Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Coc@s válasza medica (#1050) üzenetére


Coc@s
őstag

:DDD :D :DD :C

18 éve itt

(#1052) jeri válasza HarryDEC (#1049) üzenetére


jeri
tag

itt
monogasztrikus állatok itt

[ Szerkesztve ]

(#1053) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha folyamatosan kell figyelni a pulzust akkor kb meddig tudnak működni az órák? Egyáltalán képesek rá hogy megállás nélkül figyeljék a pulzusszámot?
Ez a cikk elég kiábrándító.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1054) Coc@s válasza tknof1871 (#1053) üzenetére


Coc@s
őstag

Én egy Garmin FR235-öt használok erre a célra.
A folyamatos monitorozáshoz valamilyen tevékenységet el kell indítani, én egy beltéri futást szoktam.
Ha a pulzus mérőt használom, akkor 2-3 napot bír ki az akku.
Én napközben pulzus pántot viselek, éjszaka megy csak a csuklós mérő.
Ebben az üzemben általában 3 naponta töltöm az órát, de volt már, hogy elfelejtettem tölteni, a negyedik napot - igaz épphogy - is kibírta estig.

18 éve itt

(#1055) tknof1871 válasza Coc@s (#1054) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha vigyázni kell valakire működne hogy egy ilyen pulzusmérő órát hord hogy az óra jelezzen ha gond van? Nem tudok mindig ott lenni de negyed óra alatt oda tudok érni ha baj van. Szívbeteg. Ha érzi hogy rosszul már csak akkor szól ha nagy a baj. Vagy van valami hasonló rendszer ami már kész és kipróbált?
A karkötő/óra megoldás elsőre jó ötletnek tűnik mert nem olyan macerás használni mint valami mellkaspántot.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1056) Gondwana válasza tknof1871 (#1055) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor nàlam szitu volt, a Vivosmart HR hirtelen 49-50-et mutatott, pedig volt az 150-200 is, csak olyan gyengén, hogy szinte esélytelen az ilyent bőr alòl kimérni. Ilyenkor az elektromosan mérhető bip-bip a tùl sűrű, az effektìv véràram pedig a tùl kevés.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1057) bringasisti válasza tknof1871 (#1055) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Szerintem itt is néz körül ha betegnek kell és nem sportolonak

BENEFON DELTA--------N8

(#1058) Coc@s válasza tknof1871 (#1055) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem be van állítva pulzus min/max riasztás, de az nekem jelez, maga az óra rezeg a kezemen.
Mint írtam, napközben pánttal éjszaka csak az óra.
A pulzusos mérés nálam akkor mér hülyeséget, ha rendesen mozog a kezem, olyankor néha hirtelen magasat mutat. Éjszaka még egyszer sem volt rá példa tavaly november végétől.
De a mellkaspánt az, ami tényleg pntos, és gyorsan követi a változást, hisz az elektromos jeleket mér mint az EKG.
Az, hogy távriasztást adjon, nem tudom megoldható-e egyszerűen.

18 éve itt

(#1059) tknof1871 válasza Coc@s (#1058) üzenetére


tknof1871
őstag

Az, hogy távriasztást adjon, nem tudom megoldható-e egyszerűen.

Vázlatosan a fejemben az egész rendszer, mi kell és ahogy elgondolom nem bonyolultabb mint pl egy PC-t összerakni és szoftvereket telepíteni rá.

Okos otthon topikban részletesen leírtam a lakásra vonatkozó részét. A lakást is kell okosítani. Ha nem vagyok otthon és pl. elpattan egy cső, folyik a víz akkor felhívom és elmagyarázom hol a főelzáró. Volt ilyen de akkor otthon voltam és rögtön megoldottam.
Kell a páciensre néhány érzékelő.

Nem tudom mennyi pénzből lehetne kihozni de az elv olyan egyszerű, nem hiszem el hogy több százezres költsége lenne. Szenzorok különböző dolgokat mérnek. Az eredmények összefutnak pl egy tabletbe. Ha egy mért tulajdonság értéke a normális tartományon kívül esik akkor baj van és neten/SMS-ben üzenetet kapok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1060) Coc@s válasza tknof1871 (#1059) üzenetére


Coc@s
őstag

Ja, hát persze, minden megoldható.
Én az alap kütyükre értettem, hogy nem tudom, azok tudják-e valahogy.

