Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) hitman77 válasza zharkanyi (#1750) üzenetére


hitman77
senior tag

Nekem az óra érintkezője korrodált. Sajnos sokan panaszkodnak erre külföldi fórumokon.

A hibás pulzus mérés a saját érzékelőjével értendő. Azt hittem hogy ez az óra ebből a szempontból jobb lesz mint az Apple Watch, de úgy néz ki nem lett igazam.

A merülés annyit jelent hogy az eddigi 12 napos töltési ciklus most olyan 6 körül mozog. Erről is sokan írnak a külföldi fórumokon, de a megoldás eddig úgy néz ki hogy csak a 13.30 software vissza telepítése.

(#1752) bringasisti válasza hitman77 (#1751) üzenetére


bringasisti
őstag

Csuklón nem tudsz mérni. Hogy ne kelljen eldobni vagy pánt vagy ha nem akarsz beruházni akkor a csukló tenyér felőli oldal gyantázás után.

BENEFON DELTA--------N8

(#1753) lugosi válasza hitman77 (#1749) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Én tengervízben is használtam, az sem ártott meg neki ilyen téren, igaz normál csapvízben meg szoktam mosni utána. Az izzadsággal ugyanez a helyzet, szerintem néha érdemes lemosni a hátulját. Erősebb ruhával próbáld meg törölgetni a töltőcsatlakozó tüskéit, nekem egyszer-kétszer volt, hogy a számítógép nem ismerte fel tárhelyként (de tölteni töltött). A tisztítás után rendbe jött.

(#1754) lugosi válasza bringasisti (#1752) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Csuklón nem tudsz mérni."

Miért ne tudna... :U
De kár ilyeneket írni.

(#1755) hitman77 válasza lugosi (#1753) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Én is vigyázok rá nem ez a gond. Valami hibás széria lehet. A számítógép felismerte mindig csak látszik az elszíneződés a csatlakozón.

(#1756) bringasisti válasza lugosi (#1754) üzenetére


bringasisti
őstag

Múltkor volt az Index.hu oldalán egy nagyon jó gondolat: pulzusmérő óra nem rasszista, de nem szereti a feketéket. Mindenkinek ajánlom

BENEFON DELTA--------N8

(#1757) lugosi válasza hitman77 (#1755) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Próbáld meg esetleg csak a végét, ahol a töltőhöz csatlakozik, egy kicsit érdesebb ruhával megdörzsölni, már amennyire eléred a tüske végét.

(#1758) bringasisti válasza lugosi (#1754) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván volt egy kis költői túlzás amit mondtam azért írtam hogy csukló belső fele, de a gyereknek van almás órája és komolytalan

BENEFON DELTA--------N8

(#1759) lugosi válasza bringasisti (#1758) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Inkább fordítva mondanám, van benne valami amit írtál, de max 10%. Annyi, hogy a csuklón mért pulzus kevésbé pontos, főleg annyiban hogy kevésbé pontosan követi a pulzus gyors változásait, mint a mellkaspánt, illetve a csuklóra nagy terhelést adó mozgásformáknál nem szerencsés.
De azt hiszem ez már ki volt beszélve a topikban. Elfogadom, hogy neked ez a véleményed, de sarokigazságként adod elő, ami megtévesztő.

(#1760) zharkanyi válasza lugosi (#1759) üzenetére


zharkanyi
tag

Elég vegyes ezzel kapcsolatban a kép. Van aki szerint jól mér csuklón, van aki szerint nem. Egyénfüggő.
Nekem nyugalomban jól mér, de terhelés alatt teljesen rosszul. Mindegy mit teszek teljes hülyeség amit mutat. Nem csak késik, hanem konstans fals adatokat mutat. Ha rászorítom akkor csak 20-30 a különbség, ha nem akkor mer 150 helyett 90-et, vagy 200-at is.
A gond az, hogy 10 bpm pontossággal meg tudom tippelni is. Aki pedig pulzuskontrollal akar edzeni ott ez a 20-30 eltérés két teljes zónát, vagy többet is jelent.

