Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10901) Bánkuti Z válasza HUfantom (#10900) üzenetére


Bánkuti Z
újonc

A boot-ot nem érinti, mert az egy másik meghajtón van (SSD), tehát a rendszer futtatható. :-) A gépet használom is, de a HDD-khez nem nyúlok.

Tehát, ha egy HDD-t (ill. kettőt) RAID0-ba állítok, az azt hozza magával, hogy az addig rajtuk lévő adatok onnantól már nem elérhetők?
Még azok sem, amik a HDD-k méretkülönbségéből adódóan nem kerülnének (1T és 500GB) felhasználásra?

Ha a RAID0-át kikapcsolom, akkor sem áll vissza az addig rajtuk lévő adatok olvashatósága, még akkor sem, ha eddig nem végeztem semmilyen file műveletet a RAID0-ba kapcsolt HDD-ken a RAID0 bekapcsolása óta?

Az adatmentéshez tudnátok konkrét jól bevált SW ajánlani, esetleg linkkel?
Azért erőlködöm, mert fájna az adatok elvesztése.

(#10902) UnSkilleD válasza Bánkuti Z (#10901) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

adatmentésre recuva jó progi

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10903) HUfantom válasza Bánkuti Z (#10901) üzenetére


HUfantom
őstag

Tehát, ha egy HDD-t (ill. kettőt) RAID0-ba állítok, az azt hozza magával, hogy az addig rajtuk lévő adatok onnantól már nem elérhetők?
Igen, mivel az adatok tárolás módszerét változtatod meg. RAID 0-t csíkozásnak hívják. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy páros bitek egyik lemez páros bitek másik lemez. Így íráskor és olvasáskor minden fájlod két lemez közös tartalma adja össze. Így nő az írás és olvasási teljesítmény. Viszont könnyen belátható, hogy a bármelyik lemezhiba esetén minden adat elvész.
Amikor te ezt RAID BIOSban vagy szoftverben beállítod, akkor van legalább 2 biztonsági kérdés, hogy TUTI ??? 100% ??? 1000% biztosan ezt akarod ???
Ezen ha átmentél, akkor maradt a visszaállító program...

Még azok sem, amik a HDD-k méret különbségéből adódóan nem kerülnének (1T és 500GB) felhasználásra?
Szól a szoftver minden törlés átrakás előtt. Biztos volt a méret különbségekről is valami warning. Intelből van konverter, de mindig van 500 kiló kérdés a folyamat előtt.

Ha a RAID0-át kikapcsolom, akkor sem áll vissza az addig rajtuk lévő adatok olvashatósága, még akkor sem, ha eddig nem végeztem semmilyen file műveletet a RAID0-ba kapcsolt HDD-ken a RAID0 bekapcsolása óta?
Nézd ez bugyuta kérdés, ez nem egy pipa ami van vagy nincs....
Összecsukta a partíciós táblákat, valószínűleg volt inicializálás, ami egy quick format sebességével megy (5-10 másodperc), akkor már csak a visszaállító program segíthet.
Mivel nem írtál rá, akkor van remény, hogy megvannak még az adatok, de csak programmal fogod tudni olvasni.

Egyszerű eset:
Általánosan hiba, hogy a BIOSban az AHCI üzemmódot átállítják RAID üzembe. Ekkor a nem RAID üzemű diszkek adatai nem olvashatók és általában semmilyen kérdés nem hangzik el. Ennek a visszaállítása esetén a RAID lemezek lesznek olvashatatlanok, és a simák igen. Ezt úgy szokták kikerülni a jobb deszkákon, hogy két vezérlő van, így lehet egyik ilyenben másik olyanban...
Ha nem ez volt nálad, akkor program...
Esetleg meg lehet nézni, egy külső USB-s dokkolóban mint mond rá...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10904) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok.
Raid0 ba kötöttem kettő WD30EFRX 3TB HDD t.
Miért van az hogy az írási és olvasási sebesség is ugyanannyi maradt ? :W
Alaplap egy asrock z370 taichi.

