Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) hefe77


hefe77
tag

Lehet, hogy kicsit off vagy nem jó topic. De! Tudnátok Suunto Ambit1-hez használható pedál fordulatszám mérőt ajánlani? Nyilván lehet hozzá megvenni a sajátját, de ha lehet, valami olcsóbbat szereznék be. Mindegyik ANT+-os jó lesz hozzá?

(#502) jeri válasza hefe77 (#501) üzenetére


jeri
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#503) Galahed válasza McNamara (#496) üzenetére


Galahed
senior tag

Én is nézegetem. Ha van gyakorlati tapasztalat róla, akkor tedd közzé légyszives.

(#504) Zebu válasza hefe77 (#501) üzenetére


Zebu
addikt

Bontragert vettem a Garminhoz. Az is ANT+

(#505) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.....

Van egy polar órám futáshoz használnám és a következő probléma van vele:

Bennt a lakásban tökéletesen látja a pulusmérő öv jelét de ha kimegyek a szabadba akkor abszolút nem érzékeli..... ?

Elemcsere? vagy más gond lehet?

Köszönöm

:R

(#506) Pocee válasza Rudiaszarvas (#505) üzenetére


Pocee
senior tag

Már a legtöbb polar óra saját kóddal rendelkezik,villamos,troli vezeték meg tudja viccelni a kódolatlant.ilyen tapasztalatom nincs,meg nem is városban lakom.Nekem volt hasonló problémám,felrakásnál még mutatta,elkezdtem futni és már csak nullát mutatott.Elemcsere orvosolta.
Szóval a kettő közül valamelyik lesz :)

Mr.Brightside

(#507) Rudiaszarvas válasza Pocee (#506) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Akkor elemcsere lesz.. Köszi! :R

(#508) schleier


schleier
tag

Suunto Ambit órát használóktól kérdezném,hogy a Movescount mennyire kezelhető a Gamin connecthez képest? Leszűkült a kör Garmin fr 220 és Suunto ambit 2 vagy 3-ra.

(#509) hefe77 válasza schleier (#508) üzenetére


hefe77
tag

Én a Movescount-ot használom, abban vagyok kicsit jobban képben. Korábban regisztráltam a Connectre is, de eszközzel nem használtam. Ahogy az imént néztem talán a Connect több funkcióval rendelkezik, több beállítással és kimutatással, nem beszélve arról, hogy magyar nyelvű.
A Movescounton az egyes edzésekbe alaposan bele lehet mászni és elemezgetni. Lehet, hogy a Connect is tudja, nem tudom.
A Movescount fiókodat össze tudod kötni bizonyos mobilos applikációkkal (pl Strava), de mostanában csatlakozott az Amer Sportshoz, így a közeljövőben a Suunto Amit által rögzített edzéseidet a Sport Trackeren is láthatod.

Nem tudom mennyit fogsz összetett edzéseket végezni, de érdemes olyan órát venni, aminek nagy a belső memóriája. Nekem az Ambit1.-nél előfordul, hogy egy olyan edzésprogramot, ami sok összetevőből áll (pl van 10 intervall időre és közbe nézze a pulzuszónát is) nem tudok az órára fellőni.

(#510) llaszlo


llaszlo
veterán

Van arról valamilyen leírás, hogy az ANT+ készülékeket milyen telefonokkal lehet használni? Mi a feltétele, hogy működjön?

(#511) jeri válasza llaszlo (#510) üzenetére


jeri
tag

(#512) llaszlo válasza jeri (#511) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz meg is találtam. Alapból fent van a telón csak nem különálló appként.

[ Szerkesztve ]

(#513) schleier


schleier
tag

Sziasztok!

Garmin órát lehet más gyártó pulzusmérő övvel is használni?

(#514) Zebu válasza schleier (#513) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet

(#515) schleier válasza Zebu (#514) üzenetére


schleier
tag

Ès melyiket èrdemes?

(#516) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A pulzus mérés messze nem a top a témában, lehet még fokozni az élevezeteket, akinek van potom 1000$-ja, tud rendelni hordható infravörös spektrométert, ami megmondja, hogy mennyi a tejsav a vérében edzés közben. :)) Van garmin órával kompatibilis változata is. http://www.moxymonitor.com/shop/ A NIR spektroszkópia jó még egy csomó más anyag kimutatására is, pl vércukor szint mérésre nem invazívan, stb...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#517) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok ajánlani valami jó órát 50k alatt, ami mér GPS-t, kibír legalább egy maratont töltés nélkül, 50g körüli, vagy kisebb a súlya, cserélhető a szíja, és nem egy szögletes monstrum?

