsóbban is.
Ez törvényszerű, és az emberek zöme így gondolkodik, de ezért nem nevezném felelőtlenségnek. Valószínűleg az esetek nagy többségében nem is érdekli, hogy honnan származik a bringa. Ahogy mondtad, az ár a lényeg.
Pontosan nem tudom, hogy működik a kintről behozott bringák itthoni esetleges garanciáztatása, de abban sem vagyok biztos, hogy érvényes itthon egy kintről származó garancia. Gondolom ebben jobban képben vagy.
De egy egyszerű példa: van két egyforma használt bringa, hasonló állapotban. Az egyik 500 000, a másik 750 000. A drágábbnak megvannak a garancia papírjai. Te biztos kifizetnéd a plusz 250-et emiatt?! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2318) Somatom válasza hroberto (#2317) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a vevőt nem érdekli, hogy lopott, akkor nem fizeti ki a felárat. De, sztem ennek még itthon is utána tudnak nézni szám alapján. Mármint annak, hogy eredetileg hol és kinek lett eladva. Én fél millát sem szeretnék kicsengetni egy lopott bringáért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2319) StLui válasza hroberto (#2317) üzenetére


StLui
veterán

kb 30 évvel ezelőtt hetente jöttek be hozzám a kocsmába olcsó cigivel, egyértelmű volt hogy lopott. Sosem vettem, mert nem akarom erősíteni az orgazdák üzletét. Lehet legközelebb tőlem lopják el bringát, pont azért mert van felvevőpiac. (Sokszor törtek be hozzánk is a kocsmába, akkor még nem volt távriasztás meg ilyenek, telefonvonal is nehezen. Mindíg a cigit csokit vitték, mert könnyű és drága) Ha megveszel egy lopott valamit, úgy hogy sejthető az árból hogy az, akkor bűnrészes vagy, akkor is ha ki tudod magyarázni magad.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2320) big-J


big-J
őstag

Ha hasznaltan veszel, adasveteli es vazszamnak utana nezes 2-3 adatbazisban alap.
Ha lehet, bizonyitek arrol hogy honnan van, bolti szamla, akar pdf ha webshopbol. Ha neten veszed akkor emlle valami dokumentacio hogy te kifizetted pl paypal szamla.

(#2321) hroberto válasza StLui (#2319) üzenetére


hroberto
veterán

Ez is egy felfogás, vélemény. De azért valljuk be, nem mindenki áll így hozzá a dolgokhoz.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2322) StLui válasza hroberto (#2321) üzenetére


StLui
veterán

Aki úgy vesz meg valamit, hogy tudja, sejti, hogy lopott, az egyenértékű erkölcsileg a tolvajjal, mert osztozik vele a "hasznon". Ez szerintem nem is csak vélemény, hanem tény.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2323) Somatom válasza StLui (#2322) üzenetére


Somatom
veterán

Általánosságban egyetértek, de vannak olyan esetek, amiknél símán el tudom nyomni magamban az erkölcsi felháborodást. Pl. ilyen eset, amikor a gazdája keresi legkevésbé a járművet és kicsit sem szeretné, ha megtalálnák. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2324) Myers válasza big-J (#2320) üzenetére


Myers
senior tag

Van valamilyen ismert lopott bicó adatbázis? Elsőre a bikesafe.hu -t találtam.

http://www.muszaj.hu/

(#2325) hroberto válasza StLui (#2322) üzenetére


hroberto
veterán

Az gond ezzel a gondolattal, hogy míg az ilyen és hasonló fórumokon mindenki becsületes, tisztességes állampolgár, legalábbis ezt hirdeti.
De az vesse rám az első követ, aki nem vett még soha semmit a bolti ártól jelentősen olcsóbban, és ezáltal sejthette (valószínűleg tudta), hogy a vásárolt cucc bizony valószínűleg törvénytelen úton lett ilyen olcsó (kamionról leesett és hasonlók).

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2326) StLui válasza hroberto (#2325) üzenetére


StLui
veterán

Eladásra vettem kint egy törött autót, ez is rég volt, nem jött ki a matek, hoztak volna egy komplett kocsit, hogy átrakassam ami kell, nem éltem a lehetőséggel. Tudni kell ellenállni, mert táplálod amúgy csak az "ipart" és lehet legközelebb a te cuccod árulják olcsón. (Csokit loptam boltból) kb olyan mint a ne szemetelj, mondhatod, hogy nem mindegy, úgyis tiszta szemét minden.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2327) hroberto válasza StLui (#2326) üzenetére


hroberto
veterán

Azért én sem egy lopott autó megvételére gondoltam, mert az már nem a "belefér" kategória.
De vettem már anno féláron "lapos" TV - t, órát, stb., úgy hogy nem firtattam az eredetét, hanem örültem, hogy ennyiért meg tudtam venni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2328) Somatom válasza StLui (#2326) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, nekem jelentősen lohasztja az erkölcsi aggályaimat, ha mondjuk épp az eredeti gazdája árulja olcsón, papírok nélkül a járművet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2329) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok , a Baddog kerékpár milyen minőség, én tudatlan most láttam először. pl.ez https://www.bringapiac.hu/hirdetes/102828/Badbike_Baddog_Tosa_FS_112_SP_45_km_h.htm