Üdv, István.

(#10905) HUfantom válasza Istyu74 (#10904) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem lehet, hogy véletlen RAID 1 lett az ???
6TB a felhasználható hely ???

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10906) Istyu74 válasza HUfantom (#10905) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Tárkapacitás a duplája lett.

Üdv, István.

(#10907) HUfantom válasza Istyu74 (#10906) üzenetére


HUfantom
őstag

Jó akkor mit változott az írás olvasás ??
Tesztet nyomtál 1 winyóval és RAID 0 val ???
Diskmark/ Crystalmark -ra gondolok

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10908) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Üdv!

Adott egy lsi 3ware 9750-8i raid vezérlő. Elsődleges kérdésem, hogy lehetséges-e IT modra flashelni?

Lényeg xpenology (dsm 6.3) alatt nem adja át a smart adatokat.

(#10909) AiRLAC válasza DcF1sh (#10908) üzenetére


AiRLAC
addikt

3Ware Megaraid kártyákra ún. unconfigured drive passthru mód van csak ha jól tudom, az nem segít?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10910) DcF1sh válasza AiRLAC (#10909) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Köszönöm!
Utánna nézek.

De ha tudsz konkrét leírást az nagy segítség.

(#10911) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Dell H310 Perc IT módba flash-elve.
Debian testing mdadm raid6 8 lemezzel.

Kicsit rendezgettem a kábeleket, és azóta spontán "SAS host is non-operational !!!!" meg ami ezzel jár ilyenkor. Van hogy boot után 5 másodperccel, van hogy 10 órával történik meg. Döglődik a kártya (ventilátorral van hűtve) , vagy szoftveres probléma lehet?

Van valakinek esetleg hasonlóval tapasztalata?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10912) korcsi válasza korcsi (#10911) üzenetére


korcsi
veterán

Ha a PCIe sebességet 1.0-ra teszem, sokkal stabilabb, de 1-2 nap után így is elhasal.
Amikor leáll akkor a heartbeat led nem villog, ez jelentheti a kártya hibáját, vagy még mindig lehet az alaplap PCIe csatijának problémája?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10913) korcsi válasza korcsi (#10912) üzenetére


korcsi
veterán

Folytatom a történetet, bár nem raid specifikus :)

Egy másik ugyanolyan kártyával ugyanaz a hiba :(

Kipróbáltam riser-el egy másik 1x-es portba, jónak tűnt.

Kártyát megpasztáztam, proci ki-be, hátha.

Masina szenved, el se akar indulni, csak egy pillanatra beröffen majd megáll.

Cirmos klír, indulna, de ram hibára fut.

Áttettem az egyik modult másik helyre, így indul (egy csatorna).

És! Egy időbe próbáltam bios-t rakni a kártyára, hogy lássam megvan e az összes lemez, soha nem működött, nem volt boot képernyő, ctrl+c stb.

És most működik :) két napja, szerintem alaplap, illetve a foglalat lesz a probléma forrása, van egy két kusza láb benne (LGA 1151)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10914) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!
Adott volt egy Gigabyte H61M-S2PV lap amire volt kötve egy 250-es SSD, és egy 2TB-os HDD.
HTPC-nek volt használva.
Most kapott egy kis ráncfelvarrást egy Asrock B365 Phantom Gaming 4 személyében, és 2db 3TB-os Toshiba P300 HDD-t amit Raid0-ban terveztem használni.
A rendszer tökéletesen felállt a régi után ezzel nincs is gond, lefrissítettem a chipset és egyéb drivereket.
Biosban ugye csak úgy tudok RAID kötetet létrehozni ha az AHCI üzemmódot átváltom RAID-re, akkor újraindítás után meg is tudom csinálni a kötetet minden okés, viszont így nem látja az SSD-t nem tudok bootolni róla.
Ha visszarakom a boot módot AHCI-ra akkor biosban nem látom a RAID0 kötetet, viszont SSD-ről megy a boot, és win10 alatt is látok egy raid kötetet. Jól sejtem hogy ez ilyenkor csak szoftveres Raid és nem a lapon lévő kezeli a kötetet?
Meg lehet azt csinálni win újrarakás nélkül, hogy RAID módban is tudjak SSD-ről bootolni?

