Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) emiki6 válasza lugosi (#1149) üzenetére


emiki6
veterán

Amazonos véleményeket nézegetve a régebbieknél többnek meghalt a kijelzője, ez nem aggaszt? :D
Még amúgy jobban átgondolom az igényeim, mert lehdt van amit nem írtam le, de kéne, csak még nem tudom mi az.
Állóképességi edzésnél fontos igazán a pulzusmérés, mert ott a pulzus határozza meg hogy aerob vagy anaerob. Azthiszem kellhet ilyan funkció, hogy beállítom mundjuk hogy x mp terhelés, y mp pihenés, melyek váltogatják egymást és ha eltelik x vagy y mp, akkor jeleznek.
Ezen kívül még az lehet jó, hogy beállítok egy időt (x mp) és ha elindítom visszaszámol, majd jelez, aztán annyi pihenés amennyi kell (hogy visszaálljon a pulzus) és aztán csak elindítanom kelljen.

Ez van ha az ember olvas egy szakmai könyvet és próbál tudatosságot vinni az edzésébe... :( :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1152) lugosi válasza fojtviki (#1150) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy van-e ilyen funkció, nekem még régebbi modell van. Esetleg nézzetek meg a connect appban.

(#1153) lugosi válasza emiki6 (#1151) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a régebbi, nem + verzió van, azzal nagyon jó a tapasztalatom, januárban lesz 2 éves, és azóta nem telt úgy el nap hogy ne lenne kb 23 órát a karomon. Szóval a régebbi verziónál legalábbis én ettől nem tartok, persze minden műszaki cikk el tud romlani, de gondolom garancia arra is van.

(#1154) Yoshida válasza fojtviki (#1150) üzenetére


Yoshida
aktív tag

elvileg: settings-apps-kiválasztod amelyiket használja edzés közben, és ott van olyan menüpont hogy alerts, ott lehet hozzáadni heartrate-et. nekem csak max hr van beállítva, de szerintem lehet min-t is. (fenix 3, lehet 5-ben kicsit másképp van, de nagyon nem térhet el)

(#1155) fojtviki


fojtviki
senior tag

Koszonom mindkettotoknek :R

(#1156) Alvin76


Alvin76
tag

Sziasztok,

Garmin óráknál a versenyelőrejelző az mit jelent?
én arra gondoltam, hogy kb. ennyi idők alatt tudnám lefutni az adott távokat...
de nekem nettó baromságokat ír... jelenleg 1:50es félmaratont tudnék futni, az óra meg 1:33-at ír.. meg 3:15ös maratont :D (istenem, de jó lenne :DD )

(#1157) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Garmin Forerunner 220 órám van. A garmin connect oldalon készítettem egy edzéstervet de sehogy sem tudom az órára varázsolni. A küldésnél azt írja nem támogatott pedig az órán is van Workout menü. Tud valaki segíteni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1158) Coc@s válasza Mela Kehes (#1157) üzenetére


Coc@s
őstag

Facebookon lépj be a GARMIN Sport & Fun Hungary csoportba.
Ott vannak a Navigate-s ( garmin.hu) srácok lányok.
Ill. alap dolgok leírása is megtalálható.

18 éve itt

(#1159) Mela Kehes válasza Coc@s (#1158) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1160) Coc@s


Coc@s
őstag

Látom be is léptél, de a válasz a kérdésedre - amit ott kaptál - már nem annyira jó. :(

18 éve itt

(#1161) Mela Kehes válasza Coc@s (#1160) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Épp most akarok még oda írni, mert még nem volágos ez teljesen.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#1162) emiki6 válasza lugosi (#1149) üzenetére


emiki6
veterán

Polar M400? Van aprón tök jó áron és sok jót hallottam róla. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1163) Gondwana válasza emiki6 (#1162) üzenetére


Gondwana
addikt

(nàlam anno az ejtette ki a Polart, hogy csak csipogni tud, mint a '80-as évek Casioi, vibra jelzés nincs)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1164) lugosi válasza emiki6 (#1162) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A garminon kívül nem ismerek más típust személyesen, egyszer láttam suunto-t, de az úgy nem mérvadó. Lehet hogy jó amit ajánlottál.

