Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#11151) gajdi79 válasza mriya (#11150) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Szia!
Mire használnád a hdd.t, mert ezek (WD. Purple sorozat) tudtommal kamera (NVR, DVR) rögzítőkbe lettek optimalizálva adat tárolásra nem ajánlják?

(#11152) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Lenne egy Raid 10 kérdésem.
Van egy Dell Poweredge 2950-es szerver, eredetileg volt benne 4x163GB HDD
Ezekből már az évek folyamán le lett 1-2 lemez cserélve 300GB-s HDD-re nem lehetett már a kisebbet kapni.
Nade a kérdés, (és sejtem a választ, nade hátha) Ha a maradék lemezt is lecserélem 300GB-re, lehet-e valahogyan természetesen újratelepítés, és adatvesztés nélkül, bővíteni a tárterületet, hogy mind a 600GB elérhető legyen a 300GB helyett, vagy ha nem, le tudom valahogyan menteni bármilyen 3rd party programmal az egész meghajtó tartalmát, és a RAID újraépítés után visszatölteni?

Köszönöm szépen előre is! :R

http://totesz.myminicity.com/

(#11153) HUfantom válasza Kronk (#11152) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia
Nézd ennyi adatnál inkább lement újra csinál sokkal gyorsabb és fájdalom mentesebb...
Akár egy USB diszket rádugsz egy mondjuk acronis USB copyval...

Abban egy gépben egy 6. generációs még valami Pre-Perc kártya van, ami nagyon régi.

Nekem csak az újabb Perc 720/730/740/750es vezérlőkhöz van szerencsém. Ott tudom, hogy tudja csináltam már:
Raid 5-->Raid 6 konvertálást
Raid 6 Expansion 8-->10lemez
Gyönyörűen megcsinál mindent.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11154) Kronk válasza HUfantom (#11153) üzenetére


Kronk
őstag

Szia,

Köszi a választ.
Ez az acronis usb copy, hogyan működik, úgy értem, nyilván ha megy a rendszer, nem nehéz lementeni, de utána hogyan töltöm vissza a rendszert?

http://totesz.myminicity.com/

(#11155) AiRLAC válasza Kronk (#11152) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt az újabb Dell kontrollerek se tudják szerintem, szóval esélyes hogy újratelepítés nélkül nem. Elég fapados megoldás, nem sok mindent tudsz állítani miután létrehoztad a tömböt.

Amit láttam pl. HP pár modell, ilyen szempontból sokkal rugalmasabb, ott online, akár command line-ból lehet méretezni, konfigurálni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11156) HUfantom válasza Kronk (#11154) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát pont az a lényege, hogy nem megy a rendszer...
USB-ről bootolsz miközben "backup"-winyo is csatlakoztatva van.
Felismeri az összes tömbödet és indulhat a másolgatás.

Itt egy videó az USB bootról.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11157) Kronk válasza HUfantom (#11156) üzenetére


Kronk
őstag

nagyon szépen köszönöm az eddigieket.

Melyik programot ajánlod?
Acronis True image, vagy Cyber Protect

http://totesz.myminicity.com/

(#11158) HUfantom válasza Kronk (#11157) üzenetére


HUfantom
őstag

Cyber Protect-et nem ismerem.
Amelyik van a TÉKÁban :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11159) Kronk válasza HUfantom (#11158) üzenetére


Kronk
őstag

Mind a kettő van, azért kérdezem :DD

http://totesz.myminicity.com/

(#11160) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok

hogy érdemes összefűzni 6db ssd-t, ha a tárterület a lényeg, illetve jbod esetén hogyan írja a lemezeket?
raid0-t csak legvégső esetben használnék, a raid5 meg a parity lemezt fogja gyorsabban koptatni mint a többit.
nem vagyok egy guru, otthoni homeserverbe kellene megoldanom.
lsi 9211-8i a vezérlő (it módban), és 2terrás 5200as micron ssd-k mennek rá.
mdadm alól szeretném konfigolni.

