Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) jeri válasza Zebu (#450) üzenetére


jeri
tag

Garminék is feltatálták a vízálló hrv sensort, Suuntoék ambit 3nál a sensor mellé memoriát tettek,elmondásuk szerint 120as pulzusnál 3,5 orányi adatot tárol.

(#452) Zebu válasza jeri (#451) üzenetére


Zebu
addikt

Igen? Dc-n egyelőre csak Suunto-t ajánlják.

(#453) Galahed válasza Zebu (#452) üzenetére


Galahed
senior tag

Én is így olvastam. A Garmin 1-2" vízben már elveszti a kapcsolatot az órával.
Ennek ellenére a Fenix 3 -al szemezek (mivel nem szoktam úszni). Picivel fejlettebb a hardver mint az Ambit 3, (nagyobb felbontású képernyő ami színes, valamint vékonyabb , könnyebb stb...)

Érdekes lenne kideríteni azt, hogy vajon az Ambit pulzusmérő öv (a tárolós, vízhatlan) vajon együttműködik-e a Fenix 3-al.... (itt a tároló részére gondolok, mivel a BT szvsz 100% hogy működik. Jelenleg ez az öv van itthon, ami mindenféle telefonnal és sportapplikációval képes működni, de a tároló részét még nem tudtam ezekkel használni / vagy nem jöttem rá, hogyan kell...)

[ Szerkesztve ]

(#454) Zebu válasza Galahed (#453) üzenetére


Zebu
addikt

920xt is szexi, de egyelőre egy hely kellene ahol jó áron adják :)

(#455) Galahed válasza Zebu (#454) üzenetére


Galahed
senior tag

Az nekem valamiért nem... Persze, nekem inkább futáshoz és természetjáráshoz kell, nem utolsó szempont, hogy miképp néz ki... A Fenix 3-at meg lehetne viselni a hétköznapokon is, főleg a zafírüveges acél verziót, változtatható óraszámlappal... :)

[ Szerkesztve ]

(#456) Zebu válasza Galahed (#455) üzenetére


Zebu
addikt

Hol lehet jó áron megvenni?

(#457) Galahed válasza Zebu (#456) üzenetére


Galahed
senior tag

Sajnos csak a mesében.
Az ára bőven 100ezer felett van és ott (arányaiban) 10ezer plusz-minusz már nem számít. A megbízható garancia viszont igen, így érdemes a Garmintól venni.
Nem érdemes szürke vagy kétes importból származót beszerezni kicsivel olcsóbban valahonnan ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#458) Zebu válasza Galahed (#457) üzenetére


Zebu
addikt

Jah cask azt honnan tudom, hogy szürkeimport?

(#459) Galahed válasza Zebu (#458) üzenetére


Galahed
senior tag

Nehéz ügy. Pl nekem volt egy Garmin Nuvi-m (USA-ban, jóval olcsóbban a Garmin-tól !!! vett készülék)
Hazahoztam, de arra itthon nem vonatkozott a garancia, frissités stb...

Szóval csak hivatalos viszonteladótól vegyünk, azok a Garmin.hu oldalán megtekinthetőek.

(#460) Zebu válasza Galahed (#459) üzenetére


Zebu
addikt

Nah 310xt lett gyorszárral:) kicsit duci, de jó lesz.

(#461) Zebu válasza Zebu (#460) üzenetére


Zebu
addikt

Igaz nem garmin.hu, de így is 2 év garit vállal az eladó és 66 ropi volt a HRM, azért az sokkal jobb.

(#462) Galahed válasza Zebu (#460) üzenetére


Galahed
senior tag

Teljesen jó, gratula hozzá!
Én az elődjét a garmin 305-öst használtam 2006- 2014 között. Ez idő alatt egyszer az eredeti óraszíjat kellett lecserélni mert eltörött/elöregedett, végül azért dobtam ki tavaly mert a nyomógomboknál a gumi adta meg magát. (működött volna tovább így is csak ugye az izzadság, eső már néha megakasztotta, azaz lefagyott működés közben)

(#463) Zebu válasza Galahed (#462) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi. :)

