Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) consono válasza consono (#16050) üzenetére


consono
nagyúr

Bent a cégnél tökéletesen működik a monitorba épített USB HUB-ból minden :/ Hát, akkor kerítenem kell másikat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16052) vargalex válasza consono (#16051) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mert a monitorba épített USB hub az egy aktív eszköz.
Nálad pedig ugye passzív van, aminek magában is van valamennyi fogyasztása + a rá csatlakoztatott eszközök.

Alex

(#16053) consono válasza vargalex (#16052) üzenetére


consono
nagyúr

Annyi szerintem nem lehet, hogy 2 A ne legyen elég eszközök nélkül. Ráadásul ha rádugom a HUB-ra az egeret, az elkezd világítani, de a dmesg nem mutat semmit és pár másodperc után le is kapcsol az egér. Persze bármi lehet, megpróbálom megtáplálni a kis HUB-ot, hátha az segít.

"In God we trust. All others must bring data"

(#16054) vargalex válasza consono (#16053) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem olvastam a Zero specifikációját, de kétlem, hogy jobban (vagy akár csak pont ugyanannyira) terhelhető az USB-je, mint a PI-nek. Azaz attól, hogy te 2A-el táplálod, USB-n lehet, hogy csak 500 mA-t (esetleg kevesebbet) tud.

Alex

(#16055) schawo válasza consono (#16053) üzenetére


schawo
titán

The USB ports on a Raspberry Pi have a design loading of 100mA each
Minden bizonnyal a Zerónak sincs komolyabb ellátása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16056) azbest válasza schawo (#16055) üzenetére


azbest
félisten

Ez egy nagyon régi, legelső verziós raspberry volt. A pi zero betápja majdnem olyan, mint a pi2-nek. Viszont a kimenő usb-hez nem hiszem, hogy van táp szabályzó chip, képről nem vagyok benne biztos.

(#16057) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Na, a raspberry pi alapítvány jól befűtött a C.H.I.P.-nek.
A C.H.I.P. gyártói eredetileg 39 USD-s áron szerették volna piacra vinni a terméküket, így, a Zero megjelenésével viszont nem fognak kapkodni a C.H.I.P.-ek után, kivált, hogy a Zero valóban csak 5 dollárba kerül, ráadásul kapható is, úgy-ahogy:

Itt egy összehasonlító cikk:

http://makezine.com/2015/11/28/chip-vs-pi-zero/

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#16058) RoundRobin válasza azbest (#16056) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Viszont a kimenő usb-hez nem hiszem, hogy van táp szabályzó chip, képről nem vagyok benne biztos."

Lehet, hogy benne van a SoC-ban. Elképzelhető, hogy az A verziónak - és a többinek a terhelhetősége - azért lett korlátozva, mert az alaplapi huzalozás nem bírta volna el a fél ampert, esetleg azért, mert a fél amper magasságában felléptek olyan zavarok amelyek a SoC anomáliájához vezettek, vezethettek.
Persze ez csak feltételezés. De nyilván oka van a limitnek.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#16059) tvamos válasza RoundRobin (#16057) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem meg mindig jobban tetszene a C.H.I.P. De mindegy is, mert semelyiket nem tudom megvenni. Az meg, hogy majd Januarban lesz, vagy Februarban, az nem van. Kar, hogy a Broadcom bedugta a banant a Hardkernelnek, az volt a legjobb, meg akkutolto is volt rajta.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16060) RoundRobin válasza tvamos (#16059) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Tulajdonképpen nekem is jobban megfelelne a C.H.I.P.
Az onboard flash és a wifi nagyon sokat dob rajta. Az I/O vonalak száma is 80. De, hogy mikor kerül kereskedelmi forgalomba? Az utánrendeléseket is csak jövő nyáron fogják tudni teljesíteni. Mikor lesz ebből akár a szomszédban is kapható termék? :/

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#16061) csubuka válasza RoundRobin (#16060) üzenetére


csubuka
addikt

És az OrangePi-PC? Tokkal vonóval 18,7 USD... oké mindenki allergiás az Allwinner SoC-ra, de szerintem alap dolgokra korrekt, legalábbis nekem megfelel. Ja és van rajta egy rakat normál USB csatlakozó...

