Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bandus válasza Tompie (#549) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem felre vagy informalva, ezek az olcso csuklora rakhato aktivitasmerok marhara nem mernek pulzust ott, maximum ovvel, ugyanugy. Ha nem szeretnel ovet akkor viszont melyen a zsebedbe kell nyulni, de leteznek mar optikai szenzoros pulzusmerok: mio alpha, adidas micoach vagy a tomtom runner cardio.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#552) inf3rno válasza bandus (#551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mio-ban nincs olyan, ami gps-es?

Buliban hasznos! =]

(#553) jeri válasza inf3rno (#544) üzenetére


jeri
tag

Azért megnézném ,hogy mennyi garival adják és hogy cserélhető-e az aksija.
Mertha ha 1 év gari,.s nem cserélhető aksi sztem felejtös.

(#554) oak


oak
tag

Sziasztok! Kb. egy hónapja láttam a Decatlonban FR610-et 50eFt-ért.Ti nem láttátok valamerre hasonló árban, mert most már megvennem?

(#555) inf3rno válasza jeri (#553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy kütyükre itthon jogszabály szerint 2 év jár. Fura, hogy sok helyen (itthon) csak 1 évet mondanak.

Buliban hasznos! =]

(#556) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Rendeltem egy Mio Link-et [link] kíváncsi vagyok, hogy válik be, elvileg pár nap múlva kihozzák.

Buliban hasznos! =]

(#557) Galahed válasza inf3rno (#556) üzenetére


Galahed
senior tag

nem rossz, és mivel fogod használni? (telefon app) ?

(#558) inf3rno válasza Galahed (#557) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Androidos telefonom van, még nem tudom, hogy endomondo-val kompatibilis e, de majd csak megoldom valahogy. :-) Majd talán venni fogok mellé egy Garmin FR-t a későbbiekben, egyelőre jól elvagyok a teloval, csak az zavar, hogy néha hülyeséget mér a GPS-e.

Buliban hasznos! =]

(#559) llaszlo válasza inf3rno (#558) üzenetére


llaszlo
veterán

Az endomondoval nekem is nagyon hülyén működött a gps. A runtastic sokkal pontosabb volt. négy telefonon is teszteltem sok sport tracker appot.

(#560) inf3rno válasza llaszlo (#559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a strava-val még rosszabb volt, annál az első 1.5km helyett 4-et mért, így nyilván olyasmi jött ki, hogy 40-el futottam 15 helyett. Ezt kb minden második futásomnál eljátszotta, úgyhogy kuka lett szinte a teljes stat. Az endomondo egy fokkal jobb, észreveszem, hogy mikor téved, mert nagyjából azért érzem, hogy mennyi az annyi. Ez a runtastic tud bringát is mérni?

Buliban hasznos! =]

(#561) kolosanyi válasza inf3rno (#560) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tud bringát is, meg egy csomó mást is. De az órák pontosabban mérnek az tény, telefonnal nekem is voltak érdekességek, főleg rossz 3G lefedettség esetén.

(#562) oak válasza kolosanyi (#561) üzenetére


oak
tag

Biztos? :) Sajnos, újabban tendencia a rossz minőségű chipek használata (gondolom ~2$-ral olcsóbb). Ez alól a Garmin és a Polar sem kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#563) kolosanyi válasza oak (#562) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt néztem már, fikázzák itt többek között az M400-at. Nos nálam teljesen pontos, nem értem, hogy miért mondják ezt. Többször is résztávoztam vele kimért pályán, 100-as résztávoknál pár métert téved csak, szerintem az azért bőven jó. Vagy az övék volt rossz, vagy nem várták meg míg rendesen pozicionál vagy nem tudom.

(#564) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek Polar M400 vagy Garmin FR210? Elvileg mindkettő nagyjából hasonlót tud. Árra ugyanaz, súlyra is nagyon hasonló, van mindkettőben műhold pozíció előrejelző, úh. hamar megtalálják a jelet, mindkettőnél 8 óra az üzemidő, mindkettő futásra lett tervezve, illetve adatot is kb ugyanannyit tudnak letárolni. A Polar-nak előnye a jobb vízállóság és talán komolyabb edzésfunkciók vannak benne, hátránya, hogy rondább, és nem tartom annyira megbízhatónak, legalábbis sok helyen olvastam, hogy edzés közben kikapcsol, és kiírja, hogy ismeretlen hiba (biztos földhöz vágnám, ha ezt csinálná egy komolyabb futás közben). Még szóba jöhet nálam a Garmin FR15 is, de annak gyengébb a műhold keresője és az edzés funkciói az FR210-hez képest, viszont cserébe könnyebb 20%-al, és több review-ot lehet találni róla a neten, mint az FR210-ről.