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11161) HUfantom válasza R̲e̲m̲ (#11160) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

JBOD sajnos a kő buta összefűzés. Egymás után fogja írni őket. Szóval 0-2TB 1. lemez 2-4TB 2. lemez 4-6TB 3. lemez és így tovább....

RAID 0 azért szopás, mert bármelyik SSD elszáll az összes adatnak azonnal viszlát.

RAID 5 Paritás lemez koptatás ??? Azt RAID4-nek hívják sosem használtuk.

RAID 5-ben szét van szórva a paritás a lemezek között szóval egyenletesen fogja elhasználni a lemezeket.
Van még a RAID 6 amikor két paritás van. Nyilván ez két lemezbe kerül és két lemez hibát bír el.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11162) Angie™ válasza HUfantom (#11161) üzenetére


Angie™
addikt

Ahogyan számolgatom, közel 20 éve használok RAID 0-át (persze nem ugyanazt a tömböt :) ). Soha nem volt vele semmi bajom, se HDD-s korszakban, se SATA-ás, se M.2-es SSD korszakban.
Szoktam cserélgetni a hardvereket alatta 1-2-3-4 évente, ahogy kijön a lépés és van folyamatosan biztonsági mentésem.
Én, az én példám miatt nyugodt szívvel ajánlom, de ettől függettlenül felelősséggel kell használni ez tény.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11163) jerry311 válasza HUfantom (#11161) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk, JBOD-dal eddig ugyanannyi szerencsém volt mint RAID0-val, amikor az egyik disk eldobta magát: az összes adat ment a levesbe.

(#11164) R̲e̲m̲ válasza HUfantom (#11161) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

igazad van, benéztem a raid5-öt :W
Mushu™ - nekem is van egy 4lemezes raid0 munkalemezem, de tartósan nem tárolok rajta adatot, a munkamenet végén megy a backupba - bár még sose feküdt el.
így viszont marad a raid 5, egyedül ezt a tévhit tartott vissza tőle.
köszönöm!

(#11165) HUfantom válasza R̲e̲m̲ (#11164) üzenetére


HUfantom
őstag

Örülök, hogy sikerült eloszlatni a tévhitet.

jerry311
Ott még lehetett volna data recovery-vel adatot visszanyerni a megmaradt lemezekről.
Sajnos a JBODnak mára már semmi értelme sincs. Sem teljesítményben, sem biztonságban semmit a RAID-hez képest.
Egyetlen előnye, hogy sok kicsi egy nagy-ként lehet kezelni.
(Ekkor kb 100MB már nagy merevlemeznek számított.)

RAID0-val legalább a tömb írási és olvasási sebessége több mint külön-külön.

Mushu
Így van amíg pótolhatatlan adat nincs rajta addig hajrá...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11166) amdni


amdni
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Egy komolyabb problémába futottam bele.

Otthoni gépemen szoftveres RAID5-öt használtam Ubuntu 22.04 op. rendszer alatt.
Nemrég a Windows 11-et is feltettem a Linux mellé egyéb ok miatt (eddig csak Linux volt a gépen). Nos a Windows partíciókezelője a 4 db raid-ra használt hdd-ből 2 db-ot ha jól értem inicializált, azóta természetesen nincsa raid. Tudom ha 1 db-al csinálta volna ezt akkor van megoldás. De így van még remény? Hiszen a HDD tartalma változatlan, csak az mdadm parancs segítségével nem helyrehozható a raid tömb.

Előre is köszönöm a segítő hozzászólást.

