Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Viper26 válasza lugosi (#1800) üzenetére


Viper26
nagyúr

És vegye a paraszt 200-ért az újat, na persze, ha kiderül hogy ez van mögötte, akkor jó eséllyel be is fejeztem velük.

Ma 1:40-es tempóval gyalogoltam haza, 90-es bpm mellett, max sebesség az óra szerint 36 km/h, I am Superman. :D

iPhone 14 | FR955

(#1802) bringasisti válasza Viper26 (#1801) üzenetére


bringasisti
őstag

Telefonnal mérve. Kezdek irigyelni én bringával is nehezen, :) Mindig azt mondom hogy pánt és telefon. A GPS sajnos nem tökéletes bármit veszel mert nem szereti a panelt meg a fákat. Ezt úgy kell tekinteni hogy egy tájékoztató jellegű eszköz.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1803) lugosi válasza Viper26 (#1801) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, ott tényleg valami hiba van az órádnál.

(#1804) hitman77 válasza Viper26 (#1801) üzenetére


hitman77
senior tag

Már én sem vagyok az elvakult Garmin imádó csoport tagja mióta kijött a 13.40 amiben jelentkeztek a problémák majd kiadták a 14.10-et ami nem oldotta meg. Amazfit stratos volt előtte ami egy frissítés után brutálisan merült. Arra ugyan volt trükk de gondoltam a transzreflektiv vonalon maradva egy nevesebb gyártó óráját is kiprobálom. Összességében a stratost 40eFt-ért vettem a Fenix 5-öt 130eFt-ért de nem érzem a háromszoros ár előnyét! Mondhatom, hogy mindent egybevéve megbántam a cserét. :(

Lugosi: sajnos nem egyedi problémák ezek. Tele van a hivatalos fórum is merülés, töltő csatlakozó korrodálós problémával.

[ Szerkesztve ]

(#1805) lugosi válasza hitman77 (#1804) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, a 6-os szériának milyen a töltőcsatlakozója?

(#1806) hitman77 válasza lugosi (#1805) üzenetére


hitman77
senior tag

Na ezt nem tudom. Mondjuk egy mágneses vezeték nélküli beleférne az árba. :)

Valami kezd mozgolódni a 14.20 software-el kapcsolatban. Nekem még nem jelzett de mintha ez orvosolná a merüléses hibát.

(#1807) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ma csináltam egy tesztet, hogy pontosan mér-e az óra csuklón pulzust ezzel a mostani szoftverrel, mivel volt róla szó a napokban többször is.

Gondoltam megosztom, mert vegyesek, érdekesek a tapasztalataim. Tehát (garmin fenix 5x):

Egy elliptikus gépen tudtam tesztelni, mert azon van tenyérérintkezős mérés edzés közben. Érdekes, számomra furcsa eredmény jött ki.
Az edzés első harmadában nem stimmeltek az értékek. Az eltérés a 2 ütemtől 6 ütemig terjedt. Mivel folyamatosan, állandóan mentem a gépen, nem voltak hirtelen váltások, a csuklót nem igazán vette igénybe a gép, így a mérésnek pontosnak kellett volna lennie. Az 1-2 ütem eltérést még okénak éreztem, a 6-ot már nem.

Eltelt az edzés első harmada, és onnantól telibe pontos volt. Nagyon ritka volt, hogy 1 ütem különbség lett volna az óra és a tenyéren mérés között, de általában stimmelt teljesen pontosan. Nem értem, hogy ez mitől lehetett.

Betudható esetleg annak, hogy a tenyér izzadásával javult a tenyér elektródáinak a mérése? Ez lehet az egyetlen magyarázat, mert más nem jut eszembe, hogy eleinte miért nem volt pontos, utána miért lett az. Persze az is lehet, hogy az óra mért rosszul, mert a tenyéren mérésnek véleményem szerint jobban lehet hinni. Nem? Mi a véleményetek?

