Hirdetés
- Reklámmentesítés HyperOS-ben Xiaomi/POCO/Redmi
- Asszociációs játék. :)
- Mennyi az AnTuTU maxija a POCO X6 PRO 5G-ben a Mediatek Dimensity 8300 Ultrának?
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Hiányzik a gamer érzés
- CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT.hu
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
fraba
aktív tag
Sziasztok!
Kb egy hónapja vettem egy Raspberry-t a malnapc.hu-tól. Gondoltam, hogy kicsit elszórakozgatok vele, tanulgatom,. Nem hajt a tatár, ahogy eddig se hajtott (most vettem elő a vizsgaidőszak miatt másodszor), de rájöttem, hogy így elsőre túl nagy fába vágtam a fejszémet. Ős windowsos révén igencsak hozzászoktam a next-next-next-finish-hez, amihez valljuk be, nem túl nehéz..
Itt viszont konstatálnom kellett - amit amúgy már alapból is tudtam, csak ha megtapasztalja az ember, hogy húú bammeg, télleg..! -, hogy nem úgy megy az élet, mint Win-en. Egy programot se tudok feltelepíteni rá. Egészen konkrétan a teamviewerrel próbálkozom, de nem megy.
Mint már kitalálhattátok, teljesen fű vagyok ehhez a világhoz, így a szíves segítségeteket szeretném kérni!. Hogy milyen disztró fut rajta (én magam raktam fel egy előre preparált SD kártyáról, amit a pi-vel együtt vettem), azt se tudom. Itt egy kép, ez hátha segít..
Bármi hasznos tippet, parancsot, tutorialt szívesen veszek. Elvégre tanulni szeretnék, vagy mi.
Először ennek a végére kéne járni, elvégre is, ha nem az alapoktól kezd el építkezni az ember, abból később csak baj lesz... -
őstag
-
sztanozs
veterán
Szerintem a DTS hang miatt fekszik el. Mivel nincs rá liszensz így izomból kell dekódolnia a CPU-nak. Kis overclock-kal talán megoldható: [link]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
-
wassermann
Topikgazda
Amíg a hardveres videodekódoláshoz való licenszeket nem veszed meg, a videót "izomból" kell dekódolnia. Ezeket meg kéne venned!
Plussz ha jó a tápod szerintem is nyugodtan húzhatod (van benn hővédelem). Itt vannak az én tök stabil beállításaim a config.txt-mből (az, hogy a RAM 500-on megy, mindenen nagyot "tol"):
over_voltage_sdram=3
over_voltage=6
arm_freq=1000
core_freq=500
gpu_freq=500
sdram_freq=500[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz wassermann #6957 üzenetére
A H.264 codec licensze benne van a PI árában. Codec-licenszet csak VC-1 ill. MPEG2 tartalmak esetén kell vennie. [link]
[ Szerkesztve ]
-
OddMan
őstag
válasz wassermann #6957 üzenetére
Melyik *BMC Linux-ot használod?
''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''
-
schferenc77
aktív tag
Sziasztok!
Teljesen kezdo vagyok PI-ben, de mar regota elo-elo jon bizonyos temaknal. Szeretnek egy olyan zenelejatszot epiteni, ami:
- lejatszik sima es mp3 cd-ket
- lejatszik nasrol mp3akat
- lejatszik internetes radiokat
- sajat erintokepernyoje van, amivel lehet vezerelni ( valasztas a fentiek kozul, hangero etc)
- extrakent fm radiokat is lehet vele fogniTisztan elmeletben egy xbmc-re epulo disztro-ban gondolkodtam, kulso usb-s hangkartyaval, arra egy normalis hangfalpar (2.1 eleg) kotve (esetleg BT-s hangszorok). Lattam letezik pi-re erintopanel is. Az egeszet pedig egy fa vagy fem egyedi hazba pakolnam.
Gyakorlatban merre induljak el? Esetleg valaki tud ebben segiteni? A hattere az egesznek az, hogy van otthon egy Philips MCI298-as galozati zenelejatszo, ami tok jol szol, de doglodik, egy uj megy 100+ arban van. Ehhez kepest a pi szerintem felebol megallna es csereszabatos alkatreszekbol osszehozhato.
Otlet?
