Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) b4zsi- válasza lugosi (#1650) üzenetére


b4zsi-
őstag

(#1652) lugosi válasza b4zsi- (#1651) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így megvan, köszi. Első látásra én egy hátrányát látom, hogy nekem úgy tűnik hogy Bluetooth nincs benne, így akkor nem lehet telefonnal párosítani. De lehet hogy csak én nem veszem észre. Én anélkül nem vennék ilyet, ezt gondold meg szerintem.

(#1653) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Most olvastam a fórumot meg teszteket stb.Valaki szerint megfelelő a csuklós pulzusmérés, de tisztában kell vele lenni, hogy intenzitásváltásoknál 10 másodperces késések is előfordulhatnak, illetve időnként 10-20 értékbeli különbségek. Röviden ennyi információt sikerült összeszednem a topikból.

Összegyűjtöttem 4 darab kütyüt és érdekelne a véleményetek. 2-en használnánk felváltva feleségemmel.
Neki futás+spinning nekem pedig kerékpár meg esetlegesen foci, amit már korábban írtam. Egész nap nem lenne rajtunk csak edzéshez. Amit nem tudok, hogy mennyire lehet 2 profil között váltogatni ezeken az órákon? Maga a Garmin termékek szenzorainközött lehet különbség (GPS+ pulzus) vagy az üzemidő, design, anyaghasználat miatt vannak az eltérő árak?

Garmin Forerunner 35 - Rosebikeról 130 EUR postázva [link]
Garmin Vivosport [link]
Polar M430 erre írtátok, hogy talán a legpontosabb, de nincs benne magyar nyelv
[link]
Garmin Forerunner 235 , talán esztétikusabb, mint a Forerunner 35 , Rosebikeon 200 EUR postázva [link]

[ Szerkesztve ]

(#1654) Snoop-y válasza bringasisti (#1628) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam elsportoloknal :D 9-eves korom ota sportolok nekem nyugalmi helyzetben ha tenyleg full relaxalt vagyok 40-42
De atlagban 50-54. Szoval ha nem atletizalsz vagy Tour de France bajnok vagy akkor a 30 az eleg alacsony eredmeny szoval figyelj oda ra plane ha tenyleg kihagyott :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1655) bringasisti válasza Snoop-y (#1654) üzenetére


bringasisti
őstag

Már megvan a megoldás, izótoniás ítóka és a pulzus csökkentő tabletta fejezve.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1656) CB


CB
senior tag

Tudja esetleg valaki, hogy a Garmin Vivospot karkötő menüjét be lehet-e állítani magyarra?
Köszi

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1657) lugosi válasza CB (#1656) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne vedd biztosra de nagy valószínűséggel igen. Eddig 3 különböző Garmin eszköz van a családban, kisebbek is és nagyobbak is és mindegyiken van magyar nyelv. Van köztük régebbi is.

(#1658) CB válasza lugosi (#1657) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm a választ.
Nekem is FR 235-öm van, de a páromnak is szeretnék venni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1659) Snoop-y válasza lugosi (#1657) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es tenyleg most megneztem es az X5 Plus is tud magyarul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1660) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Egy Kalenji ONRHYTHM 500 pántjának tisztántartása megoldható úgy, hogy lecsatolom a mérő egységet, a pántot meg bedobom a vízbe? A sok le-fel csatolás nem teszi tönkre a csatlakozókat?

(#1661) bringasisti válasza IG55 (#1660) üzenetére


bringasisti
őstag

A pántot hogy ne legyél büdös használat után egy zokniba tesszük,a végére egy csomó hogy ott maradjon és a spot cuccal megy a mosógépbe. Természetesen alacsony centrifuga fordulatszám mellett

BENEFON DELTA--------N8

(#1662) dabgergo


dabgergo
őstag

Tudja valaki, hogy a Fenix 5 Plusokon (és mostmár a FR 945-ön is) elérhető térkép és kapcsolódó funkciók mennyiben jobbak/mások mint a dwMap prémium változata? Melyik jobb?

Azért kérdezem mert főleg a térkép miatt venném a FR 935 helyett a 945-öt, de ha megoldható profin a 935-ön is évi 10 dollárból (annyi a dwMap díja) a térkép és navigáció, akkor nekem szerintem elég a kiforrott és pontos 935. Mit gondoltok?