(#1808) zharkanyi válasza lugosi (#1807) üzenetére


zharkanyi
tag

A véleményem az, hogy ha a Tour De France-on indulunk, akkor teljesen mindegy, hogy a gyerek futóbiciklijét, vagy a műanyag kismotorját választjuk.

(#1809) lugosi válasza zharkanyi (#1808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel nem tudok nem egyetérteni! :D

(#1810) zharkanyi válasza lugosi (#1809) üzenetére


zharkanyi
tag

Azt is tudod, hogy miért írtam?

Merthogy a Fenix5-ünk a Tour de France, a kismotor és a futóbicikli pedig a csuklón és tenyéren mért pulzus.

Van egy tök jó óránk. Használjunk hozzá illő komolyságú eszközt ha érdekel minket a pulzusunk.
A gyerekjátékokat használjuk szórakozásra és ne a sporthoz. :)

(#1811) lugosi válasza zharkanyi (#1810) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A tenyéren elektródákkal mért pulzus azért szerintem ha nem is annyira komoly dolog, mintha a mellkason mérjük elektródával (a mellkaspánt így mér, ugye?), de azért nem gyerekjáték kategória. Te hogy látod? Ekkora különbség lenne a tenyéren és a mellkason elektródával való mérés pontossága között?

(#1812) zharkanyi válasza lugosi (#1811) üzenetére


zharkanyi
tag

Igen, a mellkaspánt a szív elektromos jeleit érzékeli. Szerintem nem véletlen, hogy a szenzor mondjuk 3-4 centire ha van a jel forrásától. Tenyéren nem tudom hogy mérnek, de az kb. egy méterre van a szívtől és nem olyan stabil az érintkezése sem, mint a mellkaspántnak.

A fenix 5 egy jó Garmin mellkaspánttal egyébként rengeteg egyéb dolgot is mér a sima pulzusadaton túl.

(#1813) lugosi válasza zharkanyi (#1812) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy gondolom, hogy tenyéren ugyanúgy elektromos jeleket mérnek, és elektromos jelek tekintetében 1 métert nem érzek különösebben nagy távolságnak. Másrészt persze nem tudom hogy pontosan mit mér a tenyéren a gép.

(#1814) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem most adta fel a 14.20-ra frissítést, figyelni fogom az elkövetkezendő napokban, kíváncsi leszek.

(#1815) hitman77 válasza lugosi (#1814) üzenetére


hitman77
senior tag

Én ma raktam fel. Az akksi merülési problémát javították benne. Úgy néz ki sikerült. :)

(#1816) phain


phain
tag

Sziasztok !

Tudnátok segíteni nekem és ajánlani egy órát ? Amire kellene :
- futás, úszás
- a lehető legpontosabb pulzusmérés
- elégetett kalória
- ha a technológia már lehetővé teszi akkor ne legyen mellpántos érzékelős (bocsánat a pontos megnevezését nem tudom)

Semmilyen szinten nem követem a topicot se a témakört és a következő 2 hétben (szerencsére) esélytelen, hogy utána olvassak, szóval rátok bíznám magam.

Apple Watch 4 ben van most a legpontosabb szenzor vagy már le vagyok maradva ?
* Azt csak azért nem szeretnék, mert nekem a sport egyben kikapcsolódás is és egyáltalán nem akarok semmiféle értesítést kapni az órára.

Aki tudna segíteni annak előre is hálás köszönet ! :R

(#1817) zharkanyi válasza phain (#1816) üzenetére


zharkanyi
tag

Szerintem felejtsd el a kütyügyártók megoldásait. Azok okosórák sport funkciókkal. Sport fronton nem lesznek meggyőzőek. Izzadtan, esőben nem is tudnád használni az érintőkijelzős megoldásokat, de más gond is van velük.

Ha sportra kell, akkor neked sportóra kell: Polar, Garmin, Suntoo
Ez a három játszik, ha minőséget szeretnél.