-
Peter789
senior tag
válasz schferenc77 #6963 üzenetére
7" LCD panel HDMI bemenetes vezérlővel és USB-s érintőpanellel már 60$ körül van ebay-en - kérdés hogy az érintő vezérlője telepíthető e linux alá, de amennyire tudom ez egy elég "szabványosított" platform, legalábbis az összes kínai az empia egalax klónjaként viselkedik szóval illik működnie, legfeljebb a kalibrálást kell win PC-n elvégezni
A stream lejátszás simán megoldható. CD-vel még nem foglalkoztam de valószínűleg az is járható. Kérdés hogy tudja e adatként beolvasni az audio CD-t és úgy megszólaltatni a hangkártyán, vagy valahogy a lejátszó analóg kimenetét kell belemultiplexelni a hangkártya kimenetébe...
Az FM rádióra több lehetőség is van, de érdemes vele szórakozni? Mostmár a legtöbb FM adó megtalálható valahol stream formájában is... Ha mégis bajlódnál vele, akkor létezik többféle megoldás, ha pl felhajtasz valahonnan egy ilyen referencia vevőt akkor ez egy USBHID vezérlőfelület + standard USB hangkártyaként viselkedik. A vezérlését persze valahogy meg kell oldani szoftverből, de van hozzá referencia anyag. Esetleg más alternatíva lehet egy filléres TEA5767 alapú analóg kimenetű FM modul is - I2C-n lehet nagyon egyszerűen vezérelni, talán ha rákeresel akkor még XBMC plugin is akad hozzá... A hangja messze van a hifitől de az FM úgyis olyan amilyen... Az automatikus csatornakeresése nálam elég gyenge, szeret átugrálni sokmindent mint az olcsó FM vevők általában, de ha fix frekvenciákat adok neki akkor azokat stabilan tudja venni. Grafikus frontend-em nincsen hozzá, csak játszottam vele egy primitív C programmal...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában: http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora
-
stopperos
senior tag
válasz schferenc77 #6963 üzenetére
Disztró esetleg http://www.woutervanwijk.nl/pimusicbox/
"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy
-
OddMan
őstag
RaspBMC-ben be lehet azt állítani, hogy ne 24 Hz-el hajtsa meg a képmegjelenítőt, hanem 23.976 Hz-el?
A PC-m ezt simán tudja, tehát a 24.000 fps-es filmek esetében 24.000Hz-el a 23.976 fps-es filmek esetében pedig 23.976Hz-el hajtja a videokártyám a képmegjelenítőt.''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''
-
longwild
aktív tag
Sziasztok!
Ide is elkeveredtem, jó nagy köröket téve. Raspberry Pi esetén még kezdő vagyok, így lehet, hogy az alábbi kérdéseim valamelyike nem lesz túl illő, előre is elnézést értük.
Nos gondolkozom egy NAS-ról lejátszó kütyü vásárlásában, építésében. Erre jött lehetőségként a RaspPi rev2 512MB.
Kérdéseim:
1 XBMC futtatását tervezem (és CSAK ezt). Milyen problémákra kell számítanom?
2 Milyen oprendszer érdemes feltennem alá?
3 A sok helyen hozzá kínált mini USB-s Wifi hogyan működik? 4m lenne a táv a routertől, elegendő lesz hozzá? A kapcsolata stabil, 2-3 órányi filmezést bírni fog?
4 NAS oldalon olvastam, hogy NFS használata ajánlottabb, mert a klasszikus WIndowsos SMB több procit eszik a Piben. Mennyire lehet ez aggasztó film nézés közben?
5 Remote control esetén mi ajánlott XBMC-hez? Billentyűzetes, touchpados wifis megoldás vagy infrás hagyományos távirányító?Köszönöm válaszotokat előre is!
szoftver szakmabeli && Beverly250
-
Hyperion
senior tag
válasz longwild #6967 üzenetére
Helló!
Először is fogadd el, hogy nem lesz rakéta!
A filmlejátszás folyamatos, de az ablak + menük működése meg-meg döccen.1 15-16GB fölötti filmlejátszás akadozhat. Ha HDMI-s erősítőd van, ami ki tudja kódolni a DTS hangsávot akkor nincs gond. Ha a jacken kiadott hangot szeretnéd használni akkor viszont számold bele, hogy lehetőség szerint a DTS hangokat kerüld el, ugyanis codec licenc hiányában processzor kódolja ki, ami nem jó.
