Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) jeri válasza Pali33 (#1698) üzenetére


jeri
tag

(#1702) Pali33


Pali33
kezdő

Igen, a Garminok is jók biztosan, de volt egy Garmin GPS-em, amiből kiszerettem, mert rájöttem, hogy tök béna a szoftvere, úgyhogy most nem szívem csücske a márka, ráadásul ahogy nézegetem őket, eléggé túlárazottak.

Jó lehet az a Polar Ignite, de inkább női órának tűnik a kisebb mérete miatt, és ahogy nézegettem a teszteket, fokozatosan szálltam el... :)

Most a Suunto barométeres órájára kattantam rá, ami már árban kicsit feljebb van.

[link]

Külföldről 350 € körül meg lehet még venni, az még belefér...
Hasonló árban tud valaki jobb barométeres órát?

Jelenleg a Polar Vantage-M a másik jelöltem, de abban meg nincs barométer, és alapból hegyen futok, és túrázást is tervezek majd, jó látni a pontos magasságot.

[link]

Tudtok vetélytársakat ezek mellé lehetőleg barométerrel?

(#1703) cuebler válasza Pali33 (#1702) üzenetére


cuebler
senior tag

kérd el előre a karácsonyi-szülinapi-névnapi ajándékodat és vegyél egy ilyet nekem jó hónapja van meg copper kivitelben, azóta gyakorlatilag hozzánőtt a csuklómhoz. futáshoz, kerékpározáshoz használom, hetente egyszer kell töltenem és lazább üzleti megjelenéshez is kifogástalan darab. persze mindjárt jönnek a garmin-os kollégák és lehurrognak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1704) Pali33 válasza cuebler (#1703) üzenetére


Pali33
kezdő

Elhiszem, hogy jó óra, de több, mint 100 Euro-val drágább még az amazonon is!!! :DD
Mesélj még róla, mivel tud többet, miben jobb a Baro9, mint a Spartan Baro?
Ha túl lassan mész, túrázásnál nem zavarodik össze? Mert az is benne van a tervben a jövőben...
Tud olyat, hogy elment egy helyet, ahonnan indultál, és vissza tud irányítani oda?
Tetszőleges helyeket meg lehet jelölni, ahol mindig részidőt mérjen?
A Spartan Baro már nagyon a végső lélektani határom, és persze akkor már kell mellkaspánt is... :)

(#1705) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok! Elsősorban Suunto tulajokat kérdezem, hogy az újabb órákhoz van-e valamilyen komolyabb szoftver / applikáció, vagy még mindig a Movescount van használatban, amit az Ambit 2-mhöz használok?
Azért kérdezem, mert nemrég ránéztem egy barátom Garmin applikációjára, és hát, na. Olyan szintű részletességgel vannak benne adatok, hogy a Movescount ahhoz képest (már elnézést) egy fapados kalap kaki. Másra nem is használom, csak, hogy átszinkronizálja a Strava-ra az edzéseket.

(#1706) cuebler válasza goldnarmz (#1705) üzenetére


cuebler
senior tag


Baro9.
sajnos nem tudtam egyben megosztani, a térkép meg pár adat már ide sem fért.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1707) cuebler válasza Pali33 (#1704) üzenetére


cuebler
senior tag

nem tudom miben tud többet a baro9, mint a spartan baro, mert csak előbbihez van szerencsém :) amikor kerülgettem az órákat, csak a spartan ultra jött számításba, a spartan baro nem.
visszatalálás funkció "természetesen" van, bár csak elméletben, mert túrázni még nem vittem. "túl lassan", ezt nem vágom... ha megyek mér, ha megállok, megáll :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1708) goldnarmz válasza cuebler (#1706) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi. Ez melyik applikáció?
Látom már, a Suunto. Nem tudtam, hogy van ilyen. Nagyon faja. Köszi!
Gondolom, Ambit 2-vel ez nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#1709) cuebler válasza goldnarmz (#1708) üzenetére


cuebler
senior tag

nem, most állnak át erre a movescount-ról. én pl már nem tudom használni a movescount-ot, egyébként úgy tudom, hogy a suunto megvette valamelyik fitnesz app-ot (sajna nem jut eszembe, melyiket) és az lett a suunto app :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1710) goldnarmz válasza cuebler (#1709) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, látom. Köszi! Azért a Garmin túltesz még ezen a Suunto app-on is.
Polar-ral kezdtem még 2013 körül, aztán jött a Suunto vagy 4-5 éve. Most átnézek a Garmin oldalra is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1711) cuebler válasza goldnarmz (#1710) üzenetére


cuebler
senior tag

lelked rajt' :D

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1712) Pali33 válasza cuebler (#1706) üzenetére


Pali33
kezdő

Ha már megosztottad a progit, az is fontos lenne, hogy windows 10 alatt futó progija is legyen, ne csak Androidos, mert nem vagyok egy okosteló fan... :DDD
Melyik a windowsos, és melyik a jobb progija a Suunto-nak? Lehet a kettőt szinkronizálni, hogy ne kelljen duplán felvinni az edzéseket?