Buliban hasznos! =]

(#565) kolosanyi válasza inf3rno (#564) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nagyon elégedett vagyok az M400-zal, nálam nem volt ilyen hiba. Egyedül a gyári adatkábel rossz, azzal nem tudok szinkronizálni, de azt telefonon csinálom, meg másik kábellel nincs gond. Szerintem élőben jól néz ki amúgy, főleg fehérben. Én az egyenruha miatt vettem feketét, de az is sokkal jobban néz ki, mint képen. :)

(#566) inf3rno válasza kolosanyi (#565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kábelt máshol is mondták már. Meg azt is olvastam most, hogy pontatlan benne a GPS, mert gagyi chip van benne ellentétben a V800-al és a legtöbb Garminnal. Az FR210 meg hajlamos a gari lejárta után elromlani, meg a pántja sem cserélhető, úgyhogy mindkét oldalon vannak problémák. Még olvasok a témában, aztán meglátom. Mindenesetre ebben az 50ks árkategóriában ez a kettő tűnik a befutónak.

Buliban hasznos! =]

(#567) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csináltam saját pontrendszert több info alapján, nagyjából ez jött ki: FR15: 13.6 pont, M400: 12.5 pont, FR210: 10.4 pont. Az FR210-el a fő probléma, hogy nem cserélhető a szíja, és ha elszakad, akkor kuka az egész, vagy szervíz. A másik kettőhöz elméletileg rendelhető szíj, bár a Polar-nál nem nagyon dobott ki találatot csere szíjra. A GPS pontosság terén az M400 a leggyengébb, az FR15 közepes és elvileg az FR210 a legpontosabb, bár róla nem találtam adatot, csak hasonló chip-es Garmin termékről. A gond az M400-al, hogy nem ugyanaz a chipset van benne, mint a drágább Polar termékekben. A műhold találási idők a Garminoknál kb 20 sec, a Polar-nál 40 sec a videok alapján. Ha már megvan a pozíció, a következő bekapcsolásra pár napig meg tudja jósolni az FR210 és az M400 a műhold helyzetét, így pár másodpercen belül csatlakozni is tud, míg az FR15 ugyanúgy 20 sec-et vár. Extrém esetben az FR15 akár perceket is műhold kereséssel tölthet, ami fura, de olvastam ilyet is (elképzelhető, hogy hibás termékről volt szó). Az M400-nál sokan írják, hogy nem jó az USB kábel, de az nem valami lényeges, van itthon is, de max 2000ft-os összeg. Vízállóság terén az FR15 50m-t bír, az M400 30m-t, az FR210 meg cseppálló, úgyhogy max egy esőt bír, talán még a zuhanyt. Ha vízbe ejted, vagy vízbe löknek a strandon, akkor kuka az óra. A szoftver is más az FR210 és a másik kettő terén. Az FR210 minimalista, csak futáshoz van, a másik kettő meg activity monitor, a Polar még sleep monitor is, ami talán hasznos lehet, bár anélkül is tudom, hogy rosszul alszom. A súlyban az FR15 kb 20%-al jobb a másik kettőnél (43g vs 52-56g). Ez nem tudom mennyit számít, de úgy vagyok vele, hogy minél könnyebb, annál jobb. A 100g-s mobilomat biztosan nem raknám a csuklómra. A Mio Link, amit mellé veszek 34g, szóval azt rakom majd egyik karra, az órát meg a másikra. Láttam, hogy van FR225 is, amiben van olyan beépített HRM, mint a Mio Linkben. Az itthon most 100k, még nagyon új, de majd lejjebb megy valszeg. A Mio Link meg egy óra (a 3 közül) együtt 85k, úgyhogy még jobban megéri. Kell még 1-2 év, mire az FR225 ára is lemegy ilyen szintre, és kijön az újabb generáció. Addig nekem meg teljesen megfelel az óra meg a Mio Link kombináció, főleg ha azt vesszük, hogy egyszerre csak egy romolhat el, úgyhogy a csere fele annyiba kerül, ha gubanc van. A Mio Link amúgy ANT+-al és Bluetooth-al is kompatibilis, úgyhogy mindhárom órához jó elméletileg. A Garmin-ok ANT+-t használnak a Polar meg a másikat. A Garmin termékek egy jó részénél van olyan hiba, hogy felteszed a töltőre, és nem tölt. Ennek az az oka, hogy az elektródák bemocskolódnak egy idő után, roppant egyszerűen orvosolható. A Garmin visszahívja ezeket az órákat, és x hónapig szervízeli, vagy kifizettet egy újat veled, úgyhogy nem valami korrekt cég ezen a téren. Az M400-nak sem cserélhető az aksija, ha esetleg tönkremenne, akkor a szervíz pár napon belül kicseréli, úgyhogy szervíz terén nekem mindenképp jobbnak tűnik a Polar. Az évjárat 2010 az FR210-nél, már kifutó model, csak 1-2 helyen kapni, a másik kettő 2014-es. Bringával mindegyik kompatibilis, a Garminoknál elvileg van ilyen lépésszámlálónak megfelelő dolog, amit a pedálra lehet szerelni. A polar-nál nem tudok róla, hogy lenne, de ez talán nem szempont. Elvileg mindegyik kompatibilis lépésszámlálóval. A mostaniak már vannak annyira fejlettek, hogy távolság számolásban jobbak, mint a műholdak. A Garmin felhasználja a GPS-t és a lépésmérőt is a pozíció pontosítására, a Polar a lépésmérővel számolja a hosszt, a GPS-el meg az útvonalat, úgyhogy a GPS ugyanolyan pontatlan marad. M400-al és FR210-el lement GPS nyomvonalakat láttam, nagyjából ugyanazt mutatták, ha távolról néztük őket. Közelebbről már volt eltérés a kettő között, de ezt nem tartom annyira jelentősnek. Ami még feltűnt, hogy az egyik ilyen track-en az FR210-nél sokszor kihagyott a GPS jel, míg a Polar végig jól vette. Kinézetre nekem jobban tetszik a Garmin, de a Polar-al is megbékélnék, óra - óra, a divatot meg hagyjuk meg a csajoknak. Amazonos értékelések szerint az FR15: 4.3 pont, M400: 4.0 pont, FR210: 3.8 pont. Nálam is ugyanez volt a sorrend.

