Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10751) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Nagyon jó cikk RAID témában: https://arstechnica.com/information-technology/2020/04/understanding-raid-how-performance-scales-from-one-disk-to-eight/

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10752) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

8x4TB lemeznel mennyire ajanlott a RAID6? Teljesitmeny annyira nem lenyeg, a 3 lemezes RAID5-om szintjet ha hozza, az teljesen jo.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10753) korcsi válasza r4z (#10752) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem néhány hónapja van (szoftveres, mdadm), különböző lemezekből (3 db RED, 3 db Purple, Blue és Seagate) az egyik RED vége kehes, de azon kívül hogy az ellenőrzés vége lassan megy nincs vele gond.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10754) HUfantom válasza r4z (#10752) üzenetére


HUfantom
őstag

Otthonra jó :P
Enterprise RAID6

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10755) #64791808 válasza r4z (#10752) üzenetére


#64791808
törölt tag

Abszolút ajánlott. RAID5 veszélyes ilyen méretnél, RAID10-zel bukod a terület felét, marad a RAID6. Milyen vezérlő lenne?

[ Szerkesztve ]

(#10756) r4z


r4z
nagyúr

Koszi a megnyugtato valaszokat :)

A valosagban 4x4TB + 4x6TB Red lesz Synology Hybrid Raid 2-vel, ami gyakorlatilag 8x4TB RAID6 + 4x2TB RAID6. LSI 9211-8i HBA i5-4670-nel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10757) #64791808 válasza r4z (#10756) üzenetére


#64791808
törölt tag

Rendben lesz.

(#10758) malgab01


malgab01
csendes tag

Sziasztok!
megoldható lenne a következő művelet?
2db 1TB hdd raid0 ba kötve
és ez mellé simán egy ssd rendszernek
nekem raid kötet létrehozásakor mindenképp ki kellett választanom az ssd is
hogyan lehet megoldani ezt ha egyáltalán lehet ilyet? Vagy olyat lehet e hogy kettő külön raid kötet pl 2x1TB hdd és 2x120GB ssd?
köszönöm a segítséget

(#10759) HUfantom válasza malgab01 (#10758) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!
Olvasd el az alaplap manuált. Szerintem szét vannak választva a slotjaid és ezért nem látszik minden.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10760) #64791808 válasza malgab01 (#10758) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia,

egy RAID-vezérlőn létre lehet hozni több kötetet is, tehát a 2x1TB RAID0 illetve a 2x120G szépen megfér egymás mellett.

A másik kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni. Hogy RAID módban működik-e egy lemez single disk-ként, az attól függ, hogy milyen a RAID vezérlő. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy simán, de más fórumtársaknak volt olyan tapasztalatuk, hogy nem lehetett megoldani. A szervervilágban előfordul, hogy a lemezeket egyesével "single disk RAID0" módba kell tenni, de működik.

Tanácsom a következő: fogsz egy ssd-t és a 2x1TB HDD mellé egyszerűen feldugod a lapra. Ha megjelenik az OS alatt, akkor nyertél, ha nem, akkor mókolni kell.

Nem ide tartozik, de 1db 120 gigás SSD kevés lesz rendszernek, 240-es alatt nem gondolkodnék ma már. Az árban sincs nagy különbség.

(#10761) ssarosi


ssarosi
tag

Évek óta használok egy Synology (bocsánat Xpenology) NAS-t nagy megelégedéssel.
A tárhely szép lassan növekedett, most 5 x 3 TB van raid5-ben.
A múltkor szerelgettem, és egy hdd tápkábele félig lejött, nem vettem észre.
Azonnal írta a problémát. Én meg megijedtem, mert tudtam, hogy ha még egy hdd kiesik az adataimnak vége. Természetesen a családi fotók és videók külső hdd-re mentve elzárva megvannak. Beszereztem még egy 3 TB hdd-t és a dilemmám a következő.
Maradjon a raid5 hot spare vagy inkább raid6 ?
Ha a raid5-ben meghibásodik egy hdd és bevonja a tartalék diszket, majd kötet újraépítés közben lenne még egy hibás hdd, akkor az adataimnak annyi.
Ha viszont átkonvertálom raid6-ra, és esetleg meggondolom magam, akkor azt meg nem tudom visszacsinálni, mert nincs hova lementenem a tartalmat.
Nem tudom mit tegyek, a 3 TB-os hdd egyenlőre a dobozában pihen. :F

[ Szerkesztve ]

(#10762) #64791808 válasza ssarosi (#10761) üzenetére


#64791808
törölt tag

RAID6, egyértelmű. Ilyen méretben a RAID5 veszélyes, nem kell, hogy kötet újjáépítés alatt meghibásodjon egy másik lemez. Elég, ha van egy írási hiba, és szia.