Vettem hozzá quick release mounting kit-et, mert stucnira akarom szerelni. Így még vastagabb lett kb fél centivel :) Erre nem gondoltam :)

(#464) hefe77


hefe77
tag

Üdv! Tudtok segíteni egy polar foot pod s1 kalibrálásába? Pontosabban egy vmi nem tiszta.
Elindítom a kalibrációt, az óra megkezdi a táv mérését, teszem azt 1500 méter hosszt állítottam be. A kérdésem, hogy az óra által mért 1500nál kell megállnom vagy a tényleges 1500nál?
Van egy utánaállítási lehetőség (adjust), de nem tudom melyiket kell melyikhez állítani. Az óra egy Polar SX625.
Még egy kérdés: az polar irda win7 támogatása megoldódott? Esetleg tudtok vmi alternatív infra csatlakozót. Az eredeti nagyon drága.

(#465) Pocee válasza hefe77 (#464) üzenetére


Pocee
senior tag

A tényleges távolságnál állj meg.

Mr.Brightside

(#466) hefe77 válasza Pocee (#465) üzenetére


hefe77
tag

Ma teszteltem, de nem jó az a javaslatod, hogy a tényleges távolságnál álljak meg. Az első - javaslatodon alapuló - kalibráció utáni futásnál a tényleges 1000 méter helyett 890-et mért. A következő kalibrációnál, az óra szerinti 1500 méternél álltam meg és hozzáállítottam a tényleges távolságot. Ez utáni tesztnél 1000 és 2000 méter távolságnál is csak 30-40 méter volt az eltérés, azaz hozta a gyári 97 % pontosságot.

(#467) Galahed válasza hefe77 (#466) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Pedig jól mondták elötted.

Itt a leírás, bár angolul van (biztos van valahol magyarul is)

(#468) hefe77 válasza Galahed (#467) üzenetére


hefe77
tag

Akkor próbálkozom tovább. :K

(#469) Galahed válasza hefe77 (#468) üzenetére


Galahed
senior tag

itt van egy magyar nyelvű is, ez is konkrét "fizikai" távolságot ír a beállításhoz

(#470) hefe77 válasza Galahed (#469) üzenetére


hefe77
tag

Köszönöm szépen. Annyiban okafogyott lett az egész, hogy közben átváltottam Suunto Ambit-ra. De! :)
Ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem ám! Jól látom, hogy nem tudom a profilomnak megadni a relatív VO2 max-ot?
Más: van valamelyikőtöknek jártassága az intervall app-ok létrehozásában?

ui: ugyanitt Polar S625X pánttal, foot pod-dal, irda-val eladó. :))

[ Szerkesztve ]

(#471) Zebu


Zebu
addikt

Ma tekertem egyet a 310XT-vel. Jó kis holmi. Pont 2 órát mentem, számolt kalóriát meg minden. A garmin connect-et összekötöttem a Strava-val és Endomondoval és láss csodát, Stravaban különbözik az átlag és max sebességem pluszt a számolt kalória a Garmin connecthez képest. Az endomondoban a min és max stimmel, viszont a kalória szintén más.

Jó mi? :)

(#472) Galahed válasza Zebu (#471) üzenetére


Galahed
senior tag

A kalóriát soha senki nem fogja eltalálni rendesen, még orvosi körülmények között is csak közelítő a becslés. Az ember egy ültő helyében, akár alvás közben is "fogyaszt", így baromi nehéz meghatározni hogy éppen kerékpár , vagy futás közben mennyi lesz a KCal... Ha többet gondolkodsz közben akkor magasabb lesz, mivel az is fogyaszt... :) :)

(#473) Zebu válasza Galahed (#472) üzenetére


Zebu
addikt

Jah cask elég nagz a differencia. 1440-1600-1900.

(#474) schleier


schleier
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Keresek egy jó futóórát ami megbízható GPS-el valamint megfelelő adattal szolgál futás közben. Itt értem azt,hogy pl: megtett távolság,köridő,idő,pulzus, nyilván nem kell,hogy egyszerre négy adat álljon rendelkezésre. A következő típusokat néztem ki magamnak:
-Garmin forerunner 220
-Garmin forerunner 610
-Polar M400
-Suunto ambit 2

Nem tudom ki milyen órát használt/használ,de minden jó tanács jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#475) Galahed válasza Zebu (#473) üzenetére


Galahed
senior tag

Az már tényleg sok... Be van állítva mindegyik programban a helyes súly magasság életkor, stb egyéb adat? (Gondolom igen, de hátha...)