18 éve itt

(#1061) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Itthon vagy itthoni webshopban mennyiért láttok Garmin Fenix 3 HR-t zafírüveggel? A német amazonon úgy látom 125k körül meglenne, annyit megadnék érte egy itthoni üzletben vagy megbízható webshopban, de nem nagyon találom csak jóval drágábban. Ilyen ár körül a HR és a zafírüveg nélküli változatokat látom csak.

(#1062) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Nem találtam jobb helyet a kérdésnek. Van egy runtastic combo+ bt-os mellkaspántom. Android 7 se és egy másik 6-os andoirdon se látja a runtastic appja. Mi lehet a baj? A telefon bt beállításában látni időnként hogy érzékeli de ott csatlakozni nem tudok. A kütyü új, elemet is cseréltem benne. Ötlete van valakinek?

/\____/\

(#1063) bringasisti válasza szabacsik (#1062) üzenetére


bringasisti
őstag

A "telefon" nem tud csatlakozni, csak az app ami használja.

BENEFON DELTA--------N8

(#1064) szabacsik válasza bringasisti (#1063) üzenetére


szabacsik
őstag

Jó volna ha az használná, de nem látja sajnos. Nem értem miért.

/\____/\

(#1065) bringasisti válasza szabacsik (#1064) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem két másik típusú övem van. Van hogy csak a sokadik nekifutásra csatlakozik. Ilyenkor kilövök mindent ami hátul fut, kikapcsolom a bluetooth alkalmazást újra indítom a telefont. Van olyan alkalmazás ami szereti ha indításkor ő kér engedélyt a bluetooth bekapcsolására, van amelyiknél a setting opcióval kell a kapcsolódást beállítani. Próbáljál több app között garázdálkodni.

BENEFON DELTA--------N8

(#1066) bringasisti válasza szabacsik (#1064) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor felraktad a pántot az érzékelőt bevizezted?

BENEFON DELTA--------N8

(#1067) szabacsik válasza bringasisti (#1066) üzenetére


szabacsik
őstag

Nem vizeztem be semmit. Probálkoztam az alatta leírtakkal. Nem sokadik hanem mostanra vagy 100.nekifutások. Volt restart, reboot, reinstal, 2 applikációjuk alatt tesztelve. Semmi

/\____/\

(#1068) bringasisti válasza szabacsik (#1067) üzenetére


bringasisti
őstag


Be kell vizezni a pántot bár nem mindegyiket. Ezeket használom ha ez nem segít sajnos nincs ötletem

BENEFON DELTA--------N8

(#1069) szabacsik válasza bringasisti (#1068) üzenetére


szabacsik
őstag

Leszedtem az összes app-ot ami képes bt-os pulzusmérőből olvasni. a 4-5.-nek sikerült beindítania a kütyüt. Most már a runtastic is látja! :) Nem értem mi volt a baj, de most jó lett. Köszi a segítséget!

/\____/\

(#1070) bringasisti válasza szabacsik (#1069) üzenetére


bringasisti
őstag

Lelke van. Nekem Samu S5 van Polar H7 öv és van hogy a saját alkalmazásánál végigjátszom amit leírtam. Örülök hogy sikerült

BENEFON DELTA--------N8

(#1071) Coc@s válasza bringasisti (#1066) üzenetére


Coc@s
őstag

Az érintkező benedvesítése csak a mérést befolyásolja, a kapcsolatot nem nagyon.
Hacsak annyira nem érintkezik, hogy el se indul az adó.

18 éve itt

(#1072) bringasisti válasza Coc@s (#1071) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván ebben a melegben izzad mindenki, de sok öv használati utasítása tartalmazza. Az érintkezést észleli és ekkor kapcsol be az elektronika ezért nem merül le a telep úgy hogy az övre van állandóan csatolva nekem

BENEFON DELTA--------N8

(#1073) Coc@s válasza bringasisti (#1072) üzenetére


Coc@s
őstag

Valami van benne.
De a saját tapasztalatom meg más.
Én Garmint használok, pántból van eredeti Garmin és 1000 Ft-os kínai is.
Bármelyiket veszem föl, csak fölteszem és 10-15 mp-en belül más csippan az óra, hogy csatlakoztatva.
Igaz, ez nem BT-s, hanem ANT+-os kütyü. de ennek is föl kell ébrednie az alvásból.

