Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) zharkanyi válasza lovace (#1899) üzenetére


zharkanyi
tag

Hát itt azt írja Zerge, hogy az üzemideje 18 óra GPS használat mellett (abban a pulzuspánt is benne lesz) és még ha zenét is hallgatsz közben róla, akkor is 8 óra: [link]

Ugyanakkor Fenix 5-nek 38%-al jobb üzemidőt ír a leírás szerint. Megnéztem és az elvileg 24 óráig megy. Tényleg. Most, hogy olvasom tényleg ezt írták. Soha nem próbáltam 6-8 óránál tovább. :)

(#1902) Cancer válasza zharkanyi (#1901) üzenetére


Cancer
senior tag

Külföldi oldal volt, talán picit csúsztattak. A 18 óra realisabbnak tűnik.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1903) lovace válasza zharkanyi (#1901) üzenetére


lovace
aktív tag

Ezt a cikket/tesztet olvastam, meg még a vagy másik húszat, ami magyarul én angolul megjelent, de számomra Zerge írásából egyáltalán nem egyértelmű, hogy azt a 18 órát pánttal érti, sőt a következő mondata a cikknek így hangzik "...zenehasználattal, csuklós pulzusméréssel és GPS használattal az üzemideje az órának 8 óra...", amiből nekem az következik, hogy az előtte lévő mondatban is csuklós pulzusméréssel érti a 18 órát.
Tudom, hogy szőrszálhasogatás, de pont azért ,mert olvastam, hogy mennyivel gyengébb az üzemideje a Fenix 5-höz képest vagyok benne bizonytalan, hogy jó lenne-e ez nekem...

(#1904) zharkanyi válasza lovace (#1903) üzenetére


zharkanyi
tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a pulzuspánt használata nem befolyásolja érdemben az óra üzemidejét. (mondjuk ettől még lehet, hogy 10%, de ilyen eltérést én pár óra alatt nem veszek észre)

Az biztos, hogy a zenehasználat önmagában drasztikusan befolyásolja az üzemidőt. Az általad említett mondatban az a lényeg, hogy zenével csökken. Nem a pulzusmérés módja.

(#1905) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, a Garmin Fénix 6x Pro bármilyen ANT+-os, BT Smart-os kiegészítővel párosítható? Konkrétan Polar H10-es mellkaspántról és Stages wattmérőről van szó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1906) lugosi válasza Jorus (#1905) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Menni fog szerintem!

(#1907) Jorus válasza lugosi (#1906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megjött az óra, kipróbáltam, párosodnak rendesen, köszi szépen! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1908) Bobika


Bobika
friss újonc

Sziasztok !
Rendeltem egy polar m430-at, kompatibilis lesz IOS 13- hoz :F

(#1909) Viper26 válasza Bobika (#1908) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, gond nélkül megy.

iPhone 14 | FR955

(#1910) Bobika válasza Viper26 (#1909) üzenetére


Bobika
friss újonc

Köszi szépen :R

(#1911) squir


squir
aktív tag

Sziasztok!
Garmin Vivosport GPS-ről tudnátok tapasztalatot/véleményt mondani?
Futáshoz és funkcionális edzéshez használnám.
Karkötőben gondolkodom, mivel órát hordok, azt nem akarom leváltani, az meg elférne másik kézen egész nap.

Vagy felejtős a karkötő és inkább nézzek órát?!

(#1912) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Vivoactive 3-at cserélnék le, két (nem feltétlenül egy ligában játszó) jelölt van:
a) Vivoactive 4
b) Fenix 5 Plus (az Alza ajánlatán megakadt a szemem, még ha mostanra 140k is)

Konditermi edzésekhez, jó idő beköszöntével kinti futásokhoz, illetve négyévszakos túrázások mérésére használnám az utódot.

VA4 mellett az ára és a véroxigénszint mérése szól, F5+ mellett az üzemidő, a precizebb GPS és HR, illetve a térképnézet szól.

Viszont a F5+ esetében a Garmin fórumán nagyon panaszkodnak a merülésre (egy töltéssel 6 nap), és nem igazán úgy tűnik, hogy sikerült a hiba okát beazonosítani (órán elindított edzés végeztével beakad valami, Wifi feltöltés, GLONASS jelek használata, stb.

