Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10801) #64791808 válasza _Smooth (#10799) üzenetére


#64791808
törölt tag

Pech. Elméletben visszaállítható, ha pontosan tudod a tömb és a partíció összes paraméterét és kézzel hozzáadod. Gyakorlatban ints neki könnyes búcsút.

(#10802) _Smooth válasza AiRLAC (#10800) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem számoltam azzal, hogy ennyitől megdöglik a szoftver. Azzal számoltam, hogy ha egyik lemez elhal, hal az egész. De úgy voltam vele, ennek azért csekély az esélye, akkor meg már 1,5 vagy 3TB repül, tök mindegy... :/
Ha van esély valahogy előcsalni, annak tudnék örülni.
Ha csak adatvesztéssel megy, az is érdekelne... mert egyelőre sehogy se látom a lemezeket.

UPS-en is gondolkoztam, de DC táp miatt kevésbé javasolták, inkább egy DIY verziót.
Most azon agyalok, hozok a cégtől napelemes redőnymotornak a 12V-os akkuját, aztán azt fogom közbeiktatni...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10803) _Smooth válasza #64791808 (#10801) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi. Ez alatt mit kell érteni? Az fstab-ban talált infó nem elegendő?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10804) #64791808 válasza _Smooth (#10803) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem, pontosan kell, hogy melyik szektortól indul a kötet, UID meg egy csomó más dolog. Viszont innen kezdve inkább a linux topicban néznék körül, mert innen kezdve ez nem raid-specifikus dolog.

(#10805) _Smooth válasza #64791808 (#10804) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, de ez így valóban oltári sz_pásnak hangzik.
Veszek inkább egy 10TB Skyhawkot és kukázom a 2TB-sokat.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10806) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Van egy AM4 alapu kis otthoni szerverem, amiben jelenleg két 2TB WD RED vinyóm van. Az egyiken vannak az adataim, a másikra pedig Cobian Backuppal csinálok heti 1x növekményes mentést. Gondolkodtam, hogy ezt a két egyformát RAID mirrorba átrakom, bár akkor ugye bukom a korábbi állapotra visszaállíthatóságot, hacsaknem veszek mondjuk egy harmadik vinyót amire meg menne a Backup-olás.
A láma kérdésem az lenne, hogy a mai alaplapok közt van amelyiken van raid vezérlő, vagy ha ilyesmit akarok akkor mindenképp RAID kártya kell hozzá?! Nagyon régen csináltam strip-es raid tömböt egy gigabyte alaplapban, ahhoz anno nem kellett kártya.. :F

(#10807) #64791808 válasza Kroni1 (#10806) üzenetére


#64791808
törölt tag

A legtöbb lapon középkategóriától felfelé van RAID-vezérlő, nem kell külön kártya hozzá, ugyanakkor az esetedben nem javaslom a RAID1-et.

A RAID az magas rendelkezésreállási technológia, NEM pedig backup. Lökjél fel egy Veeam Agent-et (ingyenes) és csinálj a második lemezre backupot vele, akkor jársz a legjobban.

(#10808) Kroni1 válasza #64791808 (#10807) üzenetére


Kroni1
veterán

Az incremential backup már most is megvan cobian-al, igazából lehet maradok is ennél, csak gondolkodtam, hogy ha lesz mégegy HDD-m akkor mit csináljak, de lehet azzal inkább a tárhelyet fogom majd bővíteni.

A RAID tükrözésre csak azért gondoltam, mert ha a kettőből az egyik elérhetetlenné válik akkor nem áll meg az élet távoli felhasználáskor sem. Mondjuk nem élet-halál kérdése, igazából csak kisérletezni akarnék, hogy miket lehetne...

(#10809) #64791808 válasza Kroni1 (#10808) üzenetére


#64791808
törölt tag

A RAID tükrözésre csak azért gondoltam, mert ha a kettőből az egyik elérhetetlenné válik akkor nem áll meg az élet távoli felhasználáskor sem.

Ez esetben valid az igény, ez pontosan rendelkezésre állási igény. Akkor hajrá.

(#10810) Kroni1 válasza #64791808 (#10809) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#10811) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Sziasztok!

Adottak az alábbi hardver elemek.
Gigabyte Z390 AORUS MASTER
i7-9700K
Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB - 2db
Samsung 860 Evo SATA3 - 2db

A cél az, hogy a 2db M.2 SSD felhasználásával egy RAID 1 tömb legyen létrehozva, amire megy a Windows 10 Pro és az irodai programok (levelezés, könyvelés, webáruház, office, stb).
A 2db 860 Evo is RAID 1 barátságot kötne majd a későbbiekben (ide mennének a mentések),
de majd csak az M.2 RAID 1 sikere után. :)
Első körben a BIOS segítségével létrehoztam a leírás alapján a hardveres RAID 1 tömböt,
majd telepítettem minden programot zökkenőmentesen. Soha nem csináltam még ilyet és nagy örömet okozott, hogy mindent gond nélkül sikerült létrehozni. :C
Menet közben olvasgattam a szoftveres és hardveres tömbök közötti különbségeket és
gondolkodóba estem, hogy akkor most melyik is legyen.? :F
Előnyök vs. hátrányok.
Csináltam egy sebességtesztet is.

Az írási sebesség elég jelentősen elmarad a gyári értéktől.
Ez esetleg lehet attól, hogy erről fut az operációs rendszer vagy nincs köze hozzá?
Kipróbáltam mindkét meghajtót másik gépben szimplán, hogy esetleg
valamilyen gond lenne-e velük, de ott mindkettő hozta a gyári értéket.

Második nekifutásra megszüntettem a hardveres RAID tömböt és újratelepítettem mindent
és a lemezkezelőben tükröztem a telepített meghajtót a másikra. Itt írta, hogy dinamikus meghajtók lesznek. Viszont a tükrözött meghajtóról hiányoznak a helyreállítási és EFI partíciók.

Ez így normális vagy én szúrtam el valamit?
Készült egy újabb sebesség teszt.

Az írási sebesség mindkét esetben elmarad a gyári értéktől, ez normális RAID esetén?
Viszont az olvasás javul a hardveres verziónál.
Bekapcsoláskor és újraindításkor mindig megkérdezi, hogy az eredeti vagy a
másodlagos kötetpéldány induljon el.
A továbbiakban megszüntettem a tükrözést (kísérletezős kedvemben vagyok).
Itt történt valami mert a leállításra egy újra indulással válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#10812) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

visszatértem, mert szerintem kicsit félreinformáltalak titeket.
Korábban RAID0-t írtam (meg zárójelben JBOD), de a linux 'linear'-ként emlegeti.
Ha jól tudom, ez nem egyszerre használja a két lemezt, csak egyként kezeli őket. (javítsatok ki, ha tévednék)
Ez alapján hogy látjátok? Van lehetőség visszanyerni az adatokat? Vagy legalább a javát...
Van rá ötlet, javaslat, vagy továbbra is a linux topicban várakozzak? :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10813) #64791808 válasza Zsigi72 (#10811) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ilyen chipseteknel az NVMe RAID-et ugymond nem arra terveztek, hogy hasznald is. Az NVMe RAID egy szerverszolgaltatas, amihez dedikalt es nem olcso RAID processzor kell, hogy az jol mukodjon. Kliensen ilyen nincs, ezt CPU-val virtualizaljak, eleve itt van egy teljesitmeny-eses.

A masik problema, hogy ebben az esetben az irasi cache nem tamogatott, igy a felere esik vissza az irasi sebesseged. Feltetted a Samsung NVMe drivert, annak is a legujabb valtozatat? Ha nem, probald meg. Ha nem megy, akkor ez ennyi.

Nem tudom, hogy mire hasznalod a gepet, hogy kell-e neked RAID1. Megprobalhatnakd Storage Spaces-szel is, hogy ugy mit mutat sebessegben.

Az, hogy a szoftveres tukrozesnel az EFI es a System particiok hianyoznak, az normalis sajnos, ugyanis egyik sem tukrozheto. A Windows szoftveres RAID-je ugyanis a bootlemezt nem tudja egeszeben tukrozni, csak a fo particiot.

(#10814) Juzzie71


Juzzie71
tag

Sziasztok!

A jelenlegi gépem hardver frissítésen esett át és szeretnék egy RAID 1-es megoldást létrehozni. A frissítés előtt volt két SATA-s Samsung 850 Pro SSD a gépben. Külön-külön volt rajta két rendszer egy Windows 10 Pro és egy Linux Mint 19.3. Most belekerült még 2 X 1TB-s Samsung 970 Evo plus m2-es NVMe-s SSD is. Csak Linux-ot szeretnék használni úgy, hogy majd virtuálisan (ha kell) lesz egy Windows 10 is. A kérdésem az, hogy a két régi SATA-s SSD-t RAID 1-ben szeretném használni, mert ott lesz pár virtuális gép, ami a munkámhoz kell. Nem szeretném elveszíteni az adatokat, ha valami gond lenne az SSD-vel. Ezt BIOS-ban kell beállítani vagy a Linux operációs rendszerben? Eddig csak a Zyxel NAS-ban állítottam először életemben RAID-et, a munkaállomáson még soha nem foglalkoztam ezzel.

A lényeg, hogy a Linux OS-ben a /vms mappa a RAID 1-es kötetet tartalmazza a host rendszeren, ami mögött a két régi SATA-s SSD legyen!

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10815) #64791808 válasza Juzzie71 (#10814) üzenetére


#64791808
törölt tag

Linux alatt is megoldhatod szoftveresen, de felteszem, hogy az alaplapod támogatja a RAID-et, én jobbnak látom BIOS-ban.

A SATA vezérlőt át kell tenned AHCI-ből RAID módba, és aztán újraindítás után a BIOS-ba belépve be tudod állítani a RAID1-et, ez viszont mindent legyalul a két lemezről.

(#10816) Juzzie71 válasza #64791808 (#10815) üzenetére


Juzzie71
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Üdv.

(#10817) AiRLAC válasza Juzzie71 (#10816) üzenetére


AiRLAC
addikt

Annyit tennék hozzá, hogy a Linux szoftveres megoldás minden gépben fog menni, ha meghal az alaplap akkor a BIOS féle RAID megoldással bajban lehetsz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10818) Krix válasza Juzzie71 (#10816) üzenetére


Krix
őstag

Az alaplapi raid-hez valószínűleg nincs linux driver és akkor csak a linux OS raid marad.

If it is not broken then don't fix it!

(#10819) #64791808 válasza AiRLAC (#10817) üzenetére


#64791808
törölt tag

RAID1-nel nem. RAID1-nel szethullik a tomb, es lesz ket lemez ugyanazzal a tartalommal, de azonnal olvashatoan. RAID5-nel mondjuk igazad lenne.

Az alaplapi RAID-hez valoszinuleg mar a kernelben ott a driver, de egyebkent biztos, hogy van linux driver hozza.

(#10820) Juzzie71 válasza Krix (#10818) üzenetére


Juzzie71
tag

Köszönöm a választ! Igen, mdadm lett a dologból, de tökéletesen működik Linux Mint alatt!
Üdv.

(#10821) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Pici segítséget szeretnék kérni :B
Lenne egy ilyenem: [link]
LSI 9300-4i4e PCI-Express 3.0 SATA / SAS 4-Port Int, 4-Port Ext SAS3 12Gb/s HBA - Single
[link] [link]
És foggalmam sincs hogy hogyan kell ezt működésre bírni, tesztelni hogy működik vagy sem.. :D
Odáig oké hogy beteszem az alaplapba, viszont a windowsban az eszközkezelőnél nem látom.. Hogyan tovább? :F

egy MSI Z370 Tomahawk alaplapban tudom tesztelni ha ez számít :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10822) #54625216


#54625216
törölt tag

Hasonló kérdésem lenne nekem is.
Az alaplapomon csak 2 db. 6Gb SATA III vezérlő van, ami már foglalt és kellene még további két SSD egy meló miatt. Azt a tanácsot kaptam, hogy jobb ebayről egy LSI 92xx alapú SAS vezérlőt venni, mint olcsóbb pci-e sata kártyát, de fogalmam sincs, hogy melyiket és hogyan kell konfigurálni. Annyit derítettem ki, hogy ha nem raidben akarom használni, akkor kell egy IT firmware update.
Alaplap: Supermicro X9DAi

(#10823) HUfantom válasza dvd_R+ (#10821) üzenetére


HUfantom
őstag

Szerintem a biosban kapcsold ki a fastboot opciót és nézd végig a képernyőket.

Ezeknek van saját biosa és boot képernyője, ahol szokott CTRL+H vagy más billentyűkombináció lenni amivel meg lehet szólaltatni.

Nincs valami olyan baja a deszkának, hogy RAID 500 mellett nem mennek bizonyos PCI Express slotok ? Mert az NVME raid elviszi előle az erőforrást ?
M2 slotban van bármi ????

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10824) korcsi válasza #54625216 (#10822) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem nyolc lemezhez "megérte" a SAS alapú vezérlő, 7,5e volt a kártya plusz a kábelek (2x2,5e).
A Firmware csere simán ment, de a felkészülésre azért szántam időt, olvasgattam, összegyűjtöttem a fájlokat stb.

Előtte "sima" PCIe sata vezérlőt használtam, probléma nélkül üzemelt az is, ha csak szabad portok kellenek és nem a mókolás a hobbid akkor hatékonyabb megoldás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10825) #54625216 válasza korcsi (#10824) üzenetére


#54625216
törölt tag

Igazából megelégednék annyival, hogy az ssd-ket ne fogja vissza a sata2. (Abból persze van vagy 8 az alaplapon.) Raid meg egyebek nem érdekelnek, csak úgy vagyok vele, hogy ha 10K körül kijön, akkor miért ne a minőségi megoldás legyen. Persze ha több vele a szívás, mint a haszon, akkor maradok a mezei sata 3 vezérlőnél.

(#10826) r4z válasza #54625216 (#10825) üzenetére


r4z
nagyúr

Dell H310-rol (LSI 9211-8i) tudok nyilatkozni. Csak a firmware flasheleshez kell felkeszules. Ha az megvan, ugyanolyan siman megy majd, mint a mezei SATA HBA-k, semmi dolgod nincs vele.

Dell kartyaknal altalaban le kell szigszalagozni 2 erintkezot a PCIe csatolon, sok alaplap nem postol anelkul.

Szamolj azzal is, hogy egy kis hutes azert kell neki. Ha minimal fordulaton raallitasz egy random ventit, vagy ha van a kartyan egy kis huzat alapbol, az boven eleg.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10827) #54625216 válasza r4z (#10826) üzenetére


#54625216
törölt tag

Köszi az infót, közben Amazonon találtam egy LSI LSI00301 kártyát 73EUR-ért, ezt elméletileg nem kell flashelni.
Láttam ebayen feléért is Kínából, de melóhoz kell, így nem tudok hónapokat várni, amíg megérkezik.

(#10828) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csövi. Adott egy HP hstnm-b017 típ. Sas kártya. Windows nem ismeri fel, biosa nem jelentkezik be. A kártya rossz, vagy spec hp gépbe megy csak?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#10829) AiRLAC válasza Ganz-[HUN] (#10828) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez egy SAS expander kártya, szerintem kell hozzá pl. egy HP P410i belső RAID kártya is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10830) Ganz-[HUN] válasza AiRLAC (#10829) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Köszi :R Sejthettem volna.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#10831) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!
Adott egy HP Gen8 microserver, amiben van 3 db 6 TB-os vinbyó, ext4 fájrendszerrel, Raid5-ben (Xpenology alatt létrehozva). Ezt a tömböt bővítem egy újabb 6 TB-os lemezzel. A tömb újraépítése a jelek szerint elég sokáig tart (ahogy nézem, jó ha holnap estére kész). A kérdés az, hogy ez alatt az idő alatt, lehet-e használni a tömböt? Olvasás menjen csak, vagy esetleg írni is lehet rá ilyenkor?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10832) Krix válasza Egon (#10831) üzenetére


Krix
őstag

Lehet, használni csak lassabb lesz mint normál esetben.

If it is not broken then don't fix it!

(#10833) Egon válasza Krix (#10832) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10834) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

2×2 terás, egyforma típusú HDD-t szeretnék RAID1-be kötni. B450 Aorus M alaplapom van, amin van RAID-vezérlő.

A kérdésem az, hogy a BIOS-ból vagy a Win10 lemezkezelőjéből hozzam létre a kötetet?

Igyekeztem utánaolvasni a témának, hogy melyiket lenne célszerű használni, de kb. ahány válasz, annyiféle megoldásra esküdtek.

A lemezekre dolgozna egy torrent kliens, és hosszabb távon tárolt állományokat (sorozatok, stb.) illetve más eszközök biztonsági mentéseit tartalmazná. Kb. home serverként működne a dolog. Az OS és az egyéb adatok SSD-n lesznek.

Tehát melyiket ajánljátok?

(#10835) HUfantom válasza Nekomajin (#10834) üzenetére


HUfantom
őstag

RAID 1-et windowsban érdemesebb.
Kevesebb nyűg, azonnal olvasható...

Én SSDre teszem a letöltést, és kliensben be lehet állítani, hogy az elkészült torrenteket dobja át a pörgős merevlemezre.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10836) Nekomajin válasza HUfantom (#10835) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Összeraktam a cuccot, a Windowsban beállítottam a RAID1-et. Most viszont a lemezek folyamatos resync alatt vannak, pedig még egy bitet sem írtam rájuk.

A kutakodásaim alapján egy bugnak tűnik a Win10 2004-es buildben. A HD Sentinel és a Feladatkezelő is ~50%-os lemezkihasználtságot ír folyamatosan, amíg a gép be van kapcsolva.

A kérdésem az, hogy ez árt-e a lemeznek? Van-e valami ideiglenes megoldás, amíg az MS nem javítja a hibát?

(#10837) JHC válasza Nekomajin (#10836) üzenetére


JHC
tag

Először szinkronizálni kell a semmit is, csak utána lesz jó neki, mert ugye rakhattál volna be használt lemezt is, és egy áramszünet után nem tudná eldönteni melyik a jó, tehát melyiken volt adatvesztés.

(#10838) Nekomajin válasza JHC (#10837) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

És ezt tudja folytatni újraindítás után, vagy ilyenkor mindig nulláról kezdi?

(#10839) JHC válasza Nekomajin (#10838) üzenetére


JHC
tag

Úgy emlékszem folytatja, ha normál módon indítod újra a gépet.

(#10840) HUfantom válasza JHC (#10839) üzenetére


HUfantom
őstag

Sőt RESET-nél újrakezdi :D az elejéről :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10841) Vektor77 válasza dvd_R+ (#10821) üzenetére


Vektor77
tag

Nekem 9750 van, simán látja a windows a kártyát. Állítgatni RAID BIOSból lehet vagy van neki egy EDM2 CLI programja.

(#10842) gajdi79


gajdi79
csendes tag

Üdvözlet!
Segítségre lenne szükségem, mert vettem egy Dell Optiplex 5040MT gépet és hozzá 2 db. 512-es SATA SSD (2,5) meghajtót, hogy majd ezeket RAID1-ben használjam.
Beszereltem látja az SSD.ket, de a RAID mód nem érhető el, ebben tud valaki segíteni - a biosban engedélyezve van a raid mód próbáltam már több sata vezérlőre rakni/kötni, de nem működik sajnos.
Üdv
andras

(#10843) HUfantom válasza gajdi79 (#10842) üzenetére


HUfantom
őstag

Hagyd a csudába, inkább használd a windowsba épített RAID1-et.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10844) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

Korábban már írtam itt, hogy a tükrözött HDD-re redundancia hibát ír a windows. A kötet újra aktiválásával megoldottam a dolgot, de azóta már többször jelentkezett a probléma. mi okozhatja? Mit javasoltok? Nem érzem biztonságban az adataimat.

Köszi

(#10845) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Infóra lenne szükségem: ha a Raid0 tömbben véletlenül felcserélem az adatkábeleket a tömböt alkotó két HDD-nél, akkor az probléma-e?

Az a helyzet, hogy lecsatlakoztattam a tömböt, és most vissza szeretném kötni, de már nem emlékszem, melyik kábel melyik HDD-hez tartozott eddig.

Köszönettel várom a válaszotok. :R

[ Szerkesztve ]

(#10846) HUfantom válasza peter889 (#10845) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!
Elvileg a rendszer diszkazonosító szerint rendeli össze a tömböt.
Most ha felcseréled, nem kéne gondnak lennie...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10847) peter889 válasza HUfantom (#10846) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen, megnyugodtam. :R

(#10848) peter889


peter889
őstag

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:
2 db. 500 gigás HDD-m van Raid 0-ban.
Van arra mód, hogy úgy szétszedjem a tömböt, hogy ne kelljen lemásolnom róla az adatokat, és minden rajta lévő adat megmaradjon a szétszedett 2 db. különálló HDD-n?

Persze ha kockázatos a művelet, akkor inkább kihagynám.

Köszönettel várom a választ. :R

(#10849) Vektor77 válasza peter889 (#10848) üzenetére


Vektor77
tag

Nem megoldható.

(#10850) HUfantom válasza peter889 (#10848) üzenetére


HUfantom
őstag

nope
Ez a lényege, hogy mindennek a fele a másik winyon van.......

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.