- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- TheLázs: Mi várható el a betegtől...?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- bobalazs: Alulfeszelt GPU profilok FPS teljesítményének összehasonlítása 10 játéknál
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
Én lehet hogy nem jól nézem, de 22900-ast meg 29900-ast látok ebből a márkából a decathlon weblapján.
Amúgy én is jobban kedvelem és sokkal többet használom a csuklón mért pulzust. Amiben az általános vélekedés szerint gyengébb, mint a mellkaspántos, az a gyors pulzusváltozások lekövetése, illetve az olyan tevékenységek, amik az alkar megfeszítésével járnak. -
b4zsi-
őstag
Köszi. Most nézem a Decathlon honlapján a Kalenji órát, ami igaz 15 000 Ft, de cserébe nem kell mellkaspánttal bajlódni és elvileg pontos is a vevői vélemények alapján. Nekem nincs tapasztalatom ilyen órákkal, de biztos, hogy szívesebben használok csak csuklón mérő órát. Eredetileg feleségem szeretné spinninghez, de nekem is jól jönne kerékpározáshoz-teniszhez-focihoz. Kérdés ez a decathlonos cucc mennyire tárolja el az edzéseket, mert azért foci-tenisz közben nehéz követni az adatokat.
-
Ahogy rákerestem, egy barátomnak kép alapján ilyen van. Bicajozáshoz és kardió edzésekhez használja. Az árához képest szerintem tud egyet s mást, de amennyire én láttam az anyaghasználata nem valami jó. Egyszer volt vele problémája, nem csatlakozott a pánttal, és cserélték. Ő pl. óra helyett nem használja, csak edzéshez. Elégedett vele, de mintha olcsóbban vette volna, olyan 4k körül?
-
b4zsi-
őstag
Holnaptól lesz elérhető a Lidl-ben Crivit pulzusmérős óra (7000 Ft). Van valakinek ilyen terméke? Ár/érték arányban jónak számít vagy létezik ennél jobb ajánlat?
-
lancia75
tag
válasz
JamesHun #1642 üzenetére
Garmin vivosmart 4. Szerintem jelenleg ez a legokosabb aktivitásmérő. Ennél lejjebb nem adnám, ha az egészségemről lenne szó. Beállítható a rendellenes pulzusérték mértéke. Véroxigén szintet és pulzust is tud mérni akár éjszaka folyamatosan is. Így látható hogy van-e valami rendellenes keringési vagy légzésfunkció probléma. Ezt a legdrágább fenix órák sem tudják! Iszonyat vékony és szinte észrevehetetlen a viselése. Nagyon megbízható kütyü, jó akku idővel.
-
JamesHun
addikt
sziasztok!
Egy ismerősöm keresne olyan pulzusmérő órát ami jelez a magas pulzus esetén és nem kell mindenféle kínai szerverre accountot létrehozni a működéséhez.
Olyan buta okospulzusmérő kéne nekiKöszii előre is
-
gagyilovag
aktív tag
Sziasztok!
Futáshoz kellene valamilyen csuklón mérő óra,amelyiken beállítható az alsó-felső pulzusszám,és jelzi is!
Mit tudtok ajánlani,kb max 20000ft-ig. -
Smuky23
csendes tag
Sziasztok!
Használ valaki Garmin forerunner 235-ös órát?
Mik a tapasztalatok vele? -
Smuky23
csendes tag
Sziasztok!
Használ valaki Garmin forerunner 245-ös órát?
Mik a tapasztalatok vele? -
válasz
bringasisti #1634 üzenetére
Sokat hallani mostanában arról, hogy a mesterséges intelligencia és az automatizálás előretörése bizonyos foglalkozások terén az emberi munka nagy mértékű visszaszorulását, vagy átalakulását fogja eredményezni. Könnyen lehet, hogy az orvostudományban is lesz egy ilyen fajta átalakulás, hiszen a fejlett világban ma már olyan magas színvonalú és precizitású orvostechnológiai eszközök érhetők el megfizethető áron, amik elő fogják segíteni ezt. Viszont sajnos valóban számítani kell a saját pozícióit védő orvostársadalom ellenállására.
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1634 üzenetére
Majd ha az appok készítői és a polarhoz hasonló gyártók közösen finanszírozzák a klinikai teszteket, utána meg az orvoslátogatóik eleget pengetnek le az orvosoknak, akkor majd ajánlani fogják.
