Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#11251) 5leteseN válasza fudi2002 (#11250) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azért jutott eszembe, mert 3 vagy négy egyforma HDD-re emlékszem a polcon(SATA). Talán az alaplapi SATA-kon keresztül is meggyorsulhatnának...

(#11252) fudi2002 válasza 5leteseN (#11251) üzenetére


fudi2002
veterán

4 egyformánál miért nem raid10? Biztonságos és gyors.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11253) 5leteseN válasza fudi2002 (#11252) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Full hétköznapi gép. net/Yt/ esetleg WoT.
Nincs semmi biztonsági követelmény, de a +sebesség az kellene, de ingyen ám! :DD

(#11254) jerry311 válasza 5leteseN (#11253) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kis túlzással a legolcsóbb SSD is gyorsabb lesz/lenne, mint RAID 4 öreg HDD-ből.

(#11255) 5leteseN válasza jerry311 (#11254) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ez így van!
De az a legolcsóbb (min:128 GB-os) SSD is drágább lenne, mint a négy darab 500GB-os Seagate a polcról.
+ kihívás sikeres teljesítése utáni öröm! :DD :C

(#11256) fudi2002 válasza 5leteseN (#11255) üzenetére


fudi2002
veterán

Jahogy nem adattárolásra?
Hát így értelmetlen sztem is. 500as vinyóknak elég gyenge amúgy is a tempója.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11257) jerry311 válasza 5leteseN (#11255) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csináld. Windows sajátja RAID-je is elég ügyes. Nekem azon megy egy gép évek óta, illetve ha átrakod másik gépbe akkor tudja fel tudja ismerni a tömböt.

(#11258) Marcelldzso válasza Vektor77 (#11244) üzenetére


Marcelldzso
tag

Örülök, hogy segíthettem. ;)

(#11259) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Régebben sokatt foglalkoztam gépek javításával, de sose kelett raid-et csinálnom. Most egy régi havernak kellene segítség. Ilyen lapja van: [link]
A rendszer partíciót kellene tükröznünk. Egy Kingston NV2 512gb van a gépben. Ha ebbe a gépbe belerakunk egy NVME m2 kártyát belerakunk és abba csatlakoztatunk egy hasonló ssd.t gondolom menni fog. Kérdés milyen kártyát nézzek bele ami jó és nem fogja vissza a teljesítményt és megbízható. Illetve a rendszert mindenféleképpen újra kell rakni vagy le lehet valami progival úgy másolni hogy utána menni fog raid-ben?
A másik meg ha jól gondolom a második meghajtó miatt lassulna az egész rendszer....?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11260) AiRLAC válasza 7Heads Drago (#11259) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi a cél itt, rendelkezésre állás növelése vagy sebességet akar növelni?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11261) 5leteseN válasza jerry311 (#11257) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:R :R
Lassú, ráérős a projekt, de igyekszem hozni a híreket majd.
A DiskMark sebesség-javulása érdekel, arra lenne szükség jelentősen jobbra.

(#11262) 7Heads Drago válasza AiRLAC (#11260) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az előző gépben az SSD elhalálozott. Az adatok biztonsága lenne a fontos.Vagyis raid 1 kell.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11263) jerry311 válasza 7Heads Drago (#11262) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak 512 GB?
Előfizetnék inkább Office 365-re, jár hozzá 1 TB OneDrive. Így megvannak az adatai a gépén is meg a felhőben is, akkor is ha az egész gépe kuka nem csak azt SSD.
Vagy ha kevesebb is elég, akkor csak a Basic szint, ami 100 GB.

(#11264) 7Heads Drago válasza jerry311 (#11263) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Próbáltam. Persze csak az ingyenes verzióval. Itt nem simán a dokumentumokról van szó. Egy könyvelő szoftver bizonyos mappáját kell menteni. A onedrive-ba a böngészőn keresztül be tudtam húzni azt a bizonyos mappát viszont nem értem mikor frissíti be az adott mappát. Be raktam a mappába a legfrissebb adatokat és még 1 órával később is a neten még a régi volt fent csak. A könyvelésnek az a lényege hogy minden adat meglegyen, nem csak néhány és az mindig a friss legyen. Ez meg elvileg 2 óránként frissít és manuálisan nem tudok ráfrissíteni. Az előző ssd nem tudni miért de behalt. 91.000-ért mentették róla az adatokat. A gépben csak ez ment tönkre. Kicseréltük az egész gépet.

