Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) IzI válasza chewycl (#1300) üzenetére


IzI
senior tag

http://fitu.hu/

Honlapon nincs ilyen lehetőség,így kérni kell külön.55e Ft lesz.

(#1302) chewycl válasza IzI (#1301) üzenetére


chewycl
tag

Köszi, még egy kicsit érlelem magamban, onnan indultam, hogy max 30, de túl könnyű elcsábulni.. :K

(#1303) IzI válasza chewycl (#1302) üzenetére


IzI
senior tag

Néz körül alaposan.Olvass teszteket. pl zerge.hu
Amit én néztem még az a tomtom runner 3 volt,ami hasonló árban van.

(#1304) lugosi válasza IzI (#1287) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az óra felülete is tud magyar nyelvet, illetve a hozzá való Garmin Connect app is a telefonon, illetve a Garmin Connect portál is teljesen magyar nyelvű (ha arra állítod persze).

(#1305) IzI válasza lugosi (#1304) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.
Lehet érdektelenné válik,mert polar lesz,meglátjuk.

(#1306) lugosi válasza IzI (#1305) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a fenix sorozatot nagyon ajánlom, a hátrányuk, hogy árban minden modell felette van a polar stb óráknak. Ha árban belefér, akkor nem fogsz bennük csalódni szerintem.

(#1307) IzI válasza lugosi (#1306) üzenetére


IzI
senior tag

Az már high kategória.Fenix 3 is csak azért jöhetett szoba,mert nagyon kedvező áron van az emag-on.
Egyszerű hobbi futó vagyok elég lesz nekem m400,még sok is.

(#1308) lugosi válasza IzI (#1307) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én meg lusta kategória vagyok. :D Viszont az óra motivál. Úgy van vele az ember, ha már megvettem ennyiért, akkor kimozdulok. Nekem egy plusz löket.

(#1309) gyuszmó válasza lugosi (#1308) üzenetére


gyuszmó
őstag

Egyetértek dettó, lehet hogy az én szegyenem, de pláne egy bonyolultabb óra típusnál jó a magyar nyelvű menü. És a garmin szerintem alapvetően megbízható az egyik legjobb a piacon.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1310) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Szeretnék pulzusmérő órát venni, illetve első körben informálódni szeretnék a lehetőségekről.

A cél, illetve a felhasználás a következő lenne.

- futás, úszás, bringa
- vízálló
- pulzus mérés
- GPS
- ha lehetséges mellkaspánt nélkül
- esztétikus, igényes kinézet (szubjektív)

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket az igényeket csak pulzusmérő órával lehet lefedni, vagy adott esetben okosórával is, ami iphone-al kommunikálna.

Mi lenne a helyes irány és megoldás?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1311) lugosi válasza Pityke78 (#1310) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök unalmas, de én a Garmin Fenix sorozatot javaslom erre (is), meg általában, minden általad írt paraméternek megfelel, illetve állandó használatra, mint rendes óra is a mindennapokban. Hátránya, hogy megkérik az árát, de csak egyszer kell megvenni.

Iránymutatásban segítene, ha megmondanád, hogy mi az anyagi keret amit rászánsz.

[ Szerkesztve ]

(#1312) zharkanyi válasza Pityke78 (#1310) üzenetére


zharkanyi
tag

Illetve, hogy ha a pulzusmérést komolyan veszed, akkor mellkaspánt kell és nem csuklón mérés.

Sport órák okosfunkciója nem olyan jó, mint az okosóráké. Viszont sokkal jobb, mint az okosórák sport funkciói.
Szóval szerintem egy GPS-es sportórát vegyél és ha kell válassz olyat, ami jelzi, ha üzeneted van/hívnak. El is tudod olvasni ezeket... Viszont azért arról zenét lejátszani és hasonlókat nem fogsz tudni, mint egy dedikáltanm okosórának készült készüléken.

(#1313) gyuszmó válasza Pityke78 (#1310) üzenetére


gyuszmó
őstag

A fent jelzett garmin Vivoactive 3 mind azt tudja amit szeretnél. Amellett pofás cucc, nekem is hasonló szempont rendszerem van. Viszont még annyi ha okos órát veszel azt majdnem olyan gyakran kell tölteni mint a telot. Engem pl nagyon idegesítene. A vivoactive 7 napot üzemel okos óra ként és 13h GPS üzemben.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1314) Pityke78 válasza gyuszmó (#1313) üzenetére


Pityke78
őstag

Igazából az okosóra számomra nem annyira fontos, ezt opcióként azért vetettem fel, mert ha kb ugyanannyit tud (vagy többet) mint egy átlag pulzusmérős óra, akkor lehetne opció az is.

Viszont adott esetben a pulzusmérő karkötő számomra nem lenne jó?
Vagy ezek nem olyan profi cuccok?

Köszi

(#1315) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sajnos nem vált be a Vio 3 gyenge az aksi :( Becserélem runner 230 v 235 re melyik jobb vétel ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1316) Gondwana válasza gyuszmó (#1315) üzenetére


Gondwana
addikt

Számszerűsíted valamennyire, hogy mit jelent az, hogy gyenge? Vivoactive HR-hez képest érdekelne, amit, ha nem indítok rajta semmilyen aktivitást (kalkulátor app, gps iránytű widget, meg hasonlókat nem is említem, ezek folyamatosan), csak a telefonra befutó cuccokat rezgi át nekem, meg a napi pulzus+lépésszámot szinkronizálja át, akkor 100%-tól 10%-ig több, mint 8 nap (kb. hétfő reggeltől kedd estig)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1317) gyuszmó válasza Gondwana (#1316) üzenetére


gyuszmó
őstag

Példa : szerda reggel 6 kor 87% este 7 h 53 % ebben max. egy óra volt gps a többi teljesen átlag használat alig nyomkodtam tehát a kijelző is nagyon minimálisan ment.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1318) Gondwana válasza gyuszmó (#1317) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy óra Bike app, domborzatplotter datascreennel 7-9%-ot merít csak nálam. Kérdés, hogy csak a példány akkuja rossz, vagy mind ilyen? (Az első Vivosmart HR-em akkuja nem bírta ki az egy évet, kb. 10 hónap után 2-4 napra esett vissza az előtte egy hét üzemidő, de amire kicserélték - mert ugye, Garminék sehol nem javítanak, csak cserélnek - azt a fiam azóta is nyüstöli, még mindig egy hét, mint kb. egy éve. Azóta gyanakszok, hogy a töltő is kinyírhatta, mert egy óccókínai kétportos USB töltővel használtam, ami nem sokkal utána szintén kimúlt, azóta csak laptopról töltök.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1319) lugosi válasza gyuszmó (#1317) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor olyan 4-5 napos az akkuja? Az szerintem azért nem a legrosszabb. Kb közepes akkuja van, én csak ezért nem biztos, hogy cserélném, de persze lehet hogy neked mások a prioritásaid.

(#1320) Gondwana válasza lugosi (#1319) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a VAHR duplàjàt bìrja, aminek a levàltàsàra adtàk ki, akkor biztosan problémàs példàny. Az màs, ha kipròbàlna érintőüveg nélkülit is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1321) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Inkább 3 nap, nem 7 ahogy írták. Elolvastam több tesztet a 235 rol, szinte csak jót írtak. A vivoactive 3 rol szinte semmit nem találtam. Pofás db kicsit sajnálom, de ez a forerunner kimondottan futó óra, referencia val, inkább biztosra megyek.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1322) Coc@s válasza gyuszmó (#1321) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem tudom Facebookozol-e, de ha igen, van egy Garmin csoport is.
A Navigate-s srácok/lányok adminisztrálják.

ITT érhető el.

18 éve itt

(#1323) lugosi válasza Gondwana (#1320) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ismerem a konkrét típust, nekem mind a két garminom aki van, az az egy hetet azért hozza. Azt hittem hogy ez ilyen középkategóriás akkuval van szerelve.

(#1324) gyuszmó válasza Coc@s (#1322) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1325) profit válasza llaszlo (#445) üzenetére


profit
junior tag

Megbízható eladótól van, így igen. Egyébként többféle öv létezik, ezért egy sem felel meg a világ összes sportórájához.