Az összehasonlítás: RAID5+Hotspare estén lesz 6 lemezed, mindegyik üzemben, és 4 lemeznyi tárterületed. A redundancia mértéke 1 lemez.

A RAID6 esetében ugyanúgy 6 lemez üzemben, ugyanúgy 4 lemeznyi tárterületed van, de a redundancia mértéke 2 lemez.

Miért gondolnád meg magad? Az egyetlen probléma az lehet, hogy a vezérlő nem elég erős a dupla paritásbitek számolásához, de a méretéből adódóan ez egy business-class nas lesz, ott nincs ilyen gond.

Úgyhogy.... RAID6

(#10763) ssarosi válasza #64791808 (#10762) üzenetére


ssarosi
tag

Ez egy DS3615XS klón, eredetileg ugyanolyan I3-4130 proccal, de nemrég cserélnem kellet egy kicsit jobbra, mert kellett az alaplap. Nekem az a fontos, hogy a titkosított mappákat is kb. 100-110 Mb/sec-el írja és olvassa nagy fájlokkal. Szoftveres raid, nem a vezérlő számolja a paritás biteket. A CPU terhelése jó ha 10%.
A múltkor amikor a tápkábel nem volt a helyén, majd visszakerült, a tömb újra építése alatt igencsak izgultam, mert a szünetmentest elfelejtettem visszakötni. :W
Akkor RAID6 lesz. :R

(#10764) #64791808 válasza ssarosi (#10763) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szerintem a RAID6 fogja hozni az elvárt teljesítményt és paramétereket.

(#10765) TBC


TBC
tag

Sziasztok,
2 éve használok Zyxel NAS326-ot. Eljött az ideje, hogy nagyobb winyókat rakjak bele (RAID1).
A winyók bekerültek, csak vissza kellene töltenem az adatokat (4Tb). Hogyan tudnám megoldani viszonylag gyorsan? Próbáltam windows alól külön programmal ami "recovery" módban másolhatóvá tette az adatokat, de iszonyú lassú (3Mb/s). Linuxban nem vagyok otthon, de kipróbáltam egy Live Ubuntu-t. Ugyan látja a meghajtót, de pl tallózni már nem tudok/nem látom a könyvtárakat/fájlokat. Olvastam, ha beraknám mindkét hdd-t a gépbe, MDADM-et használva elvileg újraraid tömbként tudnám használni. Live verziónál ez nem jött be, mert az mdadm-et nem tudja telepíteni. Gondolom kellene telepítenem egy normál Linuxot (ha lehet ezt kihagynám, de ha nincs más akkor megpróbálom).
Kérdésem az lenne, hogy Windows10 alatt, valahogy ki tudnám olvasni az adatokat egy vagy mindkét hdd felhasználásával?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10766) AiRLAC válasza TBC (#10765) üzenetére


AiRLAC
addikt

Zyxel nem tud RAID tömböt bővíteni? Azaz egyik diszket kicseréled nagyobbra, szinkron, aztán a másikat?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10767) TBC válasza AiRLAC (#10766) üzenetére


TBC
tag

Szia,

Ez egy jó kérdés. Raid-el nagyjából tisztában vagyok, de hogy ez a dobozka tud-e ilyet, az passz. Megpróbálok utána olvasni, hátha valahol leírják. Végül is egyszer megpróbálhatom, van másolat :)

(#10768) HUfantom válasza TBC (#10767) üzenetére


HUfantom
őstag

[link]
Hát ez alapján, nem vagyok bizakodó.
Lehet megszívtad és kívülről kell rátölteni az adatokat.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10769) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Tesom gondolta hogy egy biztonságos raid 5 tömböt összerakna otthonra.
Olcsón sikerült szerezni egy Asus M2n SLI Delux alaplapot és hozzá mindent.
Egyelőre 6db 500as winyót akarna tesztelgetni és azt vette észre hogy 2 TBnál nagyobb tömböt nem tud csinálni. ha az összes winyót bejelöli akkor csak 190 vagy 290Gb os területet tud csinálni. 5 winyóval 1.8TB ot tud. Gondolom valami elméleti határoz ért a 2TBos mérettel. Van ötletetek hogy van esély arra hogy 2TBnál nagyobb töböt tudjon csinálni ezzel az alaplappal? Vagy ha nem tud ez a verzérlő többet akkor felejtős?
Csak később akarna nagyobb winyókat venni és most csak tesztelget még. De ha ez a max akkor nem vesz nagyobb winyóket ehhez az összeállításhoz.
Amúgy a windows 7 softveres raidje is működhetne raid 5 ben? Gondolom ott nem korlátozná a vezérlő 2TBos korlátja. Nagyon nem vagyunk otthon raid témában a tesómmal ezért minden tanácsot szívesen fogadunk.
Ezt írja az alaplapi leírás a raidről:
NVIDIA® nForce® 570 SLI™ MCP supports:- 1 x IDE connector for up to two Ultra DMA 133/100/66/33 devices- 6 x Serial ATA 3.0 Gb/s connectors support six Serial ATA devices- RAID 0, RAID1, RAID 0+1, RAID 5, and JBOD configurations spanning across Serial ATA drives via the onboard NVIDIA® MediaShield™ RAID controlle