Ha tényleg számít a pulzusmérés, akkor pedig barátkozz meg a mellkaspánttal. Már a futásnál sem működik jól a csuklón mért pulzus, de úszásnál teljességgel kizárt, hogy bármelyik értelmes eredményt adjon.

Szerintem pulzus fronton talán még mindig a Polár az etalon. Náluk még a legolcsóbb óra is hibátlanul mér, ami mellkaspántot használ. Már megszűnt, de ha még kapsz valahol, akkor akár 50eFt körül van (volt) Polar M400.

Ugyanakkor ez nem mért pulzust úszás közben. Amiről tudom, hogy vízben is mér az a Garmin jobb modelljei. Lehet csak a mellkaspánton múlik.
Én néznék valamit, amihez eleve tartozik úszáshoz való mellkaspánt. Pl. 735XT TRI bundle

Persze minden ettől drágább óra tudni fogja ezt a Forerunner és Fenix sorozatból. Valószínű pár olcsóbb is.

Szerintem hívd fel Zergét, vagy írj neki e-mailt a konkrét elvárásaiddal. Esetleg menj be a boltjába és akkor jó eséllyel már órával is jössz ki. (saját tapasztalat)
Persze e-mailre is válaszolni fog és tuti alkalmas modellt javasol.

(#1818) phain válasza zharkanyi (#1817) üzenetére


phain
tag

Köszönöm a válaszod !

Nem is gond, mert nem akartam okosórát :D

Értem, akkor marad a mellkaspánt.

Régen nekem is polar volt és imádtam !

Ahhh nagyon szépen köszönöm, remek ötlet ! :) Ez is óriási segítség, hogy tudom hova menjek és nem kell keresgélnem utána.

Amit linkeltél az mellkaspántal és csukloról is tudja mérni ? Wow ! Igen kicsit borsos az ára, de látom, hogy polar - ből vannak nagyon szimpatikusak !

Nagyon szépen köszönöm Neked mégegyszer a segítséget ! :R

(#1819) zharkanyi válasza phain (#1818) üzenetére


zharkanyi
tag

A csuklón mért pulzus jó az edzések közti időszakra. Hátha le tudsz vonni valami következtetést belőle.

Mondjuk elég kényelmes a reggeli nyugalmi pulzust így mérni.
Esetleg észrevenni, ha valami gond van. Pl. beteg leszel, vagy túlterhelt vagy.
Másra nem igen alkalmas.

(#1820) phain válasza zharkanyi (#1819) üzenetére


phain
tag

Köszönöm !

Mondjuk a túlterheltség mérése az egyik dolog amiért szeretnék egy sportórát.

(#1821) lugosi válasza zharkanyi (#1819) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem meg ezzel ellenkező a véleményem. Szerintem a csuklón mért pulzus kifejezetten pontos az olyan tevékenységek esetén amik nem súlyzós és ehhez hasonló tevékenységek. Például futás és biciklizés alatt én pontosnak tartom, nagyon kicsi eltérések voltak a ténylegeshez képest, ha erre kell én önmagában ezért nem adnék pénzt mellkaspántért.

(#1822) zharkanyi válasza lugosi (#1821) üzenetére


zharkanyi
tag

Ezt már megvitattuk itt. Eltér a véleményünk és valószínűleg azért, mert a tapasztalatunk mást mutat.

Szerintem pont ez a baj, hogy sok tényező nagyon komolyan tudja befolyásolni a csuklón mérést.
Alkat (csontozat), bőrszín, izzadság, szőrösség, mennyire van meghúzva... Elhiszem, hogy van akinél mérhet viszonylag pontosan az óra, de másoknál meg nem.

Én rengeteg embert hallottam panaszkodni, rengeteg teljesen fals adatot láttam (amiről sokan egyébként állították, hogy pontos) és a saját tapasztalatom is pocsék a csuklón mért pulzusról.