(#1761) bringasisti válasza lugosi (#1759) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen egyetértek veled, mindkét álláspontot meg kell jeleníteni hogy akit érdekel az tudja milyen szempont alapján kutakodjon.

BENEFON DELTA--------N8

(#1762) lugosi válasza zharkanyi (#1760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“A gond az, hogy 10 bpm pontossággal meg tudom tippelni is.”

Ezzel kapcsolatban kétségeim vannak.

Én a garminokról tudok nyilatkozni, néhány modellt orvosi műszerrel összemértünk és pontosak voltak.

(#1763) zharkanyi válasza lugosi (#1762) üzenetére


zharkanyi
tag

Ne legyenek. Már 25 éve is a pulzusomat mértem még kézzel számolós módszerrel. 22 éve pedig van folyamatosan pulzusmérő órám. Lefutottam ezekkel úgy 60.000km-t.
Persze ez csak a normál megszokott edzéstartományokra vonatkozik. Illetve nem szélsőséges esetekre (hőség, betegség...)

Garmin Fenix 5-öm van és azzal kapcsolatban írtam. Nyugalomban jól mér nekem is, de futás közben nem. (orvosi műszerrel gondolom nem a hegyekben futva hasonlítottátok)

Ettől függetlenül azért írtam, hogy ez egyénfüggő, mert van aki állítja, hogy neki jól mér és bár nem vagyok efelől teljesen meggyőzve, de alapvetően hiszek nekik.

(#1764) lugosi válasza zharkanyi (#1763) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tehát úgy érted a megtippelést, hogy tapasztalatból a hasonló élethelyzet alapján?

Nem hegyekben futva, teremben gyakorlat után.

(#1765) hitman77 válasza zharkanyi (#1763) üzenetére


hitman77
senior tag

Nekem is ez a tapasztalatom. Nyugalomban ok, de futás egyéb edzés közben nem igazán. Most éppen súlyzós edzés közben 55-58-as pulzust mér. Nyugalomban több....:(

(#1766) bringasisti válasza hitman77 (#1765) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt van egy olyan hatás hogy amikor az orvos a ujjunkat méri akkor az eszköz nem mozdul el. Mikor hadonászik valaki akkor az eszköz egy kevésbé optimális helyen mér és elmozdul a mért testrészhez viszonyítva.

BENEFON DELTA--------N8

(#1767) lugosi válasza bringasisti (#1766) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezért írja a használati utasítás hogy húzd szorosra a szíjat.
Egyébként az valóban tapasztalat hogy az alkar izmait is igénybe vevő tevékenység közben is romlik a mérés pontossága.

[ Szerkesztve ]

(#1768) bringasisti válasza lugosi (#1767) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy mikor utána néztem a dolognak akkor több megoldást is találtam sok itt meg se lett említve. Sajnos nincs tökéletes recept, mindegyiknek van valami hátránya

BENEFON DELTA--------N8

(#1769) zharkanyi válasza lugosi (#1764) üzenetére


zharkanyi
tag

Igen. Tapasztalatból tudom mennyi a pulzusom adott terhelésnél.

Vannak kitételek, de normál esetben tudom nagyjából mennyi a pulzusom (mondjuk 130-170 tartományban).

(#1770) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Elnézést a fél-offért.

Tudna esetleg valaki kölcsönözni számomra pár órára egy töltőkábelt Polar M430-hoz?
Sajnos úgy tűnik, az enyémnek nyoma veszett és bár már úton az utódja, jó lenne annak megérkezéséig is életet lehelni az órába.

Budapesten, XVIII. és XI. kerületek között ingázom, de bicajjal járok, tudok erre-arra kerülni.

Ha valaki a segíteni tudna, kérem privátban írjon rám, a saját hülyeségemmel nem szívesen zavarnám itt a továbbiakban a köreiteket. És előre is köszönöm az esetleges segítséget!

(#1771) bringasisti válasza zharkanyi (#1769) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy írtad de nem emlékszem, melyik övet használod?