18 éve itt

(#1074) bringasisti válasza Coc@s (#1073) üzenetére


bringasisti
őstag

Mint írtam nekem két övem van, a másik GEONUTE az tudja mind két rendszert. Az ANT+ sokkal gyorsabban csatlakozik ott nem kell vergődni ahogy korábban írtam, viszont ha nincs a telefon a közelbe eldobja a kapcsolatot

BENEFON DELTA--------N8

(#1075) Coc@s válasza bringasisti (#1074) üzenetére


Coc@s
őstag

Én órával használom, így mindig közel vannak. :K

18 éve itt

(#1076) kisZ2


kisZ2
csendes tag

Sziasztok, kipróbáltam egy Polar H7-es övet és a korábban ajánlott HRV lite by cardiomood programmal. Az normális, hogy a pulzus diagram amit felvett a program eléggé hullámos, "szőrös"? Egy órás biciklizést visszanézve vannak benne elég nagy ingadozások pl. 110-ről 5 másodperc alatt visszaesik 70-re utána 10 másodperc alatt visszamegy 110-re megint (bár ekkor már szerintem sétáltam, mert folyamatosan csökkent a pulzusom)? Illetve az Average Stress érték amit mutat a program jó valamire, mert nálam gyanúsan sokat mutat, 911-et.
Valamint a SDNN, RMSSD és hasonló értékek használhatóak valamire?
Köszönöm.

(#1077) bringasisti válasza kisZ2 (#1076) üzenetére


bringasisti
őstag

Üdv. A stressz értéked azért ilyen mert a Teremtő úgy alakított minket hogy mikor a nagyfatert az oroszlán kergette a Serengeti bozótosában akkor tudta az utolsó tartalékot is mozgósítani és életbe maradt. Ma ezt sportnak hívjuk. Nekem fel volt téve a pánt mikor egy 24 órás holter volt rajtam mindkét eszköz 153 Max pulzust mutatott. Azokat az értékeket amit kiír egy kardiológus tudja megmondani hogy jó vagy rossz érték mivel összefüggésében kell nézni. Ugyanakkor egy idő után Te is látod hogy főleg ha azonos útvonalon terheled magad most mit érzel és mit mutat máskor nem érzed jól magad és mit mutat. Tű pontos. Ha a BEAT alkalmazást használod ott vissza tudod nézni a pulzusod hogy alakult egy meredek utcán fel és utána lefelé. Az hogy írod hogy visszamegy a pulzusod az azt mutatja hogy nem kínáltad meg magad rendesen. Én 66 vagyok és ha megyek egy rendes kört akkor 3 órán keresztül 90 alá nem megy a pulzus, csak utána csökken.

BENEFON DELTA--------N8

(#1078) bringasisti válasza kisZ2 (#1076) üzenetére


bringasisti
őstag



Használd a zöld nyíl opciót

BENEFON DELTA--------N8

(#1079) kisZ2 válasza bringasisti (#1078) üzenetére


kisZ2
csendes tag

Köszönöm a választ. A nagy ingadozásoknál én arra gondoltam, ami a beszúrt képeden is látszik, hogy vannak tűszerű kiugrások le és felfelé ahol hirtelen kb. 50-el változik a pulzus. Ez gondolom mérési hiba lehet nem valós érték?? A mentés nálam nem működik mert nem vettem meg a app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1080) bringasisti válasza kisZ2 (#1079) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha mozdulatlanul ülsz egy székben és méred a pulzust akkor is ugrálni fog, de ha veszel egy mély lélegzetet akkor pláne ugrál. Az orvosok azt mondják hogy 40 év alatt mindenkinek a szíve rendelkezik egy kis szívritmus problémával, 40 feletti ember vagy kinövi vagy nem. Ha az öv megcsúszik nyilván keletkezik egy zaj a grafikonon de mint írtam az EKG holter eredményével össze hasonlítottam és tű pontos. Mindjárt dobok egy képet hogy a gondok hol kezdődnek

BENEFON DELTA--------N8

(#1081) bringasisti válasza kisZ2 (#1079) üzenetére


bringasisti
őstag


Mikor ilyent ír ki akkor kell elkezdeni gondolkodni

BENEFON DELTA--------N8

(#1082) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziasztok!