(#1713) cuebler válasza Pali33 (#1712) üzenetére


cuebler
senior tag

ebben sajnos nem leszek nagy segítség, egész nap számítógépen dolgozom, örülök, ha edzések után nem kell megint elővennem :DDD tudomásom szerint a movescount a régi szoftver, az általam használt suunto app pedig már sportstracker alapú, ráadásul a két szoftver között nincs (vagy legalábbis asszem nem tanácsos) az átjárhatóság. több info itt. win10 app-ról nem is tudok, gondolom a régi movescount-hoz lehetett :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1714) Peetta14


Peetta14
tag

Garmin Vivoactive 3-ra érdemes még beruházni? Van esetleg megjelenés mostanában, amire érdemes várni? Ez már nem tegnap jött ki.

Szempontok:
-kb 75k Ft keretig
-ne kelljen naponta tölteni
-pontos pulzusmérés
-futásra lesz használva (5-20km távok)
-GPS tracking
-kis külméretű óra (vékony csuklóm van)
-zene nem szempont

Withings Steel HR-t (az business casual mellett is horható, kicsi, de sportban lényegesen gyengébb) és
Polar M430 még, amit néztem még.

(#1715) netkoo válasza Peetta14 (#1714) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia.
Én m430at használok.
Nagyon szeretem, ha hetente 3x futok 10-16km t hetente kell tölteni ha nem futok 2hetente elég.
Okos funtiói is vannak.Nekem is vékony csuklom van tökéletes rá.

Samsung S22+

(#1716) Peetta14 válasza netkoo (#1715) üzenetére


Peetta14
tag

Megnézem a Decathlonban, fel lehet-e próbálni őket

(#1717) Peetta14 válasza Peetta14 (#1716) üzenetére


Peetta14
tag

Felpróbáltam tegnap őket (Vivo 3 és M430), és egyértelműen a V3 nyert. M430 szinte lefordult a csuklómról, bárhogy is húztam a szíjon. A kérdés van-e árban, külső méretben (max 44mm) más alternatíva, amit meg kellene fontoljak?

(#1718) Peetta14 válasza Peetta14 (#1717) üzenetére


Peetta14
tag

Ma Amazon Prime days. Ha aktiválod a 30 npig ingyenes Amazon Prime előfizut (utána le kell mondani), akkor Garmin okosórák hihetetlen árakon.

Garmin vívoactive 3 Music 179EUR

Azt hiszem, ez egy jel...nem is reménykedtem a drágábbik verzióban

(#1719) Djuree


Djuree
félisten

hali.

garmin fenix 5 van vkinek?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1720) lugosi válasza Djuree (#1719) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van 5X.

(#1721) zharkanyi válasza Djuree (#1719) üzenetére


zharkanyi
tag

Nekem sima Fenix5-öm van.

(#1722) Peetta14 válasza Peetta14 (#1718) üzenetére


Peetta14
tag

Remekül muzsikál a Vivo 3 Music. Vettem hozzá egy Soundcore Spirit X Bluetooth fülest, tökéletes párost alkotnak. A füles nem mozog, 16km alatt is stabilan, jó basszussal serkentett jobb teljesítményre.

(#1723) Snoop-y válasza Djuree (#1719) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem 5X Plus

Szerintem pont beteritettuk a kollegakkal a kinalatot :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1724) Djuree


Djuree
félisten

annyit szeretnék tudni, hogy mp3-at tudok rámásolni és BT fülessel hallgatni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1725) Snoop-y válasza Djuree (#1724) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen tudsz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1726) Djuree válasza Snoop-y (#1725) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1727) cuebler válasza Snoop-y (#1725) üzenetére


cuebler
senior tag

nem csak a plus-os verziók tudják? :F

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1728) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Ezek az árak valósak lehetnek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1729) troland26 válasza akipapi (#1728) üzenetére


troland26
őstag

Kizárt ! :N

(#1730) akipapi válasza troland26 (#1729) üzenetére


akipapi
tag

Ok

(#1731) lugosi válasza akipapi (#1728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem nyitottam meg, csak a linket néztem meg. Szerintem kamu oldal, tekintettel arra, hogy a hivatalos Garmin oldal címében nem “garmine” van.

(#1732) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Őszinte leszek; nem tudom, hogy jó helyen járok-e? Ha nem, akkor előre is elnézést, illetve kérlek irányítsatok át a megfelelő helyre!