(#1663) Snoop-y válasza dabgergo (#1662) üzenetére


Snoop-y
veterán

A plus-on is a beepitett illetve megvasarolhato Garmin mapek elerhetoek ingyenes verzioban (sot meg jobbak is) Csak magadnak kell letolteni illetve kijelolgetni bizonyos reszeket amikrol a terkepet akarod csinalni.

En az open trail mapokat hasznalom az 5 plus-on.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1664) dabgergo válasza Snoop-y (#1663) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
És akkor funkciókban mik a különbségek? 935 dwMappel hozza azt kb. mint a 945/5 Plus?

(#1665) Snoop-y válasza dabgergo (#1664) üzenetére


Snoop-y
veterán

dwMap-et meg nem hasznaltam.

Amiert en open trail-t hasznalok az az ,hogy mutatja az elevation-t is. Tehat egy szakaszrol nem csak azt latom mondjuk ,hogy je ha itt levagok akkor rovidebb 3 km-el de azt is hogy baszki ezt ne tegyed mert bar rovidebb de csak pokemberek tudnak arra menni. Mondjuk nem tudom mire hasznalod a map-et. Nekem hiking-nal amit irtam fontos. Ha ezek nem feltetlenul kellenek es mondjuk ilyen nincs dwMap-ben attol meg neked jobb is lehet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1666) dabgergo válasza Snoop-y (#1665) üzenetére


dabgergo
őstag

Aha, értem, de a dwMap nem tud szintvonalakat vajon?

Nekem főleg sima gyalogtúrákra lenne hasznos illetve biciklizéshez turn-by-turn navigációval.

(#1667) cuebler


cuebler
senior tag

sziasztok,
"komoly" problémával küzdök, szeretném magam meglepni egy komolyabb órával. a jelöltek: garmin fenix 5s, suunto 9 baro vagy suunto spartan ultra. futáshoz, terepfutáshoz, országúti és hegyi kerékpározáshoz amatőr szinten, mindet a magam örömére űzöm. elvárás a jó üzemidő és a pontos gps.
köszi előre is a véleményeket (a fentieket használók előnyben)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1668) lugosi válasza cuebler (#1667) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem majdnem ugyanaz a fenix van (5x), csak ajánlani tudom.

(#1669) Snoop-y válasza cuebler (#1667) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 a Fenixre.
Nagyon elegedett vagyok az enyemmel. (5x Plus)
A gps nagyon pontos. Egyedul a lepcsozest nem meri 100%-os pontossaggal de ez minden sportorara igaz.
Viszont lepcsozo uzemmodban tudod korrigalni az eredmenyt szoval ez legyen a legnagyobb problemaja.
Uzemido kivalo.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1670) cuebler


cuebler
senior tag

suunto-ról senki? jó lenne tudni, hogy az a 18/25 óra (spartan ultra/9 baro) tényleg igaz. az üzemidő kétségeket ébreszt, hogy a garmin megfelelne... egy balatoni kör olyan 11-12 óra szokott lenni és az már pont a határeset a garmin 5s+ esetében :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1671) Snoop-y válasza cuebler (#1670) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha ismert koron mesz mit csinalsz a GPS-el?
Amugy ultratrack uzemmodban is eleg pontos akkor kifutsz vele a vilagbol is meg az S-el is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1672) cuebler válasza Snoop-y (#1671) üzenetére


cuebler
senior tag

mérek? :DD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1673) Snoop-y válasza cuebler (#1672) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na jo de full ismeretlen(jeloletlen) uton mesz? Vagy navigalsz is kozben? Ha nem akkor siman mehetsz ultratrack modban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1674) cuebler válasza Snoop-y (#1673) üzenetére


cuebler
senior tag

nem kell navigálni, csapattal megyünk. az ultratrac nem befolyásolja a gps-adatok pontosságát? gondolom, x mp (vagy valami) helyett 2x vagy 3x mp-ként történik pingelés "felfelé"...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1675) Snoop-y válasza cuebler (#1674) üzenetére


Snoop-y
veterán

De nyilvan nem lesz olyan pontos. De mivel nem cikkcakkban erdei osvenyeken futsz ez nem lesz tul nagy befolyasolo tenyezo.