(A vízállóság nem szempont, utálok úszni. A pulzus mérés is jó, de annyira nem fontos, a mellkaspántos megoldással nem vagyok kibékülve, jobb lenne, ha az órába vagy a szíjba lenne téve a pulzus mérő, ha esetleg van hozzá. Szinkronizálni strava-val szoktam, de teljesen megfelel ha van import/export lehetőség, aztán felszórom fájlban.)

A Polar órákat ajánlották többen is. Tényleg jobbak, mint a Garmin a témában?

Buliban hasznos! =]

(#518) kolosanyi válasza inf3rno (#517) üzenetére


kolosanyi
veterán

M400 akcióban, vagy esetleg Garmin FR10. Ennél olcsóbban nem kapsz GPS-est, kivéve ha használtan veszed.

(#519) inf3rno válasza kolosanyi (#518) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek tudnak olyat, hogy figyelmeztetnek, ha túl gyengén futok? Pl pace túl sok vagy pulzus túl alacsony? A Garmin-ról mi a véleményed, megéri megvenni? Ti külföldről vettetek Polar-t? Láttam 50k körül akcióban. Lehet rosszul gondolom, de ezek azt hiszem vámkötelesek lehetnek, legalábbis a kindle ebook reader-ekből kiindulva, amik azok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#520) schleier válasza inf3rno (#519) üzenetére


schleier
tag

Az M400 tudtommal csak hangjelzést ad és pillanatra megjelenik a km/min és utána majd csak az edzés végén látható. Manuálisan is ehet kezelni,de ott más a helyzet. Nekem lehet lesz egy Garmin 220-as eladó.

(#521) kolosanyi válasza inf3rno (#519) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az M400 tud ilyet, a webes felületen be lehet állítani résztávokat, hozzárendelhető tempó vagy pulzustartomány, amiket személyre is lehet szabni, nem muszáj a gyári értékeket használni. Pici hangjelzéssel tudatja, ha kilépsz a tartományból. Elég hangos ahhoz, hogy meghalljam a budapesti délutáni csúcsforgalomban is, de azért egy rezgőmotor elfért volna még benne. :)

Itthon vettem egy hervises akcióban 48-ért. A Garminokat nem ismerem, ez az első komolyabb órám.

[ Szerkesztve ]

(#522) inf3rno válasza kolosanyi (#521) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek azt írják, hogy 27% áfát rá kell fizetni, de a vámot nem (az amúgy is csak 2%). Akkor meg 55k-nál lennék, ha kintről rendelnék, szóval felejtős. Úgy nézem van külön Polar GPS sensor, de az is 40k körül van, akkor meg már jobb az óra, azon több a funkció hasonló áron. Ez a Hervis-es akció jól hangzik, most sajna nem látok ilyet, de azért nézem majd később, hátha.

Ami engem aggaszt, hogy sokan írják, hogy csak 4 órát bírnak GPS-el ezek az órák, ami szerintem kevés. Legalább 8 óra jó lenne, hogy biztosan ne merüljön le. Ennyit pofátlanul be is hazudnak a gyártók, de a valóság úgy néz ki sajnos más. :S Ti mit tapasztaltatok?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#523) inf3rno válasza schleier (#520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért adod el?

Buliban hasznos! =]

(#524) kolosanyi válasza inf3rno (#522) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez egy egyszeri akció volt, de szerintem biztos lesz még, mert volt már pár polaros akció korábban is. Külön szenzort nem érdemes venni szerintem. Az M400 6-7 órát bír GPS-szel, a gyárilag megadott 8 órát a tapasztalatok alapján nem. Én nem használtam még ilyen hosszan, a futós topikban viszont már próbálták pár hosszabb túrán és ilyesmi eredmény jött ki.

(#525) inf3rno válasza kolosanyi (#524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 6-7 óra már jóval elfogadhatóbb, mint a 4.

Én a futós topic-ban legutóbb ezt olvastam ultramaratonnal kapcsolatban: "Ha jól számoltam 11x kellett átkelni a megáradt patakon, rögtön a legelsőnél sikerült bokáig belelépnem mindkét lábbal, majd még talán 2-3x lett vizes a teljes cipőm. Innentől egy viszonylag jól futható-járható rész volt Visegrádig. Ott beérve a faluba láttam, hogy az M400 kiírta, hogy váratlan hiba történt és újraindíthatom, ha szeretném, itt gondoltam azt, hogy behajítom a Dunába, szerencsére nem mentünk közel hozzá."