Hasonlo kerdessel fodrulok hozzatok mint tknof1871. (venyomasproblemas szemelynek lenne, nonstop pulzus monitorozasra, okostelefon nelkul)

(a neki adott linket atfutottam de kompakt 7/24 megoldast ott nem lattam)...

Szoval egy olyan 7/24-ben mukodo (logolo) pulzusmeros orara, vagy karpantra (esetleg plusz torzsszenzor) gondolok, ami mukodik okstelefon nelkul. Jo lenne ha valamilyen szinten magan az eszkozon is visszanezhetoek lennenek az ertekek, de idokozonkent laptopra kotve kiertekelheto lehetne egy par napos/hetes idoszak is...

A riasztassal kapcsolatban szkeptikus vagyok, hogy okostelefonos megoldas nelkul olyan komplex patternt ki tudna ertekelni a HW ami tenyleges veszhelyzetet detektal.

Szoval szimplan ami folyamatosan jegyzi a pulzus erteket (akar egy-fel percnel nagyobb gyakorisaggal is), valamelyest visszanezheto rajta es rakotheto laptopra.

Van otlet ilyenre?

(#1083) Coc@s válasza Vertigo (#1082) üzenetére


Coc@s
őstag

Én egy Garmin FR235-ös órát és hozzá pántot használok.
Nappal pánttal, éjjel csuklósan nézem a pulzust.
A pántos a tuti mérés.
Lehet telefonnal, de lehet géppel is szinkronizálni.
Pánttal nekem kb. 3 napot bír az óra egy töltéssel, csak csuklósan kétnaponta töltöm az órát.
Van egy gyári és egy ebay-es pántom.
A gyári a melegben / izzadságtól eléggé hamar büdös. Egy térdharisnyába bekötve mosógépben a színes ruhák közt szoktam mosni.

18 éve itt

(#1084) lugosi válasza Vertigo (#1082) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem erre inkább valami orvosi célra gyártott eszközt kellene venni. Pláne azért is, mert a vérnyomás és a pulzus nem igazán függenek össze, azaz lehet kiugróan magas a vérnyomása alacsony pulzus mellett is.

(#1085) bringasisti válasza lugosi (#1084) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond az "orvosi műszerekkel" hogy drágák és szarok. Nyilván egy vérnyomásmérő ha ott pihen a vitrinben abból gond nem lehet.

BENEFON DELTA--------N8

(#1086) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Pulzusmérő pántokat lehet mosógépben mosni? Ha igen, hogyan? Esetleg van más módszer a tisztánatartásra?

(Természetesen magát a szenzort leszedném ekkor)

(#1087) lugosi válasza bringasisti (#1085) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor vajon orvosi célokra miért nem sportszereket használnak? 🤔

(#1088) Coc@s válasza Vasinger! (#1086) üzenetére


Coc@s
őstag

Én nejem bokaharisnyáját lopom el erre a célra.
Abba beletekerem, összekötöm hogy ne jöjjön ki és a színes ruhák közé teszem.
Eddig bevált.

18 éve itt

(#1089) bringasisti válasza lugosi (#1087) üzenetére


bringasisti
őstag



Tavasszal ezt a holtert tették fel nekem a KelenKorházban ami fizetős intézmény bár én ingyen OEP finanszírozással voltam beutalva. Nézd meg a WIWE vagy az OMRON készüléke mit tud 115 és 150 ezerért. Nem véletlen hogy Te is a Garmint választottad.

BENEFON DELTA--------N8

(#1090) medica válasza bringasisti (#1089) üzenetére


medica
senior tag

Az orvosi műszer és a hobbi elektronikai cikk közt annyi a különbség mint a gyógyszer és a "táplálékkiegészítő" között.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1091) bringasisti válasza medica (#1090) üzenetére


bringasisti
őstag

Megnézted a két eszközt amit ajánlottam? Ránéztél a két képre amit beraktam?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1092) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Koszi a reflekteket. Nyugdijas koru anyumrol lenne szo es 7/24-ben eveken at nem lenne hajlando ilyen dobozokat magara aggatni, ugy gondolom egy ora meg egy torzspant meg (el)viselheto kategoria...