-
bringasisti
őstag
A legnagyobb tragédia hogy azt az app-ot amit használok és mutatja azokat az értékeket ami a fenti képen látható senki nem tesztelte szakmai szinten! Ez azért gond mert mivel egy fizetős megoldás ( és ha az egész világon használják 3700 forint milliomos lehet a gazdája ) lehet hogy vannak olyan paraméterek amit csak ír az app hogy jobban el lehessen adni , és van amik tényleges értékek. Ezért ha a beteg lenne szempont az orvosok számára akkor valamelyik klinika csinálna egy adott pánttal egy tesztet hogy melyik érték pontos és melyik a humbuk, publikálnák a házi orvosok felé és ugyanúgy be lehetne a diagnózis felállítása a építeni mint a házi vérnyomásmérőt. Csak ehez ahogy írtad szemlélet váltásra lenne szükség! Ami azért akadozik mert a beteg az Istennek számító orvos diagnózisát kontrollálni tudná ami egy kész katasztrófa volna mármint az orvosok számára.
-
bringasisti
őstag
Első körben ha egy műszer mutat valamit nem szabad megijedni. Most voltam egy infúzió kúrán és előtte utána mérnek vérnyomást. Előtte kicsit alacsonyabb volt de utána mikor mérték 72 mármint nem a pulzus hanem a vérnyomás. Mivel éreztem hogy semmi gond mondtam hogy szar az Omron méröke. Megmérték ismét akkor már 90 volt, de mondtam hogy az se lehet jó mert egyszer mikor tekerés után 88 ra leesett akkor mint a vak koldus úgy mentem ki a konyhába teát főzni. Mérték egy harmadikat 107. Mondtam hogy ezt már beirhatják a naplóba mert szerintem helyes az érték.
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1630 üzenetére
Ha eléggé megilyedsz attól, hogy alacsony a pulzusod, akkor nem megy fel? 😃
-
“de az órás mérést nem vette komolynak“
Némelyik orvos elképesztően el van maradva a technikában, ezt gyakran tapasztalom. Van egy orvos, akinél azzal szoktunk viccelni, hogy fiatal korában amikor a c vitamin még újdonság volt ez meg az történt az orvostudományban.
Biztos ő még ott tart, hogy ezek játékszerek. Vagy szakmai sznobizmus, mert úgy is működik, hogy nem kell hozzá dr-nek lenni. :/
-
Coc@s
őstag
válasz
bringasisti #1628 üzenetére
Én sem sportolok.
Nekem azt mondta erre a pulzusra, hogy nem jó, de akkor kell megijedni és azonnal mentőt hívni/bemenni a kórházba, ha emellé nem is érzem magam f@szán ill. szédülök. -
Coc@s
őstag
És egy rövid történet.
Egy hete felébresztett minket az órám (Garmin Fenix3 HR) csipogása.
Mint kiderült, a beállított alacsony pulzusérték miatt riasztott, 32-es pulzust mutatott.
Vérnyomásmérő "Lo"-t jelzett a pulzusra, feleségem 35-öt számolt.
Viszont nem éreztem magam rosszul, "csak" éreztem, hogy lassan ver a szivem ill. 1-1 ütem kimarad.
Másnap kinyomtattam az éjszakai mérés pulzus részét (a Garmin saját rendszeréből, mint tevékenység) és mentünk a sürgősségire a Városmajorba.
Mondtuk a dokinak a helyzetet, és hogy az óra riaszott ill. az 32-t mért. Arra legyintett, és kérdezte, hogy másvalami?
Mondtuk a vérnyomásmérőt, azt is ignorálta, aztán mondtuk, hogy egy perces számolás mennyi volt,arra mondta, hogy ok, akkor az annyi volt.Lehet ez a hozzáállás már a másik véglet, de az órás mérést nem vette komolynak.
Az ambuláns lapon megemlítette, hogy a "rajta lévő sportóra is hasonló értéket mért".Hamarosan HOLTER következik.
A "poén" az, hogy azóta volt egyszer egy 40-es pulzusom, de egyébként éjszaka is tartósan 50 fölött.Persze azért azóta is viselem az órát folyamatosan, mert azért tudom én, hogy az a 32 az valóban kb. annyi volt.
Ha megint előjönne, kiabáljon csak! -
bringasisti
őstag
-
válasz
bringasisti #1621 üzenetére
Csak megemlítem ezzel kapcsolatban hogy amikor én írtam, hogy a Garmin mérése klinikai eszközzel terhelés alatt összehasonlítva pontos volt akkor az maga volt a topikeretnetség, de ezt most elhisszük, hiszen oda is van írva, hogy tényleg.
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1623 üzenetére
Lehet, hogy mostanában sort kell kerítenem a kardiológusra, néha magas a pulzusom és a vérnyomás is. Nem vészes, de jobb megelőzni a bajt. Ha sort kerítek rá, akkor már mért értékekkel tudok menni. Köszi a segítséget.
