Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) lugosi válasza sz.zs. (#1850) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, amiket én eddig láttam azok valós időben is mutatták a pulzust.

(#1852) sz.zs. válasza lugosi (#1851) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az óra persze, hogy mutatja, de a telefonos app nem.
Lehet, hogy rosszul kérdeztem, neki futok újra. Szóval adott egy Polar M430.
Mikor elkezdek egy tevékenységet, akkor elindítom az órán rögzítését, persze hogy rögzíti a pulzusszámot, és visszatudom nézni a telón, miután szinkronizáltam illetve az órán látom folyamatosan. De ha a tevékenység közben a telefonos appon akarom nézni akkor ott nem mutatja, míg egy mellkaspánttal már igen. Tehát az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan bármilyen pulzusmérő óra, amivel tevékenység közben a telefonon látom a pulzusomat?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1853) lugosi válasza sz.zs. (#1852) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem kérdezted rosszul, én írtam túl tömören.
Úgy értettem, hogy amiket én használtam eddig (azok mind különböző Garmin modellek voltak) ott ha megnyitom az appot akkor az valós időben mutatja az aktuális pulzust, és a kijelzett érték változik is a pulzus változása függvényében.

(#1854) sz.zs. válasza lugosi (#1853) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm a választ. Sejtettem hogy Garmin-t kell venni :)
Arról esetleg van tudomásod, vagy bárki másnak aki ezt olvassa, hogy az Instinct is ilyen?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1855) sz.zs. válasza lugosi (#1853) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Illetve még annyi hogy csak a saját alkalmazása mutatja, vagy esetleg harmadik féltől származó alkalmazások is? Pl. Sportsracker, Naviki, stb... ?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1856) lugosi válasza sz.zs. (#1854) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb 99% hogy az is. Az app hozzá ugyanaz.
Másik appal a gyárin kívül nem próbáltam de ha tippelni kéne azt mondanám, hogy nem, csak a gyárival.

(#1857) jeri válasza sz.zs. (#1855) üzenetére


jeri
tag

https://www.youtube.com/watch?v=F1ueB82HlmY
lehet hgy csak ant+ broadcast

(#1858) Yoshida


Yoshida
aktív tag

van egy kis update fenix3 ügyben.

Megjött az alis akku, bele is raktam. Mondjuk háromszor szedtem szét, mire jó lett, az akku csatlakozója elég bénára sikeredet...

Egyelőre úgy néz ki, hogy jobb lett, de közel se hozza már a gyári új korában tapasztalt 7 napos okosórás üzemmódot.

írtam hogy a régi akkuval 2.5 nap után lemerült 0-ra.
Most a kínai gyártmánnyal tegnap 46%-al indult délben, töltöttem rajta 48%-ig, és úgy használom, 21%-volt ma délben. Jobb mint volt, de már sose lesz olyan jó, mint újkorában :)

tapasztalat: akku nélkül is működik az óra, ha töltőre rakod :D viszont ugye amint lehúzod, se kép, se hang.

ja, és GPS antenna nélkül is elindul :D ezt is megtapasztaltam, amikor a 3. összerakáskor elfelejtettem.

Írtam múltkor a gombokat. Az alaplapi micro kapcsolók jónak tűnnek, kattannak szépen, van nyomáspont meg minden. 1-2 talán már kevésbé határozott.
Ami tuti, hogy maguk a gombok, ahol mozognak kis csapok, oda bement a kosz az elmúlt 3 év alatt (olyanok ezek piciben, mint egy gopro 3 dive case-en a fém gombok, kis csappal középen). Alaplap nélkül nagyobb úton tudtam mozgatni a gombokat, és most jobb lett. Nem tökéletes, de nagyjából újra érzem hogy van nyomáspontja. 90%-ra teszem, hogy egy új óraházzal újra jól működne az összes gomb.

Az biztos, hogy ezek az órák közelebb állnak egy mobil telefonhoz, mint egy igazi órához... Sajnos tartósság terén is.

(#1859) sz.zs. válasza lugosi (#1856) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah, megkérdeztem a Zergénél is, a Garmin.hu-nál is, mindkét helyen azt a választ kaptam, hogy egyik óra sem mutatja a telefonos alkalmazásban az aktuális pulzusszámot. :F

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1860) lugosi válasza sz.zs. (#1859) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pedig de, a fenixem mutatta és mutatja is. Egy pár napig nem volt, valami bug lehetett, de ez egy élő funkció kb 2 éve már biztos.

(#1861) Snoop-y válasza sz.zs. (#1859) üzenetére


Snoop-y
veterán

Enyem is mutatja szinten zenesz (Fenix 5x plus)
De nem hinnem, hogy ez modellfuggo.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1862) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!
Külföldről vásárolt Garmin vivoactive hr órára szeretnék magyar nyelvet varázsolni, de elméletileg nem telepíthető rá mivel más régióból származik. Ettől függetlenül megoldható a dolog? Privátban is jöhet infó ha esetleg nem túl legal az eljárás.
Köszönettel, Joci

(#1863) Gondwana válasza szjoci (#1862) üzenetére


Gondwana
addikt

De, telepíthető, csak nem mobilappról, hanem PC-ről, pl. Garmin Expressből.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1864) szjoci válasza Gondwana (#1863) üzenetére


szjoci
őstag

Már ott néztem, azt írja hogy nincs telepíthető nyelv.

(#1865) Viper26 válasza sz.zs. (#1859) üzenetére


Viper26
nagyúr

Fenix 6-nál is ott van, pont az előbb néztem meg.

iPhone 14 | FR955

(#1866) Gondwana válasza szjoci (#1864) üzenetére


Gondwana
addikt

Ott tényleg nincs, de ha a Settings-t választod?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1867) szjoci válasza Gondwana (#1866) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Az csak a connect nyelve szerintem. Magyar van beállítva, de attól függetlenül az órában nincs magyar nyelv. Írtam a garmin supportnak is, azt írták hogyha más régiós az óra akkor nem lehet bele magyar nyelvet rakni. Volt aki mókolással ráhegesztette a magyarítást, de instabil lett az óra működése, így ezt nem is ajánlják.
Annyira nem lényeg végülis mert nincs gondom az angollal, csak szebb lett volna lelkemnek :B

(#1868) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Viper26, lugosi Snoop-y, köszi a válaszokat.
Még annyi a kérdésem hogy csak a saját alkalmazásában mutatja, vagy esetleg SportsTracker , Naviki, stb. is látja?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1869) lugosi válasza sz.zs. (#1868) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én még másban nem láttam, csak a sajátban (mármint az élő aktuális pulzust).

(#1870) Viper26 válasza lugosi (#1869) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szintén.

iPhone 14 | FR955

(#1871) Cancer


Cancer
senior tag

Az e...nics-ben most 120e a Polar Vantage V...én meg véletlenül nyertem liciten bay-en egy Garmin FR645-öt...

Amúgy szerintetek melyik a legjobb választás? (Futás/terepfutás, kerékpár, mtb, TRX edzés-ekhez)

Polar Vantage V
Garmin FR645
Suunto 9 Baro

Az első kettő most 1 árban van, a harmadik csak picivel drágább.

Jól értem, hogy a Garmin Vivoactive 4 és a Polar Ignite az nem kifijezetten futóknak, bringásoknak, triatlonosoknak lett tervezve, hanem hétköznapi "irodistáknak", akik szeretnének a munka mellett némi aktív életet is élni?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1872) Snoop-y válasza lugosi (#1869) üzenetére


Snoop-y
veterán

Valoszinuleg nem is fogsz. Strava is csak syncelve latja az eredmenyet utolag es nem real time.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1873) lugosi válasza Cancer (#1871) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem FR645.

(#1874) Viper26 válasza lugosi (#1873) üzenetére


Viper26
nagyúr

+1

iPhone 14 | FR955

(#1875) zharkanyi válasza Viper26 (#1874) üzenetére


zharkanyi
tag

Jaja. Garmin meglépett a versenytársaktól. Én is Garmin FR645-ra szavazok.

(#1876) delon


delon
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a korabbi starva futásaimat hogy tudom áttenni a garmin profilomba. Eddig semmilyen normális programot nem találtam erre

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#1877) Snoop-y válasza delon (#1876) üzenetére


Snoop-y
veterán

Stravabol export es azt importalni Connectbe?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1878) Cancer válasza delon (#1876) üzenetére


Cancer
senior tag

Én ezt használom. [link]
SyncMyTrack Runkeeper és Runtastic között viszek adatokat. Szerintem nagyon jó. Freeben max az utolsó 40 tracket viszi át.

lugosi, Viper26, zharkanyi :R az lesz. Már úton van. Remélem hibátlan lesz. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1879) Sycorax


Sycorax
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni:
Suunto 9 vagy Garmin Vivoactive 4-et érdemes inkább venni? Most black friday miatt még 2 napig hasonló árban vannak.

Alapvetően az alábbiakra használnám:
- úszás közbeni mérés
- alvás figyelése
- súlyzós edzések közbeni monitorozás
- kerékpározás
- illetve minden egyéb biometrikus adat érdekel, ami jön:)

Köszi tanácsotokat!

(#1880) Viper26 válasza Sycorax (#1879) üzenetére


Viper26
nagyúr

Suunto 5 volt nekem, 2 nap múlva váltottam vissza Garmin-ra.

iPhone 14 | FR955

(#1881) cigam


cigam
félisten

Létezik olcsó (50k alatti) vekker ami pontosan méri a pulzust, de a telefon értesítéseit/hívásokat is tudja jelezni?
A sportboltokban érdemesebb körülnézni (kalenji, fitbit, sigma, polar, garmin), vagy a mainstream "okos"órák között (xiaomi, huawei,samsung)?
Pl. a Hervis akciójából érdemes válogatni, vagy nem is annyira akciós?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1882) Yoshida válasza cigam (#1881) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ha csak a pulzus a lényeg értesítéssel, akkor akár egy mi band 4, vagy óra formában a Huawei watch Gt vagy mi is elég lehet. Ha a sport része is lényeg, akkor Garmin :) GPS el viszont szerintem inkább 70-90ezer ami jó lehet, garminok drágák :(

Árakkal mostanában nem vagyok annyira tisztában, ahhoz a részhez nem tudok hozzátenni

(#1883) cigam válasza Yoshida (#1882) üzenetére


cigam
félisten

Mostanában kezdtem el mozogni, csak kíváncsi vagyok mennyit változik, menyi idő alatt normalizálódik. Plusz ha már veszek valamit, akkor nem lenne rossz ha a táskában hagyott teló tudna jelezni, ha hívnak, vagy SMS érkezett.

Sehol nem találtam (vagy rosszul kerestem,) ahol ezeknek a pontosságát mérik. Mondjuk egy Aldis hogyan viszonyul egy mi band4 vagy Huawei GT pontosságához. Ha csak annyit mutat, hogy valamennyire megnőtt a valamihez képest, arra inkább nem költenék.
Vagy engedjem el, és egy céleszközzel kapok csak pontos mérést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1884) cigam válasza cigam (#1883) üzenetére


cigam
félisten

Vagy az, hogy a Beuer gyártja, még nem garancia?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1885) Gondwana válasza cigam (#1884) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ha a Beurert az a két lázmérő alapján kellene megítélnem, amik 3x egymás után mérve több, mint 1°C-t tértek el le-föl - termékcsere után ugyanúgy, akkor nem tudom, hogy mire garancia a nevük. Azóta van megbízható lázmérőnk - nem higanyos ez sem, és olcsóbb is volt)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1886) zharkanyi válasza cigam (#1883) üzenetére


zharkanyi
tag

Ha sport közben érdekel a pulzusod, akkor Polar, Garmin, vagy Suunto közül válassz, méghozzá pulzuspánttal. (Mondjuk a Garmin kezd felfelé kilógni a mezőnyből, de ezzel azért nem mindenki ért egyet.)
Ezek közül már majd mindegyik tudja azt az okosfunkciót, amit említesz (értesítések az órán). A különbségek nagyok köztük és egy olcsó sportóra tuti nem fog tudni annyi okosfunkciót, mint egy olcsóbb okosóra.

Ha meg okosóra funkciók kellenek, akkor nem lesz valami ütős a sportfunkció. Én ott a pulzust sem nézném. Az kb. arra kell nekik, hogy elmondhassák, hogy tudják, esetleg kalóriát számol belőle. (sport közben, mert hétköznapi használatban, illetve nyugalomban egész jó már a csuklón mért pulzus is)

(#1887) Cancer válasza cigam (#1883) üzenetére


Cancer
senior tag

Csak Amazfit GTR-t NE! AZ EGY IPARI HULLADÉKOKBÓL ÖSSZEGÁNYOLT VALAMI. Túlárazott sz@r.
De ha mindenképpen az kell, én eladom az enyémet. Zsír új! Már másodszor cserélik ki! :(((
S adok mellé 4 pantot. ;-)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1888) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Az Alzán most 100 ezer a Garmin Fenix 5 Plus, vegyétek, vigyétek.

Elfogadom a sütiket.

(#1889) cigam válasza Cancer (#1887) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mi a gond vele? Vagy mindég más?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1890) Viper26 válasza Dr.NX (#1888) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az nem semmi. :)

iPhone 14 | FR955

(#1891) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
2 óra között gondolkodom:
- Suunto 9
- Garmin fenix 5 plus (most az alzán azonos árban van a másikkal).
Leginkább futok, elsősorban hosszú távon (magamhoz képest, nem pl. Scott Jurekhez képest! :D ) . A mostani órám ha rácsatlakoztatom a bluetooth-os mellkaspántot kb. 3,5 óra alatt megadja magát. Emiatt a többféle energiatakarékos módból kifolyólag a Suunto fele billen a mérleg nyelve. A kérdésem az lenne, hogy aki fenix 5 plus-t használ csatlakoztatott mellkaspánttal meddig bírja?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1892) zharkanyi válasza lovace (#1891) üzenetére


zharkanyi
tag

Suunto mellkaspántja híresen rossz. Ismerősök nagy része inkább Garmin, vagy Polar pántot használ hozzá.

Nekem a Garmin pántom 1,5 év után adta meg magát, kb. félidőben volt egy elemcsere. Amúgy végig jól működött. Kb. úgy 7-800km futás után kellett az elemet cserélni, de ez csak egy megközelítő érték.

Ha azt nézzük, hogy mennyibe kerül egy pánt, akkor vagy legolcsóbb decatlonost vesz az ember, vagy szívja a fogát, mert az elvileg minőségi cuccok sem túl tartósak egyik márkánál sem.

(#1893) Cancer válasza Dr.NX (#1888) üzenetére


Cancer
senior tag

Hogy az ilyet miért utólag csinálják... :W
Valakit érdekel ezután FR645??

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1894) Cancer válasza lovace (#1891) üzenetére


Cancer
senior tag

Egyértelműen Garmin!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1895) Cancer válasza cigam (#1889) üzenetére


Cancer
senior tag

Pontosan annyi, hogy a GPS inkább nem talál jelet. 5-10 perc után sem.
Ha mégis, akkor változó, 0-3 km-en belül elveszti...
Ha néha adj isten mégsem? Akkor is. És a vonalvezetése teljesen takony!

Egyszer egy 9 km-es sétát "lemért" 11.5 km-nek...sportra alkalmatlan. Az emlitett Fenix 5+ viszont a kihagyhatatlan kategória!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1896) lovace válasza zharkanyi (#1892) üzenetére


lovace
aktív tag

Ne haragudj, azt hiszem nem fogalmaztam egyértelműen, amikor az előző bejegyzésem írtam.
Nekem van egy alap 12.000,- Ft-os decathlonos mellkaspántom, ez adott.
A kérdésem az, hogy meddig bírja a Garmin fenix 5 plus akksija, ha csatlakoztatom hozzá a mellkaspántot?
Most egy Amazfit Stratos órát használok, ami mellkaspánt nélkül egész jól bírja, de ha rákapcsolom azt is, akkor viszont sajnos nagyon gyorsan merül.

@Cancer köszi a kétszavas véleményt, de egyrészt számomra közel sem ennyire egyértelmű, másrészt nem arra irányult a kérdésem, hogy Ti melyiket választanátok, hanem ahogy fentebb is részleteztem a Garmin akksijára csatlakoztatott pulzusmérő pánttal.

[ Szerkesztve ]

(#1897) Cancer válasza lovace (#1896) üzenetére


Cancer
senior tag

Ha ant+ os a melkaspánt, akkor 6 órát kibír folyamatosan. Ha mégsem, megveszem tőled a Fenix 5pluszt. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#1898) zharkanyi válasza lovace (#1896) üzenetére


zharkanyi
tag

Nekem sima Fenix 5 van és a gyári mellkaspántról tudok csak nyilatkozni. Egy órás edzés alatt sem megy 90% alá a töltöttség mellkaspánt és GPS használat mellett. Most 2,5 éves az óra.
Max. saccolni tudok, de szerintem kibírna úgy 15 órát.

Azt, hogy másfajta mellkaspánt mellet hogyan merül sajnos nem tudom.

(#1899) lovace válasza zharkanyi (#1898) üzenetére


lovace
aktív tag

Ez jól hangzik! Ha ez az adat helytálló a Plus-ra is, akkor az nekem bőven elég lenne!
@Cancer, a 6 óra az édes kevés lenne ahhoz, hogy lecseréljem a mostani órámat...

(#1900) Cancer válasza lovace (#1899) üzenetére


Cancer
senior tag

Ez az eladási opcióhoz tartozó minimum elvárás. Ha ennyit se bírna ki, akkor élhetsz a jogoddal. Viszont úgy tűnik, sokkal jobban fogsz járni az órával.
Én GPS használatra 30 órát olvastam Fenix 5+ra, így a 15 simán reális lehet.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.