Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Coc@s válasza bringasisti (#1500) üzenetére


Coc@s
őstag

:R

De először életre akarom kelteni a BT kapcsolatot.
Este nem volt sok időm, de elsőre csak olyan ingyenes appot leltem, ami a kamerát akarta csak használni.

18 éve itt

(#1502) bringasisti válasza Coc@s (#1501) üzenetére


bringasisti
őstag

HRV alatt kidobott 50 alkalmazást, lehet válogatni

BENEFON DELTA--------N8

(#1503) bringasisti válasza Coc@s (#1501) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit küldtem privátot azt csak a telefon jeleníti meg eredeti formában az asztali gép nem.

BENEFON DELTA--------N8

(#1504) Yoshida válasza Coc@s (#1494) üzenetére


Yoshida
aktív tag

egy kósza ötlet: újabb androidos telefonok alapból rejtik magukat BT-n, van egy gomb a bt menü résznél, amit ha megnyomsz, akkor 1-2 percig "discoverable" tehát felismerhető a készülék Bt-n, így is próbáltad utána párosítani? (elvileg újabb bt eszközöknél ez nem gond, de hátha valami régebbi chip miatt ez megzavarja)

(#1505) bringasisti válasza Yoshida (#1504) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt nem a telefon kapcsolódik hanem az app. Én kikapcsolom a telefon Bluetooth elérhetőségét és az app indítása kér hozzáférést és úgy csatlakozik, de van hogy 3-4 próbálkozás után.

BENEFON DELTA--------N8

(#1506) Yoshida válasza bringasisti (#1505) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az app a telefon "bt alrendszerét" használja.

(#1507) bringasisti válasza Yoshida (#1506) üzenetére


bringasisti
őstag

Igazad van

BENEFON DELTA--------N8

(#1508) Coc@s válasza Yoshida (#1504) üzenetére


Coc@s
őstag

Appon keresztül kapcsolódik közben.
Igaz, az app nem kompatibilis az eszközzel. :(
Ezért adatok nincsenek, csak a pulzus-számot látom, azt viszont hibátlanul.Ű
Úgyhogy ezt az appot visszaadtam teremtőjének.

18 éve itt

(#1509) bringasisti válasza Coc@s (#1508) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Esetleg?

BENEFON DELTA--------N8

(#1510) rootkiller


rootkiller
őstag

Az imént megérkezett a Spovan pulzusmérő övem, összepárosítottam a Garmin Edge 500-al, felraktam, normális épkézláb adatokat mér, szerintem nem lesz vele gond.

Artengo TR 990 Pro

(#1511) Gondwana


Gondwana
addikt

Garmin Vivoactive HR, a 7végén (a rajtprogram miatt - Sailing, de nem a kék ikonos) a fiamon volt, meglepődve làttam, hogy a neoprénen keresztül is - tehàt nem közvetlenül a bőrén - egész reàlis értékeket mutatott pulzusnak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1512) maniszta


maniszta
újonc

Sziasztok!

Polar M430 órával sportolok és sajnos hónapok óta 200 fölötti pulzust mér - elliptikus tréneren és kocogás közben; 1-2 órán keresztül. Elég idegesítő... Tud-e valaki jó ötletet mondani hogy hogy lehet ellenőrizni vagy mi lehet a baj? kb fél óra alatt mászik fel; ha abbahagyom az edzést normális értéket mutat.
Párom is kirpóbálta: neki teljesen jó értékeket adott - jó összhangban pl az elliptikus tréner mérőjével.
Kb. 1 éve még elfogadható értékeket mért 150-170 körül. Kihajtom magam, de nem hinném hogy annyira...
Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#1513) bringasisti válasza maniszta (#1512) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Nézd meg mit mutat.

BENEFON DELTA--------N8

(#1514) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Aktív életmódhoz szeretnék valamiféle sportórát venni. A GPS fontos mert sokat futok, emellett pedig crossfit, úszás, néha trx...mikor mihez van kedv. 100 alatt maradjon. Az alábbiak merültek fel:

- Polar M430: korrekt mindenesnek tűnik
- Polar M600: kicsit drágább, de plusz pont az okos funkciók miatt
- Garmin Forerunner 235
- Garmin Vivoactive: árban már nagyon a teteje

Melyiket ajánlanátok inkább? Vagy ha van alternatív ötlet, az is érdekel. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1515) Gondwana válasza evo87 (#1514) üzenetére