Köszi a válaszokat előre is! :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10915) UnSkilleD válasza Shkiz0 (#10914) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

használj szoftveres raidet, az alaplapi ál-hw raidet meg felejtsd el

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10916) JHC válasza Shkiz0 (#10914) üzenetére


JHC
tag

Ha létre tudsz hozni a RAID BIOS-ban az SSD-re egy 1 lemezes egy degraded RAID1-et, vagy JBOD-t, az megoldás lehet a problémára. Ha még nincs másolva a hdd-kre akkor hagyd az egészet a fenébe, használd a win beépített RAID funkcióját, így legalább látni fogod a SMART adatokat.

(#10917) Shkiz0 válasza UnSkilleD (#10915) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Procit nem eszi túlzottul? Mert "csak" egy 8500T van benne.

#10916 JHC
Nincs, raid elkészítése után akartam a filmes mappát visszamásolni a régi 2TB-os lemezről.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10918) UnSkilleD válasza Shkiz0 (#10917) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

raid0 meg raid1 nem eszi, raid5/6 már más

egyébként az alaplapi is szinte ugyanúgy a cpun megy úgyhogy ha csak emiatt akartál alaplapit akkor értelmetlen

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10919) Shkiz0 válasza UnSkilleD (#10918) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor megnyugodtam. :)
Köszi mindenkinek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10920) JHC válasza Shkiz0 (#10917) üzenetére


JHC
tag

Esetleg még ha dinamikus diskként használnád, akkor lehetne csinálni a 2 lemez között átnyúló kötetet, vagy Win10 Pro-nál a Tároló funkcióval lehetne valamit kezdeni. De ha nem akarsz magadnak bonyodalmat akkor inkább használd rendesen 2 külön meghajtóként, mert az ördög nem alszik.

(#10921) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#10919) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Közben amúgy meglett a megoldás :)
1: AHCI módban elindít, és safeboot beállít cmd-ből.
2: Biosban RST RAID módra átvált, restart, majd újra bios, és kötet létrehoz aztán újra resi
3: Így betölt win, ott safeboot opció kivesz majd resi, és végül feláll a rendszer :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10922) westlake


westlake
félisten

Adott egy X570-es alaplap, egy 3900X processzor, egy HYPER M.2 X16, benne négy darab SSD-vel. Nem tegnap ota foglalkozom számítástechnikával, de be kell vallanom ama szégyenteljes dolgot, hogy nem sikerül a RAID-et összehoznom. :(
Intelnél sosem okozott problémát, szerintem ott jóval egyszerűbb is "wizard". Minden bizonnyal már a BIOS-ban rosszul állítok be valamit, mert már a boot menüben (és a Windows telepítésnél is) is egyesével látszanak az adathordozók. Érdekes módon a BIOS-ban tömb látszódik, ezért nem is értem, hogy máshol miért nem.
Hiányzó driverre gondoltam, de mivel már régóta gyűjtök driver-eket, majdnem mindig "mindenből" a legújabb van meg. Ráadásul ezeket integrálom a telepítőkbe, így még az sem lehet, hogy nem mefelelőt tallózok be az adott résznél.
Aki érzi magában a megfelelő tudást a probléma megoldásához, ossza már meg velem a tudását.

Play nice!

(#10923) HUfantom válasza westlake (#10922) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló!

Itt egy videó szerintem csak valamit benéztél. Ha látszik mind a 4 SSD a biosban, olyan nagyon nem basztál el semmit.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10924) ggg666 válasza westlake (#10922) üzenetére


ggg666
őstag

Szia!
Itt Utánanéztél már, hogy az alaplapod támogatja-e a PCIE bifurcation-t?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10925) westlake


westlake
félisten

Mindig próbálok pontosan fogalmazni, szerintem ez sikerült az előző hozzászólásomban is. Mindent leírtam konkrétan, nem szorul semmi magarázásra.