Magas intenzitású intervall edzés követéshez keresek okos karkötőt/órát!?

A legfontosabb természetesen az, hogy  kövesse le az edzést és kapjak róla adatokat; de nagyon tudnék annak örülni, ha mondjuk a karakötőre/órára át is lehetne küldeni az edzést (ami egy időzítő formájában le is vezetné (20sec mozgás - 10sec pihenő...))! Remélem érthetően írtam le!

A karkötők, illetve órák amiket eddig nézegettem:

Xiaomi Mi Band 4 Global (nem tudom tudja-e követni, azt meg annyira sem, hogy le tudja-e vezényelni, akár külső programmal)

Xiaomi Amazfit Stratos/Xiaomi Amazfit GTR (nem tudom tudja-e követni, azt meg annyira sem, hogy le tudja-e vezényelni, akár külső programmal)

Samsung Galaxy Watch 46mm eSIM (azt hiszem van benne autómatikus mozgáskövetés, ami nem tudom mire elég, illetve talán egy időzítőt ha találtam hozzá (TIZEN rendszerre eléggé elhanyagolt programok tekintetében))

Garmin Forerunner 245 Music/Garmin Forerunner 945 (azt hiszem, a Garmin szoftverével készíthető rá saját edzésterv, ami átküldhető az órára (viszont félek a kijelzőtől és a kezeléstől, ahogy egyébként a Xiaomi Stratos kijelzőjétől is, ami ugyanúgy transzflektív))

Apple Watch 4 (van saját beépítet magas intenzitás edzés nyomkövetése és egy rakat plusz olyan funkció ami tetszik; valamint egy rakat program rá, ami folyamtosan bővül (cserébe nagyon drága és jó esetben ha 2 napot kibír az akku))

Egyelőre ennyi let volna!

Előre is elnézést és köszönök mindent!

Ui.: valamelyik mások fórumba is írtam, de most megtaláltam ezt és ide bemásoltam amit oda írtam, mert szerintem ide jobban passzol... Remélem nem gond...

Kellemes napot!

[ Szerkesztve ]

(#1733) Smuky23 válasza kvojnovics (#1732) üzenetére


Smuky23
csendes tag

Szia.

Nekem Garmin forerunner 735xt-m van. A 245-ös szerintem megfelelő , a transzaktiv kijelzö ilyen célra tökéletes. Minnél nagyobb a fény annál jobban látszik a kijelzö. Meg ügye a Garmin órák sokkal jobban megfelenek sportolashoz mint a többi, szerintem.
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#1734) zharkanyi


zharkanyi
tag

Szerintem is el kell dönteni, hogy sportórát akar az ember okosfunkciókkal (ez esetben Garmin) vagy okosórát sport funkciókkal. (ez esetben a többi)

Ha sport oldalról nézzük, akkor az okosórák még nagyon gagyik, még akkor is ha papíron tudják a várt funkciókat.
(Ugyanígy egy Garmin okosfunkciói elég egyszerűek egy Apple Watch-hez képest.)

(#1735) lugosi válasza zharkanyi (#1734) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szóról szóra egyetértek veled. Én is ezt szoktam mondani ismerősi körben, amikor felmerül a téma.

Annak idején mikor órát választottam, akkor a teszteket nézve alig akartam elhinni, hogy egy garmin fenix árkategóriás óra és nem érintőképernyős. Szóval oldalsó gombokkal kell mindent megoldani? Hááát....
Aztán kezdett derengeni, amikor télen kesztyűben is hibátlanul ment a kezelése, vagy merüléskor víz alatt (ahol az általam ismert érintőkijelzők nem működnek).
Szóval igen, el kell dönteni, hogy mire használja az ember, és mi fontosabb. Minden az egyben, mindenre jó megoldás jelenleg nincs a piacon, amennyire én szétnéztem.

(#1736) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Nem tudtok véletlen olyan bringaboltot, ahol be tudnak szerezni Garmint, és szép kártyával is lehet fizetni? :D

Átnéztem az otp elfogadóhelyeket, bringa, bicikli, kerékpár, cycle szavakra, van sok pesti bolt, de egyik weboldalán sincs említve, hogy árulnának Garmint. VDO, Cyclosport, Sigma, ilyesmik mennek...

(#1737) Gondwana válasza Yoshida (#1736) üzenetére


Gondwana
addikt

(bicajozzponthu Szegeden? Mondjuk, én KHssal szoktam ott fizetni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1738) Smuky23 válasza Yoshida (#1736) üzenetére


Smuky23
csendes tag

Várpalota nem tudom mennyire esik ki neked, de van a Kerékpárszaki kerékpáros bolt, eléggé ügyesen be tudnak szervezni mindent. Egy telefon esetleg megér.

(#1739) lugosi válasza Gondwana (#1737) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Asszem második éve várom, hogy szóljanak hogy érkezett Garmin óra :DDD Persze megvettem máshol.

(#1740) bringasisti válasza Yoshida (#1736) üzenetére


bringasisti
őstag

Zerge.hu ?

BENEFON DELTA--------N8

(#1741) bringasisti


bringasisti
őstag

[link]
Van itt olyan fórum társ aki ezt használja, és ha igen akkor mi a benyomása

BENEFON DELTA--------N8

(#1742) cuebler


cuebler
senior tag

akit érdekel, bicajozz.hu-n akcióznak pár garmin órát. lehet, hogy máshol is :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1743) sz_abika


sz_abika
addikt

Hali!

Van esetleg olyan óra, ami menetközben átküldi a Stravara is az adatokat?
Össze van kötve a Polar és a Strava, de ez annyit tud csak, hogy egyszer feltölti a Strava által mért adatokat, meg külön a pulzust a Polarrol, egy értelmetlen duplikációt okozva...
Ha nem muszáj, nem szeretnék mellkaspántot csak azért, hogy egy grafikonra kerüljön a pulzus is a távolságadatokkal...

PSN: xszabikax

(#1744) lugosi válasza sz_abika (#1743) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ismerem hogy a polar hogyan csinálja, a Garmin appja a tevékenység végeztével küld át minden adatot a strava-nak. A pulzusadatokat is amiket az órán mér. De nem láttam duplikációt.

(#1745) Peetta14 válasza sz_abika (#1743) üzenetére


Peetta14
tag

hali, Garmin órákkal ez zökkenőmentesen működik, bár szerintem nem menetközben, hanem az activity végeztével. Nekem Vivo3 Music van, simán megy Endomondoval, Stravaval, más app-ot nem próbáltam.

(#1746) sz_abika válasza Peetta14 (#1745) üzenetére


sz_abika
addikt

Az lenne a cél, hogy egyrészt az óra menetközben segítsen nekem zónákat nézegetni (nem Stravan, karórán), de utolagosan is beletegye a chartokba. Még nem tudom egyértelműen hogy mit qrtam el akkor :D

PSN: xszabikax

(#1747) lugosi válasza sz_abika (#1746) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Menet közben nem mutat semmit a strava garminnal, mert csak akkor szinkronizál a strava-ba, amikor a garmin connect-be fel van töltve a tevékenység. Megkockáztatom, hogy olyan nincs, amit te keresel (órában), csak valahogy úgy, ha övvel kapcsolódsz a strava apphoz, és nem óra, hanem az app mér.

(#1748) cuebler válasza sz_abika (#1743) üzenetére


cuebler
senior tag

suunto dettó a tevékenység befejezésekor küldi át az adatokat a strava-nak.
vegyél egy garmin edge 520 kerékpáros "kompjútert", az menet közben is dobálja az adatokat, pl éppen "mért" szakasz van, ki van előtted az eddigi időid alapján, milyen idővel, stb... :DDD
ezt a mellkaspánt dolgot nem vágom... suunto 9 tudja ezt mellkaspánt nélkül is, de gondolom, a garmin sincs ebben lemaradva, legalább a fenix szintjén. most így átolvasva. menet közben szeretnéd látni a pulzus- meg távadatokat grafikonban? csak mert olyan 10km után eszembe nem jutna menet közben ilyen adatokon rágódni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1749) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Van egy Garmin Fenix 5 órám amivel három problémám van:

a második töltéshez szükséges érintkező elkezdett korrodálni, (nem töltöttem vizesen)

ha edzek néha nagyon alacsony pulzust mér, főleg ha jobban izzadok

a legutóbbi software frissítéseket követően gyorsabban merül az akksi

Van valami ötletetek rá hogy mi lehet a megoldás?

(#1750) zharkanyi válasza hitman77 (#1749) üzenetére


zharkanyi
tag

A töltővel én is így jártam és végül rendeltem egy ilyet aliexpressről: [link]
Azóta rendben tölt és szinkronizál a Fenix 5-öm ezen.

Pulzust a csuklón méri rosszul, vagy mellkaspánttal?
Előbbivel nem nagyon lehet mit kezdeni, mert teljesen megbízhatatlan a csuklón mérés. Bőr színe, izzadság, bal-jobb kéz, kéz szőrössége is befolyásolja. Ha mondjuk szorosabbra húzod az tuti nem árt, de nekem pl. soha nem mér normálisan csuklón.
Már terhelés alatt. Nyugalomban ok.

Fenix 5-nél mi az a gyorsabban merülő akksi, amit már megérzel? Én nem is figyelem mennyit merül. Úgyis feltöltöm hetente legalább 1x, de inkább 2x.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.