(#11167) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!
ASUS ROG STRIX B550 F-GAMING alaplap bios-ában (RAIDXpert2) RAID1-et szeretnék beéllítani, de a "Create Array" opció inaktív. Két azonos 1TB-os WD-t szeretnék ehhez beállítani. Ezeken kívül van még egy HDD és két SSD a gépben. Nincs még raid-ben egy HDD, SSD sem. Innen próbálok puskázni, support-tal felvettem a kapcsolatot, de töketlenek, ugyanazt hajtogatják és csak ezt a fenti linket küldözgetik állandóan. Dacára, hogy teljes konfig leírást és screenshoot-ot is kértek és kaptak.
Valami ötlet, hogy mit rontok el? Esetleg mit hagytam figyelmen kívül (formázás megvolt, NTFS, máshová kell dugni, stb) ? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11168) R̲e̲m̲ válasza vmaxter (#11167) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

satavezerlo raid modban van?
van már másik tömb létrehozva?
lehet a lemezek előtte is valamiféle raidben voltak. Ha egy meglevo tomb reszei, akkor nem is fogja engedni, ameg nem dobod ki oket belole.
ha rámész a delete array-ra, mit ajánl fel?

[ Szerkesztve ]

(#11169) HUfantom válasza vmaxter (#11167) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is azt látom, hogy a rendszer már RAID üzemmódban van és fel is van valami konfigurálva.
Lehet nem lát 2 merevlemezt, amiből legalább 1 tömböt létre lehet hozni, így inaktiválja a beállítást.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11170) vmaxter


vmaxter
tag

@HUfantom @Rem köszönöm!
Lehet hogy az van amit írtok, de ez egy teljesen új konfig, szűz WIN10-el. Igaz a vinyók már ezután lettek formázva, illetve a többi sem üres. Korábbi konfigon a két WD tükrözve volt a WIN lemezkezelőjével. De én úgy látom a Manage fül alatt mintha minden vinyó egy tömb lenne, de nincs RAID-ben. Illetve ezt látom a Delete Array menüpont alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11171) HUfantom válasza vmaxter (#11170) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát itt gyakorlatilag, minden merevlemez külön külön tömbnek /array/ van felkonfigurálva.
Törölj mindent és újra aktív lesz a create array :)

Bár itt felmerül a kérdés lehet, hogy csak azokat töröld amikből új tömböt akarsz létrehozni. Némely RAID vezérlőnél szükséges, hogy RAID 0 legyen a külön külön lemezből.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11172) vmaxter válasza HUfantom (#11171) üzenetére


vmaxter
tag

És azt hogy tudom beazonosítani melyik melyik? Attól, hogy a tömböt törlöm, nem törlök adatok (gondolom), de azért az nem kockáztatnék. Lehet az lenne a biztos, ha lerántanám a sata csatit arról amin az adatok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#11173) R̲e̲m̲ válasza vmaxter (#11172) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a "delete array" menüben csak azok a lemezek szabad megjelenjenek, amelyek egy array részeit képezik, illetve nem voltak belőle szakszerűen eltávolítva. Egy formázás nem törli ezeket az információkat.
a "manage array properties" nem listázza ki h fizikailag melyik lemez melyik arrayhoz tartozik?
volt anno valami nagyonócska vezérlőm, amin csak akkor látta a rendszer a lemezeket, ha egylemezes raid0-t csináltam belőlük...

"Attól, hogy a tömböt törlöm, nem törlök adatok (gondolom), de azért az nem kockáztatnék."
erősen függ a tömb típusától. Raid1 esetén nem lesz adatvesztés, mert tükör, a többi esetében viszont az a valószínűbb, hogy egy üres/raw lemezt kapsz utána.

gondolom 2 egyterrás amit raidbe szeretnél látni.
húzd le a harmadik egyterrást, a többi meg látszik a méretekből, hogy ki-kicsoda.

[ Szerkesztve ]

(#11174) vmaxter válasza R̲e̲m̲ (#11173) üzenetére


vmaxter
tag

Rendben. Nemsokára áttelepítem egy másik házba a cuccot és akkor egyben megejtem ezt is. A két 1TB-s WD korábban is tükrözve volt, azt szeretném most is. Azt még a WIN10 lemezkezelőjében csináltam nem BIOS-ban. Nem találtam arra vonatkozólag infót, hogy fizikailag melyik lemez melyik tömbhöz tartozik.

Köszi az iránymutatást.