Én az FR210-et kizárnám, mert nem cserélhető a szíja. A másik kettő közül nem tudok választani. A Garmin mellett nekem az ANT+, jobb kinézet, kisebb súly, jobb Amazon értékelés, pontosabb GPS chip, stabilabb szoftver van, a Polar mellett a sleep monitor, gyorsabb műhold újrakapcsolódás, megbízhatóbb műhold kapcsolat és a jobb szervíz szól. Ha a műhold kapcsolódás nem lenne, akkor egyértelműen a Garmin-t választanám, így viszont kénytelen leszek még rágódni rajta legalább egy napot.

Buliban hasznos! =]

(#568) oak válasza inf3rno (#564) üzenetére


oak
tag

Én most vettem a Decathlonban FR610-et 49990-ért 2 év garival. Eleinte az FR220 és az M400 volt versenyben, aztán olvasgattam kicsit és elszomorodtam, ezért inkább egy régebbi típus mellett döntöttem.

(#569) oak válasza inf3rno (#567) üzenetére


oak
tag

És akarsz órában aludni? (MiBand 4500Ft ;)) Szerintem a funkciók nagyrészét az ember nem használja ki, persze amikor a mérlegel, akkor hajlamos a marketingnek bedőlni.

(#570) inf3rno válasza oak (#569) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A minimum, ami nekem kell, az a vízállóság és egy pontos GPS a futáshoz, ami hamar felcsatlakozik a műholdakra (GPS satellite), ill. hogy jelezze a pace-t az előző km-re és sípoljon, ha kiesek a pulzus tartományból. Én nem tudom még, hogy mit veszek, M400-at biztosan nem, a Garmin FR15-ről is olvastam review-okat, amiktől elment a kedvem tőle. 8 óra helyett sokszor 5 óra az üzemidő, a szoftver elég esetleges, hogy működik e, valamikor edzés közben leáll az is, a hardver is kuka, 1Mb memória van benne, amikor igazán nem a memória, ami az árat meghatározza a mai készülékeknél. Szemét az is, nem venném meg, főleg nem ennyi pénzért. Régebbiek közül az FR210, ami nagyon bejön, de mivel nem cserélhető a karpánt, és a Garmin híres arról, hogy könnyen elszakad, ezért nem veszem meg. Nem tudom, hogy a többi mit tud, mindenesetre elég kiábrándító, hogy ezek a vezető márkák. Szívesen összeraknék egy sajátot minőségi hardverből, de sokat számít a formatervezés ezeknél a termékeknél, hiába működne valami jól, ha képtelenség hordani és ocsmányul néz ki... Néztem még az FR10-et, de az se sokkal pontosabb az M400-nál és nincs benne satellite prediction, úgyhogy lassan kapcsolódik fel az is. [link] A 610 jónak néz ki GPS pontosság szempontjából. Megnézem azt is, hogy mit tud, hátha tényleg van értelme azt venni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#571) inf3rno válasza oak (#568) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 610 neked mennyi idő alatt csatlakozik fel műholdra? Azt írják, hogy nincs benne cache, úgyhogy ha elveszti a jelet, akkor simán lemegy legalább fél perc, mire újra megtalálja.

