Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Coc@s válasza lugosi (#1447) üzenetére


Coc@s
őstag

Még sohasem csináltam ilyet.
De azért nem kizárt, hogy ha keresztbe kasul próbálgattam őket, akkor összeszedem a gondolataimat és egybefoglalom.

Ami biztos:
A gyári jeladó a gyári pánttal is szakadozott, de kisebb mértékben, mint a korábban kidobásra itélt olcsó kínaival.
Az új jeladóval meg se reccen a gyári pánt, folyamatosan jönnek az adatok.
Vagyis valószínűleg a Garmin jeladóm nem tökéletes.
De azért nagy eséllyel párban viszem garanciáztatni, hátha kapok mindkjettőből újat.

És immár az is biztos, hogy a hibázás függ a pántok ellenállásától.

18 éve itt

(#1452) bringasisti válasza junior11 (#1449) üzenetére


bringasisti
őstag

Bocsi de lehet hogy a sör nem volt elég hideg ezért kicsit cvider vagyok de a hozzaszólásod feletti posztot nézd meg

BENEFON DELTA--------N8

(#1453) bringasisti válasza Coc@s (#1450) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem itt az app a hibás . Nekem míg a GEONAUTE övem nem adta fel az is kétnormás nevenincs öv volt ugyanazt merte mint a H7. A jeladó ad egymásutánban jeleket az app számolja ki amit nyíl jelöl a dobott képen. Én mikor kipróbáltam egy csomó lehetőséget volt bőven ami semmit nem csinált csak fényezte magát

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1454) Coc@s válasza bringasisti (#1453) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem mélyedtem eddig bele, de a fejlesztő válasza az volt, hogy a jeladó valószínűleg nem ad RR intervallumokat, csak pulzusszámot.

Nézelődve, van olyan jeladó, ahol írnak a pulzusszámon túl mást is.
Persze ettől még lehet, hogy ad ő, csak az app nem veszi.
Majd nézelődök még más irányba is.

18 éve itt

(#1455) bringasisti válasza Coc@s (#1454) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy görbét tudjon rajzolni nyilván egy érzékeny jeladó szükséges, viszont az hogy mennyi idő telik el a szivverések között azt az app számolja ki . Amit írtam GEONAUTE öv se egy márka mégis amíg nem ment tönkre tudta

BENEFON DELTA--------N8

(#1456) Coc@s válasza bringasisti (#1455) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem tuti, de ott mintha írtak volna RR-ről.
És a Garmin különböző jeladóinál sem teljesen egyforma dolgokat írnak HR ügyben.

Azért próbálgatok még appokat.

18 éve itt

(#1457) rootkiller válasza Coc@s (#1456) üzenetére


rootkiller
őstag

Meg tudod pontosan mondani, hogy milyen pántot rendeltél, honnan és mennyiért?

Artengo TR 990 Pro

(#1458) Coc@s válasza rootkiller (#1457) üzenetére


Coc@s
őstag

EZT vettem.

18 éve itt

(#1459) rootkiller válasza Coc@s (#1458) üzenetére


rootkiller
őstag

Hmm, mennyi idő volt míg megjött?

Artengo TR 990 Pro

(#1460) Coc@s válasza rootkiller (#1459) üzenetére


Coc@s
őstag

Február 16-án vettem, márc 02-én jött a postás.
Arra nem emlékszem, hogy én választottam-e, de 1.7$-t fizettem szállításért.
Így volt ennyi idő.

18 éve itt

(#1461) rootkiller válasza Coc@s (#1460) üzenetére


rootkiller
őstag

Azt hiszem veszek én is egyet, jóval olcsóbb mint a Garmin

Artengo TR 990 Pro

(#1462) bringasisti


bringasisti
őstag


Szórakozásból mértem egyet. A piros nyíl azt mutatja hogy fekve mérés közben nyeltem egyet.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#1463) Coc@s válasza bringasisti (#1462) üzenetére


Coc@s
őstag

Az a baj, hogy mivel a Spovan valamit csak nem tud, nem tudom elmenteni ezt a görbét.