Amugy az S-re is 14 orat irnak a Garmin oldalon abba bele kene ferned

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1676) cuebler


cuebler
senior tag

suunto spartan ultra kihúzva :(( sarkcsillagnál sem lehet már rendelni, kivezetik a palettáról szerintem csak széthúzzák a kínálatot. fenn a kilences, alatta az új ötös, a kettő között pedig hamarosan a nagy semmi. aki valami komolyabbat szeretne, az vegye le a felső polcról a suunto9-et. vagy vegyen mégis fenix-et ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1677) Snoop-y válasza cuebler (#1676) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk lehet meg kapni 371 CHF

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1678) cuebler válasza Snoop-y (#1677) üzenetére


cuebler
senior tag

az nagyon jó ár lenne... stealth titanium van esetleg? :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1679) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Ti milyen órát vennétek a helyemben? Lelkes amatőr vagyok és harapok az új featureökre.

Futok (heti 2-3), súlyzós edzek, crossfitezek (heti 2), kerékpározok (heti 1-2) és 1 napos túrázok (havi 2).
A futás és a kerékpározás is erős emelkedőkkel, akár terepen történik.

Adatmániás vagyok és a fitbit versa már rég nem elég.

Alapvetően a forerunner 945 nagyon szimpi, de nap közben is hordanám az órát klasszikus fitness/lépés/lifestyle trackerként és nem igazán egy designos darab, szemben a 645-el, ami meg persze nem tud annyit...1 órával szeretném megoldani minden igényem.

A fenix 5 plus árát már fölöslegesnek érzem, plusz nincs egy nagy csuklóm és elég batárnak tűnik, meg nehéznek, illetve talán nem is tud annyit, mint a 945 vagy csak nem találtam jó összehasonlítást?

Mit javasolnátok?

(#1680) cuebler válasza xerobyte (#1679) üzenetére


cuebler
senior tag

fenix-ből van 42mm-es is, ez pl [link]. a 945-ös 47mm-es ;] én meg megvárom a hetes suunto-t

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1681) Snoop-y válasza xerobyte (#1679) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mindketto jo valasztas lehet de arra figyelj, hogy fenixbol csak az 5x plus-on van pulseoximeter. Azert nem kell tulzasokba esni a funkciokkal a fenixet elsportoloknak talaltak ki elsosorban mindent tud ami lenyeges lehet futas es hiking teruleten.
Valaszd azt ami neked szimpatikusabb (pl en nem tudom elkepzelni ,hogy egy full muanyag orat hordjak)

Szerintem nem nehez (5x plus)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1682) lugosi válasza xerobyte (#1679) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pedig fenix 5x vagy 5x plus kell neked.

(#1683) noorbertt válasza bringasisti (#1661) üzenetére


noorbertt
őstag

Hali,
egy ilyen pánt amit említettél mennyire látszódik pólóban?
Nem sportolok viszont sajnos a pulzusom magas és jó lenne figyelni.

(#1684) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Volt barátnőm vett mellkasövet és erősen kidörzsölte a bőrét? 12-15e forint között van olyan öv, ami nem dörzsöli ki a bőrt?

(#1685) bringasisti válasza I02S3F (#1684) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem volt elég szoros az öv

BENEFON DELTA--------N8

(#1686) I02S3F válasza bringasisti (#1685) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi!

(#1687) cuebler


cuebler
senior tag

suunto 9 baro lett csak hogy javuljanak az erőviszonyok :DDD a garmin plusz ficsörjei (topomap, garminpay, zene) nem érnek annyit nálam, mint a közel egynapos gps üzemidő. ezt remélhetőleg még júniusban tesztelhetem is :) plusz az egzotikumfaktor a garminhoz képest. ahogy egyik barátom fogalmazott a bmw ikszhatosára: lassan már minden happy meal menühöz ezt adják :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1688) lugosi válasza cuebler (#1687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a térképről nem mondtam volna le.