Úgyis minőséget szeretnél, ezért elég utánanézned a Garmin modelljeinek, kedvezőbb árkategóriában pedig a Decathlon Geonaute Onmove lesz a nyerő, ha elég az a jó, de a Garmint el nem érő funkcionalitás.

Minden más alulmarad az árversenyben, és ami a legfontosabb: minőségben.

(#1326) profit válasza zharkanyi (#1312) üzenetére


profit
junior tag

Amikor pánttal mértem a pulzust, olykor dobta a bluetooth kapcsolatot. Semmi gond nem vokt vele, egyszerűen ilyen a bluetooth.

Sok óra nem méri egyhuzamban egy napig, egy hétig a pulzust, hanem csak egy ideig azután, hogy a felhasználó nyomkodta. Ilyen pl. a TomTom. Ezzel az órájuk használhatatlan is volt számomra, mert elengedhetetlen a folyamatos mérés. A Garmin ebben is remekel.

Az öves mérésnek is vannak korlátai, pontatlanságai, már a bloetooth miatt is. Ötvözve a nem folyamatos méréssel, pl TomTom, egyáltalán nem jó semmire az öves mérés. Volt olyan órám, amely "felhasználó jelen" állapotra, azaz nyomkodásra várt a méréshez. Ezért nem mért szünelenül. A nyomkodással indította el a bluetooth kapcsolódást, ami eltartott egy kis ideig. Ezt meg kellett ismételni sokszor, és ezzel teljesen haszontalanná vált az óra.

A gyártók nem vallják be, hogy az órájuk nem folyamatosan mér. Gyanakodjunk, ha nincs szünet nélküli pulzuskijelzés, és a menüben kell előhozni. Gyanakodjunk arra is, ha sokszor egyazon értéket mutatja, és azután fokozatosan emelkedik vagy csökken. Ez esetben hasracsapásszerűen kijelzet egy számot, és utána kezdett el mérni.

Öt órám volt eddig, egyértelműen a Garmint javaslom. Ott folyamatos a mérés, kezdőlapon van a kijelzés, és edzésen kívüli statisztikát is előhoz a szoftver.

Az övnél jóval fontosabb a folyamatos mérés. Az öv sem mindig pontos, a fenti hibák miatt.

(#1327) bringasisti válasza profit (#1326) üzenetére


bringasisti
őstag

Gagyi órákban nincs se aksi se memória ezért nem képesek folyamatos mérésre. Aki 24 órás mérést akar az vegyen Polar H10 övet vagy telefonos alkalmazást válaszon.

BENEFON DELTA--------N8

(#1328) Yoshida válasza profit (#1326) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Hát nekem eddig 2 év alatt a fenix 3-nál a pulzusmérő öv egyetlen szívverést se hagyott ki szerintem. Mármint a rádió miatt, de amúgy se emlékszem olyanra, hogy leesett volna bárhol a "vonalka". De ez nem bt, hanem ANT+ ami szerintem sokkal stabilabb mint a BT.

Bikemagon teszteltek valami BT-s sebesség jeladót, és elég volt hogy bement a boltba az órával, elvesztette a kapcsolatot, mikor visszajött alig akart újra kapcsolódni. ANT+-nál sosincs ilyen gond.

(#1329) bringasisti válasza Yoshida (#1328) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ez kicsit túlzás. A két rendszer között csak annyi a különbség hogy 3 illetve 100 méter a hatótávolság nem az ANT+ javára

BENEFON DELTA--------N8

(#1330) profit válasza Yoshida (#1328) üzenetére


profit
junior tag

A Garmin Fenix 5 és Fenix 3 a csúcskategória legjobbjai. Képesek reális értéket prezentálni akkor is, ha kihagy a vétel.

(#1331) Coc@s válasza bringasisti (#1329) üzenetére


Coc@s
őstag

Amikor egy pántot és egy órát használsz együtt (de akár telefonnal is) pl. futás közben, akkor hány méterre van a kettő egymástól?
Nem a távolságtól kell elájulni, hanem az egyebek szólnak az ANT+ mellett.