(#16062) RoundRobin válasza csubuka (#16061) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Az orange is nagyon jó, sőt, lehet, hogy az a legjobb.
Akinek a kis súly a fontos, mert pl valami profibb drónt akar fabrikálni, annak a 9 gramos zero, a majdnem zero fogyasztásával nyilván jobb választás, de általános célokra az orange veri a mezőnyt az árával és a beszerezhetőségével sincs gond. Pláne, hogy az orange egy termékcsalád, van belőle vagy 5-6 féle.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#16063) csubuka válasza RoundRobin (#16062) üzenetére


csubuka
addikt

Igen én is úgy láttam, hogy csak úgy szórakozni az a legkorrektebb. Persze még nem érkezett meg, de lassan be kellene, hogy fusson :D Persze kell neki egy külön táp, a csatlakozót nem tudom honnan a legjobb beszerezni. Én csak szépen egy szabvány microusb tápkábelnek az egyik végét buherálnám át. Az a legkézenfekvőbb tán. Persze rendes microusb-s töltőfejet szerezni se egyszerű, nehezen bízok meg bennük. Lehet a legegyszerűbb gyorsba összepakolni egy kis tápot neki :D

Valamint ahogy írják sokan erre kell a hűtőborda alaphangon. Mondjuk mintha valami félresikerült alaphangon túlhúzás játszana ebbe bele, nem tudom, mindenki ír mindent, ha megjön kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#16064) RoundRobin válasza csubuka (#16063) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Persze rendes microusb-s töltőfejet szerezni se egyszerű,"

Dehogy nem. A vaterán keresd softgunner felhasználót, nála van 79 Ft-ért. Budapesti, pontosabban óbudai illetőségű.

Hűtőborda dolgában nem tudok mit mondani, esetleg kérdezd Azbestet a tapasztalatairól, neki van orange pi-je.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#16065) azbest válasza csubuka (#16063) üzenetére


azbest
félisten

Orange pi esten a support harmatos.
Eleve a legtöbb rendszerképet még módosítani kell, hogy adott változaton jól működjön (hw függő bináris konfig fájlt cserélni). A hűtés probléma azt hiszem az energiagazdálkodás miatt jön elő. Az ubuntu vivid képpel, ami alapból jó az opi pc-hez, hűtés nélkül is stabilnak tűnt. Ha kezd megizzadni, akkor visszavesz a sebességből.
Más rendszernél, androidnál meg valószínűleg fixen fenn marad magas órajelen, ami miatt lekapcsolnak a magok a hővédelem miatt. Még sajnos nem volt időm / energiám alaposabban foglalkozni vele. De elvileg ez az utolsó munkanapom idén és ideje saját hobbi projektekkel is foglalkozni. :) Ha lesz valami érdekes, akkor beírom a kártyapécé topicba .

[ Szerkesztve ]

(#16066) #214


#214
tag

Sziasztok! Nézegettem, hogy miket lehetne kihozni ebből a kis kütyüből és engem is érdekelne egy. Ismerkedni, tanulmányozni melyik "csomagot" vagy melyik Pi-t ajánlanátok egy kezdőnek? Asztali gép van itthon, annak a perifériáival (monitor, billentyűzet) használnám első körben. Előre is köszi a segítséget. :)

Szerk: Ha megoldható lenne, itthonról garisan beszerezni, az lenne a legjobb

[ Szerkesztve ]

(#16067) csubuka válasza RoundRobin (#16064) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a tippet!

Én azonban a komplett töltőre gondoltam, nem a csatlakozóra. Aztán sok a silány azokból sajnos. Túl nagy "zaj" a kimeneten, ilyesmik.

Sajnos nincs az illetőnek az átalakításhoz szükséges 1,7x4,0mm-es tápkábel csatlakozója...

(#16065) azbest: Köszi! Igen ezt úgy sejtettem, ámde ahogy olvasgattam a fórumukat mindenre van megoldás... csak mókolni kell rendesen. :D

(#16068) s_e_n_k_i válasza #214 (#16066) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Mindegyik Pi-nek HDMI kimenete van, szóval ha nincs olyan bemeneted a monitoron, akkor mindenképpen kell valami átalakító.
Mivel árban nincs túl nagy eltérés a Pi B+ és a Pi 2 között, mindenképpen Pi2-est érdemes beszerezned (mivel az A+-on nincs Ethernet és az USB is eléggé kevés, nem igazán javasolt).
Mo-n ha garancia kell akkor malnapc.hu vagy rpibolt.hu.