Gondwana
addikt

Pàr hònapja volt Vivoactive HR boltbòl, garival, bőven 50kHuf alatt is, eredetileg tartaléknak vettem, de a fiam lenyùlta vitorlàzàshoz. (szerk.: most 65kHuf, illetve M430 Szabadkàn, üzletből volt kb. 40kHuf, 3db volt akkor a polcon)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1516) maniszta válasza bringasisti (#1513) üzenetére


maniszta
újonc

Köszi a linket.
A kiértékeléssel nincs gond, azt írja hogy rendben van az állapotom.
Az értéket mindenképpen magasnak találom; minden határon felül van - vagy már nem kellene életben lennem vagy gyors ütemben építem le a szívizmot - ha igaz.
Éppen azért ezt az órát vettem, mert GPS+pulzusmérő egyben, de a pulzus most bukni látszik... Szeretném elkerülni hogy övet kelljen vennem, és mindenképpen szeretnék végére járni a dolognak.

(#1517) bringasisti válasza maniszta (#1516) üzenetére


bringasisti
őstag


Nekem van ilyen is. Az a lényege hogy a csipesz pont olyan mint az ujjam vége és az egyik felében van a világítás másikban az érzékelő. Az órával az a gond hogy egy oldalon van mindkét egység, nem stabilan egy pontot mér, más a bőr felülete szerkezete. Ezért ha úgy érzed hogy lehet hogy lényeges a pontos mérés akkor a pulzus pánt használata elkerülhetetlen

BENEFON DELTA--------N8

(#1518) jeri válasza maniszta (#1512) üzenetére


jeri
tag

(#1519) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Sigma PC pulzusmérős óraszervízt tud vki Budapesten? Lemerült sajnos az élen - se kép, se hang - és Casio szervízben azt mondták, hogy kitudják ugyan cserélni, de a vízállóságra nem tudják vállalni a garanciát mert speciális tömítés kell hozzá ami nekik nincs. 🤨

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1520) tknof1871 válasza Coc@s (#1054) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! A mellkaspánt az egy alkalmazásnak küldi az adatokat Bluetooth-on okostelefonra. Fent van egész nap a pánt és figyel. Ez tud előre figyelmeztetni, hogy valami baj lesz? Képes előre jelezni?
Ha megvan a rosszullét akkor legalább felismeri hogy most a szívműködés nem normális mert mondjuk észleli hogy nem végzek aktív testmozgást és még is felpörög a szívritmus? Egy rosszullétet képes értékeli? Tehát észleli hogy rosszul vagyok és értékeli az eredményt és valami támpontot ad az orvosnak.
Például én néha valamiért rosszul leszek, felmegy a pulzus + vérnyomás + rossz közérzet, a legnyugodtabb környezetben is. Kardiológián még is azt mondták minden jó.
Tehát általában mit tudnak ezek a mellkaspántok és az alkalmazásuk?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1521) lugosi válasza tknof1871 (#1520) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem maga a pánt semmit nem tud, csak egy jeladó, inkább a mögötte levő alkalmazáson múlik mindaz amit leírtál.

(#1522) bringasisti válasza tknof1871 (#1520) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Én ezt használom a fizetős verzióban. Van olyan fitness app ami csicsereg ha egy adott beállított értéket meghalad a pulzus. Olyan alkalmazás nincs ami meg tudja különböztetni hogy a főnököd vagy a barátnőd miatt magas a pulzus. Sajnos az orvosok nem fogadják el az app értékeit , de az én pulzusom és vérnyomásom ez alapján van beállítva.

BENEFON DELTA--------N8

(#1523) bringasisti válasza tknof1871 (#1520) üzenetére


bringasisti
őstag


Tud ilyent, amikor elmondta a doki hogy képzelödöm orra alá dörzsöltem. Csak Bluetooth Smart jeladóval működik

BENEFON DELTA--------N8

(#1524) tknof1871 válasza bringasisti (#1522) üzenetére


tknof1871
őstag

Csak pulzust mér? Megszámolja a szívverést? Azt hittem a mellkaspántok EKG pontosságúak. Tehát nem pulzust számolnak hanem EKG görbét "rajzolnak" a szív eletromos aktivitásából.