-
bringasisti
őstag
Te nyilván nem fogod tudni mert ez kardiológiai kérdés, de mint említettem megmutattam orvosnak aki nem hitte el a problémámat és rögtön másképp állt a dologhoz. Amit Te is tudsz értékelni a bekarikázott pulzusszámot és a PNN50 értéket ami kimutatja hogy a mért időszakban 50 msec eltérés két szívverés között hány százalék
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1621 üzenetére
Még egy kérdés, a mért értékekről honnan tudom, hogy az jó, vagy sem? Az oldalukon nem találtam meg.
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1619 üzenetére
Kipróbálom, egyelőre a lite-ot, mert az ingyenes.
Egyébként mennyire volt pontos a EKG-hoz képest?
-
bringasisti
őstag
Rajtam volt egy 24 órás EKG holter akkor végig a pántot is viseltem hogy tudjam mennyire pontos. Kb. 7 óránként újra indítottam hogy ne legyen olyan sok egy mérés adattartama. Nekem mikor tekerek akkor van fent és másnap ha túltoltam a biringát akkor mérek egyet. Használhatod egész nap, de időnként újra indítod, és ha az addig mért szakasz rendben volt törlöd a rendszerből
-
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1616 üzenetére
És ezt edzés alatt kell, vagy mondjuk egy egész napos tesztben?
-
bringasisti
őstag
Szívfrekvencia rövidítések;
AR > autoregresszív sprektum analízis
AV > antriovventricularis csomó
cAMP > ciklikus adenozin-monofoszfát
CHF > örökletes szívbetegség ( congestíve heart failure)
DFA > detrended fluctuation analysis
EKG > elektrokardiográfia
FFT > gyors Fourier transzformáció ( fast Fourier transformation)
GABA > gamma-amino-vajsav
HF > a gyors Fourier transzformációval nyerhető magas frekvenciájú tartomány
HRV > szívfrekvencia variancia ( heart rate variability)
HRVti > a HRV diagram hisztogramjának trianguláris index
LF > a gyors Fourier trnszformációval nyerhető alacsony frekvenciájú tartomány
NMDA > N-metil-d-aszparát
HFnu > magas frekvencia normalizált egységben ( high frquency normalised unit)
LFnu > alacsony frekvencia normalizált egységben ( low frequency normalised uint)
pNN50 > az 50 msec-nál nagyobb mértékben eltérő szomszédos RR-távolságok százalékos aránya 24 órás időintervallumra nézve
rMSSD > az egymást követő RR-intervallumok különbsége négyzeti átlagának négyzetgyöke 24 órás intervallumra vetítve
SA > Sinus-csomó ( sinoauricularis csomó)
SD1 > a Poincaré ploton a plotonok alapvonaltól merőlegesen számított szórása
SD2 > a Poincaré ploton a plotonok alapvonallal párhuzamosan számított szórása
SDANN > 5 perces intervallumok átlagának 24 órára kivetített szórása
SDNN index > 5 perces intervallumok szórásának 24 órára kivetített átlaga
SDNN > a normál RR-intervallumok szórása 24 órás mérés alatt
TP > total power, az AR spektum teljes teljesítménye
TSS > teljesítmény-sűrűség spektum
ULF > a gyors Fourier transzformációval nyerhető ultra alacsony frekvenciájú tartomány
VLF > a gyors Fourier transzformációval nyerhető nagyon alacsony frekvenciájú tartomány*********************************
Szívfrekvencia 02;HRV > szívfrekvencia-variabilitás
HT > hipertoniában szenvedő beteg
HR > maximális szívfrekvencia
mean HR > átlagos szívfrekvencia
min. HR > mini ali s szívfrekvencia
SDANN > NN-intrevallumok 5 perces szegmensekben mért átlagának szórása a teljes megfigyelési idő alatt
SDNN > NN-intervallumok szórása
RR-intervallumok > NN-intervallumok -
mcsm88
senior tag
válasz
bringasisti #1610 üzenetére
Ez pontosan mit is mér?
-
Coc@s
őstag
válasz
bringasisti #1612 üzenetére
Ok, így már teljes az infó, köszi.
-
Coc@s
őstag
válasz
bringasisti #1610 üzenetére
Köszi a választ. Ezt se rossz frissíteni, de én a fizikai pulzus jeladóra gondoltam.
Az a BT "Smart" a márka/típus?