(#11175) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Észrevettem egy érdekes jelenséget egyik vinyómmal kapcsolatban, kíváncsi volnék hozzáértők véleményére :)
Üzemeltetek itthon egy kisebb kiszolgálót, többek között fájlszerver funkciót is betölt.
Az egyik RAID5-ös tömbben 4db SEAGATE BarraCuda 2TB ST2000DM008 HDD van, ezen tárolok kevésbé fontos/pótolható adatokat. A tömb egy Dell Perc H710P (LSI 2108) vezérlőn van. Nem flash-elt, gyári Dell firmware és driver. LSI Megaraid controller-t és HDD sentinel-t használok monitorozásra, minden, mindig ződ, mindent jónak és egészségesnek mutat. Consistency check ütemezetten, gond nélkül lefut, HDDS állapotok 100/100, SMART hiba nincs, loggolt hiba nincs.
Nemrég egy takarítás után nem tettem vissza a gépházat és érdekes vinyó kattogást hallottam. Nem egészségtelen hang, olyan mintha leállna majd újraindulna. Csekkoltam sentinel-ben, sajnos jól hallottam a dolgot: 4 vinyóból 3-nál az újraindulások száma 77, 1-nek 470. Garancia ugyan már rég lejárt, de mivel semmi hibát nem mutat (ezen kívül) egyébként se mennék vele semmire. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#11176) zolee001 válasza Tomi84 (#11175) üzenetére


zolee001
őstag

Tápegység,táp illetve sata/sas kábel ellenörzés

(#11177) fudi2002


fudi2002
veterán

Sziasztok.
Kis segítséget szeretnék kérni:
Adott egy H67MA-E35 lap alaplapi vga-val használva, tehát van egy teljesértékű 16x-os slotom szabadon. Később tervezek upgrade-et intel 13genre.
Win2019 szerver fut a gépen.
A következőt szeretném megvalósítani, lehetőleg hardveres raid megoldással.
4db 2 vagy 3TB-os hdd raid10-be kötve, boot nem gond, arra egy ssd van jelenleg is.
Cél a lehető legnagyobb sebesség elérése, persze biztonság mellett.
Amin törtem a hajam:
Lsi 9211-8i vagy 9240-8i kártya. Van számomra érdemi különbség ezek között? Viszont ahogy nézem többnyire IT firmmel árulják őket alin pl. Ha jól értelmeztem az angol fórumokon írtakat, az IT firm tiltja a hw raidet és a lemezeket simán 1-esével láthatóvá teszi az os számára. Tehát ugye akkor nekem IR-es firmmel kell egy ilyen kártya?
Van ezekkel bármi probléma? Tudja kezelni a 3 vagy akár 4TB-os vinyókat? Uefivel van bármi összeakadás, anomália bármi? Mint írtam, bootolni nem akarok a tömbről.

Türelmet és segítségeket előre is megköszönve!
Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11178) HUfantom válasza fudi2002 (#11177) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!
Én azt látom ugyanaz a chip van benne és alapvetően támogatja a 2TB++ lemezeket is. Ugye ismerjük a "Biztonságos, Olcsó, Gyors... Ön ebből kettőt választhat" dolgot :)
Mindkét kártya "olcsó", szóval válasz biztonság vagy gyorsaság...
Biztonsághoz letiltott írási gyorsítótár tartozik, minden művelet addig tart amíg minden lemezre ki nincs írva minden. --> Lassú mint a dög...

Gyorsaságnál van írási gyorsítótár csakhogy a kártyának nincs saját akkumulátora, így áramszünet esetén adatvesztés. --> Nem biztonságos...

Nyilván egy saját akkumulátoros cucc meg drága.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11179) R̲e̲m̲ válasza fudi2002 (#11177) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

szia
ha hw raidet szeretnél, akkor IR firmware kell, de oda-vissza flashelhetőek.
az IT firmware hba módba teszi a kártyát, olyan mint egy sima satavezérlő.
talán a hp p420 a legolcsóbb, amin van cache meg bbu, de macerásabb beszerezni, mint egy Lsi-t.