(#16069) lolka1980 válasza Celtis (#16043) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Magukkal tolnának ki mikor nem tudnák nézni a kedvenc sorozatukat. :)
Köszönöm.

(#16070) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Üdv!

Tervezem, hogy beteszek egy NAS-t itthonra a hálózatba és ha már így akkor legyen valami raspberry féleség is. (lehet nem ez lesz de a lényegen mit sem változtat):
Ti hogy oldanátok meg az 5.1-es hangot ?
van egy projektor ami fogad HDMI-t is és van egy 5.1-es hangfal szett.:
projektor:

hangfal:

Én amennyire lehet olcsón akarom megúszni, de jelenleg úgy látom megoldhatónak, hogy HDMI-n elmegy a hang a projektorba ott line out-ból kijön, bemegy egy külső hangkártyába (ami esetleg a pi USB-ről szedi az áramot, vagy USB-AC töltőről) onnan pedig csatornánként jack -> RCA kábelen be a hangfalba.

(#16071) envagyok


envagyok
veterán

Van vmi patch kodira openeleccel, amivel interlaced anyagok esetén interlaced kimenetre vált deinterlacing helyett? Rpi2-re és amlogic-os openeleccel kellene.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#16072) azbest válasza JackFeryll (#16070) üzenetére


azbest
félisten

A projektorból csak analog stereo jön ki, abból nek lesz 5.1 egy hangkártyával.

Egy többcsatornás usb hangkártyával a piről kimehet rōgtön az analóg 5.1. Viszont van akinél nagy hálózati forgalom mellett pattog.

(#16073) Junior45


Junior45
csendes tag

Sziasztok, én is csatlakoztam a Rpi 2 társaságához és jönnék is a kezdő kérdéseimmel:D jelenleg egy Raspbian Jessiet tettem fel op. rendszernek. Az lenne a kérdésem, hogy milyen torrent klienst és felhasználói alkalmazásokat ajánlanátok mint pl. média lejátszó, böngésző esetleg kezdésnek tippeket is szívesen fogadok. :)

(#16074) DarkByte válasza azbest (#16072) üzenetére


DarkByte
addikt

Esetleg HDMI audio extractor dobozzal meg lehet oldani. [link]
Bár nem egy olcsó mulatság.
DX-en úgy láttam van olyan variáns amelyen koax digitális kimenet van és fele ennyibe kerül. Ha az erőlködő tudja akkor esetleg még az működhet.

[ Szerkesztve ]

(#16075) huliganboy válasza JackFeryll (#16070) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Az 5.1-hez nincs lejátszód? Azon szokott lenni digitális bemenet.. onnantól meg mehet az "analóg" 5.1-be a hang... érdemes szétnézni lejátszók terén is, olcsóbban kijössz!

[ Szerkesztve ]

(#16076) MaCS_70 válasza s_e_n_k_i (#16068) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az FDH miért ne adna garanciát?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16077) Spuri2000 válasza JackFeryll (#16070) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Erősítővel... :DD

(#16078) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,

Elgondolkoztam én is hogy beruházok végre egy Rpi-re, viszont lenne pár kérdésem.
Tehát elsődlegesen arra kellene hogy NASként üzemeljen, tehát egy vinyót kötnék rá és hálózatra lenne téve, illetve torrentezni is szeretnék róla úgy hogy távolról indítom el (tehát hálózaton kívülről). Ezek mellett pedig egy tv-re lenne kötve amin ugye meg lehetne nézni a tartalmat.

1, A TV-n nincs hdmi, csak vga és audio csatlakozó. Átalakítóval gondolom ez megoldható hogy ez üzemeljen.
2. VPN-el megoldható lenne hogy távolról indítsam el a torrentet a Raspberryn?
3. A tv-n való kezeléshez tudnátok ajánlani valami szoftvert amivel androidos telefonnal lehetne vezérelni a Pi-t? (Note 3-al lenne kezelve)
4. Esetleg a böngészés mennyire megoldható telefonról szoftveresen?
5. Ezekhez a célokhoz melyik lenne a legalkalmasabb? Leginkább használtan keresnék, így akár ha a Pi1 B vagy zero szóba jöhetne akkor az is elegendő lenne?
6. Melyik oprendszert javasoljátok? Láttam a win10-nek is van már rá variánsa (bár csak Pi2-n ha jól láttam)
7. Esetleg a hardveraprón és a jófogáson kívül tudtok valami oldalt ahol jó áron szoktak lenni a használt cuccok?
8. Mennyi a reális használt ára egy Pi1 B/ Pi2/ Zero-nak?