(#2330) StLui válasza Somatom (#2328) üzenetére


StLui
veterán

Az nem lopott, hanem csak nem akar fizetni a roncstelepen leadásért, gondolom, vagy nem tudom.

hroberto: hát kinek mi fér bele

mindenesetre bőven túlmentünk a topic keretein, és túl is beszéltük

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2331) Somatom válasza StLui (#2330) üzenetére


Somatom
veterán

Te tényleg csak a tisztességes oldalt ismered. Hivatalosan az is lopott, csak a tulajt már nagyrészt kártalanította a biztosító. Ha még eladja papírok nélkül a vasat, akkor megvan az önrész, meg az új járműhöz hiányzó különbözet. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2332) big-J válasza Somatom (#2331) üzenetére


big-J
őstag

Nekem ugy tunik igy mindenki jol jar :D

(#2333) Somatom válasza big-J (#2332) üzenetére


Somatom
veterán

Kivéve a biztosítót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2334) hroberto válasza Somatom (#2333) üzenetére


hroberto
veterán

Azt meg nem sajnáljuk! ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2335) Runner_fxr válasza hroberto (#2317) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kintről behozott bringákat, papírok nélkül, itthon sehogy nem tudod gariztatni. Egy esetben tudod, hogy ha külföldön vetted, de hivatalos forrásból és számlád garancia füzeted megvan. Viszont ez is pénzbe kerül, mert ingyen nem foglalkoznak máshonnan származó bringákkal.

Nyilván nem gondolkodik mindenki egyformán, de nekem 500-600-700 ezer ft is kurv@ sok pénz egy olyan bringáért aminek a származásáról semmit nem tudok. Igen, inkább kifizetek érte kicsit többet, de legyen garanciája pl! Hiába írsz adásvételit, ha előkerül a tulaj, az eredeti számlával, úgy elveszik tőled mint a huzat! Arról nem is beszélve, hogy ma már a gyártók minimum 3-5 év vagy élettartam garanciát adnak a vázakra. Papírok nélkül ezt is bukod. És ha beszarik a motor, nagyon necces lesz szerezni újat. A Bosch pl nagyon szigorúan veszi ezt a kérdést! Nem adogat csak úgy motorokat bárkinek, és a hibásat minden esetben bekérik, ellenőrzésre.

[ Szerkesztve ]

(#2336) hroberto válasza Runner_fxr (#2335) üzenetére


hroberto
veterán

Magyarul, a külföldön vásárolt bringára itthon nincs garancia, hiába van számla stb. Ezek szerint jól gondoltam.
Hiába fizetsz többet, hogy legyenek papírjaid, garanciád úgysem lesz. Szóval ez jóformán semmit sem ér ebből a szempontból.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2337) Joshi válasza Runner_fxr (#2308) üzenetére


Joshi
titán

Ezek szerint te az ebikeshopban dolgozol? Nézegettem azokat a márkákat amiket forgalmaztok, Merida és hasonlókról már olvastam korábban is, de a nálatok forgalmazott márkák nekem nem nagyon ismerősek. Ok nem vagyok egy e-bike guru az is igaz.

(#2338) Runner_fxr válasza hroberto (#2336) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha megveszel egy bringát, bárhol a világon, a váz garanciát a gyártó biztosítja, számla ellenében. Tehát nincs jelentősége annak, hogy hol vetted a bringát! Az elektromos rendszerre 2 év gari van, de ezt már az adott pedelec rendszer forgalmazója tudja neked intézni! Tehát nyilván jobb ha Magyar papíros a bicó, amennyiben itthon szeretnéd gariztatni! Az meg szerintem nyilvánvaló, hogy egy forgalmazó felszámít némi munkadíjat, ha olyan bringa garanciáját intézi, amit nem tőlük vettek! De még ez is olcsóbb, mintha nincs garid! Kb 300 ezer egy új motor saját kontóra, és olyan 20 ezer körül kell fizetni egy garis ügyintézésért, a kettő között jelentős a különbség, úgy gondolom. És nem csak ez a fontos, hanem ha van papír, tudod, hogy nem lopott. Míg a papír nélkül vett bicóval simán meg is dőlhetsz amikor Te is tovább akarod adni.

Joshi: Igen, az ebikehop-ban dolgozom. Merida valóban nincs nálunk, Illetve Shimano pedelec rendszer se nagyon. Főleg Bosch rendszerűek vannak az ebikeshop-ban. Például: Haibike, KTM, Reise & Müller. De a Haibike van Yamaha-val is. Illetve van még Specialized is, Brose rendszerre. Talán ez az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#2339) Joshi válasza Runner_fxr (#2338) üzenetére


Joshi
titán

Google ezt dobta ki. :Y

Lesz ebikeshop üzlet Győrben is? Erről mit tudsz?

ui.: engem nem a munkakör érdekel, hanem mikor nyit a győri üzlet?