Buliban hasznos! =]

(#572) kolosanyi válasza inf3rno (#567) üzenetére


kolosanyi
veterán

;] :D

(#573) oak válasza inf3rno (#571) üzenetére


oak
tag

Erre még nem tudok válaszolni, de nem tűnt gyorsnak nekem, viszont még nagyon keveset használtam.
The satellite chip itself is the the SiRF SiRFstarIV with the Instant Fix II technology, which makes the satellite acquisition process even faster than previous generations. As I noted earlier, I’m finding that I can get satellite reception after turning on in less than 10 seconds in some cases. Incredibly quick. ([link])
Sajnos az elvárásaidnak megfelelő óra ennyiért szerintem nincs.

(#574) inf3rno válasza kolosanyi (#572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor tömörítek :D Nézegettem az FR10, FR15, FR210, FR220, FR610, M400 adatait, leírásait, felhasználói élménybeszámolóit, egyik sem tűnik használható terméknek. Még az FR210 és az FR10 a két legjobb ezek közül, az egyedüli baja az FR210-nek, hogy szakad a szíja, és nem cserélhető, az FR10-nél meg túl rövid az aksi idő.

Buliban hasznos! =]

(#575) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nálam az a konklúzió, hogy nem érik meg ezek az órák a pénzt, amit elkérnek értük. Érdemesebb venni egy telot, amiben komoly GPS van, vagy egy 100k körüli órát, amibe talán nem a leggyengébb hardvert és szoftvert pakolták bele (nem vagyok ennyire optimista). Én futok már néhány hete mobillal, karpánttal, nem is igazán érzem, hogy fent van, ha egyszer beigazítottam. Amit hiányolok, az a hibátlan, megbízható GPS (telo és alkalmazás függő) és a hangvezérlés, hogy ne kelljen állandóan forgatni a karomon a tokot, ha akarok valamit. Minden másban elégedett vagyok ezzel a megoldással, és nem utolsó sorban 5k-ból kijön egy tok, egy óra meg 50k-nál kezdődik.

Most vettem egy Mio Link-et pulzusmérőnek, ma jött meg, annak is elég törékenynek tűnik a szíja, és az sem cserélhető. Hát nem tudom. Mérésre nem sikerült összepárosítani a mobilommal, nem tud sem ANT+-t, sem új BT-t a mobil sajna. A tablettel sikerült, de ott meg a win 8.1 az akadály arra, hogy adatot nyerjek. Egyelőre jónak tűnik, bár elsőre nem volt egyértelmű a bekapcsolás mikéntje. Amit észrevettem, hogy néha fals adatot szolgáltat, ha nem érintkezik elég feszesen a bőrrel. Van rajta színes led, aztán eltérő színnel villog eltérő HR tartományokban. Csináltam pár guggolást, aztán egyből közepesbe mentem át alacsony pulzusról. A HR adatokhoz még nem férek hozzá, de ha minden kötél szakad, akkor megpróbálok leprogramozni egy csatolót a windows-hoz.

@oak: Ezek szerint van neki prediktívje, csak az a feature hiányzik, hogy gépről tölti le a várható műhold pozíciókat. Az nélkül meg tudok élni, mert rohadtul nincs kedvem minden nap gépre dugni. A szíja cserélhető. Amire panaszkodnak, ha jól emlékszem, hogy egyik napról a másikra gondol egyet az üveg, és magától eltörik, a Garmin meg 80$-t akar elkérni a javításért. Kriminális egyébként a Garmin ügyfélszolgálat és a szoftvereik minősége, azok alapján, amit eddig láttam. Azt hittem, hogy szoftverben jobbak, mint a TomTom és a Polar, de nagyon úgy tűnik, hogy mindhárom cég egy kutya, és béta tesztelésre használják az ügyfeleiket. Gondolom nincs idő a rendes fejlesztésre, ha versenyben akarnak maradni, akkor legalább évente új termékkel kell előállni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#576) inf3rno válasza oak (#573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm, a webshop-jukban még 110k-ért van fent a 610-es. [link] Elképzelhető, hogy valami kiárusításról van szó. Passz. Melyik Decathlon-ban vetted? Szerinted ez mindegyikben ugyanennyibe kerül? Én is leginkább a 610 felé húzok, vagy használtan vennék 620-ast, de azt meg nagyon ritkán lehet csak kifogni és valszeg nem 50-be kerülne úgy sem. Azt hiszem elugrok Fehérvárra a Decathlonba valamelyik nap, és megnézem ezt a 610-est.