(#1521) lugosi
Igen, BT-n mennek az adatok a telefonra. Ezt tudom. Azt nem tudom onnan mi történik. Az app mire képes az adatokkal és a telefon hardverével. Talán tovább küldi az adatokat wifi-n, mobilneten valahova ahol egy AI átfut az adatokon? Fél éve olvastam valami cikket erről. Hirtelen nem tudom, hogy a jelen vagy a közeljövő az hogy ilyen adatokat AI elemez és még a rosszullét előtt jelez.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1525) bringasisti válasza tknof1871 (#1524) üzenetére


bringasisti
őstag

Legalább nézd meg az app képeit a kuglin

BENEFON DELTA--------N8

(#1526) lugosi válasza tknof1871 (#1524) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az Apple watch esetén van ilyen jelzés, a többi ilyesmit nem ismerem, hogy jelezné. Apple watch esetén konkrétan olvastam hogy tud ilyet.

(#1527) techie_guy


techie_guy
tag

Sziasztok!

Régóta gondolkodom okos/fitnesz órában és az Amazonról most egész jó áron be lehetne szerezni a Forerunner 235-öt vagy a Vivoactive 3-at (kb. 58k szállítással mindkettő). Hetente kétszer vagy háromszor futok 10 +- 5 km-t + fitnesz edzések. Amit az órától elsősorban várok az a futás/túra közbeni megbízható GPS, másodsorban az értesítés megjelenítés (visszajelzés ezekre nem érdekel kell az órán keresztül), a pulzus pedig nem baj, ha van kategória. Színvilágban a Forerunner 235 valamivel jobban bejön, de a Vivoactive 3-mal is meg tudnék barátkozni.
Tudtok ezzel kapcsolatban tippet adni esetleg személyes tapasztalat alapján?

(#1528) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nővérem szeretne magának venni sportoláshoz órát.
Jelenleg egy Polár A300 van neki. A tudásával teljesen meg van elégedve, viszont mivel kicsi a karja így nem áll neki jól, szeretne egy csajosabbat magának kb ilyen tudással.

Ezen kívül ezt írta:
"Ami nekem fontos:
-merjen mindent pontosan!
-beépített pulzusmêrő
-napi tevekenysêg mérő
-kaloria mérő
-vékony női csuklón se tűnjön bumfordinak
Előny ha nem csak futás hoz hanem mas sportok hoz is lehet használni es abban is pontosan mér
Főleg aerob mozgásokat vegzek vele, jóga,séta,gyorsgyaloglás,kocogas,Pilátes,latin táncok,aerobik....

Amire nincs különösebben szükségem:
-nem akarok vele hívást fogadni
-nem akarok vele SMS-t irni, rajzolni
-e-mailt irni "

Kb 50 ezret szánna rá.
Mit tudnátok ajánlani neki ?
A Garmin forerunner 30 tetszik neki, csak nem tudja tényleg jó-e. Szerintetek jó választás lehet ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1529) Adas


Adas
csendes tag

Sziasztok, Suunto 9 vélemény?
Sport prioritás: úszás, futás, kerékpár.

(#1530) borix válasza Adas (#1529) üzenetére


borix
őstag

Nincs ilyen órám nem is nagyon elterjedt Magyarországon amiatt mert a spartan órákkal eléggé mellé lőttel.
Ha hasonló terepen edzegetnék [link] akkor a Suunto 9 venném mert most elvileg a legpontosabb GPS ő adja(FusedTrack) [link] és a hosszú üzemideje miatt.
Neked vagy többségünknek normál körülmények közzé egy Garmin FR 935XT többet ad több szolgáltatást nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#1531) lugosi válasza Adas (#1529) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Látom a Garmin fenix sorozattal nagyjából egy árban van, ha a kettő közül kellene választani én ebben az árban inkább garmint vennék.

(#1532) Crytek


Crytek
veterán

Nem tudja valaki ,hogy a Xiaomi Amazfit 2 órához lehet csatlakoztatni pulzusmérős övet?

Next PC Upgrade: 2022

(#1533) bringasisti válasza Crytek (#1532) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem kizárt dolog

BENEFON DELTA--------N8

(#1534) Crytek válasza bringasisti (#1533) üzenetére


Crytek
veterán

Pedig elvileg itt azt mondja lehet ezért kérdem hátha itt van valakinek vagy hallott róla..

Next PC Upgrade: 2022

(#1535) lugosi válasza Crytek (#1532) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bluetooth-os övvel elképzelhető, de a konkrét típust nem ismerem. Esetleg egy netes keresést megér.

(#1536) Crytek válasza lugosi (#1535) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos nem találtam semmit. Egy tesztben sem említik pedig egy ilyen óránál alap lenne a tesztben a pulzusmérés

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1537) lugosi válasza Crytek (#1536) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A redditen azt láttam, hogy bluetooth-os hrm övvel kompatibilis.

