Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Yoshida válasza bringasisti (#1400) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Figy, övről csak te beszélsz végig. A kérdező a 92-esben ezt írta:

"Garmin fenix 5s bluetooth probléma.
Volt már valakinek olyan,hogy egyik szobából átment a másikba és leválasztotta a telefon az órát?Majd kis idő múlva vissza csatlakozott magától.Ennyire kicsi lenne a ható távolsága a telefonnak,vagy az órának?Iphone 7 telefonnal van párosítva,10.3.3 verzió"

(#1402) bringasisti válasza Yoshida (#1401) üzenetére


bringasisti
őstag

Erre írtam hogy mikor tekerés után hazamegyek és eldobom a bringát, leteszem a telefont, kimegyek a hűtőhöz a 160 as panel betonon nem szakad meg a kapcsolat mert a Polar öv 100 illetve 200 méter hatótávolságig ad hogy mikor a sportoló gürizik az edző távolból tudja figyelni mit csinál a tanítvány.

BENEFON DELTA--------N8

(#1403) lugosi válasza bringasisti (#1400) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy érzem te értetted félre. A telefon és az óra közötti kapcsolatról volt szó. A telefonban meg nincs ant, ott Bluetooth a kapcsolat.

(#1404) lugosi válasza bringasisti (#1402) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egészen szürreális. Erre te ezt nem írtad ugyanis. Ugyanarról a topikról beszélünk? :F Hol volt itt bringázás, hűtő és öv stb? Nem lehet hogy volt egy kommented amit nem küldtél el? Mert itt ilyen nem volt, elkezdted keverni a telefont az övvel egyszerűen.

(#1405) bringasisti


bringasisti
őstag

Igazatok van nem vitatkozom. Azért a 1393 Hsz-t meg kéne nézni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1406) lugosi válasza bringasisti (#1405) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én megnéztem. Egy telefon és egy óra közötti kapcsolatban felmerült kérdésre írtad, hogy milyen övet vegyen. Totál irreleváns.

(#1407) bringasisti válasza lugosi (#1406) üzenetére


bringasisti
őstag

Bemész a boltba és a polcon van 10 féle router. Van amelyiknek 1 micsodája van van amelyiknek 2. Ezért a teljesítmény se egyforma. Azért írták a fészen amit nem olvastam csak utaltak rá hogy ennyit tud, mert az egész rendszer a Garminnál az energia takarékosság körül forog. Nyilván az óra azért ad olyan szuflát amilyent mert így is nehéz mint egy féltégla és szempont az üzem idő. Ezért ha valaki telefont használ akkor más megoldás után kell nézni már azért is mert minden app ami tudja az ANT+ rendszert az bluetooth smart rendszert is tudja, viszont fordítva csak a töredékre igaz.

BENEFON DELTA--------N8

(#1408) lugosi válasza bringasisti (#1407) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nos arról volt szó, hogy átmegy az egyik szobából a másikba, és elveszti a kapcsolatot a telefon és az óra. Átmenni az egyik szobából a másikba minek / mire, miért használna valaki pántot? Tényleg nem értem hogy miről beszélsz.

(#1409) bringasisti válasza lugosi (#1408) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem mikor tolom ezerrel semmi gondom, viszont a regenerálódás alatt szokott gondom lenni. Ezért mikor hazamegyek akkor is mérem a pulzust, sőt akkor mérem igazán mert akkor szokott úgy kalimpálni mint a nagymuter kakukkos órája. Tehát leteszem a telefont és járkálok a panelben. Nyilván ha valaki csak az adatokat akarja az óráról a telora másolni a 20 másodperc idejére maradjon a seggén.

BENEFON DELTA--------N8

(#1410) Crusoe válasza bringasisti (#1409) üzenetére


Crusoe
újonc

Az óra válsztásnál az is szempont volt nálam,hogy a telefonra érkező hívások,értesítések megjelenjenek az órán.Na mármost ez bluetooth kapcsolat híján elmarad.Szinkronizálás alkalmával nyilván egymás mellé helyezem a telefont és az órát,de nem is ezen volt a hangsúly!

(#1411) Coc@s válasza bringasisti (#1402) üzenetére


Coc@s
őstag

Az ok, hogy az öv jelét az edző messziről látja, de tényleg nem erről szólt a kérdésfelvetés, hanem óra és telefon kapcsolatáról.

18 éve itt

(#1412) bringasisti


bringasisti
őstag

Már bánom hogy hozzászóltam

BENEFON DELTA--------N8

(#1413) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet a polar beat alkalmazasbol az edzéseket felvinni a personaltrainer webes felületre?? Visszafelé működik, a webrol megy a szinkronizálás az alkalmazasba. Fordítva szeretném ha van rá mód.