Ma beadtam a Garmin jeladót+ pántot az iPon-hoz gariztatni.
Kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény ill. mennyi időbe telik, mert külföldre küldik ki.

De az biztos, hogy nem kóser az a jeladó.

18 éve itt

(#1464) Gondwana válasza Coc@s (#1463) üzenetére


Gondwana
addikt

Rosebikes hàrom hetet biztos ült a Vivosmart HR-emen beérkezés utàn, mielőtt küldték volna a csereòràt - aminek tegnap elszakadt a szijja.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1465) bringasisti válasza Coc@s (#1463) üzenetére


bringasisti
őstag

Annak idején én is írtam hogy az én pántom is gonoszkodott. Az a helyzet hogy egy eléggé bonyolult alkatrész aminek szerintem elég rövid a várható élettartama.

BENEFON DELTA--------N8

(#1466) Coc@s válasza Gondwana (#1464) üzenetére


Coc@s
őstag

Én sem számítok gyorsaságra.

@bringasisti:
A szerkezet egy elektronika, ami a mai technikai színvonal mellett akár sok sok évet is kibírhat.
A mai elektronikákra általában azt mondják, hogy vagy elromlik az elején, vagy sokáig nem romlik el.
De az esetemet nézve én tavaly(előtt) december 02-től (több, mint egy) használom, és nem heti 1-2-3 futáshoz, hanem nappal folyamatosan, reggeltől estig.
Lehet, hogy ez már sok neki.
De szerintem ne szabadna ettől elromlania.

Majd meglátjuk mi lesz a gariztatás eredménye.
Ha nem cserélik, egy hét után viszem majd vissza.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#1467) bringasisti válasza Coc@s (#1466) üzenetére


bringasisti
őstag

Az elektronika valóban nem egy nagy történet, de azért az megfigyelhető hogy a GEONAUTE öv hiába tud kétfajta adatkapcsolatot a POLAR belsejében egy kicsit több az alkatrész. Az öv az bonyolult és műszakilag igényes dolog ráadásul rendkívül kényes

BENEFON DELTA--------N8

(#1468) rootkiller


rootkiller
őstag

Az a baj hogy a Garmin pulzusmérők szeretnek maghalni, és nem tudom mitől, de haver is lecserélte az övét mert bekrepált...

Artengo TR 990 Pro

(#1469) bringasisti válasza rootkiller (#1468) üzenetére


bringasisti
őstag

Gondolj bele a műanyag nem vezeti az áramot, oda mégis olyan kell ami vezeti. Aztán a kapott jelt a kapcsolódási pontra kell vezetni veszteség nélkül. A rozsdás kerítés drót nem az igazi megoldás az ezüst fólia jobb ötlet viszont mivel mozog nyúlik hajlik sérülékeny. Nekem a H 7 övet gariba cserélték és szerencsére egy H10 -re. Szerintem a Garmin és a POLAR egyformán vezető márka nem hiszem hogy minőségben különbség volna köztük. Sajnos tudomásul kell venni hogy fogyóeszköz

BENEFON DELTA--------N8

(#1470) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Geonaute öv és óra közötti kapcsolatra inkább ANT+ vagy inkább Bluetooth kapcsolatot javasoltok?

(#1471) Coc@s válasza lugosi (#1470) üzenetére


Coc@s
őstag

Mostanság, hogy variáltam, olvasgattam keveset.
Arra már nem emlékszem pontosan minél (lehet hogy a Spovan jeladónál), de azt írták, hogy az ANT+ -os kommunikáció kisebb energiafogyasztással jár. (Nyilván többek közt a kisebb hatótávnak is köszönhetően.)
Nyilván nem ezért kérdezted, de ez is lehet egy szempont.

Egyébként időközben az FR235-ös órát lecseréltem egy FENIX 3 HR-re.
Persze ezt is ugyanúgy állandóan használom, sz új jeladó ezzel is tökéletesen teszi a dolgát.
A GARMIN még nem jött vissza garanciából.

Ami tapasztalat a Spovannal:

Szemben a GARMIN jeladóval, ami amikor merült az elem, extra alacsony értékeket kezdett mutogatni, addig a Spovan ugyanekkor extra magas értékeket mutat.

Egyébként az FR235-ös órám plusz dolgokkal egyetemben, dec elejéig garanciával eladó. Ha netán érdekelne valakit, privátban beszélhetünk róla, ill. a HA-n megtalálható. ;)

18 éve itt

(#1472) bringasisti válasza lugosi (#1470) üzenetére


bringasisti
őstag

ANT+ könnyebben talál kapcsolatot nem fogyaszt áramot bár a telep 121 forint darabja ezért nem lényeges. Bluetooth Smart akkor érdekes ha telefonos app a lényeg .

BENEFON DELTA--------N8

(#1473) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, ez lenne az első ilyen fajta sportórám, semmiféle tapasztalatom nincs a témában.

Suunto Spartan Trainer - ről mi a véleményetek?

Futás, biciklizés, túrázás. Ilysemi.

Előre is köszönöm!

-I like the misery. -I like this world!

(#1474) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi mindkettőtöknek a választ, akkor az ANT+-t használom.

(#1475) El Gringo válasza El Gringo (#1384) üzenetére


El Gringo
senior tag

Jelentem létezik ilyen megoldás.
A kombináció: S8+, Polar H10, Zenwatch 3.

Az S8+-on futó Endomondo használja a telefon GPS-ét, a H10 pulzusértékét. Az órán szintén fut egy Endomondo, amin kívánságom szerint látszanak a telefonon összegyűlt értékek, így a pulzus is, természetesen élőben. Órán se GPS, se pulzusmérő nincs, így nem fake :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#1476) Pocee


Pocee
senior tag

Van valakinek tapasztalata a deca legolcsóbb pulzusmérőjével,olyan tekintetben,hogy sokat mérne? Egyik ismerősömnek 190-210es pulzusokat mutogat edzés közben,úgy,hogy tök edzetlen és nem is sprinter jellegű edzéseket tol,inkább csak tornázgat,szerintem szar az óra,mert komoly sportemberek sem tudnak ilyen terhelésen sokáig dolgozni...szerintük a szív gyenge,nem akarják elfogadni hogy egy 5-6000 forintos óra gyengébb mint egy 60000es Polar méréspontosság tekintetében.
Vélemény?

Mr.Brightside

(#1477) lugosi válasza Pocee (#1476) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem az van, a 12e Ft-os geounaute. Nem mér különösebben eltérő értékeket, mint az órám, talán annyi a különbség hogy egy kicsivel jobban követi a változásokat.

(#1478) bringasisti válasza lugosi (#1477) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem 3 hónap után feladta. Addig pontos volt

BENEFON DELTA--------N8

(#1479) lugosi válasza bringasisti (#1478) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És gariztattad?

(#1480) bringasisti válasza lugosi (#1479) üzenetére


bringasisti
őstag

Hülye szokásom hogy az adminisztráció nem az erősségem vagyis nem találtam a számlát.

BENEFON DELTA--------N8

(#1481) lugosi válasza bringasisti (#1480) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kár. Kíváncsi lettem volna, hogy mit mondanak rá. Ugye jól emlékszem, hogy polárt vettél helyette?

(#1482) bringasisti válasza lugosi (#1481) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen mert nekem lényeges hogy a telefonos app- ok menjenek.

BENEFON DELTA--------N8

(#1483) zharkanyi válasza bringasisti (#1480) üzenetére


zharkanyi
tag

Dekában van esélyed számla nélkül gariztatni, főleg ha van hűségkártyád.

(#1484) bringasisti válasza zharkanyi (#1483) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi de sajnos nincs. Az a gond vele hogy nem zár rendesen a rendszer és ha sokat van rajtam bepárásodik és egy hétig kell szárítani. Gondoltam veszek bele másik O gyűrűt de még nem jutottam el oda.

