Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#943) taranis válasza bartatamas (#933) üzenetére


taranis
addikt

Nem akartalak összezavarni első körben saját változóval, ezért írtam az Autovoice által gyárilag átadott értékeket, de akkor legyen, vegyük végig az eredeti példámat, részletesen:
1. Hozz létre egy új parancsot, "Időzítő" néven
2. Válaszd ki az eseményt, legyen ez a "Külső alkalmazások" alatt lévő "AutoVoice Recognized"
3. Ekkor feljön egy ablak, ahol a recognized eventet testreszabhatod, tehát megszabhatod, hogy mit csináljon az AutoVoice a felismert szöveggel, mit adjon neked oda, mit nem, stb.
4. Ebben az ablakban pipáld be az Event behaviour-t
5. Szintén ebben az ablakban írd be (macskakörmök nélkül) a command filterbe, hogy "időzítő (?<perc>.+) perc"
6. Még mindig ebben az ablakban, pipáld be, hogy Use Regex
7. Pipáld be az ablakot, itt kész vagyunk.

Ezzel eddig annyit értünk el, hogy ha a Recognize shortcutra (ami androidos widgetként érhető el) nyomva azt mondod az AutoVoice-nak, szavakkal, hogy "időzítő kettő perc", akkor el fog indulni a parancsod, és csakis akkor fog elindulni, ha a command filterben leírni patternre találat van. Tehát ha azt mondod neki, hogy "teszt", akkor nem indul el a parancs. Mondjuk egy dialógus ablakos akcióval teszteld, ahol az üzenet egy "perc" nevű változó értéke. Fontos kijelenteni, hogy ezt NEM én hozom létre, hanem a megadott pattern alapján az AutoVoice hozza létre, és Tasker alatt ez %perc-ként látszott. Másik példa, ha az AutoVoice command filtered ez:
Turn lights to (?<level>.+) in the (?<room>.+), akkor Tasker alatt lesz egy %level, és %room változód.

De tegyük fel sokkal egyszerűbb tesztet akarsz, aminél nincs filter, és ahol minden felismert dologra elindul a parancsod. Ekkor hagyd ki az 5-ös és 6-os pontot. Az AutoVoice ilyenkor is csinál neked pár gyári változót (Tasker alatt legalábbis), az egyik a %avcomm, amibe beleteszi a teljes felismert szöveget, szűretlenül.

Remélem most már érthetőbb voltam, de leírok bármit, ha a végén működni fog :)
Nekem amúgy az a sanda gyanúm, hogy az AutoVoice plugint kifejezetten Taskerhez készítették, ami azt jelentené, hogy képes benne változót létrehozni. Azért persze reménykedek, hogy az E-Robottal is összehozható.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.