Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10851) peter889 válasza HUfantom (#10850) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a válaszokat, de mit jelent az, hogy nope?

(#10852) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van otthon két azonos típusú és kapacitású WD10EZEX 1 TB-os merevlemezem, ha ezeket szeretném raid0-ba összefűzni, annak mi a menete?

A lap MSI B450 GAMING PLUS, a specifikáció alapján van rajta raid vezérlő. Jelenleg csak az egyik merevlemezt használom, gondolom ezt először formázni kell.

Ugyanez lenne a kérdés két azonos kapacitású, de eltérő típusú 128 GB-os ssd-vel kapcsolatban (az egyik Samsung, a másik Adata).

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10853) HUfantom válasza peter889 (#10851) üzenetére


HUfantom
őstag

nope = no angol kifejezés szlengesített változata.
Magyarra fordítható, "Nem" vagy "Dehogyis"

Ezen mondatodon elgondolkodtam::::
Persze ha kockázatos a művelet, akkor inkább kihagynám.
Ugye tudod, hogy a RAID 0 a raid szintek közül a legveszélyesebb ??
Bármi történik bármelyik lemezzel, azonnal minden a kukában köt ki.
Fagyás, áramszünet és bármi váratlan esemény után lehet, hogy nem jön vissza a tömb...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10854) HUfantom válasza kutga (#10852) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!
Hát ha csak sima "adat" diszkek akkor windowsban is menni fog. Vagy az alaplap raid menüjébe kell belépni és ott elkészíteni a tömböt. Arra figyelj, hogy M2 slot használata tiltja a Sata5-6 portokat a deszkán.
Youtuben van fent sok anyag, hogy készül alaplapi raid vagy windowsban.

SSD-nél is ugyanaz a helyzet. Maximum ha windowst akarsz rá tenni akkor csak az alaplapi raid marad. A deszkán 6 port van, a 4es csomag tud raidet a különálló nem.
Minden esetben az összes disk amit raidbe kapcsolsz elveszti tartalmát.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10855) kutga válasza HUfantom (#10854) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Tiszta a helyzet akkor. A két ssd raid0 lesz, a két adat hdd raid1.

A win lemezt előtte klónozom és elteszem, mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10856) peter889 válasza HUfantom (#10853) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infót és az emlékeztetést.

Igen, tisztában vagyok a Raid 0 szint kockázatával, de annak idején muszáj volt, mert sokba került volna az SSD meghajtó.
Hozzáértőtől kértem tanácsot, pontosan milyen HDD-ket érdemes hozzá venni, és az eddigiek igazolták, hogy jó tanácsot adott: 7 év után is 100/100-as a 2. db. Raid-HDD-m. Voltak áramszünetek is, mely alatt pl. a telefonom tápegysége tönkrement, de a ezeknek a HDD-knek láthatóan semmi bajuk.
Tudom, addig jár a korsó.... Ezért amint veszek egy nagy HDD-t, amire le tudom menteni a Raid0-ám tartalmát, és komplexen felteszem az SSD meghajtómra az új rendszert, szétszedem a Raid tömböt és különálló HDD-kként fogják szolgálatukat tovább teljesíteni.

A fontos adatok, iratok, fotók nem a Raid0-án vannak, ill. vannak azokról biztonsági másolatok is.

[ Szerkesztve ]

(#10857) kutga válasza HUfantom (#10854) üzenetére


kutga
nagyúr

Beállítottam amit kell de most elakadtam. W10 ahci módban bootol raid módban nem (nyilván), viszont így nem látom az új raid tömböt. Mit tegyek? Driver van de nem megy fel, W10 külön hdd-n, klónozni szeretném. Live Linux alól ha megcsinálom kérni fogja a drivert vagy úgy sem fog indulni?

Let the Zone take me if I am.

(#10858) HUfantom válasza kutga (#10857) üzenetére


HUfantom
őstag

Dugd át a nem RAID-es portba.
Elvileg a 4es tömböt állítod RAID / ahci módban a másik kettőt nem.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10859) kutga válasza HUfantom (#10858) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre nem gondoltam, hazaérek kipróbálom.

Let the Zone take me if I am.

(#10860) kutga válasza kutga (#10859) üzenetére


kutga
nagyúr

Sikerült köszi. Igaz nem írtam pontosan, az alaplap 450M, ezen csak négy sata3 van, de akadt otthon egy pci sata bővítő, arra kötöttem a backup vinyót.

Let the Zone take me if I am.

(#10861) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Ha az op. rendszerem (Win7 64 bites) SSD meghajtón van, láthatja-e RAID0 tömbömet ?
Vagy kizárt?
Mert nem látja.
Alaplapot AHCI üzemmódba helyeztem, mert máskülönben nem látta az SSD meghajtót.
Ha RAID üzemmódba teszem, akkor a RAID0-át látja, viszont az SSD meghajtót nem.
Ezen felül lenne még az IDE mód.

Alaplap neve: ASRock 960GM-GS3 FX
Videokártya: Sapphire Radeon HD 5670

Régebbi, RAID0-án lévő Win7-emre amikor telepítettem a videokártya drivert (13-4_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe), ezeket írta ki, benne feltüntetve a Raid vezérlőt (RAIDXpert):

Ezzel szemben most ezt nem ajánlotta fel az új driver (whql-win8.1-win7-catalyst-15.7.1-oct30.exe)

Az előbbi driverrel is próbálkoztam, de ezúttal az sem tüntette fel a RAID vezérlőt.

Vajon azért nem ajánlotta fel, mert a SSD meghajtós üzemnél kizárt a RAID0 használata?

Köszönettel várom a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#10862) HUfantom válasza peter889 (#10861) üzenetére


HUfantom
őstag

Kicsit zatyvaság ami írsz....
De lássuk
A VGA-nak semmi köze semmihez hagyjuk is.
A deszkán egy AMD SB710 Chip felel a RAID vezérléséért ahhoz pedig külön driver kell.
[link] Itt vannak hozzá a driverek.

Ha mákod van akkor a install után a windows látni fogja RAID tömböt.
Ha nem......

Akkor sajnos mindent RAID üzemmódba kéne állítani majd pedig a SSD-ből kéne egy egylemezes RAID0-t létrehozni. Ezzel a trükkel szokták kikerülni, hogy legyen Rendszer lemez is meg RAID is.
Viszont ebben az esetben lehet elvész az SSD tartalma, nagyon régi a deszka nincs tapasztalatom vele.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10863) peter889 válasza HUfantom (#10862) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a válaszod, igyekeztem minél pontosabban fogalmazni, azt hittem a videokártya driverrel együtt települt fel a Raid vezérlő.

Kipróbáltam az általad javasolt "8.961-120405a-137848C-EDG_Direct.zip"-et, feltelepítettem, sajnos nem orvosolta a problémát. :U , ezeket telepítettem:

Nem akarnék bűvészkedni az egylemezes Raid-del, mivel a Raid-et már csak rövid ideig használnám.

Lehet legjobb volna új alaplapot venni?

(#10864) HUfantom válasza peter889 (#10863) üzenetére


HUfantom
őstag

vagy had a pi**ába az egészet és csináld meg windows ban a raid-et.

[link]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10865) peter889 válasza HUfantom (#10864) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos nem tudom előhozni a Win7-emben a linkelt videóban mutatott Disk Management progit. Szerintem nekem nincs olyan.

Opr. neve : Microsoft Windows 7 Ultimate
Opr. javítócsomag: Service Pack 1

(#10866) Top cat válasza peter889 (#10865) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos, hogy van. A windows része.

Futtatásba írd be ezt: diskmgmt.msc

(#10867) peter889 válasza Top cat (#10866) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen az infót.
Tudtam én régebben, csak már elfelejtettem, mert régen nem volt rá szükség.
----------------------------------

És akkor pontosítanám a problémát:
Van egy régi, 2013-as telepítésű Win7-em. 2. db. 500 GB-os HDD-n, melyek Raid0-ban vannak.
Annak idején drága volt az SSD, azért döntöttem a Raid0 mellett.
És nemcsak a Win7 van rajta, hanem filmek, zenék és sok minden más.

Nemrég vettem egy SSD meghajtót, egyrészt mert gyorsabb rendszert szeretnék, másrészt mert a Raid0, mint olyan, sérülékeny.
És vettem egy 3 TB-os Toshiba HDD-t is, főleg a filmeknek.

Egyelőre meg akarom tartani a Raid0-án lévő Win7-et, míg az SSD meghajtón lévő rendszerem kifogástalanul nem működik a feltelepített programokkal.

Feltelepítettem az SSD meghajtóra a Win7-et nemrég, egyelőre programok nélkül.
Azonban nem tudom elérni a Raid0-ámat (ld. előbbi hsz-eim).
De a 3 TB-os előbb írt HDD-m sem tudom rendesen működésre bírni, mely problémát [itt] és az azt követő hsz-ekben részleteztem.
Innen ide küldtek, és szerintem is ide való a kérdésem.
Nagyon jó volna, ha tudnátok segíteni. :R

---------------------------------------------
#10864 HUfantom, Megnéztem az általad linkelt videót, köszönöm, de az ugye arról szól, hogy Windows alatt hogyan lehet Raid1-et létrehozni. Jó, hogy tudom, hogy úgy is lehet.
Viszont én a Raid0-ámat a RomUtilityben (Ctrl+F-fel érhető el) hoztam létre, még 2013-ban (segítséggel).

Vannak kis HDD-im is, azokon vannak a biztonsági másolatai a legfontosabb adatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#10868) peter889 válasza peter889 (#10867) üzenetére


peter889
őstag

A Biosom "Raid" üzemmódban [így] látja a problémás Raid0-át és a 3 TB-os HDD-t.

(#10869) peter889 válasza HUfantom (#10862) üzenetére


peter889
őstag

Írtad, hogy SSD-ből lehetne egy egylemezes RAID0-át létrehozni.
Érdekelne, hogyan lehet ezt a műveletet elvégezni?
Arra gondoltam, ha a 3 TB-os HDD-mből megpróbálhatnék egy olyat készíteni próba szerencse alapon.
Nem tudom, az orvosolhatná-e a problémám.

(#10870) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Win7-es gép amelyiken RAID-be vannak kötve a HDD-k. Kb 10 évvel ezelőtt rakták össze nekünk, azóta szinte minden nap működik reggeltől estig.
Egy ideje a gép bekapcsolásakor ez a felugró ablak jelenik meg:

Belenéztem, a gépben 4 db 500 GB-os HDD van, a következő megnevezéseket találtam rajtuk: Sys, Data1, Data2, Data3
A rendszerben két meghajtó látszik:
C: 415 GB kapacitás
T: 931 GB kapacitás

Ha böngészőben megnyitom a RaidXpert kezelő felületet az alábbiakat mutatja.
Logical Drive Info
Rebuild

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Start Now-ra kattintok akkor simán helyreállítja a problémát? Vagy az egyik HDD-t ki kell cserélni?

Olvasgattam a kezelőfelület súgóját. Jól tippelem, hogy ez egy Raid3 és a Win7 külön fut a Sys nevezetű HDD-n? Ez esetben nincs tartalék meghajtó, így nem lehetne beállítani automatizálást sem, így csak a HDD cserével lehet megoldani a helyreállítást?
Vagy rosszul logikázom?

Előre is nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#10871) Vektor77 válasza sopruk (#10870) üzenetére


Vektor77
tag

Inkább fordulj szakemberhez mert nagyon el lehet rontani. Szerintem mentsd le az adatokat és cseréld le az egész gépet, sok az a 10 év.

(#10872) HUfantom válasza sopruk (#10870) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

Én azt látom, hogy van egy rendszer lemez és RAID 5ben volt 3 lemez.
Mivel ebből az első képen csak kettő látszik ezért mondja kritikusnak az állapotot.
A logokban ki lehet bogarászni mikor esett szét a tömb.

Még épp működik, de több hibát már nem bír el.
A rebuildnél felajánlja, hogy a 2es és 4es csatolón lévő diszk mellé becsatolná a 3as csatolón található diszket. De kérdés ha nem volt diszkcsere akkor miért esett szét a tömb...

Logolvasás :)

Vektor77-rral értek egyet, ha fontos céges cuccok van a gépen akkor mentés gépcsere, mert ez bármikor elborulhat.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10873) HUfantom válasza peter889 (#10869) üzenetére


HUfantom
őstag

Van egy Hotkey Bootnál írja, vagy újabb deszkákon a BIOSból is át lehet lépni a kártya BIOS-ába vagy RAID managerjébe. Ott kéne tudni létrehozni a tömböt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10874) sopruk válasza HUfantom (#10872) üzenetére


sopruk
aktív tag

és #10871Vektor77

Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadtam a tanácsot, átmentettem az adatokat egy másik gépre.
Sajnos a fő program költözésével még gondok vannak, ez a C: meghajtón található. Ha borul a RAID, akkor a Win7 még futni fog, vagy onnantól el se lehet majd indítani?

Köszi előre is!

(#10875) HUfantom válasza sopruk (#10874) üzenetére


HUfantom
őstag

oprendszer még elindul.
Persze ha nem az alól borul ki az 1 lemez

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10876) sopruk válasza HUfantom (#10875) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez jó hír, köszi szépen!

(#10877) peter889 válasza HUfantom (#10873) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ, de már találtam áthidaló megoldást, amivel mellőzni tudom a RAID-et.

(#10878) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Hali, sziasztok!

Segítene esetleg valaki ötletelni, hogy mi lehet a gond a következő helyzetnél:
Adott egy adaptec 5405 SAS raid vezérlő, eddig 4db 250-es Toshiba vinyóval használtam Raid 0-ban. Vettem bele 4db új 900GB hgst-t.
Indításkor egyszerre maximum három vinyó pörög fel (power led sem világít az egyiken a bayen), de ha csak 3-at rakok be akkor azok mennek, köztük az is ami addig nem ment. Ilyenkor ez a 3 működik, mindegy melyik slotba rakom őket.
Szóval elméletileg sem a slot sem a hdd nem hibás, de egyszerre nem megy a 4hdd. Nincs valakinek ötlete?
Szerk: 5,25-ös Supermicro Bayben vannak a vinyók (cse-m14)

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#10879) HUfantom válasza ЯΞNΞGΔT (#10878) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát én tippre megpróbálnám törölni a konfigurációt a BIOS menüben.
Hátha még a régi winyókat keresi szegény kétségbe van esve, hogy nincs semmi sehol...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10880) aujjobba


aujjobba
addikt

Udv!

A regi NAS-ombol athoztam a HDD-t (1db) egy epitett gepbe.
Elvileg RAID1-ben van es az alatt LVM kotet.
Most veszek hozza egy masodik lemezt, mert a jelenlegi kezd betelni, de RAID-re semmikepp nincs szuksegem.
Hogyan tudom ezt megoldani adatvesztes nelkul?
Tehat a RAID1-et szeretnem visszacsinalni, majd a ket HDD-t egy logikai LVM kotet ala behozni, adatvesztes nelkul.
A jelenlegi HDD 2TB-os, az uj 3TB, ergo ha at kell pakolni ideiglenesen az anyagot a regirol az ujra, azt meg tudom oldani.

Eleg kacifantosan van jelenleg, sajnos a NAS anno ilyet krealt.
Amint latszik egyetlen kotetet hasznalok ebbol, ami majd ki lenne bovitve az uj HDD-vel, vagy ujrakrealva ha szukseges.
Nem rendszerindito a lemez, Ubuntu 20.04 van fent es MDM-es a RAID.

Koszi elore is ha segitetek.

(#10881) aujjobba válasza aujjobba (#10880) üzenetére


aujjobba
addikt

Megoldottam.

Az uj HDD-n letrehoztam egy teljesen uj LVM konfigot, majd a regirol rsync-kel atraktam minden anyagot az ujra.
Ezutan a regit legyalultam, RAID-et, LVM-et, particios tablat, mindent, vegul pedig behuztam az uj LVM konfig ala, extend-del.

[ Szerkesztve ]

(#10882) ЯΞNΞGΔT válasza HUfantom (#10879) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Köszi a tippet, nem ez volt. Hihetetlen amúgy de ha a hdd keretben van akkor 2db nem működik, nem is pörög fel, a másik kettő megy szépen, sőt a régi 4 is. Nem tudom mi lehet az oka.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#10883) HUfantom válasza ЯΞNΞGΔT (#10882) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha jól látom akkor ez az ???

Ha biztonságban az adatok, akkor basszunk bele egy Molexet csak úgy külön tápról, lehet valamiért nem tudja átvinni a teljes áramot és nem indul el mind a 4 lemez....
Persze csatipucilás és kontaktspray sem árthat :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10884) ЯΞNΞGΔT válasza HUfantom (#10883) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Jó reggelt!
Nem teljesen. Enyémen nem sata csatik vannak hanem egy sas sfxxx tudja fene, ilyen [link]
először én is a tápra gondoltam, de amikor megy akkor is ebben van, csakhogy a placeholder nélkül, ami ez [link]
Plusz még elvileg az új vinyók kevesebb áramot is kérnek.
Nem tudom hogy valami kontakt probléma lehet-e, de elméletileg nem kéne, hogy ez ilyet okozzon :F

Szerk: rossz link

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#10885) ЯΞNΞGΔT válasza ЯΞNΞGΔT (#10884) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

...A másik link is sz@r lett, sorry - telón valamiért rosszul másoltam ki.
Erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#10886) HUfantom válasza ЯΞNΞGΔT (#10885) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát akkor ez innentől hardveres probléma. :(

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10887) TromF


TromF
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olcsó, pci-e x4-es, raid5-öt és ubuntu 20.04-t támogató kártyát?
Jó lenne ha ezen felül lehetőleg 8 portos, kompakt méretű, passzív hűtésű és alacsony fogyasztású lenne. Teljesítmény nem szempont, backupok lesznek tárolva rajta.
Egy mini-itx szerverbe menne, 2.5" HDD-k lesznek rákötve, ezért ilyen limitáltak a lehetőségek

Köszi előre is.

(#10888) AiRLAC válasza TromF (#10887) üzenetére


AiRLAC
addikt

LSI 2008 chipes kártyák (IBM, Dell) pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10889) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy meddig lehet használni egy hibás Raid1 tömböt?
Úgy értem, ha kihal az egyik vinyó, akkor tudom továbbra is használni, írni-olvasni a hibátlan lemezt, mondjuk 2-3 napig, amíg megérkezik a cserevinyó? Vagy egyből le kell állítani mindent, és csak akkor szabad újra írni rá, ha már felépült az új tömb?

Egy NAS-ban (Qnap TS-231K) van két 4 terás vinyó Raid1-ben, újak, semmi bajuk, csak fel akarok készülni, ha esetleg úgy alakul (10 év múlva :D), hogy ha valami baj lenne, akkor mire készüljek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10890) HUfantom válasza pilóta (#10889) üzenetére


HUfantom
őstag

Ez amolyan risk management...
A RAID 1 arra való, hogy mindig menjen a gép. Most az egyik halott, akkor kell venni egy második lemezt. Itt tartasz.

Sajnos több helyen ilyen esetben még hónapok mire jön a második lemez. Szóval szerintem nyugodtan használd. 1-2 héten belül ha megjön a csere nem kéne gondnak lennie.

De kiszámolhatod, hogy mennyit vesztesz azzal, hogy áll a rendszer...

Nálunk a gépeken NextBusinessDay garancia van másnapra küldik a cserelemezt. A felügyeleti modul emberi felügyelet nélkül, jelzi a gyártónak a hibát.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10891) pilóta válasza HUfantom (#10890) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! :R
Nincs baj szerencsére, csak elméletileg érdekelt. De akkor nem aggódok, csak nem hal be 3 napon belül kettő egyforma vinyó...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10892) vlaci79 válasza ЯΞNΞGΔT (#10878) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali, én 3 dolgot néznék meg.
-Másik molex csati a biztonság kedvéért táphoz minél közelebbit választva.
1 molex csatinak ki kell tudni szolgálnia 4db 3,5 sas hdd-t [kép]
-Adaptec firmware-ben beállítanám hogy kettesével élessze fel a lemezeket.
(5805-ben használtam) hdd-k link sebességet 1,5-re korlátoznám.
-Adaptec firmware frissítés

(#10893) ЯΞNΞGΔT válasza vlaci79 (#10892) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget! Nem tudom hogy a firmware update, a táphoz közelebbi molex, a max 2 spin up, vagy az, hogy szétszedtem még 20x meg összeraktam, először a földön aztán egyesével összeszelve a komponenseket - de most megy - hozzá se nyúlok:)

Olyanban esetleg tud-e valaki segíteni, hogy ennek a raid vezérlőnek ugye van egy kernel bootja gép induláskor. Ha biosban a CSM-et kikapcsolom, akkor nem foglalkozik vele a rendszer, betölt a windows. De az a baj, hogy 3-ból kétszer kékhalálom (DRIVER_POWER_STATE_FAILURE) lesz, kb fél perc utá. Egyszer pedig a windows tölt sokáig, de nincs kékhalál.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#10894) TromF válasza AiRLAC (#10888) üzenetére


TromF
tag

Ahogy utanaolvastam a legtobb pcie x8 kartya, de talan fut x4ben is. Viszont nem igazan tamogatjak a RAID-5ot, csak RAID-Z-t.