@HUfantom: Intel RAID-et számtalanszor állítottam már be, sosem volt vele semmi gond. A BIOS-ban lévő "wizard"-nak ugyanolyan egyszerűnek, de hatékonynak kellene lennie AMD platformon is. Lehet, hogy az is, de esetemben ez nem mutatkozik meg. Nem véletlenül írtam, hogy AMD gépről van szó. Nyilván annak a segítségére számítottam, aki már állított be RAID-et ezen a platformon.

@ggg666: Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de vagy nem sikerült értelmezni, hogy mi is a problémám, vagy nem tudod pontosan, hogy mi is a PCIe bifurcation lényege. Rosszabb esetben mindkettő. De no offense! A RAID és a PCIe x16-os slot 4x4 PCIe lane-ként kezelése két különböző dolog. A bifurcation támogatottsága ahhoz kell, hogy az alaplap egyáltalán kezelje az egynél több M.2-es SSD-t egy PCIe "átalakítón". Ha kezeli, akkor onnantól minden másnak kifogástalanul működnie kell. Ha átolvasod megint, amit az előző hozzászólásomban írtam, akkor láthatod, hogy nálam nem bifurcation támogatottsága a kérdés.

A lényeg még egyszer: bár a BIOS-ban sikerül a RAID tömb létrehozása, a BIOS-on kívűl az már nem RAID-ként látszik. Teljesen mindegy hány adathordozóról van szó, BIOS-on kívül mind külön-külön látszik! Ha valaki így sem értené, akkor csinálok képeket...

Play nice!

(#10926) Vektor77 válasza westlake (#10925) üzenetére


Vektor77
tag

Ha már ennyire spiler vagy írd már meg az alaplap pontos típusát is!!!

(#10927) westlake válasza Vektor77 (#10926) üzenetére


westlake
félisten

Azért nem írtam meg eredetileg, mert elméletileg nincs jelentősége. Legalábbis nem szabadna lennie. Mindegyik BIOS-ban van egy wizard, ezek nem is bonyolultak. Ilyen. Ha annyira "spiler" lennék, akkor nyilván nem szorulnék segítségre.

Play nice!

(#10928) ggg666 válasza westlake (#10927) üzenetére


ggg666
őstag

Itt úgy néz ki, hogy nem mindegy melyik slot és az sem, hogy milyen az alaplapod!

(#10929) westlake válasza ggg666 (#10928) üzenetére


westlake
félisten

Mi ez a táblázat és honnan származik? Nem tudom, hogy pontosan miről akar szólni, de nekem még így sem tűnik hitelesnek. Ráadásul az adatok is értelmezhetetlenek számomra.

Egyébként már írtam, de leírom megint, hogy a HYPER kártyában mind a négy SSD működik normálisan, mint adathordozó.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10930) ggg666 válasza westlake (#10929) üzenetére


ggg666
őstag

Már egyszer belinkeltem, de neked a belinkelt hivatalos asus support sem felel meg, akkor hagyjuk, itt azt írja, hogy nem működik.

(#10931) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok, ha új windowst telepítek, a windows automatikusan felismeri a raid lemezeket ?
Vagy rajtalévő adatok elvesznek?

Üdv, István.

(#10932) HUfantom válasza Istyu74 (#10931) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Ez attól függ, hogyan csináltad...
Ha alaplapi RAID akkor az alaplapod állítja elő a RAID-et a windows nem szól bele. Maximum a drivert kell feltelepíteni és látni fogod.

Ha a windowsban csináltad, akkor következő windowsnak illene felismerni a tömböt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10933) Istyu74 válasza HUfantom (#10932) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Szia ,
Windows alatt csináltam, elvileg akkor nem lesz gond ?

Üdv, István.

(#10934) HUfantom válasza Istyu74 (#10933) üzenetére


HUfantom
őstag

fel kéne ismernie...