2 Openelec, vagy RaspBMC /Ha kezdő vagy akkor inkább az első/
3 Ezzel nem lesz gond, ha támogatott a Wifi dongle.
4 Javasolt! Minél több feladat zúdul a procira, annál biztosabb hogy akadni fog a film.
5 Én személy szerint az USB-s MCE távokat javaslom. HP,Lenovo,Philips stb. Wifi-s telefonos/táblás progik jók, stabilak, de szerintem rossz hogy nem érzem a gombokat.Remélem segítettem!
-
longwild
aktív tag
válasz Hyperion #6968 üzenetére
Köszönöm a segítséged!
Mi a helyzet a klasszikus divx/xvid anyagokkal?
OPENElecet terveztem, csak vártam, hátha mondtok jobbatLáttam tápellátásra megoldásokat, hogy a TV USB-ről veszi le a matériát. Ezt a miniusb-n toljuk bele igaz? Tehát a két USB-je szabad. Az egyikbe mehet a WIFI dongle, a másikba egy IR billentyőzet vagy ilyesmi?
szoftver szakmabeli && Beverly250
-
Hyperion
senior tag
-
wassermann
Topikgazda
-
Hyperion
senior tag
válasz wassermann #6971 üzenetére
Valóban kényelmesebb, viszont a HTPC-zés lényege az, hogy felejtsük el PC idegesítő perifériáit, és csak egy távirányítóval élvezzük a tartalmat.
-
schferenc77
aktív tag
válasz Peter789 #6964 üzenetére
Az FM rádióról közben lemondtam, minden megvan internetes rádióban is, ami kellhet.
Igaz, nem Raspberry, de találtam olyan lapot (radxy rock), amin fut Android is, ott meg már gondolom nem akkor gond egy xbmc-t vezérelni.
Egy usb-s slim slot-in-es CD-t rádugva a PI látja nem? Kérdés, hogy kell-e valami extra, hogy tudjak lépkedni a zeneszámok között, vagy sem?
Érintő panel: soha nem fogtam még ilyet a kezemben, de a képeket nézve külön van az LCD megjelenítő, és előtte egy rétegben az érintőpanel? Milyen minőségű képet ad egy ilyen panel? Nekem csak a kezelőfelület miatt kellene, reményeim szerint egyszerűbb, mint külön fizikai gombokkal szenvedni.
-
DeniL
tag
válasz wassermann #6977 üzenetére
Yatse - XBCM remote progi androidra tökéletesen helyettesíti a billentyűzetet és az egér hiányát szerintem. Kereséskor előhozza a saját billt, a virtuális nyilakkal tökéletesen elnavigálsz bárhová. Listázza a médiatartalmakat, tehát még el sem kell navigálnod, a tv-n, elég a készüléken, majd ráböksz a lejátszásra és már indítja is.
-
longwild
aktív tag
Háhh ez nagyon állat 😃
Most már rakom össze fejben, hogy mit, honnan, mennyiert.
Viszont van meg ketsegem, hogy miert jobb ez mint egy brazos, illetve ahhoz kepest milyen kompromisszummal jar?
Pro:
Kisebb, kevesebbet fogyaszt, tvusbrol tapolhatoCon:
Korlatozott xbmc menutwljesitmeny. Ez meg nem tiszta, hogy mennyire fog zavarni vagy nem erdekelni...A wifis dpnglera mondtátok, hogy tuti jó.
A remote is megvan.
Tápot a miniusbn a tvrol kapja, így nem kell neki külön táp...Egyelőre ezek vannak fejemben raspiről...
Bárhol tévedek, vagy kiegészítenétek, szóljatok!
szoftver szakmabeli && Beverly250
-
flegga92
senior tag
Sziasztok!
Hosszas utánajárás után úgy döntöttem, hogy beszerzek egy ilyet a laptop kiváltásara(tableten neteznék csak a torrent miatt megy). Linuxból abszolút kezdő vagyok, csak párszor használtam 1-2 dologra android piszkálgatása miatt amit winen nem lehetett megoldani. Nappal és éjszaka torrent menne, de csak az aktuális pár sorozatepizódot szedné/töltené, estefele pedig 1-2 x264 epizódot megnéznék SD de max 720p felbontásban. (Ha komolyabb filmet néznék akkor rádugom a vinyót a tv-re a Samsung eddig nekem megevett mindent, ext4 vinyóról is játszik). Igazából egy NAS lett volna eredetileg a terv, de a 30-40e ft-os egy sem támogatta DNLA-n keresztül a feliratot, plusz a torrent kliensük ahogy a tulajok véleményből kivettem, rosszabb mint Rapsinak. Ha megszeretem valószínűleg beszerzek egy A verziót csak torrentre, a másik marad lejátszónak. Milyen rendszert ajánlotok erre? Torrent kliensek közül melyik vált be nektek a legjobban? Akár 2 külön rendszer is lehet nem kell a letöltésnek menni filmnézés közben. Valószínűleg fogok csinálni ambilight világítást, illetve hőmérőket szeretnék a szobákban.
A gépet a Farnelltől vettem, először felhívtam az FDH-t és mondta az eladó, hogy náluk 10e környékén van nettóba, de megrendelhetem közvetlen a Farnelltől is mert valószínűleg olcsóbb lesz onnan (nagy készletet halmoztak fel, kint lement az ára) részletesen elmagyarázta a lépéseket. Itthon 12e+szállítással jött volna ki csak az alap, én pedig 8gb sd kártyával kapom szállításostól durván 13e ért. Sd nélkül egy ezressel olcsóbb lett volna. Egy visszatáplálós USB hubot kéne beszereznem még, majd visszaolvasok, hogy kinek milyen van.
Szerk
Mennyi idő alatt szokott megjönni? Van még készleten bőven. Sajnos 17 óra után rendeltem pár perccel így csak holnap adják fel.[ Szerkesztve ]
-
longwild
aktív tag
válasz wassermann #6982 üzenetére
Jó kérdés...
Egy 2.5" Seagate freeagent go 320GB képes menni rajta. A tv samu le32b550...
Nem talaltam egyik eszkozrol sem tuti infot ilyen teren... 😰
[ Szerkesztve ]
szoftver szakmabeli && Beverly250
-
Peter789
senior tag
válasz schferenc77 #6976 üzenetére
Sokféle alternatíva van mostmár - én a cubietruck-al szemezek nagyon a natív gigabites LAN-ja és SATA portja miatt, de egyelőre hagyom mert nincsen időm rá, mire sorrakerülne addigra biztosan találnék jobbat / olcsóbbat / okosabbat
Az érintőfelület lehet egy vékony üveglap vagy egy többrétegű vastag fóliaszerkezet is, illetve ez lehet különálló darab vagy lehet az LCD panel fémkerete alá egybeépítve is. Továbbá tartozik még hozzá egy többnyire USB-s illesztőmodul is. Ezek szinte mind rezisztív elvűek, és többnyire nincsen multitouch se - ha 4 vezetéke van akkor 1 pontos, ha 5 akkor több. Kapacitívból sajnos cirka zéró a választék - mindenféle tabletalkatrész formájában ugyan kaphatóak a felületek, de ahhoz nem lesz vezérlő modul...
(#6983) flegga92
Ha GMT 4pm vagyis a mi időnk szerint 17 óráig rendelsz akkor másnap hozza a UPS futár - ez a szolgáltatás, nem a posta Ha ebből pár perccel kicsúsztál akkor szerencse kérdése...
(#6984) longwild
Szerintem ne nagyon számolj a TV-ről tápolással, főleg ha még WiFi-t is dugsz rá.
Pi vs. Brazos: utóbbi alkalmas netezésre, a torrent/NAS/DLNA is gyors ha ilyet akarsz, cserébe számottevően nagyobb a fogyasztása. Ha napi 24 órában járatnád háttértár célból akkor számíthat már a fogyasztásbeli különbség, de ha alapjában véve standby-ban vár és időnként bekapcsolod akkor egyértelműen az x86-ot választanám...
[ Szerkesztve ]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában: http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora
-
vkp
aktív tag
Korábban valaki írta, hogy házvezérlést akar csinálni pi+arduino-val. Lett abból valami?
-
azbest
félisten
eh, meglett hogy mitől instabil az 512-es raspim. Az smsc chip az amihez ha hozzáértem, akkor azonnal eldobta a fájlrendszert. Már nem arra gondolok, hogy elrontja, hanem szimplán mintha kihúznám az usb merevlemezt, amiről fut. Nyakonöntöttem fluxszal és pici hegyű pákával végigmentem mind a 64 ponton ahol forrasztva van. Így már nem fagy ha megérintem a chip hátát. Viszont a mellette lévő nyákon is van olyan pont, amit megérintve leválik a winyó. Ezt nem tudom kipróbálni a régi pin mert ott nem férek oda a bordáktól.