(#1414) lugosi válasza Crusoe (#1410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem szabadna megszakadnia. Nálam több szobán keresztül is jelez a fenix 5.

(#1415) rootkiller válasza Coc@s (#1388) üzenetére


rootkiller
őstag

Majd írd meg kérlek, mi lett az eredménye az öv rendelésnek, mi volt a hiba. Három megoldáson gondolkodok:

o-syntace öv, 15€
https://www.bike24.de/p192511.html
Standard öv szenzorral, 40€
https://www.bike24.de/p19618.html
Prémium öv, szenzorral, 45€
https://www.bike24.de/p113617.html

Ha biztosra mehetünk, hogy az öv a hibás, és a szenzor a jó, akkor ez a másik öv is pont jó lesz, tök egyforma a patentja szerintem, a Sigma öve is ugyanolyan volt mint a Garmin. Ha viszont a szenzor a szar akkor kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni, gondolom a standard jóval kényelmetlenebb, mint a másik.

Azon agyaltam az imént, hogy ha szereznék két EKG elektródát és rákötném a Garmin szenzor két érintkezőjére, akkor megállapítható lenne, hogy mi is a rossz. Kérdés, hogy milyen elven működik a Garmin pulzusmérője, mechanikus vagy elektromágneses, mert az EKG ugye elektromágneses.

Artengo TR 990 Pro

(#1416) Coc@s válasza rootkiller (#1415) üzenetére


Coc@s
őstag

Amint megjött és megcsinálgattam a csereberéket, mindenképp megírom.
Van egyébként egy rossznak minősített "gagyi" pántom is, azzal is kipróbálom majd.
Ami biztos, hogy a gagyi pánt és a Garmin pánt testelektródája és a jeladó érintkezője közti ellenállása közt lényeges különbség van, a Garminé kevesebb.

Nekem most egyébként a harmadik félém van Garminból.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#1417) WynNyback


WynNyback
tag

Sziasztok Polar H10-el kapcsolatban lenne pár kérdésem.

A nagyobb méretet vettem, legnagyobbra állítottam és borzasztó kényelmetlen. Előtte egy MIO övem volt amit a cyclo 105-höz adtak, na az mérföldekkel kényelmesebb volt, na mind1 ez inkább vélemény nem kérdés (remélem megszokom). A kérdésem

A telefonra felraktam a polar beat alkalmazást plusz a polar flow-t a polar flow-ban beállítottam a strava syncet. Látni az edzést a polar flow-ban és a a polar beat-ben is. A settingsben mindenhol azt látom connectált a stravával csak olyan jogom van, hogy visszavonom vagy disconnetálom.

Mégis a strava tök üres. Sehol nincs a mai edzésem. Tanácstalan vagyok. Mennyit kell várni, hogy ezek összeszinkronizálják magukat?

(#1418) WynNyback


WynNyback
tag

Na közben egy teszt edzésemet beszinkronizálta. Ki kell tapasztalni.

(#1419) Coc@s válasza rootkiller (#1415) üzenetére


Coc@s
őstag

Helyzet van kérem.
Megjött a cucc.
Korrekten védett csomagolásban érkezett, maga a termék egy nem hivalkodó, de teljesen civilizált dobozban és neklonzacsiban.
A kínain kívül van hozzá egy angol nyelvű "smart guide".
A leírása szerint a hatótávolság <10 méter, 30 méterig vízálló. (Azért én nem vinném vízbe, biztos ami biztos alapon.)
Napi 1 óra használattal 3 éves elem élettartamot írnak.

Az órával pillanatok alatt összeállt, néhány perc és már adatokat is adott az órának.
1-2 napot próbálgatom az új pánt - új jeladó kombót, aztán csinálok keresztbe cseréket.

Egy előnyét már látom az eredeti Garmin jeladóval szemben, hogy amikor elemcsere szükséges, egy mozdulattal kitekerem az elemfedelet, szemben a Garmin négy picike csavarjával.
Ill. hogy ez tudja az ANT+-t is és a Bluetooth-t is.
Igaz, ha jól tudom egyszerre csak az egyiken kommunikál, de ezt még nem néztem meg tüzetesen.

Néhány nap múlva írok az addigi tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#1420) Coc@s


Coc@s
őstag

Már nem tudom szerkeszteni.

A Garmin jeladója és a Spovan jeladó mechanikailag egyforma méretű, keresztbe cserélhető.
Van egy 1500 Ft-os pántom is, amit már félretettem a szakadozások miatt, azt is tesztelni fogom a Spovam-al is, hátha azzal jól muzsikál.
Annyi, hogy a Garmin kialakítása okán nem emelkedik ki annyira a pántból, a Spovan kidudorodik a pólóval/pulcsival.