18 éve itt

(#1332) bringasisti válasza Coc@s (#1331) üzenetére


bringasisti
őstag

Én tekerek és nem zavar hogy nálam van a telefon, viszont mikor otthon vagyok akkor leteszem az asztalra és ha kimegyek a panel lakásban a sörömért a 160- as falon keresztül van kapcsolat. Egyébként számomra talány hogy az ANT+ miért jobb mint a SMART rendszer?

BENEFON DELTA--------N8

(#1333) lugosi válasza Coc@s (#1331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha kicsit többet tudtok róla, írjatok már pár gondolatot, miben jobb az ant.

(#1334) profit


profit
junior tag

1.

Praktikus appot keresek intervallum edzésekhez. Olyat, ami edzés közben hanggal diktál. Futás, kerékpár, úszás lenne érdekes. Okosórával, sportórával együttműködő előnyben.

Előre is köszi. :B

2.

Ha valaki esetleg jól ismeri a Runtastic programot, erről kérdeznék.

Képesegyüttműködni okosórával?

Tapasztalatom szerint kitűnőek a helyben végezhető gyakorlatok, de még a telefon GPS-ével is teljesen fals a távolság mérése futásnál. Elfogad korrekciót GPS nélküli Garmin sportórától?

3.

Ha valakinek Garmin Vivosmart 3 órája van, szívesen kérdeznék privátban.

[ Szerkesztve ]

(#1335) bringasisti válasza lugosi (#1333) üzenetére


bringasisti
őstag

Semmibe

BENEFON DELTA--------N8

(#1336) Coc@s válasza lugosi (#1333) üzenetére


Coc@s
őstag

Nagyon nem merültem bele a különböző rendszerekbe.
Amit olvastam hogy van a "sima" BT-s cuc, ami kódolatlanul küldi a jelfolyamot és ott bizony előfordult gyakorlatban emberekkel, hogy másnak a jelét vette az ő kütyüje.

Gőzöm nincs, hogy BT-s rendszerben van-e kódolt is.
Az ANT+ az tuti kódolt.

Emellett én magát az FR235-ös Garmint választottam ki magamnak, az meg ANT+-os, így nem is volt kérdés a dolog. Vagyis nem a BT vagy ANT alapján választottam, de az azért szempont volt, hogy csak olyanokat nézegettem, ami kódolt.

18 éve itt

(#1337) bringasisti válasza Coc@s (#1336) üzenetére


bringasisti
őstag

A kódolatlan 10 ezres kategória az valóban szar mert mikor front van ami a betegeknél egy lényeges kérdés az örvénylő szélben a porszemek ütköznek, statikus elektromosság keletkezik és az óra az időjárást mutatja nem a pulzust. Az ANT+ kicsit könnyebb csatlakozni mint a SMART rendszerrel ami szintén kódolt, de az hogy esetleg kétszer kell megpróbálni az nem lehet kizáró ok. ANT+ esetén mivel 3 méter a hatótávolság ha valaki elindul egy Budapest futáson ahol egy szoba nagyságú területen a rajtnál áll 30 ezer ember nem fog összeakadni egy másik készülékkel SMART rendszer esetén ahol 100 méter a hatótávolság esetleg igen. Garmin és a POLAR csúcs kategória egyik ezt másik azt használja. Mint itt korábban volt szó róla nem mindegyik telefon tudja az ANT+ rendszert, ha valaki focizik és felrúgjak nem megy a levesbe a 100 ezres óra mert a pálya szélén a telefon rögzíti az adást ha el nem lopják. ANT+ telefonos alkalmazás alig van, van akinek egy 20 ezres pánt jobban kielégíti az igényét mint egy 70 ezres óra. ( minek vegyek meg egy GPS rendszert légnyomás mérőt stb. amikor a telefonban is már van egy)

BENEFON DELTA--------N8

(#1338) Coc@s válasza bringasisti (#1337) üzenetére


Coc@s
őstag

Kinek a pap, kinek a paplan, hogy régi poénnal éljek. :K
Én pl. amellett, hogy mire akartam/akarom használni, számított az óra kinézete, mivel állandóan hordom.
Ebből a szempontból pl. a Polar kifejezetten nem jött/jön be.