Viszont azon gondolkoztam hogy ez a könyvelő programot, meg a doku mappát át lehet rakni másik meghajtóra is amit raidben könnyű tükrözni. És nem kellene az egész gépet újra rakni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11265) jerry311 válasza 7Heads Drago (#11264) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha böngészőn keresztül behúztad, akkor azt feltöltötte egyszer és ennyi. Utána nem frissíti folyamatosan.
Csak akkor frissít automatikusan, ha fut és be van jelentkezve a OneDirve app és a fájlok a OneDrive mappában vannak. Ha be lehet állítania könyvelő szoftvert, hogy oda mentsen, akkor ez lehet megoldás.

(#11266) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#11259) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Most nézem hogy az ilyen olcsó lapokban nem is opció az NVME raid üzem módja. Én legalábbis úgy értelmeztem a leírásokat. Ezt azért mondhattátok volna. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11267) jerry311 válasza 7Heads Drago (#11266) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem is nagyon kell az olcsó lapok "hardveres" (hahaha) RAID funkcióját használni.
Windows vagy Linux, vagy kb. bármi megcsinálja szoftverből.

(#11268) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Megérkezett az NM620, már "csak" azt kellene összehoznom, hogy az eddig egy SSD-n lévő W11 átkonvertálódjon(Huh...) a duplázott LEXAR NM620-akra RAID0 felállásban. Megy ez a(z egyik SSD-ről klónozás a duplázottra) RAID0 ként!
...vagy kell egy közbenső lépcső! Elég belakott a W11. csak akkor ugranék neki röptében klónozni, ha "tuti"!

(#11269) 7Heads Drago válasza jerry311 (#11267) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A szoftveres raid 1 nem fogja nagyon vissza gépet?
(már másolom külső vinyóra az adatokat)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11270) jerry311 válasza 7Heads Drago (#11269) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nem veszel drágán HW RAID kártyát, márpedig nem veszel, mert az alaplapit akarod/akartad használni, akkor SW RAID lesz. Az alaplapi RAID, vagy egy olcsó RAID bővítőkártya is szoftverből dolgozik csak a driverbe "rejtve". RAID 0, 1, 10 minimális CPU terhelést jelent, mert nincs paritás adat amit számolni kellene.

(#11271) 7Heads Drago válasza jerry311 (#11270) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R
Katasztrófa ez az adatmásolás... [link]
Azt hittem pár óra alatt kész, ehhez képest még csak fele és mindig bele kell nyúlni, hogy tovább menjen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11272) jerry311 válasza 7Heads Drago (#11271) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valahol ki lehet kapcsolni a 256 karakteres path limitet.

(#11273) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mitől tilthatja le a létrehozást?
A két vinyó elvileg egyforma de 1 év eltéréssel lett vásárolva. Toshiba pc P300 A lemezkezelő szerint más a típusszámuk, de egyforma méretűek. HDWD220 és HDWD120
Mindkettő GPT rendszerű.
Azt nem tudom hogy a csatlakozósás mindegy-e a lapon hogy hova.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11274) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#11273) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kábelt cseréltem, meg lehúztam a 3-ik vinyót és így már sikerült is a buli. A kettő közül az egyik lehetet a ludas. Pedig elvileg úgyis minden kaffa volt, de valami mégse tetszett neki.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11275) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődöm: Aktív pihenésként sikeresen összeraktam és beállítottam négy ATA-s 600GB-s HDD-ből életem első RAID0-ás alkotását, ami ezt tudja:

... ami összméret csak 3x600GB(és nem 4x600GB), és a sebesség is "csak" 3-szorosa a korábbi egy-db-os értékeknek. Mindkét említett érték cache nélküli, mert nincs még szünetmentes táp.

A Windows 11 ide vonatkozó Tárterület Kötetek-nél van egy ismeretlen méretű ide tartózó RAW állomány, amire ha rákattintok, nem nyílik meg semmi, sőt bezárul. :Y

A RAID hardveres, a HP ML350p szerverben lévő gyári, x8 PCIe 3.0 sávot használ. Az az 1,02-ás érték a ChrystalDiskMark-ban nem kevés? :F

Valahogy ellenőrizném is ezeknek a RAID0-ás HDD-knek az állapotát. Azt hogyan tudom?

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#11276) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Kaptam két 2 Tb-os winyót, amelyek korábban Raidben mentek. Teljesen új gépbe raktam a két meghajtót, de a windows nem látja. BIOS-ban ott vannak, de a Windows 10 semmit nem lát belőlük. Valami ötlet? Nem vagyok nagy raid szakértő... Köszi

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#11277) jerry311 válasza kodoboy (#11276) üzenetére


jerry311
nagyúr

Semmit? Tényleg semmit?
Meg sem jelennek az Eszközkezelőben? Vagy csak a fájlkezelő nem lát belőlük semmit?

(#11278) kodoboy válasza jerry311 (#11277) üzenetére


kodoboy
tag

Eszközkezelő sem látja. A winyók tuti jók, mert kiszerelés előtt RAID-ben működtek.

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#11279) jerry311 válasza kodoboy (#11278) üzenetére


jerry311
nagyúr

BIOS látja?
BIOS-ban engedélyezve vannak a SATA portok amikre csatlakoztattad?

(#11280) 5leteseN válasza 5leteseN (#11275) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Még mindig áll kérdés(amit a "Válasz" alatt tettem fel), ga valaki tudna ehhez infót, megköszönném: :R

Ami közben felmerült a szürkeállományom bugyraiból sugdosó kis- ;] miatt: EBBE a kártyába helyezett egyforma SSD-ket Windows 11 alatt rá tudom beszélni vajon a RAID0-ra?

A végére: a nem azonos gyártótól származó SATA SSD-t(mindkettő 256GB-os) lehet RAID0-ban(bármilyen RAID-ben) munkára bírni, vagy csak azonos tipusú SSD-k(HD-k) esetén lehetséges.
Az azonos gyártó, azonos típusú, azonos méretű, de eltérő SSD-alverzió(firmware) esetén mi a helyzet ugyanez esetben? :F

Továbbra is előre :R -ve! :)

[ Szerkesztve ]

(#11281) Vektor77 válasza 5leteseN (#11280) üzenetére


Vektor77
tag

Ez a kártya nagyon kevés lapban működik és nem is SATA.
Az különböző SSD-k amúgy simán működnek együtt RAID-ben windows alatt.

(#11282) gajdi79 válasza 5leteseN (#11280) üzenetére


gajdi79
csendes tag

PCI-Express Bifurcation támogatása van a gépnek, mert ha nincs, akkor lehetséges hogy csak egy nvme ssdt fog látni a rendszer?

(#11283) 5leteseN válasza Vektor77 (#11281) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ezek külön kérdések, a kártyába természetesen egyforma SSD-k kerülnek. Eggyel most is működik, arról a gépről írok :C
A SATA-s esetben pedig a maradék régieket(kb 256GB-osak) raknám az alaplapi csatolóval RAID0-ba, megtáltosítási szándékkal. ;]
Ha jól értem, akkor lehetséges. :DD
A Windows 11 ezt tudja, vagy külön program kell?

.... és köszönve: :R :R

(#11284) 5leteseN válasza gajdi79 (#11282) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azt hol tudom megnézni:ML350p gen8.

(#11285) Vektor77 válasza 5leteseN (#11284) üzenetére


Vektor77
tag

Szerintem nem fog működni, és ha veszel külön átalakítókat akkor sem fogod tudni összeRAIDezni az alaplappal és bootolni sem fog róla. Ha nem erről akarsz bootolni akkor egyesével működhet a RAID. A slotoknál még azt is kéne figyelni, hogy melyik CPU hajtja, mert azonosba lenne jó dugni ha RAIDet akarsz.
A Win11 már csak extra kérdés lenne, hogy mit keres egy ilyen gépen.
A SATAval semmi gond azt tudja RAIDezni akár a windows is.

[ Szerkesztve ]

(#11286) 5leteseN válasza Vektor77 (#11285) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Mint írtam EZ a kártya van meg, 16 PCIe csatornát használ(4-et SSD-nként), olyan slotban is van. Egy SSD-t(Lexar M620 512GB) most is használ, csak a kisördög javasolgatja a 4x256GB M-est RAID0-ban! ;]

A legfrissebb BIOS van(2019-es) fent, asszem abban volt valami felajánlott BOOT-lehetőség a meglévők mellett, ami kizárásos alapon csak az SSD lehet, mert a többit nevén nevezte a BOOT lista, azok azonosíthatóak, megvannak. Ennek ellenére mintha úgy emlékeznék, hogy tavaly próbáltam Windows telepíteni a PCIe-SSD-re, települni próbált, de újraindulni-elindulni nem akaródzott. Régen volt, nem emlékszem, hogy már az új BIOS volt, vagy egy régi. Ez nem is érdekel, mert a SATA SSD-n van a W11(onnan is elég gyors), az marad, a többi adatforgalomra(sok GB-os AI/MI modellek) tervezném a RAID0-ás 3-4x-es SSD-ket.

A slot-os kérdést nem értem, mert egy x16-os slotba megy a 4 SSD-s bővítőkártya(lásd fentebb).

A W11 meg azért van az eredetileg szerver típusra telepítve, mert AI/MI programokat próbálgatok és egy szerver-park kidobási hullámnál kilóra tudtam venni TESLA P40-et és AMD Mi25-öket is, amik igazán szerver környezetbe valók a passzív hűtésük miatt(nincs saját ventijük, desktop-ba ez sok kínlódás, +tápok, ...), utána nem sokkal meg valaki eladta 50€-ért ezt az ML350p-t 64GB RAM-mal az eBay-en. :DD :C ...és rávetettem magam.

Megy rajta (pár hónap izzadás után) a W11, sőt: mintha egyszer a Workstation-t is sikeresen feltettem volna, de most a Pro van fent.
Mindez miért is: Mivel ebben a TESLA P40 van, kénytelen vagyok a Windows-os vonalat vinni, mert az nVidia AI/MI driverei Windows alatt egyeduralkodók, nagyságrendekkel jobb az nVidia szoftver-támogatottság(CUDA, ...), mint az AMD. Már csak az a hab hiányzik a tortáról, hogy a TESLA P40 lezárt BIOS-t is feltörjék az amatőrök végre, mert van még a kártyában (a 1080Ti teljesítménye alapján) vagy 10-15% többlet-teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#11287) Vektor77 válasza 5leteseN (#11286) üzenetére


Vektor77
tag

Nem csak az számít, hogy x4-et használ az SSD és akkor az x16-os slotban 4db SSD-nek van "hely" Hanem az is, hogy azt az x16-os slotot meg tudja osztani a gép 4x4-re, mert ha nem akkor csak az első SSD fog működni.

(#11288) 5leteseN válasza Vektor77 (#11287) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha jól sejtem arra utalsz, hogy "ott ugrik a bármi a vízbe", hogy a kártyában lévő SSD-ket a CPU(alaplap) felé külön mutatja-e(és ez esetben tud csak a külön kezelhető SSD-ből RAID0-át csinálni), vagy már a kártya összegzi az SSD-ket és ebben az esetben természetesen a CPU/alaplap a már összegzett SSD GB-okból nem tud igazi(esetleg vmi virtuális) RAID-et csinálni.

Szerintem lehetséges, mert az oldalon mintha lett volna 4x4PCIe infó, ez pedig az alaplap felé külön megjelenő SSD-ket jelent. Az én logikám szerint, de a modern marketinget nem zavarják az ilyen tények.
Esetleg olvass bele te is az oldalon, lehet te jobban töröd az angolt, mint én. :K

(#11289) 8zabi válasza 5leteseN (#11288) üzenetére


8zabi
őstag

már írták korábban is, ránézésre tuti kell a PCIe Bifurcation opció az UEFI-be, mert ezen a kártyán semmi vezérlő IC nincs, csak a táp elosztás

3-as pont a leírásban, PCIe Split kell hozzá, virág nyelven a bifurcation

[ Szerkesztve ]

(#11290) 5leteseN válasza 8zabi (#11289) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Értem és köszönöm. :R
Ez az ML350p Gen8 szerver egy külön állatfaj, nem UEFi-s de vannak benne elemei(BAR, stb...), és hogy ne legyen unalmas az ismerkedés, és az élet vele: sokszor másképp is hívják, hogy biztosan szükség legyen az általuk(HP/DELL/...) nem-fillérekért tartott rendszergazdai és szerver-üzemeltetői tanfolyamokra.

Bogarászok egy kicsit a BIOS-ában.
Ha valaki esetleg tud róla(PCIe Bifurcation, ML350p Gen8 (v2?)):
ne titkolja tovább! ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#11291) gajdi79 válasza 5leteseN (#11290) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Esetleg megoldás lehet: https://www.axagon.eu/hu/produkty/pcem2-nd
Igaz csak két ssd.t fogat és nem látom hogy bootolható (ha opció), de ahogy látom PCIe Bifurcation nélkül is működik.

(#11292) gajdi79 válasza gajdi79 (#11291) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Javítva: átolvasva bootolhatónak írja a leírás

(#11293) 5leteseN válasza gajdi79 (#11292) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nézem és Köszönöm! :R

(#11294) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

A Windows 11 alatt futó hardveres RAID0 HDD-k állapotát hogyan-mivel tudom megállapítani?
P420i az ATA RAID vezérlő típusa, ha esetleg kell.

(#11295) gajdi79 válasza 5leteseN (#11294) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Szerintem hdd sentinel az w10 alatt működik
Nekem sata ssdk vannak raid1.ben, dell perc h310 kártyán

[ Szerkesztve ]

(#11296) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Windows 10 Home, 64 bit, Tárolóhelyek

Előzmény:
Évekkel ezelőtt 2 darab egyforma és új HDD-vel csináltam tárolóhelyet. Kétutas tükrözés-t választottam. A kétutas tükrözés két példányt tart fenn a fájlokból, és egy meghajtó meghibásodása ellen véd, Szerintem ez RAID 1, de ezt a megnevezést valamiért nem akarja a Microsoft használni. Tehát ez a Microsoft saját szoftveres megoldása RAID 1 létrehozására. Ez a 2 HDD 1 darab partíció.
Az egyik HDD állapota elkezdett rohamosan romlani a HD Sentinel szerint. Sok rossz szektor van rajta.

Végre sikerült az új HDD-t a tárolóhelyhez adni. Még mindig kétutas tükrözés, 1 darab partíció a tárolóhely, de már 3 HDD alkotja. Mindhárom HDD ugyanakkora kapacitású, ugyanakkora a forgási sebesség, CMR mindegyik, cache ugyanakkora. Lehet, pontatlan kifejezést használok. Amikor az új HDD-t hozzáadtam, akkor alapból pipa volt egy opció mellett. Az opció neve azt hiszem Meghajtóhasználat optimalizálása. Úgy gondoltam, ha a Microsoft úgy döntött, ez alapból be van jelölve, akkor jobb, ha bejelölve hagyom. Órákon át tartott a folyamat és elkészült.

De ez most egy normális állapot?
Vezérlőpult > Rendszer és biztonság > Tárolóhelyek. Itt lenyitom a Fizikai meghajtók-at. Ott a 3 HDD/fizikai meghajtó és az új HDD-hez azt írja 49% felhasználva. De a 2 régi HDD-hez azt írja 74% felhasználva.
Ez kétutas tükrözés, szerintem az RAID 1. Mindegy hány fizikai meghajtó alkotja, minden fizikai meghajtónak teljesen egyformának kell lennie tartalomra. Hogyan lehet eltérő a HDD-k/fizikai meghajtók felhasználása? Nálam minden fájlból 3 darabnak kell lennie, mert 3 fizikai meghajtó van. Szerintem 74%, 74%, 74%-nak kellene lennie minden fizikai meghajtónál. 49%, 74%, 74%? Nem értem.
Talán akkor lett volna 74%, 74%, 74% ha kiveszem a jelölést a Meghajtóhasználat optimalizálása elől?
A 3 fizikai meghajtóból ha az egyik tönkremegy, akkor mi lesz? Legnagyobb eséllyel a 3-ból a sok hibás szektorral rendelkező fog tönkremenni. Amikor ez megtörténik, akkor fogja a Windows a 49°-ost 74%-ra tölteni?
Azt hiszem utólag is ki lehet venni a bejelölést a Meghajtóhasználat optimalizálása elől. Ha most kiveszem, akkor a 49°-ost 74%-ra fogja tölteni?

Természetesen így nem is merem kivenni a tárolóhelyből a rossz kondíciójú fizikai meghajtót. Talán nem is fontos kivenni. Mondjuk még azonosítani se tudtam a Windows 10 Tárolóhelyek > Fizikai meghajtók listájában. A sorozatszámot kiírja, az nyilván egyedi. A HD Sentinel valami almenüben dughatta el.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#11297) vlaci79 válasza tknof1871 (#11296) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Hard Disk Sentinel mit mond a lemezek állapotáról?

VLaci

(#11298) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Van 2db 14Tb-os HDD-m.
Az egyik pár nappal előbb került hozzám, így már rátettem 7TB adatot. Gondoltam a másodikat befogom sw raid1-be. De szembesülnöm kellett azzal, hogy mintha a win11 csak teljesen üres kötet nélküli hdd-t engedne mirrorba rakni. Teljesen szürke az opció.
Dinamikus-re vannak konvertálva.
Megoldható valahogy az SW raid adatvesztés nélkül? Nem akarom letörölni a kötetet (és vele együtt a 7tb adatot)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#11299) HUfantom válasza Lokids (#11298) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát sajnos nincs könnyű, gyors, ingyen megoldás :)

-- Külső programmal átkonvertálod a lemezt.

-- Webshopról rendelsz egy lemezt megcsinálod a pakolást majd visszaküldöd, hogy nem ilyen lovat szerettél volna.

-- Az új lemezen létrehozott tükrözött partícióval egyensúlyozgatsz folyamatosan növelgetve a területet amíg az összes adat "biztonságban" van és utána birtokba veszed a teljes területet. Ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy helyből lehetséges vagy muszáj a koverziót megcsinálni...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11300) JHC válasza Lokids (#11298) üzenetére


JHC
tag

Nem teljesen értem a problémád. Nekem azzal volt problémám, hogy nem lehetett dinamikusra konvertálni a lemezt. Valószínűleg az a problémád, hogy a lemez területét teljesen kihasználtad a partícióval. Nekem csak gy működött a dinamikusra konvertálás, ha a lemez végén bolt hagyva min 8MB hely partícionálatlanul, mert itt tárolja le a Windows a RAID információkat. Bár én nem ekkora méretben játszottam, úgyhogy nem kellett a GPT mód. Itt lehet bekavarhat a dologba, a 128MB-os védő partíció. Ha csak tényleg az első lemezen van cucc, akkor a másodikat teljesen legyaknám, vagyis összes part törlése ha több van, vissza konvertálás nem dinamikus lemezzé. Az 1. lemezen csinálnék helyet a végén, majd ezután indítanék a 2. lemezzel. Konvertálás dinamikusra, majd összecsatolni. Nekem így működött akkor. De itt most más lesz a bibi, mert az én gépemen sem működik jelenleg a konvertálás, pedig mondom kipróbálom, lemezkép fájllal.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.