[ Szerkesztve ]

(#10770) AiRLAC válasza ityam (#10769) üzenetére


AiRLAC
addikt

BIOS korlátozás lesz a 2TB, túl régi az a lap.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10771) ityam válasza AiRLAC (#10770) üzenetére


ityam
senior tag

Mi is erre gondoltunk. Még bios frissítést nézünk de gondolom más megoldás nincs :(

Softveres raid a windowsban az megbízható?

(#10772) TBC válasza TBC (#10767) üzenetére


TBC
tag

Szia, Úgy tűnik ez működik! Igaz már 6 órája dolgozik rajta és még pár hátravan, de este ki tudom cserélni a második kisebb hdd-t és reggelre kész is lesz. Gyorsabb mint adatmentővel 235 órát várni csak a lementésre...
Köszi szépen!

(#10773) TBC válasza HUfantom (#10768) üzenetére


TBC
tag

Szia, Elvileg megcsinálja. Visszaraktam a régi hdd-ket, megvártam míg minden helyreáll, majd kicseréltem az egyiket. Indítás után azzal fogadott, hogy szinkronizálna. Ezt csinálja már egy ideje (50%-nál jár), de úgy néz ki rendben lesz. KB estére végez, akkor kicserélem a másik HDD-t is és reggelre meg is lesz.

(#10774) AiRLAC válasza TBC (#10772) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na most NASnál ez lenne a normális menete;) most már ezt is tudod;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10775) #64791808 válasza ityam (#10769) üzenetére


#64791808
törölt tag

Sajnos nem fog menni. Az a BIOS maximum 2TB-os lemezeket tud kezelni, márpedig a RAID-vezérlővel a tömb egy virtuális lemezként viselkedik. Létre lehetne hozni 2TB-nál nagyobb tömböt, de úgyis csak 2TB-ot látnál belőle.

A Windows szoftveres RAID-je megbízható, de RAID5 tömböt nem fogsz tudni bootolhatóvá tenni, csak adattárolásra tudod használni, illetve a teljesítménye igen gyenge lesz. Viszont RAID5 csak Windows Server alatt létezik, Windows 7/8/10 alatt nem tudsz RAID5-öt csinálni.

Vagy linux, vagy engedd el a dolgot.

(#10776) TBC válasza AiRLAC (#10774) üzenetére


TBC
tag

Úgy néz ki minden ok. Az első lemez megvolt, most tettem be a másodikat és megy az újra szinkronizálás. Kb reggelig végezni is fog :)

(#10777) ityam válasza #64791808 (#10775) üzenetére


ityam
senior tag

van egy plus raid vezerlo amin van egy belso es egy kulso sata. arra rakott fel egy win7et a tesom.tegnap beszeltem utoljara tesommal es mintha azt mondta volna hogy volt raid 5 opcio is demajd rakerdezek. ha meghal a rendszerwinyo akkor egy ujratelepites utan automatikusan felismeri a windows hogy van egy szoftveres raid?

(#10778) HUfantom válasza ityam (#10777) üzenetére


HUfantom
őstag

igen felismeri.
Kolléga csak azt mondta, hogy a RAID 5-ről windowst NEM lehet bootolni. Szóval külön rendszerwinyó mellett persze.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10779) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen RaidSonic ICYBOX IB-3640SU3 jó Raid5 tömböt tud építeni, alkotni, fenntartani? :D

Ha ez önmagában elintézi a Raid-et, tehát kifelé csak egy meghajtó látszik, akkor egy USB portos Routerre csatlakoztatva kész a Network Attached Storage, ha jól értem?

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#10780) #64791808 válasza ityam (#10777) üzenetére


#64791808
törölt tag

A Windows beépített szoftveres RAID-jéről volt szó, arról nem lehet bootolni. Ha van RAID-vezérlő, arra ez nyilván nem igaz. A szoftraidet újratelepítés vagy más gépbe átrakás után is felismeri a Windows, de importálni kell a tömböt.