Köszönöm előre is :R

*Sn0w

(#16079) Clever0 válasza gtamate2 (#16078) üzenetére


Clever0
senior tag

2. A Transmission-nak és a Deluge-nek is van windows-os kliense, vagyis a pc-re letöltött torrent fájlt tudod futtatni a pi-n. Amúgy a torrent teljesítménye elég harmatos, NAS-ként szintén, a nem dedikált és 100 megás Ethernet miatt. Eddigi tapasztalatom szerint médialejátszónak jó, más fájlmozgatást igénylő dolgokra kevés. Sokat kínlódtam vele, végül vettem egy minipc-t.

(#16080) MaCS_70 válasza gtamate2 (#16078) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem RPI kell Neked!

Több barátom is használja ugyan torrentes NAS-ként, de ők kifejezetten mérsékelt forgalmú, célirányos adatcserére alkalmazzák. Ehhez célhardver vagy komolyabb épített gép kell -- még csak nem is sokkal drágábban.
A HDMI-VGA-adapter nem olcsó mulatság, de hogyhogy nincs azon a tévén AV in?

Böngészésre nem jó a PI, még a 2-es is csak kompromisszumokkal.

Androidos távirányításra a YATSE nagyon bevált.

Használt piaca alig van a PI-nek, ami eladó készüléket az elmúlt fél évben láttam, mindet szinte újárban kínálták.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16081) Celtis válasza gtamate2 (#16078) üzenetére


Celtis
veterán

A telefonról böngészésen mit értesz? Esetleg a letöltött filmek közötti böngészést? Mert akkor a Yatsee azt is tudja, de olyan szinten, hogy leteszed a hajad :)
Gondolom nagyon olcsó megoldást keresel. NAS-ra nem optimális a PI, de ha nem nagyok az igények, akkor jó lehet.
A TV-n keress A/V IN bemenetet vagy Scart csatlakozót. Mert ha VGA kell, akkor inkább vegyél egy használt PC-t. Pl. egy Brazos letöltő-mozizó gépnek jó lehet.

(#16082) gtamate2 válasza Clever0 (#16079) üzenetére


gtamate2
veterán

Köszönöm, tehát ha ebbe a kliensbe töltötöm be a torrentet és elindítom akkor a Pi-n is elindul ugyan ez a cucc? Az nagyon jó lenne.
Az itteni net ~10-15 mbit/s-re képes gondolom ennyit simán megmozgat, de igazából még korlátoznám is 500 kb/s-re, annyival meg gondolom simán tud tölteni.

(#16080) MaCS_70: Nem kellene olyan komoly torrent teljesítmény nem valami szervernek használnám hanem csupán hogy otthon tudjanak filmeket nézni.
Van itthon egy Hdmi-> dvi illetve egy dvi-> vga csatlakozóm, szóval a kábelkérdés megoldva szerintem. (hála annak hogy anno nem spóroltak ennyit a vga gyártók és a videókártyák mellé jártak ezek az "ajándékok" :) )

A böngészés nem is lenne akkora cél csak kíváncsiságképp hogy hogy működik.

És köszönöm a segítségeteket :)

(#16081) Celtis: Van AV In bemenet is. A használt pc nem lenne idális a fogyasztás miatt, plusz most eléggé beleszerettem ezekbe a masinákba :)
Az irányítás alatt pedig a letöltött filmek közötti a böngészést értettem, akkor rá is nézek erre a yatsee-ra köszönöm

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#16083) azbest válasza gtamate2 (#16082) üzenetére


azbest
félisten

"Van itthon egy Hdmi-> dvi illetve egy dvi-> vga csatlakozóm, szóval a kábelkérdés megoldva szerintem."

Ez nem így működik. Attól, hogy fizikailag össze tudod esetleg dugdosni még nem fog vga kijönni a hdmi-n. Ha az a tévé egy régi hagyományos crt tévé, akkor oda elég lesz a pi analóg videokimenete is az av in-re kötve. Ha nagyobb felbontású, akkor esetleg ilyen aktív hdmi-vga átalakítóval működhet [link].

