Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) futizoli válasza RoundRobin (#15399) üzenetére


futizoli
tag

Igen, csak xenon vakutól... Elhoztam a stontronics tápot az fhd-től, mindjárt próba.

(#15402) azbest válasza RoundRobin (#15399) üzenetére


azbest
félisten

A képen nem B+ változat látható, hiszen ott már 40 pines gpio volt és nem volt küldön cvbs kimenet sem, hanem egyesült az audio jackkel. A képen B rev 2.0 látható.

Itt van egy pár régebbi összegyűtve:

Itt egy hasonló, kicsit bővebb lista [link]

Itt meg a 2B is látszik [link]

[ Szerkesztve ]

(#15403) s_e_n_k_i


s_e_n_k_i
tag

Ma jött, tetszik :-)

(#15404) azbest válasza s_e_n_k_i (#15403) üzenetére


azbest
félisten

az a lyuk kamerának vagy vakunak nyílás? ;)

(#15405) RoundRobin válasza azbest (#15402) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nekem az volt a fontos, hogy 512 RAM legyen meg és 2 USB az 1 helyett.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#15406) RoundRobin válasza azbest (#15404) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

:D

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#15407) futizoli


futizoli
tag

Mennyi bosszúságtól megkímélhettem volna magam, ha ezzel az adapterrel indítok...
Tökéletes, nincsen szivárvány, a hdd-nek sincs szüksége külső tápra vagy akár y kábeles dupla usb csatlakozásra.
Leírom még egyszer az én rendszerem, ha valaki táp problémába fut, esetleg lássa mi az ami biztosan működik plusz kiegészítők, hub, y kábel, stb. nélkül...

Tehát: Raspberry pi2, Samsung M3 portable 1GB, Hifiberry Dac+, Stontronics T5582DV 5V 2A adapter, a config.txt kiegészítve a max_usb_current=1 sorral.

Openelec 6.0, sandisk ultra 8GB class10, bár ezeknek nem hiszem, hogy van jelentősége.

Elkezdem újra belakni a rendszert, és ha már pi ház kép is felkerült, én is rakok fel még ma egy általam készített "tartóról" egy fotót. Remélem senki nem veszi 'arcoskodásnak, talán ötlet adónak jó lesz.

Mindenkinek köszönöm a segítségét!

[ Szerkesztve ]

(#15408) Gabis válasza futizoli (#15407) üzenetére


Gabis
őstag

Meg lehet kérdezni honnan szerezted be az adaptert? :R

(#15409) futizoli


futizoli
tag

Szóval az én rpi2-m így kapott egy kis tartást:
Lambéria darab amit pár sorral lelakkoztam, fúrtam, pár távtartó, lábak, műa. tető.
Valakinek biztos gagyi, én szeretem így, portól valamelyest védi, valamint így már nem rántja le az asztalról egy jól lakott pók.

(#15410) futizoli válasza Gabis (#15408) üzenetére


futizoli
tag

Persze, FDH kft. Elsétáltam érte.

[link]

(#15411) vampire17


vampire17
addikt

Na megjott nekem is a Pi2 :)

Hat mit ne mondjak, bonyolultabbra szamitotam :) Vettem hozza ket hutobordat is ,folragasztottam csipesszel ahogy kell :)

RasPlex-et raktam ra, a telepitese a Windows Installerel az SD-re 3 gombnyomas volt, aztan mar bootolt is a kicsike :)

A TV-m (Samsung) gond nelkul felismerte, A HDMI-CEC is azonnal mukodott, teljesen jol kezeli a Samu taviranyitoja! (Utolag mar kar volt megrendelni az airmouse-t de mind1...)

A kep is egybol beallt, full HD, 60fps. Nem kellett allitani a pozicion meg semmi.

Az 1080p-s filmeket akadasmentesen viszi, nem szamit neki, milyen formatum az x264 (ugye ez volt az egyik cel) Az mkv-s belso feliratokat is problema nelkul kezeli, direct-play-el is (ez volt a masik vasarlasi ok, a Samsung tv nem tudja kezelni a belso feliratokat)

Igy most szepen osszeallt a rendszer, van egy kis fogyasztasu 2 magos Shuttle pc-m (Esprimo mini PC) ez futtatja Lubuntu alapon a Plex szervert (Direct Play-re boven eleg, nem kell amugy sem transcode, csak otthon filmezek) Erre fol van mountolva FUSE Python scriptel az Amazon Cloud Drive (korlatlan tarhely!) a lejatszo meg ugye a kis Pi2.

Ez igy most eleg durva kombo nekem. Az egeszet ki lehet hozni 50k bol (szerverel egyutt) meg ugye a Amazon Cloud eves dijja, de az sem egy nagy osszeg (60 dollar)

Ugyhogy nagyon jo vetel volt, remelem kesobb sem jon elo semmi nyugje :)

(#15412) s_e_n_k_i válasza azbest (#15404) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Mivel kamerám nincs, így egyértelmű, hogy vakuzáshoz. :)

(#15413) Zebu


Zebu
addikt

15.2-es Isengard mikorra várható RasPIre? Egyelőre ha jól látom a 14.2 a legújabb amit futtatni tud. Tud erről valaki valamit?