[ Szerkesztve ]

(#2340) big-J válasza Runner_fxr (#2338) üzenetére


big-J
őstag

Van olyan gyarto (pl Cube) aki azt irja, csak az eredeti vasarlonak ervenyes a gari, netto szemetseg, de ez esetben rohadt mindegy honnan van, amig nem lopott.

(#2341) Runner_fxr válasza Joshi (#2339) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pontosan nem tudom mikor nyit a Győri üzlet, ez sokmindenen múlik, de lesz minden nagyobb városban.

(#2342) Runner_fxr válasza big-J (#2340) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tapasztalatom szerint, ez nem szokott problémát jelenteni. A lényeg, hogy meglegyen az eredeti számla, illetve jótállási jegy.

(#2343) hroberto válasza Runner_fxr (#2338) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk a váz garancia az ami legkevésbé érdekel. Az kb. olyan nesze semmi, fogd meg jól! Azt sem tudtam, hogy ilyesmi létezik. :D
Talán még életemben nem hallottam olyat, hogy egy bringán pont a váz ment volna tönkre. Persze biztos előfordul ilyen is, de ettől aztán végképp nem tartanék.
Igazából azt sem tudom mennyire hajlamosak romlani a bringák elektromos rendszerei.
A környezetemben van jópár ismerős aki e biciklizik, de még senkinek sem volt meghibásodása. Legalábbis nem tudok róla.
Gondolom úgy vannak ezek konstruálva, hogy azért a garancia időt kibírják. Hozzáteszem, hogy azért több 5+ éves bringa is hibamentesen működik. Pl. az enyém. :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2344) dugo_ válasza hroberto (#2343) üzenetére


dugo_
veterán

Talán még életemben nem hallottam olyat, hogy egy bringán pont a váz ment volna tönkre.

Pedig egyáltalán nem ritka egy váztörés.

"A környezetemben van jópár ismerős aki e biciklizik, de még senkinek sem volt meghibásodása. Legalábbis nem tudok róla."

Én meg egy személyben vittem egy hazai gyártó garis szereléseit és inkább ne tudd meg mikkel jöttek vissza 1-2 éves, de akár összerakás után frissen kigurult Bosch/Bafang bringák... :D

(#2345) Runner_fxr válasza hroberto (#2343) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az igaz, hogy ma már a vázgyártás elég fejlett, így ritka a repedés, nem véletlenül osztogatják az élettartam garikat a gyártók, még talán a decathlon is, de azért előfordulhat. Ha lelazulnak a motor tartó csavarok és nem veszed észre, elrepesztheti a vázat. Az aksik is szoktak meghalni, ott is előfordulhat gyártási hiba. A motoroknál a tipikus probléma, hogy beázik a csapágy. Ha nagyon sok vizet, sarat kap, pl MTB esetében, akkor ez simán előfordulhat. Erre különösen érzékeny a 2. gen Bosch motor.

(#2346) Myers válasza hroberto (#2343) üzenetére


Myers
senior tag

Pont attól tartok, hogy a gyártók is látják, hogy túl sokáig jól működnek a bringák (itt most a pedelec-es + dolgokra gondolok). De semmi baj, már dolgoznak a "megoldáson". :D

http://www.muszaj.hu/

(#2347) hroberto válasza Myers (#2346) üzenetére


hroberto
veterán

:C

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2348) Atos23 válasza Fixmiki (#2329) üzenetére


Atos23
senior tag

Jó a Baddog, veheted. A terméktámogatás is jó, nekem a magyar gyárba került vissza a bringa, amikor baj volt. Profin intéztek mindent, házhoz jöttek érte, amikorra mondtam, és házhoz hozták a bringát 3 nap múlva, amikorra nekem volt jó az időpont.

Az én Baddog vázam, kormányom, stb. pl. egy Haibikeból vették át, csak itt-ott átmatricázták. Az összes többi alkatrész pedig minden más bringa manufaktúra számára elérhető beszállítóktól van.

Látom, össztelósat nézel. Nyáron a Baddog kifuttatott néhány összelós S-Pedelecet 700k-ért, Vaterán néhány bringaboltosnál még volt belőlük 1-2 darab októberben, de jó eséllyel már elfogytak.

[ Szerkesztve ]

(#2349) Atos23 válasza Atos23 (#2348) üzenetére


Atos23
senior tag

Egyébként úgy hallottam, a gyárban az elektromos Baddog beceneve villanybádog. :DDD

(#2350) StLui válasza Fixmiki (#2329) üzenetére


StLui
veterán

Én nem vennék "régi" ,2019-ig, bosch motoros bringát, (aminek pici a lánckereke).

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.