-
Coc@s
őstag
válasz
bringasisti #1448 üzenetére
@bringasisti
Régebben értekeztünk, hogy egy biz. telefon appal milyen adatokhoz lehet jutni a pulzuspántból.
A kérdésem az lenne - nem találtam meg visszafelé - , hogy te milyen pántot (pontosabban jeladót) használsz/használtál akkor, amivel sikerült az "extra" adatokhoz hozzájutnod? -
lancia75
tag
Ezt nem én döntöttem el "sajnos", ezek a tények:
https://www.cbsnews.com/news/fitness-tracker-heart-rate-accuracy-study-fluctuations/Ez a tecnológián van még mit fejleszteni. Ettől függetlenül éjjel-nappal viselek egy garmin vivosmart 4 aktivitásmérőt, a sportórák mellett. A véroxigén szint mérője viszont nagyon pontos. Az alváskövető funkciók is nagyon meggyőzőek. Edzéseken viszont csak mellkaspántot használok.
-
válasz
lancia75 #1605 üzenetére
Ahogy látod. Én terheléses vizsgálaton hasonlítottam össze, ott stimmelt. Azóta alig használom a mellkaspántomat, igaz én főleg biciklizéshez, sétához, túrához használom az órát, ott nem volt pontatlan, úszásnál meg a pántomat se tudnám használni, mert nem a vízálló verzió van nekem.
De ha te eldöntötted, hogy "ez így ebben a formában nem igaz", akkor teljesen feleslegesen beszélgetünk erről. -
lancia75
tag
Ez így ebben a formában nem igaz. Alacsony tarományban egyenletes intenzitásnál a csuklós pulzusmérés lehet szinte azonos a mellkasi jeladóval mért értékkel, de váltakozó intenzításnál már nem tudja olyan pontosan lereagálni az optikai pulzusmérő a szív összehúzódásait.
"a csuklónkon vett perifériás pulzust a bőr átvilágításával méri az óra/ karkötő, a lüktetést a hajszálerek tágulással reagálják le, amit egy algoritmus segítségével mutat az óra/karkötő"
A mellkesi jeladó viszont a szív elektromos jeleit veszi, így az szinte EKG pontosságú.
Nekem voltak és vannak is Garmin fenix HR, vivoactive 3, vivosmart óráim, de egyik sem pontos magasabb pulzusszámon. Sőt! Teszteltem őket polar H10 mellkasi jeladóval, és jó nagy eltérések jöttek ki magas intenzításon a garmin órák esetében. Egyedül a Polar M430-as óra tudta valamelyest követni a magasabb tartományokat, de már ott is voltak 5-15 pulzusszám eltérések. A polar 430 alján 6db érzékelő led található, a garminon max 3db.
Egy szó mint száz, akinek fontos a pontos pulzusmérés, az úgy is mellkasi jeladót fog használni. A többi még eléggé gyerekcipőben jár. Bár a Polar Vantage széria már jó irányban indult el.
-
-
-
zharkanyi
tag
Ez cáfolnám. Garmin, Polar, Samsung alapján.
Nagyon egyén és helyzetfüggő. Nyugalmi és laza helyzetekre még OK. Ha pl. sétálok és közben nézem az rendben van.
Nálam bármi aktívabb tevékenység közben már hülyeséget mér. Van amelyik teljesen (Samsung) és van ami csak 10-15-el eltolt értéket. Ez laikusként kis eltérés (10% alatt), de ha az ember figyeli a pulzusát és ez alapján terhel, akkor hatalmas különbség.Sokan állítják, hogy nekik rendben van, de ők alapvetően "nice to have" pulzusfigyelők.
-
válasz
bringasisti #1600 üzenetére
Ezzel kapcsolatos érdekes tapasztalatom, nemrégiben a Fenixem optikai mérését összenéztük orvosi műszerrel és pontos volt. Lehet, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a csuklón mért pulzus nem elég pontos (például a kart erősen igénybevevő erőgyakorlatok tudomásom szerint), de átlagos felhasználásnál, és futásnál, biciklizésnél, túrázásnál szerintem nagyon is megfelelő.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Assassin’s Creed Shadows teszt
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Programozás topic
- További aktív témák...
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Techsend Electric Scooter Cyber Monster elektromos roller 2024, garanciával, eladó!
- Smart Fortwo - 600 Benzin - Kabrió - Klíma - Nagyon szép állapotban
- Eging PV 410W silver napelem verhetetlen áron
- Siemens EQ6 Series 700 premium ritka tipus keveset használt
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P50 - i7-HQ I 16GB I 256SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Részletfizetés elérhető -noblechairs ICON Series Real Leather Gaming Chair - Midnight Blue/Graphite
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest