Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) medica válasza medica (#948) üzenetére


medica
senior tag

Uh tényleg,...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#952) koma106 válasza koma106 (#947) üzenetére


koma106
senior tag

Sziasztok! Megérkezett a Tchibo Bt pulzusöve, iPhone 5-el szépen működik is. Esetleg
tudna valaki jó alkalmazást ajánlani, ami egyszerű és mutatja a pulzusértéket és jelez, ha túllépem a limitet? Runkeepert próbáltam, de engem zavar, hogy túl komplex az alkalmazás.
Kardióedzéshez használom, tavasztól futni is fogok, pulzusomat szeretném az optimális tartományban tartani. Annyi kellene csak hogy szóljon, ha magas, illetve ha visszatért az optimális szintre.

[ Szerkesztve ]

-

(#953) medica válasza koma106 (#952) üzenetére


medica
senior tag

Runtastic, Endomondo, Strava

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#954) koma106 válasza medica (#953) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi. Ezek a számomra túlbonyolított alkalmazások. Nekem csak annyi kellene, hogy a telefon a képembe nyomja lehetőleg nagyméretű számokkal a pulzusértéket és szóljon, ha kimozdulok az ideális zónából.

A MotiFIT ígéretesnek tűnik, fizetni kell kell érte, de legalább ki lehet próbálni.

-

(#955) koma106 válasza koma106 (#954) üzenetére


koma106
senior tag

Hátha másnak is hasznos lesz:

Első tapasztalatom nagyon pozitív a Tchibo-féle Bluetooth-pulzusmérő övvel kapcsolatban. Akciós időszakban ki lehetett fogni 6500 Ft-ért (amúgy 10000 Ft). Szépen kapcsolódott iPhone 5-höz és iPad Air-hez is. Használható az összes nagy nevű alkalmazással (Runkeeper és társai), de pl. a Decathlon coach is működik vele, illetve az általam kipróbált MotiFIT is probléma nélkül fogadta az adatokat. Ez utóbbi alkalmazás kiértékelési képe:

[ Szerkesztve ]

-

(#956) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kijött a 4.0-s szoftver garmin vivosmart hr-hez.

(#957) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Pulzusmérő pántot keresek. Az alábbi követelményeknek kéne mindenképpen megfelelnie:
- Maximum 20 ezer forint.
- Lehetőleg pontos legyen.
- IOS eszközökkel kompatibilis legyen. (De lehetőleg ne csak 1 alkalmazással..)
- Legalább BT 4.0
- Garancia

Jó ha van:
- Később akár pulzusmérő órával is lehessen párosítani
- Ha beleférne a keretben, akkor vízálló verzió is érdekelne, amit akár úszáshoz is lehetne használni.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#958) Gondwana válasza lugosi (#956) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha nem szòlsz, észre se vettem volna, hogy magàtòl frissült (rà se kérdezett), viszont ìgy azt is tudom, mitől lett lyukas a tegnapi statisztika.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#959) koma106 válasza Vasinger! (#957) üzenetére


koma106
senior tag

Nekem ilyen van. Nem vízálló, minden más feltételednek megfelel.

A Decathlonos is biztosan jó, sokan dicsérik, na meg persze a Polar H7.

[ Szerkesztve ]

-

(#960) jeri válasza Vasinger! (#957) üzenetére


jeri
tag

Polar H10-ets megvárnám:
1
2 szines szagos videoval
a decas öv sztem csak cseppálló

Suunto öv meg a legkényelmesebb, de az öv mások szerint is hamar alkotóelemeire bomlik

[ Szerkesztve ]

(#961) lugosi válasza Gondwana (#958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam se kérdezett rá. Ugye jól emlékszek, hogy régen kérdezte?
Egyébként rövid nyomogatás után nem találkoztam még újdonsággal.

(#962) Vasinger! válasza koma106 (#959) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont ez a 3 típus volt amiket elsőként kidobott a Google :D

Ezek közül a Decha-ás és a Tchibo-s is használható mondjuk majd esetleg Polar órával? :F

jeri:

Suunto öv alatt a Tchibo-sat érted? Van ennek valami normális típusa? :D

A H10-esnek ha jól látom gumi pántja van. Nekem így elsőre nem tűnik túl kényelmesnek egy szövethez képest, mert húzódhat a bőrön és kevésbé levegőzik. Tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#963) bringasisti válasza Vasinger! (#962) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem a Polar H7 öv nem kommunikált a Samu Galaxy S5 teloval.