(#476) Galahed válasza schleier (#474) üzenetére


Galahed
senior tag

Mindegyik tudja, de ezek közül az Ambit 2 nekem a legszimpatikusabb... Nemrég még "horror" áron volt, de most már 72e-158e-ig elérhető... (bizonyos modifikációi olcsóbbak)

(#477) schleier válasza Galahed (#476) üzenetére


schleier
tag

jól tudom,hogy az ambitnél csak számítógépről lehet képernyőprofilt beállítani?

(#478) Galahed válasza schleier (#477) üzenetére


Galahed
senior tag

A feleségem használ Ambitot, teljesen nem vagyok büfé ebben, de úgy emlékszem , hogy a movescount-al (számítógép app) tudsz kb 10 sportot előre definiálni és előre beállítani a képernyőket. Alapban is van benne, de a movescount-al tudod teljesen testreszabni. A képernyőket akár automatikusan is váltja. Az órán is elég sok mindent be lehet állítani, de szvsz nézd meg a használati utasítást, hátha megtalálod benne azt amire Neked pontosan szükséged van.

(#479) Zebu válasza Galahed (#475) üzenetére


Zebu
addikt

Be bizony

(#480) schleier válasza Galahed (#478) üzenetére


schleier
tag

Az Ambit 2-ről nincs sok írásos felhasználói tapasztalat. Vagy én nem találtam oly sokat /német,magyar/. minél többet olvasok annál döntésképtelenebb leszek. :D

(#481) Galahed válasza schleier (#480) üzenetére


Galahed
senior tag

Itt van a kollega 310 xt-je (Garmin) , nagyon jó kis óra. Igaz nekem az elődje volt (305), de ez képes 1 időben 4 adatot kitenni a képernyőre. Nagyon szerettem, egy pillantásra ott volt minden adat pl nálam a futásidő, tényleges idő, megtett táv, pulzus. (persze ezeket te tudod beállítani, hogy mit szeretnél látni...)

OFF:
Még mindig a Fenix 3 -on gondolkodom, de lehet maradok a telefonnál.
Azt ígyis-úgyis vinnem kell magammal, és teljesen jó hozzá a Suunto smart BT pulzusmérő öve. Program meg rengeteg féle van hozzá, fülemre mondja a zene alatt a résztávokat, pulzust stb... Teljes összkomfort. :)

[ Szerkesztve ]

(#482) schleier válasza Galahed (#481) üzenetére


schleier
tag

A 310xt nekem nem tetszik. Olyan bufli.Lehet jó óra, de nekem elsősorban futáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#483) hefe77 válasza schleier (#480) üzenetére


hefe77
tag

Szia!

Én most kezdtem el használni egy Ambit-ot (1). Az óra kezelhetősége kis gyakorlás után nagyon egyszerű. Az egyes sportágak profilját pc-n lehet szerkeszteni, de az is elég könnyű. Az adatok fel-le töltése lényegében csak annyi, hogy a krokodilcsipeszt rákattintod az órára és már megy is a kétirányú kommunikáció.
Igazság szerint ez már inkább egy sport pc, ami már nem csak az előre programozott, kicsit egyszerűbb edzéseket tudja. Egy külön felületen elkészítheted a saját alkalmazásod (app-ot), melyet fel tudsz tölteni az órára, de választhatsz a többi felhasználó vagy a movescount által készített app-ok közül. Az edzésterven kivül akár viharriasztást vagy napkelte-napnyugta jelzést is lehet egy-egy app-hoz rendelni.