Erre mondta haver, hogy ne fogdossal Igaz, de a hőingadozás is bekavarhat ha kontaktos valami. Így tehetek rá bordát és remélhetőleg nem fagy le attól, ha hozzáérek mert arrébb akarom tenni.
Azért játszom a merevlemezzel, mert nagyobb programokat akarok lefordítani. Cross compile kapcsán egyébként egy jó blogbejegyzést is találtam. Ő hálózaton felcsatorja a pi fájlrendszerét linuxos gépre és cross-compileval fordít. [link] Én első körben magán a pi-n szeretnék ezt-azt cross toolchainnel icecc segítségével bevont pécével. Bár való igaz, pécén fordítani hatékonyabb.
[ Szerkesztve ]
-
stopperos
senior tag
Megjött az AM2302. Hétvégén be is üzemelem, már csak egy ellenállás kell hozzá.
"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy
-
wassermann
Topikgazda
"RaspBMC-ben be lehet azt állítani, hogy ne 24 Hz-el hajtsa meg a képmegjelenítőt, hanem 23.976 Hz-el?"
RENDSZER > BEÁLLÍTÁSOK > VIDEO > KÉPFRISSÍTÉSI FREKVENCIA IGAZÍTÁSASA A FILMHEZÉn egyébként ha nem tudja akkor sem veszem észre: hogy 41 másodpercenként dupláz 1 képkockát : )
[ Szerkesztve ]
-
stopperos
senior tag
válasz balaaa88 #6991 üzenetére
Úgy írtam meg a munin plugint, hogy addig olvasson 1 másodperces szünetekkel, ameddig nem kap rendes értéket. A grafikonon a hibás olvasást is loggolom.
Majd ha lesz egy normális adatsor, akkor lehet írok megint."What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy
-
balaaa88
aktív tag
válasz stopperos #6992 üzenetére
Én azért hagynék neki egy minimum 3 másodperces szünetet a kiolvasások között:
3.Read the sensor minimum time interval for the 2S; read interval is less than 2S, may cause the temperature and humidity are not allowed or communication is unsuccessful, etc..
4.Temperature and humidity values are each read out the results of the last measurement For real-time data that need continuous read twice, we recommend repeatedly to read sensors, and each read sensor interval is greater than 2 seconds to obtain accurate the data.[ Szerkesztve ]
-
DeniL
tag
Üdv!
Mostanság rendesen szívok ezzel a torrentezés témával RaspBMC alatt. Többetekkel beszélgettem már róla, tanácsot kértem, nem igazán jutottam azóta sem előrébb, bele is fáradtam, hanyagoltam a dolgot. Azóta sem tudtam érdemi változást összehozni a rendszeremen, így hát így használom. Hol 50kb/s-el töltöget, hol 600-al...hol "üresjárat van pár óráig, holott van annyi seeder, mint a fene..."
De mivel kicsi a fogyasztása, nem érdekel, hogy sokszor üresen jár. Egy dolgot viszont mostanság megfigyeltem. RasBMC a rendszer, de leállítom alatta az xbmc-t, hogy még az se egye a procit fölösen. Elindítom a torrenteket, transmission alatt, egyszerre csak 1 tölt, a többi seedben (30db 1-10GB közöttiek).
És az egész hálózat itthon lebénül. Eleinte nem foglalkoztam vele, de mikor már többedik családtag szól, hogy valami nincs rendben, hamar rájöttem a Pi okozza.Tehát bekapcsolom, töltöget a maga kis lassú sávszélén aminek okát nem értem. 20 megabites a netem, a maximális letöltési sebességem ~2200-2400 kb/s. A szerencsétlen pi ehelyett 50-500 között ingadozva kínlódik, de úgy lebénul itthon minden, hogy a weblapok nem jönnek be, youtube beakad. Ha elindítok egy letöltést egy másik gépen, akkor ~100kb/s-el kínlódik (holott még lenne 1,5 megám rá) és nem csak kifelé van gond, hanem befelé is. Azaz a belső háló a gépek között lehal. Megák helyett 50-100kb/s-el másolok belső hálón. A Pi-t ssh-n érem el, bejelentkezek, mire beütöm a "top" parancs 3 karakterét és megjelenik a kijelzőn és beveszi az entert, az egy jó 8-10 másodperc. Először azt hittem annyira teker a proci, hogy már lassú a gépelés is, de hamar rájöttem, hogy a hálózattal van gond.