BENEFON DELTA--------N8

(#1772) zharkanyi válasza bringasisti (#1771) üzenetére


zharkanyi
tag

HRM-RUN new pántom van, de azzal nincs is baj. Az jól mér, most azt tekintem referenciának is, mert azért az évek alatt ha nem is sokat de változott a pulzusom.

Az optikai mérést kritizáltam csak.

(#1773) bringasisti válasza zharkanyi (#1772) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért kérdeztem mert én már néhány pántot használtam és mindegyik idővel problémás lett.

BENEFON DELTA--------N8

(#1774) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Ha nem használjátok egy ideig a Garmin vagy akár másik okosórátokat ki szoktátok kapcsolni a Bluetooth-ot rajta? Úgy vettem észre a Fenix 5-ön, hogy sokkal jobban merül ha nincs a közelében a telefon. Lehet hogy maximális teljesítményen keresi a kapcsolatot?

(#1775) lugosi válasza hitman77 (#1774) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én sosem kapcsolok ki semmit az enyémen, tevékenységtől függően így is elmegy 7-10 nap között (Fenix 5X, mondjuk ez elég nagy házban van így az akksija is gondolom elég nagy).

(#1776) hitman77 válasza lugosi (#1775) üzenetére


hitman77
senior tag

Persze annak eleve gondolom nagyobb az akksija. Most viszont a 13.40 , 14.10 software verzióval előjött akksi merülés mizéria miatt jobban figyelem a töltöttséget és feltűnt hogy amikor napközben itthon hagyom mert más órát veszek fel délutánra sokkal többet merül mintha nálam lett volna. Erre gondoltam hogy ilyenkor érdemes lenne kikapcsolni az órán a Bluetooth-ot hogy ne keressgéljen egész nap.

(#1777) zharkanyi válasza bringasisti (#1773) üzenetére


zharkanyi
tag

Pántokról mesélhetek én is. No nem túl jókat. :)

Suunto pulzuspántom az idő előrehaladtával egyre több hülyeséget mért. Érzékeny lett arra, ha nem elég nedves és volt, hogy edzés közben 10-20 perces időszakra nyugalmi pulzus mért, majd megint rendesen.
Fél év után egy régi Garmin pántot kezdtem el használni vele, azzal nem volt ilyen gond.

Fenix 5-höz HRM-Tri pántot adtak, de bő egy év után tönkrement. 4-5 nap alatt lemerített minden elemet. Ekkor vettem a HRM-Run-t, mert úszásra nem fogom használni, de a többi tudását szeretem.

Ha racionálisan közelíteném a kérdést, akkor egy alap Garmin modellt használnék a legolcsóbb decathlonos pánttal. Esetleg egy ősi Polar M400-at a sajátjával. (bár feleségemnek M400 van és ezzel is meggyűlt a bajunk)

(#1778) bringasisti válasza zharkanyi (#1777) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen sajnos nekem is hasonló a tapasztalatom. Műszaki végzettségem van nem értem hogy tudnak párásodni belülről. Állandóan szárítgatni kell mert fele annyit vagy dupla annyit mutat.

BENEFON DELTA--------N8

(#1779) lugosi válasza hitman77 (#1776) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem hogy érted, így viszont lehet hogy érdemes lenne ilyenkor kompletten kikapcsolni, nem?

(#1780) lugosi válasza zharkanyi (#1777) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is egy alap decathlonos pántom van a Garmin óra hoz, teljesen jól működik.

(#1781) Viper26


Viper26
nagyúr

Tervezek vissza térni Garmin-ra, fenix 5 még mindig jó választásnak tűnik.
Néztem a forerunner 245-öt is, de magasságmérés nélkül ezért a pénzért...(nincs floor count) hogy gondolták? :U

iPhone 14 | FR955

(#1782) lugosi válasza Viper26 (#1781) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ma jött ki a Fenix 6 széria. Esetleg emiatt lemehet az 5 széria ára.