Hát hiába, semmi sem tökéletes. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#526) kolosanyi válasza inf3rno (#525) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, ezt a hibát írták többen is a firmwarefrissítés óta, én még nem tapasztaltam (kop-kop).

(#527) sipi700


sipi700
tag

Polar RC 3 GPS órám helyett/mellé szeretnék újat. Zergén a kereső a következő javaslatokat adta:

Polar V800
Suunto Ambit 3 Sport/Peak
Garmin 920XT

Néztem az összehasonlítást, talán a Suunto, amiből hiányzik 1-2 funkció, ami kellene, de tudok élni nélküle. Úszáshoz is használnám, nem tudom mennyire hiányozna a pulzusmérés (garmin).
Főleg futásra használnám, így jó lenne, ha gps pontos lenne. Jelenlegi órámmal nincs gond e téren, de a jelet nagyon lassan találja meg, sokszor percekig tart. Mobil, microsoft band gyorsabb.
10-12 órás túrához is használnám, így az akksi is fontos lenne.
Polarpersonaltrainer után szerintem Polar flow még rosszabb lett, de ahogy néztem Connect se jobb, de Garminról legalább gyorsabban megy Endomondo-ra küldés. Az még valamennyire használható.
Szeretem a Polar órákat és talán hajlok is V800 felé, de nem vagyok benne biztos, hogy az lenne a jó választás és 100e Ft feletti óráról van szó, nem szeretném megbánni.
Melyiket érdemes vennem?

(#528) schleier válasza inf3rno (#523) üzenetére


schleier
tag

Biciklit szeretnék venni ;-)

(#529) inf3rno válasza schleier (#528) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nyomós érv :-) Amúgy bringához vannak tök jó mobil tartók, 3k, és ugyanúgy megy a GPS. Kell egy vésztöltő, ha 5+ óra után lemerülne. Én így tolom strava-val. Egyszerűbb, mint futásnál mérni.

Buliban hasznos! =]

(#530) llaszlo válasza inf3rno (#529) üzenetére


llaszlo
veterán

Milyen tartót használsz? Nekem is kéne valami normális ami rendesen tart és még cseppálló is.
Én spec a stravatól nem voltam elragadtatva. Már nem tudom, hogy mi volt a gondom vele. Én a sima runtasticot preferálom egyelőre. A GPS és a szívritmus visszajelzés nálam azzal volt a legpontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#531) inf3rno válasza llaszlo (#530) üzenetére


inf3rno
nagyúr

https://www.arumania.hu/mobiltelefon_kiegeszitok_tartozekok_55/autos_kerekbaros_tarto_73/kerekparos_motoros_tarto_79/brando_mphho000100_telefon_tarto_kerekpar__bicikli_forgathato_fej_univerzalis_19559

Ilyet vettem még 3 éve vateráról 3k-ért darabját. Nekem bevált, de kicsi samsung mobilom van. Estem is vele, akkor sem tört el, csak elfordult a kormányon, meg egy kicsit megkarcolódott. A mobilnak semmi baja nem lett. Jobb vásár szvsz mint 20k-ért valami márkás. Annyi extra van vele, hogy rendesen meg kell húzni, akár extra gumi alátéttel, különben könnyen lelazul, és elkezd lötyögni.

Buliban hasznos! =]

(#532) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Mi a legolcsóbb óra ami kiváltja az endomondo-s karpánt+telefon kombinációt ?

(#533) Zebu válasza JackFeryll (#532) üzenetére


Zebu
addikt

310xt

(#534) kolosanyi válasza JackFeryll (#532) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Garmin FR10, illetve egy kicsit drágábban Polar M400. Ilyen van nekem, 48-ért vettem hervises akcióban, érdemes figyelni, ki lehet fogni.

(#535) Zebu válasza JackFeryll (#532) üzenetére


Zebu
addikt

Mondjuk kérdés mire használod. Ha csak futás kell, akkor egyszerűbben meg lehet úszni olcsón.

(#536) JackFeryll válasza Zebu (#535) üzenetére


JackFeryll
őstag

Köszönöm a válaszokat, jelenleg csak futásra.

(#537) llaszlo válasza JackFeryll (#536) üzenetére


llaszlo
veterán

Először azt szedd össze, hogy mit tudjon az óra. Mert pl ha a gps nem kell, akkor fölösleges gps-es órát venni.