(#1538) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Polar magyar szervizzel vannak tapasztalatok?
Hivatalos 2 év gari van a márkaboltban vett Polar M430-ra. Jobb felső gombja nehezebben jár mint a többi, ami elég zavaró. Szerintetek megjavítják vagy cserélni fogják?
Hívtam ma őket vagy 10x de nem vették fel...

Szerk: na most felvették: elvileg 1-2 nap alatt javítják (állítólag burkolatcsere).

[ Szerkesztve ]

(#1539) Adas válasza borix (#1530) üzenetére


Adas
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást. Az igazság az, kinézetre picit jobban tetszik a Suunto, ja és a zafír üveg ami mellette szól.

(#1540) borix válasza Adas (#1539) üzenetére


borix
őstag

Szolgáltatásban a másik viszont többet ad hát ez van.

(#1541) lugosi válasza Adas (#1539) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bármilyen típust is veszel, ha lehet a zafír üveghez ragaszkodj szerintem.

(#1542) Adas válasza lugosi (#1541) üzenetére


Adas
csendes tag

Végül Suunto 9 lett belőle. Remélem nem okoz majd csalódást.

(#1543) borix válasza Adas (#1542) üzenetére


borix
őstag

Pár hét múlva azért majd írj egy pár gondolatot,hogy mi a tapasztalatod az órával.

(#1544) evo87 válasza Adas (#1542) üzenetére


evo87
őstag

Én egy Spart Sport Wrist HR-t használok hónapok óta heti 2-4 edzéshez. Nagyon elégedett vagyok vele. Ha nem okosórának, hanem vérbeli sportórának vetted, akkor neked sem lesz csalódás.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1545) Mike74


Mike74
csendes tag

Sziasztok!
Van egy polar FT40 órám aminek a mellkas jeladóját sehogy nem tudom csatlakoztatni a Samsung A8 (2018) telefonomhoz. BT láthatóságot természetesen bekapcsoltam. :) Próbáltam egyéb appokat a polar oldalról és másokat is. PL. strava, endomondo, de semelyik nem látja a jeladót csak az óra. A célom az lenne, hogy konditermi edzés és kerékpározás közben lássam a pillanatnyi pulzusom, utána pedig a lehető legtöbb infót ki tudjam nyerni és el tudjam tárolni.
Új órát nem igazán vennék mert edzés közben csak a pillanatnyi pulzusom a lényeg és ezt ez az óra kellőképp tudja. Ezért arra gondoltam, hogy egy új jeladót veszek ami kompatibilis az órával is és a konditermi edzőgépekkel is és az androidos applikációkkal is.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy melyik jeladót vegyem?
Az is megoldás lenne ha az órát a mostani jeladóval használnám az újjal meg a telefon rögzítene, mutatna mindent ami engem érdekel.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1546) bringasisti válasza Mike74 (#1545) üzenetére


bringasisti
őstag

Olyan hogy mindenhez tudjon kapcsolódni olyan nincs. Én Polar H7 övet használok, Polár Beat app van a telefonon de az általad felsorolt appok is jók. Azt tudni kell hogy nem a " telefon" hanem az app csatlakozik az övhöz tehát indítsd el az alkalmazást és a beállításokat nézd meg és először ott párosítás később elég az app indítása.

BENEFON DELTA--------N8

(#1547) lugosi válasza bringasisti (#1546) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már nem azért, de szerintem a telefonnak kell először csatlakozni az övhöz, és az app csak akkor látja, ha a telefon látja. Vagy láthatja az app akkor is, ha a telefon nem? Ezt valahogy tényleg nem tudom elképzelni.

(#1548) bringasisti válasza lugosi (#1547) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy a "telefon" egyáltalán nem látja csak az app

BENEFON DELTA--------N8

(#1549) jeri válasza Mike74 (#1545) üzenetére


jeri
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1550) lugosi válasza bringasisti (#1548) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem értem, hogy hogyan lehetséges, hiszen az app nem tud közvetlenül egy hardverhez csatlakozni. Az app a telefon hardverén keresztül csatlakozik egy külső hardverhez, ebből kifolyólag ha a telefon hardvere nem csatlakozik a külső hardverhez, akkor az app nem hinném, hogy bármit is tud kezdeni vele.

De kíváncsi vagyok arra, amit írsz, az hogy lenne lehetséges? Szerintem nem tudsz egy app-al kommunikálni egy övvel úgy, hogy nincs az öv és a telefon között vagy bluetooth, vagy valamilyen más (ANT+, vagy esetleg wifi) kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.