Újratelepítés vagy win 7 /8 -->win 10 re

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10935) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Van egy Windows Storage Spaces-el megoldott "raid 5"-öm, 3x2TB vinyóval. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg egy teljes gépcsere lenne, akkor ha ezt a három vinyót bekötöm az újba, akkor az új win fel fogja-e ismerni ugyan úgy, vagy valami egyéb varázslat kell a transzfer előtt?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#10936) UnSkilleD válasza racskobalazs (#10935) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen fel fogja ismerni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10937) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

HDD dokkoló kérdésben esetleg tudnátok segíteni tanácsot adni? Nekem egy szimpla egyszerű megoldásra van szükségem hogy a PCben lévő SSD tartalmát tükrözve kimentsem a dual dokkolóban lévő 2db HDD-re.
A RAID és NAS megoldások őszintén szólva meghaladják a képességeimet, és ahogy olvastam drágább megoldások is egy szimpla dual dokkolónál amiben 2db HDD van. Szóval maradnék a dual dokkolónál.
Kizárólag fotók mentésére használnám.
Az elképzelés: A PCben lévő SSD-n dolgozok a fotókkal, aztán ha kész, onnan küldeném tükrözve a dokkolóban lévő HDD-ékre.
Szóval ilyen igény esetén tudtok tippet adni hogy mely dokkoló lenne a megfelelő? Még a gyártói minőséget sem ismerem ezeknél az eszközöknél, Sharkoon, Delock stb nevek nekem nem mondanak semmit. egyedül a Shakoon névvel találkoztam párszor itt a topikokban.

(#10938) HUfantom válasza zümzümm (#10937) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia, Én igazából nem értem mit szeretnél. Vázoltad a létező legolcsóbb megoldást. Fogsz egy Sharkoon Dual dokkolót / nekem van a cégnél dupla és szimpla is /, vagy ha még kevesebbet akarsz rákölteni akkor egy simpla dokkolót. Ezután sima másolással rámentesz és örülsz a backupnak.
Mivel USB, semmilyen RAIDet nem célszerű tartani, mert úgyis elő fog fordulni, hogy nem kapcsolod be valamelyik lemezt és órákig fut a szinkron. Másolásra ott a Total Commander ennél low-costosabb megoldás nincs.

Egy 70.000es Synology RAID1-et, vagy valami régi gépből építesz magadnak egy kis otthoni fileszervert. Raksz rá egy kifejezetten hálózati csomagot és kész. PL: FreeNAS és társai.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10939) zümzümm válasza HUfantom (#10938) üzenetére


zümzümm
senior tag

Amit írtál nekem azok meghaladják a képességeimet. Ez van sajnos, nem értek hozzá. Nem tudok összerakni fileservert stb....
A dual dokkoló egyszerű és megfizethető kategória számomra. Ezért gondoltam erre a megoldásra.

(#10940) JHC válasza zümzümm (#10939) üzenetére


JHC
tag

Neked valamiféle backup programra van szükséged ez mellé a Sharkoon mellé. Mi a cégnél a SyncFolders-t használjuk, amúgy ingyenes. Arra használjuk, hogy a felhasználók dokumentumait, egy olyan gépre szinkronizáljuk, ahol van RAID1. Meglehet adni időzített futtatást, azt hiszem akár napi többszörit is, lehet adni fájl méret korlátot, náunk napi egyszer mondjuk reggel 9-kor fut le az egyik gépen, a többin 10 percel később az előzőhöz képest, hogy nehogy túl terhelődjön a főgép, bár nem sok fájl keletkezik naponta, de azért mégis.

(#10941) koko1238640


koko1238640
tag

Sziasztok!

Mint kiderült rossz topikban, de a következő a kérdésem/kérésem.