(#15414) kk831228 válasza futizoli (#15410) üzenetére


kk831228
addikt

Itt 18000 a basic kit, elég jó ár... :R Innen kell rendelni...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15415) RoundRobin válasza futizoli (#15410) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"FDH kft. Elsétáltam érte."

Egyszer én is felmentem hozzájuk. A CIA-hoz könnyebb bejutni. :)
Ráadásul féltem, hogy nem érek oda 4-re és gyalog megindultam a sánc u. végéből. Vesztemre 2 busz is elment mellettem mire feljutottam.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#15416) futizoli válasza RoundRobin (#15415) üzenetére


futizoli
tag

..nyitva volt a nagykapu, gondoltam nem kapu kódozom, besurranok, de fülön csípett az őr.., hova,hova?
Nekem is necces volt, hogy odaérek négyre... :)

(#15417) wassermann válasza RoundRobin (#15415) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem könnyű megtalálni, de én is náluk vettem. Arra emlékszem: ők adták a legjobb áron (kb. két éve volt)

(#15418) Zebu válasza Zebu (#15413) üzenetére


Zebu
addikt

Most nézem, hogy kint van a 6.0 belőle. Miért nem ajánlja fel a frissítést?

(#15419) polberto


polberto
tag

Sziasztok!
[link]

Egy ilyen konvertellel ki lehet nyerni az 5.1-et a jack aljzatból?

(#15420) azbest válasza polberto (#15419) üzenetére


azbest
félisten

Már a neve alapján sem lehet
"Analog to Digital Audio Converter"

(#15421) Mr Dini válasza Zebu (#15418) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mert tudtommal az beta.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15422) Zebu válasza Mr Dini (#15421) üzenetére


Zebu
addikt

Már nem beta. De nem frissítem, inkább nulláról csinálom. Bekonfigurálom újra.

(#15423) Zebu válasza Zebu (#15422) üzenetére


Zebu
addikt

(#15424) RoundRobin válasza wassermann (#15417) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Jó cég, rendesek nagyon, csak kicsit hülye helyen vannak.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#15425) Gyula84 válasza RoundRobin (#15399) üzenetére


Gyula84
veterán

hát a ledes villanó nem is vakú :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#15426) RoundRobin válasza Gyula84 (#15425) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Vaku az, csak hát, olyan ... :D

Ha úgy vesszük, a xenon sem vaku, mert az igazi vaku az magnézium por. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#15427) tvamos válasza s_e_n_k_i (#15403) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jó! Honnan sikerült újítani? Össze megy a Legoval?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15428) [lAyCsI] válasza azbest (#15395) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Atolvastam, de sajnos ez nekem tuk suru volt :)
A config.txt-ben kellene a hdmi_pixel_encoding=2 sor erteket atirnom 0-rol 2-re?

Koszi!

-= No way back from Here =-

(#15429) csubuka válasza azbest (#15365) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Az orange pi tapjat hogy oldottad meg, ahhoz sajnos nem jo a microusb ha jol olvasom.

Illetve azt meg tudnad nezni esetleg, hogy milyen sebessegu a microsd olvasoja maxon? Van erre barmilyen adat?

Csak elkezdett erdekelni a kutyu es lattam, hogy uttorokent bevallaltad :-)

Koszi

(#15430) sunnysys válasza sunnysys (#15394) üzenetére


sunnysys
tag

megnéztem a Kodi/System/Openelec-e belül a hálózati beállításokat, és találtam egy IP címet, ami teljesen más, mint amit eddig el akartam érni rTorrent, vagy Transmission web interface-ről. lehet, hogy ezt az IP címet kellene megadnom, ha kívülről el akarom érni? Előzmény.

(#15431) Mr Dini válasza sunnysys (#15430) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Írd be az otthoni neten, h whatismyip.com . Ez a weboldal kiírja az aktuális ip-d.

Viszont, hogyha dinamikus ip-d van azzal is számolj, hogy változik.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15432) sunnysys válasza Mr Dini (#15431) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi! Ez megtörtént már. Az itt látott IP címet használatm eddig. (Ez azonban teljesen más, mint amit az openelecben látok. Akkor azt hagyjam figyelmen kívül?)

(#15433) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Wifi HD streamingről van valakinek tapasztalata? Milyen wifi adapter kell amivel menni fog?

(#15434) sunnysys válasza sunnysys (#15432) üzenetére


sunnysys
tag

sikerült kb. 10 percre életet lehelnem a wifi routerbe. laptop wifivel, RPi vezetékkel csatlakoztatva sikerült elérnem a laptopról a RPit. kíváncsi vagyok, munkahelyről is elérem-e. :)

(#15435) vargalex válasza sunnysys (#15434) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Munkahelyről a külső IP-vel fogod elérni és a routereden kell hozzá port forward-ot beállítani a pi-re.

Alex

(#15436) s_e_n_k_i válasza tvamos (#15427) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

A Farnell-ről. Ha a cikkszamot beírod az fdh.hu-n, akkor egyszerűen lehet rendelni (mint a linken látszik, van több szín is).
Legoval tökéletesen kompatibilis, 3 lego kocka magasságú, és az alsó lemezen is ki van alakítva a Lego kompatibilis felszín (vagy ezt itt alszínnek hívjuk???), így akár teljesen be lehet építeni valami Legos építménybe.

(#15437) sunnysys válasza vargalex (#15435) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi! A portforward végül is nem kellett, mivel a wifi routert csak 10 percre üzemeltem be, a RPi most közvetlenül a modemre van csatlakoztatva.
A Transmission most működik. Az rTorrent valami hibát ír ki (No connection to rTorrent. Check if it is really running. Check $scgi_port and $scgi_host settings in config.php and scgi_port in rTorrent configuration file.), de végülis nem gond, legalább az egyik megy.

(#15438) melan


melan
senior tag

Sziasztok! MIóta megvan, megelégedéssel használom a pi2-t openelec-el médialejátszóként. Most viszont azt vettem észre, hogy nem frissíti valamiért az adatbázist.
Ha új filmet másolok fel a NAS-ra, akkor az nfo-ba be szoktam tenni a port.hu linket az első sorba, és így lefuttatva a médiakeresést, letölti magának szépen a metaadatokat. Most viszont nem. Ha manuálisan adom meg a címet/választom ki listából, akkor sem jeleníti meg a tartalmat, se a borítót se semmit. Megnéztem, a beállítások megvannak, ahogy voltak.

Mi lehet a probléma?

(#15439) Celtis válasza melan (#15438) üzenetére


Celtis
veterán

Mit értesz azon, hogy megnézted a beállításokat és azok megvannak? Kismillió dolgot lehet beállítani.
Milyen scrapert használsz, be van-e jól állítva a forrás folder?

(#15440) futizoli válasza melan (#15438) üzenetére


futizoli
tag

A kodis topikban van róla szó, nem működik a port.hu scraper.

(#15441) azbest válasza [lAyCsI] (#15428) üzenetére


azbest
félisten

csak hozzá kell írni azt a sort, alapból úgy láttam nincsen benne
ssh-ról [link] vagy a kártya kivételével, kártyaolvasóval pécén is szerkeszthető

(#15443) melan válasza Celtis (#15439) üzenetére


melan
senior tag

Mivel eddig működött, minden jól be van állítva... úgy értettem, hogy a beállítások nem változtak (írták korábban, hogy valakinek alapra állt vissza vagy ilyesmi)

de akkor most már értem, miért nem működik - a port.hu scrapert használom én is.

köszönöm, megyek a kodis topikba!

[ Szerkesztve ]

(#15444) mimey válasza azbest (#15386) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Neked az említett hangkártya hangja nem recseg kegyetlen módon?

USB kábel megy PI2-ből a hangkártyába, onnan optikai kábel az erősítőmbe (Pioneer VSX-420).
Egyszerűen úgy pattog/recseg a hang, - de már a menüben is -, hogy az egész élvezhetetlen.

Több USB kábellel és több optikai kábellel is próbáltam, más eszközzel optikai kábellel próbálva nem produkál ilyet az erősítő.
(PI2-n OSMC)

Üdv: mimey

[ Szerkesztve ]

(#15445) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, frissíteni szeretném az Openelec-et a legújabbra. Hogyan kellene csinálnom, hogy a telepített kiegészítők, programok, skin-ek, stb. megmaradjanak?
Még kezdő vagyok a témában, bocs ha már volt ilyen kérdés.

(#15446) Celtis válasza chemand (#15445) üzenetére


Celtis
veterán

Attól is függ, honnan indulsz. Ha bármelyik 5.95.x (=OE6.0 béta) akkor csak simán frissítés és kész.
Ha korábbiról, akkor is próbálkozhatsz frissítéssel, aztán ami kompatibilis az megmarad, ami meg nem, azt újra kell telepítened így is úgy is.

Ha elég régi a rendszered, akkor megfontolandó, hogy exportálod a médiatárat, aztán csinálsz egy teljesen friss telepítést és a végén beimportálod újra a médiatárat. Ez a hivatalos ajánlás is.

[ Szerkesztve ]

(#15447) contaxg


contaxg
veterán

A hatos openelecből eltűnt az opensubtitles lehetősége..hogy lehet ezt telepíteni?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15448) synar válasza contaxg (#15447) üzenetére


synar
őstag

Bár nem a hatosra, de én innen töltöttem le és telepítettem zip-ből, az addont. Próbáld ki, vszg nálad is működik.

[ Szerkesztve ]

(#15449) contaxg válasza synar (#15448) üzenetére


contaxg
veterán

Szöszi! :R :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15450) Blaise válasza Celtis (#15446) üzenetére


Blaise
veterán

Melyik menüpontban lehet a bétáról frissíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.