Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1435) Ottoka válasza R.Zoli (#1434) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem ilyen kártyám van, úgyhogy első kézből kaphatsz információt. :)

Első felállás asus a8n32 -es lap, 2db raptor 36gb-os, két db 250gb samsung sata2, és 2 db 250gb-os maxtor sata1 volt alaplapi vezérlőre kötve, páronként raid0-ba. Másolási sebesség Total Commanderrel nagy fileok mozgatásánál kb 45-70MB/s. És persze inkáb az alja, mint a teteje. A raptorok kicsit gyorsabbak voltak. Sok kis file-nál, pl. jpeg képek, leesett 25-30MB/s.

Második felállás ugyanez a lap, alaplapi sata off, bekerült a Promise EX8350-es kártyája, meg még 2 raptor. Most 4db raptor van raid0-ban, és a 2 samsung és a 2 maxtor szintén párban raid0-ban.
Másolási seb. nagy fileoknál 100-120MB/s, és tartja is, nem nagyon ingadozik. Raptoroknál hasonló, annyi hogyha azokra megy az adat akkor kb. 140MB/s -el nyelik az adatot. Kis fileoknál kb 50-60MB/s re lehet számítani.

Ami fontos a rendszer sokkal de sokkal dinamikusabb lett. Alaplapi vezérlőnél ha megy másolás, és valamit ráindítasz, akkor ugye megáll minden. Itt azért dinamikusabban működik ez, ugye van 128MB cache. Ha mondjuk rendezem a raptorokat Diskeeperrel, és ráindítok egy programot pl Photoshop, nem nagyon esik kétségbe.
Ami fontos a sűrű töredezettségmentesítés. Nem okáig tart, 64MB-os részletekben dobálja a file-okat.

Amit esetleg javasolok, hogy azért nézz szét más gyártóknál, mai fejjel én már nem ezt a terméket venném. Közben találtam egy másik kártyát, azon van fix 128MB ram és még lehet rátenni. Tesztek szerint a cache sokat jelent, mármint a mérete. Majd megkeresem és berakom a linket.

Mezőhegyes

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.