Vernyomasmeroje termeszetesen van, napi 3x kell mernie, viszont a dokik nem tudnak megegyezni, hogy agyertagulattol vagy vernyomastol vannak e szedulesek neha/esetenkent eszmeletvesztes, amire a rendszeres vernyomasmeres pont alkalmatlan, leven 10-20% al kilengo tendenciakat mutat csak, a tobbszori 24 oras megfigyeles alatt pedig nem volt problema. (gyogyszereket cserelgetik random, illetve az adagolasukat)

Viszont az ilyen kis eszkozok meg csak pulzust tudnak mereni, ami tobb mint a semmi, a lenyeg az lenne, hogy amikor ugy erzi szedul visszanezheto lehessen, hogy hogy alakul a pulzusa, esetleg valamifele tendencia/profil felismerheto legyen, hogy milyen idokozonkent, milyen napszakban, eves elott/utan, ullve/allva, volt e rajta szemuveg, stb... Tudom ez az orvosok dolga lenne, de egyreszt nem tudom bezavarni ujabb kivaizsgalasokra, a par napos/hetes kivizsgalasok meg nem ernek semmi, mert "szerencsere" az eszmeletvesztresek ennel ritkabbak.

Sry, ha picit OFF egy resze...

(#1093) bringasisti válasza Vertigo (#1092) üzenetére


bringasisti
őstag

Polar H10 pánt rendelkezik memóriával, bár sehol nem írjak hogy mennyi ideig veszi az adást, csak azt hogy egy edzést rögzít. Rákérdeztem hogy van aki 10 percig edz van aki egy napig. Azt mondták 30 órát rögzít, de leírva sehol nem láttam. Utána telefonra le lehet menteni, és kezdődik előröl. Mellékvese esetleg? Érdemes megnézni

BENEFON DELTA--------N8

(#1094) bringasisti válasza Vertigo (#1092) üzenetére


bringasisti
őstag

Még lényeges hogy a Polar 7 övek hatótávolsága 100 méter így nem kell a lakásban hordozgatni és 4.3 droid az igényük

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1095) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok!Ha csak egy H10-es övet vennék és párositanám egy telefonnal akkor ugyanazokat az informaciokat megkapom mint ha egy órám is lenne??Magyarul egy öv+telo kombo elég lehet ha nem fontos real time látnom az edzés adatokat??

(#1096) bringasisti válasza monroe8609 (#1095) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom a választ, de mivel a telefon nagyobb vas, nagyobb memória gondolom hogy többet kapsz. Soroksari út elején van a szerviz ott megkérdezheted

BENEFON DELTA--------N8

(#1097) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

Polar M400 cserélném le egy korszerűbb készülékre ,elsősorban futás,túra.

[link]

Erről mi a vélemény : Emag gázos , garancia stb ? Ennyiért nagyon megérné, vagy esetleg 60-70 között mi az ajánlott Best/Buy ? Gps, pulzus stb.

köszi

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1098) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Egy újabb jelölt :

[link]

Mennyire fontos szerintetek az érintő képernyő ? köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1099) Alvin76


Alvin76
tag

Garmin FR230, és FR235 közötti különbség csak az optikai pulzusmérőben van?

A kettő között vacillálok, de nem tudok dönteni.

FR230:
+ alacsonyabb ár Ebay-ről szállítással együtt 57000 Ft (megbízható eladó, 99.5% visszajelzés, sok eladás, Angliából)
+ hosszabb üzemidő óra üzemmódban, és elvileg GPS üzemmódban is.

- pánt kell a pulzusméréshez, ami 5-18e Ft.

FR235:
+ folyamatos pulzusmérés (bár erre nincs nagyon szükségem, max. érdességként)
+ jobb eladhatóság később...

- a pulzus mérés miatt kisebb üzemidő,
- drágább, szintén Ebay, megbizgató eladó, 78000 Ft
- futásnál pontos méréshez mellkaspánt kell ami szintén 5-18e Ft...

A szín nem releváns, mert Ebay-ről 1-2000ezerért lehet rendelni szíjat.

Van még amit figyelembe kellene vennem?
Az ANT+ szenzorok közül tudtok valamit ajánlani?

Előre köszönöm a segítő konstruktív hozzászólásokat! :)

(#1100) bringasisti


bringasisti
őstag

Órákat Coc@s ismeri, őt kell kérdezni. Optikai pulzus mérés nem létezik, egy parasztvakítás az egész. ANT+ övek kevés mobil apphoz tudnak csatlakozni. Használni kell a telefont egy öv segítségével

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.