(#1689) Snoop-y válasza cuebler (#1687) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat mondjuk a Garminban meg tobb mint 1 nap a GPS uzemido (33 ora)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1690) cuebler válasza Snoop-y (#1689) üzenetére


cuebler
senior tag

úgysem győzzük meg egymást soha a magunk igazáról ;] :DD majd elválik :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1691) Snoop-y válasza cuebler (#1690) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell gyozkodni. Ez egy teny :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1692) cuebler válasza Snoop-y (#1691) üzenetére


cuebler
senior tag

mint a tv2-es hírműsor, a "tények" ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1693) Snoop-y válasza cuebler (#1692) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert erzem azt ,hogy teged frusztral az ,hogy masnak garminja van? Ugy beszelsz rola mintha valami gagyi vacak lenne...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1694) lugosi válasza cuebler (#1690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem az 5s-t kellett volna nézned garminból hanem az 5X-et vagy 5X plus-t. De ezt írtam is.
De nem biztos hogy neked megérte volna a fenix felára. Ha a térkép nem kell, akkor nem biztos. Én pl használom, de más lehet hogy nem. Az 5X-eknek zafír az üvege, nekem ez volt már hogy jól jött, a suunto-t nem ismerem ebből a szempontból.

(#1695) cuebler válasza lugosi (#1694) üzenetére


cuebler
senior tag

5S plust néztem a zene miatt. de elriasztott, hogy pont a zene miatt nagyon gyenge az üzemidő. aliról rendelt füles tudja az önálló mp3 lejátszást 16gb beépített memóriáról, kb 26 dodóért... :)

Snoop-y: ha annyira "frusztrálna", akkor sem vennék garmin-t, mert magamnak veszem, nem nektek (vagy a szomszédnak). akkor vennék garmin-t, ha 60k pluszt indokolna számomra a fentebb leírt három fícsör (topomap, garminpay, zene). a zenét megoldom, a másik kettő pedig bőven nem ér meg 60 rugót. kérlek, ne vitatkozzunk ezen. van egy véleményed, amit tiszteletben tartok (legalábbis nem gondolom, hogy fikáztam volna), te is tartsd tiszteletben az enyémet. a tanácsotokat kértem, elolvastam, értelmeztem, nekem megéri a suunto, főként, hogy szeretem a ritkább, "egzotikusabb" dolgokat. :) pacsi :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1696) cuebler válasza cuebler (#1695) üzenetére


cuebler
senior tag

bocsi, lejárt a szerkesztés, eredetileg tényleg az 5s-t jelöltem, mint alternatívát. csak asszem a plus-hoz jár a térkép :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1697) lugosi válasza cuebler (#1696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen én is úgy tudom, hogy a plus-oknál mindegyikhez jár.
Az X azért jó választás szerintem mert nagyobb ház, nagyobb akksi.

Majd írjál a suunto-ról használatot követően, hogy milyen, én kíváncsi lennék rá. Főleg az érdekelne, hogy annak milyen a telefonos app-ja, milyen további szolgáltatások jönnek hozzá, mennyire egyszerű strava-val, runtastic-kal használni meg ilyenek.
Akár egy blogbejegyzést is megérne.

(#1698) Pali33


Pali33
kezdő

Sziasztok!

Profi pulzusmérő órát szeretnék venni alapvetően futáshoz. Ami a legfontosabb, hogy csuklón mérje a pulzust pontosan. Mely órák a legjobbak ebben?
Elsőre a Polar Vantage M-et néztem ki, ez árban még a lélektani határon belül van.
Hasonló árkategóriában szerintetek vannak ebben jobbak?
Az is fontos lenne, hogy km-enként írja ki mindig, hogy hány perces km volt...

[ Szerkesztve ]

(#1699) b4zsi- válasza Pali33 (#1698) üzenetére


b4zsi-
őstag

Garmin Forerunner 35 is tudja ezt fele ennyi pénzből. Én innen vettem anno 36 000 Ft-ért ingyenes szállítás kuponnal. [link]
Biciklizéshez használom, mindennapi használtra ronda.

(#1700) lugosi válasza Pali33 (#1698) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem garminjaim voltak eddig, azokat nyugodt szívvel ajánlom, jók. Árban amennyire láttam, ez kb egy fenix 3 esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.