Szerintem ebben is kérdezzen meg valakit. Mondanám, hogy Zergét, de tudom ő mit fog válaszolni. :)

(#1823) lugosi válasza zharkanyi (#1822) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek mindennel amit most leírtál, csak azért írtam be az én tapasztalataimat, hogy meglegyen a másik infó is (általában a kérdezők nem olvasnak vissza). Tehát elsősorban nem neked szólt (bár neked válaszoltam), hanem a kérdezőnek.

Kíváncsi lennék egyébként az Apple Watch-ra, hogy az mennyire pontos, de olyanom nincs, és nem is ismerek senkit a környezetemben akinek lenne. Azért lennék rá kíváncsi, mert annak a mérését valami kardiológiai társaság (elnézést, nem néztem utána mélyebben) is elfogadta talán.

(#1824) Yoshida


Yoshida
aktív tag

csodálom, hogy a bőr alá ültethető rfid chip-ek korában miért nem csináltak még bőr alá építhető elektródás pulzusmérőt... :) a test hője adná az energiát is :)

fenix 6-ban már elérhető a karon mért pulzus úszás közben is, ezt a fenix3 hr óta próbálták elérhetővé tenni, de eddig azt mondták nem volt megbízható. pár generációval később már kieresztették.

kíváncsi lennék rá, de még a mostani órának kéne bírnia 1 évet legalább...

Most lesz 4 éves a fenix 3-am, és a gombjai elég bénák már, a start gomb fémesen mozog, lehet a membrán is kiszakadt már, nem is tudom, hogy merjek-e úszni benne így...
A fel le gombok is olyanok már, hogy nincs érezhető nyomáspont amikor benyomod, csak nyomod erővel, és egyszer csak végrehajtja a nyomás parancsát.

(Ettől amúgy többet vártam egy ilyen kategóriás órától)

Viszont teszi a dolgát, aksi is egész jól bírja még.

(#1825) lugosi válasza Yoshida (#1824) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De durva, ezen most nagyon meglepődtem. Mármint azon, hogy ilyen elhasználódása van az órádnak. Én így már nem mernék benne úszni.
Nagyon sokat használtad? Intenzív használat volt? Nekem 2 éves az 5x-em és még semmi baja, semmi elhasználódás nincs rajta (az üveget féltettem volna a legjobban, de ez a sapphire változat, nyoma sincs semminek), a gombjai hibátlanok, pedig van használva. Bő egy hónapja tengerben úsztam és merültem vele (oké nem mély, csak szabad tüdős), nem ázott be, szóval 1.5 év intenzív használat után még teljesen jó a vízállósága.

"(Ettől amúgy többet vártam egy ilyen kategóriás órától)"

Hát én is, teljesen egyetértek veled. Érdemes lenne megkérdezni, hogy mennyiért szervizelik. Utánanéztél a neten, hogy mit írnak hosszú távon elhasználódás, és használat terén?

(#1826) zharkanyi válasza lugosi (#1825) üzenetére


zharkanyi
tag

Most én is ki lennék akadva, ha a 2 éves Fenix5-ömmel ilyen gondok lennének.
Viszont magamat ismerve a Fenix8 megjelenésének a környékén már lehet azt látnám benne, hogy legalább van miért beszerezni az új modellt. :)

Még szerencse, hogy a Fenix 6 számomra semmi olyat nem kínál, amit a Fenix5-ből hiányolnék.

(#1827) bringasisti válasza lugosi (#1823) üzenetére


bringasisti
őstag

Gyereknek van szar.

BENEFON DELTA--------N8

(#1828) Yoshida válasza lugosi (#1825) üzenetére


Yoshida
aktív tag

hát, az importőrnek van a facebook csoportja, ott vagy valaki kérdezte, vagy én kérdeztem úgy másfél éve talán, de nincs hozzá semmi, se aksi, se gombok. Azóta lehet, hogy változott, nem tudom.
Esetleg lehetne egy elektronika hibással összeházasítani, bár órát sose szedtem szét, így nem tudom mennyire bonyolult újra vízállóvá tenni. (lehet nézek valami videót hátha van neten)

Anno Xperia Z nagyjából vízálló telefont szedtem szét, na az utána már sose volt a régi, el-el vált a hátlap a sarkánál :) . Igaz nem gyári ragasztóval lett összerakva, ez is lehetett gond. (fenix meg csavaros ahogy látom)

Fenix 6x nekem nagyon bejön, de hogy a 6x pro zafír 280 ezer forint legyen...