BENEFON DELTA--------N8

(#964) jeri válasza Vasinger! (#962) üzenetére


jeri
tag

Ez azaz suunto baromi kényelmes és a legkissebb....de, leirtam a véleményem és vizállóbb mint a kávégépes vagy a decás.

doc

a suunto elemfedele alulról lepatintós, a decas meg pénzérmés elforditós.

Egyszerre használok két övet Suuntot és decast is, ha jó akontakt a börrel sztem nincs nagy külümbség.
Tévedsz, nem kell annyira nyulnia ,csak a textil résznek.

[ Szerkesztve ]

(#965) Gabir


Gabir
aktív tag

Sziaasztok!

GPS-szel rendelkező órát keresek.
Polar M400 vagy RC3 GPS közül melyiket ajánljátok?
Köszönöm!

Eddig a telefon+öv megoldás volt, de a régi Polar Wearlink övem nem jó az új telefonhoz.
Köszönöm!

(#966) medica


medica
senior tag

Xiaomi Amazfit GPS fitness okosóra (EU verzió) [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#967) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Kizárólag abból a célból keresek pulzusmérő órát, hogy súlyzós edzés és fallabdázás alatt lássam az aktuális pulzusomat. Erre ha jól gondolom, az olyan olcsóbb cuccok is jók lennének, mint a Polar FT1 vagy a Sigma PC 10.11. De javítsatok ki, ha ezek valójában nem jók.

Viszont belegondolva azért elég hasznos lenne, ha vissza is tudnám követni az edzések időszakát, akár telóra, akár PC-re történő adatátvitellel. Jól gondolom, hogy ezt csak a drágább eszközök tudják? Hangsúlyozom, továbbra sem kell semmi egyéb funkció, edzésprogramok, GPS, lépésszámláló, anyámkínja, csak a pulzusszám.

Tudtok ajánlani valamilyen jó és olcsó(bb) eszközt, ami minkét fenti funkciót tudná?

(#968) Steelers


Steelers
senior tag

(#969) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Garmin fenix 3 magyar nyelvű használati utasítással rendelkezik valaki? Privátban kereshetne. Köszönöm.

(#970) Mauzes válasza Mauzes (#967) üzenetére


Mauzes
őstag

Up.

(#971) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Teljesen elvesztem a GPS-es pulzusmérős órák világában. Cross Country MTB-zek és kb ennyi. Néha van erőltetett sétálás mint aerob edzés.

Először Fitbit charge 2-t néztem. Tulajdonképpen egy valami hiányzik belőle, mégpedig a beépített GPS. Szeretném a telefont kímélni, ugyanis runkeepert használok, az meg az akkut, de nagyon.

Programnak mint említettem a Runkeepert (IOS) használom, asztali gépen sose néztem adatokat, így a PC-s program annyira nem érdekel.

Nem bánnám ha mellkaspánt nélkül is tudna pulzust mérni, mégha nem is túlságosan pontosan.

Olyan elképzelésem van, hogy egy Polar M200 és + valamilyen mellkaspánt. (Polar m200)

Mellkaspánt?

Egyelőre nem találtam infót arrol, hogy lehet e hozzáadni mellkaspántot de youtube videók alapján csuklóról is egész pontos. Meglepően!

Amit nagyon fontosnak tartok az az, hogy a telefon is be tudja olvasni valahogy az adatokat. Mindegy hogy milyen formában!

Bármilyen megoldást, tapasztalatot meghallgatok!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#972) Gondwana válasza H0r1 (#971) üzenetére


Gondwana
addikt

Garmin Vivoactive HR (de nem HU àron, mert màshol 200€ környéke)? Én nagyon elvagyok a Vivosmart HR-emmel gps nélkül, a HR+ màr kapott gps-t, de a bicajos mozgàsformàt még nem kezeli le, a vivoactive hr-ről meg talàlsz kismilliò tesztet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#973) medica válasza H0r1 (#971) üzenetére


medica
senior tag

Xiaomi Amazfit [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#974) H0r1 válasza Gondwana (#972) üzenetére


H0r1
tag

Ha a bicajos formát nem szereti, akkor ez annyira nem jó, de biztos frissítik?!

pedig emagon 57K [link]

A Polar m200rol van velemenyed?

[ Szerkesztve ]

(#975) Gondwana válasza H0r1 (#974) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez kezel bicajozàst, a vivosmartok alapbòl nem, bàr az app azért ùjabban felismeri, ha bicajozàsszerűen mozogtam és telefonon màr kijelzi.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#976) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
A Xiaomi Mi Band 2 pulzusmérő funkciója mennyire pontos, használható? Alacsony költségvetésből szeretnék okostelefonhoz valamilyen pulzusmérő eszközt szerezni és jelenleg ez egy szimpatikus megoldás, de érdekelne a véleményetek!

Köszönöm

(#977) jeri válasza H0r1 (#971) üzenetére


jeri
tag

Polar m200
Ilyen Decas övem is van,Bt és ant+ jel egyszerre ok, de semennyire sem vizálló.

(#978) medica válasza nzozz (#976) üzenetére


medica
senior tag

Csuklós pulzusmérők egyike sem pontos - mindegy hogy túlárazott többszázezres vagy pár ezer forintos. Nyilván ésszerűbb az olcsóbb, ha van xiaomi telód akkor egyértelmű.
Jeri: polar m400 most 40 ezer a dekában és a hervisben, itt ausztriában 80 és 100eu a sportdirektben és a hervisben.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#979) nzozz válasza medica (#978) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a választ! Azt esetleg lehet tudni, hogy a valós és a mért eredmény közt kb. mennyi az eltérés? Vagy annyira pontatlan, hogy teljesen felesleges megvenni?

(#980) Galahed válasza nzozz (#979) üzenetére


Galahed
senior tag

Az eredmény változó, nem lehet azt mondani, hohy mindig ennyi meg ennyi az eltérés. A bőrt világitja át és a hajszálerek tágulásából próbálja meg egy algoritmus kiszámolni az eredményt... Szóval nem méri hanem kiszámolja...

itt találsz több infót

Ha jól emléxem a fitbitet be is perelték a pontatlanság miatt anno... hirtelen nem találom az eredeti cikket de kb 25 -öt is tévedhet percenként ha nagy intenzitású az edzés.

szerk:

Csak magyar cikket találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#981) jeri válasza nzozz (#979) üzenetére


jeri
tag

(#982) lugosi válasza jeri (#981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végigolvastam, erre pont a végén nem derül ki semmi számomra hasznos a tesztből. Azt megtudom, hogy ez a valen-akármi gyártó (a tesztelő) saját termékei a legjobbak, de a tesztelt többi termék eredményei nem beazonosíthatóak. :/
Ez így nekünk szerintem pont nem sokat mond sajnos.

(#983) Galahed válasza lugosi (#982) üzenetére


Galahed
senior tag

Végigolvastam, megerősítette bennem azt amit nagyjából eddig is véltem: sjnos nagy pontosságbéli különbségek vannak egyes gyártók termékei között...
ibaforrásként hozzák fel pl: az izzadságot... na szóval ez nálam edzés alatt bizony intenziven velem van...

(#984) H0r1 válasza jeri (#977) üzenetére


H0r1
tag

Izzadsag is kinyirja szerinted?

:R

(#985) jeri válasza H0r1 (#984) üzenetére


jeri
tag

Van egy régebbi ant+ decas övem az ok.
Az uj Dual decas övemnél párakicsapodás volt az elem alatt, csak azért választottam mert occó és kellett ant+ és BT is de többet nem kellene.
Ha Dual kellene talán a TACX Heart rate belt Smart vennék.
Ha BT kell Polar, ha ant+ Garmin.

(#986) Coc@s válasza nzozz (#979) üzenetére


Coc@s
őstag

Én egy Garmin FR235-ös órát használok ami alapból csuklós mérést tud, de vettem hozzá egy pántot is.
Ezzel nekem az a tapasztalatom, hogy alapból pontos a csuklós is, de amit elkezd a kezem intenzívebben mozodni, akkor hajlamos extrém, kiugróan magas értékeket mutatni.
Próbáltam a szíj szorosságát, a csuklón lévő pozícióját változtatni, megtisztítottam, stb..., de mindezektől függetlenül produkálja ezt.
És a lementett pulzus görbékből egyértelműen látszik, hogy a csuklós nagyobb ingadozásokat mutat egy nyugalmasabb időszakban is a pántos méréshez képest.

Még annyi, hogy a pántot - leválasztva róla magát a jeladó egységet - zokniba csomagolva minden héten egyszer kimosom a szines ruhákkal 30 fokon, alacsony centrifuga fordulaton.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#987) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A PolarFlow-t hozzá lehet kapcsolni az Endomondo fiókhoz, hogy automatikusan szinkronizálja a két fiókot?

(#988) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok,

Dillemmában vagyok melyik órát válasszam futáshoz és termes edzéshez. Jelneleg ugyanazon az áron vannak Polar M400 piros vagy M200 fekete (40ezer mindkettő). Az M400hoz jár pulzusmérő, de ha mégsem akarom hordani a szijjat, akkor nincs lehetőségem csuklón mérni. Mennyire van értelme az ilyen órákat a nap minden szakában hordani? Ha csak edzséhez hordom, akkor a piros is teljesen megfelelő, viszont munkába már nem feltétlenül venném fel a piros M400-at.
Valakinek tapasztalat?
köszi

(#989) -zaki-


-zaki-
tag

Sziasztok,
Vettem én is Tchibo bt pulzusmérő övet. 1-2 órás küzdés után arra jutottam, hogy a Runtastic legújabb verziói nem látják (6-os Androidon próbáltam). Lehet, hogy direkt tiltották le, hogy megvegyék a saját övüket 2-3-szoros áron? Az előző (3.0.2-es) Runtastic Road Bike látja.

(#990) ngabriello


ngabriello
csendes tag

Sziasztok !
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Van egy Polar H7 pulzusmérő övem, ajándékba kaptam. Eddig otthoni mozgások mérésére használtam , tablettel összekapcsolva. Jól teszi a dolgát.
Most szeretnék futni is vele, de okostelefont nem szeretnék magammal vinni. Milyen okosórát , okos karkötőt érdemes venni hozzá, ami jól működne vele, és az ára sem horror ?
Köszi előre is.

(#991) koma106 válasza ngabriello (#990) üzenetére


koma106
senior tag

A helyedben én a polar eszközök között néznék körül. Itt egy táblázat, ahol megnézheted mivel kompatibilis:
http://support.polar.com/en/support/compatibility_with_my_Polar

-

(#992) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

20 ezres kategóriában van jobb vétel Polar H10-nél? Elsősorban telefonnal használnám, de később nincs kizárva, hogy vennék hozzá órát is.

Megéri a H7-hez képesti felárat?

Mennyire problémás a nem szövet, gumis pánt hordása? Ennek cserélhető a pántja hagyományos szövetre is?

[ Szerkesztve ]

(#994) Vasinger! válasza jeri (#993) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ahogy nézem ez tud olyat is, hogy mobil nélkül monitoroz és végén felszinkronizálja az adatokat. Ez nagyon hasznos lenne főleg úszáskor. :K

Az a baj, hogy itthon 26k-ért látni legolcsóbban, jobban örültem volna ha 20k-ért lehetne valahonnan megvenni.

Nem ismer valaki valami olcsóbb helyet, akár külföldről?

(#995) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!
Runkeepert használok már jó ideje. Egy telefon és android főverzió váltást követően most a pulzusgrafikonon csak egy egyenes vonalat látok (még élek 😀), futás közben viszont mutatja az aktuális pulzusértéket. A kérdés, hogy változott-e valami a runkeeperben, vagy ez valami hiba lehet. Egy HTC 10-es telefon + polar h7es bt öv a hardware.

Jön még boardosra lavina! :D

(#996) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. GEONAUTE övem a konkrét pulzusom felét mutatja csak. Egyik napról a másikra csinálja. Több app esetén próbálva. Volt valakinek hasonló?

BENEFON DELTA--------N8

(#997) Coc@s válasza bringasisti (#996) üzenetére


Coc@s
őstag

Elem? :F

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#998) bringasisti válasza Coc@s (#997) üzenetére


bringasisti
őstag

3.1 Volt kimérve most cseréltem

BENEFON DELTA--------N8

(#999) bringasisti válasza bringasisti (#998) üzenetére


bringasisti
őstag

Kifigyeltem tű pontosan pont a felét mutatja a reális értéknek. Ha úgy nézem hogy 3 hónapot bírt ki......?

BENEFON DELTA--------N8

(#1000) jeri válasza bringasisti (#999) üzenetére


jeri
tag

Elem kiszed, hajszárítóval kiszárítani a jeladó részt, a pánt érintkezőjét-patentrész kitörölni.
Ha a pánt régen volt mosva pár órára beáztatni enyhe mosószeres vízbe, majd alapos öblítés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.