Buliban hasznos! =]

(#577) jeri válasza inf3rno (#575) üzenetére


jeri
tag

Zergénél néha szokott használt ora lenni, jo kondiciókkal., meg kevésbbé jokkal.
Sarkcsillagot--Suunto is meg lehet kérdezni nincs-e valami nyári akcios vagy használt orájuk.

(#578) inf3rno válasza jeri (#577) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Suunto-val az a baj, hogy drágák a GPS-es óráik. Egyébként jobbnak tűnnek, mint a Garmin. Zerge-nél van most használtan egy Ambit2 70k-ért, agyalok rajta, hogy megvegyem, de nem tudom, hogy a használt termékekre van e jótállásuk vagy ilyesmi. Nem szívesen vesztenék 70k-t, ha nem működik úgy, ahogy kéne. Mindenesetre rákérdek, hogy mennyiért adnák.

Buliban hasznos! =]

(#579) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem tűnik jónak a zerge féle, mármint itt [link] akció, minden nélkül újan 72k, HR monitorral meg 84k. Ehhez képest elég erős, hogy zergénél 150-ről árazták le 70-re, mert használt. Nekem HR monitor nélkül kellene, szóval max 50-et adnék egy használtért, és azt is meggondolnám, mert nincs nagy bizalmam a használt termékekben. Nyilván oka volt, hogy valaki úgy döntött, hogy megválik tőle.

Buliban hasznos! =]

(#580) inf3rno válasza inf3rno (#579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Visszaszívom, a Zerge féle használt az Ambit2 a másik boltban meg Ambit2R van, ami egy gyengébb változat, így nyilván jóval olcsóbb.

Buliban hasznos! =]

(#581) Galahed válasza inf3rno (#578) üzenetére


Galahed
senior tag

Az ambit-tal egy gond van, és sokan ezt róják fel hibának: nem rezeg pl résztáv, tempó stb váltásnál. A Garmin ezt tudja. Ezért sokan a Garmin-t választják Ambit helyett. (ismerőseim körében legalábbis- ők Ultra+ sima marathon futók stb...) Azt is mondták, mihelyst ez a fícsör megjelenik az Ambitban, mennek is vissza ehhez a márkához.

[ Szerkesztve ]

(#582) oak válasza inf3rno (#575) üzenetére


oak
tag

Az olvasott tapasztalatok alapján sajnos egyet kell értsek.

(#583) oak válasza inf3rno (#576) üzenetére


oak
tag

Dunakeszin vettem, pont Fehérvárról hozták le nekem az ottani utolsót. Akkor (kb. egy hete) még volt Pécsett 3 db akciósan. Ez vmi 2014 karácsonyi limited edition. 99900-ról 49900-ra volt akciózva. (Hívd fel a boltot, hogy hallottad, hogy volt ilyen akció, van-e még vhol, mert ha van, átviszik.)

(#584) schleier


schleier
tag

Én nem rég vettem egy karcmentes garmin 220-ast. Nagyon jó kis óra és mindent tud amit egy hobbi futónak kell. Sokat jelent a rezgés /nekem legalábbis/. Csak ajánlani tudom.

(#585) Zebu válasza oak (#583) üzenetére


Zebu
addikt

Jól néz ki! szebb mint a 310xt-m :)

(#586) hefe77 válasza Zebu (#585) üzenetére


hefe77
tag

Én egy Suunto Ambit1-el nyomom, de nekem igazából nem hiányzik a rezgő funkció belőle. Futás közben csak hosszú távoknál hallgatok zenét, akkor pedig nem kell. Interval edzésnél többet nézem/használom az órát, olyankor pedig csak zavar a zene, illetve a füles mozgása. Bringánál pedig a kormányon van tartón, akkor pedig nem kell a rezgés.
Pro: a rezgés hiányát pedig kárpótolja a Suunto végtelen lehetőségű programozhatósága. A kinézete is tükrözi a jó minőségű anyaghasználatot. A műholdat nagyon gyorsan megtalálja (kb 10-15 sec). Az aksi tölhető, így az elemcsere nem veszélyezteti a vízállóságot.
Kontra: az ára kicsit magas. Az Ambit1-az aksija nem biztos, hogy kibír egy 10-15 órás folyamatos használatot (GPS+HR belt).

(#587) schleier válasza hefe77 (#586) üzenetére


schleier
tag

A garmin fr 220 4-5 sec. mire jelet talál. ;) de szerintem a mostani piacon mindenki megtalálja a maga óráját :D

[ Szerkesztve ]

(#588) inf3rno válasza hefe77 (#586) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Suunto-nál a nagy aksinak komoly ára van, pl egy Garmin 10-es vagy 15-ös kb. 45g, szemben egy Ambit2-es vagy Ambit3-as kb 95g. Az ambit1 azt hiszem 70g körüli, azért tud kevesebbet üzemidőben. Nekem a mobilom kb 100g, ha odarakom a csuklómra, akkor elég nehéznek tűnik szemben a Mio Link-kel ami 34g emlékeim szerint, és nem is érzem, hogy ott van. Érdekelne, akinek van tapasztalata vele, hogy a gyakorlatban is ennyire számít e az óra súlya?

Ha már szóba jött a Mio Link nekem eddig nagyon jól bevált. Nem sikerült mobillal párosítani, de van rajta színes led, ami mutatja, hogy milyen pulzus tartományban vagyok. Általában narancs és lila attól függően, hogy könnyebb vagy közepesen-erősen dombos a terep. Piros-ba csak nagyon durva domboknál megy át ritkán. Elvileg úgy van a manual szerint, hogy a piros teteje az 220 bpm, szóval az a 100%. Aztán a piros 90-100%, a lila 80-90%, a narancs meg 70-80%. Nem sokára veszek kütyüt, ami képes kapcsolódni vele, ANT+ vagy Bluetooth Smart kell hozzá, a régi mobilom meg csak sima BT-t tud.

Buliban hasznos! =]

(#589) inf3rno válasza schleier (#587) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én olvasgatom a Garmin fórumokat, de ott szidták az FR220-at talán a GPS pontosság miatt, már nem emlékszem, mindenesetre általában nem tartják egy jó terméknek. Most a Garmin Fénix3, Garmin 920xt, Polar V800, Suunto Ambit3, amik a legjobbak. Nagyjából az a különbség ezek meg a többi között, hogy ha futsz egy úton, akkor ezek (esetleg néhány méter eltéréssel) azt jelzik, hogy tényleg az úton haladsz, szemben a többivel, amik szerint az út mellett lévő erdőben vagy épületekben. Nyilván ez meglátszik a távolságmérésnél is.

A másik feature, amit általában rosszul tudnak az olcsóbbak, az az instant pace. Pl FR620-nál írta egy srác, hogy fél percet kocog előtte, és csak utána kapcsolja be, mert annyira bugyuta az instant pace, hogy kell neki fél perc, mire a tényleges értéket kezdi mutatni. Azt írták, hogy az FR610 egy footpod-al, amivel van értelme futni ebből a szempontból, ha nincs annyi pénzed, hogy a komolyabbakat megvedd.

Az FR610-el viszont több gond is van: ugyanúgy szakad a szíja, mint a többi Garmin-nak, és nem biztos, hogy be tudsz szerezni csereszíjat, most, hogy már nem támogatott (egyébként ronda a csereszíj, de ez mellékes). A másik probléma, hogy az elektródái hajlamosak berozsdálni, és onnantól nem tölt. A harmadik, hogy valamikor alapból selejtesen jön ki a töltő része, és töltés helyett inkább merít (ezt a mai napig kb 5 év után sem javította a Garmin, viszonylag gyakori hiba). A negyedik, hogy idegesítő az érintőképernyő, legalábbis nekem biztosan az lenne. Azért sokaknak bejön ez a kompromisszum, és jól elvannak vele, szóval kis szerencsével és az elektródák sűrű takarításával talán nem totál bukó a termék.

Én még körülnézek mobilok terén is, de úgy néz ki, hogy használtan fogom megvenni valamelyik drágább órát, mert nekem fontos a GPS megbízhatósága.

Buliban hasznos! =]

(#590) schleier válasza inf3rno (#589) üzenetére


schleier
tag

nekem nincs bajom a GPS-el. nagyon jól működik. Az általad említett órák min 100e-es nagyságrendűek és múlti órák. nem biztos,hogy szebben rajzolják a térképen az útvonalat. Minden esetre 1/3 -a sem volt az általad említett óráknak és ez igazán mérvadó volt.