(bár a 3-asom se zafíros, egy 3m kijelzővédő van rajta új kora óta, van rajta már karc, de még nem zavar annyira hogy cseréljem a fóliát)

Igazából egy vivoactive 4 elég lenne, HA több lenne az üzemideje.

A fenix 3 használata: első két évben elég aktív volt (számomra :D ) évi 5-6e km bringa ant+ seb és pedálfordulat jeladóval, meg mellkas pánttal, nyáron balcsin kis úszás, télen uszodában heti 2x 1 óra, nagyon kevés szobabringa télen, meg sok túra, 3 síelés osztrákoknál. De igazából a gombokat nem ilyenkor bántottam szerintem, mert bringán 90%-ban a pulzus/pedálfordulat kijelzőn van, úszáskor volt pár pause mindig, de sós vízben sose volt pl.
utóbbi 2 évben (kisgyerek jött a képbe :) ) viszont nagyon light-os a használat, alig bringa, alig túra, no úszás. Napi 2 ébresztő van, meg gerinc nyújtáshoz 4x1 perc visszaszámlálás, akkor nyomom mindig a gombokat.

Nem fürdök benne, mindig leveszem. Éjjelre átrakom a jobb kezemre, de akkor se nyomkodom a gombokat :)

úgy látom kijelzőt, alaplapot, elemet, gps antennát lehet szeparálni ifixit alapján, a gombok az óraházhoz tartoznak valószínűleg akkor.

Szóval ha találok egy halott órát, akkor abba átrakva az én belsőségeim, még használható lenne tovább. Bár így is használható, de én is félek úszni benne.

szerk: találtam ali-n csak óratestet, 16 dolcsi

[ Szerkesztve ]

(#1829) lugosi válasza bringasisti (#1827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az nekem is van, reggelente rendszeresen, néha délután is, mégse írom ki a fórumra. :DDD
Ez tipikusan az az eset volt, amikor egy vessző meg tudja változtatni a mondat értelmét. ;)

(#1830) lugosi válasza Yoshida (#1828) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy látom hogy az az ár a 6x pro-ért nem olyan vészes, az 5x-em annak idején ha jól emlékszem 250 volt (de lehet hogy 230?), ahhoz képest ha a forint romlását is a képbe vesszük, nem drágult jelentősen.
Én nem bántam meg hogy zafírüvegeset vettem, volt 1-2 olyan helyzete az órának amikor gyanús, hogy a nem zafír erősen karcolódott volna, de így megúszta bármiféle nyom nélkül.

Az akku nálam is hibátlan a mai napig, ha így folytatja az óra a külsejét és az akkut akkor még pár évig nagyon szeretném használni.

Az egyetlen kiegészítő amin elgondolkoztam a wattmérő volt a biciklihez, mert állítólag a véroxigénszintet csak azzal méri (és kinti futással), erre rászántam volna egy max 10e Ft-ot, de láttam hogy árban ezek olyan 100-120 körül vannak, annyiért meg ottmarad.

(#1831) bringasisti válasza lugosi (#1829) üzenetére


bringasisti
őstag

"Kíváncsi lennék egyébként az Apple Watch-ra, hogy az mennyire pontos, de olyanom nincs" erre írtam hogy a gyereknek van

BENEFON DELTA--------N8

(#1832) lugosi válasza bringasisti (#1831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De érted, hogy mi a különbség aközött amit leírtál, és aközött, amit írni akartál :D

(#1833) Viper26 válasza bringasisti (#1827) üzenetére


Viper26
nagyúr

S4 párban van a mellkaspánttal, 1-2 bpm eltérés volt hozzá képest, szóval ezt nem tudom mire alapozod.

iPhone 14 | FR955

(#1834) bringasisti válasza Viper26 (#1833) üzenetére


bringasisti
őstag

Valamit félre értettél

BENEFON DELTA--------N8

(#1835) vaakuum válasza bringasisti (#1655) üzenetére


vaakuum
addikt

Ezt úgy kell érteni, hogy:
izotóniás itókát kezdtél inni ÉS leálltál a pulzuscsökkentő tablettával,
vagy úgy kell érteni, hogy
leálltál az izotóniás itókával és a pulzuscsökkentő tablettával IS?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1836) vaakuum válasza lancia75 (#1643) üzenetére


vaakuum
addikt

A vivosmart 4 és a vivosport között mi a lényegi különbség? Sportban úgy tűnik GPS is van, ráadásul még egy kicsivel így is olcsóbb, tehát valami extra kellene, hogy legyen hozzá képest a Smart4-ben.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1837) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Polar rs300x órának szétmálik a szíjrésze,csak egyben lehet az órakerettel cserélni,Zergénél 3 hete elfogyott és nincs tovább...van valakinek ötlete beszerzésre akár euból,usából? A kínai gagyit egyelőre hanyagoljuk.
Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#1838) bringasisti válasza vaakuum (#1835) üzenetére


bringasisti
őstag

:F :W

BENEFON DELTA--------N8

(#1839) delon


delon
tag

Valaki találkozott már azzal hogy a Garmin fenix 5, ios 13 után nem csatlakozik úgy érzékeli hogy nincs bekapcsolva a BT

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#1840) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Van egy Garmin fenix 5-öm. Sajnos még mindig nem valós értéket mutat a pulzus mérés edzés közben. Edzésen kívül minden rendben. Van erre valami megoldás? 14.20 software.

(#1841) Viper26 válasza delon (#1839) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ugyan fenix 6, de semmi ilyet nem tapasztaltam.

iPhone 14 | FR955

(#1842) Viper26 válasza hitman77 (#1840) üzenetére


Viper26
nagyúr

Véletlen nem saját profilt csináltál az adott edzéshez? Nálam akkor csinált ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1843) hitman77 válasza Viper26 (#1842) üzenetére


hitman77
senior tag

Lehet. Pontosan mire gondolsz? Edzés terv?

(#1844) Viper26 válasza hitman77 (#1843) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha mondjuk nincs olyan sport amit konkrétan csinálsz, és egyet pluszban felveszel magadnak.

iPhone 14 | FR955

(#1845) hitman77 válasza Viper26 (#1844) üzenetére


hitman77
senior tag

A “súlyzózás” edzés ahol nem megy rendesen. Azt már nem tudom hogy volt e vagy én adtam hozzá.

(#1846) lugosi válasza hitman77 (#1845) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az alkar megfeszítése esetén a mérés pontatlan a csuklón.

(#1847) hitman77 válasza lugosi (#1846) üzenetére


hitman77
senior tag

Ezt értem, de nyugalmi állapotban sem mér rendesen edzés alatt. Olyan 50-80 között mér állandóan, ha be van feszítve ha nincs. Edzés után minden rendben. :F

(#1848) Coc@s válasza hitman77 (#1847) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem izzadsz alá és esetleg amiatt mutat hülyeségeket?
De végül is a pánt az igazi.

18 éve itt

(#1849) Viper26 válasza hitman77 (#1845) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam nincs gond vele, lehet vmi sw kavarc.

iPhone 14 | FR955

(#1850) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok. Biztosan hülye kérdés, de hátha... Létezik-e olyan pulzusmérő óra, ami úgy, mint egy mellkaspántos mérő, valós idejű pulzusszámot közvetít valamelyik telefonos app-ba.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.