Windows kliens alatt nincs RAID5.

@.DLL: nincs jó és rossz RAID5 tömb :) Tudja, nyilván minden előnyével és hátrányával. A többit jól értelmezed, amennyiben a router tudja ezt kezelni.

(#10781) .DLL válasza #64791808 (#10780) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, hát arra gondoltam, hogy elég erős-e a processzor benne, megbízható-e,
illetve nem tudom, hogy pl. az ebben készült tömböt csak ez/ugyanilyen eszköz tudja kezelni, vagy ez szabványos dolog, és ha netalántán a lemezeket át kéne pakolni másba, legyen az PC vagy NAS, akkor azok is felismerik-e

(P.H.)

(#10782) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen problémám.

Ritkán járok a lemezkezelés szekcióban, nem tudom mióta áll fenn ez a probléma. Mindkét lemez egyforma WD. Ebből az egyik még garis. Mit kell tennem, ahhoz hogy megmentsem a vinyókat? Persze miután minden adatot lementettem róla. Ez csak RAID hiba vagy a HDD-k vacakolnak? Köszi

(#10783) korcsi válasza vmaxter (#10782) üzenetére


korcsi
veterán

Meg kellene lesni a SMART adatokat, ott látni ha a merevlemezzel van baj.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#10784) vmaxter válasza korcsi (#10783) üzenetére


vmaxter
tag

Én itt nem látok problémát. Te esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#10785) JHC


JHC
tag

Nem vagyok szakértő az ügyben. Szerintem egy kikapcsolás során eshetett szét a raid, és talán a win nem tudja eldönteni magától, melyik lehet a tiszta , és melyik a piszkos lemez. Ha jobb gombos kattintásra nem jön elő a szinkronizálás lehetősége akkor szerintem, mentés és újra építés lesz. Ha menet közben jött elő a dolog, akkor lehet akár memória hiba is.

(#10786) #64791808 válasza vmaxter (#10784) üzenetére


#64791808
törölt tag

A hőfokok kissé magasak. Tartós használat esetén jó, ha 40 fok alatt marad a hőmérséklet. Más gondot én nem látok.

Láthatóan szétugrott a RAID-ed. Az eseménynaplóban lenne róla információ, miért, de azt ki kell bogarászni. Így ránézésre két lehetőséged van:

1., Rizikós: megtöröd a tükröt, az egyik lemez tartalmát törlöd, és újratükrözöl. Remélhetőleg meglesz minden adat.

2., Biztos, de lassú: lementesz mindent, ahogy a kolléga írta, és újrarakod a tömböt.

(#10787) vmaxter válasza JHC (#10785) üzenetére


vmaxter
tag

Szinkronizálás-t nem ajánl fel..., olyan van hogy kötet újraaktiválása.

Cerebellum
Sajnos nagyon zsúfolt már a házam, tele HDD-vel venti meg már nem fér bele több. Ilyentájt szoktam levenni a ház oldalait. De terveben van már egy nagyobb ház. Valószínűleg a második lehetőséget fogom választani, úgyis ráfér már egy nagyobb válogatás az adataimra. Jó lenne tudni viszont, hogy mi okozza, nemrég állítottam be a tükrözést és jó lenne biztonságban tudni az adatokat. Ez így nem túl meggyőző. Az eseménynaplóból nem tudtam meg semmit

Köszi mindkettőtöknek.

(#10788) JHC válasza vmaxter (#10787) üzenetére


JHC
tag

Igen a "Kötet újraaktiválása" opció lesz amit választanod kell.

(#10789) vmaxter válasza JHC (#10788) üzenetére


vmaxter
tag

Rendben, köszi. Megpróbálom, de előbb azért mentek. :R

(#10790) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok! Este a vihar miatt áramtalanítottam mindent. Reggelre minden bios beállítás elszállt... Az alaplapi raid0 kötetem szétesett. Ezen van a windows is. Mit ehetnék.....?

(#10791) #64791808 válasza Czmorek (#10790) üzenetére


#64791808
törölt tag

A RAID Bios-ban probalj olyan pontot keresni, hogy import raid. Ha nincs, akkor csunyan megszivtad. Ha adatot kell menteni, van olyan RAID Reconstructor, ami elszallt RAID0 tombrol visszahozza az adatot, igy ha volt valami fontos a tombon, akkor nyilvan ne erre telepits uj OS-t. A RAID0-nal ez sajnos benne van a pakliban

(#10792) Czmorek válasza #64791808 (#10791) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Különösebben nem volt rajta semmi extra, csak macera megint OS-t telepíteni...
Nem is értem miért szállt el minden kb. 8 óra áramszünettől. Mindenesetre veszek új elemet az alaplapba, hátha az gyengélkedik...
Arra nincs mód, hogy újra csinálom és az adatok mégsem törlődnek?
A RAID Reconstructor-t hogyan működik? Rakjak be egy másik eszközt windows-al és onnan menne?

