Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#11101) mgergo76


mgergo76
csendes tag

9361 8i vezérlővel játszom. Asztali PC-ben üzemel, Win Server 2k22 van rajta.
A problémám az, hogy amit eddig próbáltam SAS SSD-t (MZ-ILS3T80, ST800FM0183) beröffenteni rajta, azt nem látja a bios beállításnál, pedig a leírása szerint kompatibilis vele.
Már azzal is próbálkoztam, hogy a port sebességet átállítottam Auto-ról 12G-s re, de semmi.

Esetleg van valakinek ötlete, tapasztalata?

Üdv: Gergő

(#11102) AiRLAC válasza mgergo76 (#11101) üzenetére


AiRLAC
addikt

A controller tud 4kn driveokat is kezelni, szóval az nem lehet gond. Milyen kábel?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11103) mgergo76 válasza AiRLAC (#11102) üzenetére


mgergo76
csendes tag

[link] + tápkábel
Nem egy márkás darab, de a hdd-ket többé-kevésbé látja (ott is van 1-2 kivétel, amit nem pörget fel).

Üdv: Gergő

(#11104) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Életem első Raid0 tömbjét hoznàm létre két 240GB-os SSD-ből, és kéri milyen legyen a strip size.
Mit adjak meg?

Oprendszer, programok, gamek lesznek rajta.

(#11105) MasterDeeJay válasza banderasz77 (#11104) üzenetére

SSD-nél többet árt mint használ a raid0 ha valami otthoni félszoftveressel próbálnád. Vezérlő is kritikus ilyen esetben. Nem ajánlom.
De ha tesztelgetni akarod szerintem 64k vagy 128k legyen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11106) jerry311 válasza banderasz77 (#11104) üzenetére


jerry311
nagyúr

Érzésre semmit sem fog gyorsítani.
A legújabb 7 GB/sec SSD érzésre kb. ugyanolyan gyorsan indít programokat, vagy nyit weblapokat, mint egy 600 MB/sec SATA.

(#11107) Blackmate


Blackmate
senior tag

Van egy 7,8TB-os RAID5 volume, ami 10 db 900 GB-os diszkből épül fel.
Lehetséges a raid kötet méretét úgy bővíteni, hogy a 10 diszkből kiveszek 1-et és helyére teszek mondjuk egy 2TB-osat?
A helyzet az, hogy tele van az összes diszk fiók...

(#11108) markymango


markymango
tag

Sziasztok!

Keresőből már visszaolvastam pár év hozzászólásait, de vagy rosszul kerestem, vagy nem találtam hasonló gondot. Van egy Dell laptopom, abban egy M.2-es SSD, ami egyben saját magával van RAID-re kötve: Intel H10 512GB + 32GB Optane
Ez már nagyon kicsi a mindennapi munkához, egy 2TB-os SSD-t szeretnék a helyére tenni, persze az nem lesz RAID. Ki tudom valahogy a rendszert (win 10 x64) biztonsági másolatba vagy valamilyen formában külső eszközre menteni, hogy egy nem RAID rendszerre visszaállíthassam használatra készen? Vagy kezdhetem előről a telepítgetéseket?

(#11109) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

Raid 10-et szeretnék 6 darab 6Tb lemezből. Különböző RPM-el rendelkező merevlemezeket lehet használni ? Meg a gyártó is más. 6 lemezből 2 darab 7200Rpm-es Toshiba X300 és 4 darab 5400rpm WD Red intellipower lemez.

[ Szerkesztve ]

(#11110) jerry311 válasza Blackmate (#11107) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem.
Ha lecseréled mindet, akkor igen.
DE
És ez egy nagy DE.
Minden egyes HDD csere után újra kell építeni a tömböt. Mindegyik rebuildben benne van a hibalehetőség, hogy valamelyik régebbi HDD eldobja magát.
Ha megvan a tömb az új lemezeken, akkor általában meg szokott lenni a lehetőség a tárhely növelésére.