Szóval a F5+ tulajoktól érdeklődnék: mi a helyzet az üzemidővel? Tényleg ennyire gáz? (Merthogy azért a Garmin által megadott adatokhoz képest ez jelentősen kevesebb.)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1913) lugosi válasza Waikiki (#1912) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ez a dilemma nem kérdés, fenixet vegyél.

(#1914) Jorus válasza Waikiki (#1912) üzenetére


Jorus
nagyúr

Használattól függően a 6 nap nem tűnik nagyon rossznak. Ha csak okosóra-módban használva értendő, akkor persze kevés, de ha van benne aktivitás, GPS, zene, akkor nagyjából valid. Nekem 6X Pro van, 5-9 napot megy egy feltöltéssel aktivitástól függően. Ebben hetente 2-3 rövidebb tekerés bringás funkciókkal, wattméréssel, GPS-szel vagy 1 gyalogos túra van benne GPS-szel, zenehallgatás nélkül, illetve 24 órás pulzus- és véroxigénmérés, alvásfigyelés, plusz minden okosórafunkció, BT, WiFi, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1915) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Pulzusmérős karkötőt tudnátok ajánlani ami megbízhatóan működik iOS és android alatt is, és diszkrét külsővel (az se nagy gond ha nincs, vagy csak kicsi a kijelzője) rendelkezik? Húgom nem tud dönteni...

Köszönettel,
Joci

(#1916) lugosi válasza szjoci (#1915) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Garmin Vivosmart 4-et nézzétek meg, van kifejezetten női színben is.

(#1917) szjoci válasza lugosi (#1916) üzenetére


szjoci
őstag

Köszi a tippet, belekerült ez is a kalapba :R
Ezek lennének még a kiszemeltek:
Fitbit Inspire HR
Fitbit charge 3
Xiaomi miband 4

(#1918) lugosi válasza szjoci (#1917) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Más típusokkal személyes tapasztalatom nincs, de többnél hallottam a pulzusmérés pontatlanságát, a bt kapcsolat elvesztését és hasonlókat. (És sajnos sokan ezek alapján kezdik megítélni a pulzusmérős órákat, pedig vannak közöttük olyanok is amik elég jól mérnek.)

(#1919) bringasisti válasza lugosi (#1918) üzenetére


bringasisti
őstag

Bluetooth kapcsolat az azért ugrik mert az Ant+ eszköz nagyon kis ható távval rendelkezik 1.5-3 méter és ha valaki a hátizsákban tartja a telefont akkor saját teste árnyékolja. Ezt néhány gyártó meg is említi

BENEFON DELTA--------N8

(#1920) lugosi válasza bringasisti (#1919) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Bluetooth kapcsolat instabilitását hogyan okozza egy teljesen más kapcsolódási szabvány hatótávja? Pláne mondjuk egy olyan (gagyibb) eszközben, amiben nincs inkább ANT+? 🤔
Nem kötözködésképp, de vagy nem írtad le pontosan hogy mire gondolsz, vagy teljesen irreleváns a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#1921) StLui


StLui
veterán

Sziasztok! Garmin Vivomove HR órát vettem a feleségemnek, de nem nagyon értem a garmin app vagy böngészőben elérhető felületét. AZ egyik gondom, az rendben, hogy az óra szinte semmilyen sportot nem ismer, futás, bringa, gyalogláson kívül, de ha manuálisan próbálok kardio edzést beállítani böngészőben, mindenáron azt akarja, hogy adjak hozzá mindenféle súlyzós gyakorlatot. Másik, nem találok térképnézetet a rögzített túrához. Harmadik, nem értem ezt a stressz szintet, olyan mintha csak a pulzust figyelné, és sportolás után megemelkedik, mert magasabb volt a pulzus, nem veszi figyelembe, hogy az nem stressz, hanem sport miatt? Köszi előre is ha tud valaki valamit ezekről! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1922) lugosi válasza StLui (#1921) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Heló! Böngészőben szerintem nem tevékenységfajtát, hanem edzésprogramot tudsz hozzáadni, ezért jön az automatikus séma szerinti súlyzós dologgal pl.
A tevékenységek között "egyéb"-et nem találsz? Vivomove pont nem volt még a kezemben, de nálunk is van a családban olyan, amin csak pár fajta edzéstípus van, de ott van egyéb.