(#538) JackFeryll válasza llaszlo (#537) üzenetére


JackFeryll
őstag

GPS mindenképp. HRM nem feltétlen, ha nincs pontosan meghatározva gyakran a min-max akkor nem látom annyira hasznosnak.
Tempót, megtett km-t tudjon mutatni élőben is. A GPS adatok nem kellenek real-time, elég edzés után. (Garmin ANT Agent kényelmes megoldásnak tűnik).
Világítás is jól jön este. Úszni nem úsznék vele, de egy esőt azért bírjon ki.

Nincs speciális igényem. Fórumon olvastam, hogy valaki azt kifogásolta a Fenix 2-ben, hogy éjjellátóval helikopterben nem jó a piros világítás miatt amíg a Tactix jó volt, pedig az előbbi jobban tetszik neki.

(#539) Zebu válasza JackFeryll (#538) üzenetére


Zebu
addikt

bakker :D :D :D ez kÉsz :D

(#540) boost


boost
addikt

Ha valaki rendelkezik osztrák kapcsolattal, valami ismerőse ott dolgozik, akkor Amazon.de-n Polar M400 most 115€

[ Szerkesztve ]

(#541) boost válasza boost (#540) üzenetére


boost
addikt

Szerk: ebbe nincs pánt.

(#542) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Pulzusmérőt tervezek venni, azt szeretném kérdezni, hogy azoknak mennyire lehet hinni, ahol az ujjbegyed kell a szenzorhoz érinteni és úgy jelzi ki a pulzust? Nincs hozzá öv stb, olyat keresnék amihez nem kell :)
Folyamatos pulzus kijelzésre csak az öves megoldás képes?
Köszönöm

(#543) Zebu válasza Tompie (#542) üzenetére


Zebu
addikt

Folyamatos mérésre nem alkalmas, de nyugodt helyzetben többé-kevésbé pontos.

(#544) inf3rno válasza Tompie (#542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ilyenre gyűjtök: [link], ez csuklón méri a pulzust, de 30k, szóval kb dupla annyi, mint egy mellkaspánt. Asszem ez ANT+-os, úh. Polar órákkal nem, csak Garminnal kompatibilis, vagy bármelyik mobillal, amire felszórsz ANT+-os csatolót.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#545) Tompie válasza inf3rno (#544) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, olyanra gondoltam ami csuklón méri a pulzust :) csak órában lenne jó :)
Elmerészkedjek ebay-ra? :)

[ Szerkesztve ]

(#546) boost válasza Tompie (#545) üzenetére


boost
addikt

AppleWatch: alapállapotban 10 percenként méri, workout-kor 2-3mp-enkóent vagy hogy.

de miért van ilyenre szükséged?

(#547) Tompie válasza boost (#546) üzenetére


Tompie
őstag

spinning edzéshez, ha az valami speckó és drága akkor jó lesz a (megérintős) szenzoros is :)

[ Szerkesztve ]

(#548) boost válasza Tompie (#547) üzenetére


boost
addikt

"Folyamatos pulzus kijelzésre csak az öves megoldás képes?"

én azt hittem,hogy valami egésznapos megoldást keresel :D Az más, eygy spinning edzésre akármelyik jó, öves, de van már karperec is, FitBit Charge HR, ami nem öves, de azt hiszem ott meg kell nyomni gombot, hogy kijelezze, ami spinning közben nem pálya.

(#549) Tompie válasza boost (#548) üzenetére


Tompie
őstag

Öveset nem akarok, azt körülményesnek találom meg lehet nem kényelmes csuklón mérős lenne jó :) De lehet akkor marad a nyomkodós megoldás :)

(#550) boost


boost
addikt

Próbáltál már övet? Engem speciel nem zavar, észre se veszem, hogy fenn van. És mondjuk egy Polar FT7, ami jelez ha túl magas a pulzusod, határt állíthatsz be, jelzi, hogy mikor vagy zsírégőet zónában, mikor fintess zónában; jó kis óra lenne spinningre. Ráadásul a fekete-piros jól is néz ki.

Nekem is az van, 4 éve várom, hogy elpusztuljon már, félévente keresek helyette új órát, mert már unom, abban zuhanyzok, és még mindig működik.

magyar nyelvű útmutató: [link]

Egyszerű, és nagyszerű. Futáshoz hiányzik a távolságmérés belőle, de spinningre tök jó lenne.

ja, és ha kiértékelni szeretnél, mást vegyél, mert PCre tölteni csak egy kütyüvel lehet, de arra jó, hogy edzés közben nyomonkövesd a pulzusod és ahhoz képest igazíts az edzéstempódon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.