[ Szerkesztve ]

(#10793) #64791808 válasza Czmorek (#10792) üzenetére


#64791808
törölt tag

Arra nincs mód, hogy újra csinálom és az adatok mégsem törlődnek?
:(

A RAID Reconstructor-t hogyan működik? Rakjak be egy másik eszközt windows-al és onnan menne?
Pontosan :K

(#10794) Czmorek válasza #64791808 (#10793) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Értem.
Sok ilyen programot dob ki a google, melyik lenne a jó választás?

(#10795) Swiftmendi


Swiftmendi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy lassan 4 éves 512gb samsung 950 pro NVMe ssd-m, ezt raid-be lehetne kötni egy 970 pro-val? Ha igen, akkor éreznék e jelentősebbsebesség növekedést a jelenlegi konfigommal? Játékra használom, néha multiboxingba, illetve ritkán videó vágás és renderelés.

(#10796) #64791808 válasza Swiftmendi (#10795) üzenetére


#64791808
törölt tag

Lehet, hogy technikailag megoldhato a lapiddal, de teljesen ertelmetlen otlet.

(#10797) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Egy OMV-t futtató NAS-on van két 2×2TB merevlemezből álló RAID tömböm (lineáris) meg egy sima 2TB USB-s külső merevlemez.
Többször (szerencsére azért nem túl gyakran) előfordult már, hogy váratlanul elment az áram. Jelen esetben a sütő csapta le a fi-relét.
Eddig minden alkalommal többnyire gond nélkül újra elindult a rendszer.
Most a blackout pillanatában feltételezhetően még történt írás a lemezekre, pont arra a tömbre, amit viszont azóta nem látok sehol.
Se OMV menüjében nem tudom bekeresni, még a nyomát se mutatja, se pedig puttyon (SSH-n) keresztül az OMV-t futtató linuxon, MC-ben.

Ha csak ez a tömb van rádugva, akkor bootoláskor hibaüzenettel megáll, nem tölti be az OMV-t. Ha jól emlékszem, safety mode-ba áll.

Ránéztem /etc/fstab-ra is tegnap, ott az alábbiakat látom:
# >>> [openmediavault]
/dev/disk/by-label/FILMEK1 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK1 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
/dev/disk/by-id/usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0:0-part1 /srv/dev-disk-by-id-usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0-0-part1 ntfs defaults$
/dev/disk/by-label/FILMEK2 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK2 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
# <<< [openmediavault]
FILMEK1 lenne az egyik tömb, az meg is van
WD MyBook a külső merevlemez, azt is látja a rendszer
FILMEK2 lenne a hiányzó tömb

A merevlemezek pörögnek (persze ettől még lehetnek sérültek, halottak, de legalább nem teljesen süket, hogy egyértelmű legyen).

Van esetleg ötletetek, tudnátok segíteni?
Kérlek, pontos parancsokat írjatok, amivel tudok hibát keresni, orvosolni, vagy további infót kiszedni.

Ja korábban párszor felmerült már kérdésként, hogy HW-es vagy SW-es raid van-e nálam.
Ezt meg nem tudnám mondani. Az OMV webes/grafikus felületén kreáltam őket. Gyanítom, hogy szoftveres(?) :F
Nincs RAID kártya, csak egy integrált CPU-s Asrock lap (ha jól emlékszem, itt a Q1900DC-ITX-et fogtam munkára egy DC táppal)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10798) #64791808 válasza _Smooth (#10797) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia, ez egy szép linuxos soft-raid, RAID0 vagy RAID1?

Most pontosan tömb hiányzik vagy partíció?

(#10799) _Smooth válasza #64791808 (#10798) üzenetére


_Smooth
senior tag

RAID0 (vagy JBOD) semmi extra, nem duplikáció. Csak egyben akartam kezelni a két lemezt.
Semmi nem látszik belőle. Ez a 2×2TB tömb hiányzik... elvileg egy partíció is volt az egész.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10800) AiRLAC válasza _Smooth (#10797) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bér megoldást nem tudok, de a jövőre nézve UPS legyen (RAID0-ra inkább nem mondok semmit).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.