18 éve itt

(#1421) Coc@s válasza Coc@s (#1419) üzenetére


Coc@s
őstag

Igérem, most csendben leszek egy ideig, de ezt még leírom most.

Kipróbáltam, és letöltöttem a szifonra az endomondo-t.
BT-n simán összeállt a telefonnal a jeladó, majd az endomondo is két pillanat alatt megtalálta az új jeladót, és veszi is a jeleit BT-n úgy, hogy a jeladó egyidőben a Garmin órának is adja az infot ANT+-on.
Szóval egy plusz pont, bár ez a kettős üzem gondolom kihat az elem élettartamára.

18 éve itt

(#1422) lugosi válasza Coc@s (#1421) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jók ezek a tapasztalatok, írjad csak. Engem például nagyon érdekel.

(#1423) Coc@s


Coc@s
őstag

Most mindhárom pántot megmértem ohm-mérővel.
A gyári pánt >20 kohm, az új pánt 1,x (nem egész 2) kohm, a régi kínai pedig >40 kohm ellenállású a csatlakozó ér az érzékelő tappancs között.

Nyilván a régi kínai a legszarabb. De az új jeladó tegnap azzal sem szakadozott.
Azért próbálgatom még ide-oda őket.

Anno a Garmin csoportban azt tanácsolták, hogy enyhe mosószeres vízzel lehet/kell a pántot időnként tisztítani.
Az új leírásában az van, hogy vegyszerrel ne, csak tiszta vízzel. Lehet, a különböző mosószerek kikezdik a tappancsot és romlik a kontaktus.

18 éve itt

(#1424) Yoshida válasza Coc@s (#1423) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem a garmin textil pántja van eredetileg, arra az van írva, hogy 7 használat után be a mosógépbe. De egy év után ennek ellenére is büdös maradt mosás után is... Egy akciósan 2000 forintért vett pántot használtam utána pár hónapig, azt nem is mostam rendesen, csak csapvíz alatt párszor, amikor viszont mosógépbe raktam, hát meglátszott az állapotán :D
Vettem viszont sportruházat mosószert, durván erős vegyszer szaga van, az javított az eredeti garmin pánton, így újra azt használom.

Ajánlanak még ózon generátort is, az megöli a bacikat, amik miatt büdösödnek ezek. (de nem próbáltam sose, mert drága a kütyü)

(#1425) bringasisti válasza Coc@s (#1423) üzenetére


bringasisti
őstag


Az öv ellenállása akkor érdekes ha nem csak darabra akarja valaki a pulzust mérni hanem ilyesmire is kivancsi

BENEFON DELTA--------N8

(#1426) Coc@s válasza bringasisti (#1425) üzenetére


Coc@s
őstag

Lehet. Ill. esetleg ha a jeladó "érzékenysége" különböző, nyilván akkor sem mindegy.

Ez milyen app egyébként?

18 éve itt

(#1427) bringasisti válasza Coc@s (#1426) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Droidra van nem tudom hogy a Szifon kínálatában megtalálható?

BENEFON DELTA--------N8

(#1428) bringasisti válasza Coc@s (#1426) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Másik amit használok csak nem tudok telefonról 2 Linket egyszerre betenni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1429) Coc@s válasza bringasisti (#1428) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát pont ez/ek nincsenek, valamelyest hasonlók talán.
Apránként kipróbálgatok néhányat.
Köszönöm.

18 éve itt

(#1430) bringasisti válasza Coc@s (#1429) üzenetére


bringasisti
őstag

Én minimum 50 lehetőséget néztem mire ezeket megtaláltam.

BENEFON DELTA--------N8

(#1431) bringasisti válasza bringasisti (#1427) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor a 24 órás EKG holter volt fent akkor ezt használtam. Tű pontos.

BENEFON DELTA--------N8

(#1432) Coc@s válasza bringasisti (#1431) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem 20-a körül lesz Holter, jó lenne addigra találni valamit nekem is. :K

18 éve itt

(#1433) bringasisti válasza Coc@s (#1432) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy alkalomra kölcsönkérsz egy droidot

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1434) Coc@s válasza bringasisti (#1433) üzenetére


Coc@s
őstag

Tartósan szifont használok, így erre kellene megtalálnom a megfelelő appot.

18 éve itt

(#1435) bringasisti válasza Coc@s (#1434) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos nincsenek olyan csoport topikok ahol ezt a szegmensét tárgyalnák azok akik rászorulnak.

BENEFON DELTA--------N8

(#1436) Coc@s válasza bringasisti (#1435) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát majd keresgélek, aztán hátha ráakadok a megfelelőre. :K

18 éve itt

(#1437) bringasisti válasza Coc@s (#1436) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom hogy a Szifon hogy működik, de amikor használom az első alkalmazást hiába lehet beállítani 24 órát a telefon nem bírja ezért 6 óránként az alkalmazást újra inditom hogy az adathalmaz ne legyen sok a rendszernek.