(#11111) jerry311 válasza markymango (#11108) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem Win 7 full disk backup megoldja.

(#11112) AiRLAC válasza JSandor (#11109) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem javasolt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11113) Marcelldzso válasza mgergo76 (#11103) üzenetére


Marcelldzso
tag

Szia,
Ugyanez a problémám nekem is.
Ugyanez a vezérlő csak a 4i-s verzió viszont a kábel stimmel.
Én nem tudok vele SAS diszket felismertetni, egyszerűen fel sem pörgeti.
SATA kábellel gyönyörűen működik. Már gondolkodom egy másik kábelen csak 25ezer alatt nem találok az meg tesztre kicsit drága lenne.

(#11114) Marcelldzso válasza Marcelldzso (#11113) üzenetére


Marcelldzso
tag

Merész de elég sok helyen írják:
Initially, the drives would not show up, and I thought the cable was defective. It turns out that my SSD's have the Power Disable feature on the 3.3V pins, so they power down if voltage is detected. Just cut the 3.3V pins from my PSU going to the SATA connectors and the drives are working.
Főleg az adott kábel amazon oldalán.

(#11115) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Azt tervezem, hogy megválok a felhőszolgáltatásoktól és otthon egy saját szerveren tároljam az adataimat 2db háttértáron raid 1-el. Viszont kéne külön egy backup is, amikről nem sokat tudok, mert még sosem használtam így.

Azt olvastam a legjobb ha fizikailag egy másik helyen tárolom a backup-ot, hogy ha pl leégne az épület akkor az adat ne vesszen el a backup-pal együtt. Átlag usernek ez túlzás lenne? De mégis ha fontos adat lenne rajta jobb a biztonság. Mivel nem tudom más helyen tárolni a backupot kéne egy alternatív megoldás erre, de mi? Garázsban ami fűtetlen? A nagy hideg nem árt a háttértárnak akkor sem ha nem üzemel és csak hosszabb időközönként kapcsolom be a backuphoz? Akkor is fűtött helységben, megvárva amég átveszi a szobahőmérsékletet.

A háttértárakat titkosítanám, amit még szintén nem használtam. Egy titkosított merevlemezre érkező új adat szintén titkosított lesz, amint ráíródik?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11116) HUfantom válasza zolka95 (#11115) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

Tyű lássuk a kérdéseket sorrendben:

Azt tervezem, hogy megválok a felhőszolgáltatásoktól és otthon egy saját szerveren tároljam az adataimat 2db háttértáron raid 1-el. Viszont kéne külön egy backup is, amikről nem sokat tudok, mert még sosem használtam így.
Azt olvastam a legjobb ha fizikailag egy másik helyen tárolom a backup-ot, hogy ha pl leégne az épület akkor az adat ne vesszen el a backup-pal együtt. Átlag usernek ez túlzás lenne?

Ezt a kérdést nem így fognám meg.
A backup nem azért kell elsősorban, hogy leég a ház. Ha az éles adatokat bármi baj éri legyen valami amiből újra indulsz.
Véletlenül törölheted. Kisgyerek nyomkodja a gépet. Kapsz egy vírust. Nem adtál elég zsebpénzt. Ellopják a laptopod. Leöntöd kávéval.

De mégis ha fontos adat lenne rajta jobb a biztonság. Mivel nem tudom más helyen tárolni a backupot kéne egy alternatív megoldás erre, de mi?

Mindenkinek mást jelent a fontos adat...
Családi képek,
Üzleti dokumentáció,
Miniszteri zsaroló videó, amiből nyugdíjba mész
Biztonsági felvételek

A más helyen tárolás egy másik szintje a backupnak. Ha nem ég le a házad, akkor a polcon tárolt, merevlemez okés. Minden hét/hónap rádugod a gépre és csinálsz egy mentést.

Itt a legfelső szint, hogy valahol van egy külön tároló, ahova mindig küldi a backup szoftver a napi szintű mentéseket.

Garázsban ami fűtetlen?

A garázs páratartalom miatt gázos. A levegő nedvességtartalmának megváltozása nem tesz jót a merevlemeznek. Ebben mindenképpen jobb az élettér.

A nagy hideg nem árt a háttértárnak akkor sem ha nem üzemel és csak hosszabb időközönként kapcsolom be a backuphoz?

Ha hideg van az nem baj a gépnek feltéve, hogy 5 fok fölött van mindig a hőmérséklet és egyenletes a páratartalom.

Akkor is fűtött helységben, megvárva amég átveszi a szobahőmérsékletet.

Most mindig ki be szaladgálni a lemezzel nem életszerű. Első alkalommal, ááá késő van vagy lusta vagyok majd megcsinálom holnap.... Onnantól vége

A háttértárakat titkosítanám, amit még szintén nem használtam. Egy titkosított merevlemezre érkező új adat szintén titkosított lesz, amint ráíródik?

Az titkosított lemezen teljes anyag titkosított. Ez úgy képzeld el, hogy egy algoritmus írás előtt összekeveri a biteket majd olvasás előtt visszaalakítja.

Viszont onnan jól rakd el a feloldó kulcsot, mert ha az elvész akkor minden adattodnak búcsút inthetsz az adott lemezen.


Összefoglalva az egészet, mindenféle kiépítés lehetséges, de végső soron mindig a pénz beszél.
Google Drive 36000/2TB/ÉV
Microsoft Onedrive 25000/1TB/ÉV, ott kapsz egy fullos office csomagot, meg mindennel is össze van integrálva.
1-2 TB egy átlag usernek elég.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11117) mgergo76 válasza Marcelldzso (#11114) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Akkor a problémám nem egyedi.
Mindent a tudomány érdekében! Teszek egy próbát, hátha...

Üdv: Gergő

(#11118) gajdi79


gajdi79
csendes tag

Üdvözlet! Lenne egy dell optiplex7050 MT, "szoftveres" raid1el, két 870 evo 500as ssd, amiken egy 400 GBos raid1 tömböt használok. Lelasult a rendszer 1 év után az ssd 100%on tekert, hdd sentinel fel és az ssdk kondíciója 79/56-on és hibás szektor 120/310 körül. Cserélném a lemezeket, de mire készülhetek, tudja kezelni az újraépítés a hibás szektorokat, vagy készülhetek új telepítésre? Köszönöm a segítségeteket.

(#11119) HUfantom válasza gajdi79 (#11118) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

A hibás szektorok olyan helyen vannak amik nem érintik az oprendszer működését.
Még simán lehet, hogy a RAID1-nek köszönhetően van 1 egész lemeznyi jó adatod.

Elvileg ha valami külső szoftverrel klónozod a lemezt, akkor az M2ről el kéne indulnia. Itt már olyan kérdések merülnek fel, hogy Win10 / Bios vagy UEFI / Secureboot meghülyül-e a folyamat során....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#11120) gajdi79 válasza HUfantom (#11119) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Köszi az infót, akkor van remény, esetleg érdemes lenne PM893 ssdre váltani, de azt nem írtam, hogy csak 17 TB.-adatmozgás volt a lemezen a hddsentinel szerint.

(#11121) AiRLAC válasza gajdi79 (#11118) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tekintve hogy nem tudjuk mi az oprendszer és mi csinálja a szoftveres RAID-et nehéz tanácsot adni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11122) gajdi79 válasza AiRLAC (#11121) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Windows10 és biosban beállított raid tömb

(#11123) mgergo76 válasza Marcelldzso (#11114) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Jelentem kipróbáltam. Nem vágtam el a kábelt, hanem a SATA táp csatlakozóján leragasztottam kapton szalaggal a 3,3V-os lábakat (1-3) és láss csodát, látja a meghajtókat.
DE! ...és ez egy hatalmas DE.
Az eddig nem látott hdd-ket látja, felpörgeti és elérhető (formázható). Viszont az SSD-t bár látja, de "Unconfigured Good (Unsupported) állapotban jelöli mind BIOS, mind a MegaRAID Storage Manager. Ebből kifolyólag a WS disk management sem látja.
3 különböző SAS SSD-vel próbáltam és mindhárommal ez a helyzet. A leírása szerint egy rahedli SSD-t támogat a kártya, köztük azokat is, amik nekem vannak.
Esetleg erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gergő

(#11124) MasterDeeJay válasza mgergo76 (#11123) üzenetére

Ezek az SSD-k újak?
Ha használtak akkor nem lehet hogy nem jó szektorméretre vannak formázva? Gondolok itt arra hogy 4160 vagy 520 vagy akár mi amit a winsrv nem támogat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11125) mgergo76 válasza MasterDeeJay (#11124) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Használt SSD-k, a blokkmérete 528. Arra van program, hogy a spéci blokkmérettel lehessen dolgozni (sg3_utils) Win alatt.
A problémám az, hogy RAID BIOS szinten sem lehet vele mit kezdeni (blocked).
[ITT] vannak a részletek, hogy milyen kártyáról van szó.

Üdv: Gergő

(#11126) mgergo76 válasza mgergo76 (#11125) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Nyilván az is megoldás tud lenni, hogy felpattintok pl. egy ubuntut a gépre, de ha a bios sem kezeli megfelelően, akkor feltételezem a linux sem fogja, vagy esetleg van erről valami pozitív tapasztalat?

Üdv: Gergő

(#11127) MasterDeeJay válasza mgergo76 (#11126) üzenetére

Nekem az lsi 9211 eredeti fw-je nem tudta formázni (konkrétan belefagyott) a nem 512 vagy 4k meghajtókat valamint windows sem még a g3_ultilsal sem csak linux alatt azaz gparded live usb-vel sikerült.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11128) mgergo76 válasza MasterDeeJay (#11127) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Köszönöm a tippet, kipróbálom.
Esetleg arra emlékszel, hogy a RAID BIOS-ban tudtál-e valamit állítani a lemez paraméterein, vagy a linux-ot nem érdekli a bios, valami furmányos módon kikerüli azt?

Üdv: Gergő

(#11129) MasterDeeJay válasza mgergo76 (#11128) üzenetére

Nem tudtam, viszont én IT módos fw-t raktam fel mert azt hittem akkor hogy fw hiba és azért nem tudja formázni. Viszont az IT módosat a windows ugyan látta de nem lehetett formázni csak linux alatt. 512 vagy 4k-ban müködött már win alatt is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11130) Marcelldzso válasza mgergo76 (#11123) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszönöm a visszajelzést, megpróbálom én is. Nekem csak HDD-m van, így SSDről nem tudok nyilatkozni.

Had kérdezzem meg kapton szalagot hol szereztél be?

(#11131) mgergo76 válasza Marcelldzso (#11130) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Még korábban rendeltem aliexpress-ről (használom forrólevegős forrasztáshoz is), de lehet itthon is kapni, igaz nem túl olcsó.
Ha másra nem használnád, akkor esetleg megpróbálhatod a celluxot, szerintem az is jó lehet.

Üdv: Gergő

(#11132) gajdi79


gajdi79
csendes tag

Üdvözlet! Arra van ötlet, hogy lehetséges-e plusz hűtést rakni egy dell perc h310-re, mert nem szerverben van használva, hanem dell optiplex MT.ben? Köszönöm

(#11133) mgergo76 válasza gajdi79 (#11132) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Ötletem nincs, egy [lehetséges megoldási javaslat] .

Üdv: Gergő

(#11134) gajdi79 válasza mgergo76 (#11133) üzenetére


gajdi79
csendes tag

Megnézem, köszi

(#11135) Marcelldzso válasza mgergo76 (#11131) üzenetére


Marcelldzso
tag

Szia,

Kaptam szalagot, nekiesnék én is a hdd-knek.
Had kérdezzem meg az adat résztől a dp port jobb oldalán az 1.2.3-as tűket ragasztottad le?
A videóban mintha úgy látnám, hogy 2.3 tűket ragasztaná le.
Köszi!

(#11136) Marcelldzso válasza gajdi79 (#11132) üzenetére


Marcelldzso
tag

Csavarozz fel a bordára egy 4cm-es noiseblocker ventit. :)

(#11137) mgergo76 válasza Marcelldzso (#11135) üzenetére


mgergo76
csendes tag

[SATA lábkiosztás]
Én az 1-3 lábakat ragasztottam le, így kezdett működni. Kipróbálhatod a videó szerinti megoldást is, nem vesztesz vele semmit, max. nem működik és ráfordulhatsz a 3 lábas leragasztásra.
Be tudnád linkelni azt a videót?
Egy javaslat: ha [ilyen] tápkábeled van, akkor elég ha csak a főcsatlakozón ragasztod le a lábakat, akkor a HDD-ken nem kell külön.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gergő

(#11138) Marcelldzso válasza mgergo76 (#11137) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszi!

A 3-as lábat ragasztottam csak le és láss csodát it works!
Sikerült is megformáznom az asus bios-án keresztül uefivel és már látja is az esxi.
Hálás köszi!
Ezt a weboldalt és benne a videót néztem először:
https://www.instructables.com/How-to-Fix-the-33V-Pin-Issue-in-White-Label-Disks-/

(#11139) totoo


totoo
csendes tag

Sziasztok,
Keresek olyan külső USB 3.x egységet, amibe be tudok tenni két ilyen SSD-t: [link] és azt RAID1 tömbként tudja kezelni.
Most egy WD MyBook Duo-t használok erre a célra, ami meg is felelt, de kinőttem és szükségem is lenne gyorsabbra. Volt korábban NAS-om is, de mivel nem vagyok power user, így a WD nyert egyszerűség, használhatóság tekintetében nálam.

Azonban nem találok olyan hardvert, ami ugyanezt az egyszerű funkciót tudná nyújtani ezzel az SSD-vel. Tudtok ebben segíteni?
Köszönöm!

(#11140) gajdi79 válasza Marcelldzso (#11136) üzenetére


gajdi79
csendes tag

thx, ez volt a terv, egy 4x4es titan venti, de kell hozzá átalakító, mert természetesen a dell alaplapja venti csatolójával nem kompatibilis. Nem néztem rá csak a leírást olvastam, hogy van 3pines csatlakozó, de természetésen azt nem lehet csatlakoztatni rá, szóval folyamatban van a dolog.

(#11141) AiRLAC válasza totoo (#11139) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pl. Icybox IB-RD2253-U31

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11142) jerry311 válasza zolka95 (#11115) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig a felhő a legolcsóbb.
Egy otthoni NAS-ba hardver kell, esetlegesen licenszelt szoftver, és a saját időd.
Kettőbe meg ugyanez duplán.
Nekem pl. 2 van, 3 volt. Ami pénzt eddig HW-re költöttem, már abból kijönne legalább egy évtizednyi felhős tár, persze a felhő nem minden.
1 NAS (vagy valami egyéb tár) otthon, 1 backup a felhőben.

(#11143) totoo válasza AiRLAC (#11141) üzenetére


totoo
csendes tag

Köszönöm, bár olyat keresek, ami M.2 formátumú SSD-t fogad.

(#11144) AiRLAC válasza totoo (#11143) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ja bocs, Orico-nak van többféle háza, attól függően hogy akarsz-e RAID-et vagy nem, pl. ez

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#11145) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van 5db azonos SATA diszkem, és 2db SATA SSD-m az 5db diszkból RAID5-öt szeretnék a 2db SSD-ből RAID1-et.

Van egy LSI SAS 9240-8i vezérlőm, amit 9211-8i BIOS-al flasheltek és IT firmwarrel.
Szeretném ezt valahogy visszavarázsolni 9240-es BIOS-ra lehetséges?

Windows Server 2022-vel szeretném használni. Az alaplapom nem tud RAID-et :(
Van esetleg ötletetek vagy egy egyszerű költséghatékony megoldásotok a két RAID tömb kialakítására?

Üdv, Csaba

(#11146) Marcelldzso válasza Nokedli92 (#11145) üzenetére


Marcelldzso
tag

Ha tényleg az a kártya akkor lsi oldalról leszeded a megfelelőt és felülírod.

Ha nem akarsz vele próbálkozni akkor valami pc szervizben szerintem megcsinálják bios frissítés árban.

Ne it módba legyen, aztán megaraid szoftverrel ki is alakíthatod a tömböket.
Mivel ez csak 7 disk, ezért egy plusz ssd-t még berakhatsz a hdd tömbhöz cacheként.

Ez nem rossz vezérlő, tökéletesen elég lesz arra amire szeretnéd.

(#11147) Nokedli92 válasza Marcelldzso (#11146) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Az a problémám, hogy a gyártói oldalon a firmware fent van, de a BIOS nincs. Ezért nem tudom visszaflashelni. Sajnos sehol nem találom a hozzávaló BIOS-t, mindenhol csak azt látom hogyan flashelik át 9211 IT módra..
Ha esetleg van valakinek gyári 9240-es BIOS-a backuppolva az kérem ne tartsa magába mert nagyon kellene. :R

Üdv, Csaba

(#11148) mgergo76 válasza Nokedli92 (#11147) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Esetleg itt?
https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds041828-lsi-9240-8i-sas-raid-card-firmware-for-windows-and-linux-operating-systems-thinkserver-systems
https://www.broadcom.com/support/knowledgebase/1211161491782/megaraid-sas-9260-4i---9260-8i---9260de-8i---9261-8i-downloads

Üdv: Gergő

(#11149) Nokedli92 válasza mgergo76 (#11148) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ezekkel próbáltam. Az a helyzet hogy ezt kártyát eddig csak a sas2flash.efi fájllal tudtam megflashelni.
Na most ha a firmwaret rá rakom amit linkeltél, akkor kiírja hogy a firmware flashelés sikeres, de a BIOS érvénytelen, mert az LSI 9211-8i BIOS-a van a kártyán jelenleg. Ezért lenne jó ha valakinek lenne itt 9240-8i-s BIOS-a mert akkor csak az alábbi parancssal EFI shell-ben fel tudom flashelni:

sas2flash.efi -o -f {firmware file} -b {BIOS}

Javítsatok ki ha tévéedek, és van rá egyszerűbb jobb megoldás amivel fel tudom flashelni az eredeti állapotára. Annó HBA IT módban vásároltam, mert TrueNAS-al használtam, de gyorsan rájöttem hogy az nem az én rendszerem. :(

Üdv, Csaba

(#11150) mriya


mriya
újonc


Sziasztok! Nem nagyon értek a BIOS beállításaihoz... Kaptam már tanácsot, de jó lenne egy kis megerősítés, nehogy elcsesszek valamit.

Szeretnék a gépbe venni egy új vinyót (WD42PURZ). Jelenleg a rendszer egy SSD-n van (C), ez maradna persze. Jelenleg D jelűként van benne két 0,5TB méretű vinyó Raid0 beállítással, így egy db 1TB méretűnek látja a rendszer. Ebből a kettőből majd kivenném az egyiket és az új merevlemez menne annak a helyére, a RAID beállítás már nem kell. Azt mondták, hogy mielőtt bármihez nyúlnék, a BIOS-ban állítsam át a RAID-et AHCI-re, és utána már kettő fél terásat fog látni és mehet a csere. Az alaplap MSI Z77A-G43. Pontosan hol kellene ezt beállítani a BIOS-on belül? Ha megtorténik, semmi gond nem lehet a rendszerrel, SSD-vel? Nehogy megszívassam magam...
Elnézést a gyógykérdésért, meg kissé paranoiás is vagyok a témában. :)
Remélem minden szükséges infót beleírtam. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.