Kikapcsolom a Pi-t, elindítok egy torrentet az asztali gépen, tölti a teljes sávszéllel és nem rohad le a hálózat, bejönnek még mellette is a weblapok, és a belső háló is elfogadható sebességgel bír.
Az addig világos, hogy valami gebasz van nálam a torrentezés sebessége miatt, amibe mostanság beletörődtem, ha lesz energiám, újra nekifogok az elejétől (kipróbálom hogy a rendszer újra sd-ről fut és pendrive-ra megy-e a maximális letöltési sebességgel a torrentezés, azután visszakötöm a hubot és rajta a vinyót, stb...)
De, hogy miért öli meg az egész hálót, egyszerűen nem tudom kideríteni. Így mostanság csak éjszakára hagyom ott, mikor senki sem netezik. Van valakinek esetleg valami ötlete, merre felé induljak el? Hogy tudnám kiszűrni, hogy mi lehet a gond?
[ Szerkesztve ]
-
stopperos
senior tag
-
OddMan
őstag
válasz wassermann #6989 üzenetére
Ezt próbáltam, de nem 23.976Hz-re hanem 47.952Hz-re állítja a képmegjelenítőt, ami persze nem lenne baj, de néha így is akadozgat a kép, ha mozog a kamera.
Az "A/V sync method" résznél az "audio clock" mit csinál?
Ez hasonló, mint amit a reclock csinál pc-n?[ Szerkesztve ]
''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''
-
Drótszamár
őstag
Szia!
Szerintem a routeredet öli meg. Lehet hogy túl sok neki az aktív tcp kapcsolat?
Ki tudod próbálni pl haverod routerével?Igazából én sem tudom mi a gond, de én is találkoztam már hasoló problémával. Wifin keresztül egy webkamera képét nézegettem a belső hálómon, és ez totál megölte a routert. A ping az egekbe ment, alig volt sávszél kifele, pedig a webkamera 640*480 volt, és 1 fps-sel frissített. Másodpercenként kb 30-50 kbyte adatot kellett áttolnia a belső hálón.
Webcam lelövése után egyből megjavult.
Nekem egy TP-Link WR541G / 542G v7 produkálta ezt.
( 2b || !2b ) az itt a kérdés...
-
wassermann
Topikgazda
Amit írsz, igen: szerintem is valami olyan, mint a reclock. A hangot húzza a videó mellé.
Nem vagyok egyáltalán biztos benne, hogy a beállítással van a gond. Ki kellene próbálnod 480*640-es 23,976-al is. Ha ott is akadozgat, akkkor beállítás (vagy szoftver) hiba, ha ott nincs ilyen gond, akkor tisztán sok a Pi-nek a dolog . (
-
lord.lakli
őstag
válasz Drótszamár #6997 üzenetére
Szeritem TP-Link-ek sajátossága ez sajnos. Nálam is több különböző típussal hasonlóak a tapasztalatok. Egy újraindítás segíteni szokott.
-
DeniL
tag
válasz Drótszamár #6997 üzenetére
Ez a csere sajnos nem igen játszik, mert már nincs külön modemem és routerem, hanem a t-home cserélte ki egy "egybeneszközre", valami pirelli dobozka, amiben a modem+wifis router egyben van.
De a Pi-n kívül eddig semmi sem ölte még így le. Akkor gondolom ezek után valami gebasz a transmission beállításaival van. Én a vzoltan által megosztott beállításokat használom. Melyik lenne az az érték amit csökkentenem kellene, hogy ne legyen ennyi aktív tcp kapcsolat?
http://pastebin.com/L3sDGKj3
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ!!! GAMER PC SZUPER ÁRON: Új RYZEN 7 5700G - RADEON GRAPHICS - Új 16/32GB DDR4 - GAR/SZÁMLA!!!
- AMD Gamer Config: Ryzen 9 7950X3D, 32 GB DDR5, 7900 XTX 24GB, 3TB SSD+ 2TB HDD
- Új, garanciális AMD Gamer Config: Ryzen 5 7600X, 32 GB DDR5, RTX 4070 Super 12GB, 1TB SSD
- ASRock X670E Taichi Carrara + AMD Ryzen 7 7800X3D
- Amd itx félkonfig
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest