Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#11301) Lokids válasza JHC (#11300) üzenetére


Lokids
addikt

Ha teljesen letörlöm a partíciót, akkor is szürke marad a tükör opció. :(

HA zsugorítom a 2. partíciót, akkor tudok tükröt létrehozni.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#11302) JHC válasza Lokids (#11301) üzenetére


JHC
tag

Mint írtam a 8MB-nek muszáj üresen maradni a lemez végén. amikor átkonvertálod dinamikusra akkor ezt felhasználja, és utána ezt nem mutatja, ha onnan visszaalakítod alaplemezre akkor újra mutatja, a partícionálatlanul hagyott területet. A 8MB csak úgy rémlik, lehet több kell, hogy működjön, de mindenképpen kell a hely a lemez végén.

(#11303) 8zabi válasza Lokids (#11301) üzenetére


8zabi
őstag

dinamikus lemezzé kell alakítani, a lemezre kattints jobb gombbal, nem az üres helyre, ott találod

(#11304) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Korábban kérdeztem, hogy a PCIe-es 4xSSD-s(4x4 csatornás) tudja-e vajon a RAID 0-át? Azt a választ kaptam( :R ), hogy "Bifurkálás-t" kell tudnia. A csomagolás takarása alatt ott volt-van 1 cm-es felirattal a keresett tudásra utaló felirat: "PCI-E Bifurcation x4x4x4x4 4 portM.2 NVME". További infó, ha mond valakinak valamit: "PH44, vVER2.2 23G01". Ez kell?

Továbbiak: Négy M-key-es hely van rajta, a chip típusa nem látszik a garancia-hologram miatt, van rajta még egy két érintkezős (venti ?) csatlakozó és visszajelzésként 4 LED a négy foglalatnak.

Gondolkodom a 2-4 darab Samsung 991a-n.

[ Szerkesztve ]

(#11305) R̲e̲m̲ válasza 5leteseN (#11304) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia
a bifurcationt az alaplapodnak kell tudnia.
ha nem tudja, akkor csak az elso ssd-t fogja látni a rendszer.
amit irtal, az nem egy vezerlokartya, nem multiplexer (plx), hanem csak egy passziv atalakito. egy aktiv bifurcation kártya olyan 100 papirtol indul, pl ez
4 port, nvme - 270$
a raidet pedig a procidnak kell tudnia (intel vroc - virtual raid on cpu)

(#11306) 5leteseN válasza R̲e̲m̲ (#11305) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm! :R

Kis segítséget kérnék még: A Raid 0 tárgya egy DELL T8510 lenne 2 vagy 4 SSD--vel. Ezen DELL-nél is, csakúgy, sok más "nagy" bradn-nél, sikerülni szokott ezeket a neveket a szabványostól és szokásostól egészen eltérően is nevezni, nehogy akárki tudja használni ezeket a funkciókat.

Vajon minek hívják ezeket a betű-szavakat a DELL T5810-nél, ha-és vannak-e ezek?

A DELL-IT-angolról még nem tudok a szokásos szakmai IT-angolra fordítani! :B

Előre is köszönöm! :R

(#11307) 5leteseN válasza 5leteseN (#11306) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ITT azt írják, hogy a T5810 natív módon támogatja a Bif-et, és csak bele kell tenni a 4x4x4x4 kártyát és az Op-rendzser látja és onnan majd be lehet állítani. Hogy ez mi-hogyan zajlik az már nincs benne a téma-vonalban, de eddig biztató híre. Említettek valami videót, gondolom Yt.

(#11308) R̲e̲m̲ válasza 5leteseN (#11307) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

es ha minden igaz, az 5810-be még nem kell a vroc key, nem ugy, mint az 5820ba. Sajnos én belefutottam abba, hogy hardverkulcs nelkul nem tudok pcie raidet csinálni, csak szoftveresen windowsból.

(#11309) 5leteseN válasza R̲e̲m̲ (#11308) üzenetére


5leteseN
aktív tag

"Brand"-éknél(DELL, HP, ...) vannak furcsa dolgok. :W

Megoldás is van rá mindig. Drágán, mindig!

(#11310) 5leteseN válasza 5leteseN (#11309) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az az ötlet merült fel bennem, hogy az egyre olcsóbb, kicsit korosabb előző generációs SATA-SSD-ből (szerveresek ? ;] ) a szoftveres RAID 0-val egy korosabb PCI 3.0-ás gépnél is megközelíthető a jelenlegi arany-áras sebesség és teljesítmény szint 3-4 SSD-t a RAID 0-vál "párhuzamosítva". Az általában már életútjuk második felében lépkedő használt SSD-k adatbiztonsági szintje (gondolom) nem azonos a jelenlegi friss darabokkal.Ha ezt a kérdést két RAID 0-ás SSD tükrözésével oldanánk meg akkor elvész az árelőny jelentős része és egyszerűen nem is oldható meg a legtöbb vasnál: 6(+) SATA csatlakoztatása! :Y

Ezt talán egy hibajavítós adatokat folyamatosan mentő (a RAID 0 méreténél jóval kisebb=>olcsóbb)háttér-tároló oldaná meg a 3-4 használt-SATA-s RAID 0 mellé(tömörítve ? ).

Egy ilyen megoldás lehetséges-e?
Mennyi CPU erőforrást igényel?
Mennyi lassulást okoz?
W10/W11 alá van-e erre beépített program, vagy ingyenesen használható szoftver?
Ez egy előzetes érdeklődésem csak, előre is :R :R-k. :)

[ Szerkesztve ]

(#11311) AiRLAC válasza 5leteseN (#11310) üzenetére


AiRLAC
addikt

3-4 SSD-t én RAID5-be tennék inkább. A többit nem tudtam dekódolni :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11312) 5leteseN válasza AiRLAC (#11311) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Bocs! :B

3 SATA-s RAID 0 ezt tudja,:
RAID 0 (Stripe set) Performance Calculation:
Total Performance = 1350 IO/s
Total usable capacity = 0.77 TB

a 3 SATA-s RAID 5 pedig ezt :
RAID 5 (Stripe set with parity) Performance Calculation:
Total Performance = 540 MB/s
Total usable capacity = 0.51 TB

:O :O :O

Ezért gondoltam arra (amit nem sikerült leírnom, elnézést), hogy a RAID 0 tömböt raknám valamilyen hibajavítós 1 darab RAID ? (vagy valami más) mellé.

De lehet, hogy 2x2 SATA-s RAID 0 tükrözése(RAID 1-ben) lenne a jó megoldás.
A 2x2 RAID 0 RAID 1-ben eredménye:
2xRAID 0 (Stripe set) Performance Calculation:
Total Performance = 900 MB/s
Total usable capacity = 0.51 TB

A 4 SATA-s RAID 5 eredménye:
RAID 5 (Stripe set with parity) Performance Calculation:
Total Performance = 720 MB/s
Total usable capacity = 0.77 TB

Jól látom a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

(#11313) R̲e̲m̲ válasza 5leteseN (#11312) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

elméleti síkon a raid0 írása és olvasása n*read és n*write. A tárterület n*lemezméret
raid5-nél pedig n*read és 1*write. A tárterület (n-1)*lemezméret, 1 lemeznyi megy a paritynek, de ze el van osztva a lemezek között.
A 2x2 RAID 0 RAID 1-ben a raid10 - ezesetben a read nagyjából a raid0-át hozza, a wite pedig a felét. Itt csak n/2*lemezméretnyi helyed marad
Ezek persze csak az elméleti számok, az életbe nem fogja elérni.
8db 2terrás az általad feljebb is említett kikukázott industrial lemezem van raid0-ban, (550/520 papíron mind) 2500/2500 fölött sosem láttam a tömböt, lehet ez az lsi9211 meg az expander (intel RES2SV240) miatt van, összesen 20 lemez van a kártyán.
ha fontos az adat, ne használj raid0-át, egy hiba és kuka minden. (lekopogom, nekem 2éve megy az array hiba nélkül)

lehet kómás vagyok még de ezt a mondatot nemigazan sikerult ertelmeznem:
"Ezért gondoltam arra (amit nem sikerült leírnom, elnézést), hogy a RAID 0 tömböt raknám valamilyen hibajavítós 1 darab RAID ? (vagy valami más) mellé."
:R

[ Szerkesztve ]

(#11314) 5leteseN válasza R̲e̲m̲ (#11313) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm, tanulgatok! :R :R

"Ezért gondoltam arra (amit nem sikerült leírnom, elnézést), hogy a RAID 0 tömböt raknám valamilyen hibajavítós 1 darab RAID ? (vagy valami más) mellé."

Itt kb. arra gondolt a "költő" például(Én ; ), hogy a két(-három) SSD-s RAID 0 tömböt
A; valamilyen paritásos, "bármimás"-os hibajavító adattal teszem sérlésmentessé,
B; egy újabb két SSD-s RAID 0 helyett egy tömörített SSD-re "tükröznék "trükköznék",
C; általam nem ismert adatbiztonságot javító módra kapnék javaslatot : o

A hardveres-RAIDkártyád sebességét s neki adott PCIe sávok összesített teljesítménye határolja be (szerintem).
Milyen, és hány PCIe csatornája van az általad használt kártyának?

[ Szerkesztve ]

(#11315) 5leteseN válasza 5leteseN (#11314) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az A és B megoldás gyakorlatilag a RAID 5, két verziója, azzal a különbséggel, hogy a B-esetben tömörített formában kerül rögzítésre a paritásos(hibajavítós-másegyebes megoldásos), vagy a "sima" tükrözéses adatállomány , de tömörítve!!!
Ez utóbbi esetben a tömörítés arányában nőhet az összesített sebesség, korrigálva az erre fordított idővel(CPU).

Próbálkoztam. :R
Kezdem jól csinálni? :))

(#11316) R̲e̲m̲ válasza 5leteseN (#11315) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Igen, amit írtál az a raid5 (raid0 egy lemeznyi parity-vel), azt viszont nemtudom, hogy létezik-e tömörített parity....
Ilyesmibe sosem mentem bele, maradok az "out of the box" megoldásoknál :DDD
a kártya pcie2 x8 -> 4GB/s. Papiron 3200at tud kb a kártya, de ez csak elmélet.

(#11317) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy amit z790es lapoknál írnak, hogy raid5. Az hw-es vagy csak annyit tesz, hogy sw-kompatibilis? + a kérdésem, hogy mennyire problémás egy ilyen tömb alatt alaplapot cserélni. köszi.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#11318) R̲e̲m̲ válasza Celithrandi (#11317) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia
consumer lapoknál nincs valós hw-raid
windows sw raideket nem vágom, linux alatt simán cserélhető a hardver, nem okoz gondot.

(#11319) Celithrandi válasza R̲e̲m̲ (#11318) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, és érdemes foglalkozni vajon sw raidel vagy inkább kell egy kártya a gépbe?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#11320) R̲e̲m̲ válasza Celithrandi (#11319) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

hdd esetén van értelme a hardveresnek, de ssd esetén egyáltalán nem ajánlom.
10+éve használok sw raidet, lekopogom egyszer sem omlott össze, pedig van közte 8lemezes raid0 is.
hw raid esetén általában magasabbak a számok (read, write, iops, stb.), illetve ha van bbu rajta, akkor a váratlan rendszerösszeomlásokat/áramkimaradásokat is adatvesztés nélkül vészelheti át. Továbbá nem kér cpu erőforrást, de manapság ez elenyésző amég nem 10+ lemezt akasztassz össze, ellenben nemigazán tudod monitorozni a lemezeket.
Az OS felé egyetlen arrayt fogsz látni, a lemezeket külön nem. a szoftveres megoldások rugalmasabban kezelhetőek.

(#11321) Celithrandi válasza R̲e̲m̲ (#11320) üzenetére


Celithrandi
addikt

átrágom, raid5 lenne 4 winyóval, de torrent miatt lehet nem optimális járatni 4 winyót ha seedelek kicsit.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#11322) 5leteseN válasza R̲e̲m̲ (#11318) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Lehet, hogy lesz majd ezzel kapcsolatban kérdésem, mert a 6-HDD-s hw-es RAID 0-ám fölül(HPE ML350p) elszállt a Windows(11-em). :O :W
Azt a rajta lévő 260GB-ot nem tölteném le újra :Y , ha el lehet elkerülni ezt! :K

(#11323) R̲e̲m̲ válasza 5leteseN (#11322) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Raid0 az oroszrulett
1 lemez kiesesevel kuka minden
Ha a k9ntroller nem ismeri fel a lemezeken lévő arrayt, akkor felejtős sajnos.

(#11324) 5leteseN válasza R̲e̲m̲ (#11323) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Megint nem írtam le minden körülményt, Bocs! :B

Most: A Windows egy SSD-n volt, a hw-RAID 0-át az ML350p kártyás beállítás eredménye volt.
A Windows összeomlásáig a RAID rendben volt, elméletileg(!?!) jónak kéne lennie, de azóta mindent(is ) átállítottam, de a RAID 0-ás HDD-ken nem végeztem műveletet.
Az átállítgatásaim miatt most nem látja a HDD-ket sem, és értelem szerűen a RAID 0-át sem. :Y
Abban reménykedem, hogy ha hw-esen újra létrehozom a 6 SAS HDD-ből automatikusan a RAID 0-át(formatálás nélkül !, lehet? ), akkor megmaradnak az adatok!
Ez elképzelhető?

[ Szerkesztve ]

(#11325) HUfantom válasza 5leteseN (#11324) üzenetére


HUfantom
őstag

Nope, annak valami rekonstruktor kell és talán....

De a Windows RAID Controller fagyásnál nekem mindig hibát dobott.
RAID 1 kötetnél ez nem a világ vége, csak átszinkronizál mindent.....
Persze RAID5 nél az már igazi gyötrelem és RAID 0-nál akár vége is a dalnak...

RAID 0-ás HDD-ken nem végeztem műveletet. --- Híres utolsó mondatok :D

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11326) 5leteseN válasza HUfantom (#11325) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm!

Erősen dolgozik a szürke-állományom a segítségként kapott infókon! :R

addig is továbbiak: A RAID 0-át (mint írtam) a hw-s kártya hozta létre az ML350p-ben a W-s ezt az array-t kezelte utána.
Szerintem olyan valaki tudna ebben segíteni nekem, aki ismeri a szerveres hw-es RAID kártyákat, ami ebben a HPE ML350p(Gen8)-ban is van.

Most nem vagyok mellette, de meg tudom nézni a pontos típust, ha kell.

Emlékezetből, nem tutira a kártya modell-száma: 710-es talán. Mintha valami 420 is felbukkanna a "homályból"...

[ Szerkesztve ]

(#11327) HUfantom válasza 5leteseN (#11326) üzenetére


HUfantom
őstag

Na szuper haladunk :)

ML350G8asokat P420 assal szerelik gyárilag.
Ebből van 0/512MB/1G/2G ramos változat.
Elvileg van hozzá egy nagy akkumulátor ami őrzi az írási gyorsítótár méretét ha kipusztulna az egész.
Természetesen a "2X pörgetünk orosz ruletten" szellemében be lehet kapcsolni akkumulátor nélkül is :)

HP szervernek az ILO-ja nem dopott RAID hibát amiből ki tudnánk találni, miért dobta el a tömböt ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11328) 5leteseN válasza HUfantom (#11327) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A hw-RAID nem dobott (szerintem) semmit. A gépen lévő Windows a szokásos heti frissítése után újrainduláskor megtalálta a hónapok óta vele együtt élő 1TB-os HDD-n az arra fél évvel korábban másik gépen rajta hagyott Windows és emiatt megbolondult-összeomlott.
A 64x600GB-os SATA-s RAID 0-ig nem is jutott el(korábban hiba nélkül használta a W), amiből a W csak egy 1,8TB-os HDD-t látott korábban is.
A hw-es RAID cache-ét (rutinosnak álcázva magam :K ) a RAID létrhozása előtt már kikapcsoltam, ezért ez nem is okozhatott gondot(elméletileg!).

Ezt a "RAID dob hibát a szervernek" infót hol tudom megnézni(amikor 1-2 napon belül szerver-közelben leszek)?

[ Szerkesztve ]

(#11329) HUfantom válasza 5leteseN (#11328) üzenetére


HUfantom
őstag

A HPE servereknek van egy belső menedzsment cucca amit ILOnak hívnak.
Ebbe kéne belenézni, hogy vajon minden OK ???

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11330) 5leteseN válasza HUfantom (#11329) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen ismerem! :((
"Ez" nem nagyon akar nekem engedelmeskedni! :(

Tudnál ebben segíteni?

(#11331) Szirtimorc válasza R̲e̲m̲ (#11320) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Egy Dell Perc kártyát használok (Raid 5) és az Avago Megaraid nevű program egész jól monitoroz

(#11332) HUfantom válasza 5leteseN (#11330) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát elvileg az ILO-t is le lehet resetelni, de meg kéne találni a kimenetét. Kiépítéstől függően van hozzá külön ETH port, de csumpiban az ETH0-ra is ki hajlandó ülni.

Vagy talán van rá valami windows program ami kapcsolódni tud.

Ebben nem vagyok nagy majer, cégben Dell gyakorlatilag minden...
Talán youtube segít :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11333) 5leteseN válasza HUfantom (#11332) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm!

Elvekben hasonló szokott lenni, a két "nagy" gyakorlati megvalósítása, holnap du-este jövök! :R

(#11334) setup


setup
junior tag

Sziasztok, A Win8-at sikerrel kihagytam az életemből eddig, de most adott egy Win8 lemezkezelőben létrehozott szoftveres RAID 1 tükrözés. Két adatlemez, rendszer égnek hála nincs egyiken sem.
Költöztetném mindkét HDD-t Win10Pro-ra.
Stresszmentes lesz és megúszom az adatok migrálása nélkül vagy ez Win10 alatt úgy fog nekem kinézni, hogy lesz két lemez a lemezkezelőben, amin ugyanaz van. Mindkettőt tudom majd olvasni, de a RAID 1-nek nyoma sem lesz és újra létre kell hozni?

(#11335) HUfantom válasza setup (#11334) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia ! Elvileg eseménytelennek kéne lennie, nálam is win 7 -> 10 átmenet is az volt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11336) setup válasza HUfantom (#11335) üzenetére


setup
junior tag

...és tényleg az volt. Egyetlen katt nélkül újra RAID 1-ben volt a két lemez a Win10 alatt is. Apró örömök az életben.

(#11337) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet bővíteni a RAID1-t? Ha egyáltalán lehetséges (windows11).
1 hónap után mégis létrehoztam a Raidet a fele tárhelyen. Azaz 7+7TB a 14+14Tb-ből raid1. Azaz most mindkét lemezen van 7Tb unallocated. De nem engedi bővíteni vele a tárat. Nem találok ilyen opciót..

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#11338) HUfantom válasza Lokids (#11337) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Alapból nem tudja. Vagy megcsinálod 3rd Party tool segítségével, vagy maradsz a "hagyományos" útnál.
Széttöröd a tömböt, bővited aztán újra szinkronizálás.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11339) Lokids válasza HUfantom (#11338) üzenetére


Lokids
addikt

De ha szétszedem a tömböt, akkor ugyanott vagyok, hogy a win nem fogja a már adatot tartalmazó partíciót tükörré alakítani.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#11340) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok. Nem találtam ennél jobb topikot, itt sztem tudtok válaszolni...
Dell Optiplex 9010 home szerver, LGA1155, 3 sata port van, van szabad pcie csati. Ebbe keresek belső SATA 2 v. 4 port karit, de nem tudom, h ez mit szeret... raid nem lesz, OS az Proxmox, passthrough nincs tervben, csak linux VM-ek, backup hdd menne rá, boot sem fontos. Tudnátok ajánlani vmit? apróról is jó. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11341) AiRLAC válasza ViZion (#11340) üzenetére


AiRLAC
addikt

Dell lévén H200 vagy H310, ezeket lehet IT módba flashelni és így sima HBA-ként működnek. Ezek is a nagyon elterjedt LSI2008/2208 chipkészletre épülnek, más gyártóknak is vannak erre épülő hasonló kártyái. Nagyon népszerűek unRAID meg TrueNAS meg ZFS-re épülő rendszerekkel, ezeknek a reddit-es topicjaiban találsz a flash-eléshez leírást/linkeket (kb. 6-7 éve csináltam utoljára, szóval már nem emlékszem a részletekre meg változhatott is azóta).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11342) ViZion válasza AiRLAC (#11341) üzenetére


ViZion
félisten

jáááj... nem akarok flasshelni ilyesmit, nem csináltam még, ha lehet vmi gyárilag működő megoldás lenne az ideális. Alis Asmedia-s 2/4 portosak működhetnek? Debianos/Ubuntus infókat láttam vmelyik 3500 Ft-os 2 portosról, az működött, de boot-al volt valmi a régebbi kerneleknél. Mennyire megbízhatóak ezek a karik?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11343) 8zabi válasza ViZion (#11342) üzenetére


8zabi
őstag

én használok 2022 májusa óta egy pcie x1-es ASM1064 vezérlős kártyát (már ezt pont nem kapni) itx lapban, proxmox alatt, 4 portból 2 van használva, rajta zfs raidz1, semmi probléma nem volt vele

(#11344) ViZion válasza 8zabi (#11343) üzenetére


ViZion
félisten

:R Alin vannak ilyenek, máshol lebeszélnek róla. De egy HDD menne rá, amire a PVE menti a VM-eket, meg a NAS a fontos mappákat. A Clonezilla kellene, hogy lássa, mert arra klónoznám a PVE-t is. Szal. nem egy hardcore felhasználás lenne. A 10k felettieket nem is nézem, hassznált deszkák vannak olcsóbban, sok sata porttal...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11345) AiRLAC válasza ViZion (#11342) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szóval gyárilag működő mód lenne ideális, ezért a Dell/LSI kártya helyett inkább valami noname Alis :DDD Nem mondom hogy nem működik, de azért na.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11346) ViZion válasza AiRLAC (#11345) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, volt egy terv, az'tán láttam az árakat... :B Következő home server nem brand gép lesz, még a venti csati sem normális...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.