Ha csak vga van rajta, akkor gondolom egy régi plazmatévé lehet az. Azoknak elég érdekes felbontásaik szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#16084) gtamate2 válasza azbest (#16083) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem régi crt tévéről van szó, hanem egy első generációs plazmatv, amin van rengeteg csatlakozó csak sajnos akkoriban még nem volt ilyen elterjedt a hdmi így nem került rá.

Azt pedig nem értem miért is ne működhetne az általam említett átalakítókkal? A videókártyák is tudnak működni az analóg cuccokkal akkor a rpi miért nem?
Az 1027*768 a felbontása azt hiszem. De igen nem 720p sajnos.

*Sn0w

(#16085) JackFeryll


JackFeryll
őstag

xbmc-s PI-re rá lehet rakni egy Hauppage DVB-T tunert úgy, hogy ne kelljen hozzá semmi más ? (nem kell rögzíteni semmit csak lejátszani) ?

(#16086) csubuka válasza gtamate2 (#16084) üzenetére


csubuka
addikt

A videokartyakon DVI-I csatlakozo szokott lenni, ami ugyanugy az analog jelet is kiadja a digitalis mellett, szoval mindosszesen annyit csinal az atalakito, hogy az analog jelet szallito csatlakozot egy masik analog jelet szallito csatlakozova alakitja. A HDMI az tisztan digialis jel, attol meg mert a csatlakozo tipust modositod meg digitalis marad... viszont a celeszkoznek analog jel kell majd. Pont ezert nem lesz olcso az atalakito, sot meg a kepminoseg sem biztos, hogy a topon lesz.

A jo oreg kompozit RCA csatlakoztatas miert nem jo? Az tuti van a tvn is.

[ Szerkesztve ]

(#16087) dugesz77


dugesz77
őstag

Másnak nincs olyan gondja ,hogy az openelec 6.0 és az új osmc 11-2 1080p filmeknél sokat dadog és szabálytalan időközönként megakad majd élőtöltésig áll a kép? Többször 2-10 percenkén. Régebbi rendszereknél nem volt ilyen gondom. Ami változott az új rendszer és lecseréltem a routerem egy TP-Link 1043-ról egy Asus RT-N18U-ra. Kábellel/routerrel elvileg nem lehet probléma. Most mértem egy notebookkal a kábelre és 70 MB/s elérem a NAS-on tárolt adatokat. Visszarakom a régit nem problémázok ezen csak a kérdés,hogy másnál is előfordul-e ilyen?

(#16088) gtamate2 válasza csubuka (#16086) üzenetére


gtamate2
veterán

Ja értem, ez ki is ment a fejemből, hogy a dvi-i nem teljesen digitális. Akkor tehát mindenképp kellene egy aktív átalakító. Az a baj hogy a Rpi2-t ha jól láttam csak hdmivel gyártották nincs av in csatlakozó rajta, vagy tévedek?

*Sn0w

(#16089) wassermann válasza gtamate2 (#16088) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Egyik PI fajtán sincs VGA-kimenet.

De ahogy visszaolvasok: neked igazán egy PC kellene, mert az a Windows, amit te a Pi-n szeretnél csak egy fejlesztőknek való, normál felhasználók számára használhatatlan valami!

[ Szerkesztve ]

(#16090) gtamate2 válasza wassermann (#16089) üzenetére


gtamate2
veterán

Na közben rájöttem hogy az a hangkimenetnek tűnő kisjack tudja kiadni a képet is rca-val, és csak egy átalakító kell hozzá.

Tehát akkor ez a része kipipálva, maradna a többi része a kérdésemnek.

Nem szeretnék én windowst, nekem bármelyik disztró megteszi ami tudja az általam leírt dolgokat. Nem írtam sehol hogy windowshoz lennék kötve, csak láttam hogy elérhető rá.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#16091) Clever0 válasza gtamate2 (#16090) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem átalakító, csak egy Raspi / Apple / Zune kábel kell hozzá. Raspberry Pi Model B+ Audio/Video Jack Ahol rendelnéd a Pi-t, ott kábelt is biztosan lehet.

(#16092) wassermann válasza gtamate2 (#16090) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A jack-en igen, kimegy egy régi, a hagyományos TV-k idejéből származó videójel 576x768 (PAL-szabvány). Ez egy plazmán nem mutat valami jól : ))

(#16093) azbest válasza wassermann (#16092) üzenetére


azbest
félisten

Az a plazma még az analóg időkből származik.
Persze valószínűleg jobb a vga, csak be kell állítani a képarányt openelecben, mert gondolom a tévé 16:9-es.