Egy dupla külső HDD-s Windowsos RAID 1 megoldás érdekelne hogy megoldható-e a dolog nem csillagászati áron, minnél olcsóbban. (értsd: nem NAS érdekel)

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Kornél

(#10942) zolee001 válasza koko1238640 (#10941) üzenetére


zolee001
őstag

Windows vonalon Windows 8 óta elérhetö a Storage Spaces,azzal megvalósitható pár kattintással

(#10943) koko1238640 válasza zolee001 (#10942) üzenetére


koko1238640
tag

Fizikailag 2db 1TB-os külső HDD-vel, :Y amik USB-n keresztül kapcsolódnak a géphez? Ilyen egyszerű lenne? Ha igen, milyen sebességekkel lehet ez esetben USB 3.0 esetén számolni RAID 1-ben?

(#10944) zolee001 válasza koko1238640 (#10943) üzenetére


zolee001
őstag

Ez a storage spaces lényege,külsö-belsö diskeket köthetsz rá é bármikor tudod növelni a kapacitást
Csinálhatsz sima,tükör vagy paritásos "raidet" akármilyen diskekböl,sebességet a leglassabb eszközöd max sebesége határozza meg

Ugyanakkor ott a hagyományos "raid" a disk managmentben 2000 óta,szintén müködöképes dolog amennyiben elöször dinamikus lemezzé konvertálod az üre fiziki diskeket,utána olyan raidet csinálsz amilyet akarsz illetve a diskek számától függ

(#10945) koko1238640 válasza zolee001 (#10944) üzenetére


koko1238640
tag

Rendben! Köszönöm!
És akkor még egy olyan kérésem lehet hogy tudnál konkrét HDD-ket ajánlani? 2db 1TB-osat vennék akkor (nem tudom darabja 15k-ból kihozható-e) és azok lennének RAID1-ben. Illetve, akkor [link] ilyenre pl. egyáltalán nincs szükség igaz?

[ Szerkesztve ]

(#10946) King Unique válasza koko1238640 (#10945) üzenetére


King Unique
titán

A másik topik válaszában egyébként mi nem volt világos? :F
Világosan le lett írva hogy USB-n nem támogatott a dinamikus lemezek kezelése és ezért a Windowsban lévő standard tükrözés illetve szoftveres RAID eleve kiesik, max. a tárolóhelyes (Storage Space) játszadozás marad ami olyan amilyen, ha komolyabb és különálló egységként működő RAID támogatás kell akkor meg olyan külső házat érdemes venni amire példák is linkelve lettek, + a fontos adatokat eleve több helyen és akár egymástól fizikailag is elkülönítve javasolt tárolni, stb.
A milyet HDD-t vegyél témának meg amúgy szintén van külön topikja, az ügyben ott kellene érdeklőn, illetve elolvasni előtte a téma összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#10947) zolee001 válasza King Unique (#10946) üzenetére


zolee001
őstag

Desktop oprendszeren nem foglalkozok ilyenekkel,serveren simán müködik de 10-zen is

(#10948) zolee001 válasza koko1238640 (#10945) üzenetére


zolee001
őstag

Vásárlási ügyekben nem vagyok kompetens,a consumer dolgokat nem követem valamint nem magyarországon élek

Vmi usb-sata kábel/doboz csak kell,valahogyan csatlakoztatni kellene a diskeket
A fenti összegért használtan akár NAS-t is szerezhetsz amiben ált alap a RAID vagy hasonló

(#10949) King Unique válasza zolee001 (#10947) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi működik? :D Az addig oké, hogy a jobbkattintásos menüben aktív a dinamikus lemezzé konvertálás opció USB-s csatlakozásnál is, de végül nem fogja engedni a konvertálást és le fog állni ilyen hibaüzenettel, valamint ha a SATA-n konvertált dinamikus lemez utólag USB-s külső házba téve van csatlakoztatva, akkor eleve érvénytelen lesz és nem lehet se importálni, se egyebet kezdeni azzal.

(#10950) zolee001 válasza King Unique (#10949) üzenetére


zolee001
őstag

Mint emlitettem desktop vonalat nem ismerem,serveren bármi usb disk müködik dinamikusként,majd kipróbálm sima 10 pro rendszeren

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.