(#591) inf3rno válasza schleier (#590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezzel vitatkoznék, hardverben (GPS chipset, antenna, erősítő) és szoftverben is jóval erősebbek, mint az olcsóbbak. Térképet is sokkal szebben rajzolják, van kismillió példa a neten, ahol összehasonlítják őket. Nyilván a jobb minőségért sokkal többet kell fizetni. Az áruk ezeknek a termékeknek amúgy nekem sem tetszik, 120-ért vettem tabletet billentyűzettel legutóbb, azt is sokalltam, de hogy egy GPS-es óráért vagy egy mobilért én 60-nál többet adjak, az kizárt. Nagyjából tudom, hogy miből áll, és milyen minőségben csinálják meg, és egyszerűen nem ér annyit, csak még szűk a piac és kicsi a verseny. Szerintem jót fog tenni az áraknak, ha bejönnek a nagyobb gyártók is a piacra, mint az apple, samsung, stb... Ugyanolyan rossz minőségű összetákolt termékek lesznek, de legalább az áraik lejjebb fognak menni.

Buliban hasznos! =]

(#592) kolosanyi válasza inf3rno (#591) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem sincs semmi baj a pontossággal. Ez egy múltkori kemény, dombos edzésem, teljesen jól mért mindent az M400: link. Kicsit túlgondolod szerintem ezt. Annyi, hogy a magasságot nem ezzel kell mérni, arra a GPS nem jó, de ez a technológiából adódik. Nem véletlen, hogy a repülésben sem azt használják magasságmérésre.

[ Szerkesztve ]

(#593) inf3rno válasza kolosanyi (#592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Barométerrel meg GLONASS-al szoktak pontosítani a magasságon, szóval a jobbak elvileg azt is tudják elfogadhatóan hozni. Nehéz megmondani, hogy az M400-ad mennyire pontos, mert nincs lépték a térképen. Ha ráközelítesz, akkor 1-2 helyen azért erősen lent van az útról. Egyelőre ennyit találtam neten a V800 vs M400 témában, azért látszik, hogy erősen más kategória a kettő: [link]

Én egyelőre tájékozódom, nem veszek még, mert lehet, hogy a cipőm is ki kell cserélni. Ha mégis veszek, akkor szinte biztos, hogy használtan valami olcsót, pl az FR15-öset. [link] ennek csak a színe nem tetszik. Esetleg ha találok olyat 50 körül, amiben jobb chipset van, pl Sirf Star 4-5 vagy Mediatek MT3333 az MT4 helyett, ami az FR15-ben van, akkor nyilván azt veszek. De kicsi az esély, hogy valaki eladja a 920xt-jét ilyen áron. A TomTom Runner még a fura nekem, mármint, hogy azt írják, hogy Sirf Star 5-ös van benne, és mégsem tudják kihozni belőle, amire képes, mert annyira gyengék vagy antennában vagy szoftverben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#594) schleier válasza kolosanyi (#592) üzenetére


schleier
tag

Szerintem is teljesen jól mér. :C én sokat nézegettem az M400-at,de végül az fr220 lett. ha majd egyszer olyan szinten sportolok vagy annyi fölös pénzem lesz akkor lecserélem. Jelenleg teljesen kiszolgál.

(#595) schleier válasza inf3rno (#593) üzenetére


schleier
tag

Ha garmin akkor jobban jársz egy fr220-al,mint az fr15-el. Most sokan eladják váltás miatt,szóval figyelgetni a hirdetéseket. ;) Szerintem akinek van pénze rá az úgyis komolyabbat vesz. Én jelenleg nem látom értelmét a többlet kiadásért hisz itt sem használok ki minden funkciót. Talán ami kellene az egy regenerációs jelzés.

(#596) kolosanyi válasza inf3rno (#593) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amit te szeretnél, az nem működik. Legyen ugyanolyan tudása, mint a felső kategóriának, de kerüljön annyiba, mint a belépő szint. Csak az alapján nem lehet pozicionálni egy terméket, hogy hány színben kapható, meg 8 órát bír az aksi vagy 11-et. Nekem nem érné meg a V800, hiába szernék egy olyat. Egyszerűen nem ad annyi pluszt, hogy a 48-ért vásárolt M400-am helyett megvegyem azt 120-ért. Normál hobbi körülmények között teljesen megfelelő a pontossága az olcsóbb óráknak is, hobbi sportoz tökéletes. Nem ezzel kell 100-as sprinteket mérni egy versenyen nyilván, de ettől még bőven jók már ezek az órák.

(#594) schleier
Nekem szerintem lottót kéne nyernem, hogy százezrekért vegyek órát. :))

(#597) schleier válasza kolosanyi (#596) üzenetére


schleier
tag

Nekem is :D èn 27e -èrt vettem az fr 220-at így szerintem nincs több gondolkodni való

(#598) inf3rno válasza kolosanyi (#596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ mire. Az M400 pl 1km-en akár 100m-t is tévedhet távolság mérésnél, de az 50m-es tévedés teljesen átlagos nála. Legalábbis eszerint. [link] Sajnos nem lehet megmondani, hogy az általában jellemző e a termékre, vagy csak az ő modelljére, de valószínű, hogy nem egyedi esetről van szó (2/10 a hobbi futók értékelése, szemben a V800-al, ami 8/10). 100m-es sprintek mérésére szerintem egyik mostani óra sem jó, túl pontatlanok.

Általában minőségüggyel nem sokat foglalkoznak a mostani gyártók, helyette lenyomják a felhasználók torkán a teljesen egyenetlen minőségű termékeket, aki meg reklamál, annak hosszas könyörgés után talán kicserélik az óráját. Eléggé orosz rulett ilyen piacon órát venni, ezért is hajlok inkább a használt felé, ár szempontjából meg mindenképp jobban megéri az 1-2 éves használt óra, mint az új. A régi modellek sem feltétlen jók, sokuknál gyengébb típusú a chipset vagy valami olyan tervezési hibájuk van, ami miatt kényelmetlen a használatuk vagy idejekorán tönkremennek. Olyan szempontból jók a régiek, hogy van egy csomó szoftver javítás hozzájuk, viszont erre sem mindig éri meg játszani, mert pl a Garmin pár év után már nem támogatja a régi óráit, és nem javítanak ki minden hibát, szóval ha valami gondod van az órával, akkor komoly esély van rá, hogy az úgy is fog maradni. A szoftverük zárt, úgyhogy ha akarnál sem tudnál belenyúlni, hogy te magad derítsd fel a hibát és javítsad ki. Tömören ezek a cégek találtak egy piaci rést, és amíg kevesen vannak a piacon, addig gyorsan lefejlesztett szemetet árulnak sok pénzért, és ezt mindenki benyalja. Ez nem mindig lesz így hálistennek. Pár év, és remélhetőleg javul majd a helyzet.

"Amit te szeretnél, az nem működik. Legyen ugyanolyan tudása, mint a felső kategóriának, de kerüljön annyiba, mint a belépő szint."

Az 50-60k, amit maximum rá szánok nem a belépő szint, inkább olyan közép kategória. A Timex a belépő, az olyan 35k-nál kezdődik. Egyébként monitort és tápot is így vettem az asztali gépemhez annak idején (a tudásamindkettőnek felső kategóriás volt, az ára viszont közepes), szóval nem mondanám, hogy általában nem működik a módszer. Sokat kell utánajárni, aztán valamikor bejön, valamikor nem. Óránál sajnos nem találtam olyat, ami újan megfelelne, mert csak 5-10 éves a piac, és a régi termékek nem eléggé kiforrottak, az újaknál meg lazán rátesznek 50k-t, csak mert új. Ezért veszek inkább majd egy pár éves használtat, ha találok megfelelőt. A másik lehetőség, hogy lejjebb adom az elvárásaimat, és veszek valamit, ami elfogadható és nagyon olcsó, mint már írtam, pl FR15-öt használtan. További lehetőség az új mobil egy jobb GPS-el ill. a hordható GPS szenzor, amihez az óra csak kijelzőnek van. Ezeket még nézegetem, de egyik sem tűnik sokkal pontosabbnak az óránál, és az áruk sem tűnik jobbnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#599) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van új GPS chipset elvileg már 1 éve: Broadcom BCM4771-nek hívják, sokkal pontosabb (több műhold rendszert támogat), mint a mostaniak és kevesebbet is fogyaszt (a chip végzi a számításokat, nem terheli a processzort vele). Úgy volt, hogy 2014 őszétől várhatóak a mobil termékek, okosórák ezzel a chipsettel, de nagy a hallgatás körülötte.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#600) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Találtam egy új futó óra márkát, úgy hívják, hogy Soleus: [link]. Régebben talán közösen csináltak órákat a Timex-el, esetleg abból váltak ki, de erre csak utalnak jelek. Texasi cég, kevés info van arról, hogy mi van az óráikban, és hogy mennyire pontosak összehasonlítva mondjuk egy újabb Garminnal. Itthon csak a régebbi óráikat kapni, de azt is csak elvétve. Idén jött ki nekik 3 új óra, elég olcsóak összehasonlítva a konkurrenciával. Egy ideje már szinkronizálnak a strava-val. Az óráik BT Smart-ot támogatnak, már amelyik. Nehéz infot találni róla, csak a mellkaspántjuknál írják, hogy BT Smart. Írtam a facebook oldalukra pár kérdést, hátha válaszolnak. Egyelőre úgy gondolom talán Timex-hez hasonló lehet színvonalban a cég, a kinézete és az ára alapján legalábbis nem egy nagy szám.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.