Viszont, ha az olcsóság a lényeg, akkor az analóg kábel a legegyszerűbb és legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#16094) gtamate2 válasza Clever0 (#16091) üzenetére


gtamate2
veterán

Mint írtam használtan nézném, de akkor majd valahonnan kerítek hozzá egy ilyen kábelt, köszi :)

(#16092) wassermann & (#16093) azbest: Ha ilyen minőség akkor ilyen, nem tudok vele mit csinálni, opció akkor hogy a fenti tv-re kötöm rá, az tud hdmi-t, bár az ritkábban van használva.

1.Tehát akkor maradtak a következő kérdések, talán előre venném azt hogy milyen oprendszert ajánlotok ezekre a célokra?
2.VPN-el akkor csak annyi lenne hogy a win-en letöltött torrent progival elindítom a torrentet és ez automatikusan hozzáadja a rpi-be is? Nem kell semmit putty-al vesződni vagy valami más vpn progival?
3 Esetleg a hardveraprón és a jófogáson kívül tudtok valami oldalt ahol jó áron szoktak lenni a használt cuccok?
4. Mennyi a reális használt ára egy Pi1 B/ Pi2/ Zero-nak?
5, Ezekre a célokra már gondolom egy pi2 kellene, ugye?

*Sn0w

(#16095) Clever0 válasza gtamate2 (#16094) üzenetére


Clever0
senior tag

2. Putty-al kell telepíteni a neked tetsző torrent programot és beállítani, hogy automatikusan induljon. VPN nem kell. A távoli elérést a windows kliens program biztosítja. Deluge induláskor megkérdezi, hogy helyi vagy távoli gépet akarsz nézni, Transmission Remote GUI csak távolit tud. RPi2 mindenképpen ajánlott, mert egy kicsit gyorsabb vele a torrent, mint az elődökkel. Ez is csak 1-2 torrentet tud egyszerre letölteni, vissza kb. 10-et. Ha közben nézel is egy másik filmet, az nyilván zavarja a torrentet és viszont. Van aki 2 db Raspi2-t használ, egyikkel tölt, másikkal néz.

(#16096) MaCS_70 válasza gtamate2 (#16094) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a "használt PI"-vonal szerintem zsákutca.

Zero-t még újan sem kapsz, nemhogy használtan.

B2-es PI-nél gyengébbet a Te céljaidra nem szabad venni, abból meg alig van használtan, ha mégis akad, az alig olcsóbb vagy egyenesen drágább, mint az FDH új-PI-árai.
Szerintem felejtsd el,rengeteg elcseszett idővel és szerencsével esetleg megspórolhatod egy fagylalt árát, de akkor még el is kell menned érte / postáztatnod kell, tehát elég gyengék az esélyeid.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16097) gtamate2 válasza Clever0 (#16095) üzenetére


gtamate2
veterán

Köszönöm, ez így jól hangzik :)

#16096) MaCS_70 :Pesten olyan 7k körül láttam jófogáson, csak ugye tényleg kétes így az eredete.
Vennék újonnan csak az a baj hogy az nem ér ide karácsonyig és ajándéknak szánnám. A magyar árak pedig sokkal drágábbak ahogy néztem.

*Sn0w

(#16098) MaCS_70 válasza gtamate2 (#16097) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az FDH árai azért nem tűnnek vészesnek -- miután ők ugye közvetlenül az Elementtől hozzák a készülékeket.

7000 forintért egy 2-es PI nagyon jó ajánlat lenne, de kizártnak tartom, hogy rendszeresen előforduljon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16099) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy nem jön ki az ampermatek.

A táp a kábellel 1900 mA-t simán tud.
A B+ PI-m 350 mA körül vesz fel.
Erre dugnék rá egy USB HDD-t, ami induláskor is max 440 mA-t kér, üzemben 300-at.

Mégis, ha rádugom a PI-re, nem tud felpörögni.

Van erre ötletetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16100) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok

Tudom, hogy a Zeroval még nincs sok tapasztalat, de szerintetek stabilan működhet az alábbi koncepció:
Zero+wifi+hd webcam=>ftp szerverre (vagy dropboxba/boxba/stb) kép feltöltése mozgás érzékelése esetén?
Szoftveres oldalról talán a Motion kielégíti az igényeket, de nem tudom, hogy vajon a HW elég lenne-e hozzá.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.