Én edzéstervet csinálok (futás-kerékpár), mely elég sok intervall edzést tartalmaz. Ezeket több-kevesebb sikerrel sikerül fellőni az órára. Magyar nyelvű segítséget sajnos nem találtam a programozáshoz, de még itt a fórumtársak sem írtak eddig semmit erről. Angol nyelvű fórumok vannak hozzá, illetve angol nyelvű felhasználói tapasztalat van dögivel. A pozitív vélemények száma jóval jelentősebb volt a negatívnál, de hát ez is csak személyes megítélés kérdése.
Az óra kialakítása szép, minőségi anyagokból készült, mérete nekem nem zavaró. Edzés közbeni adatok pontosnak tűnnek és menet közben is könnyen olvashatóak.
A cserealkatrészek (mellkaspánt, óraszíj) ára olyan mint a többi, hasonló kategóriájú óráé. Nekem nagyon bejött, igaz az előző órám egy régebbi, de megbízható Polar.

(#484) schleier válasza hefe77 (#483) üzenetére


schleier
tag

Szia!

Igen az Ambit nem annyira elterjedt,mint a Garmin vagy Polar. Nehéz is infóhoz jutni. Én nemrég kezdtem el futni és elértem arra a pontra,hogy szeretném jobban kiértékelni az edzéseim és a fejlődést. Edzéseket konfigurálni. Kicsit nehézkes mikor nincs automata köridő számlálód és a stopper órát nyomkodni iramjátéknál és fejben tartani a 10 kör adatait.

(#485) hefe77 válasza schleier (#484) üzenetére


hefe77
tag

Igen, ez is a problémám. A POLAR-nál az edzéstervezésnél pedig az zavar, hogy az online felület - talán a flow - csak 4 db intervallt enged, míg a polar protrainer edzéstervező és nyilvántartó is csak 12 db-ot. Ez pedig nem mindig elég. Ezzel szemben az ambit-nál az intervall-ok számát csak egy dolog határozza meg, mégpedig az óra memóriája.

(#486) Zebu válasza Galahed (#481) üzenetére


Zebu
addikt

Kicsit bumsyli, de nagyon jó. Ma futottunk is egyet.

Nekem az ambitból hiányozna a rezgőmotor.

(#487) Galahed válasza Zebu (#486) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez igy van! :C Amúgy szerintem sem zavaró a mérete futás közben, több ezer km-ert futottunk együtt. 2006-2014 között.

Rezgőmotor jó ha van benne, mondjuk én soha nem használtam 305-ön - szerintem abban nincs is... :)

Félig off: Nektek nem alternativa óra helyett valamelyik Android, BB, vagy IOS telefon BT pulzusmérő övvel??

[ Szerkesztve ]

(#488) schleier válasza Galahed (#487) üzenetére


schleier
tag

én személy szerint nem akarok vinni magammal telefont ezért is keresek egy jó órát.

(#489) hefe77 válasza Galahed (#487) üzenetére


hefe77
tag

Én hordok telefont zenehallgatás vagy segélykérés céljából. A GPS-e nem annyira pontos, mint az óráé és elmozdulást sem tud mérni. Plusz még az a hátránya, hogy edzés/sport közben nem kapsz információt, csak, ha előveszed és ránézel.

(#490) schleier válasza hefe77 (#489) üzenetére


schleier
tag

És ekkor jönnek azok a problémák,hogy ha lezárod a képernyőt kóddal akkor mire kioldod... :D

(#491) Zebu válasza Galahed (#487) üzenetére


Zebu
addikt

Én használtam úgy, néha elveszítette a jelet, meg az a baj, hogy nem látod, nem jelez. Akkor már valami tartó is kell.

futás közben nem nagyon szeretem magammal vinni a telefont. Minél kevesebb cucc legyen nálam.

(#492) schleier


schleier
tag

Nekem tetszik a Garmin Forerunner 220 csak kicsit sokallom az árát mikor a konkurens is ott van még talán több lehetőséggel. Kiknek hasznos a VO2max? /ez a funkció sincs minden órában/

(#493) hefe77 válasza schleier (#490) üzenetére


hefe77
tag

Touch ID-t használok. :) Igazság szerint, futás v bringa közben elővenni sem akarom. Egyrészt álljak meg vagy menet közben esetleg kiesik a kezemből, de megizzadt kézzel sem csesztetném szívesen. Bármelyik márka és típus mellett döntesz, ha megteheted, ne sajnáld rá a pénzt és vegyél egy újabb típust. Lepd meg magad, a sport megérdemel ennyit! :DD

(#494) Galahed válasza hefe77 (#489) üzenetére


Galahed
senior tag

Ezen lehet vitatkozni, hogy mennyire - annyira pontos a GPS telefonban vagy az órában. Azon sem lepődnék meg, ha ugyanazt a csippet használnák mindkét eszközben manapság.
Régebbi Garmin órám (forerunner 205) nem látott ki az erdőből el- elvesztette a jelet. Később a telefonom ugyanott vígan elnavigált, mivel online letöltötte a GPS paramétereket, könnyebben megtalálta a holdakat.
Persze az újabb órák már fejlettebbek, örülnék is egy Fenixnek. :)
A telefon meg a fülemre mondja a beállított távolságonként a részeredményeket (pace, távolság, HRM stb...) így nem kell elővenni. Ha meg muszáj akkor ott van a záróképernyőn a 3 legfontosabb adat.

Persze kinek a pap, kinek a papné...

(#495) hefe77 válasza Galahed (#494) üzenetére


hefe77
tag

Isten ments! Nem akarok én vitatkozni, ezek szubjektív dolgok. Pro és kontra mindkettőnél van. Ahogy én sejtem, a GPS nem igazán szereti a nagyon kanyargós pályákat és hajlamos lecsapni a kanyart.
Személy szerint a narrációt a fülembe nem igazán szeressem. Ez megint csak ízlés dolga, de a lényeg a futás!
Ki tudja? Valami technikai-robbanás már lehet, hogy a küszöbön áll és ár év múlva már mosolyogva olvassuk vissza ezeket a sorokat (mint ahogy olvassuk a pl 2010-es hozzászólásokat) :DDD

ui: megnéztem az általad írt fēnix-et (3-at). :R Egy ilyet én is szívesen nyúznék!!

[ Szerkesztve ]

(#496) McNamara válasza Galahed (#455) üzenetére


McNamara
Ármester

Brutálisan jó lett a Fenix 3, mondjuk az ára is....

Én most Vivoactiveal szemezek nagyon.

(#497) terrel


terrel
csendes tag

Sziasztok.

Pulzusmérő övet szeretnék venni és érdekelne, hogy bármelyik öv képes arra,
hogy okostelóval + bármelyik futó programmal a pulzustartomány manuális megadására?
Pl: Én 120-125 közötti értékben szeretnék futni akkor a telón a program hangjelzést adjon,
hogy határértéken kívül futok. Ha igen melyik program képes erre? Eddig Endomondot
használtam futáshoz, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, de a pulzus mérésben nem tudom
mennyire jó ez a progi. Esetleg más program? Tapasztalatok? Övben elég az olcsóbb Decathlon-os
vagy egy polar alá ne adjam? Előbbi 10k körül lenne utóbbi mondjuk polar h7 15k.

(#498) Zebu válasza terrel (#497) üzenetére


Zebu
addikt

Sports tracker figyelmeztet ha zónán kívül vagy. Decathlon öv bőven jó. Szerintem a spéci futó órák közül mind tud ilyet. A 4e Ft-os aldis órám is.

(#499) Galahed válasza terrel (#497) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Én a Suunto smart BT övét használom Blackberry telefonon Cascarun nevü programmal. Itt szóban figyelmeztet ha bármelyik pulzustartományt átléped le vagy fel irányban.

A Telefon és öv kiválasztásánál szerintem figyelj arra , hogy smart BT kompatibilis legyen mindkettő. (keveset fogyaszt, valamint működjenek együtt)
Decathloné szerintem is teljesen jó, tudja a BT 4.0-ás szabványt. ( A telefonnál is nézd meg, hogy az tudja-e) Itt a lista hogy melyik telefon alkalmas erre

Aztán a programok közül rengeteg van a mi teljesen jó infókat ad vissza a tevékenységedről.

[ Szerkesztve ]

(#500) hefe77


hefe77
tag

Pofás kis jószág, bár ez már inkább egy hétköznapibb viseletre és óvatosabb igénybevételre látom alkalmasnak. Az ára viszont nagyon baráti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.