(#1923) StLui válasza lugosi (#1922) üzenetére


StLui
veterán

Az egyébnek rögzített, és szinkronizált tevékenységet akartam átírni, ami spinning volt valójában, kardio-ra. Elég béna, hogy 2 órára kitalálja a 90 kcal-át, meg mér valamenyi távot is, nem is értem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1924) StLui válasza StLui (#1923) üzenetére


StLui
veterán

Megvan a megoldás, ennyire figyelmetlen voltam, fel sem merült bennem, hogy nincs egy ilyen eszközben GPS, és pedig ebben nincs (ennél jóval olcsóbb cuccaimban is volt). Hogy mért magasságot akkor azt nem tudom. Lépésből saccolt távolságot azt még értem. :F
Ma utoljára küldhetem vissza, lehet az lesz, csak kinézetre nagyon tetszik a feleségemnek, és nem tudok másik ehhez hasonlóról.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1925) lugosi válasza StLui (#1924) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp tegnap segítettem valakinek egy beépített GPS-szel nem rendelkező Garmin kütyünél, elindítottuk a tevékenységet az órán, megkérdezte hogy használja-e a telefon GPS-ét, azt választottuk hogy igen, és a tevékenysége szépen megjelent a térképpel együtt mikor végeztünk.
Amúgy magasságot - ha van benne - barométerrel is tud mérni némelyik, de ezt nem tudom hogy a tiétekben van-e.

(#1926) StLui válasza lugosi (#1925) üzenetére


StLui
veterán

Ez nem tudja a telefon GPS-ét sem használni, amelyik tudja, (vivomove style) annak megtaláltam a leírásban (annak sincs saját GPS-e)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1927) lugosi válasza StLui (#1926) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Emez se tudta szerintem, nekem úgy rémlik mintha szoftverfrissítéssel került volna elő a funkció, de lehet hogy rosszul emlékszek.

(#1928) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Nézegetem az órákat és eddig a Garmin Vivoactive 4s, Venu es Vivomove Style tetszik. De főleg a 4s.
Viszont nem egyértelmű nekem, hogy van ezekben rezgőmotor és ébresztési funkció?
Van itt olyan, akinek van 4s-e?

Köszi
Üdv

Janaboy

(#1929) agy73p


agy73p
senior tag

Sziasztok, Forerunner 35-höz (Aliexpressen kívül) hol lehetne fekete szíjat szerezni? Ráadásul a rövidebb változat kellene. Előre is köszi

(#1930) lugosi válasza agy73p (#1929) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A zerge.hu-t nézd meg tippre.

(#1931) agy73p válasza lugosi (#1930) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi, sajna csak replica óraszíjjak (ők írták így) vannak (4900 + posta), ami sztem egyenlő a 3-4 dolláros Aliexpress verzióval.

(#1932) lugosi válasza agy73p (#1931) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az lehet hogy kicsit drága annyiért tényleg.

(#1933) Viper26


Viper26
nagyúr

Fenix 6 máshoz került, és belépve a profilján, látja az én edzéseim stb...pedig be van állítva, hogy csak én lássam, plusz az órát kiszedtem a connect fiókból.

Mit lehet ezzel tenni? :)

iPhone 14 | FR955

(#1934) Yoshida válasza Viper26 (#1933) üzenetére


Yoshida
aktív tag

csináltatok rajta factory resetet átadáskor?

(#1935) Viper26 válasza Yoshida (#1934) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen.

iPhone 14 | FR955

(#1936) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok új vagyok a témában,a kínálat hatalmas,ezért lenne kíváncsi a hozzáértők és már több kütyüt is kipróbálok véleményére,milyen órát tudnátok ajánlani,ami fontos lenne a hosszú üzemidő gps módban,az órát túrázásra és terep futásra használnám, csak új érdekel 40-60k közötti árban,jó lenne ha szinkronba lenne a stravával,egyszerű kezelés.Köszönöm.

(#1937) bringasisti válasza szkink (#1936) üzenetére


bringasisti
őstag

Mármint 140- re gondolsz?

BENEFON DELTA--------N8

(#1938) szkink válasza bringasisti (#1937) üzenetére


szkink
aktív tag

Nem.

(#1939) lugosi válasza szkink (#1936) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg egy Garmin forerunner 35, vagy 45?

(#1940) szkink válasza lugosi (#1939) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm,megnézem őket is.

(#1941) #76500480


#76500480
törölt tag

Heti több futásra, biciklire, nyáron vízisportra(outdoor), rossz időben pedig beltérire használnám. Megbízható vízállóság, akku, pulzusmérés, GPS fontos lenne. Max 100k a keret. Amiket néztem:
Garmin Vivoactive 4(nagyobb méretért, finomított külsőért, egyéb apróságokért hajlandó vagyok a 3as helyett dupla árat fizetni).
Garmin Venu(42es méret és a rosszabb akkuidő, 30% felár elbizonytalanított. OLED miatt jött számításba)
Polar Vantage M(+30órás GPS, +külcsín, - szerviz, -pulzusmérés pontossága).
Suunto 9(+zafírüveg, +kijelző felbontása, +üzemidő,10 ATM, - vastag, 80g, régebbi évjárat, nehezen olvasható sötét kijelző, szoftveres támogatás gyengébb)

[ Szerkesztve ]

(#1942) lugosi válasza #76500480 (#1941) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs már a fenix akció amit írtak itt a topikban?

(#1943) szkink válasza lugosi (#1939) üzenetére


szkink
aktív tag

Neked megvan még a Fenix 3 órád,lenne most egy használt 50k ért,de bizonytalan vagyok hogy megérné-e az árát,nem szeretnék vele befürödni,ennél az óránál van lehetőség akku cserére?

(#1944) lugosi válasza szkink (#1943) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem volt 3, hanem 5x. De az megvan, nagyon bevált. Nem tudom, hogy akkut lehet-e benne cserélni. A hazai garmin szerviz (navi gate kft) talán meg tudja mondani.

(#1945) lovace válasza #76500480 (#1941) üzenetére


lovace
aktív tag

Hasonló paraméterekkel keresek órát egy ideje. A helyedben ránéznék a Garmin Forerunner 245-re, szerintem ez lenne a legjobb választás az adott árszegmensben.

(#1947) szkink válasza lugosi (#1944) üzenetére


szkink
aktív tag

Bocsi akkor félre olvastam (ajánlottad) köszi a tippet megkérdezem őket.

(#1946) Yoshida : köszi a linket :R

[ Szerkesztve ]

(#1948) squir válasza lovace (#1945) üzenetére


squir
aktív tag

Én is jó darabig most keresgélésben voltam és nekem is a Forerunner245-öt, esetleg "eggyel lejjebb" árban és tudásban a Forerunner45-öt ajánlották mindenhol, mint alap órát sporthoz.

(végül Instinct lett belőle, de az más történet :B )

(#1949) #76500480 válasza lovace (#1945) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ránézek... :) Vivoactive 4 és a 245 típus között van még valami lényegi különbség? (Akkuidő, kijelzőméret, barometer az elöbbi javára...)

(#1950) lovace válasza #76500480 (#1949) üzenetére


lovace
aktív tag

Jogos a felvetésed, a vivoactive 4-ről nem olvastam túl sok személyes tapasztalatot, meglehetősen új óra.
Mondjuk az jobb akksiidő esetében árnyalja a képet, hogy a 245 ultratrac módban a leírás alapján akár 24 órát is bír bekapcsolt GPS-sel.
A Garmin-nak egyébként nagyon jó magyar facebook csoportja van, ha esetleg eldöntötted, hogy azok közül fogsz választani javaslom, hogy lépj be oda, sokkal több infót találsz az órákról, esetleges típushibákról, mint itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.