- Luck Dragon: Óraátállítás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- hcl: Könnyű légierő
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Doky586: Windows telepítés utáni beállítások
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
t72killer
titán
válasz
t72killer
#33184
üzenetére
Korrekció, az a fránya 15perces szerkesztési limit
. Szóval a gmail webes felületén (ami nem mellesleg 80 mega fölött zabál, csak azért, hogy elolvassak 3 sornyi mailt) az ublock nyer utcahosszal. Annyira, hogy Adguard mellett gmailben majdnem sikerült szétfagyasztanom szegény Pi-t
-
t72killer
titán
válasz
t72killer
#33183
üzenetére
Egy rövidke megfigyelés az erőforrásfelhasználással (htop parancs) kapcsolatban: a beépített ublock origin lényegesebben több RAM-ot eszik, mint az Adguard. Konkrét 5-6 tabos kísérletben kb 50 vs 30MB volt az eredmény, elsőre azt hittem, hogy fordított a helyzet, de aztán észrevettem, hogy inkognitóban nem volt bekapcsolva az ublock...
-
t72killer
titán
válasz
Murdock1981
#33182
üzenetére
Winyónál az írások száma effektíve végtelen lehet. Legalábbis a NAND sok nagyságrenddel korábban pusztul meg, pláne, ha a wear leveling nincs a csúcson.
Itt javasolják a naplózás kikapcsolását/effektíve ext2-re visszatérést. Mennyi írás lehet ez egyáltalán?
-
Murdock1981
tag
válasz
pube111
#33179
üzenetére
Évek óta torrentezem pc-n illetve laptopon, igaz nem 7/24-ben, de sokat ment, viszont az elmúlt félévben 7/24-ben és az 500-as 2.5-ös hdd-nek semmi baja közel 1000-nap üzemidővel. A kamera rendszerben 3.5-ös 1TB 7200-es sima Toshiba van, másfél éve megy 7/24-ben, köszöni jól van. Karácsony óta használom a Pi-t, pár hete raktam bele egy másik 3.5-ös 1TB 7200-es sima Toshibát, kb 300 nap üzemidővel. Szvsz a hdd-nek pont bírnia kellene ezt a felhasználást.
Egyébként pont erre a toshibára 2 év gari van. Ha két év után kipurcan és vennem kell 12 ropiért másikat, ám legyen. A fontos adataimat meg szinkronizálja a Mega. -
t72killer
titán
válasz
pube111
#33179
üzenetére
Azért a 2.5"-os winyók szokták bírni a nyúzást, nekem pl a szerverként használt eeePC-ben évek óta pörög egy 500gb-os példány.
A winyóval a fogyasztás a fő bajom, pláne, ha 7/24 megy. nincs 230V, napelem, ólomakksi és sokszor felhős idő van.
Az utolsó percben élő rendszerkép nem fontos, lévén elég statikus a berendezkedés: egyszer beállítom, feltelepítem, utána szépen töltögeti a kamera képeit a gdrive-omra/ad konfigurálási lehetőséget a kamerához. Max a biztonsági frissítések miatt jó, ha az aktuális rendszerkép töltődik be a backupból.
-
pube111
senior tag
válasz
Murdock1981
#33177
üzenetére
Ha a hdd-n van az os, akkor sokkat többet pörög. Az se jó.
-
BoB
veterán
válasz
huliganboy
#33150
üzenetére
udev szabályt kell létrehozni.
Libre elec-ben ennek a fájlnak mi a tartalma?
/etc/udev/rules.d/99-udisks2.rules -
cigam
titán
válasz
huliganboy
#33170
üzenetére
A mount parancsnak mi a kimenete? Az /etc/fstab fájlnaki mi a tartalma?
-
t72killer
titán
válasz
Murdock1981
#33169
üzenetére
Tudtommal két usb forrás között megy a raidelés, de úgy nemigazán, hogy az egyik a kari a beépített olvasóban van. Tudom, ez csak 7/24 nyúzott gépecskéket érint.
-
t72killer
titán
válasz
Murdock1981
#33167
üzenetére
Beépített olvasó és usb-sre dugott között tudsz raid1-et csinálni
? -
pube111
senior tag
Lehet valahogy skype-ot futtatni libreelec+kodi rendszeren?
-
t72killer
titán
válasz
azbest
#33161
üzenetére
Az irreverzibilis modokat egyelőre kihagyon
. Viszont ahogy nézem, legalább van tiszta usb boot a 3b+ modellen.. -
válasz
kovbandi82
#33162
üzenetére
Nem, a kodiban.
Video beállítások / Lejátszás /
Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz -> innen kiveszed a jelölést. -
azbest
félisten
válasz
t72killer
#33156
üzenetére
Valószínűleg nem.
- a kártyahibát hogyan érzékelné.. ha nem fagy le teljesen, akkor legfeljebb valami saját monitorozo megoldással próbálhatsz reboot-ot kiadni. De ettól nem tűnik el a kártya, ha talál rajta olvasható rendszert, akkor arról próbál indulni. Ha lefagy, akkor elvileg a pi tartalmaz hardveres watchdogot, ami fagyás esetén x idő után újraindítja a pit - régen használtam, nem tudom most mennyire jó, de gondolom továbbra is megvan.
- meg kell nézni, hogy mi a boot sorrend, ha több eszköz is jelen van. Ez valahol a pi hivatalos leírásában megvan. A pi verziókat és a mód aktiválását is figyelembe kell venni.
Úgy látom az újabb pi-k esetén a gpio megfelelő konfigurálásával hardveresen is megadható, kihagyjon-e valamilyen boot módot. Viszont ez is beég a hardverbe és azokat a gpio-kat nem tudod másra használni utána.[link]
-
válasz
kovbandi82
#33159
üzenetére
Úgy kell beállítani, hogy a tv váltson a lejátszott videó képfrissítési frekvenciájára, ne a lejátszó a tv-ére.
-
t72killer
titán
Igen, kérdés, mi van a "köztes" esetekkel, amikor bad sectort kap egy később használt rendszerfájl
? valszeg marad akkor a raid1.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Parfüm topik
- HDD probléma (nem adatmentés)
- LEGO klub
- Idén lesz tíz éves az AMD Socket AM4 foglalat
- BMW topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- PlayStation 5
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- Ryzen 7 5700X / RX 6800 16GB / B550M WIFI / 32GB RAM 3600Mhz / 1TB NVMe SSD / 650W GOLD
- RYZEN 7 5800X +hűtött VRM-es A520M/B550M lap +16GB hűtőbordás DDR4 kit! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- SFF PC - 14. gen./ 32 GB DDR5/ 250 GB SSD/ Gt 710
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 2600 / GTX 1070 8GB / 16GB DDR4 / 128SSD + 500GB HDD!
- S. Mario PC! Hogy fusson a Super Mario! I5 14400F / RX 6900XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

. Szóval a gmail webes felületén (ami nem mellesleg 80 mega fölött zabál, csak azért, hogy elolvassak 3 sornyi mailt) az ublock nyer utcahosszal. Annyira, hogy Adguard mellett gmailben majdnem sikerült szétfagyasztanom szegény Pi-t
?
. Viszont ahogy nézem,

wassermann