(#1783) Viper26 válasza lugosi (#1782) üzenetére


Viper26
nagyúr

5s lett végül, az alvás idejét nem lehet 8 óra alá vinni az app-ban? :F

iPhone 14 | FR955

(#1784) lugosi válasza Viper26 (#1783) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy érted? Azt az időt amit beállítasz, vagy azt amit mér? Gondolom az előbbi, az egy olyan időszak, amikor figyeli, hogy alszol-e (gondolom), tehát ebben az időszakban a hosszabb mozdulatlanságot (feltételezésem szerint) alvásnak veszi.

(#1785) Viper26 válasza lugosi (#1784) üzenetére


Viper26
nagyúr

Arra gondolok hogy meg van adva az alvás 23-06h közé, és az app-ban telefonon annak ellenére sem veszi 100%-nak, hogy mondjuk hét és fél órát aludtam.

iPhone 14 | FR955

(#1786) Yoshida válasza Viper26 (#1785) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az alvás megadása nem csak annyi hogy addig nem jön értesítés az órára? Fenix 3 esetén nekem így mukszik. Alvás figyelés meg elég gagyi, remélem újabb órákon már jobb

(#1787) Viper26 válasza Yoshida (#1786) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam egész pontos.

Viszont ez a 14.10 nem teljesen oké.
Kedvencekhez nem.lehez rendesen hozzá adni sportot, ha át is rendezem nem teszi oda ahova akarom.
A másik hogy a pulzus way off kategória, bőven kevesebbet mutat mint kéne, és az óra jobban is merül.

Másnál is ez van?

iPhone 14 | FR955

(#1788) Viper26


Viper26
nagyúr

Ha meg vennék egy pántot akkor nem fog azért még jobban merülni az óra, mert folyamatosan ahhoz akar kapcsolódni? :F

iPhone 14 | FR955

(#1789) Viper26


Viper26
nagyúr

Akkor nem csak képzelem

De legalább a hivatalos support mélyen hallgat. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#1790) bringasisti válasza Viper26 (#1788) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha veszel egy pántot akkor a telefon játszik és azt nem meríti és töredék pénz

BENEFON DELTA--------N8

(#1791) lugosi válasza Viper26 (#1788) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

ANT+ pántot vegyél, igaz hogy annak sokkal kisebb a hatótávja mint a bluetooth-osoké, de sokkal kevesebb az energiaigénye is.

(#1792) bringasisti válasza lugosi (#1791) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez így igaz de a Bluetooth Smart az 120 forintért 200 órát dolgozik, és ha kimegyek egy sörért a konyhába nem dobja el a fonalat és a kedvenc kardió app- om azon fut csak.

BENEFON DELTA--------N8

(#1793) lugosi válasza bringasisti (#1792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elhiszem de ő órához keresett pántot és ha rajta van a pánt, feltételezhető hogy az óra is rajta van, tehát a távolság nem lesz olyan nagy. Meg edzés közben se sörözzél :D

(#1794) Viper26 válasza lugosi (#1791) üzenetére


Viper26
nagyúr

Milyet tudsz ajánlani?

Drága nem kell. :D

Meg talán van olyan megoldás is ami alkaron mér, még jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1795) bringasisti válasza lugosi (#1793) üzenetére


bringasisti
őstag

Utána kötelező

BENEFON DELTA--------N8

(#1796) Viper26 válasza bringasisti (#1795) üzenetére


Viper26
nagyúr

Protein persze, sör nagyon nem. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#1797) lugosi válasza Viper26 (#1794) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én Decathlon saját márkásat használok, nálam bevált.

(#1798) hitman77 válasza Viper26 (#1787) üzenetére


hitman77
senior tag

Nálam igen. Jobban merül és a pulzus sem helyes. Lassan megoldhatnák.

(#1799) Viper26 válasza hitman77 (#1798) üzenetére


Viper26
nagyúr

Fasza, lehet akkor vissza is küldöm... :U

(#1797) lugosi .:

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1800) lugosi válasza hitman77 (#1798) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam ugyanaz a verzió van fent az 5X-en és egyik bug sem jelentkezik. De ha többen jelezték a gyártónak akkor lehet hogy nemsokára frissítik. Lehet, hogy a 6-os széria miatt csúszott be pár hiba a “régebbi” modelleknél a szoftverbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.