(#11180) fudi2002


fudi2002
veterán

Köszi Urak!
Még vmi: láttatok gyakorlati összehasonítást raid 5 vs raid 10 sebesség ügyeben?
9240-8i van épp beszerzés alatt. A cél biztonságos, ugyanakkor az egy lemezhez képest gyorsabb tempó. Jelenleg egy vinyón megy külön a torrent, külön vinyón a kameraszerver és fájlszerver. Nem mondom, hogy innentől mindent a raid10es tömbre tennék, de akár egy raid5 és egy raid 10 tömb mehetne.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11181) fudi2002 válasza fudi2002 (#11180) üzenetére


fudi2002
veterán

Találtam alin p420ast 15.000hufért 1gb rammal. Kell annál több?
Amúgy láma vagyok eme téren, ha van is akku rajta és elmegy az áram, meddig tudja tárolni ez a mütyürke akku? Órák, vagy akár fél nap?

Lsiben nincs is cache? Oldalukon nem írják.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11182) R̲e̲m̲ válasza fudi2002 (#11180) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a raid 10 n számú lemez esetén ideális esetben n lemez sebességével olvas és n/2-vel ír
raid 5 esetén olvasásnál hasonló a helyzet, de az írás az inkább 1 lemezére hajaz.
inkább a tárterület a lényeg, r10 esetén összes kapacitás/2, raid5 esetén viszont n-1,
4 lemeznél raid10 esetén ha 1lemezed kiesik, minden oké, a második már kérdőjeles, hogy a tükör melyik fele hullik el. r5 csak egy lemezzel toleráns, a másodiknál minden adat megy a levesbe.
a p420on nem akksi hanem egy pár nagy kondi van (supercapacitor).
nemtudom meddig húzza róla.
jól látod, azokon az lsi-ken nincs cache.
a 9286on meg a 9361-en pl van, de az más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#11183) R̲e̲m̲ válasza R̲e̲m̲ (#11182) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

lejárt a szerk. idő...
közbe megtaláltam, a doksija szerint 2 napig húzza kakaó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11184) fudi2002 válasza R̲e̲m̲ (#11183) üzenetére


fudi2002
veterán

Huha, az nem gyenge. Lehet elgondolkodom akkor a hpn. :R
Nem is feltétlen a szekvenciális sebesség miatt akarnék raid10re, hanem vhol olvastam hogy a műveleti sebesség iopsban megugrik asszem a raid10 a raid5höz képest. Ha jól értettem persze...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11185) Szirtimorc válasza fudi2002 (#11184) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

https://www.expedient.com/knowledgebase/tools-and-calculators/disk-raid-and-iops-calculator/

(#11186) fudi2002 válasza Szirtimorc (#11185) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi. Nos akkor jól olvastam, ez valóban jelentős eltérés a raid10 javára.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11187) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

jogos, raid10 esetén nem számol paritást.
viszont 90/10% r/w esetén 15% a difi, 10/90-nél már csak feleannyit tud a raid5. torrent tübbnyira olvas csak, a kamera viszont mindig ír. lehet a raid10 előnyösebb számodra.

[ Szerkesztve ]

(#11188) fudi2002 válasza R̲e̲m̲ (#11187) üzenetére


fudi2002
veterán

No akkor ezek fényében egy hp p420as lett, 1gb cache és akkuval. (16000huf alin ha valaki szintén megkívánná)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11189) R̲e̲m̲ válasza fudi2002 (#11188) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

én is onnan rendeltem anno, de nekem megvámolták...

(#11190) fudi2002 válasza R̲e̲m̲ (#11189) üzenetére


fudi2002
veterán

Majd beszámolok róla milyen. 4TB-os CMR Ironwolf lesz 4db.
Ali standard shippinggel rendeltem, azok átcsúsztak eddig. Express one szokta kézbesíteni őket. Caino-s szállítást kerülni kell.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11191) fudi2002 válasza fudi2002 (#11190) üzenetére


fudi2002
veterán

Még egy kérdés ami megfogalmazódott bennem mielőtt nekivágok.
Mondok egy számot, ha a 4tb-os vinyó hasracsapva 3900gb, érdemes 3800gb-ra belőnöm raidnél a használandó területet?
Gondolok itt olyanra, hogy belövöm a maxra, pl 3900gb-ra.
Kiesik egy lemez x év múlva, veszek egy nem ugyanolyan márkát vagy típust és ott a 4tbos mondjuk 3880gb. Namost ha már fel van konfigolva a raid kötet, gonolom utólag zsugorítani nem lehet rajta. Így meg nem fogom tudni a kieső helyére berakni, nem?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11192) gajdi79 válasza fudi2002 (#11191) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Nem a teljes lemez fizikai méretét nézi, mondjuk egy kieső 128GBos meghajtó helyére nem tudsz 120GB.osat berakni hiába a RAID tömb (RAID1-re gondolok) rajta mondjuk csak 100GB.os?

(#11193) 8zabi válasza fudi2002 (#11191) üzenetére


8zabi
őstag

két különböző gyártó azonos méretű lemeze között esetleg MB szintű eltérések lehetnek, felesleges ennyire alálőni, csak elveszik a sok hely

a raid létrehozása előtt minden lemezre csinálj egy hatalmas partíciót (max méret minusz pár MB) és ezeket add meg a létrehozáskor (nem sdd, hanem sdd1, stb.)

(#11194) fudi2002 válasza 8zabi (#11193) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, pont erre utaltam. Hogy picit tervezzem-e alá a rendszert az esetleges hdd pótlás miatt. X év múlva ki tudja, hogy kapható-e az adott típus, ugye nem enterprise lemezt tervezek venni bele. Szóval ha mondjuk 1gb-al alálövöm akkor békesség lesz ezek szerint.
(nyilván ha nagyon gáz van, akkor a 4-es helyett később egy 5 vagy 6 terással pótolom, de az pazarlóbb, mintha előre tervezek)
:R

Ui: még nincs itt a kártya nálam, de közben próbáltam utánakeresni neten
[link] Itt alul van is erre opció, az nem jó? size->custom size.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11195) 8zabi válasza fudi2002 (#11194) üzenetére


8zabi
őstag

igen, az lesz az

bár szerintem még az 1 GB is túlzás :B

(most látom, hogy te nem linux alatt akarsz mdadm raid-et, hanem a raid kártyával, így ez a része az előző hozzászólásomnak tárgytalan)

[ Szerkesztve ]

(#11196) fudi2002 válasza fudi2002 (#11190) üzenetére


fudi2002
veterán

Átcsúszott a vámon, ma érkezett Express One-al.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11197) fudi2002 válasza fudi2002 (#11196) üzenetére


fudi2002
veterán

No, ez desktopba nem megyen :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11198) gajdi79 válasza HUfantom (#11119) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Régi ügy most lett megoldva, ssd csere tömb újraépít, majd ugyanez a másik lemezzel és működik. Gondolom azért, mert a raid tömböt a hibás szektorok míatt átrendezte, mert a raid1 tömb 400 GB.os 500as lemezen. Szóval siker, most egy Dell7070ben próbálkozok egy nvme raiddel :-)

(#11199) 8zabi válasza fudi2002 (#11197) üzenetére


8zabi
őstag

ha ez egy régi kártya, akkor valószínű, hogy csak Legacy OpROM van rajta, vagyis nem tudsz belépni a kártya beállításaihoz, ha UEFI módban van az alaplap

próbáld meg a lapot CSM/MBR módra átállítani

(#11200) fudi2002 válasza 8zabi (#11199) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, egy a gond, a lap beállításokat 4x néztem át és vagy tüte vagyok, vagy tényleg nincs csm mód. (másik asztali gépemen van, de ennél a H67MA-E45 , nagyon nem találtam)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.