BENEFON DELTA--------N8

(#1485) Gentlelelele válasza bringasisti (#1484) üzenetére


Gentlelelele
aktív tag

Hali. Nem nagyon értek a hasonló órakhoz, viszont újbóli életmód váltás miatt szeretnék egyet beszerezni. Egy olyan típusút szeretnék, ami közösségi életben is megállja a helyét, illetve kényelmes is aktív testmozgás közben (futás, súlyzós edzés). Árban nem tudom még mennyit szannék rá, viszont ne 100 ezer környékén kezdődjön :D egyenlőre csak szemezgetnék velük :) Illetve véleményeket és tapasztalatokat meghallgatnék.

]Bocsánat telefonról írtam és nem az Új lehetőséget választottam![/OFF

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/gentlegg “Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”

(#1486) Coc@s válasza Gentlelelele (#1485) üzenetére


Coc@s
őstag

Van egy ILYENEM "fölöslegben", váltottam másra.
Esetleg nézd meg, nézz utána. :K

18 éve itt

(#1487) bringasisti válasza Gentlelelele (#1485) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos nem tudok tanácsot adni mert nekem soha nem volt semmilyen órám. Én telefonos app segítségével mérem magam.

BENEFON DELTA--------N8

(#1488) bringasisti válasza Coc@s (#1486) üzenetére


bringasisti
őstag

Mire váltottál?

BENEFON DELTA--------N8

(#1489) Coc@s válasza bringasisti (#1488) üzenetére


Coc@s
őstag

F3HR

18 éve itt

(#1490) rootkiller válasza Coc@s (#1458) üzenetére


rootkiller
őstag

na megrendeltem én is, kíváncsi leszek, hogy milyen

Artengo TR 990 Pro

(#1491) bringasisti válasza Coc@s (#1489) üzenetére


bringasisti
őstag

A drágább pántal vetted?

BENEFON DELTA--------N8

(#1492) Coc@s válasza bringasisti (#1491) üzenetére


Coc@s
őstag

Pántot nem vettem ehhez.
Volt az FR235-höz a gyári is (amit garanciáztattam, de sztem semmi nem történt, uh. a jövő héten viszem vissza, ill. van két olcsó kínai pántom ill.egy Spovan jeladóm.
Az óra meg eleve csuklón is mér.

18 éve itt

(#1493) lugosi válasza Gentlelelele (#1485) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha egy márkafüggetlen tanácsot megfogadsz, akkor ne okosórát vegyél, aminek mellesleg van sport funkciója is, hanem sportórát, aminek mellesleg van okos funkciója is. Tehát szerintem Garmin, polar, suunto és ilyesmi körül nézelődj.

(#1494) Coc@s


Coc@s
őstag

Van egy gondom a Spovan pulzus jeladóval.
A szifon telefonokkal simán tudom párosítani, de egy droidos BlackBerry-vel (KeyOne) nem sikerül, mindig azt írja ki, hogy a jeladó elutasította a párosítási kérelmet.
Elfelejtettem a szifonnal, akkor sem sikerült, kivett elemmel pihentettem a Spovant egy jó ideig, utána sem.
Van ötlete valakinek esetleg?

18 éve itt

(#1495) bringasisti válasza Coc@s (#1494) üzenetére


bringasisti
őstag

Meg kell nézni mit ír a doksija, mert a POLAR övnél is volt olyan típus ami az almát szerette de a robotot nem kultiválta

BENEFON DELTA--------N8

(#1496) Coc@s válasza bringasisti (#1495) üzenetére


Coc@s
őstag

Elvileg szereti a robotot is.

18 éve itt

(#1497) bringasisti válasza Coc@s (#1496) üzenetére


bringasisti
őstag

Próbáld meg a Polar Beat app mit csinál

BENEFON DELTA--------N8

(#1498) bringasisti válasza Coc@s (#1496) üzenetére


bringasisti
őstag

Biztos emlékszel volt fél éve egy forumtárs hasonló gonddal. Felrakott vagy egy tucat alkalmazást és végén jó lett neki.

BENEFON DELTA--------N8

(#1499) Coc@s válasza bringasisti (#1425) üzenetére


Coc@s
őstag

Ezt milyen néven találom a Play-ben?

18 éve itt

(#1500) bringasisti válasza Coc@s (#1499) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.