(#1165) bringasisti válasza Gondwana (#1163) üzenetére


bringasisti
őstag

Polar mellett szól hogy van egy rakás app amit képes működtetni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1166) medica


medica
senior tag

Itt van néhány [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1167) emiki6


emiki6
veterán

Azt hittem agybajt kapok, hogy a flowsync nem látja az új m400-am.
Azt írták egy facebookos bejegyzésben, hogy váltogatni kell a kábeleket, mert érzékeny erre.
Járt hozzá egy kébel, nem. Sony telefonhoz járó két oldalt zavarszűrős nem. Kínai ilyen, kínai olyan, nem. Samsung Galaxy S7-hez járó kábel, igen!
Komolyan, ha nem veszettem volna egy s7-et, akkor baxhattam a komplett flow szolgáltatást? :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1168) emiki6 válasza emiki6 (#1167) üzenetére


emiki6
veterán

Kiegészítés:
Csak akkor megy a szinkronizálás pc-vel, ha samu kábellel dugom a gépbe ÉS a FlowSync-et rendszergazdaként futtatom... :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1169) zjuhasz válasza emiki6 (#1168) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
Suunto Spartan trainer órám van és az a kérdésem, hogy a telefonnal nem tudja szinkronizálni az aktivitásokat? Szépen összekapcsolódnak, jönnek az értesítések is rendesen, de az edzések csak úgy kerülnek fel, ha kábellel rádugom egy PC-re... :(

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#1170) medica


medica
senior tag

Egész jó oldaluk van: [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1171) Galahed


Galahed
senior tag

Black Friday az Edigital-nál. Féláron van a Fenix 3 HR... szvsz ennyiért nagyon jó vétel.

(#1172) lugosi válasza Galahed (#1171) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

85 volt látom. Az szép. Annyit simán megért, el is fogyott.

(#1173) medica válasza lugosi (#1172) üzenetére


medica
senior tag

emag-on 79 ezer most ha valakinek annyira kell

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1174) Coc@s válasza medica (#1173) üzenetére


Coc@s
őstag

Azért a romániai garancia erősen megfontolandó! :K

18 éve itt

(#1175) medica válasza Coc@s (#1174) üzenetére


medica
senior tag

5 ezer ft ha jól emlékszem a magyarítása a garinak

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1176) Coc@s válasza medica (#1175) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem hiszem, hogy Navigate-ék (ők a hivatalos Mo-i forgalmazó) 5000-ért bevállalnák garisnak.
De aki ilyenben gondolkodik, járjon utána.

18 éve itt

(#1177) medica válasza Coc@s (#1176) üzenetére


medica
senior tag

A német/osztrák/stb jobbáras import garminok magyarisztáni gariztatásánál már volt szó róla hogy a hazai hivatalos "importőr" plusz pénzt követel a garanciáért ha nem tőle veszed.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1178) Coc@s válasza medica (#1177) üzenetére


Coc@s
őstag

Én arra gondoltam, hogy nem hiszem, hogy 5000-ért bevállalják, ill. hogy egyáltalán bevállalják.
De meg kell próbálni annak, aki ebben gondolkodik.

18 éve itt

(#1179) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Sajnos tönkre ment a futó órám (Garmin Forreruner 610)3èvig bírta.
Szeretnék egy másikat nem horror áron.
A Garmin F230 és a Polár M430 között vacilálok.
Ha jól olvastam mind 2csuklon mer pulzust.?
Szerintetek melyik éri meg jobban ?
Ár/érték és szerviz szempontjából?

Samsung S22+

(#1180) Coc@s válasza netkoo (#1179) üzenetére


Coc@s
őstag

Az FR235 tud csuklón pulzust mérni, a 230 csak pánttal.

18 éve itt

(#1181) zharkanyi válasza Coc@s (#1180) üzenetére


zharkanyi
tag

Pontosítsunk. Csuklón pulzust mérni egyik óra sem tud. Az csak valami kb-ra tippelés, ami néha sikerül, néha nem. Bizonyos embereknél többnyire nem sokat téved, másoknál meg random számot generál.

Komolyra fordítva:
Csuklón mért pulzus ne legyen szempont. Aki akar pulzust mérni az vegyen pántot. A nyugalmi időszak és napközbeni, illetve alvás alatti pulzus monitorozására jó legfeljebb az órán lévő szenzor.

(#1182) bringasisti válasza zharkanyi (#1181) üzenetére


bringasisti
őstag

+1

BENEFON DELTA--------N8

(#1183) Coc@s válasza zharkanyi (#1181) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem véletlenül van nekem az FR235-höz pántom is. :D

18 éve itt

(#1184) lugosi válasza zharkanyi (#1181) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem így nagyon erős túlzás.

(#1185) bringasisti válasza lugosi (#1184) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván lényeges szempont valakinek fiatal vékony női baba bőre van, vagy egy szőrős ráncos 50 es férfi keze a mintavétel tárgya

BENEFON DELTA--------N8

(#1186) Gondwana válasza zharkanyi (#1181) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha valakinek annyira rossz a keringése a kezeiben, hogy a kapilàrisaiban mérhetetlen a pulzusa, annak lesz màs baja is (ha a kezek terhelése, pl. sùlyok emelgetése miatt zavarodik meg a kezedben a keringés, az màs történt)
Nekem is van Ant+ övem a Vivosmart HR-hez, de nincs rà mindig szükségem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1187) zharkanyi válasza Gondwana (#1186) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem erről van szó.
Rajtam a páromon és még vagy 4-5 emberen akiről tudom, hogy használja sem mér jól pulzust a csuklón egyik óra sem. Van közte Fenix5, de Samsung Gear Fit2 is.
Mindegyik jól mér, amíg nem kezd az ember valami aktívabb tevékenységbe. (Na jó, főleg futókat ismerek, akik használják. Szóval esetünkben futásba.) Van akinél csak 20-30-al mér félre (hol erre, hol arra), de pl. páromnak 120 és 200 között ugrál teljesen random módon.
Részben segít, ha az ember rászorítja a csuklójára, de aztán egy kicsit több izzadság, vagy bármi egyéb teljesen félreviszi megint a pulzust.
Nekem egyébként tökéletesen mér egész nap, míg nyugalomban vagyok, alszok, sétálok... Viszont nálam a legkisebb aktivitás alatt is jönnek a rossz értékek. (ami laikusnak akár hihető is lenne, de nekem kb. 15 éve van pulzusmérőm)
Egy pulzusgörbére elég ránézni és az ember látja, hogy mellkaspánttal lett mérve, vagy csuklón. Egész egyszerűen a stagnál, majd hirtelen ugrik 20-at és utána azon az értéken stagnál nem életszerű.

Sok futó ismerősöm van. A legtöbb egyszerűen nem foglalkozik csuklón mért pulzussal. Néhányan igen, de szerintük sem jó. Egy ismerősöm van, aki állítja, hogy jó. Neki már régóta tervezem megmutatni a saját pulzusgörbéjének lehetetlenségeit. A hegynek fölfele futásban hirtelen 100 alá beeső pulzus és társai. Mondjuk nála alapból egész normálisan fest a futásai alatt mért pulzus az idő kb. 50%-ban, csak a maradékban mér lehetetlen értékeket.

Sokan akarnak hinni a csuklón mért pulzusnak, de felesleges. Még a Garmin forgalmazók is (Navigate) azt kommunikálja, hogy a sportolások közti idő miatt hasznos a csuklón mért pulzus és alapvetően nem magára a sportolásra van.

(#1188) Gondwana válasza zharkanyi (#1187) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt az utolsò mondatot azért valahogy ìgy gondolom én is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1189) bringasisti válasza zharkanyi (#1187) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha bemozdul az óra akkor nem a pulzust méri hanem hogy hány ránc van a csuklóján a futónak. De egyszerű a kérdés, meg kell nézni egy prémium óra leírását ahol megírjak hogy mér az adott termék fény segítségével de ha pánttal használja ugyanazt az órát a figura, akkor még azt is méri hogy a dobbanások hány milliszekundum szórással sorakoznak. Vagyis a gyártó is elismeri a saját termékéről hogy a két mérés két kategória. Nyilván aki vett egy fény alapú órát az nem fogja elismerni hogy kidobott 50 ezret az ablakon.

BENEFON DELTA--------N8

(#1190) Galahed válasza lugosi (#1184) üzenetére


Galahed
senior tag

Hát nem teljesen túlzás.
Irtam már ezt én is korábban. A hajszálerek tágulásából egy algoritmus következteti ki a pillanatnyi pulzusértéket. Aztán programozótól függ, hogy ezt egy adott márka (vagy beépített liszenszelt eljárás) mennyire pontosan tudja ezt megvalósítani.

Lásd Zerge irását a témakörben.

(#1191) Coc@s


Coc@s
őstag

Felteszek két screenshot-ot.
Találjátok ki, melyik a csuklós és melyik a pántos. (Nem hiszem hogy gond lenne)
Ezek normál mezei hétköznapok. (Bár nem ugyanaz a nap a kettő). Az elmúlt egy évből bármelyiket kiválaszthatnám, mind ilyen. :K

18 éve itt

(#1192) bringasisti válasza Coc@s (#1191) üzenetére


bringasisti
őstag

A gyerek almás órája egyszer megkérdeztem mit mutat. 48 tól 110 ig mutatott az utolsó mért ciklusban. Mondtam neki dobja el.

BENEFON DELTA--------N8

(#1193) Coc@s válasza bringasisti (#1192) üzenetére


Coc@s
őstag

Azért ez a tartomány önmagában nem ördögtől való.
Időnként nekem is mutat a Garmin pánttal is 40 körüli alsó és 150 körüli fölső értéket is, de azért nem az a jellemző.
A két screenshot-on azért látszódik a különbség, hogy két ugyanolyan nyugis hétköznapon mit mutat a pánt ill. a csuklós mérés. A pánton nincsenek azok a kiugrások, amiket a csuklós mutat.
Amikor meg vannak, annak oka van. :K

18 éve itt

(#1194) bringasisti válasza Coc@s (#1193) üzenetére


bringasisti
őstag

Értem én is pántot használok, csak telefon segítségével rögzítem az értékeket.

BENEFON DELTA--------N8

(#1195) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani pár órát,úgy max 50e Ft-ig?
Szeretném,ha mérné a pulzust és a megtett távolságot(terembe is jó lenne,ha működne).Más nem nagyon ugrik be,ami fontos lenne.
Ja és hobbi futó vagyok,ha számítana bár mit is.

(#1196) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Az új gps polar óráknál pl a m430nál olyan jellegű intervall edzést valahogy létre lehet hozni, hogy 1000m futás, majd 100 sprint 100m lassú stb. Hol tudom ezt megtenni?

(#1197) cekkk válasza cekkk (#1196) üzenetére


cekkk
veterán

Még egy kérdésem lenne, azt látom, hogy a karos mérés nem jó, meg is értem.
Az m400at hol érdemes megvenni magyar garival? Van ahol már 49 ezer a máshol 59 a fitus garanciát itthon elfogadják?

(#1198) lugosi válasza zharkanyi (#1187) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd, ha nem rendesen hordod a kezeden akkor nem fog jól mérni. Ezt írja is a használati.

“Egy pulzusgörbére elég ránézni és az ember látja, hogy mellkaspánttal lett mérve, vagy csuklón.”

Nemár.

(#1199) lugosi válasza Galahed (#1190) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit szerintem olyan ez az írás, hogy miért vegyél náluk pántot. Azért erősen nem támaszkodnék rá.
Amúgy 5 perc Google után orvosilag igényesebben megfogalmazható a bevezetés, szóval szerintem nem túl erős az írás.

(#1200) Galahed válasza lugosi (#1199) üzenetére


Galahed
senior tag

Lehet, bár én nem éreztem annak. A lényegre akartam rámutatni a mellkaspánt és csuklómérés közötti előnyökre, hátrányokra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.