18 éve itt

(#1339) bringasisti válasza Coc@s (#1338) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen jogos amit mondasz, kétféle rendszer más más tulajdonsággal, mindenki válasza ki magának azt ami a felhasználási szokását legjobban kiszolgálja.

BENEFON DELTA--------N8

(#1340) Galahed válasza Coc@s (#1336) üzenetére


Galahed
senior tag

Szvsz nincs kódolatlan BT-s cucc... Digitális technika , nem analóg. Csak a párosított eszközzel "beszélget".

Jól is néznénk ha telefonon (BT-s- fülhallgatón) a buszon, vonaton, a másik emberkét hallanám.

(#1341) Coc@s válasza Galahed (#1340) üzenetére


Coc@s
őstag

Bele nem mélyedtem a témába, de olvastam valamit ezzel kapcsolatban és nem a Gyakori kérdéseken. :N
De mivel nem vagyok perfekt, így nem is akarnék vitába szállni.

18 éve itt

(#1342) IzI


IzI
senior tag

Van vkinek tapasztalat Polar Stride Sensor Bluetooth kapcsolatban ?
Mert terembe kellene valami távolságmérő ,mert a m400-am nagyon rosszul mért.2km sikerült összehozni 1.5 óra alatt,ami vicc.Társam samsung gear 3-al 6km mért.Nem nagyon tudom miért lehet ekkora különbség.

(#1343) bringasisti válasza IzI (#1342) üzenetére


bringasisti
őstag

Teremben csak centivel lehet távolságot mérni a többi átb@....s

BENEFON DELTA--------N8

(#1344) IzI válasza bringasisti (#1343) üzenetére


IzI
senior tag

Nem csak gps-el tud mérni,hanem lépéshosszal,amit belehet kalibrálni 10m-t 10m-nek számolja ténylegesen.Legalábbis mint ha ilyesmit olvasnék külföldi teszteken,amit gugli fordítóval néztem :D

(#1345) bringasisti válasza IzI (#1344) üzenetére


bringasisti
őstag

Pontosan ez a probléma és szemfényvesztés! Kalibrálja magát hogy múlt héten valahol egy teljesen más környezetben mikor a szomszéd kutyája kergetett mekkora volt egy lépés távolsága, és ezt vetíti a terem foci mozgására mikor cikázol, megtorpansz, cselezel. Ez körülbelül az a kategória hogy a reklámba volt hogy két dióda világit az orrodba és a lúdtalptól a hajhullásig mindent gyógyít.

BENEFON DELTA--------N8

(#1346) IzI válasza bringasisti (#1345) üzenetére


IzI
senior tag

Most jól elvetted tőle a kedvem,már közel álltam hozzá.
Ki kéne próbálni,majd vissza küldeni,ha nem jó.Csak én nem vagyok ilyen beállítottságú,aki ilyet megcsinál.

[ Szerkesztve ]

(#1347) bringasisti válasza IzI (#1346) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem volt szándékomba, de szerintem valós értéket a mi anyagi lehetőségünkön belül mérni teremben csak a pulzus. Méred a terhelés alatt és méred hogy utána mennyi idő míg visszaáll a normál szintre az valós és értékelhető. Teremben még az is kérdés egy hirtelen megindulás megtorpanás irányváltás mekkora energiát kíván ( és nem haladtál 2 métert) amivel nyílt terepen hány métert lehet futni

BENEFON DELTA--------N8

(#1348) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Bt-n hány eszköz tud egyszerre jelenteni, illetve hány eszköz veheti közben? Mert ant nál mehet két vevő is, illetve akár 5-6 eszköz adatait is veszi a vevő.

(#1349) lugosi válasza IzI (#1344) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy olvastam hogy a lépéshossz alapján elvileg úgy mér, hogy voltak GPS-szel is mért kinti futásaid, és az alapján pontosítja a lépéshosszt. De egyébként a Garmin cuccokban pl be kell állítani a testmagasságot is, ez is jelent valamit.

(#1350) bringasisti válasza Yoshida (#1348) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit kérdezel az nem rendszer hanem app függő történet. Nem tudom miért kéne 5-6 egységet csatlakoztatni, de a Polar is mér pulzust, pedál fordulatot, és ha van félmillió forintot akkor W mérés se gond

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.