(#10895) AiRLAC válasza TromF (#10894) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van RAID és HBA firmware mindegyikhez, arról függően hogy HW vagy software RAID amit akarsz. Te Ubuntuval használnád, ott a legjobb egy mdadm software RAID, ahhoz elég egy HBA mód.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10896) TromF válasza AiRLAC (#10895) üzenetére


TromF
tag

Igen, feltetel hogy mdadm-mel lehessen managelni. Meg sosem flasheltem ilyet, kell valami specialis hardware hozza, vagy csak siman berakom a kartyat, letoltom a fw-t (publikusak az image-k?) es terminalbol felrakom az uj fw-t?

(#10897) AiRLAC válasza TromF (#10896) üzenetére


AiRLAC
addikt

mdadm raidhez kb bármilyen kártya jó lesz ha van rajta elég port. Kérdés miről akarsz bootolni, az olcsó kártyákról általában nem lehet. Nézd meg milyen kártyákhoz tudsz hozzájutni és onnan elindulunk hogy van-e rá IT mode firmware és hogy lehet felrakni (néha vajákos a dolog, BIOS/UEFI meg mindeféle alaplapi különbözőségek okán, anno ZFS-hez nekem egy asztali gépbe kellett a kártyát áttenni hogy lássa a flash tool.)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10898) TromF válasza AiRLAC (#10897) üzenetére


TromF
tag

Egy Promise Technology SuperTrak TX8760T uton van felem, jo lenne ha azt tudnam hasznalni. Leirasa alapjan ez HBA-ban is tudja a RAID5-ot.
Ha nem valna be, masodmegoldaskent Dell Perc H200 v. 310-ben gondolkozom.
Sajna tobbnyire ezek a kartyak X8as porttal szereltek igy Pci-e X4->X8 riserrel fogom tudni oket berakni.

(#10899) Bánkuti Z


Bánkuti Z
újonc

Ssziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Új gépet raktam össze (ASUS 460-PLUS, i5 10400F, 2x8DDR4) régi HDD (500GB+1T)+SSD (250GB).

Az SSD-re telepítettem a Win10-et UEFI módban. Majd bővítettem egy Intel OPTANE 250GB NVMe SSD-vel.
És ekkor szúrtam el a dolgot, mert az OPTANE beüzemelése (most csináltam először, amúgy nem sikerült) nem úgy alakult, mint terveztem. (Ha csinált már valaki ilyent az is érdekelne).

BIOS-ban Beállítva a SATA OPTANE RAID-ra, majd a win indítása után az Intel OPTANE memory and storage management SW-ben mellényúltam és a 2 HDD-t tévedésből RAID0-ba kapcsoltam. Most is abban vannak, azért is mert az OPTANE SW, ha ki akartam kapcsolni a RAID0-át (típus megváltoztatása), hibaüzenettel "a...program leált" kilépett.
A lényeg, hogy szükségem lenne a még rajtuk lévő régi eredeti adatokra.
Eddig nem nyúltam hozzájuk (kivéve a mini-tool adat recovery futtatását - menteni nem engedte :-().
Mi lenne a jó lépési sorrend?
pl.Előbb DATA vagy partition recovery, majd RAID típus megváltoztatása, vagy fordítva érhető el, hogy az adataim ismét elérhetőkké váljanak, vagy van jobb megoldás? Biztosra szeretnék menni.
Nincs szükségem RAID-ra.
Elöre is köszönöm.

(#10900) HUfantom válasza Bánkuti Z (#10899) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia

Sajnos leírásodból nem látszik, hogy most fut-e a rendszer van elborult a francba ???
Ha nem megy, akkor valami RAID recontruktorral / Igen, a demó verzió, csak analizál :) / meg lehet próbálni visszatenni az adatokat egy harmadik merevlemezre.

Ha még bootol a windows RAID0-ban, akkor mentés RAID törlés, új rendszer fel.

Alapvetően azt fogadd el, hogy minden elveszett a lemezeken. Szóval bármi visszajön az győzelem :R :R

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.