BENEFON DELTA--------N8

(#1438) Coc@s válasza Yoshida (#1424) üzenetére


Coc@s
őstag

Én úgy mosom a pánto(ka)t mosógépben, hogy beteszem egy asszonytól csent "bokaharisnyába". :K
Mechanikusan semmi baja a pántoknak.

A gyári Garmin sajna nekem is eljutott ebbe a mosás után első picit izzadós viselés után gyorsan bebüdösödik.
Az utángyártott az nem, de annak a mellkasi része nem is olyan "többrétegű" (?) kialakítású.

A mostani jeladóval érkezett csomagolásban az van egyébként, hogy nem szabad vegyszerrel tisztítani, csak tiszta vízzel. :Y

18 éve itt

(#1439) Coc@s válasza lugosi (#1422) üzenetére


Coc@s
őstag

A mai napi tapasztalat:

A szakadozás miatt már félretett, és a legnagyobb ellenállást mutató "gagyi" pántot használtam először az új jeladóval. Egy pici megszakadása sem volt.
Délután itthon rátettem a GARMIN jeladót, azzal azonnal szakadozott a mérés. Visszatéve az újat újra hibátlan.
Vagyis ez az új bírja a gagyibb pántot is, a GARMIN-om jelen állapotában nem.
Most föltettem a Garmin gyári pántra az új jeladót. Egy órája ezzel is hibátlan, de gyűröm még.
Aztán ugyanezt megcsinálom a gyári jeladóval is. Korábban kissé azzal is szakadozós volt.
Ez lesz a ma esti/holnapi etap.

18 éve itt

(#1440) Coc@s válasza bringasisti (#1427) üzenetére


Coc@s
őstag

Megtaláltam a szifonos megfelelőjét. Mérni mér, de nem tudom menteni, asszem a Sprava jeladó nem kompatibilis vele. Legalábbis valami kompatibilitási zagyvaságot ír ki.
Most írok a fejlesztőknek megkérdezni a dolgot.

18 éve itt

(#1441) lugosi válasza Coc@s (#1439) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írhatnál egy logout posztot, jó lenne ha egy helyen lennének az ezzel kapcsolatos infók.

(#1442) Coc@s válasza lugosi (#1441) üzenetére


Coc@s
őstag

Azt-mit-hogy-hol? :F :)

18 éve itt

(#1443) bringasisti válasza Coc@s (#1440) üzenetére


bringasisti
őstag

Esetleg egy képernyő fotó ?

BENEFON DELTA--------N8

(#1444) Coc@s válasza bringasisti (#1443) üzenetére


Coc@s
őstag

Mármint hogy nem tudom menteni?
Időközben már levettem az appot.
Ill. a fejlesztő oldalán sincs a Spovan a kompatibilis cuccok közt.
Nézegettem közben az ajánlottakat, azoknál a "sima" HR funkción kívül egyéb okosságok is szerepelnek.
Vagyis a Sprava szerintem (talán) nem ad megfelelő adatokat. Vagy a fejlesztő úgy gondolja, hogy aki használni akarja az appját, az vegyen abból a néhány fajtából jeladót.
De kíváncsi vagyok a válaszukra azért.

18 éve itt

(#1445) bringasisti válasza Coc@s (#1444) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudsz dobni egy Linket? Gyerek telóján kíváncsiságból megnézem mit tud .

BENEFON DELTA--------N8

(#1446) Coc@s válasza bringasisti (#1445) üzenetére


Coc@s
őstag

Ő lenne az.

18 éve itt

(#1447) lugosi válasza Coc@s (#1442) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Logout.hu?

(#1448) bringasisti válasza Coc@s (#1446) üzenetére


bringasisti
őstag


Korábbi beszélgetésünk alapján mindkettőnket ez az adat érdekel leginkább.

BENEFON DELTA--------N8

(#1449) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, milyen pulzusmérőt ajánlanátok, amely pontosan méri a nyugalmi és terhelési pulzust (csak enyhe terhelés esetén, pl. séta, szívbetegség miatt). Teljesen tudatlan vagyok ilyen téren, elég nekem egy öv is ilyen célra pl. a Polar H10-ről hallottam, de fogalmam sincs, hogy működnek ezek a cuccok, okostelefon android (Xperia Z2 és Galaxy S7). Tudnátok pár tanácsot adni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1450) Coc@s válasza bringasisti (#1448) üzenetére


Coc@s
őstag

Az időközben kiderült, hogy az adóm csak a szívritmust adja, nem kompatibilis az appal.

18 éve itt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.